Ev Sahibi Haberleri

Boşaltması istenen dairenin kapısının baltayla kırıldığını öne süren kiracı ev sahibinden şikayetçi oldu

Boşaltması istenen dairenin kapısının baltayla kırıldığını öne süren kiracı ev sahibinden şikayetçi oldu

Yurthaber 23-09-22 13:45

Kiracısının elektrik ve suyunu kestirmişti! Mahkemeden flaş karar

Edirne’de evi boşaltmasını istediği kiracısının elektrik ve suyunu kestirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan ev sahibiyle ilgili mahkeme kararı açıklandı. Mahkeme, ev sahibinin haksız, kiracının ise haklı olduğuna hükmederek, elektrik ve suyun kesilmemesi yönünde tedbir kararı verdi. İşte olayın detayları...

Haber 23-09-22 09:45

Ev sahibi Ben oturacağım diyerek çıkardı! Kiralık ev bulamayınca bakın ne yapmak zorunda kaldı

Kayseri’de ev sahibinin kendisinin oturacağını söylemesi üzerine 1100 TL’ye oturduğu evinden çıkan şahıs, bir süre ev arasa da bulamadı. Bunun üzerine 3 çocuğu ve eşiyle birlikte dükkanına yerleşti. Dükkanda banyo bile yapamadıklarını ve çocukları havuza götürmek durumunda kalan şahıs, çok zorlandığını ve yardım beklediğini belirtti.

Haber 20-09-22 23:24

Yer: İstanbul! Zammı kabul etmeyen ev sahibi kabusları oldu: Yaralarıma karıncalar doldu

İstanbul'da ev kirasına yüzde 50 zam yapmak isteyen bir ev sahibi kiracısının kabusu oldu. İstediği zam yapılmayan ev sahibi, evin elektrik ve su sayacını söktü. Kelebek hastası oğlunu sürekli serin yerde tutması gereken kiracı Remziye Altunbaş, çareyi oğlunu terasta uyutmakta buldu fakat oğlunun yaralarına karıncaların dolduğunu gördü.

Haber 18-09-22 16:25

GRAFİKLİ- Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi 362 milyar liralık yatırımla hayata geçirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı proje, Son 20 yılda 1 milyon 170 bin konut üreten TOKİ'nin ilk kez tek seferde 250 bin konut inşasını içeriyor - Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasının hedeflendiği proje, 100 bin yeni istihdamın yanı sıra 250'den fazla alt sektörde 1,5 trilyon liradan fazla ekonomik hareketlilik sağlayacak

Yurthaber 11-09-22 16:57

Tatile çıkan kiracı döndüğünde evsiz kaldı! İstediği zammı alamayan ev sahibi öyle bir şey yaptı ki...

Bir süredir kiracılar ile ev sahipleri arasında yapılacak zamlarla ilgili yaşanan anlaşmazlıklar devam ediyor. Her geçen gün şaşkınlık yaratan olaylar yaşanırken bu defa kiracı, çıktığı tatilden geri döndüğünde adeta hayatını şokunu yaşadı. Ev sahibi, kiracısıyla zam konusunda anlaşamayınca önceden imzalanan taahhütnameye tarih atıp tatildeki kiracıya icra gönderdi. Eşyaları evden boşaltılan kiracı bir anda evsiz kalırken savcılık olayla alakalı soruşturma başlattı.

Haber 09-09-22 18:52

Kiracısını su faturası anlaşmazlığından öldüren ev sahibine müebbet hapis istendi

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede ifadesine yer verilen sanık H.M: - "Son gelen su fatura bedeli 66 liraydı. Maktulden yarı fiyatını istediğimde 33 lira yerine 15 lira verdi, 'Arka bahçeye siz yeşillik ekip, suluyorsunuz bu yüzden siz fazla vereceksiniz.' dedi" - Müşteki Mehmet Ali Gürler: - "Sanık, maktule yaklaşıp yardım etmek istediğimde 'Sakın yaklaşma yoksa seni de vururum.' dedi. Geri çekildiğim sırada ateş edince parmaklarımdan yaralandım"

Yurthaber 08-09-22 12:39

Kiracıyla ev sahibi tartışmalarına bir yenisi eklendi! Silahlı kavga cinayetle sonlandı

Batman’da ev sahibi ile kiracı arasında yaşanan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olay neticesinde ev sahibi, kiracısı tarafından silahla öldürüldü.

Haber 08-09-22 11:36

Ev sahibi olmak isterken hayatının şokunu yaşadı! Ödemeyi yaptığı halde tapuyu alamadı, eşyalarıyla sokağa atıldı

Gaziantep’te arsa sahibi ile müteahhit firma arasındaki anlaşmazlık ev sahiplerini vurdu. Parasını vererek satın alıp oturmaya başladıkları evlerin tapusunu alamayan vatandaşlar, eşyalarıyla birlikte sokağa atılmaya başlandı. Eşyalarıyla birlikte sokağa atılan Adem Şahatak, inşaat kalıpçılığı işi yaptığını ve alın teri karşılığında aldığı dairesinden zorla çıkarıldığını söyledi. Yaşananlara isyan eden mağdur vatandaşlar, yetkililere çözüm çağrısında bulundu. İşte olayın detayları...

Haber 08-09-22 11:33

Batman'da kiracı, silahla ev sahibini öldürdü

Batman'da kiracı, silahla ev sahibini öldürdü

Yurthaber 07-09-22 10:41

Bunu yapan ev sahibi yandı! Bahanelerin bir yaptırımı var! En az 1 yıllık kira...

Kiraların bir hayli yükselmesi sonrası aldığı bedel düşük kalan ev sahipleri çeşitli bahanelerle kiracısını çıkartmaya çalışıyor. Bu yolların başında ise "Almanya'dan oğlum/kızım gelecek" ya da "Oğlum/kızım taşınacak" geliyor. Ancak ihtiyaç sahibi kiracıyı böyle bahanelerle çıkaran ev sahipleri, dairelerini 3 yıl boyunca kiraya veremiyor. Hukukçular, tersi bir durumda ev sahibinin, eski kiracısına 1 yıl kira ödeyeceğini söylüyor.

Finans 19-08-22 07:21

Her satırı hayret içinde bırakacak! Satın aldığı evde yaşadıkları sosyal medyayı salladı: Kiracı mıyım misafir miyim ben de anlamadım

Fıkralara esin kaynağı olacak türden olay adresi İzmir'in Çeşme ilçesi. Engin Alkan, Buca'daki evini satıp Çeşme'de satın aldığı evde kiracılarıyla birlikte yaşamak durumunda kaldı. Nedeni ise akıllara durgunluk veriyor. Alkan, satın aldığı evinden kiracıları çıkaramayınca sokakta kalmamak için kiracılarının yanına taşındı. Kendi ifadesiyle, evinde kiracı mı, misafir mi olduğunu anlamayan Alkan, bir yandan gün sayarken bir yandan kiracılarıyla akşamları çay içip televizyon seyrediyor.

Haber 17-08-22 10:39

Kocaeli'de dehşet! Ev sahibi zam istedi, kiracısının oğlu pompalı tüfeğine sarıldı

Yüksek kira fiyatları nedeniyle ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan gerilimlere bir yenisi Kocaeli'nin Darıca ilçesinde eklendi. Ev sahibi Mehmet Koç kiraya zam isteyince kiracısı Abdurrahman Karataş bu isteğe karşı çıktı. İkili arasında başlayan tartışmaya oğulları da dahil oldu. Karataş'ın oğlu Ozan Karataş'ın pompalı tüfekle dehşet saçtığı olayda Mehmet Koç'un oğulları Ahmet Rasim Koç (30) ile Resul Koç (27) yaralandı. Ahmet Rasim Koç plastik cerrahi için hastaneye sevk edildi.

Haber 15-08-22 11:15

Adana'da ev sahibi ile kiracı arasındaki silahlı kavgada 3 kişi yaralandı

Adana'da ev sahibi ile kiracı arasındaki silahlı kavgada 3 kişi yaralandı

Yurthaber 13-08-22 10:14

Müteahhitten akılalmaz oyun! Ev sahibi olmak isterken hayatı kabusa döndü

Avcılar’da faaliyet gösteren müteahhit İrfan T.’nin yaptıkları 'bu kadar da olmaz' dedirtti. 2019 yılında inşaat halindeyken 400 bin lira verip ev alan emekli öğretmen Gülseren Karakaya, başına gelenler sonrası hayatının şokunu yaşadı. İddiaya göre müteahhit İrfan T. aynı evi 5 kişiye sattı. Aynı ev için müteahhite ayrı miktarlarda para veren mağduralar, avukat aracıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. İşte müteahhitin akılalmaz oyununun detayları...

Haber 11-08-22 15:31

Ev sahibi ve kiracı olan herkesi ilgilendiriyor! ‘Arabulucu’ sistemi geliyor…

Yüksek kira artışları sonrası vatandaş isyan ederken mahkemelerin yükü de hiç olmadığı kadar arttı. Ev sahibi ile yüksek kira bedeli nedeniyle anlaşamayan kiracılar mahkemelik oldu. Bu gelişmelerin ardından ev sahipleri ile kiracılar arasında açılan davalara arabulucu şartı getiriliyor. Taraflar, dava açmadan önce arabulucuya başvuracak. Doğrudan mahkemeye dava açılması halinde ise davalar reddedilecek.

Haber 09-08-22 07:44

TİHEK'ten emsal karar! 'Bekara ev yok' diyen şimdi yandı

Üç kuzeniyle birlikte tatil beldesinde yazlık kiralamak isteyen genç, mülk sahibinin ’Bekara ev yok’ cevabıyla karşılaştı. Medeni hali nedeniyle ayrımcılığa maruz kalan genç, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na (TİHEK) başvurdu. Emsal nitelikte bir karara imza atan kurum, bekara ev kiralamayan ev sahibine 5 bin lira para cezası verdi. İşte olayın detayları!

Haber 08-08-22 09:34

2 binden 20 bine çıkmıştı! Kirasını ödemeden kaçmaya başladılar: Balon patladı

Pandemiyle başlayan ve enflasyon oranlarının artmasıyla devam eden kira fiyatlarındaki artış ilk başta kiracıları mağdur etmişti, şimdi de ev sahiplerini mağdur ediyor. Antalya'da Rusya-Ukrayna savaşından sonra 2 bin lira olan kira fiyatlarının 20 bine ulaşmasının ardından bazı yabancılar kandırıldıklarını düşünerek kiralarını ödemeden kaçmaya başladı. Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı İsmail Çağlar, "Bugün yüksek fiyatlar gerilere çekildi ve balon patladı" ifadelerini kullandı.

Haber 06-08-22 16:24

Adana'da ev sahibinin kiracıya yaptığı şaşkına çevirdi! Duştan çıkıp görünce şoke oldu

Adana'da bir ev sahibinin kiracısına yaptığı şey akıllara durgunluk verdi. Evli ve 2 çocuklu olan Hacer Kondu (31) isimli kiracının, 3 aydır kirasını ödemediğini iddia eden ev sahibi, dairenin elektriğini kesti ve çelik kapısını çaldı. Tüm bu olanlar sırasında duşta olduğunu ve evden çıkmayacağını ifade eden Kondu, "Çocuklarımla bu şekilde yaşayacağım" dedi.

Haber 06-08-22 09:58

Kiracılara ücretsiz avukat desteği geliyor! Yüzde 25 zam sınırına aldırmayan ev sahipleri yandı

Fahiş kira artışını önlemek için harekete geçen hükümet, zam sınırını yüzde 25 ile sınırlandırmıştı. Alınan karar kiracıları memnun ederken belirlenen oran üzerinde zam yapıldığının şikayetleri de ilk günden itibaren gelmeye başladı. Konuya ilişkin önemli açıklamalar yapan Bakan Kurum, mağdur kiracılar için belediyelerin ücretsiz avukat desteği vereceğini duyurdu.

Finans 06-08-22 07:56

SON DAKİKA: Sosyal konut projesi öncesi herkes bunu merak ediyordu! Ucuz evler nerelere yapılacak? İstanbul'un o ilçeleri...

Son dakika haberi: Evi olmayan vatandaşlar için düğmeye basıldı. 81 ildeki konut projeleri ile altyapılı arsa satışı için de harekete geçildi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve TOKİ tarafından çalışmalar devam ederken, Hazine arazileri vatandaşın kendi için konut yapması adına uygun şartlarda uzun vadeli ödeme koşullarıyla satışa çıkarılacak. İlk başta Ankara'da Gölbaşı, İstanbul'da Tuzla, Çatalca gibi bölgelerde satışa çıkarılması planlanırken söz konusu çalışmayı Erdoğan eylülde açıklayacak.

Finans 04-08-22 08:24

Ev sahibi ile kiracı kavgasında kan aktı!

Kiracı ile ev sahibi arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis memur, kiracının elindeki pompalı tüfekten çıkan saçmaların hedefi oldu. Yaralanan polis memuru hastaneye kaldırılırken kiracı ise aynı tüfekle intihar etti.

Haber 03-08-22 08:07

Ev sahibi ile kiracı arasında kavga! 1 polis yaralandı: Olay yerine özel harekat ekipleri sevk edildi

Bursa'nın merkez Gürsu ilçesinde kiracı ile ev sahibi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Kiracı ve ev sahibinin kavgasına müdahale etmek isteyen bir polis memuru, kiracının elindeki pompalı tüfekten çıkan saçmaların hedefi oldu. Yaralanan polis memuru hastaneye kaldırılırken kiracı ise aynı tüfekle intihar etti.

Haber 02-08-22 23:42

Kirada oturan herkesin korkusu aynı: Ya ev sahibi ararsa? 2023 yılına kadar uzadı...

Bu sene özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde kiralara fahiş oranda zamlar yapıldı. İstanbul'da ortalama kira fiyatları 5-6 bin TL'yi buluyor. Kirada oturan vatandaşların en büyük korkusu ise ev sahiplerinin ara zam için kendilerini araması. Bununla birlikte ev sahibiyle kiracılar arasındaki dava sayıları da arttı.

Finans 02-08-22 09:12

SON DAKİKA | Asgari ücretliye kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! 81 ilde başlayacak olan yeni konut projesinde detaylar...

Son dakika haberi: Konut fiyatlarındaki büyük artış ev sahibi olmak isteyen vatandaşları zor duruma düşürürken, ülkedeki büyük bir kesim için ev sahibi olmak hayal oldu. Fahiş fiyat artışlarıyla ilgili harekete geçen hükümet, ev sahibi olmak isteyenlere umut ışığı olacak düzenleme için düğmeye bastı. Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın detaylarını açıklayacağı 81 ildeki yeni konut projesiyle asgari ücretlinin de ev sahibi olması planlanıyor. İşte tüm ayrıntılar...

Finans 31-07-22 15:21

Kiracılar bu sorunun yanıtını arıyor! Dikkat davalık olabilirsiniz...

Yüksek kiralar ev sahipleriyle kiracıları bu kez satışa sunulan konutlar nedeniyle karşı karşıya getirdi. Kiracılar, evi alıcılara gösterme konusunda zorluk çıkarırken, mülk sahipleri de çare olarak yer gösterme izni davası açıyor. Bu davalarda son dönemde oldukça artış göze çarpıyor. İşte detaylar...

Finans 27-07-22 18:33

Evden çıkmayan kiracı, çocuğunun yanında dövüldü! Ev sahiplerinin çılgınlığının önü kesilsin

Diyarbakır'da bir kiracı evden çıkmadığı için çocuğunun önünde ev sahibi ve ailesi tarafından darp edildi. Kiralar çok arttığı için uygun ev bulamadığını belirten kiracı, ev sahibin fırsatçılık yapmak istediğini belirterek, "Yetkililere sesleniyorum. Lütfen bunun önü kesilsin. Ev sahiplerinin çılgınlığının önü kesilsin." dedi.

Haber 27-07-22 17:39

Ev sahiplerinden yeni hamle! ‘Fırsatçılıkta kimse ellerine su dökemez!’

Kiralarda yaşanan artış vatandaşı canından bezdirirken konutunu kiraya verip yazlığa yerleşenlerin oranında da artışlar yaşanmaya başladı. Yazlığı olan ev sahipleri yüksek kira geliri elde etmek için kış aylarını da yazlıklarında geçirmeye karar verirken ev sahiplerinin bu hamlesi ‘yeni kazanç peşindeler’ şeklinde yorumlandı.

Finans 26-07-22 08:01

Ev sahibi yayılan kokudan şüphelendi! Ekipler, kapıyı açtıklarında ise korkunç bir manzarayla karşılaştı

Antalya’da kiracısı 47 yaşındaki Rıza Göçmen'in yaşadığı daireden yayılan kötü kokudan şüphelenen ev sahibi, durumu ekiplere bildirdi. İhbar üzerine gelen ekipler kapıyı açtıklarında ise yalnız yaşayan Göçmen'in cansız bedeniyle karşılaştı. Göçmen’in cenazesi adli tıp morguna kaldırılırken, polisin olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Haber 18-07-22 17:45

Ev sahibi 'Ne yapabilirim' diyerek paylaştı! Sosyal medyada '850 Euro' tartışması

Ev sahibi-kiracı tartışmalarına bir yenisi daha eklendi. Evden çıkarılan kiracı, 850 euro verdiği depozitoyu güncel kurdan geri isteyince ev sahibi, eski kur fiyatından 3 bin lira yolladığını ancak bunu kiracının kabul etmediğini ifade etti. Kiracısı ile arasında yaşananları anlatan ev sahibinin "Ne yapabilirim?" diyerek yaptığı paylaşım sosyal medyayı ikiye böldü.

Haber 13-07-22 07:42

Sokak ortasında dehşet anları: Ev sahibi kiracısına fena saldırdı! Polis güçlükle yatıştırdı

Son dönemlerde sık sık ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan gerginliklerin haberleri geliyor. İstanbul'un Avcılar ilçesinde yaşanan son olayın nedeni ise bodrum katta çıkan yangından ev sahibinin kiracıyı sorumlu tutması. Yangını kiracısının çıkardığını ileri süren ev sahibi sokak ortasında kiracısına saldırdı.

Haber 11-07-22 09:32

Yüksek kiralar mı neden oldu? Dikkat çeken detay! Ev sahipleri davacı oluyor…

Son dönemde artan kiraların ardından vatandaş zor günler geçirirken bu kez yüksek kiraların ev sahiplerinin başına dert açtığı haberleri geldi. Artan fiyatlardan büyük kazanç sağladıklarını düşünen ev sahiplerinin ‘ödenmeyen kiralar' ve ‘hor kullanma' şikayetleri dikkat çekti.

Haber 11-07-22 07:48

Aydın'da 12 yıl önce işlendiği öne sürülen cinayete ilişkin 6 şüpheli serbest kaldı

Kemik parçalarının bulunduğu evin sahibinin cezaevinde bulunan ve SEGBİS üzerinden ifadesi alınan oğlu, cinayet iddiasına ilişkin tutuklandı - Soruşturma kapsamında 2 kişi hakkında daha yakalama kararı çıkarıldı

Yurthaber 09-07-22 09:57

Ev sahibi kiracısının evini silahla bastı! ‘Seni öldürürüm, evi boşaltın!’

Artan kiralarla birlikte ev sahipleri ile kiracılar arasında geçen sorunlar akılalmaz boyutlara ulaşmaya başladı. İstanbul Üsküdar’da kiracısından evi boşaltmasını isteyen ev sahibi dehşet saçtı. Kiracısı ve misafirlerine silah çekip evdekileri rehin alan ev sahibini polis suçüstü yakaladı. İşte dehşete düşüren son dakika haberinin detayları…

Haber 05-07-22 07:40

Ev sahibi istediği zammı alamayınca engelli kiracısını eşyalarıyla kapının önüne koydu

Kağıthane'de, Şişli Belediyesi'nden malulen emekli olan Kenan Deliktaş, yüzde 80 engelli olan eşi Nihal Deliktaş ile 4 çocuğu, ev sahibi tarafından istediği kira artışı yapılmadığı gerekçesiyle eşyalarıyla birlikte kapının önüne konuldu. Gözyaşlarını tutamayan Deliktaş ailesi, geceyi sokakta geçirdi. Zor şartlar altında iki bina arasındaki boşlukta kalan Deliktaş ailesi, eşyaları çalınmasın diye iki gündür uykuya hasret bir şekilde kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Haber 03-07-22 11:24

Kiracıları çıkartmak için ev sahiplerinden fatura oyunu! Elektrik ve su abonelikleri...

Kiralık ev fiyatlarını aldı başını gitti. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde 3 bin liralık konuta 10 bine kadar kira bedeli isteyen ev sahipleri, eski kiracılarını çıkartmak için akıl almaz yöntemlere başvuruyor. Kimi ev sahipleri kiralama kısa dönem olduğu için abonelikleri kendi adına tutarken, kimi de bu yolla tahliye ya da zam baskısı yapıyor. Ev sahipleri, istediği zaman evden çıkmayan ya da istediği oranda zam yapmayan kiracısının elektriğini ve suyunu kesiyor.

Finans 02-07-22 09:11

Akılalmaz olay! Ev sahibi - kiracı tartışmasında kan aktı: Çevredeki vatandaşlar olmasa...

Olay, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Kızılpınar Mahallesi'nde gerçekleşti. kira sözleşmesi biten ve 3 ay süre verdiği kiracısı Murat O.'nun evini boşaltmasını isteyen ev sahibi Samet K. kiracısı tarafından sokak ortasında bıçaklandı. Olay sonrası yaşananlar anbean kameraya yansıdı.

Haber 01-07-22 21:02

'Kiraya zam' tartışmasında ortalık fena karıştı: Ev sahibinin kardeşleri kiracıya saldırdı! 'İki ayda iki kere fiyat arttırdılar'

Son zamanlarda kiracılarla ile ev sahipleri arasında yaşanan tartışmalar giderek sıklaşıyor. Kira gerilimlerine bir yenisi İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde eklendi. İddiaya göre kiraya zam nedeniyle çıkan tartışma sonucu gece yarısı saatlerinde ev sahibinin kardeşleri kiracılara saldırarak darp etti. Darp edilen kiracı Filiz Gönenç, evden çıkmamaları halinde ölüm tehdidi aldıklarını öne sürdü ve kira fiyatını iki ayda iki kez arttırdıklarını dile getirdi. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Haber 30-06-22 10:32

Ev sahipleri adeta çıldırdı: ‘Para vereyim çık’

Artan kiralar sonrası eski kiracıların başı ev sahipleri ile dertte. Mevcut kiracısını çıkarıp 2-3 kat fazla bedelle evini kiraya vermek isteyen ev sahipleri, haklı tahliye sebebi bulamayınca para bile teklif etmeye başladı. “Taşınma paranı vereyim, 6 kira bedeli vereyim, evi boşalt” diyen ev sahiplerinin sayısı oldukça arttı. Israrcı ev sahiplerinin arama ve mesajlarından bunalanlar ise soluğu savcılıkta alıyor.

Finans 26-06-22 07:13

Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! Bekara ev vermeyene...

Kiracılarının ev bulma, ev sahiplerinin de kiracı seçme konusunda sık sık ortaya çıkan sorunlardan bir tanesi de "bekara ev vermeme" konusu oluyor. Son olarak Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, "bekara ev vermeme" konusunda önemli bir açıklamada bulundu. Kılıç, medeni hal temelli bekara ev vermeyen kişiye karşı ilgili gerçek kişinin ayrımcılık mağduriyetini giderebilmek adına idari yaptırım uyguladıklarını söyledi.

Haber 22-06-22 17:19

Yer: İstanbul! Ev sahibi ve kiracı birbirine girdi, ortalık savaş alanına döndü

İstanbul Esenyurt'ta ev sahibi ve kiracı birbirine girdi. İkili arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Ortalığın savaş alanına döndüğü, tarafların sopa ve yumrukla birbirlerine saldırdığı olay, mahallelinin müdahale etmesiyle son buldu.

Haber 21-06-22 09:17

Ev sahibiyle tartışan kiracı kardeşler küplere bindi! Ev kullanılamaz hale geldi

Kiracılar ile ev sahipleri arasında yaşanan tartışmalara bir yenisi daha eklendi. Bu kez olay Kayseri'de meydana geldi. Kiracı kardeşler Osman. Ö. ile Gökhan. Ö., ev sahipleri A. S.'nin evden çıkmalarını istemesi üzerine öfkelendi. Telefonda ev sahipleriyle tartışan kiracı kardeşler evi ateşe vererek kullanılamaz hale getirdi. Bu arada kiracı kardeşler ile apartman sakinleri arasında arbede de yaşandı.

Haber 15-06-22 17:02

İstanbul'da kiracısı tarafından öldürülen ev sahibinin cenazesi Giresun'da defnedildi

İstanbul'da kiracısı tarafından öldürülen ev sahibinin cenazesi Giresun'da defnedildi

Yurthaber 15-06-22 14:13

Son Dakika: Kiracısı tarafından öldürülen ev sahibinin oğlu konuştu! Dehşete düşüren iddialar: Kira meselesi değil, olayın aslı...

Son dakika haberi: Kağıthane’de ev sahibi Şenel Tombul’un, kiracısı Hamza Ç. tarafından öldürülmesi dehşete düşürmüştü. Tombul’un cenaze namazı yüzlerce seveninin katılımıyla kılınırken Şenel Tombul’un oğlu Kadir Tombul, cinayetin kira meselesi yüzünden çıkan tartışmanın ardından işlendiğine dair ifadelerin doğru olmadığını belirtti. Kadir Tombul, kiracılarının neden çıkmasını istediklerini açıkladı. Öldürülen ev sahibinin oğlunun iddiaları kan dondurdu.

Haber 14-06-22 20:04

GÜNCELLEME - İstanbul'da ev sahibini öldüren kişi tutuklandı

ŞÜPHELİNİN TUTUKLANMASI VE MAKTULÜN OĞLUNUN AÇIKLAMALARI EKLENDİ

Yurthaber 14-06-22 19:49

Kira artış oranı ne kadar 2022? Kiralara ne kadar zam yapılacak? İşte Haziran 2022 kira artış oranı hesaplama!

Kira artış oranı ne kadar? Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuya ilişkin 8 Haziran'da açıklamada bulunmasının ardından konut kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasa, Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Kiracı ve ev sahipleri konuya ilişkin araştırma yapmayı sürdürüyor. Peki Kira artış oranı ne kadar? İşte detaylar...

Finans 14-06-22 15:18

Hukukçular konut kirasında yüzde 25 düzenlemesini olumlu buldu

Avukat Mehmet Baykurt: - "TÜFE artışının son dönemlerde yüzde 25 oranının çok üzerinde olduğu ve kiraya verenlerin emlak değerlerindeki artışı ileri sürerek fahiş kira artış taleplerinde bulundukları düşünüldüğünde bu düzenlemenin kiracının lehine olduğu açık" - TÜRKAD Başkanı Av. Mehmet Sarı: - "Özellikle 5 yıldan uzun süreli bir kira kontratı söz konusu olmuşsa bu durumda kira tespiti davası açıldığında mahkemeler, 1 Temmuz'a (2023) kadar olan yeni kira sözleşmelerinin güncellenmesinde yüzde 25'i yasal zorunluluk gereği esas almak durumunda kalacaklar"

Yurthaber 14-06-22 11:17

Kiracısının mezuniyet törenine katıldı... Renkli görüntülere sahne oldu

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin mezuniyet törenine ilginç anlar damga vurdu. Kiracı olan mezun çiftin törenine katılan 83 yaşındaki ev sahibi müzik eşliğinde eğlendi. Yaşlı adamın eğlendiği o anlar ise kameralara yansıdı.

Haber 10-06-22 20:48

Sultangazi'de kira artışına sinirlenen kiracı, evi ateşe verdi

Ev sahibi Emel A: - "Dul bir kadınım. Gelirimi yok ettiği gibi 200 bin liralık da masraf çıkardı bana. Yetkililerden yardım bekliyorum"

Yurthaber 04-06-22 18:00