Göktaşı Haberleri

İstanbul ile birlikte Türkiye'nin birçok ilinde gök taşı görüldü! Sosyal medyada gündem oldu! TUA ve astrofizikçi Selçuk Topal'dan meteor açıklaması

İstanbul, Ankara ve Türkiye'nin birçok ilinden gök taşı olduğu değerlendirilen cismin düşme anı görüntüleri geldi. Farklı farklı illerde görülen olayda cisim düşerken gece resmen gündüze dönüştü. Atmosfere giren cisim alev alev yanarak düştü. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Ünlü astrofizikçi Doç. Dr. Selçuk Topal görenleri heyecanlandıran olayı yorumladı. Türkiye Uzay Ajansı ise meteorla ilgili bir açıklama yaptı.

Manşet

Sahibinden satılık belgeli göktaşı! İki yıl önce tarlada buldu, analizini yaptırdı 'Sattıktan sonra ilk işim...'

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde iki yıl önce arkadaşlarıyla piknik yaparken bulduğu göktaşını analiz için Kocaeli’ye gönderen Muhammed Özkan, taşın içerisinde 20 tür element olduğu ortaya çıkınca açık artırmayla satışa çıkardı. Özkan, elindeki taşı sattıktan sonra ilk iş sevdiği kız ile evleneceğini söyledi. Daha önce de ilçede bir vatandaş, köylerine göktaşı düştüğünü iddia ederek 500 gramlık taşı 4 milyon liraya satılığa çıkarmıştı.

Haber

Öğrenince denemeden duramayacaksanız! Google'a o kelimeleri yazınca çıkıyor... Arama çubuğuna yazmak yeterli

Her geçen gün gelişen ve değişen arama motoru Google, yenilikler yapmaya devam ediyor. Kullanıcıları şaşırtacak bazı "özelleştirilmiş" Google aramaları ise oldukça ilginç sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Google'a yazdığınız bazı kelimelerden sonra ekranınızda ilginç değişimler oluyor. İşte sizi şaşırtacak o aramalar...

Haber

Masa kırılma sesiyle aniden uyandı! Manzaraya inanamadı... Arka bahçesine göktaşı düştü

Fransa'nın Cher şehrinde yaşayan Communaute de Communes Sauldre et Sologne isimli kadının evinin arka bahçesine göktaşı düştü. 9 Eylül'ü 10 Eylül'e bağlayan gece şiddetli bir ses duyan genç kadın ertesi gün kontrol etmek için dışarı çıktığında bahçe masasını parçalayan büyük kaya parçaları fark etti. Durumu yetkililere haber veren kadın 21. yüzyılda Fransa'da üçüncü kez bulunan göktaşının sahibi oldu.

Trend

Göktaşı

Göktaşı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Göktaşı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

GÖKTAŞI NEREYE DÜŞTÜ SON DAKİKA! Göktaşı nedir, ne anlama gelir? Malatya, Elazığ, Erzurum ve Gaziantep'ten görüldü!

Göktaşı ile ilgili aramalar Malatya ve çevre illerde bir gök olayının yaşandığının görülmesiyle birlikte hız kazandı. Şehirlerinde gökte bir ışık hareketi gören bölge sakinleri 'Malatya göktaşı, Elazığ Göktaşı, son dakika göktaşı düştü' gibi konuların yanıtlarını araştırıyor. Peki, göktaşı nereye düştü? Göktaşı nedir, ne anlama gelir? Malatya, Elazığ, Erzurum ve Gaziantep'ten görüldü!

Haber

SON DAKİKA | Göktaşı paniği, gece gündüze döndü! Türkiye'nin birçok noktasından görüldü, sosyal medyada gündem oldu

Son dakika: Birçok ilden gök taşı olduğu değerlendirilen cismin düşme anı görüntüleri geldi. Farklı farklı illerde görülen olayda cisim düşerken gece resmen gündüze dönüştü. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Haber

Saniyede 59 kilometre hızla atmosfere girecek gök taşları ilgi çekiyor! Meraklısı görmek için dağa çıkıyor... “Ateş topları gibi görünecek”

Halk arasında ‘yıldız kayması’ olarak bilinen meteor yağmuruları yılda 8 kez gerçekleşiyor. Meteor yağmurlarının en görkemlisi olarak kabul edilen Perseid meteor yağmuru, 12-13 Ağustos gecesi en yoğun dönemine ulaşacak ve saatte 60- 100 adet arasında görülebilecek. Dünya atmosferine saatte 59 kilometreyi bulacak meteorlar ateş topunu anımsatacak bir görüntüye sahip olacak.

Trend

Balkonunda kahve içerken kabusu yaşadı! Gökten göktaşı parçası düşünce kaburgası kırıldı

Fransa’nın Schirmeck şehrinde yaşayan ismi açıklanmayan bir kadın 100 milyonda bir görülecek sıra dışı bir kaza yaşadı. Evinin balkonunda kahve içen kadının kafasına göktaşının bir parçası düştü. Şiddetli çarpmanın etkisiyle kadının kaburgaları kırıldı. Uzmanlar, bölgede onlarca yıldır görülmeyen nadir görülen manzara karşısında şaşkına döndü.

Trend

Almanya bu Türk aileyi konuşuyor! Bahçesine göktaşı düşen aile zengin oldu... “4 milyar TL değerinde”

Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Elmshorn kentinde yaşayan Şahin ailesi bir anda bahçelerine düşen göktaşı sayesinde ülke gündemine yerleşti. Hiçbir şeyden habersiz evde oturdukları sırada bahçelerine 3.7 kiloluk bir göktaşının düştüğünü ifade eden Şahin ailesi, nadir görülen büyüklükteki taş için 200 bin euro (yaklaşık 4 milyon 300 bin TL) teklif aldı. Aile göktaşını satmaya karar vermediklerini ve bir kasada sakladıklarını dile getirdi.

Trend

Sosyal medyada yankı bulan olay! Geceyi aydınlattı... Bölge halkı büyük şaşkınlık yaşadı

Meksika’da bölge halkının karşısında büyük şaşkınlık yaşadığı, gökyüzünde görülen ve geceyi aydınlatan mavi ateş topunun gök taşı olduğu açıklandı. Nuevo Leon Eyaleti Sivil Koruma Kurumu yaptığı açıklamayla sosyal medyada büyük yankı bulan olayı doğruladı. Çok sayıda kişi ise olayın görüntülerini cep telefonu kamerasıyla kaydederek sosyal medyada paylaştı.

Haber

Soyuz MS-22 uzay aracına göktaşı çarpmıştı! Dünya’ya geri döndü

Geçtiğimiz sene göktaşı çarpması sonucu hasar alan Rusya’ya ait Soyuz MS-22 uzay aracı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (ISS) ayrılarak mürettebatsız şekilde Dünya’ya geri döndü.

Haber

NASA tarih vererek duyurdu: Dünya'ya çarpma ihtimali var!

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'ndan (NASA) dikkat çeken bir açıklama geldi. NASA'nın Gezegensel Savunma Koordinasyon Ofisi'nden yapılan açıklamada yaklaşık olimpik yüzme havuzu büyüklüğündeki bir asteroidin 23 yıl içinde Dünya'ya çarpabileceği bildirildi.

Haber

İstanbul'da göktaşı nereye düştü? İstanbul'a göktaşı düştüğü iddiası gündem oldu

İstanbul'da gökyüzünde parlayan bir ışığın hızla yere düştüğü şehrin bazı bölgelerinde gözlemlendi. Dünyaya düşen göktaşının İstanbul'dan da görüldüğü iddia edildi. Yaşanan bu durum sonrası "İstanbul'da göktaşı nereye düştü?" sorusu akıllarda belirerek sorgulanmaya başladı.

Haber

Altın ararken taş buldu! Asırlık göktaşının değeri dudak uçuklattı... “Burada Güneş sisteminin oluşumuna bakıyorsunuz”

2015 yılında Dave Hole isimli bir adam Avustralya’nın Melbourne şehrinde altın arıyordu. Altın aradığı sırada bir taş bulan Hole, sıradan bir taş olduğunu düşündüğü kaya parçasının değerini öğrendiğinde şaşkınlığını gizleyemedi. Yapılan incelemeler taşın Güneş sisteminin oluşumuna kadar uzanan bir geçmişi olduğunu ortaya çıkarttı.

Trend

İstanbul'a meteor mu düştü? Türkiye Uzay Ajansı açıkladı! İstanbul'a göktaşı mı düştü?

İstanbul'a meteor düştüğü iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu. İzmir, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'de görüntülendiği söylenen meteorun gerçekliği ve ayrıntıları merak ediliyor. Son olarak Türkiye Uzay Ajansı konuyla ilgili açıklamada bulundu. Peki İstanbul'a meteor mu düştü? Görülen yeşil ışık meteor muydu? İşte merak edilenler...

Haber