Göz Tansiyonu Haberleri Ve Son Dakika Göz Tansiyonu Haberleri

Göz Tansiyonu Haberleri Ve Son Dakika Göz Tansiyonu Haberleri

Halk dilinde “Karasu hastalığı” olarak bilinen Göz tansiyonu rahatsızlığı gözdeki iç basıncın yükselmesi sonrası ortaya çıkan göz sinirleri harabiyeti şeklinde karakterize edilebilir. Halk arasında oldukça sık bir şekilde görülebilir. Erken teşhisi oldukça önemlidir aksi halde ileride görme kaybına bile sebep olabilir. Gözün içerisinde aköz sıvısı adı verilen sıvı bir madde bulunur. Bu sıvı bazı nedenlerle yok olur. Göz tansiyonu rahatsızlığında ise bu sıvının dışa akması bir tıkanıklık meydana getirir ve bu da gözün içerisinde bulunan basıncın artmasına neden olur. Artan basınç ise görme sinirlerine baskı yaparak zarar verir ve geri dönülemez zararlara sebep olabilir. Genellikle 40 yaş ve üzerinde çok daha sık görülür.

Göz Tansiyonu Haberleri

Hemen doktora koşun! Körlüğe neden olabilir

Göz en hassas organlarımız arasında üst sırada bulunuyor. Çok çeşitli göz hastalıkları var. Göz şikayetlerinin ihmal edilmesi körlüğe yol açabiliyor. Uzmanlar çeşitli göz problemleri hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 28-08-22 12:02

Sudan sonra en çok tüketilen içecek: Körlüğe neden oluyor!

Her gün milyarlarca kişinin keyif aldığı sıcak içeceğin, görme kaybıyla bağlantılı olabilir. Dünyanın dört bir yanında güne zinde başlamak için tercih ettiği ve sudan sonra en çok tüketilen sıcak içecek hakkında sevenlerini üzen bir gelişme yaşandı. Bu popüler içeceği aşırı derecede tükettiğinizde bir göz hastalığı olan glokoma neden olabileceği ortaya çıktı.

Haber 28-07-22 13:59

Son evrelere kadar fark edilmiyor: Kör kalabilirsiniz! Göz tansiyonu neden olur?

Halk arasında ‘göz tansiyonu’ ya da ‘karasu hastalığı’ olarak adlandırılan glokom hastalığı göz içi basıncının artarak görme sinirine basısı sonucu görme bozuklukları oluşturan bir durumdur. Görme sinirine bası nedeniyle görme netliği erken dönemlerde çok etkilenmese bile görme alanında ciddi kayıplar ve daralmalar meydana gelir. Oluşan kayıplar geri dönüşümsüzdür.

Haber 09-07-22 15:49

Belirti vermeden ilerliyor! Körlüğe neden oluyor

Göz, en hassas organlar arasında yer alıyor. Göz sağlığını korumak için dikkatli olmak ve düzenli olarak doktora görünmek gerekiyor. Ciddi göz hastalıkları arasında bulunan göz tansiyonu olarak bilinen glokom hastalığı sinsice ilerleyip körlüğe yol açıyor. Uzmanlar glokom hastalığı hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 16-05-22 09:35

Göz Tansiyonu

Göz Tansiyonu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Göz Tansiyonu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

40 yaşından sonraya dikkat! Körlüğe yol açabilir

Bir görme siniri hastalığı olan halk arasında 'Göz Tansiyonu' olarak bilinen Glokom, görme sinirini oluşturan hücrelerin azalması ile gelişiyor. Kalıcı bir hasar oluşturabilmesi nedeniyle en önemli körlük nedenlerinden olan glokomun sebepleri nelerdir? Glokom tedavi yöntemi nedir?

Haber 14-04-22 12:15

Sessizce ilerliyor, zamanında müdahale edilmezse kör kalabilirsiniz! Glokom nedir, belirtileri nelerdir?

Glokom, göz sinirinin hasarıyla karakterize olan ve kalıcı görme kaybına sebep olabilen bir hastalıktır. Tüm dünyada yaklaşık 80 milyon glokom hastası bulunmaktadır. Glokom kalıcı görme kaybı nedenleri arasında 2. sırada yer almaktadır. Glokom sinsi seyirli ve ilerleyici bir göz hastalığıdır.

Haber 10-03-22 09:32

Hastalığı nedeniyle sürekli halüsinasyon gören adamın anlattıkları sosyal medyada gündem yarattı

41 yaşındaki Nathan Foy, beyninin görüş alanındaki boşlukları doldurmasının bir sonucu olarak son birkaç yılını halüsinasyonlar görerek geçirmeye başladı. Halüsinasyonlar sırasında bazen korkunç bazen de komik olaylar yaşadığını ifade eden Foy’un anlattıkları sosyal medyada popüler oldu.

Trend 22-11-21 11:23

Göz tansiyonu (glokom) tedavisinde erken tanı hayat kurtarıyor!

Göz tansiyonu diğer ismiyle glokom, hasarın en az seviyede kalması için hızlı tedavi gerektiren bir hastalıktır. Bunun için de erken tanı önem taşır. Konu ile ilgili bilgi veren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İlker İncebıyık da göz tansiyonu hastalığında hızlı teşhisin önemine vurgu yaptı. Tedavide görme sinirindeki hasarın ilerlemesini engellemenin amaçlandığını anlatan İncebıyık, ailesinde göz tansiyonu öyküsü bulunanların daha dikkatli olmalarını söyledi.

Haber 06-10-21 15:56

Göz tansiyonu (glokom) kalıcı görme kaybına neden oluyor!

İleri yaş körlük nedenleri arasında ilk sıralarda bulunan glokom yani göz tansiyonu, sürücülerin kaza yapma riskini artırıyor.Bu nedenle hastaların trafikte göz tansiyonuna daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Kalıcı görme kaybına neden olabilen göz tansiyonu, 40 yaşından sonra ortaya çıkıyor. Hastalık ilerledikçe görmede kör noktalar oluşmasına sebebiyet veren glokomun erken teşhis edilmesi önem taşıyor.

Haber 03-05-21 10:02

Göz tansiyonu uyarısı: Erken tanı hayat kurtarıyor!

Göz tansiyonu olarak bilinen glokom, sinsi ilerleyen ve geç tanı konulan bir göz hastalığıdır. Körlükle sonuçlanabilen bu hastalıkta tanı sonrası ilaç ya da cerrahi müdahale gerekebilir. Körlük riskini önleyen tedavi sürecinin aksatılmadan yapılması önem taşır.

Haber 09-03-21 14:08

Göz tansiyonu uyarısı! kalıcı görme bozukluğuna neden olabilir

Göz tansiyonu olarak bilinen glokom tedavisi gerçekleştirilmediğinde görme kaybına neden oluyor. Konu ile ilgili bilgi veren uzmanlar, göz tansiyonunun dünyanın en sinsi göz hastalıkları arasında yer aldığını söyledi. Son evrelerde fark edilen glokomda teşhis ve tedavinin gecikmesi ciddi görme kayıplarına yol açarak kalıcı körlüğe sebep olabiliyor.

Haber 26-02-21 10:51

Glokom nedir? Nasıl ortaya çıkar?

Halk arasında göz tansiyonu veya karasu hastalığı olarak adlandırılan glokom göz içi basıncının yükselmesiyle oluşan göz siniri şeklinde adlandırılır. Glokom nedir diye soracak olursak cevabı için göz sıvılarının kaybıyla ortaya çıkan rahatsızlık diyebiliriz. Yazımızda hepsini detaylı olarak bulabilirsiniz…

Haber 29-12-20 18:52

Glokom tehlikesi 40 yaş üstünü tehdit ediyor! Sinsice ilerliyor, belirti vermiyor

Halk arasında göz tansiyonu veya karasu hastalığı olarak bilinen glokom rahatsızlığı ile ilgili bilgi veren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Feray Aygül Alkan 40 yaş üstü kişileri uyardı.

Haber 04-12-20 11:25

Photoshop sanıyorlar ama gerçek: Genç Ümran’ı görenler gözlerine inanamıyor

Doğuştan göz tansiyonuna bağlı görme problemleri yaşayan, sosyal medyada ise gözlerine photoshop yaptığı sanılan 18 yaşındaki Ümran Dut’un en büyük hayali biraz olsun görebilmek ve piyano çalmak. Dut, devlet büyüklerinden yardım bekliyor.

Haber 27-11-20 10:12

Göz Tansiyonu Rehberi: Nedir? Belirtileri Neler? Kaç Olmalı?

Göz tansiyonu halk arasında karasu ve tıbben de glokom olarak adlandırılan bir rahatsızlıktır. Göz içi basıncının yükselmesiyle görme sinirleri zarar görerek kişinin görüş açısının yavaş yavaş daralmasına yol açar. Hastalık fark edilmesi güç belirtiler göstererek ilerlediğinden görme sinirlerindeki tahribat üst düzeye ulaştığında hasta görme bozukluğu çeker. Bu aşamada ise geç konulmuş olan teşhise bağlı olarak tedavisi mümkün olmayan boyutta göz sinirleri zarar görmüş olur.

Haber 22-05-20 10:38

Glokom migrenle karıştırılığında körlüğe varan sonuçlar doğurabiliyor!

Göz tansiyonu olarak bilinen glokom körlüğe neden olan hastalıklar arasında 2. sırada yer alıyor. Dünya genelinde 6 milyonu tam kör olan 70 milyon kişiyi etkileyen glokom geri dönüşümsüz görme kaybına yol açabiliyor. Bu nedenle uzmanlar, konu ile ilgili farkındalık yaratmak gerektiğinin altını çiziyor.

Haber 13-03-20 15:29

Albinizm hastası üniversite okuyabilmek için engel tanımadı

Cilt, saç ve göz renginde farklılık olan, görme düzeyi büyük oranda düşük albinizm hastası 37 yaşındaki Nurşen Eriş, ailesinin kendisine okuduğu kitaplarla sınavlara hazırlanarak sosyoloji bölümünü bitirip, iş hayatına başladı - Eriş: - "Ders programı belirledik. Belli saatlerde kitapları babam, belli saatlerde annem ve ablam okudu. Birlikte test çözdük, onlar okudu ben cevapladım. Hatta ablam başka ilde olduğunda telefonda kitapları okuyordu, ben dinliyor ve not alıyordum" - "Tek ben değil, biz ailecek üniversiteden mezun olduk, sosyoloji bölümünü bitirdik. Üniversiteden bir değil, adeta 4 kişi mezun olduk" - Göz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Merih Önol: - "Hastamız önce katarakt ameliyatı oldu. Ama esas sorunu göz tansiyonuydu. Biz de hastamızda bununla mücadele ettik"

Yurthaber 13-03-20 11:12

'Göz damlası 80 kişiyi kör etti' iddiası

Pakistan'daki bir hastanede göz tansiyonu tedavisi gören 80 kişinin, verilen göz damlası nedeniyle görme yetilerini kaybettiği iddia edildi.

Haber 23-01-20 11:26

40 yaş üstü gruplarda göz tansiyonuna dikkat

Denizli Devlet Hastanesi’nde görevli Göz Hastalıkları Uz. Dr. Serkan Duran göz tansiyonu (glokom) konusunda uyarılarak bulunarak, tedavi edilmediği taktirde görme kaybı ve körlüğe yol açabileceğini ayrıca 40 yaş ve üstü grupta daha sık görüldüğüne dikkat çekti.

Trend 09-12-19 15:34

Sabah uyandığında göremiyordu, gerçek hastanede ortaya çıktı

İzmir'de yaşayan 69 yaşındaki bir hasta, sabah uyandığında göremediğini fark etti ve hemen soluğu hastanede aldı. Muayene olan kadının az kalsın göz tansiyonu nedeniyle gözünü kaybedeceği ortaya çıkarken, yaşlı kadın başarılı geçen ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu.

Trend 09-08-19 12:30

Glokom bebeklik döneminde de görülebiliyor

SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği öğretim görevlisi Doç. Dr. Mehmet Talay Köylü: - "Glokom genç yaşlarda hatta bebeklik döneminde bile görülebilir. Bu nedenle her göz muayenesinde göz tansiyonları ölçtürülmeli, görme sinirine baktırılmalı ve şüphe duyulduğunda mutlaka bir glokom uzmanından yardım istenmelidir" - "Glokom, tedavisi mümkün bir hastalıktır. Tedavi süreci tüm ömrü kapsar, yani kronik bir hastalıktır"

Haber 03-04-19 11:09

Göz tansiyonu nedir, nasıl tedavi edilir? Göz tansiyonu nasıl ölçülür?

Göz tansiyonu (glokom), genellikle belirti vermeyen ve göz içi basıncının görme sinirini tahrip edecek kadar yükselmesi nedeniyle görme kaybına yol açabilen bir hastalıktır. Uzmanlar göz tansiyonu ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

Trend 02-04-19 09:24

Göz tansiyonu körlüğe neden olabilir

Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Özgür Yaşar, göz tansiyonunun tüm dünyadaki körlüklerin yüzde 13,5’ini oluşturduğunu belirterek, "Erken teşhis edilirse ilerlemesi durdurularak görme kaybı önlenebilir" dedi.

Trend 21-03-19 12:09

Erken teşhis ile görme kaybını engellemek mümkün

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Berker: - "Glokomun oluşumunu engellemek mümkün değildir ancak erken teşhis ile görme siniri hasarını ve görme kaybını engellemek mümkündür" - "Özellikle 40 yaş üzerindeki bireylerde ve ailede glokom öyküsü olanlarda, yıllık göz kontrollerinin aksatılmaması gerekir"

Yurthaber 13-03-19 11:12

Erken teşhis ile görme kaybını engellemek mümkün

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Berker: - "Glokomun oluşumunu engellemek mümkün değildir ancak erken teşhis ile görme siniri hasarını ve görme kaybını engellemek mümkündür" - "Özellikle 40 yaş üzerindeki bireylerde ve ailede glokom öyküsü olanlarda, yıllık göz kontrollerinin aksatılmaması gerekir"

Haber 13-03-19 11:11

Gözün sinsi düşmanı: Glokom

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Banu Açıkalın: - "Maalesef glokom teşhisi genellikle rastlantısal olarak ortaya konmaktadır. Buna engel olmak için özellikle risk taşıyan kişilerin belirli aralıklarla göz muayenesi yaptırmaları gerekmektedir" - "Hastalığın sinsi seyretmesinden dolayı genellikle bulgu vermemesi de tanıyı güçleştirmekte ve geciktirmektedir. Özellikle 40 yaşından sonra yıllık göz muayenesiyle glokom tanısının gecikmesi önlenebilmektedir" - "Göz içi basıncı bu şekildeki tedavilerle kontrol altına alınarak hastalığın uzun süreli olası hasarlarının önüne geçilebilmektedir. Glokom tedavisi, her geçen gün daha başarıyla uygulanmaktadır. Bu nedenle erken tanı ve tedavi önemlidir"

Haber 13-03-19 11:08

Glokom nedir, belirtileri nelerdir? Glokomun tedavisi var mıdır?

Halk arasında göz tansiyonu olarakta bilinen glokomda, hastaların yüzde 90’ında, ileri evreye geçip görme kaybı oluşturuncaya kadar hiçbir bulgu vermediğini belirten uzmanlar, önemli bilgiler verdi. Glokomda en önemli unsur erken teşhistir. Tanı konulmamış ve geç kalınmış glokomlarda görme kaybı kaçınılmazdır.

Trend 11-03-19 10:07

Yaşlılıkta görme kayıplarının önüne geçmek için neler yapmalı?

İlerleyen yaşla beraber gözümüz başta olmak üzere vücudumuzun birçok noktasında deformasyon meydana gelebiliyor. Yaşlanmayla birlikte meydana gelen rahatsızlıklar, görme kaybı riski oluşturabiliyor. Göz rahatsızlıklarının erken teşhis ve tedavi edilmesi büyük önem taşıyor.

Haber 26-01-19 10:20

Göz tansiyonu nedir? Göz tansiyonu nasıl anlaşılır belirtileri nasıldır?

Bütün göz rahatsızlıklarında olduğu gibi göz tansiyonu da hafife alınmayacak ciddi bir göz hastalığıdır. Özellikle trafikte seyir halindeyken kazalara yol açabilen göz tansiyonunda hastalık en ileri derecede olsa bile kişi en uzak noktayı görmeye devam eder fakat yan açıları göremez bu da kazaların kaçınılmaz olmasına neden olur.

Haber 05-12-18 10:47

Sinsi hastalık glokom, erken tanıyla önlenebilir

Göz tansiyonu olarak tanımlanan, sinsi ilerlediğinden geç tanı konulduğunda kalıcı görme kaybıyla sonuçlanabilen glokomda, erken tanı halinde kör olma riski engellenebiliyor - Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Merih Önol: "Tanı konulduktan sonra tedavisi mümkün olan glokom hastalarının ilaçlarla veya ameliyatlarla körlüğe gidişi engellenebiliyor. Ancak görmesini yitirmiş bir gözün tekrar görmesi mümkün değil" - "Görme çevreden kapanarak ilerlediği için uzun süre görme azalması da olmaz. Bu nedenler, glokom tanısı genellikle gözlük muayeneleri sırasında tesadüfen konulmaktadır. Erken tanı için yılda bir kez göz hekimine muayene olunmalı"

Haber 11-10-18 11:14

ihmale gelmez! Göz tansiyonu belirtileri nelerdir?

Halk arasında karasu hastalığı olarak da bilinen göz tansiyonu müdahale edilmezse kalıcı görme kaybına yol açabilir. Bu nedenle göz kaybında erken teşhis için belirtilerin bilinmesinde önem vardır. Genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan göz tansiyonu nedir ve belirtileri nelerdir? işte göz tansiyonu belirtileri ve tedavisi hakkındaki detaylar...

Kadin 21-07-18 13:10

Görmenin sessiz hırsızı glokoma karşı önleminizi alın!

Dünyada görme kaybı nedenleri arasında katarakttan sonra ikinci sırada yer alan glokom yani göz tansiyonu sessizce ilerliyor ve yaşam kalitesini bir anda düşürebiliyor. Gözde glokomun oluşturduğu hasar bir an önce tespit edilip, hastalık kontrol altına alınmadığı takdirde geri dönüşü olmayan tablolara yol açabiliyor.

Haber 05-03-18 17:06

Gözdeki sinsi hastalık: Glokom

Göz tansiyonu adı verilen glokomun görme sinirine hasar vererek körlüğe neden olan bir hastalık olduğunu belirten Prof. Dr. Ümit Beden, hastalıktaki en büyük risk faktörünün göz içi basıncının artışı olduğunu söyledi.

Haber 13-01-18 16:54

Sıcak çay içerseniz...

Yapılan son çalışma sıcak çay içmekle göz tansiyonu arasında bir ilişki olduğunu ortaya koydu.

Haber 17-12-17 13:40

Göz tansiyonu (glokom) nedir?

Glokom (göz tansiyonu): Halk arasında göz tansiyonu olarak bilinen glokom, milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır. Göz içinde salgılanan ve gözün beslenmesi için gerekli olan göz içi sıvısının boşalamamasına bağlı olarak göz içinde basınç yükselir.

Haber 09-11-17 14:17

2020 yılında körelen bir dünya!

Dünyadaki körlük nedenleri arasında göz tansiyonu, katarakttan sonra 2. sırada gelmektedir. Dünya Glokom Derneği verilerine göre 2020 yılında dünya üzerinde 76 milyon glokom hastası olması öngörülüyor

Haber 17-03-17 16:52

Glokom 50 yaş üzerini vuruyor

Halk arasında "göz tansiyonu'' olarak bilinen glokomun, 50 yaş üzerindeki kişilerde gelişme riskinin arttığı bildirildi.

Haber 10-03-14 11:40

Göz tansiyonu, göz sağlığını tehdit ediyor

Göz tansiyonunun, 40'lı yaşlardan itibaren göz sağlığını etkileyen en önemli hastalıklardan birisi olduğunu belirten uzmanlar, "Milyonlarca kişiyi tehdit eden göz tansiyonunun erken tanısı için göz kontrollerini kesinlikle ihmal etmemek gerekiyor" uyarısında bulundu.

Haber 01-04-06 10:36

Göz tansiyonu körlüğe sebep olabilir

Göz tansiyonu, 40'lı yaşlardan itibaren göz sağlığını etkileyen en önemli hastalıklardan biri. Milyonlarca kişiyi tehdit eden göz tansiyonunun erken tanısı için göz kontrollerini kesinlikle ihmal etmemek gerekiyor.

Haber 28-03-06 02:15

Göz tansiyonuna dikkat

Kayseri Göz Merkezi'nde görev yapan Prof. Dr. Hakkı Doğanay, göz tansiyonunun tedavi edilmediği takdirde körlüğe sebep olabileceğini bildirdi.

Haber 06-10-05 10:50

Glokom (göz tansiyonu) nedir?

Halk arasında "karasu" ve "göz tansiyonu" olarak bilinen glokom, körlük nedenlerinin %20'sini oluşturan yaygın bir göz hastalığı.

Haber 28-08-05 00:03

Göz tansiyonu Glokom nedir, nasıl tedavi edilir?

Türk Oftalmoloji Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Prof. Dr. Nevbahar Tamçelik başkanlığında düzenlenen "Glokom Sempozyumu"nda "göz tansiyonu", sessiz hırsız olarak nitelendirildi.

Haber 25-06-05 13:01

Göz tansiyonuna dikkat

Denizli Devlet Hastanesi (DDH) Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ömer Eyüpoğlu, "Göz tansiyonu, göz içinde bulunan görme fonksiyonundaki hayati rol oynayan 'retinaya' zarar vermesi halinde körlüğe neden olabilir" dedi.

Haber 14-02-05 14:21

Egzersiz, göz tansiyonu riskini azaltıyor

Ege Üniversitesi (E.Ü.) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Glokom (Göz Tansiyonu) Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Kutay Andaç, Uluslararası Glokom Birliği'nin Danışma Kurulu'na ikinci defa seçildi. Prof. Dr. Andaç, Ankara Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Turaçli ile birlikte uluslararası arenada Türkiye'yi temsil edecek.

Haber 29-01-05 09:40

Glakom nedir, tedavisi nasıl?

İstanbul Vatan Hastanesi Göz Merkezi Direktörü Op.Dr. Aysan Bayram halk arasında göz tansiyonu tıbbi ismiyle Glokom olarak bilinen rahatsızlık için cümlelerine ; "Glokom ancak düzenli göz muayenesi ile tespit edilebilir..." diyerek başladı ve göz tansiyonu yani glokomu şu şekilde bizlere anlattı.

Haber 20-12-04 11:02

Göz tansiyonunun özellikleri

Hastaların önemli bir kısmı göz tansiyonunun belirtilerini merak eder. Diğer taraftan oldukça fazla sayıda kişi başı veya gözü ağrıdığında göz tansiyonunun yükseldiğini zanneder. Kişinin göz tansiyonunun belirtilerini öğrenmek istemesi veya başı ve gözü ağrıdığında göz tansiyonundan şüphelenmesi yanlış şeyler değildir.

Haber 20-10-04 05:55

Göz Tansiyonu (Glokom) nedir?

Göz ve beyindeki görme merkezi arasındaki bağlantıyı bir elektrik kablosu gibi görme siniri sağlar. Bu kabloda ortalama 1.2 milyon tel (sinir lifi) bulunmaktadır.

Haber 30-11-99 00:00

Göz tansiyonuna karşı yeni ilaç

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ), göz basıncının artmasıyla ortaya çıkan göz tansiyonu (glokom) hastalığına karşı yeni ilaç geliştirmek için çalışma başlatıldı.

Haber 30-11-99 00:00

Göz tansiyonuna dikkat

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Uygulama Hastanesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faruk Öztürk, halk arasında "Karasu" olarak bilinen Glokom'un (göz tansiyonu) milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığı olduğunu söyledi.

Haber 30-11-99 00:00