Irak Haberleri Ve Son Dakika Irak Haberleri

Irak Haberleri Ve Son Dakika Irak Haberleri

Irak Cumhuriyeti ya da kısaca Irak, bir Batı Asya ülkesidir. Kuzeyde Türkiye, doğuda İran, güneydoğuda Kuveyt, güneyde Suudi Arabistan, güneybatıda Ürdün, batıda Suriye ile komşudur. Yüzölçümü 437 bin 72 kilometrekaredir. Tarihte Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası olan Irak toprakları daha sonra İngiliz mandası olmuş, 1930’da Irak Krallığı kurulmuş, 1958 Devrimi ile Cumhuriyet kurulmuştur. 1968’den 2003’e kadar Baas Rejimi’nin hakim olduğu ülke 1979-1988 yıllarında İran ile savaşmıştır. Saddam Hüseyin yönetimindeki Irak’ın, 1990’da Kuveyt’i işgal etmesi 1. Körfez Savaşı’nı başlatmıştır. 17 Ocak 1991'de başlayan ve Körfez Savaşı olarak bilinen Çöl Fırtınası Harekâtı sonunda 27 Şubat 1991'de Kuveyt kurtarıldı. ABD yönetimindeki müttefik kıvvetler 1993, 1996, 1998 ve 2001 yıllarında Irak'a karşı hava saldırıları düzenledi. ABD ve Birleşik Krallık öncülüğündeki koalisyon kuvvetleri Irak'ı kitle imha silahlarından arındırmak, Saddam Hüseyin'in teröre verdiği desteği kesmek ve Irak halkını özgürleştirmek gerekçeleriyle Irak'taki Baas Rejimi'ne karşı saldırıya geçti. 2003’te başlayan Irak’ın işgali 2011 yılında ABD’nin güçlerini çekmesi ile sona erdi. Ülkenin 2018 tahmini nüfusu 38 milyondan fazladır. Başkenti ve en büyük kenti Bağdat’tır. Resmi dilleri Arapça ve Kürçe (Tanınan bölgesel diller Ermenice, Süryanice, Türkmence); para birimi Irak dinarı (IQD), zaman dilimi UTC+3, (ASZD) trafik akışı sağ, telefon kodu +964 ve internet alan adı .iq’dur.

Irak Haberleri

Irak'taki Yeşil Bölge önünde hareketlilik!

Irak'ın başkenti Bağdat’ta İran destekli Şii grup, Yeşil Bölge önünde oturma eylemi başlattı. Öte yandan geçtiğimizde Sadr yanlıları, Meclis binasını basmıştı.

Haber 12-08-22 19:24

Kilolu fotoğrafı kullanılınca ünlü dergiye dava açtı

Iraklı aktris Enas Talep, kilolu fotoğrafını kullanan Economist dergisine dava açtı. Irak'ın en tanınmış ünlüleri arasında bulunan Talep, kilolu olduğu fotoğrafının bağlam dışında, izni olmadan kullanıldığını belirterek, söz konusu fotoğrafın kullanılması ile özgürlüğünün ve mahremiyetinin ihlal edildiğini ifade etti.

Haber 10-08-22 20:48

Irak'ta sular durulmuyor! Onlar da Yeşil Bölge'ye girmeye çalıştı... Yaralılar var

Irak’ın başkenti Bağdat’ta sular durulmuyor ve şiddet olayları devam ediyor. Sadr Grubu destekçilerinin iki kez Yeşil Bölge'ye girerek meclis binasını basmasının ardından bu defa Sadr Grubu dışındaki bütün Şii tarafların çatısı altında toplandığı Koordinasyon Grubu destekçileri de korunaklı Yeşil Bölge’ye girmeye çalıştı. Beton bariyerlerin ilkini aşan gruba, ikinci bariyerleri geçmeye çalışırken müdahale edildi ve yaralananların olduğu aktarıldı. Grup, protestolarını sonlandırmaya başladı.

Haber 01-08-22 19:01

Irak'ta sular durulmuyor! Tüm oturumlar askıya alındı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr yanlılarının meclisteki eylemleri sonrası Irak Meclisi'ndeki oturumlar ikinci bir karara kadar askıya alındı.

Haber 30-07-22 19:04

Irak yeniden alevlendi! Sadr destekçileri yine Yeşil Bölge'ye girdi meclisi bastı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr yanlıları, hükümet binaları ve yabancı misyon temsilciliklerinin bulunduğu Yeşil Bölge'yi basarak meclis binasına girdi. Bölgeye giriş sırasında güvenlik güçlerinin müdahalede bulunması sonucu 60 kişi yaralandı. Şii liderin destekçileri 3 gün önce de meclis binasına girmişti.

Haber 30-07-22 13:22

Son dakika: MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit oldu

Son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu 1 askerin şehit olduğunu bildirdi.

Haber 28-07-22 23:11

Irak'ta Meclis baskını sırasında ortalık karışmıştı! Eski Başbakan el-Maliki'nin gündem olan fotoğrafı hakkında flaş iddia

Dün Irak'ta Mukteda Sadr liderliğindeki Sadr Grubu destekçileri tarafından meclis binasının basılmasıyla ülkede ortalık yangın yerine dönmüştü. Baskının ardından sosyal medyada ülkenin eski başbakanı Nuri el-Maliki'nin silahlı fotoğrafları paylaşılmıştı. Sosyal medyada geniş yankı uyandıran fotoğraflar hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Haber 28-07-22 13:22

Son Dakika: Irak'ta Sadr yanlısı bir grup beton bariyerleri aşarak Meclis binasını bastı Namaz kılıp evinize dönün

Son dakika: Irak'ın başkenti Bağdat'ta hükümet binalarının bulunduğu Yeşil Bölge önünde toplanan Sadr Hareketi mensubu bir grup, beton bariyerleri aşarak Meclis binasına girdi. Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, destekçilerinden çekilmelerini istedi. Sadr açıklamasında "Namaz kılıp evinize dönebilirsiniz." dedi. Bu çağrının ardından Sadr Grubu destekçileri Yeşil Bölge ve parlamento binasından geri çekildiler. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 27-07-22 19:42

MSB'den Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna yapılan saldırıya ilişkin açıklama:

"Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden er ya da geç diğer teröristler gibi hesap sorulacaktır"

Yurthaber 27-07-22 16:20

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Irak'taki saldırıyla ilgili skandal iddialara yanıt, Pınar Damar cinayeti, Merkez Bankası'ndan faiz kararı, MGK, Balıkesir'de deprem

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Irak'taki saldırıyla ilgili skandal iddialara yanıt, Pınar Damar cinayetinde yeni gelişmeler, Merkez Bankası'ndan faiz kararı, kritik MGK toplantısı, Balıkesir'de deprem, ormanlara giriş yasağı, Beşiktaş'tan Güven Yalçın transferi...

Haber 21-07-22 17:10

Son dakika: Irak'ta patlama olmuştu! Skandal iddialara Bakan Çavuşoğlu'ndan yanıt

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Irak'ta çok sayıda kişinin can verdiği patlamanın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin atışları sonucu gerçekleştiği iddiasına yönelik önemli bir açıklama yaptı. TSK'dan aldığı bilgiyi paylaşan Bakan Çavuşoğlu, sivillere yönelik herhangi bir saldırı olmadığını vurguladı.

Haber 21-07-22 10:09

Son Dakika: Irak'taki saldırıyla ilgili Dışişleri Bakanlığından açıklama! Türkiye sivilleri hedef alan her türlü saldırının karşısındadır

Dışişleri'nden Iraktaki saldırıyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada; saldırıda 8 kişinin hayatını kaybettiği, 23 kişinin ise yaralandığının büyük üzüntüyle öğrenildiği ifade edildi. "Türkiye sivilleri hedef alan her türlü saldırının karşısındadır" ifadelerinin yer aldığı açıklamada "Türkiye gerçeğin açığa çıkması noktasında her türlü adımı atmaya hazırdır" denildi. Güvenlik kaynakları, Irak'ın kuzeyinde sivillerin öldüğü saldırının teröristler tarafından düzenlendiğini bildirdi.

Haber 20-07-22 21:36

Mardin'de cip devrildi, 2'si ağır 4 kişi yaralandı

Mardin'de cip devrildi, 2'si ağır 4 kişi yaralandı

Yurthaber 08-07-22 11:51

Komşuda klor gazı sızıntısı! Çok sayıda yaralı var

Irak’ta su arıtma tesisinde klor gazı sızıntısı meydana geldi. Sızıntı nedeniyle ilk belirlemelere göre, 300'den fazla kişi hastaneye kaldırıldı. İşte haberin detayları...

Haber 04-07-22 01:55

Irak Meclisinde İran’ın Desteklediği Partiler Güçlendi

Irak parlamentosunda, Şii din adamı Mukteda es-Sadr'a sadık bir grubun yerini alarak İran destekli muhalefeti güçlendirecek yeni milletvekileri yemin etti

Haber 23-06-22 19:23

Komşuda salgın alarmı! 1 kişi hayatını kaybetti

Koronavirüs ve maymun çiçeği salgınından sonra bu kez de kolera salgını paniği yaşanıyor. Irak'ın Kerkük kentinde bir kadın koleraya yakalanması sonrası hayatını kaybetti.

Haber 21-06-22 20:37

Terör örgütünden kaçan 4 terörist ikna yoluyla teslim oldu

Bu yıl içinde ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 47'ye yükseldi

Yurthaber 21-06-22 18:55

Erbil'de ABD Konsolosluğu Yakınında Drone Patladı

Irak’ın kuzeyindeki Erbil kentinde bir insansız hava aracının (drone) patlaması sonucu 3 kişi yaralandı, birkaç araç da hasar gördü. BM Irak Yardım Misyonu, "Patlayıcı yüklü drone Erbil-Pirmam yoluna düşerek, sivillerin yaralanmasına ve hasara neden oldu" açıklamasında bulundu

Haber 09-06-22 09:55

Komşuda virüs alarmı! Kanamalı olarak biliniyor... Şu ana kadar 24 kişi yaşamını yitirdi

Komşu ülke Irak'ta görülen ve halk arasında "kanamalı" olarak bilinen "Hemorajik ateş" vakaları nedeniyle can kayıpları devam ediyor. Ülkede şu ana kadar 24 kişi "Hemorajik ateş" nedeniyle hayatını kaybetti. Öte yandan Irak Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada "Hemorajik ateş" vaka sayısının da 142'ye yükseldiği bildirildi.

Haber 06-06-22 19:27

PKK’ya bir darbe daha! 6 terörist etkisiz hale getirildi

Yurt içinde ve sınır ötesinde terörle mücadele kesintisiz sürerken Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Haber 30-05-22 13:22

Komşuda kum fırtınası alarmı! Evden dışarı çıkmayın

Irak’ta kum fırtınası nedeniyle yarın resmi tatil ilan edildi. Ülkede 2 gün boyunca etkili olacak fırtınaya ilişkin, boğulma riski nedeniyle, vatandaşlara evden dışarı çıkmama uyarısı yapıldı.

Haber 22-05-22 20:32

Son dakika... Komşuda yeni virüs alarmı: Şu ana kadar 18 kişi öldü!

Son dakika haberine göre, Irak'ta hemorajik ateş virüsü can almaya devam ediyor. Irak Sağlık Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasına göre, ülkede hemorajik ateş virüsü vakalarının korkunç şekilde arttığı ifade edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 21-05-22 22:05

Viral oldu! Dünya George W. Bush'un bu açıklamasını konuşuyor

Eski ABD Başkanı George W. Bush'un katıldığı bir programdaki dil sürçmesi sosyal medyada gündem oldu. Irak'ın 2003'te işgali sırasında ABD Başkanı olan George W. Bush'un Ukrayna yerine "Bir adamın Irak'ı tamamen gayrı meşru ve acımasız şekilde işgal kararı" dediği video kısa sürede viral oldu.

Haber 19-05-22 07:27

Son dakika: Teröristlere ait 120 metrelik mağara tespit edildi! Çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Son dakika haberine göre, Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile teröristlere ait 120 metre uzunluğunda ve 1 metre genişliğinde bir mağara tespit edildi. 7 odası bulunan mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Haber 18-05-22 18:18

Kum fırtınası Irak'ı esir aldı! Binlerce kişi boğulma tehlikesi geçirdi

Irak’ı sabah saatlerinden itibaren etkisi altına alan kum fırtınası nedeniyle, boğulma riski geçiren ve hastanelere kaldırılan kişi sayısı 4 bine ulaştı. Yoğun kum fırtınası nedeniyle Uluslararası Bağdat Havalimanı ve Necef Havalimanı’ndaki uçuşlar askıya alınırken, okullar da tatil edildi.

Haber 16-05-22 21:11

Göz gözü görmedi! Irak’taki kum fırtınasından inanılmaz görüntüler

Irak’ta dün başlayan kum fırtınası ülkeyi etkisi altına aldı. Başkent Bağdat dahil olmak üzere Irak’ın pek çok bölgesini etkisi altına alan kum fırtınası hayatı adeta felç etti. Bağdat ve Necef'te uçuşlar askıya alınırken, başkent Bağdat'ta resmi tatil ilan edildi.

Trend 16-05-22 11:13

Ülkede koronavirüsten sonra yeni panik! 12 kişi hayatını kaybetti... 1970'lerden beri görülüyor ama bu yıl artış var

Irak'ta 1970'li yıllardan beri görülen ancak bu yılki vakalarda artış olduğu belirtilen Hemorajik ateş virüsü endişe yarattı. "Kanamalı" olarak bilinen "Hemorajik ateş" virüsü nedeniyle ülkede 12 kişi hayatını kaybetti. Hemorajik ateşin, Irak'ın elverişsiz koşullarda hayvan yetiştirilen bölgelerinde görüldüğü biliniyor.

Haber 10-05-22 16:47

İranlı siyasetçiden skandal sözler! Irak'ta Türk güçlerini biz vurduk

İran Devrim Muhafızları Ordusu İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hüseyin Taib’in kardeşi muhafazakar siyasetçi Mehdi Taib’in yayımlanan ses kaydında skandal sözler sarf edildi. Taib, Irak’taki Türk mevzilerinin vurulmasının ardında İran’ın olduğunu söyledi.

Haber 09-05-22 22:53

Irak ordusu: Sincar'da devlet otoritesi yeniden sağlandı

Irak ordusu, Sincar'da PKK bağlantılı YBŞ ile iki gün süren şiddetli çatışmaların ardından bölgede devlet otoritesinin yeniden sağlandığını açıkladı.

Haber 04-05-22 11:50

Iraklı baba, oğlunun ağzındaki sigarayı mermiyle böyle vurdu

Irak’ta oğlunun ağzına koyduğu sigarayı mermiyle vurduğu görüntüleri sosyal medyada paylaşan baba gözaltına alındı.

Haber 03-05-22 16:30

Kum fırtınası: Irak'ta gökyüzü turuncuya boyandı, yüzlerce kişi hastaneye kaldırıldı

Irak genelinde etkili olan kum fırtınası nedeniyle gökyüzü ve kent merkezleri turuncuya boyandı. Kum fırtınası hayatı olumsuz etkiledi, sağlık sorunlarına neden oldu.

Haber 02-05-22 03:54

Kum fırtınası Irak'ı esir aldı! Yüzlerce kişi hastanelik oldu

Irak’ı sabah saatleri itibariyle etkisi altına alan kum fırtınası nedeniyle 400’den fazla kişi hastaneye kaldırıldı. Irak’ta geçtiğimiz haftadan bu yana etkili olan kum fırtınasında 5 kişi hayatını kaybederken, ülke genelinde hava durumu tahmini yapmak da yasaklandı.

Haber 01-05-22 21:54

Son hali uydu kamerasına yansıdı! Sava Gölü tamamen kurudu

Avrupa Birliği Dünya Gözlem Programı Copernicus kapsamında uzaydan dünyayı izleyen uydu tarafından çekilen, Irak’taki Sava Gölü’nün eski ve yeni fotoğrafları paylaşıldı. Muthanna eyaletindeki Sava Gölü, Irak tarihinde ilk kez tamamen kururken son hali uydu kamerasına yansıdı.

Haber 30-04-22 13:13

TSK vurdu, PKK köşeye sıkıştı! Terör örgütünün Suriye planı: Kandil'i taşıyorlar

Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe-Kilit Harekatı’yla Irak'taki terör yuvalarını yok ediyor. Peş peşe yapılan sınır ötesi operasyonlarla adeta köşeye sıkışan terör örgütü PKK 'Suriye planı'nı hayata geçiriyor. Fırat’ın batısındaki Tel Rıfat ile doğusundaki Haseke ve Ayn İsa’da üç terör kampı kuran PKK, 3 merkezli bir yapıya geçiyor. Son dönemde Türkiye’yi hedef alan saldırıların kaynağı da olan bu üç bölgenin ABD ve Rusya’nın kontrolünde olması ise dikkat çekti.

Haber 26-04-22 08:55

Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda teröristlerin yakalanma anı kamerada

Irak'ın kuzeyinde hareket alanı bulamayınca Zap Vadisi'ne yerleşen teröristlere yönelik operasyon başarılı şekilde sürüyor. Teröristlerin tek tek etkisiz hali getirildiği operasyonda kaçamayan 2 terörist mağara girişinde yakalandı.

Haber 25-04-22 13:04

Son dakika: Türkiye'den Irak'a Pençe-Kilit notası!

Dışişleri Bakanlığı'ndan Pençe-Kilit harekatıyla ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada, "Irak'tan arzu edilen karşılık alınamamıştır. Bakanlığımıza çağrılan Irak Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarına iletilerek, görüşlerimizi içeren bir Nota tevdi edilmiştir." denildi.

Haber 21-04-22 19:20

Bakan Soylu Allah şahidimiz olsun diyerek açıkladı: Amerika ve Avrupa'nın elinden kurtaracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler’deki İyilik Fuarı’nın açılışında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Allah şahidimiz olsun” diyen Bakan Soylu, “Nasıl Doğu ve Güneydoğu'ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa'nın elinden Suriye'yi de, Irak'ı da kurtaracağız, oralara da huzur getireceğiz" dedi. ifadelerini kullandı.

Haber 16-04-22 21:07

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mesrur Barzani'yi kabul etti

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani’yi kabul etti. Kabulde, ikili ilişkileri güçlendirecek hususlar ve bölgesel gelişmeler değerlendirildi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 15-04-22 23:47

Samsun'da DEAŞ operasyonunda yakalanan 4 zanlı daha sınır dışı edilecek

Samsun'da DEAŞ operasyonunda yakalanan 4 zanlı daha sınır dışı edilecek

Yurthaber 11-04-22 09:53

Arkadaşını vuran uzman çavuş: Bana gülerek 'vur' dedi

5 Kasım 2021'de Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesinde, silah arkadaşı piyade uzman çavuş Emrah Erkan'ı tabancayla vurup şehit eden piyade uzman çavuş Ertuğrul Yıldızbaş'ın yargılanmasına başlanırken, verdiği ifadede pişman olduğunu dile getirerek, ''Arkadaşım Emrah, silahın namlusundan tutarak alnına dayadı. Gülerek 'vur' dedi. Ben de o anda silah boş sanıyordum, tetiğe basınca silah birden ateş aldı. En yakın arkadaşımdı'' dedi.

Haber 07-04-22 15:44

Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Yıldırım bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist, SİHA ile etkisiz hale getirildi.

Haber 28-03-22 14:21

Iraklı doktorlar 'Türkiye'ye git' dedi, beyninden damar yumağı çıkarıldı: Patlamaya hazırdı

İki yıl önce sokakta yürürken rahatsızlanan ve kaldırıldığı hastanede beyin kanaması geçirdiği tespit edilen Jumaah’a beyin damar yumağı hastalığı teşhisi konuldu. Ülkesinde iki kez ameliyat olmasına rağmen damar yumağı çıkarılamayan hasta Türk hekimlerin gerçekleştirdiği 9 saatlik başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu. Prof. Dr. Serdar Geyik, ''Damar yumağının içinde her an patlamaya hazır baloncuklar bulunmaktaydı. Bu baloncukları kapattık'' diyerek yaptıkları operasyon hakkında bilgi verdi.

Haber 24-03-22 09:45

Halepçe katliamı nedir? Ne zaman, neden yapıldı? Halepçe katliamını kim yaptı? Kaç kişi öldü?

Halepçe katliamı internette günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Korkunç olay, 34 yıl önce bugün yaşandı. Bu kapsamda Halepçe katliamı nedir? Ne zaman, neden yapıldı? Halepçe katliamını kim yaptı? Kaç kişi öldü? sorularının yanıtı merak konusu oldu. Konuya ilişkin ayrıntılar haberimizde...

Haber 16-03-22 12:34

Erbil nerede, hangi bölgede? Erbil'e füze saldırısı! Erbil hangi ülkede? İşte yeri ve konumu!

Erbil'e on ikiden fazla sayıda roket fırlatıldığı öğrenildi. ABD Konsolosluğu alarma geçerken, ölü ve yaralı bulunmadığı ifade edildi. ABD'li bir yetkili tarafından ayrıca roketlerin İran'dan fırlatıldığını söylendi. Gelişmenin ardından Erbil’in konumu merak konusu oldu. Peki Erbil nerede, hangi bölgede ve hangi ülkede? İşte yeri ve konumu!

Haber 13-03-22 17:58

TikTok fenomeninin acı sonu! Kıyafeti nedeniyle sokak ortasında öldürüldü

Irak’ın Erbil kentinde yaşayan TikTok fenomeni Eman Sami Maghdid, açık giyindiği gerekçesiyle sokak ortasında erkek kardeşi tarafından vurularak öldürüldü. Haberin sosyal medyada yayılması üzerine fenomenin takipçileri derin bir üzüntü yaşadı.

Trend 11-03-22 17:28

AKAMİB, şubatta 76 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

AKAMİB, şubatta 76 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

Yurthaber 09-03-22 12:48

Irak'tan Türkiye açıklaması! Susuz bırakmayacaklar

Irak Su Kaynakları Bakanı Mehdi Reşid Hamdani, Türkiye'nin Irak'ın su konusundaki kaybını telafi ettiğini ve Irak'ı susuz bırakmayacağını söyledi.

Haber 06-03-22 22:36

Ericsson’un Irak’taki işçilerini IŞİD'e rağmen çalıştırdığı ve işçilerin rehin alındığı ortaya çıktı

Telekomünikasyon şirketi Ericsson’un Irak’ta IŞİD işgaline rağmen işçilerini çalıştırdığı ve bu işçilerin bir kısmının rehin alındığı ortaya çıktı.

Haber 28-02-22 06:57

Iraklı hattat 40 yıldır eserlerini aşkla nakşediyor

Hukuk fakültesinden mezun olmasına rağmen avukatlık yerine hat sanatında ilerlemeyi seçen, uluslararası birçok yarışmada dereceler elde eden hattat Mahfuz Zunnun Emin, Türkiye'de de eserler verdiği sanatını korumayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyor - Hattat Emin: - "Hat, zamanımızda altın çağını yaşıyor. Çok ilgi var. Çok yarışma, sergi düzenleniyor. Bunlar da gelişmesine katkı sağlıyor"

Yurthaber 27-02-22 11:20