Işitme Engelliler Haberleri

İzleyenlerin gözleri doldu! İşitme engelli adam 35 yıl sonra ilk kez annesinin sesini duydu... Gözyaşları sel oldu

Sosyal medyada paylaşılan bir video kısa sürede gündem olmayı başardı. Eduardo isimli işitme engelli bir adamın annesinin sesini duyduğu anları gösteren paylaşım izleyenleri duygulandırdı. 35 yıl aradan sonra annesinin sesini ilk kez duyan adam ve annesinin gözyaşlarına hakim olamadığı anlar herkesi duygulandırdı.

Trend 07-11-22 14:09

Erzurum'da işitme engellilere cuma hutbesi işaret dili ile aktarılıyor

İl Müftüsü Şahin Yıldırım: - "Cuma hutbelerinin yanı sıra mübarek gün ve gecelerde de aynı hizmeti engelli kardeşlerimize ulaştıracağız" - İşitme engelli Sinan Tanas: - "Bu projenin hayat geçmesinde emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bizim gibi olan arkadaşlarımız da zorluk çekiyorlar. Bu projenin diğer camilerde de yaygınlaşmasını istiyoruz"

Yurthaber 14-10-22 14:08

Batman'da işitme engelli bireyler işaret diliyle İslam'ı öğreniyor

Türk İşaret Dilinde İslam Projesi koordinatörlerinden Murat Akıncı: - "Yaklaşık 11 bin kullanıcıya ulaştık. Sitenin faaliyetlerinden işitme engelliler çok memnun"

Yurthaber 25-09-22 16:44

İşitme engellilerin hayatını kolaylaştıran proje TEKNOFEST KARADENİZ'de sergileniyor

İşitme ve konuşma engellilerin aralarında ve diğer insanlarla iletişim kurması için kullanılan işaret dili, KTÜ ile Trabzon Üniversitesi iş birliğinde dijital ortama taşındı - Trabzon Üniversitesi Araştırma Görevlisi Murat Atasoy: - "Bundan sonrası için küçük modüller yapma planımız var. Bunlardan bir tanesi bunu bir eğitim platformuna dönüştürmek"

Yurthaber 03-09-22 16:56

Işitme Engelliler

İşitme Engelliler Hakkındaki Haberler Mynet'te. İşitme Engelliler Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İşitme Engelliler Kadın Futbol Milli Takımı'nın hedefi de zirve

İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Ali Metin: "Yeni hedefimiz kadın futbolu. Kadın futbolundaki hedefimiz de gelecek yıl yapılacak Dünya Şampiyonası'nda ilk 3'e girmek"

Yurthaber 14-08-22 11:15

Konuşan Eller Kafesi işitme engellileri iş yaşamıyla buluşturdu

Van'da İŞKUR'dan aldığı destekle kafe açan 3 çocuk babası işitme engelli Mahmut Kaya, kendisi gibi işitme engelli 3 kişiye de istihdam sağladı - Müşterilerine hazırladığı tatlı ve pastaları da sunan işletmeci Kaya: - "Kazancımla ailemi geçindiriyorum, arkadaşlarıma destek oluyorum. Allah devletimizden razı olsun"

Yurthaber 07-08-22 12:36