Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Haberleri

Sosyal medyada gündem olmuştu! 'Vampir' uyarısı yapan rektör istifa etti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, tepki çeken 'vampir' uyarısının ardından istifa etti. Ak, akşam saatlerinde dersleri olan öğrencilere, "Hepimiz kendimizin başkanıyız ama bir yolculuğa çıkarken bile en az iki kişi gidin, yalnız olmasın. Çok vampirler var" uyarısında bulunmuştu. Ak'ın bu sözleri sosyal medyada gündem olmuştu. İşte olayın detayları...

Haber 09-10-2022 17:30

Rektörden yeni öğrencilere dikkat çeken dışarı çıkma uyarısı: Çok vampir var

Karaman'da bulunan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerine yaptığı uyarıyla dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ak, İslami ilimlerdekiler bilirler, bir yere giderken en az iki kişi gidin ve birisi başkan olsun. Biri, diğerine tabi olsun. En az iki kişi gidin, yalnız olayın. Çok vampirler var. Ben İstanbul gibi bir yerden geliyorum. 42 yıl İstanbul'da kaldım. Oraya göre burada da vampirlikler var'' ifadelerini kullandı.

Haber 05-10-2022 11:37

Karaman'da bir hastaya Imagawa-Matsumoto Sendromu teşhisi konuldu

Karaman'da bir hastaya "Imagawa-Matsumoto Sendromu" teşhisi konuldu

Yurthaber 25-08-2022 19:47

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Karaman İl Danışma Meclisi'nde konuştu: (4)

"Bölücü örgütün uzantıları, hem de Meclis kürsüsünden CHP'ye ve CHP'li büyükşehir belediye başkanlarına, 'Herkes haddini ve yerini bilecek' diye ültimatom verdi. Her hafta bir kamu kurumunu basan CHP Genel Başkanı, partisine yönelik bu ültimatom karşısında adeta süt dökmüş kediye döndü" - "Göreve geldiğimizde, 2002 yılında, ihracatımız 36 milyar dolardı. Geçen sene küresel salgına rağmen 225 milyar 368 milyon dolara yükseldi" - "Döviz üzerindeki köpüğü aldığımız gibi daha çok küresel fiyat artışlarından kaynaklı enflasyonu da en kısa sürede makul oranlara çekeceğiz"

Yurthaber 08-01-2022 20:20

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Osman usta, geleneksel Türk yayı ve okunu gelecek kuşaklara aktarıyor

Karaman'da yaşayan geleneksel Türk yayı ve oku ustası Osman Gözel, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ndeki (KMÜ) atölyede, kursiyerleriyle birbirinden güzel eserler imal ediyor - Gözel: - "Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan geleneksel yay ve ok yapımcısı ustası unvanını almaya hak kazandım. KMÜ Yunus Emre Kültür ve Sanat Evi'nde atölye kurduk. Burada öğrencilere geleneksel Türk okçuluğu, yay, ney ve ebru dersleri vermeye devam ediyoruz. Türkiye'nin ilk ve tek geleneksel Türk okçuluğu yay yapım atölyesi burasıdır. Elimizden geldiği kadar geleneksel Türk yayı yapmaya devam ediyoruz"

Yurthaber 27-01-2021 11:03

KMÜ’de 15 Temmuz konulu konferans

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde ‘FETÖ: Küresel Bir İhanet Şebekesi’ konulu konferans düzenlendi.

Yurthaber 05-07-2019 11:40

Türkçenin başkentinde Türk Dil Bayramı coşkusu

Karamanoğlu Mehmet Bey'in 742 yıl önce verdiği ve böylece Türkçenin resmi dil kabul edildiği fermanın yıl dönümü 13 Mayıs, Karaman'da Türk Dil Bayramı olarak kutlanıyor - KMÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İdris Nebi Uysal: - "Türkçe hepimizin evi. Kendimizi en güvende hissettiğimiz yer. Onu korumak, evimizi, yurdumuzu korumak gibidir. Türkçeyi korumak demek, aslında kendimizi korumak demektir"

Yurthaber 12-05-2019 11:41

Türkçenin başkentinde Türk Dil Bayramı coşkusu

Karamanoğlu Mehmet Bey'in 742 yıl önce verdiği ve böylece Türkçenin resmi dil kabul edildiği fermanın yıl dönümü 13 Mayıs, Karaman'da Türk Dil Bayramı olarak kutlanıyor - KMÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İdris Nebi Uysal: - "Türkçe hepimizin evi. Kendimizi en güvende hissettiğimiz yer. Onu korumak, evimizi, yurdumuzu korumak gibidir. Türkçeyi korumak demek, aslında kendimizi korumak demektir"

Haber 12-05-2019 11:39

İşitme ve görme engellinin film gibi başarı hikayesi

Konya'da, verdiği eğitimler ile onlarca engelliyi hayata bağlayan Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Başkonak, işitme engelli ve yüzde 80 görme kaybı bulunan öğrencisine, işaret diliyle Kur'an-ı Kerim okumayı öğretti - Başkonak'ın, işaret dilinin dışında "tadoma" denilen konuşmayı okuma tekniğiyle iletişim kurduğu öğrencisi Şeyhülislam Korkmaz, İşitme Engelliler Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda birinci oldu - KMÜ Dr. Öğretim Üyesi Başkonak: - "ABD'de hayatı sinemaya aktarılan doğuştan görme ve işitme engelli Helen Keller'in yaşamından etkilendim. Oradaki eğitim tekniğini uygulamaya çalıştık ve başarılı olduk" - Duygularını işaret diliyle aktaran Korkmaz: - "Kuran-ı Kerim'i öğrendikten sonra kendimi daha güvende, mutlu ve anlamlı hissediyorum. Umre ödülü kazandım. Orayı tam görmesem de hissedeceğim için çok heyecanlıyım"

Haber 10-11-2018 13:05

Öğrenci otobüsü şarampole uçtu!

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencilerini taşıyan otobüsün Fethiye'de devrilmesi sonucu 23 öğrenci yaralandı.

Haber 09-05-2012 14:35

Üniversite yangını kontrol altına alındı

Karaman'da bulunan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi (KMÜ) Yunus Emre Yerleşkesi'ndeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) binasının çatı bölümünde çıkan yangın kontrol altına alındı.

Haber 21-04-2012 16:20

Üniversitede korkutan yangın

Karaman’da bulunan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde yangın çıktı.

Haber 21-04-2012 15:23