Kıl Dönmesi Haberleri Ve Son Dakika Kıl Dönmesi Haberleri

Kıl Dönmesi Haberleri Ve Son Dakika Kıl Dönmesi Haberleri

Pilonidal Sinüs yani kıl dönmesi, cilt altında oluşan kıl yuvalanması şeklinde tanımlanmaktadır. Vücudun üst bölümlerinden dökülen kılların kuyruk sokumu etrafında bir bölgede birikip derinin içine geçerek kist oluşturmasıdır. Deri altında biriken kıl, doku, deri ve yağlar enfekte olduğunda durum bir kistten kıl dönmesi apsesine dönüşür. Bölgede ağrı, akıntı, kötü koku, şişlik, ateş ve kaşıntı ile kendini belli eder. Fazla kiloların, çok terlemenin, hareketsizliğin, kötü hijyenin, kalın kıl yapısının ve kuyruk sokumunun sık maruz kaldığı baskının sebep olduğu düşünülür. Hem kadınlarda hem de erkeklerde meydana gelebilen bu rahatsızlığın kendiliğinden geçmesi mümkün olmamaktadır. Fiziki muayeneyle tanı konulan rahatsızlığın evrelerine göre ilaçlı tedavisi veya ameliyatla ortadan kaldırılması gereklidir.

Kıl Dönmesi Haberleri

Uzmanı bacağınızı yanlış tıraş ettiğinizi paylaştı! Pürüzsüz bacaklar için...

Bacak tıraşına yaz ayları yaklaşırken daha da dikkat ediliyor. Bacaktaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda yerine tıraş bıçağını tercih edenlerin sayısı giderek artıyor. Ancak tıraş bıçağı kullanırken yapılan basit hatalar cildinizi mahvedebiliyor. Bir doktor bacaklarınızı doğru tıraş etmenin ve pürüzsüz bacaklara kavuşmanın yolunu paylaştı.

Kadin 25-04-23 15:59

Nokta kadar ama acısı dayanılmaz! Oturarak çalışıyorsanız risk altındasınız

Halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen pilonidal sinüs, ülkemizde özellikle erkeklerde çok yaygın görülüyor. En sık Akdeniz havzasında yani Türkiye, İspanya, Mısır, İran, Irak, Yunanistan gibi ülkelerde görülüyor. Bu durumun sebebi, bu halkların erkeklerinin ve kadınlarının da çok kıla sahip olması şeklinde yorumlanıyor. Kıl dönmesi sorununda çeşitli ameliyat ve ameliyat dışı tedaviler bulunuyor.

Haber 31-08-22 09:21

Ufacık batık canınıza okuyabilir! Enfeksiyon, bakteri, daha da kötüsü...

Erkeklerin cinsel organlarında oluşan batık, hayatlarını altüst edebilir. Dikkat edilmediği takdirde daha büyük hastalıklara neden olabilecek batıklar için uzmanlar mutlaka önlem alınmalı ve fark edildiği an harekete geçilmeli uyarısında bulunuyor. Cinsel organda oluşan batık basit bir kaşıntıdan başlayıp korkunç bir enfeksiyona yol açabilir.

Haber 23-08-22 09:54

Genellikle zararsız olsa da ölümcül risk taşıyor! Batık kıl tedavisi nasıl olur?

Batık kıllar genellikle zararsız olsa da görmezden gelindiğinde ve tedavi olmadığında ölümcül risk taşıyacak hale dönüşebilirler. Batık kıl çoğu zaman kendi kendine iyileşse de göz ardı edildiğinde enfeksiyon kapabilir. Batık kıl tedavisi için sürekli gözlem halinde olunmalıdır. Batık kıl, ciltte kabarık, kırmızı, kaşıntılı lekeler gibi görünebilir. Batık kılın olduğu bölgeyi sıkmak, patlatmaya çalışmak en sık yapılan hataların başında geliyor.

Haber 05-07-22 14:51

Kıl Dönmesi

Kıl Dönmesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kıl Dönmesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yanlış oturma başınıza iş açmasın! Kıl dönmesi belirtileri nelerdir?

Kılların cilt altında ilerleyerek, iltihabi süreç başlatması sonucu oluşan bir durumdur. Kıl dönmesi olan kıl olan her bölgede oluşabilecek bir hastalık olsa da en sık görüldüğü yer kuyruk sokumudur. Kaykılarak oturmak kıl dönmesi oluşum ihtimalini arttırmaktadır.

Haber 02-07-22 09:50

Ağrı, şişlik, akıntı... Kıl dönmesi nedir, belirtileri nelerdir? Kıl dönmesi tedavi edilmezse ne olur?

Kılların cilt altında ilerleyerek, iltihabi süreç başlatması sonucu oluşan bir durumdur. Kıl dönmesi olan kıl olan her bölgede oluşabilecek bir hastalık olsa da en sık görüldüğü yer kuyruk sokumudur. Kaykılarak oturmak oluşum ihtimalini arttırmaktadır.

Haber 25-03-22 10:23

Hayatınızı karartmak istiyorsanız bunu yapmaya devam edin

Uzmanlar dar kıyafetler giyenleri uyardı. Dar kıyafetler kıl dönmesine yol açabiliyor. Acı verici bir süreç olan kıl dönmesini iyileşme döneminde hijyene ve kıyafet tercihine dikkat edilmeli. Özellikle 20’li yaşlarda daha çok görülen kıl dönmesinden kurtulmak için cerrahi operasyon yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Haber 17-02-22 15:17

Kıl dönmesi tedavisi yapılmazsa başka sorunlar da doğuruyor!

Kıl dönmesi en fazla kuyruk sokumunda meydana gelen ve kişinin hayat konforunu etkileyen ağzı ve zonklamalarla kendini belli eden bir rahatsızlıktır. Cilt altında ilerleyen kıllar, iltihap oluşmasıyla kişileri fazlaca rahatsız eder. Peki kıl dönmesi tedavisi nasıl olur? Tedavi edilmezse ne gibi sorunlar doğurur Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 29-11-21 09:33

Tedavi edilmeyen kıl dönmesi birçok sorun oluşturuyor

Kıl dönmesi veya tıp dilinde pilonidal sinüs olarak bilinen hastalık, her ne kadar önemsiz bir hastalık olarak görülse de hastaların yaşam kalitesini etkiliyor. Toplumda oldukça yaygın olması ve yüksek tekrarlama riski nedeniyle önemini halen korumakta olan bu hastalıkla ilgili Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal önemli bilgiler verdi.

Haber 26-11-21 10:52

Kıl dönmesi belirtileri ve tedavisi nedir? En çok kuyruk sokumunda rastlanıyor, nedeni bakın neymiş

Kıl dönmesi şişlik, ağrı, zonklama gibi belirtilerle fark edilen bir sorundur. Kılların cilt altında ilerlemesi nedeniyle başlayan ve iltihabi bir sürece dönüşmesiyle acı veren kıl dönmesinin en sık görüldüğü yer kuyruk sokumunda olanıdır. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 15-11-21 08:22

Kıl dönmesi belirtileri ve tedavisi nedir? Kuyruk sokumu ve makat bölgesinde de yaşanıyor

Yaşam kalitesini oldukça etkileyen ve tedavi edilmediği taktirde ciddi sağlık sorunları oluşturan kıl dönmesi, son zamanlarda sık görülmeye başladı. Peki kıl dönmesi nedir? Belirtileri nelerdir? Konu ile ilgili merak edilen soruların tüm detaylarını Proktoloji Uzmanı Dr. Yasir Gözü sizler için cevapladı.

Haber 06-09-21 09:05

İstenmeyen tüylerden kurtuldunuz! Peki tıraş sonrasında oluşan tahriş için neler yapmanız gerekir?

Araştırmalara göre kadınların %58’i epilasyon ya tıraş bıçaklarıyla istenmeyen tüylerde kurtulmayı tercih ediyor. Bu, milyonlarca insanın günlük olarak tahriş ve tıraş bıçağı yanması gibi tıraşla ilgili sorunlarla uğraşmak zorunda olduğu anlamına geliyor. Peki tıraş sonrasında oluşan tahrişi ve yanma hissini nasıl yok edebilirsiniz?

Kadin 20-07-21 15:14

Tüylerini almayı bıraktıktan sonra hikayesi filme konu oldu! İşte Amy Anam Cara’nın cesaret isteyen öyküsü...

Kadınlarda tüysüzlük, güzellik ve feminenliğin en kutsal özellikleri olarak kabul edilmekte. Tüylerini almayan ya da onlarla barışık olan kadınlar ise genellikle toplumsal eleştiri ve baskıya maruz kalıyor. 2015 yılında tüylerini almayı bırakan Amy Anam Cara’nın hikayesi filme konu oldu.

Trend 13-07-21 10:44

Kılın olduğu her yerde görülüyor! Kıl dönmesi nasıl oluşuyor, kara merhem kullanmak işe yarıyor mu?

Ciltte kabarıklık ve kızarıklıkla belirti veren zamanla ağrı ve ateşle ortaya çıkan kıl dönmesi, vücudun kıl olan her yerinde görülebilir. Bu kistlerin oluşmasına neyin sebep olduğunu, nasıl tedavi olacağınızı ve tedaviden sonra nasıl hareket edileceğini bilmek oldukça önemli. İşte kıl dönmesi hakkında merak edilenler.

Haber 19-02-21 08:51

Kıl dönmesi nedir? Kıl dönmesi tedavisi nasıl olur?

Kişiye oldukça rahatsızlık veren kıl dönmesi, günlük yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Genellikle anüs bölgesinde görülmekle beraber erkeklerde kadınlara oranla daha fazla görülür. Peki kıl dönmesi nedir? Kıl dönmesi belirtileri nelerdir?

Haber 30-12-20 14:17

Kıl Dönmesi: Neden olur, nasıl geçer?

Deri, vücudumuzu saran ve bizi darbelerden koruyan bir tür kılıftır. Aynı zamanda vücuda nüfuz etmeye çalışan her türlü mikroorganizmaya da engel olur. Ancak derimiz vücudumuzun her bölgesinde farklı bir kalınlığa sahiptir. İnce olduğu alanlar daha hassastır. Bu nedenle dışarıdan gelecek etkilere karşı daha savunmasızdır.

Haber 24-06-20 10:26

Kıl dönmesi (plonidal sinüs) nedir? Kıl dönmesi ameliyatsız tedavisi var mı?

Halk arasında kıl dönmesi olarak adlandırılan Plonidal Sinüs; kuyruk sokumunda acı, ağrı ve akıntıya sebep olmaktadır. Tedavi edilmediği durumlarda kişinin günlük yaşantısını olumsuz etkilemektedir. Erkeklerde daha fazla görülen kıl dönmesi, ülkemizde sık görülen bir rahatsızlıktır. Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Mert Atak, kıl dönmesi hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber 14-01-20 11:15

Kıl dönmesi ve hemoroid hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında merak edilenler!

Gelişen tıbbı teknolojiler ile kıl dönmesi ve hemoroid tedavisi hastalar için kabus olmaktan çıkıyor. Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mustafa Kavurmacı, kıl dönmesi hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Peki, kıl dönmesi ve hemoroid tedavi yöntemleri nelerdir? İşte tüm merak edilenler...

Haber 07-01-20 12:16

Kıl dönmesine 'kristalize fenol' yöntemi ile ameliyatsız çözüm

Pilonidal Sinüs rahatsızlığı çoğunlukla 15-35 yaş arası genç erkekleri etkiliyor. Ağrı, şişlik, kanlı akıntı, kaşıntı gibi şikayetlerle baş gösteren ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyen kıl dönmesi nasıl bir rahatsızlık, belirti ve tedavi yöntemleri neler?

Trend 14-11-19 11:04

Bu kıllara dikkat!

Hayatımızdaki en ‘cool’ yani havalı görünmemiz gereken zamanlar gençlik yıllarımızdır. Bu yıllarda vücudumuz çocukluğu terk edip daha yetişkin bir insana dönüşmek için değişime uğrar.

Haber 23-01-19 16:56

Kıl dönmesi belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl olmalıdır?

Pek çok kişi tarafından kıl batmasıyla karıştırılan kıl dönmesi ülkemizdeki genç erkeklerin %10’unda görülür. Ergenlikten sonra 15 yaşından itibaren sıkça görülmeye başlayan kıl dönmesi belirtilerini bilmek, hastalığın erken teşhis edilebilmesi ve cerrahi müdahaleye gerek kalmaması adına son derece önemlidir. Kıl dönmesi belirtileri nelerdir, kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır? İşte hastalık hakkında bilmeniz gerekenler...

Kadin 21-07-18 15:52

Kıl dönmesinden nasıl kurtulurum?

Kıl dönmesi, bazı ihmalkarlıklar sonucunda başa bela olan rahatsızlıktır diyebiliriz. Sinsi sinsi ilerler ve bir anda apseleşip volkan gibi bir anda gösterir. Başlangıç evresinde bazen belirti vermez . Ancak ilerleyen zamanlarda şiddetli ağrılara maruz kalınır.

Haber 27-03-18 14:53

Kıl dönmesi neden olur?

Bazı sağlık problemleri günlük hayatta yapmış olduğumuz rutin alışkanlıklarımızın tetiklemesi sonucu ortaya çıkar. Bu problemlerden biriside halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen pilonidal sinüstür. Bu sebeple kıl dönmesi neden olur ile ilgili yazıyı sizinle paylaşmak istedik.

Haber 29-11-17 10:48

Masa başı çalışanlar kıl dönmesine dikkat!

Genç erkeklerde görülen kıl dönmesi Türkiye’de Batı toplumlarına nazaran 10 kat daha fazla görülüyor. Özelikle masa başı çalışanlar ve uzun süre hareketsiz kalanları daha çok etkiliyor. Uzmanlar ise kıl dönmesi tedavilerinde hemen ameliyat kararı almadan önce, hastalığı önlemeye yönelik tedbirlere karşı bilinçlenmenin gerekliliğine vurgu yapıyor.

Haber 10-11-17 11:23

Kıl dönmesinde bitkisel tedavi mümkün müdür?

Kıl dönmesi hastalığı kuyruk sokumunda biriken kıl, tüy ve saç tellerinin cilt altına geçmesi ile meydana gelir. Genelde kuyruk sokumunda oluşur ve 15-35 yaş aralığında sık rastlanır. Bu yabancı cisimler cilt altına geçerken, cilt dokusundaki gözenekleri kullanırlar. Geçişin yapıldığı alan zamanla gözle görülecek büyüklükte genişler.

Haber 12-09-17 09:43

Kıl dönmesi hakkında yanlış bilinenler

Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) kuyruk sokumunda biriken yabancı cisimlerin, cilt dokusunu geçerek cilt altında birikmesi sonucu oluşur. Kişisel hijyen kıl dönmesi oluşumunda oldukça önemli rol oynar. Özellikle kuyruk sokumu bölgesinin yeterli temizlenememesi, kıl dönmesinin oluşmasında en önemli etkendir. Kıl dönmesi ufak bir rahatsızlık olmasına rağmen, belirtileri günlük hayatı sekteye uğratacak boyutlarda olabilir.

Haber 07-09-17 11:21

Genç erkeklerde sık görülen sorun: Kıl dönmesi

Kıl dönmesinin genellikle 30’lu yaşlardaki genç erkeklerde ve kuyruk sokumunda görülmesi nedeniyle, bu sorunun fazla ve sert kıllardan kaynaklanabileceği görüşü ağır basıyor.

Haber 30-06-17 14:27

Kıl dönmesi genç erkeklerde daha sık görülüyor

Kıl dönmesi inatçı seyreden ve kronik iltihabi bir hastalıktır.

Haber 19-09-16 14:17

Hemoroidin (Basur) kanserle ilgisi var mıdır?

Hemoroid hastaları genellikle hastalığın bulunduğu bölge sebebiyle doktor muayenesi olmaktan kaçınmaktadır.

Haber 07-03-16 09:00

Kıl Dönmesinin Tekrarlamasına Engel Olabilirsiniz

Kıl dönmesi, genelde kıl yoğunluğundan dolayı oluşmakta ve en sık kuyruk sokumu bölgesinde görülmektedir.

Haber 05-03-16 10:24

Kıl dönmesi tedavisinde bir devrim: Mikrosinusektomi !

Kıl dönmesi olarak bilinen aslında tıp dilinde adı “Pilonidal Sinus” olan hastalığın, klasik ameliyatlarla tedavisi başlı başına zor bir süreçtir.

Haber 08-01-16 08:47

Genital bölge çevresindeki batık sorunu için ne yapılabilir?

İstenmeyen tüyler özellikle yaz döneminde kadınların en büyük kabusudur. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınlar lazer, epilasyon, ağda, cımbız ve tıraş bıçağı gibi yöntemleri uygulamayı tercih eder. Ancak kılları kökünden alan yöntemlerin çoğu beraberinde batıkları da getirir. Özellikle genital bölgenin çevresinde oluşan batıklar, kötü bir görüntü oluşturur ve acı verir.

Kadin 30-11-15 13:26

Kıl dönmesinde ameliyatsız çözüm

Genel Cerrah Orçun Oral Şentürk kıl dönmesine ameliyatsız tedavi imkanı sunan fenol tedavi yöntemini anlattı.

Haber 09-11-15 13:46

Uzmanlardan ‘kıl dönmesi’ uyarısı

Kıl dönmesinin kuyruk sokumu bölgesi dışında kasık bölgesinde, koltuk altlarında ve göbekte de görülebildiğini söyleyen Dr. Nihat Polat, kıl dönmesinden korunma yollarını açıkladı.

Haber 23-02-15 12:10

Oturarak çalışanları bekleyen tehlike: kıl dönmesi

Masa ve direksiyon başında uzun süre oturarak çalışanların, kıl dönmesi tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Haber 07-02-14 10:57

Kıl dönmesi tedavisinde güncel teknolojiler

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu yeni ameliyatsız tedavi yöntemlerini sizler için kaleme aldı

Haber 01-10-13 08:48

Kıl dönmesi tedavisini ihmal etmeyin

Yapılan çalışmalar, Batı toplumlarında erkeklerde %1, kadınlarda ise %0.1 oranında görülen kıl dönmesinin ülkemizde, genç erkeklerde %10 oranında ve en sık 15-35 yaş arasında görüldüğünü gösteriyor.

Haber 28-02-12 14:37

Kıl dönmesine ameliyatsız çözüm

Çapa Özel Medilife Hastanesi Başhekimi Şentürk, hastalık derecesi, evre 1 ve 2 olanların, fenol tedavisiyle tamamen sağlıklarına kavuşabildiklerini belirtti.

Haber 08-10-10 11:53

Kıl dönmesi ihmal edilmemeli

Halk arasında kıl dönmesi olarak adlandırılan plonidal sinüs genellikle kuyruk sokumunda görülen bir veya birkaç adet deriye açılmış delik, enflamasyon, şişlik veya apse şeklinde kendini gösteren bir hastalıktır. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Koç, kıl dönmesini Mynet okurları için yazdı.

Haber 27-04-06 00:15

Kıl dönmesi nedir? Nasıl tedavi edilir?

Halk arasında kıl dönmesi olarak adlandırılan plonidal sinüs genellikle kuyruk sokumunda görülen bir veya birkaç adet deriye açılmış delik, enflamasyon, şişlik veya apse şeklinde kendini gösteren bir hastalıktır. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Koç, kıl dönmesiyle ilgili merak edilenleri Mynet okurları için yazdı.

Haber 09-11-05 09:35

Kıl dönmesi nedir? Nasıl önlenir?

Kıl dönmesi, kılların kuyruk sokumu ve nadiren göbekte cilt altına geçip yara, apse ve fistül oluşturmasıdır.

Haber 30-11-99 00:00

Tıraşta hijyene dikkat edilmeli

Islak veya kuru tıraşın her ikisinin de cildi kuruttuğu belirtilerek, kıl dönmesi ve iltihap problemlerini doğru bir bakım ile en aza indirmek için her şeyden önce hijyene dikkat edilmesi gerektiği bildirildi.

Haber 30-11-99 00:00

Büro koltukları 'kıl dönmesi' yapıyor

Uzun süre sert koltuklarda oturma, bisiklete veya ata binme, uzun otobüs yolculukları, dar kıyafetler ve aşırı terlemenin 'kıl dönmesi' rahatsızlığına neden olabileceği bildirildi.

Haber 30-11-99 00:00