Kota Haberleri

Kota düşürülmüştü! ÇAYKUR'dan izdiham önlemi: Alımlarına 1 günlük ara verildi

ÇAYKUR izdihamın önüne geçebilmek için çay üreticilerinden alımlara 1 günlük ara verileceğini açıkladı.

Finans

Kuyumcuların altında kota derdi büyüyor: Mehmet Şimşek, “Çıkar çevreleri memnun değil” demişti: ‘KKM kadar kötü ve yanlış…’

Kuyumcular altın ithalatına getirilen kota nedeniyle dertli. Kamu ve özel bankalar sektörü bir nebze de olsa rahatlatacak adımlar atsa da altın kota sınırının tümü ile kaldırılması talep ediliyor. Kuyumculuk sektörü temsilcileri Türkiye’nin dünya pastasından aldığı payı kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Takı Üreticileri ve İhracatçıları Derneği Kurucu Başkanı Mustafa Kamar, “Problemim dağları aştı. 30 senelik birikimimi kaybettim uluslararası pazarda” dedi.

Finans

Altında iki bankaya kota tahsis edilmişti! İşte piyasaya etkisi! Bu sıkışık dönemde...

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın iki bankaya işlenmemiş altın ithalatı kotası tahsis etmesi sonrası, perakende kuyumcuların altına ulaşımı kolaylaştı. Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Timuçin Sönmez, "Bu sıkışık dönemde devletin bu işe el atması, bankalar üzerinden altın satması çok faydalı oldu." dedi.

Finans

Bakan Şimşek duyurdu! Tasarruf paketi açıklanıyor! Tarih belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tasarruf paketini pazartesi günü açıklayacaklarını duyurdu. Şimşek, "Önümüzdeki dönemde kamu maliyesine ilişkin birçok hususta adım atacağız." diye konuştu. Şimşek'ten altın piyasalarının kaldırılmasını beklediği altın kotasına ilişkin de sert çıkış geldi. Bakan Şimşek, "Çıkar çevreleri memnun değil. Kusura bakmasınlar." değerlendirmesini yaptı.

Finans

Kota

Kota Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kota Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Havalı ve Ateşli Silahlar Gençler Dünya Şampiyonası

Mısır'ın ev sahipliği yapacağı şampiyonada Türkiye'yi 7 sporcu temsil edecek

Yurthaber

Rus artistik buz pateni sporcuları, uluslararası organizasyonlara Erzurum'da hazırlanıyor

Palandöken ilçesindeki Buz Pateni Salonu'nda antrenman yapan sporcular, uluslararası organizasyonlarda başarılı olmak ve olimpiyat kotası almak için yoğun şekilde çalışıyor - Antrenör Vladislav Zhovnirskiy: - "Sporcularımız için kampın yüksek rakımlı bir yerde yapılması gerekiyordu. Bunun için ideal rakıma sahip olduğundan Erzurum'a geldik. Hedefimiz olimpiyat kotası almak"

Yurthaber

ÇAYKUR ikinci sürgün kotasını dekara 550 kilogram olarak belirledi

ÇAYKUR ikinci sürgün kotasını dekara 550 kilogram olarak belirledi

Yurthaber

Batı Akdenizli ihracatçılar, Rusya'nın kota ve yasakları kaldıracağını düşünüyor

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu: - "İhracatta uygulanan yasak ve kotaların kaldırılmasında ocak ayı itibarıyla ciddi yol almıştık" - "Biraz bu savaş sebebiyle olsa gerek, Rusya'nın tamamen yasakları kaldıracağı yönünde duyumlar aldık"

Yurthaber

KYK yurtlarında internet kotası var mı? Kyk yurtlarında internet kotası ne kadar oldu 2022?

KYK yurtlarında internet kotası sorununa ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan açıklama geldi. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamayla KYK yurtlarında kalan öğrencilere müjdeli haberi duyurdu. Peki halen KYK yurtlarında internet kotası var mı? Kyk yurtlarında internet kotası ne kadar oldu? Detaylar haberimizde...

Haber

2022 Pekin Kış Olimpiyatları için 7 kota

Çin'de 4-20 Şubat'ta düzenlenecek organizasyon için şu ana dek Türk sporcular 7 kota almayı başardı

Yurthaber

Un, ayçiçek yağı, şeker ve kahveden sonra kotalı satış tarlaya indi! Gübre satışları durdu

Dolar/TL kurundaki sert dalgalanmaların ardından birçok ürüne zam geldi. Marketlerde bazı ürünler tüm vatandaşlara ulaştırmak için tek alımla sınırlandırılmaya başlandı. Böylece kotalı satış hayatımıza girdi. Öte yandan ZMO Başkanı İçmez'in yaptığı açıklamaya göre, son 15 günde gübre fiyatlarına en az 200 lira zam geldi ve satışlar durdu.

Finans

Saadet Partili Karaduman: Vatanı sevmek; ağacına, toprağına, deresine, kuşuna sahip çıkmaktır

Saadet Partili Karaduman: "Vatanı sevmek; ağacına, toprağına, deresine, kuşuna sahip çıkmaktır"

Haber

Rusya'ya domates kotası yine doldu

Rusya'nın 2017'den itibaren 50'şer bin tonluk uyguladığı domates ihracatında ocak ayında açılan ek kota, geçen hafta doldu. Rusya'ya domates ihracatı yine durdu. Sektör temsilcileri, Rusya'ya kotasız ticaret çağrısında bulundu.

Finans