Kültür Ve Turizm Bakanı Haberleri

Bakan duyurdu! Turist sayısı geçen yıla göre yüzde 87 arttı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Ocak-Eylül ayları arasında turist sayısının bir önceki yıla göre yüzde 87 arttığını duyurdu. Gelirdeki artışın ise yüzde 68 olduğunu belirtti.

Finans 17-11-22 10:58

MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi kapılarını açtı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "(İstanbul Resim ve Heykel Müzesi) koleksiyonunda resim, heykel, seramik, hat, ikon ve enstalasyon olmak üzere yaklaşık 12 bin adet yapıt bulunuyor. Yeni binasıyla daha önce teşhire çıkarılmayan pek çok eseri de sanatseverlerle buluşturma imkanına kavuşmuş oluyoruz" - "İnşa edilen bu zarif sanat evi, görevini bihakkın yerine getirmenin ötesinde bugün dünyada bir Türkiye markasına dönüşmekte olan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin de önemli duraklarından biri olmuştur. Devletimizin sunduğu bu destekler, en üst makamdan başlayarak ortaya bir irade koymaktadır"

Yurthaber 09-10-22 17:06

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Konya'da

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Konya'da

Yurthaber 28-09-22 22:30

Bakan Ersoy, Konya'da konuştu:

"Türkiye, bu sene, bu kış, geçen seneye kıyasla çok daha fazla turisti ağırlayacak inşallah. Şu anki ön rezervasyonlar da bunun göstergesi" - "Mevlana Müzesi, ilk 8 aylık verilere baktığınızda, ağustos sonu itibarıyla 2,2 milyon ziyaretçi almış. Yıl sonuna kadar da 3 milyonu geçer diye düşünüyorum"

Yurthaber 28-09-22 12:02

Kültür Ve Turizm Bakanı

Kültür Ve Turizm Bakanı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kültür Ve Turizm Bakanı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Restorasyon çalışmaları gündem yaratmıştı! Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde inceleme

Kız Kulesi'nin restorasyonuyla ilgili incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2023 yılı mart ayına kadar Kız Kulesi'ni ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu ifade etti. Sosyal medyada çekilen bir görüntü sonrası başlayan restorasyon tartışmalarıyla ilgili de konuşan Bakan Ersoy, "Hocalarımızın hazırladığı proje dahilinde özgün malzemeleri, ahşaplardan tekrar bu yapıyı ahşaptan orijinaline uygun şekilde üretip yerine takacağız." dedi.

Haber 09-09-22 12:46