Lavanta Yağı Haberleri

Lavanta yağı faydaları: Lavanta yağı ne işe yarar, nasıl yapılır?

Lavanta yağı lavanta bitkisinin çiçeklerinden elde edilen doğal bir yağdır. Yüzyıllardır lavanta yağı aromatik özellikleri nedeniyle tıbbi, kozmetik ve terapötik amaçlar için kullanılmıştır. Lavanta bitkisi Akdeniz bölgesinde yetişen çalımsı bir bitkidir ve genellikle güzel mavi veya mor renkli çiçekleri ile tanınır. Lavanta yağı bu çiçeklerin damıtılmasıyla elde edilen uçucu bir yağdır ve birçok faydalı bileşen içerir.

Haber 19-03-23 22:47

İstenmeyen tüylerden acısız kurtulmanızı sağlayacak doğal çözümler

Yüzde ve vücutta çıkan istenmeyen tüyler birçok kadın için büyük problemler arasında yer alıyor. İstenmeyen tüyleri almak için epilasyona tonlarca para vermek istemeyen ve ağdanın acısından hoşlanmayan kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal yöntemler arıyor. Aşağıda yer alan doğal karışımlar ile tüylerinize veda edebilirsiniz.

Kadin 23-01-23 11:56

Çözümü mutfaktan geçiyor! Ayak mantarını yok edecek etkili kürler

Ayak ve el mantarları görünüm olarak oldukça rahatsız edici olabiliyor. Ayak mantarı nasıl geçer sorusu sıklıkla aratılıyor. Ayak mantarından kurtulmak isteyenler çeşitli doğal çözümler arıyor. Ayak mantarını yok edecek malzemeler mutfaktan geçiyor. Her evde bulunan malzemeler ile ayak mantarından kurtulabilirsiniz.

Haber 14-12-22 10:44

Çarşaflarınız tertemiz kokacak! Çamaşır makinesine kesinlikle ekleyin

Yeni yıkanmış temiz çarşaflarda uyumak kadar rahatlatıcı bir şey yoktur. Ancak bu rahatlık maalesef tek bir gün sürmektedir. Çarşafların uzun süre temiz ve güzel kokması için çeşitli yöntemler aranıyor. TikTok'ta paylaşım yapan bir kadın çarşafları mis gibi kokutan tüyosunu paylaştı.

Kadin 05-12-22 09:51

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Lavanta Yağı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Isparta ve Burdur'un mor bahçelerinde hasat telaşı

Kuyucak köyü muhtarı Gürol Yılmaz: - "Köyümüzde lavantadan bu sene 7-8 ton civarında yağ elde etmeyi bekliyoruz. Tabii sadece yağ olarak kalmıyor, tohumunu, demetini her şekilde değerlendiriyoruz"

Yurthaber 23-08-22 16:02

Kadın girişimci kıraç araziyi lavantayla geçim kaynağına dönüştürdü

Kütahya'da yaşayan Emine Daşgın, ailesinden miras kalan bir dönüm kıraç arazide başladığı lavanta yetiştiriciliğinde 40 dönüme ulaştı - Kadın girişimci Daşgın: - "Gençlerimiz köylerini terk etmesinler, toprakta hayat var. Gelip bu toprakları işlesinler"

Yurthaber 30-07-22 11:02