Mehmet Özhaseki Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Özhaseki Haberleri

Mehmet Özhaseki Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Özhaseki Haberleri

25 Mayıs 1957 Kayseri doğumlu Mehmet Özhaseki, siyasetçidir. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazanmış ancak eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmış daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiştir. 1974 yılında Karakebap olan soyadını değiştirerek Özhaseki yaptı. 1982 yılında Neşe Özhaseki ile evlendi. Siaysete adım atan Özhaseki, 1994 Türkiye yerel seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Özhaseki, 1994 Türkiye yerel seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 13 Eylül 2015 tarihinde AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine başladı. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti Kayseri milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde yeniden AK Parti Kayseri milletvekili olarak meclise girdi. Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Hükûmeti'nde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak yer aldı. 2019 Türkiye yerel seçimlerinde AK Parti tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday gösterildi. Ancak seçimi kazanamadı.

Mehmet Özhaseki Haberleri

Bu yaz kavrulacağız! Bakan Özhaseki'den uyarı geldi: 'Bazı illerimizde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkıyor'

Vatandaşlar baharı beklerken yaz erken geliyor. Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Bu hafta hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Afrika sıcaklarının etkisiyle çarşamba günü birçok ilde 30 ve üstü derecelerde sıcaklıklar görülecek. Hafta boyunca devam edecek sıcaklık nedeniyle Bakan Özhaseki de vatandaşlara uyarıda bulundu. İşte detaylar...

Haber 15-04-2024 21:54

Bakan Özhaseki duyurdu: Gayrimenkul satış işlemlerinden hazineye 60 milyar TL!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Gayrimenkul satış işlemlerinden 2023 yılında Hazineye 60 milyar TL’nin üzerinde katkı sağlandı” açıklamasını yaptı. Tapu harçlarının yüzde 95’i satış işlemlerinden...

Finans 04-04-2024 17:46

Bakan Özhaseki, Zonguldak'ta konuştu:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Kentsel dönüşüm için bakanlık olarak her yerde duyuruda bulunuyoruz. Gelin diyoruz, beraber yapalım. Hangi partiden olursanız olun hiç fark etmez. Yeter ki gelin. Bu siyaset üstü bir durum, bunu siyasete lütfen alet etmeyin, ama derdimizi bir türlü anlatamıyoruz." dedi.

Yurthaber 28-03-2024 15:25

Bakan Özhaseki o ifadeyi duyunca çok sinirlendi! Yeter midem bulanıyor diyerek isyan etti: Onu yapanın Allah cezasını versin

Kocaeli’de TOKİ anahtar teslim törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki 'rantsal dönüşüm' sözlerinden midesi bulandığını belirterek isyan etti. Meclis'teki konuşmaları hatırlatan Özhaseki, "Size rantsal dönüşüm yapın diyen mi var? Rantsal dönüşüm yapanın zaten Allah cezasını versin. Ne demek rantsal dönüşüm?" ifadelerini kullandı.

Haber 18-03-2024 15:55

Bakan açıkladı: Konut kredisinin detayları netleşti! İşte verilecek hibe miktarı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da yürütülecek kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamındaki "Yarısı Bizden Kampanyası"na ilişkin merak edilen 8 sorunun yanıtını paylaştı. Kampanyada verilecek hibe miktarı da belli oldu.

Finans 17-03-2024 14:21

Konut kredisinde dikkat çeken 'enerji' detayı, indirim sağlanacak! 180 ay vade, yüzde 0.69 faiz! Aylık taksit tutarı...

Kentsel dönüşümde yeni kredi desteği açıklandı. İstanbul, İzmir, Manisa, Kahramanmaraş ve Tekirdağ'da riskli yapıların dönüştürülmesinde enerji verimliliği esas alınarak aylık yüzde 0,69 faiz ve 180 ay vadeyle 2,5 milyon TL'ye varan kredi desteği verilecek. Başvuru şartları neler, aylık taksit tutarı ne kadar olacak? İşte merak edilenler...

Finans 08-03-2024 09:07

Candaş Tolga Işık'ın sorusu gündem oldu! Bakan Özhaseki: İlk defa duyuyorum

13 Şubat'ta Erzincan'da meydana gelen toprak kayması felaketiyle ilgili yeni detaylar kamuoyundan tartışılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili fay sorusunu gündeme getiren gazeteci Candaş Tolga Işık'a Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki 'İlk defa duyuyorum' diyerek yanıt verdi. İşte detaylar...

Haber 22-02-2024 10:54

Bakan Özhaseki'den Erzincan açıklaması: 'Dünkü olayda şu ana kadar herhangi bir kirliliğe rastlanmadı'

İstanbul Ticaret Odası çalışma toplantısına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan'da altın madeninde yaşanan toprak kaymasıyla ilgili konuştu. Özhaseki, "Oradaki tehlikeli atıkların Fırat'a ulaşıp ulaşmadığı konusu çok önemli. Çok şükür sevindirici bir haber; şu ana kadar herhangi bir kirliliğe, korktuğumuz bir olaya rastlanmadı" dedi.

Haber 14-02-2024 21:02

Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki'den çok konuşulacak çıkış! CHP'li belediyeleri suçladı: Deprem olduğunda gizli gizli sevindiler...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adıyaman'da yaptığı konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı. 6 Şubat depremleri sonrası yaşananları değerlendiren Bakan Özhaseki, CHP'li belediyelere yüklendi. Özhaseki "Deprem olduğunda gizli gizli sevinip, sonra deprem bölgesine gelip resim çekinip bırakıp gittiler" diye konuştu.

Haber 08-02-2024 15:25

6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Bakan Özhaseki'nin sözleri tepki çekti! 'Yıkıldığı iyi olmuş, bize mis gibi villa verdiniz diyorlar'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin canlı yayında kullandığı ifadeler sosyal medyada tepki çekti. Deprem bölgesindeki çalışmaları aktaran Özhaseki, depremzedelerin evlerinin yıkılmasından memnun olduklarını vurgulayarak "Allah razı olsun, bak evimiz yıkıldı (Eğer ölüler de yoksa) valla yıkıldığı iyi olmuş, bize mis gibi villa verdiniz diyorlar" dedi. Gündem olan sözlerin ardından Bakan Özhaseki'den bir açıklama daha geldi.

Haber 06-02-2024 23:24

Bakan Özhaseki'den dikkat çeken paylaşım! Vatandaşa ‘konfor’ yanıtı gündem oldu: ‘O işler öyle olmuyor arkadaşım’

Deprem bölgesinde yaşananlar zaman zaman sosyal medyada gündem olmaya devam ederken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’den gündem yaratan bir paylaşım geldi. Özhaseki kendisine 'konforlu' ortamda çalıştığını söyleyen bir vatandaşa verdiği yanıtın görüntülerini yayınladı. Paylaşılan videodaki diyalogları ise kısa süre sosyal medyada gündem yarattı.

Finans 10-01-2024 15:35

Bakan Özhaseki'den kasım ayı sıcaklıkları paylaşımı: En düşük ve en yüksek sıcaklıkları sıraladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre son 53 yılın en sıcak kasım ayının yaşandığını bildirdi. Bakan Özhaseki ayrıca kasım ayında en düşük sıcaklığın eksi 15,3 ile Erzurum'da, en yüksek sıcaklığın ise 32,9 ile Manisa Salihli'de tespit edildiğini açıkladı.

Haber 30-12-2023 11:39

Bir Türkiye gerçeği! Bakan oran verdi: Vatandaşlarımızın yüzde 71'i risk altında

1999, 2011, 2020, 2023 ve beklenen diğer büyük depremler... Türkiye, depremi gündeminden ne yazık ki düşüremiyor. Acı hatıralarımıza yenilerini eklememek için deprem uzmanlarından her gün yeni bir uyarı geliyor. Depremle ilgili bir açıklama da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den geldi. Bakan 1. ve 2. dereceden deprem riski altında yaşayanların oranını verdi.

Haber 19-12-2023 20:42

Bursa depreminin ardından paylaşıldı! İstanbul'daki riskli konut sayısı korkuttu

Önceki gün Bursa'da meydana gelen 5.1 ve 4.5 şiddetindeki depremler İstanbul'da da hissedildi. Olası 'Büyük Marmara depremi' tartışmalarını alevlerinden sarsıntının ardından İstanbul'daki riskli bina sayısı belli oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da 6 milyon civarında konut, 1,5 milyon civarında da iş yeri bulunduğunu belirterek, yaklaşık 600 bin konutun riskli olduğunu söyledi.

Haber 05-12-2023 23:01

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 04-12-2023 15:47

'Prim' tartışmasına İmamoğlu da dahil oldu! Kayserispor'un görüntüleri çok konuşulmuştu... Sayın Özhaseki işini yapsın

Bakan Özhaseki'nin Kayserispor'a maç sonrası verilen primi artırdığı haberi günün en çok konuşulan gelişmelerinden oldu. Bunun üzerine Özhaseki'ye geçtiğimiz günlerde "İşine baksın" dediği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt geldi. "Ben işimi biliyorum, Sayın Özhaseki de işini yapsın" diyen İmamoğlu'nun 'prim' sözleri dikkat çekti.

Haber 04-12-2023 15:24

'Prim' tartışması! Kayserispor Başkanı 'Bakan Özhaseki' adına dedi... Trabzon vekili isyan etti: 'Cebinden mi ödeyecek?'

Dün akşam sahasına konuk olduğu Trabzonspor'u 1-0 mağlup eden Kayserisporlu oyuncular maçın ardından bir de sürprizle karşılaştı. Maçtan önce 100 bin lira prim açıklayan Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Bakan Mehmet Özhaseki ile görüştükten sonra miktarı güncellediğini açıkladı. Oyuncular haberi alkışlarla karşıladı.

Spor 04-12-2023 07:25

‘İşine baksın’ diyen Bakan Özhaseki’ye İmamoğlu’ndan yanıt geldi: ‘Çatır çatır söyleriz’

Kentsel dönüşüm yasası ile ilgili tartışmalar sürerken Çevre, Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında da dikkat çeken bir atışma yaşandı. İmamoğlu, kendisine yönelik "İşine baksın, kentsel dönüşümü nasıl yürüteceğimi onlara mı soracağım" diyen Bakanı Özhaseki'ye "Halkımızdan aldığımız bilgileri ve elde ettiğimiz değerleri, size taşırız ve yüzünüze bu ifadeleri çatır çatır söyleriz" şeklinde karşılık verdi.

Haber 29-11-2023 14:52

SON DAKİKA | Devlet o evlere el mi koyacak? Kentsel dönüşümdeki rezerv alan tartışmaları için Bakan Özhaseki net konuştu: Kimsenin malında gözümüz yok!

Son dakika haberi: Kentsel dönüşümdeki rezerv tartışmaları gündem yaratırken, "Devlet o evlere el mi koyacak?" sorusu dikkat çekmişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, iddiaları net bir dille yalanladı. Bakan Özhaseki yaptığı açıklamada "Bakanlık millete hizmet etmek için kurulur. Milletin evlerine bakanlık el koyup ne yapacak? Kimsenin malında gözümüz yok." ifadelerini kullandı.

Finans 28-11-2023 12:53

Bakan Özhaseki depreme Adıyaman'da yakalandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki depreme Adıyaman'da bir toplantı sırasında yakalandı. Bakan Özhaseki, deprem nedeniyle sokağa dökülen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Haber 23-11-2023 18:50

İnşaatı tamamlanan konutlar teslim edilmeye başladı: 'Kasım sonuna dek devam edeceğiz'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca inşaatı tamamlanan 1779 sosyal konutun, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını açıkladı.

Haber 08-11-2023 15:39

Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Çakmak'ın cenazesi Hatay'da defnedildi

Törene Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı.

Yurthaber 11-10-2023 14:59

Kentsel dönüşümde yeni sistem! Bakan Özhaseki açıkladı: 'Yüzde 50+1 yeterli olacak. Tebligat e-Devlet'ten yapılacak'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şurasının Sonuç Bildirgesi'ni açıkladı. Bakan Özhaseki, "Yapılan kentsel dönüşümlerde karşımıza çıkan tıkanıklığı iş uzamasını tebligat kararına alındı. Tebligatı e-devlet üzerinden yapılması, bina üzerine asılması ve muhtarlıklarda olması konusunda hemfikir olundu" dedi. Bakan Özhaseki ayrıca kentsel dönüşümde "3'te 2 çoğunluk yerine yüzde 50+1 ile yola çıkalım" ifadelerini kullandı.

Haber 05-10-2023 10:02

Üç fay hattına dikkat çekti! Bakan Özhaseki'den 'deprem' mesajı: 'Oraya kafa tutarsanız yüzde 100 yenilirsiniz'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem konusunda alınması gereken önlemlerin altını çizdi. Kuzey Anadolu Fay Hattı, Doğu Anadolu Fay Hattı ve Ege Bölgesi'ne dikkat çeken Özhaseki, "Binlerce yıldır bu fay hatlarında bir hareketlilik var. Bunu bilerek hareket etmek lazım. Doğayla kavga olmaz. Siz oraya kafa tutarsanız, yüzde 100 yenilirsiniz" dedi" dedi.

Haber 04-10-2023 14:26

SONDAKİKA | Bakan Özhaseki yeni indirim kampanyasını duyurdu! TOKİ'den ev ve iş yeri alanlar dikkat: Son tarih 19 Ekim

Son dakika: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında TOKİ aracılığıyla alınan ve geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için yeni bir indirim kampanyasını duyurdu. Bakan Özhaseki, “TOKİ’den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin ödemek isterlerse yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek" dedi.

Finans 14-09-2023 22:43

Bakan Özhaseki'nin adı o bulvara veriliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 98 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Erciyes Kayak Merkezi’ni kapsayan ve Develi ilçesi çevre yolu caddesi kavşağına kadar devam eden bulvara Mehmet Özhaseki Bulvarı isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Haber 11-09-2023 16:56

Meteoroloji'den 11 il için sağanak yağış uyarısı! Bu saatlere dikkat! Sel, fırtına ve dolu yağışı tehlikesi var…

İstanbul’u vuran sel felaketinin üzerinden Türkiye’nin bazı bölgeleri için sağanak yağış uyarıları gelmeye devam ediyor. Hava durumu ile ilgili Meteoroloji’den gelen son dakika bilgisine göre 11 il için sarı kodlu gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu. Öğle ve akşam saatleri için tek tek uyarılan bölgelerde yaşayan vatandaşlar ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Haber 07-09-2023 08:01

Bakan Özhaseki'den o iller için 'sağanak' uyarısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Trabzon, Rize, Artvin, Kütahya, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Eskişehir'de yarın beklenen sağanak nedeniyle yaşanacak olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Haber 06-09-2023 19:31

Bakan Özhaseki'den seçim öncesi belediye başkanlarına sert sözler: Bunu yapacaksanız aday olmayın

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Hatay'da yaptığı konuşmada, "Kamu yöneticisi dik durur. Kamu yöneticisi vicdana uymayan hiçbir işi yapmaz. Mevzuatın dışına hiçbir iş yapmaz. Eğer siz gelen baskılara dayanamayıp yanlış işler yapacaksanız Allah rızası için bir daha aday olmayın. Doğru neyse onu yapın" ifadelerini kullandı.

Haber 02-09-2023 19:18

Bakan Özhaseki net konuştu! 'Ağa gelmiş, hatırlı gelmiş, partili gelmiş... Yok öyle bir şey'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de bir dizi temaslarda bulundu. Ziyaretinde gazetecilere açıklama yapan Bakan Özhaseki "Taviz yok. Ağa gelmiş, eşraf gelmiş, hatırlı gelmiş, partili gelmiş. Yok öyle bir şey. Başkanlar dimdik duracak. Fay kırığının geçtiği yerde sağlı sollu 65 metrelik bir hatta bina koyamazsınız" dedi.

Haber 17-08-2023 18:26

Bakan Özhaseki Türkiye’de sıcaklık rekoru kırıldığını açıkladı! O ilçede termometreler 49,5 dereceyi gösterdi

Türkiye'nin bir çok bölgesinde aşırı sıcaklar vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Kütahya ve Bolu'da 1929'dan beri en yüksek sıcaklık ölçüldü. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de bugün Türkiye'de sıcaklık rekoru kırıldığını belirterek, en yüksek sıcaklığın 49,5 derece ile Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde ölçüldüğünü bildirdi.

Haber 15-08-2023 23:44

Beyoğlu ve Kağıthane'de 1086 konut hak sahiplerine teslim edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul'un Beyoğlu ve Kağıthane ilçelerinde 1086 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.

Yurthaber 15-08-2023 13:26

Yerinde Dönüşüm projesine başvurular artıyor! Bakan Özhaseki açıkladı: 'Bir yılda 319 bin konut inşa ederek afetzedelere teslim edeceğiz'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde şu ana kadar 180 bin konutun ihalesini tamamlayarak çalışmalara başladıklarını, inşaatların hızla ilerlediğini bildirdi. Bakan Özhaseki ayrıca, “Yerinde Dönüşüm” projesine başvuru sayısının toplam 155 bin 293’e ulaştığını açıkladı.

Haber 06-08-2023 11:55

Bakan Özhaseki'den dikkat çeken sözler! '8-9 şiddetinde deprem olsa bile...'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Malatya'daki 'Tarihi Bakırcılar Çarşısı'nın temel atma töreninde konuştu. Bakan Özhaseki, "Depreme karşı sağlam, güvenilir konutlar yapacağız. Bu konuda taviz vermeyeceğiz. 8-9 şiddetinde bile olsa deprem anında evimizden çıkmayacağız. Yok efendim alelacele yap, gel şuraya. Ne olacak? Sen buna da göz yum. Yok arkadaşlar. Göz yummadan, tavizsiz şekilde gideceğiz. Bunu yapacağız" açıklamasında bulundu. İşte Özhaseki'nin o açıklamaları!

Haber 29-07-2023 20:00

Yerinde Dönüşüm projesine başvurular 8. günde 100 bini aştı!

Ev yapmak isteyen depremzedelere hibe ve kredi desteği sağlanan Yerine Dönüşüm projesine başvurular devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki başvurularda som rakamı açıkladı.

Haber 25-07-2023 17:44

Bakan Özhaseki duyurdu: Yerinde Dönüşüm Projesi'ne yapılan başvuru sayısı 80 bine ulaştı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bakanlık tarafından deprem bölgesindeki 11 il için başlatılan 'Yerinde Dönüşüm' projesine 5 günde 80 binin üzerinde başvuru geldiğini açıkladı.

Haber 22-07-2023 22:26

Son dakika | 'İmamoğlu ile anlaştık' dedi, gözler haftaya çevrildi! Bakan Özhaseki'den 'İstanbul depremi' mesajı

Son dakika haberi: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhasek ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçtiğimiz günlerdeki görüşmesinden uzlaşma çıktı. İmamoğlu dün yaptığı açıklamada Bakan Özhaseki ile "prensipte anlaştıklarını" ifade etmişti. Bakan Özhaseki'den de görüşmeye ilişkin yeni açıklama geldi, gözler haftaya çevrildi.

Haber 19-07-2023 11:02

Bakan Özhaseki'den İstanbul açıklaması! 'Ekrem Bey geldi, prensipte anlaştık'

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "En çok riskli binalardan başlayarak yarısı bizden kampanyasını devam ettireceğiz. İstanbul için özel bir birim kuracağız başka çaresi yok" dedi. Bakan Özhaseki, "Deprem sağ partili, sol partili dinlemiyor. Siyasetin buralara girmemesi lazım. Ekrem Bey geldi, onunla da prensipte anlaştık" diye konuştu.

Haber 18-07-2023 09:28

Hibe ve kredi desteği verilecek! 'Yerinde Dönüşüm' projesi için yeni açıklama geldi: Başvurular yarın başlıyor

Son dakika haberi: Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde depremzedelere kredi ve hibe desteği sağlanan "Yerinde Dönüşüm" projesi için başvurular yarın başlıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den yeni açıklama geldi. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Haber 16-07-2023 11:14

Hibe ve faizsiz kredi desteği açıklanmıştı... 'Gündeme gelen kaygılar' deyip açıkladı! Bakan Özhaseki'den 'Yerinde Dönüşüm' paylaşımı: Kimse merak etmesin

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 'Yerinde Dönüşüm Projesi' hayata geçiriliyor. Bölgede kendi yapılarına inşa etmek isteyen vatandaşlara kredi ve hibe desteği sunulacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki 4 kırmızı çizgi olduğunu vurgulayıp proje kapsamında yapılaşma olmayacak yerleri sıralamıştı. Özhaseki'den yeni açıklama geldi. Özhaseki "Kamuoyunda gündeme gelen bütün iyi niyetli kaygıları giderecek bütün tedbirleri aldık" dedi.

Haber 09-07-2023 16:53

Son dakika | 2 yıl ödemesiz, 10 yıl vadeli: Depremzedelere yeni destek paketi 'Yerinde Dönüşüm' projesinde detaylar belli oldu! 500 bin TL hibe, 500 bin TL kredi...

Son dakika haberi: 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeler için hazırlanan 'Yerinde Dönüşüm' destek paketinin detayları belli oldu. Kendi yapılarını inşa etmek isteyen depremzedelere konutlar için 500 bin TL, iş yerleri için 250 bin TL nakdi yardım sağlanacak. Ayrıca 2 yıl ödemesiz, 10 yıl vadeli faizsiz kredi de verilecek. Başvurular 15 Temmuz tarihinde başlıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki detayları açıkladı.

Haber 07-07-2023 10:31

Son dakika | 'Dört kırmızı çizgimiz var' diyerek sıraladı: Deprem bölgeleriyle ilgili flaş karar! Bakan Özhaseki Ne olursa olsun izin verilmeyecek diyerek duyurdu

Son dakika haberi: 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yeni faciaların önüne geçilmesi amacıyla atılan adımlara bir yenisi eklendi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki deprem bölgeleriyle ilgili alınan yeni yasak kararını duyurdu. Buna göre; fay hatları üzerinde yapılaşmaya artık izin verilmeyecek. Özhaseki konuşmasında söz konusu yasağın yasalaşabileceğinin de sinyalini verdi.

Haber 02-07-2023 15:11

Bakan Özhaseki, kabine toplantısının tarihini açıkladı... Bulduğum yeni formüller var! Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde kentte bulunan bir düğün salonunda düzenlenen "Sanayici ve İş Adamları Buluşması"nda konuştu. Önümüzdeki Çarşamba günü kabine toplantısı düzenleneceğini duyuran Bakan Özhaseki, depremzedelerin konut talebine ilişkin, "Benim bulduğum yeni formüller var, çalıştığım... Çarşamba günü kabine toplantımız var. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim orada." ifadelerini kullandı.

Haber 09-06-2023 23:57

Bakan Özhaseki: Afet bölgesindeki konutları hızlıca vatandaşlarımıza teslim edeceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, önceliklerinin afet bölgesindeki çalışmalar olduğunu belirterek, "İnşallah bu bölgelerdeki konutları hızlıca vatandaşlarımıza teslim edeceğiz" dedi.

Haber 07-06-2023 13:40

Bakan Özhaseki'den bakanlık bürokratlarıyla ilk toplantı: Önceliğimiz elbette afet bölgesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bakan yardımcıları ve genel müdürlerle birlikte ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Haber 05-06-2023 09:54

MEHMET ÖZHASEKİ kimdir? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki hangi görevlerde bulundu?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin hayatı ve kim olduğu, yaptığı görevler vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. daha önce de Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev alan Mehmet Özhaseki, merak edilen ve sorgulanan isimler arasında yer alıyor. Peki, MEHMET ÖZHASEKİ kimdir? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki hangi görevlerde bulundu?

Haber 04-06-2023 12:29

Eski belediye başkanı İYİ Parti'den milletvekili adayı... O sözleri sosyal medyada gündem yarattı! 'Ne Kayseriliden...'

Nevşehir Belediye Başkanı'yken görevinden ayrılan ve sonrasında İYİ Parti'ye katılan Rasim Arı, Nevşehir'de 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Arı'nın daha önce AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'yle bir anlaşmazlık yaşadığı biliniyordu. Arı'nın son olarak sosyal medyada paylaşılan bir videoda "Ne Kayseriliden, ne Ankaralıdan..." diyerek sarf ettiği sözleri gündem yarattı.

Haber 10-04-2023 16:05

Grup toplantısı sonrası kameralar kayıttaydı... Erdoğan Ne oluyor bu İYİ Parti'ye? diye sorunca böyle yanıtladı: 'Dağılıyorlar efendim'

Dün gerçekleşen AK Parti grup toplantısının hemen bitiminde kameralar henüz kayıttayken yaşanan 'İYİ Parti' diyaloğu gündem yarattı. Rozet takmak için kürsüde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ne oluyor bu İYİ Parti'ye?" diye sordu. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise "Dağılıyor efendim" diye yanıt verdi. O anlar sosyal medyada çok konuşuldu.

Haber 30-03-2023 09:26

Sözleri gündem yaratmıştı! Mehmet Özhaseki açtığı davayı kazandı: Bir yalan daha tescillendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 10 Eylül'deki bir toplantıda kullandığı ifadelerin çarpıtılması nedeniyle açtığı davayı kazandı. Söz konusu gelişmeyi sosyal medyadan duyuran Özhaseki "Bir yalan daha tescillendi" diye yazdı.

Haber 10-11-2022 14:50