Memur-Sen Haberleri

Bakan Nebati ve Memur-Sen'den kritik toplantı! Sözleşmeli personel, banka promosyonları...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile bir araya geldi. Yalçın, görüşmede, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, 3600 ek göstergede ilave düzenleme, vergi matrahı, eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneği ve bankaların maaş promosyonu konularındaki talepleri Nebati'ye iletti.

Finans 08-09-22 17:09

Emekliler, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü'nde taleplerini dile getirdi

Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Ali Küçükkösen: - ''Emeklilerin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve örgütlenme hakkı için mücadeleye, her platformda haklarımızı savunmaya devam ediyoruz''

Yurthaber 30-06-22 18:14

Memur-Sen'den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması

Milyonlarca memur emeklisi ve memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin beklenen açıklama geldi.3600 ek gösterge bekleyen milyonlarca kişi için maaş ve ikramiyelere yansıtılacak zam oranları da netleşti. Öte yandan 3600 ek gösterge ilgili olarak Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın'dan kritik açıklama geldi.

Finans 07-06-22 16:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3600 ek gösterge açıklaması beklentileri karşıladı mı? Memur-Sen'den dikkat çeken açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından merakla beklenen açıklamayı yaptı. Ek göstergede memurlarda 600 puanlık bir artış duyuruldu. Yeni düzenlemeyle maaşlar ve emekli ikramiyeleri arttı. Uzun süredir beklenen açıklamanın ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yeni düzenlemeyi değerlendirdi. 3600 ek gösterge kararı memurların beklentilerini karşıladı mı? İşte tüm detaylar...

Finans 06-06-22 22:36

AK Partili Yıldırım, Tunceli'de partisinin ve Memur-Sen'in hizmet binasının açılışını yaptı:

"(Memur-Sen) Geçmiş yıllarına da şahit olan biri olarak zorluklara ve baskılara karşı duruşlarından zerre sapmadılar. Ne geçmişte ne de şimdi vesayetçilere alkış tuttular. İşte bizim özlediğimiz sendikacılık budur"

Yurthaber 06-05-22 22:17

AK Partili Yıldırım, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'nda konuştu: (2)

"Bugün dünya krizden krize sürüklenmesine rağmen dünyanın son 5 yılda gerçekleşen 10 büyük projesinin 6'sını gerçekleştiren ülkenin adı Türkiye'dir" - "(Aksakallılar Heyeti) Amacımız Kafkaslar'da, Orta Asya’da 5 milyon kilometrekare olan bir coğrafyada 170 milyon nüfusun yaşadığı ve 1,5 trilyon dolarlık yıllık hasılanın olduğu, 500 milyar doların üzerinde ihracatın döndüğü ülkelerde entegrasyon ve birliktelik oluşturmak"

Yurthaber 05-05-22 22:23

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Burdur'da teşkilat buluşmasında konuştu:

"Çalışma hayatında çalışma barışını sağlayabildiğimiz gibi aynı zamanda açlık ve yoksulluk sınırı arasında kimsenin kalmaması ve refah sınırında ücret almasını sağlayabilmemiz gerekiyor"

Yurthaber 27-03-22 16:23

Emekli Memur-Sen'den emeklilerle ilgili flaş talep

Emekli Memur-Sen, kamu görevlisi emeklilerinin sendikal haklarına ilişkin yasal düzenleme talep etti. Emekli Memur-Sen, kamu görevlisi emeklilerinin sendikal haklarına ilişkin yasal düzenleme talep etti.

Finans 15-03-22 13:17

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Mardin hizmet binası açılışında konuştu:

"31 Mart yerel seçimlerinden sonra bazı CHP'li, HDP'li, İYİ Partili, bazı lokal belediyelerde bir baktık, yeni gelenler hemen sözleşmeli memura 2 satır yazı tutuşturarak 'görülen lüzum üzerine sözleşmeniz yenilenmemiştir' deyip kapının önüne koydular. 1400 kişiyi buldu bu sayı"

Yurthaber 25-02-22 20:44

Memur-Sen'den 3600 ek göstergeye ilişkin açıklama:

"Ek göstergelere ilişkin komisyon çalışmalarının gerçekleşeceği bu süreçte Memur-Sen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamalar haricindeki sözde taslaklara, gerçek dışı beyanlara ve haberlere itibar edilmemesini önemle belirtir, kamu görevlilerimizin bilgisine sunarız"

Yurthaber 18-02-22 17:05

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Memur-Sen ve KIBTES heyetlerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Memur-Sen ve KIBTES heyetlerini kabul etti

Yurthaber 09-02-22 19:14

Memur-Sen açıkladı: 4 Kişilik ailenin açlık sınırı 3.526 TL

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre aralık ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 3.526 TL, yoksulluk sınırının ise 10.120 TL olarak belirlendiğini açıklandı. Öte yandan aralık ayında Kasım ayına göre gıda madde fiyatlarında ortalama yüzde 10,60’lık bir artış yaşandı.

Finans 06-01-22 11:50

Yoksulluk ve açlık sınırı ne kadar oldu? Aralık 2021 yoksulluk ve açlık sınırı kaç TL?

TÜİK'in enflasyon rakamlarını geçtiğimiz günlerde açıklamasıyla emekli, memur zammı ve yeni ödenekler şekillendi. Bununla birlikte yoksulluk ve açlık sınırının ne kadar olduğu sorusu gündeme geldi. Memur-Sen Konfederasyonu Aralık 2021 yoksulluk ve açlık sınırını açıkladı.

Finans 06-01-22 09:20

Memur-Sen açıkladı! Yoksulluk sınırı ve açlık sınırı ne kadar oldu?

Çok sayıda kişinin merak ettiği "Yoksulluk sınırı ve açlık sınırı ne kadar oldu?" sorusuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Memur-Sen Konfederasyonu Aralık 2021 açlık sınırı ve yoksulluk sınırını açıkladı. Buna göre, Aralık 2021 itibarıyla dört kişilik ailenin açlık sınırını 3 bin 526 lira, yoksulluk sınırını 10 bin 119 lira olarak hesaplandı. İşte detaylar...

Finans 05-01-22 18:54

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zam açıklaması sonrası Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan ilk tepki

Son dakika gelişmesine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranına Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'dan ilk tepki geldi. Yalçın açıklamasında, "Zam ateşi alır ama közü söndürmez" ifadelerini kullandı.

Finans 03-01-22 23:38

Son dakika: Memur-Sen'den 'ek zam' açıklaması

Enflasyon rakamlarının açıklanması sonrasında milyonlarca memur ve emeklilerin zam oranı da netleşti. Buna göre memur ve memur emeklileri yüzde 22,48 ek zam alacak. İşçi ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 25,48 zam alacak. Öte yandan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan ilk açıklama geldi. Yalçın, enflasyon rakamlarının ardından "Ek zam şart olmuştur" ifadelerini kullandı.

Finans 03-01-22 11:31

SON DAKİKA: Herkesin beklediği 2022 emekli ve memur maaşı belli oldu! Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar oldu?

Emekli ve memur zammıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Aralık ayı enflasyonuyla birlikte " 2022 emekli ve memur zammı ne kadar olacak? En düşük memur ve emekli maaşı ne kadar olacak?" soruları yanıt buldu. Aralık ayı enflasyon yüzde 36,08 olarak açıklanırken memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklisi 2022 maaşları da netleşti. Memur ve memur emeklileri ilk 6 ay için yüzde 25.65 oranında zammı hak etmiş oldu. İlk hesaplamalara göre SSK - Bağkur emeklisi zammı yüzde 25,48.

Finans 03-01-22 10:52

Son Dakika: Memurların gelir kaybının giderilmesine yönelik Memur-Sen'den çağrı

Son dakika haberine göre Memur-Sen Konfederasyonu, Twitter hesabından "Çağrımızdır" mesajıyla yaptığı paylaşımda kamu görevlilerinin gelir kaybının giderilmesi ve alım gücünün tekrar yükseltilmesi için hükümete çağrıda bulundu.

Finans 24-12-21 20:28

Son Dakika 2022 Memur Ek Zam Haberi... Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan yeni açıklamalar

Son dakika memur ek zam haberi... Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından sosyal medyadan vergi muafiyeti ve ek zamla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Finans 23-12-21 15:45

Son dakika: 2022 memura ek zamla ilgili kritik toplantı...Memura ek zam masada

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği ek zamla ilgili son dakika haberi geldi. Çalışma Bakanlığı, memurlara sosyal refah düzenlemesi yapılacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ı kabulü sona erdi. Görüşmenin ardından ek zamla ilgili ilk açıklama geldi. Memur-Sen Başkan Ali Yalçın "Cumhurbaşkanımız ile görüşmemizde ek zam talebimizi aktardık" ifadesini kullandı.

Finans 22-12-21 17:06

Son Dakika: Memur-Sen'den ek zam görüşmelerine ilişkin önemli açıklama

Son dakika: Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren ek zam görüşmeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ek zam talebimizi, vergi muafiyetinin nasıl yansıyacağını konuştuk. Ekonomideki dalgalanma nedeniyle alım gücü düşen kamu görevlileri için Ek Zam görüşmelerimizin başlamasını istedik" ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 21-12-21 17:25

Memur-Sen'den ek zam açıklaması: 15 Ocak'ta ücretlere yansıtılmalı

Memur-Sen, yeni asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada, "Asgari ücretteki artış enflasyon verilerinin üzerinde gerçekleşmiş, emekçilerin yüzünü güldürmüştür" denildi. Memur-Sen, ek zammın da 15 Ocak'ta hesaplara yansıtılması gerektiğinin altını çizdi.

Finans 17-12-21 11:18

Son Dakika: Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin netleşmesinden sonra memur zammına ilişkin rakam konuşacaklarını bildirdi. Yalçın, memura refah düzeyi sağlayabilmek için ek zamma ihtiyaç duyulduğunu belirtirken, yeni düzenlemenin 15 Ocak'ta maaşlara yansıyacağını belirtti. Yalçın, "'Biz enflasyon farkı vereceğiz' sözü kıymetli. Memura yönelik bir ek zamma ihtiyaç var. Bu da Ocak ayındaki yüzde 5'lik zamla birlikte enflasyon farkıyla birlikte bir de üzerine ek zammın verilmesi gerekiyor." dedi

Finans 08-12-21 14:56

Memur-Sen Başkanı duyurdu! Ocak ayında maaşlara yansıyacak

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın son dakika açıklaması yaparak, "3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız." dedi. Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, açıklamasının devamında "Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık" ifadelerini kullandı.

Finans 06-12-21 14:46

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan: Ücretler artırılmazsa kamuda çalışma barışı bozulacak

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, ’3600 ek gösterge’ düzenlemesinin tüm kamuyu kapsamasını talep etti. Yazgan, ücretleri düşük kamu görevlilerinin ücretlerinin artırılmasını isteyerek, "Aksi takdirde sadece birkaç meslek grubu için ilave artış yapılması kamuda çalışma barışını bozacak, moral ve motivasyonu olumsuz etkileyecektir." ifadelerini kullandı.

Finans 02-12-21 23:19

Kamuda 250 bin kişi iş fırsatı kazanacak! 3600 ek gösterge ile…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için komisyon kurulması talimatı verdi. 2022 yılı sonuna kadar çalışmaların tamamlanması beklenirken, 250 bin kişiye kamuda iş fırsatı sağlanacak.

Finans 22-11-21 16:02

Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge sürecinin tüm kamu görevlilerini kapsaması için mücadele ettiklerini söyledi.

Finans 20-11-21 19:05

Memur-Sen'den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge sürecinin tüm kamu görevlilerini memnun etmesi için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklarını söyledi.

Finans 19-11-21 17:20

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Van'da:

"Memur-Sen ailesi sendikacılığı bir ideoloji taşeronluğuna dönüştürmeyen, geniş çerçevede ekmek ve emek mücadelesini onur ve izzet mücadelesi olarak gören dünyanın tamamında mazlumlar, mağdurlar konusunda hassasiyetini asla kaybetmeyen bir kitledir"

Yurthaber 26-10-21 17:47

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklaması: Kasım ayında başlıyoruz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, milyonlarca memurun beklediği 3600 ek gösterge için kasım ayına işaret etti. Yalçın açıklamasında, "Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz" dedi. 3600 ek gösterge teklifinin kendilerine ait olduğunu dile getiren Yalçın, "Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız" diye konuştu.

Finans 11-10-21 09:32

3600 ek göstergede son durum!

Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin çıkacağı tarihi merak ederken meclisin açılmasıyla konunun tekrar gündeme geldiği belirtildi. Bu konuda yapılacak düzenlemeyle ve özellikle emekli memurun maaşında 1.000 liraya varan artış olacak. İkramiyelerdeki artış da 30 bin lirayı bulacak. İşte 3600 ek göstergede son durum...

Finans 06-10-21 11:41

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, toplu sözleşme kazanımlarını anlattı

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, toplu sözleşme kazanımlarını anlattı

Yurthaber 16-09-21 22:45

Memur-Sen'den zam oranları hakkında ilk açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memurlara yapılacak artışın 2022'de yüzde 12, 2023 yılında ise yüzde 14 olarak belirlendiğini duyurdu. Zam oranlarının belli olmasının ardından Memur-Sen'den ilk açıklama geldi.

Finans 23-08-21 16:45

Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığında karar günü

4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisinin 2022 ve 2023'teki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucu 14.30'da açıklanacak - Taraflar arasında birçok konuda büyük ölçüde uzlaşının sağlandığı öğrenilirken, sözleşmenin bugün imzalanması bekleniyor

Yurthaber 23-08-21 11:07

Ankara'da 15 bin memurdan 'kabul edilebilir teklif' talebi

Memur-Sen Konfederasyonu üyesi yaklaşık 15 bin kişi, Anadolu (Tandoğan) Meydanı'nda düzenlenen mitingde hükümetten '6'ncı Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nde kabul edilebilir bir teklif talebinde bulundu.

Finans 19-08-21 23:09

Türkiye-AB KİK üyesi sivil toplum kuruluşlarından Kovid-19'a karşı aşılanma çağrısı:

"Eğitim, iş ve sosyal hayatın sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz gereklilik haline gelmiştir" - "Birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumlu bireyler olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir"

Yurthaber 18-08-21 11:07

Memur ve memur emeklisinin hükümete verdiği süre sona erdi! İşte zam pazarlığında son durum

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin maaşlarını etkileyecek zam pazarlığında son haftaya girildi. Memur-Sen 34. İl Temsilcileri Toplantısı'nda yapılan açıklamada hükümetin verdiği teklifin reddedildiği açıklandı ve eylem kararı alındı. Hükümet 2022 için altı aylık dönemler halinde yüzde 5+6 ve 2023 için ise yüzde 6+6 ve enflasyon farkları teklif etmişti. Öte yandan Memur-Sen'in verdiği süre bugün itibarıyla sona eriyor. İşte memur zammında son durum...

Finans 16-08-21 08:31

Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi: Memur maaşları enflasyon karşısında eriyor

Hükümet tarafından 2022 yılı için yüzde 5+6, 2023 yılı için yüzde 6+6 maaş zammı teklifinin memuru yine enflasyona ezdirecek bir teklif olduğunu kaydeden Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mesut Öner, verilen teklifin memurun beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu söyledi. Öner yaptığı açıklamada memur maaşıyla ocak ve ağustos aylarında alınabilen gıdaların fiyat karşılaştırmasını yaptı.

Finans 13-08-21 13:50

Memur zammı ne kadar olacak? Memur-Sen'den önemli açıklama

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu işvereni ücret zammı teklifinin, beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu belirterek, "İşveren, pazarlık aşamasını başlatmayı gerektirecek yeni bir teklifi en kısa sürede ve en geç pazartesi gününe kadar bizimle paylaşmalıdır." dedi.

Finans 12-08-21 22:12

Son Dakika: Memur zammı ne kadar olacak? İlk teklif belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin hükümetin sendikalara ilk teklifini açıkladı. Bakan Bilgin "2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 5+ enflasyon farkı, ikinci 6 ay için de yüzde 6+ enflasyon farkı önerisini veriyoruz. 2023 için ise yüzde 6+ enflasyon farkı, ikinci yarısı için de yüzde 6+ enflasyon farkı teklifinde bulunuyoruz" dedi.

Finans 12-08-21 11:51

Büro Memur-Sen’in teklifleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında müzakere edildi

Büro Memur-Sen tarafından 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamında hazırlanan Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu teklifleri müzakere edildi.

Finans 04-08-21 11:21

Talep onay aşamasında! Emekliye yüksek ikramiye

Memurların emekli ikramiyesini artıracak formül, toplu sözleşmeye taşınıyor. Talebin onaylanması durumunda, ikramiyelerin artması bekleniyor. Kamu görevlilerine emekli olurken ödenen ikramiyelerde değişikliğe gidildi. Buna göre emekli ikramiyesi hesaplanırken bir yılı tamamlamayan ay ve günler de dahil edilecek.

Finans 30-07-21 09:56

Büro Memur-Sen Başkanı Yazgan, Toplu Sözleşme taleplerini ilgili bakanlığa iletti

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunda bulunan 7 Bakanlık ve 44 kurumdaki kamu görevlilerini temsilen toplu sözleşmeye katılacak Büro Memur-Sen’in taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’e iletti.

Finans 27-07-21 11:18

En düşük memur maaşı ne kadar olacak? Kamu işçilerine ne kadar zam yapılacak?

Binlerce memurun merakla beklediği zam için görüşmeler devam ediyor. Memurlar için zam talebinde bulunan Memur-Sen, 1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olmak üzere maaşlara yüzde 21, 1 Ocak 2023’den itibaren ise yüzde 17’lik zam teklif etti. Haziran ayı enflasyon oranın da açıklanmasıyla beraber, en düşük memur maaşları belli oldu. 2021 yılının il 6 ayı için memur maaş zam oranı yüzde 8,45 olarak açıklandı.

Finans 27-07-21 09:48

Memur-Sen, kamu görevlileri için 600 lira seyyanen zam, 2022'de yüzde 21, 2023'te yüzde 17 artış talep etti

Genel Başkan Ali Yalçın: - "Bayramda ayrım yapılmamalı, kamu görevlilerine de bayram ikramiyesi verilmeli. Vergi gelir kaybı üretmemeli, gelir vergisinde yüzde 15 oranını aşan kısım kamu işverenince ödenmeli" - "Zaman ve enerji kaybına mahal vermemek adına kamu işvereninden en geç 2 Ağustos'ta ilk oturumda masaya teklif sunmasını istiyor ve bekliyoruz"

Yurthaber 26-07-21 11:21

Son Dakika: Memur-Sen zam talebini açıkladı! Kamusen'den 'uzlaşma' yorumu geldi

Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti. Kamusen'den yapılan açıklamada ise Memur-Sen'le 91 başlıkta uzlaşmaya varıldığı belirtildi. Öte yandan 2 Ağustos'ta başlayacak olan ilk toplantının ardından diğer toplantılarda da anlaşma sağlanmazsa kararı Hakem Kurulu verecek.

Finans 26-07-21 10:00

Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor

Memur ve memur emeklilerinin ekonomik ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri 2 Ağustos'ta başlayacak.

Finans 19-07-21 08:28

Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor

4,2 milyon memur ve 2,2 milyon memur emeklisinin maaş ve aylıklarına 2022 ve 2023'te yapılacak zammın belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı 2 Ağustos'ta gerçekleştirilecek - Görüşmelerde çalışanları temsil eden Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen ortak hazırladıkları taleplerini, 26 Temmuz'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunacak

Yurthaber 18-07-21 11:09

Memur-Sen taleplerini iletti! Milyonlara yüzde 10 zam

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın memurlara yönelik taleplerini açıkladı. Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme çalışmaları hızlanırken, yüzde 10 oranında zam istendi. Tüm memurları ilgilendiren talepleri haberimizde bulabilirsiniz.

Finans 13-07-21 13:46