Memur-Sen Haberleri

Merkez Bankası tahmini yükseltti, emekli ve memurun zamları yeniden masaya yatırıldı! Bir açıklama da Memur-Sen'den geldi! Zam oranını duyurdu

Milyonlarca SSK'lı, Bağkur'lu, memur ve memur emeklisinin gözü temmuz ayında yapılacak zamda. Merkez Bankası'nın enflasyon tahminini yükseltmesinin ardından hesap makineleri tekrar ortaya çıktı, zamlar yeniden masaya yatırıldı. Temmuzda memur ve emekliler ne kadar zam alacak? Bir açıklama da Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan geldi.

Finans 12-05-2024 07:26

Bakan Işıkhan'dan Memur Sen heyetiyle görüşme! Gündem kamu çalışanlarının hakları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve Memur Sen Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyetle görüştü. Görüşmeyi Bakan Işıkhan sosyal medya hesabından duyurdu.

Finans 18-04-2024 15:51

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'dan emekli maaşı çıkışı: Rakam verildi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini söyledi. Yalçın seyyanen zam talep etti.

Finans 25-02-2024 08:10

Çalışma Bakanlığı'nda sürpriz görüşme: Milyonlarca memuru yakından ilgilendiriyor! Gündem 3600 ek gösterge

Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, 1’inci Dereceye 3600 Ek Gösterge verilmesi ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüştü.

Finans 13-02-2024 17:02

Memur-Sen'den 3600 ek gösterge çağrısı: 'Yasal düzenleme yapılsın, verilen söz yerine gelsin'

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın açıklaması sonrası Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın çağrıda bulundu. 1. dereceye yükselen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi için açıklama yapan Yalçın, “Söz' ve 'karar' için şimdi harekete geçme zamanı" dedi.

Finans 25-01-2024 09:41

Memur-Sen Başkanı'ndan çağrı: Emekliler enflasyona ezdirilmemeli

TÜİK'in aralık ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından memur ve emeklilerin zam oranı da belli oldu. Memur -Sen Başkanı Ali Yalçın emekliler için seyyanen iyileştirmemin acilen yapılması çağrısında bulundu.

Finans 09-01-2024 15:18

Zamlı memur maaşı için son sözü 4 kez onlar söyledi! Yeni rakam için ipucunu Hakem Heyeti'nin önceki kararları verdi

Memur ve memur emeklilerinin heyecanla beklediği toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen pazarlık masasından istediğini alamadı. Anlaşma sağlanamaması üzerine sendika Hakem Kurulu'na başvurdu. Milyonların merak ettiği zamlı maaşı belirleyecek olan kurulun geçmişte verdiği kararlar merak konusu oldu.

Finans 27-08-2023 08:43

Memur zammı için geri sayım: Karara itiraz edilemeyecek! Uzlaşı çıkmadı, Memur-Sen harekete geçti... O maddeler lehimize genişletilsin

Memur ve memur emeklilerinin dikkatle takip ettiği toplu sözleşme görüşmelerinden uzlaşı çıkmamıştı. Anlaşma sağlanamaması üzerine Memur-Sen'den yeni bir adım geldi. Sendika, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na başvurusunu yaptı. Kurul çalışmalarına yarın başlayacak, karar için ise ay sonuna dek vakit bulunuyor. Kurulun kararına itiraz edilemeyecek.

Finans 25-08-2023 15:41

Hükümet memurlar için ikinci teklifini açıklamıştı! Memur-Sen'den eylem kararı, tarihi duyurdular

7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Görüşmeleri devam ederken hükümetin zam tekliflerini kabul etmeyen Memur-Sen, eylem yapma kararı aldı. Memur-Sen'in sosyal medya hesabından alınan karar duyurularak 81 ilde bugün eylem yapılacağı aktarıldı.

Haber 17-08-2023 19:25

Memur ve memur emeklisine zam ne kadar olacak? Gözler kritik toplantıya çevrildi! Saatler kaldı

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözü hükümetle sendika arasında sürdürülen zam pazarlığında. Hükümet tarafından 2024'te yüzde 14+9, 2025'te ise yüzde 6+5 olmak üzere toplamda yüzde 34 zam teklifinde bulunmasına Memur-Sen'den tepki gelmişti. Memur-Sen 2 yıl için yüzde 110 zam talep ederken taraflar bugün yeniden bir araya gelecek. Hükümetin, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmesinin yeni toplantısında zam teklifini revize etmesi bekleniyor. Toplantının saat 14.00'te yapılacağı öğrenildi.

Finans 17-08-2023 09:20

Memur zam teklifini beğenmedi! Memur-Sen’den hükümete 10 maddelik çağrı ve dikkat çeken anket hamlesi…

Milyonlarca memurun gözü kulağı hükümetle süren zam pazarlığından çıkacak sonuca çevrildi. Hükümet 2024'te yüzde 14+9, 2025'te ise yüzde 6+5 olmak üzere toplamda yüzde 34 zam teklifinde bulunmasına memurların tepkisi sürüyor. 2 yıl için yüzde 110 zam isteyen Memur-Sen ise hükümetin teklifini revize etmesi için 10 madde sıralayarak yeni bir çağrıda bulundu.

Finans 16-08-2023 07:33

Diyarbakır annelerine Memur-Sen'den destek ziyareti

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemi, destek ziyaretleri ile devam ediyor.

Yurthaber 02-08-2023 15:46

Memur ve emeklilerin zam oranı ne olacak? Toplu sözleşme görüşmeleri bugün başlıyor! İşte zam pazarlığında son durum ve tüm talepler…

Memur ve memur emeklisinin merakla beklediği toplu sözleşme sürecinde ilk toplantı bugün yapılacak. Toplantıda memur ve emeklisinin 2024-2025 yıllarını kapsayan zam oranlarının ne olacağı belli olacak. Memur-Sen, 2024 ve 2025 yılları için yüzde 110 artış talep ediyor. Sosyal beklentiler de masada olacak. Memur ve emeklinin zam oranı ne olacak? İşte 7.Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin tüm detaylar…

Finans 01-08-2023 07:38

Memur ve emekliler için kritik viraj! Gözlerin çevrildiği toplantıya saatler kala teklif Şimşek'e iletildi

Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme süreci resmen başlıyor. Toplantıya saatler kala memurların beklentileri Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e iletildi. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın görüşmenin ardından gündeme gelen konuları açıklayarak, "Beklentilerini hayata geçirecek şekilde tamamlanması ve Türkiye Yüzyılı’na yakışacak şekilde sonuçlanması için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Finans 31-07-2023 22:36

Memur ve memur emeklilerin gözü toplu sözleşme sürecinde! Sayılı günler kaldı, Memur-Sen'den 120 maddelik teklif: Maaş artışları, kira yardımı...

Maaşlara yapılan zamların ardından memur ve memur emeklileri şimdi de gözünü toplu sözleşme sürecine çevirdi. Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisini yakından ilgilendiren 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri ağustos itibarıyla başlayacak. Memur-Sen maaş artış oranlarıyla birlikte kira yardımının da aralarında bulunduğu 120 maddelik teklifini 24 Temmuz'da kamuoyuyla paylaşacak ve Bakanlığa sunacak.

Finans 21-07-2023 11:01

SON DAKİKA | Memur maaş zammı sonrası 'çalışma barışı sorunu' gündemde! Memur-Sen'den açıklama: Maaş skalası yeniden düzenlensin

Son dakika haberi: Memurların maaş zammıyla ilgili Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan yeni bir değerlendirme geldi. 'Çalışma barışı sorunu'na dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Memur maaş skalasının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek "Biz emeğimizin karşılığının peşindeyiz, maaş ya da ücret yarışı içinde değiliz. Son zamanlarda yapılan ücret artışları yerinde ise de kaybı karşılamaktan, alım gücünü ikame ve idame etmekten uzak" dedi.

Finans 10-07-2023 16:31

SON DAKİKA | Memur zammında revizyon talebi! Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Bakan Işıkhan'la görüştü: En düşük memur maaşı ve emekliler için yeni talep: Kamu işçisinden az olamaz!

Son dakika haberi: Açıklanan memur zammı sonrası bugün Ankara'da kritik bir görüşme gerçekleşti. AK Parti tarafından Meclis'e sunulan kanun teklifinde itiraz noktaları olduğunu belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'la bir araya geldi. Yalçın, en düşük memur maaşının kamu işçisinden az olmayacak şekilde düzenlenmesi ve seyyanen ilave ödemenin emekli kamu görevlilerine de yansıtılması taleplerini Bakan'a ilettiklerini söyledi.

Finans 06-07-2023 15:04

Memur-Sen'den, 'memur maaşı zammı' açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini hatırlattılar... '1 Temmuz itibarıyla...'

Memur-Sen'den, memur maaşlarına yapılması beklenen düzenlemeye ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "En düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkarılmasına ilave olarak, 6. Dönem Toplu Sözleşme gereği yüzde 6 artış ve enflasyon farkı da ayrıca maaş ve ücretlere eklenmelidir." ifadelerine yer verildi. Öte yandan maaşlarla ilgili yapılacak yasal düzenlemenin 1 Temmuz itibarıyla hayata geçirilmesi ve yürürlüğe konulması gerektiği vurgulandı. İşte haberin detayları...

Finans 14-06-2023 19:49

Memur-Sen'den 'seçim' açıklaması! Memur maaşı, 3600 ek gösterge, enflasyon tazminatı talebi...

Memur-Sen Konfederasyonundan Cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turuna yönelik "Emekle Yükselen Türkiye İçin İstikrar" başlığıyla deklarasyon yayımlandı. Deklarasyonda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve temmuz ayı itibarıyla geçerli olacak en düşük devlet memuru maaşının 22 bin liraya yükseltilmesinin de olumlu bir adım olduğu vurgulandı.

Finans 26-05-2023 16:19

Olacakları 5 maddede sıraladı! Erdoğan'ın 'sözleşmeliye kadro' açıklamasından sonra Tarih olacaktır diyerek duyurdu

Yüz binlerce kişinin merakla beklediği ve sık sık gündeme gelen sözleşmeliye kadro konusu; Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine toplantısı sonrası yapılan açıklamada netlik kazandı. Erdoğan’ın, sözleşmeli personelin kadroya geçişiyle ilgili süreçte uygulanacak 3+1 sisteminin detaylarını duyurmasının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan da açıklama geldi. "657 4/B’ye göre süresiz sözleşmelilik tarih olacaktır” diyen Yalçın, gelişmenin sağlayacağı avantajları 5 maddede sıraladı.

Finans 28-11-2022 22:46

Avrasya'daki 25 milyon emekçi, Uluslararası Emek Konfederasyonu çatısı altında buluşuyor

Memur-Sen'in öncülüğünde oluşturulan konfederasyonun kuruluş programı, yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek

Yurthaber 20-10-2022 14:32

Bakan Nebati ve Memur-Sen'den kritik toplantı! Sözleşmeli personel, banka promosyonları...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile bir araya geldi. Yalçın, görüşmede, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, 3600 ek göstergede ilave düzenleme, vergi matrahı, eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneği ve bankaların maaş promosyonu konularındaki talepleri Nebati'ye iletti.

Finans 08-09-2022 17:09

Emekliler, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü'nde taleplerini dile getirdi

Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Ali Küçükkösen: - ''Emeklilerin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve örgütlenme hakkı için mücadeleye, her platformda haklarımızı savunmaya devam ediyoruz''

Yurthaber 30-06-2022 18:14

Memur-Sen'den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması

Milyonlarca memur emeklisi ve memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin beklenen açıklama geldi.3600 ek gösterge bekleyen milyonlarca kişi için maaş ve ikramiyelere yansıtılacak zam oranları da netleşti. Öte yandan 3600 ek gösterge ilgili olarak Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın'dan kritik açıklama geldi.

Finans 07-06-2022 16:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3600 ek gösterge açıklaması beklentileri karşıladı mı? Memur-Sen'den dikkat çeken açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından merakla beklenen açıklamayı yaptı. Ek göstergede memurlarda 600 puanlık bir artış duyuruldu. Yeni düzenlemeyle maaşlar ve emekli ikramiyeleri arttı. Uzun süredir beklenen açıklamanın ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yeni düzenlemeyi değerlendirdi. 3600 ek gösterge kararı memurların beklentilerini karşıladı mı? İşte tüm detaylar...

Finans 06-06-2022 22:36

AK Partili Yıldırım, Tunceli'de partisinin ve Memur-Sen'in hizmet binasının açılışını yaptı:

"(Memur-Sen) Geçmiş yıllarına da şahit olan biri olarak zorluklara ve baskılara karşı duruşlarından zerre sapmadılar. Ne geçmişte ne de şimdi vesayetçilere alkış tuttular. İşte bizim özlediğimiz sendikacılık budur"

Yurthaber 06-05-2022 22:17

AK Partili Yıldırım, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'nda konuştu: (2)

"Bugün dünya krizden krize sürüklenmesine rağmen dünyanın son 5 yılda gerçekleşen 10 büyük projesinin 6'sını gerçekleştiren ülkenin adı Türkiye'dir" - "(Aksakallılar Heyeti) Amacımız Kafkaslar'da, Orta Asya’da 5 milyon kilometrekare olan bir coğrafyada 170 milyon nüfusun yaşadığı ve 1,5 trilyon dolarlık yıllık hasılanın olduğu, 500 milyar doların üzerinde ihracatın döndüğü ülkelerde entegrasyon ve birliktelik oluşturmak"

Yurthaber 05-05-2022 22:23

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Burdur'da teşkilat buluşmasında konuştu:

"Çalışma hayatında çalışma barışını sağlayabildiğimiz gibi aynı zamanda açlık ve yoksulluk sınırı arasında kimsenin kalmaması ve refah sınırında ücret almasını sağlayabilmemiz gerekiyor"

Yurthaber 27-03-2022 16:23

Emekli Memur-Sen'den emeklilerle ilgili flaş talep

Emekli Memur-Sen, kamu görevlisi emeklilerinin sendikal haklarına ilişkin yasal düzenleme talep etti. Emekli Memur-Sen, kamu görevlisi emeklilerinin sendikal haklarına ilişkin yasal düzenleme talep etti.

Finans 15-03-2022 13:17

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Mardin hizmet binası açılışında konuştu:

"31 Mart yerel seçimlerinden sonra bazı CHP'li, HDP'li, İYİ Partili, bazı lokal belediyelerde bir baktık, yeni gelenler hemen sözleşmeli memura 2 satır yazı tutuşturarak 'görülen lüzum üzerine sözleşmeniz yenilenmemiştir' deyip kapının önüne koydular. 1400 kişiyi buldu bu sayı"

Yurthaber 25-02-2022 20:44

Memur-Sen'den 3600 ek göstergeye ilişkin açıklama:

"Ek göstergelere ilişkin komisyon çalışmalarının gerçekleşeceği bu süreçte Memur-Sen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamalar haricindeki sözde taslaklara, gerçek dışı beyanlara ve haberlere itibar edilmemesini önemle belirtir, kamu görevlilerimizin bilgisine sunarız"

Yurthaber 18-02-2022 17:05

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Memur-Sen ve KIBTES heyetlerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Memur-Sen ve KIBTES heyetlerini kabul etti

Yurthaber 09-02-2022 19:14

Memur-Sen açıkladı: 4 Kişilik ailenin açlık sınırı 3.526 TL

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre aralık ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 3.526 TL, yoksulluk sınırının ise 10.120 TL olarak belirlendiğini açıklandı. Öte yandan aralık ayında Kasım ayına göre gıda madde fiyatlarında ortalama yüzde 10,60’lık bir artış yaşandı.

Finans 06-01-2022 11:50

Yoksulluk ve açlık sınırı ne kadar oldu? Aralık 2021 yoksulluk ve açlık sınırı kaç TL?

TÜİK'in enflasyon rakamlarını geçtiğimiz günlerde açıklamasıyla emekli, memur zammı ve yeni ödenekler şekillendi. Bununla birlikte yoksulluk ve açlık sınırının ne kadar olduğu sorusu gündeme geldi. Memur-Sen Konfederasyonu Aralık 2021 yoksulluk ve açlık sınırını açıkladı.

Finans 06-01-2022 09:20

Memur-Sen açıkladı! Yoksulluk sınırı ve açlık sınırı ne kadar oldu?

Çok sayıda kişinin merak ettiği "Yoksulluk sınırı ve açlık sınırı ne kadar oldu?" sorusuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Memur-Sen Konfederasyonu Aralık 2021 açlık sınırı ve yoksulluk sınırını açıkladı. Buna göre, Aralık 2021 itibarıyla dört kişilik ailenin açlık sınırını 3 bin 526 lira, yoksulluk sınırını 10 bin 119 lira olarak hesaplandı. İşte detaylar...

Finans 05-01-2022 18:54

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zam açıklaması sonrası Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan ilk tepki

Son dakika gelişmesine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranına Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'dan ilk tepki geldi. Yalçın açıklamasında, "Zam ateşi alır ama közü söndürmez" ifadelerini kullandı.

Finans 03-01-2022 23:38

Son dakika: Memur-Sen'den 'ek zam' açıklaması

Enflasyon rakamlarının açıklanması sonrasında milyonlarca memur ve emeklilerin zam oranı da netleşti. Buna göre memur ve memur emeklileri yüzde 22,48 ek zam alacak. İşçi ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 25,48 zam alacak. Öte yandan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan ilk açıklama geldi. Yalçın, enflasyon rakamlarının ardından "Ek zam şart olmuştur" ifadelerini kullandı.

Finans 03-01-2022 11:31

SON DAKİKA: Herkesin beklediği 2022 emekli ve memur maaşı belli oldu! Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar oldu?

Emekli ve memur zammıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Aralık ayı enflasyonuyla birlikte " 2022 emekli ve memur zammı ne kadar olacak? En düşük memur ve emekli maaşı ne kadar olacak?" soruları yanıt buldu. Aralık ayı enflasyon yüzde 36,08 olarak açıklanırken memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklisi 2022 maaşları da netleşti. Memur ve memur emeklileri ilk 6 ay için yüzde 25.65 oranında zammı hak etmiş oldu. İlk hesaplamalara göre SSK - Bağkur emeklisi zammı yüzde 25,48.

Finans 03-01-2022 10:52

Son Dakika: Memurların gelir kaybının giderilmesine yönelik Memur-Sen'den çağrı

Son dakika haberine göre Memur-Sen Konfederasyonu, Twitter hesabından "Çağrımızdır" mesajıyla yaptığı paylaşımda kamu görevlilerinin gelir kaybının giderilmesi ve alım gücünün tekrar yükseltilmesi için hükümete çağrıda bulundu.

Finans 24-12-2021 20:28

Son Dakika 2022 Memur Ek Zam Haberi... Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan yeni açıklamalar

Son dakika memur ek zam haberi... Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından sosyal medyadan vergi muafiyeti ve ek zamla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Finans 23-12-2021 15:45

Son dakika: 2022 memura ek zamla ilgili kritik toplantı...Memura ek zam masada

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği ek zamla ilgili son dakika haberi geldi. Çalışma Bakanlığı, memurlara sosyal refah düzenlemesi yapılacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ı kabulü sona erdi. Görüşmenin ardından ek zamla ilgili ilk açıklama geldi. Memur-Sen Başkan Ali Yalçın "Cumhurbaşkanımız ile görüşmemizde ek zam talebimizi aktardık" ifadesini kullandı.

Finans 22-12-2021 17:06

Son Dakika: Memur-Sen'den ek zam görüşmelerine ilişkin önemli açıklama

Son dakika: Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren ek zam görüşmeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ek zam talebimizi, vergi muafiyetinin nasıl yansıyacağını konuştuk. Ekonomideki dalgalanma nedeniyle alım gücü düşen kamu görevlileri için Ek Zam görüşmelerimizin başlamasını istedik" ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 21-12-2021 17:25

Memur-Sen'den ek zam açıklaması: 15 Ocak'ta ücretlere yansıtılmalı

Memur-Sen, yeni asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada, "Asgari ücretteki artış enflasyon verilerinin üzerinde gerçekleşmiş, emekçilerin yüzünü güldürmüştür" denildi. Memur-Sen, ek zammın da 15 Ocak'ta hesaplara yansıtılması gerektiğinin altını çizdi.

Finans 17-12-2021 11:18

Son Dakika: Memur-Sen'den 3600 ek gösterge ve zam açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin netleşmesinden sonra memur zammına ilişkin rakam konuşacaklarını bildirdi. Yalçın, memura refah düzeyi sağlayabilmek için ek zamma ihtiyaç duyulduğunu belirtirken, yeni düzenlemenin 15 Ocak'ta maaşlara yansıyacağını belirtti. Yalçın, "'Biz enflasyon farkı vereceğiz' sözü kıymetli. Memura yönelik bir ek zamma ihtiyaç var. Bu da Ocak ayındaki yüzde 5'lik zamla birlikte enflasyon farkıyla birlikte bir de üzerine ek zammın verilmesi gerekiyor." dedi

Finans 08-12-2021 14:56

Memur-Sen Başkanı duyurdu! Ocak ayında maaşlara yansıyacak

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın son dakika açıklaması yaparak, "3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız." dedi. Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, açıklamasının devamında "Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık" ifadelerini kullandı.

Finans 06-12-2021 14:46

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan: Ücretler artırılmazsa kamuda çalışma barışı bozulacak

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, ’3600 ek gösterge’ düzenlemesinin tüm kamuyu kapsamasını talep etti. Yazgan, ücretleri düşük kamu görevlilerinin ücretlerinin artırılmasını isteyerek, "Aksi takdirde sadece birkaç meslek grubu için ilave artış yapılması kamuda çalışma barışını bozacak, moral ve motivasyonu olumsuz etkileyecektir." ifadelerini kullandı.

Finans 02-12-2021 23:19

Kamuda 250 bin kişi iş fırsatı kazanacak! 3600 ek gösterge ile…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için komisyon kurulması talimatı verdi. 2022 yılı sonuna kadar çalışmaların tamamlanması beklenirken, 250 bin kişiye kamuda iş fırsatı sağlanacak.

Finans 22-11-2021 16:02

Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge sürecinin tüm kamu görevlilerini kapsaması için mücadele ettiklerini söyledi.

Finans 20-11-2021 19:05

Memur-Sen'den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge sürecinin tüm kamu görevlilerini memnun etmesi için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklarını söyledi.

Finans 19-11-2021 17:20