Mustafa Şentop Haberleri Ve Son Dakika Mustafa Şentop Haberleri

Mustafa Şentop Haberleri Ve Son Dakika Mustafa Şentop Haberleri

Türk siyasetçi Mustafa Şentop 1968 yılında Tekirdağ’da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’nde kamu hukuku alanında yüksek lisans ve doktora yapmıştır.

1993’de Araştırma Görevlisi, 2002’de Doktor, 2005’de Doçent, 2001’de ise Doçentlik görevini yerine getirmiştir. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin İstanbul Başkanlığı görevini yerine getirmiştir.

2011 yılında Ak Parti Milletvekili olarak meclise adım atmıştır. 24.25.26 dönemlerde İstanbul Milletvekili olarak seçilen Şentop, Anayasa Komisyonu Başvekilliği ’de yapmıştır.

TBMM Başkanvekilliğini yaptığı süreçte 24 Şubat 2019 tarihinde TBMM Başkanı olarak seçilmiştir ve TBMM’nin 29. Başkanıdır.

Evli ve 4 çocuk babası olan Şentop, ileri düzeyde İngilizce ve Arapça dillerini bilmektedir.

Mustafa Şentop Haberleri

TBMM Başkanı Şentop, Madagaskarlı mevkidaşı Razafimahefa ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Madagaskarlı mevkidaşı Razafimahefa ile görüştü

Yurthaber 20-06-2022 15:54

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Gafarova ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Gafarova ile görüştü

Yurthaber 20-06-2022 14:50

TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı Ghobash ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı Ghobash ile görüştü

Yurthaber 20-06-2022 12:49

TBMM Başkanı Şentop, Kuveytli mevkidaşı el-Ganim ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Kuveytli mevkidaşı el-Ganim ile görüştü

Yurthaber 20-06-2022 12:45

"Turkey" yerine "Türkiye"! Meclis için genelge yayımlandı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop imzasıyla Meclis'in faaliyet ve yazışmalarında "Türkiye" ibaresinin kullanılmasına ilişkin genelge yayımlandı. Birleşmiş Milletler, Türkiye'nin talebinin ardından yabancı dillerde “Turkey” olarak kullanılan ülke adını "Türkiye" olarak değiştirmişti.

Haber 17-06-2022 20:10

TRT Balkan dijital haber platformu yayına başladı

TRT, yabancı dillerdeki yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Balkan halkını ve bölgeyi ilgilendiren konulara küresel ölçekte yer verme hedefi ile yayın hayatına başlayan yeni dijital haber platformu TRT Balkan’ın tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi.

Haber 16-06-2022 11:22

SON DAKİKA | TBMM Başkanı Şentop'tan polise yumruk atan Saliha Aydeniz'e tepki: Dokunulmazlığının kaldırılması gerekir

Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan, DBP'li Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'in polise yumruk atmasında tepki gösterdi. "Çok çirkin bir hareket. Bir haddini bilmezlik" diyen Şentop, "Dokunulmazlığının kaldırılması ve gereken cezanın verilmesi gerekir" dedi.

Haber 14-06-2022 09:10

SON DAKİKA | Seçim tarihi için 6 Kasım iddiası gündem yaratmıştı! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklama

Son dakika haberi: Seçimlerin 6 Kasım 2022 yılında yapılacağı iddiaları Ankara kulislerini hareketlendirdi. Sonbaharda erken seçim ihtimali yeniden gündeme gelirken, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, katıldığı canlı yayında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 30-05-2022 12:27

TBMM Başkanı Şentop'tan HDP'li Paylan'ın yasa teklifine sert tepki! 'Türkiye dışından bir desteğin cesareti olabilir'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın 1915 olaylarına ilişkin TBMM'ye sunduğu yasa teklifine ilişkin açıklamada bulundu. Teklifin iade edildiğini hatırlatan Şentop, "Türkiye’de böyle bir kanun teklifini vermek, verebilmek Türkiye içerisinden değil Türkiye dışarısından bir desteğin cesareti olabilir" dedi.

Haber 24-04-2022 12:47

Son Dakika: Meclis Başkanı Şentop, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti

Son dakika haberi: Meclis Başkanı Mustafa Şentop, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sözde Ermeni soykırımının tanınması için verdiği kanun teklifine tepki göstererek "Bu, ahlaksız bir tekliftir" ifadelerini kullanmıştı. Çelik açıklamasında "Hiç kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Yüce Meclisin çatısı altında birinin bunu yapması ise siyasi ahlaksızlıktır." demişti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 23-04-2022 20:08

TBMM'de 23 Nisan özel oturumu şenliğe döndü! Mustafa Şentop'un esprisi kahkahalara boğdu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Çocuk Oturumu yapıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen oturum Mustafa Şentop başkanlığında açıldı. Oturumda Mustafa Şentop'un CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e hitaben yaptığı espri kahkahalara neden oldu.

Haber 23-04-2022 15:16

TBMM Başkanı Şentop: 'Akşam bir sosyal medya saldırısı ile karşı karşıya kaldım'

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından Cumhur Frankfurt adlı kullanıcıya yönelik verdiği yanıta ilişkin açıklama yaptı. Şentop, konuyu kapatmayacağını belirtti.

Haber 20-04-2022 12:10

Şehit teğmen, törenle memleketine uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu'nda PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit düşen Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu'nun (25) cenazesi, Hakkari'deki törenin ardından memleketi Çankırı'ya gönderildi.

Haber 20-04-2022 09:06

"Trakya Bölgesel Kariyer Fuarı", Tekirdağ'da açıldı

TBMM Başkanı Şentop: - "Son 20 yılda eğitim öğretim alanında çok büyük mesafeler alındı. Öğrenim hayatını çok daha başarılı ve verimli kılacak büyük adımlar atıldı" - Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay: - "Bazı toplumlar, bazı milletler, bazı devletler gençlere daha çok, bazıları daha az katkı sağlıyorlar. Ama herkesin gönlünde vardır gençlere iyi imkan sağlamak. Çünkü tartışmasız gençler o ülkelerin, o toplumların, o milletlerin geleceğidir"

Yurthaber 23-03-2022 13:11

TBMM Başkanı Şentop'tan seçim kanunu değişikliği teklifiyle ilgili açıklama! "Artık oylar..."

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti ve MHP'nin meclis başkanlığına sunduğu seçim kanunu değişikliği teklifi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 1982’den itibaren milletvekili seçimi kanununda barajın düşürülmesiyle ilgili ilk düzenleme olduğunu ve bu açıdan kıymetli olduğunu düşündüğünü söyleyen Şentop, “Seçim mevzuatımızda artık oylara yönelik özel bir düzenleme yok.” dedi.

Haber 18-03-2022 23:46

TBMM'de gerginlik: HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sözleri tartışmaya neden oldu! 'Vekillerin bagajlarını aratacağına...'

TBMM Genel Kurulu'nda, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözleri tartışmaya neden oldu. Milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili ilgili konuşan Gergerlioğlu, "Sayın Şentop'a buradan hatırlatıyorum. Vekillerin bagajlarını aratacağına masandaki Anayasa kitapçığına baksaydın, o Anayasa kitapçığına" dedi. Gergerlioğlu'nun sözleri, AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin tepkisini çekti. İşte detaylar!

Haber 17-03-2022 18:40

TBMM Başkanı Şentop Tekirdağ'da konuştu:

"Türkiye, Montrö Anlaşması hükümlerini net bir şekilde kararlılıkla takip etmektedir. Bugüne kadar da böyle oldu bundan sonra da bu anlaşma hükümlerine Türkiye harfiyen riayet edecek" -"Gerek Rusya, gerek Ukrayna yetkililerinin barışçı yollarla sorunların çözülmesi için diyalog ve müzakere zemini oluşturmaları noktasında çağrıda bulunuyoruz"

Yurthaber 25-02-2022 17:07

Son dakika: Siyasette üçüncü dönem adaylık tartışması! TBMM Başkanı Şentop açıkladı: 'Jeton yeni mi düştü?'

Son dakika haberi: Siyasette üçüncü dönem tartışması devam ediyor. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şentop, "Komisyon raporuna göre bu konu tartışmaya kapalı. İki defa seçilme hakkı yeni sistemde getirildi. 5 sene önce değişmiş jeton yeni mi düştü?" dedi. Şentop, ayrıca konuyla ilgili bilgi eksikliği olduğunu belirtti.

Haber 10-02-2022 11:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı ile ilgili TBMM Başkanı Şentop’tan çok net açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden aday olup olamayacağı ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Şentop, yaptığı son dakika açıklamasında ‘Cumhurbaşkanı'nın adaylıkla ilgili sorunu yok. Zaten ikinci adaylığı. Hukuken hiçbir tartışma yoktur. Hukuki boyutuyla ilgili olarak akademik çalışmayı ben yayımlayacağım’ ifadelerini kullandı.

Haber 07-02-2022 13:59

Mustafa Şentop'tan Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili açıklama! Zaten ikinci adaylığı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden adaylığına ilişkin tartışmalar hakkında konuştu. Şentop, “Konuyla ilgili hiçbir hukuki sorun olmadığını, yapılan tartışmaların bilgi eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebilirim” dedi.

Haber 07-02-2022 12:47

TBMM Başkanı Şentop’tan İmamoğlu’nun iddiaları sonrası MOBESE açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ekrem İmamoğlu’nun MOBESE görüntülerinin yayınlanması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şentop açıklamasında ‘Mobese iddiası var ama bunun incelenmesi gerekiyor. Sanıyorum bununla ilgili hukuki bir süreç yapılacak. Televizyonlarda tartışma programlarında herkes kendi perspektifinde bir şeyler konuşuyor ama bunu yapmamak gerekiyor. Hukukun siyaseti somutlaştıran bir alan olduğunu görüyorum’ ifadelerini kullandı.

Haber 29-01-2022 10:32

Görüntü büyük tepki çekmişti! TBMM Başkanı Şentop, Hasan Macit'i aradı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Giresun'da hastanede fenalaştığı anın görüntüleri hastane başhekiminin sekreteri tarafından sosyal medyada paylaşılan Hasan Macit ile görüştü.

Haber 22-01-2022 17:46

Tüm dünyanın gözü Ukrayna-Rusya geriliminde... Şentop'tan açıklama: Kimse için hayırlı olmaz

Tüm dünyanın gözü, Ukrayna-Rusya arasındaki gerilime çevrilmişken, bölgede yaşananlarla ilgili açıklamalar da peş peşe geliyor. Son olarak Türkiye'nin arabuluculuk hamlesi yaptığı gerilime ilişkin konuşan Meclis Başkanı Mustafa Şentop, "Ukrayna-Rusya arasındaki sorunlar çözülmezse ülkemiz için de, iki ülke için de sonuçlar hayırlı olmaz" dedi.

Haber 22-01-2022 09:18

SON DAKİKA | TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan HDP milletvekili Semra Güzel'e tepki! Teröristle fotoğrafı olay olmuştu

Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan HDP milletvekili Semra Güzel açıklaması geldi. Güzel'in teröristle olan fotoğrafına tepki gösteren Şentop, "Anayasal düzene karşı işlenen suçlar bakımından ve ağır bir suçlama içeren dosyalarla ilgili dokunulmazlığın kaldırılması ve yargılamanın önünün açılması gerekir diye düşünüyorum" diye konuştu.

Haber 10-01-2022 14:09

Son dakika: Canlı yayında gergin anlar! TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na tepki 'Siz bir oyun kurmuşsunuz...'

Son dakika haberi: Canlı yayında Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanı Özer'in kendisi hakkında söylediği sözler sonrası Meclis Başkanı Şentop'un devreye girmesi gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine canlı yayına bağlanarak tepki gösteren Şentop 'Siz bir oyun kurmuşsunuz, bu oyunda TBMM Başkanını katmak son derece vahim' dedi.

Haber 09-01-2022 09:53

Son dakika! TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na cevap: Esefle karşılıyorum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi. Şentop, "Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin geri çekilmesini TBMM Başkanı’ndan talep etmenin, Yüce Meclis’in ruhuna ve demokrasinin özüne hakaret olduğunu bilmemek, bu kadar yıldır milletvekili olarak görev yapan kişiye yakışmayan bir tavır ve bilgisizlik hali olduğundan anlaşılması güç bir durumdur. Kamuoyunu yanıltıcı, sorumluluktan uzak bu ifadeleri esefle karşılıyorum" dedi.

Haber 04-01-2022 23:18

TBMM Başkanı Şentop duyurdu: Üçüncü doz aşımı TURKOVAC oldum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kovid-19'a karşı üçüncü doz aşısını TURKOVAC olduğunu belirterek, "İnşallah bunu en kısa zamanda dost ve kardeş ülkeler başta olmak üzere, elimizdeki imkanlar dahilinde bütün halklarla paylaşmayı arzu ediyoruz." dedi.

Haber 28-12-2021 16:20

TBMM Başkanı Şentop, Karadağ Meclis Başkanı Beçiç ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Karadağ Meclis Başkanı Aleksa Beçiç ile bir araya geldi. Şentop, başa baş görüşmede Balkan kökenli ve evvelce Türkiye-Karadağ Dostluk Grubu Başkanlığı görevini de yürütmüş bulunması dolayısıyla bu bölge ve Karadağ’ın kendisi için özel bir yerinin olduğunu söyledi.

Haber 23-12-2021 15:17

TBMM Başkanı Şentop’tan Kuzey Makedonya’ya FETÖ uyarısı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuzey Makadonya Meclisinde konuştu. Şentop, konuşmasında, "Kuzey Makedonya’da da FETÖ’nün faaliyet gösterdiğini biliyoruz ve sona erdirilmesine yönelik somut adımlar atılmasını bekliyoruz. FETÖ’nün sadece Türkiye için değil bulunduğu tüm ülkeler bakımından da tehdit ve ulusal güvenlik riski oluşturduğu gerçeğini dost Kuzey Makedonya’nın göz önünde bulundurmasını arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 21-12-2021 16:43

TBMM Başkanı Şentop, Üsküp’teki tarihi mekanları ziyaret etti

TBMM Başkanı Şentop, Üsküp’teki tarihi mekanları ziyaret etti

Haber 20-12-2021 23:41

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Erken seçim tartışmalarını çok gereksiz buluyorum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, erken seçim tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Şentop, "Erken seçim tartışmalarının yeni sistemde mantığı yok, çok gereksiz buluyorum" dedi.

Haber 11-12-2021 12:50

TBMM Başkanı Şentop, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Eylem çadırında ailelerle tek tek görüşen Şentop, annelere karanfil verdi. Şentop, annelerin eyleminin; dünyanın en sivil, en doğal ve en güçlü eylem olduğunu söyledi.

Haber 11-11-2021 17:25

Meclis Başkanı Şentop'tan Türkkan açıklaması: Benzeri, örneği yok

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de bir şehit yakınına küfretmesine ilişkin, "Benim bildiğim ve takip ettiğim kadarıyla bu ağırlıkta açık ve galiz bir hakaretin geçmişte benzeri, bir örneği yok" ifadelerini kullandı.

Haber 10-11-2021 19:01

Şentop: Önümüzdeki seçimlerin temel tartışması yeni anayasa konusu olabilir

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, "Ben yeni anayasa tartışmasına uygun bir ortam olduğunu düşünüyorum halen fakat henüz sıcak bir tartışma ortamına gelmedi. Belki önümüzdeki seçimlerin temel tartışma konusu yeni anayasa konusu olur, olabilir" dedi.

Haber 06-11-2021 19:11

Son Dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan erken seçim açıklaması

Son dakika haberine göre TBMM Başkanı Mustafa Şentop, erken seçim tartışmalarıyla ilgili olarak "Yeni sistemde Parlamento'nun erken seçim kararı alınması zorlaştırıldı. Erken seçim olmasın diye bir sistem var Türkiye'de" açıklamasını yaptı.

Haber 30-09-2021 12:37

TBMM Başkanı Şentop Tekirdağ'da esnaf ziyareti yaptı

TBMM Başkanı Şentop Tekirdağ'da esnaf ziyareti yaptı

Yurthaber 11-09-2021 19:44

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Bozkurt'taki sel felaketine ilişkin açıklama: Yapılaşmaya izin verilmemeliydi

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Karadeniz'de yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine dikkat çeken Şentop, "Oradaki yapılaşmaya izin verilmemeliydi veya insanlar da orada yapılaşmayı düşünmemeliydi" dedi. Şentop, "Türkiye ölçeğinde de bizim bilhassa bu seller dolayısıyla yapılaşmayla ilgili oturup yeniden düşünmemiz, hem vatandaşlar olarak hem yöneticiler olarak yerel yöneticiler başta olmak üzere düşünmemiz lazım" açıklamasında bulundu.

Haber 14-08-2021 15:43

Yanan alanlar yapılaşmaya açılacak mı? Mustafa Şentop'tan açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Yanan her ağacın yerine yeni ağaçlar dikmek, hasar gören her evin ve binanın daha iyi şekilde yapılmasını sağlamak devletimizin görevidir. Yanan alanların yapılaşmaya açılacağına dair endişeye mahal yoktur" dedi.

Haber 03-08-2021 12:30

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un kızı YKS'de derece yaptı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un kızı Saliha Gülru Şentop, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) eşit ağırlık sıralamasında Türkiye 32'ncisi oldu.

Haber 28-07-2021 13:51

Tunus'ta başbakan görevden alındı! Türkiye'den art arda tepkiler

Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said Kays Said'in mevcut Başbakan Meşişi'yi görevden aldığını açıklaması sonrasında Türkiye'den peş peşe sert tepkiler geldi.

Haber 26-07-2021 09:09

TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

15 Temmuz'un 5. yıl dönümü nedeniyle TBMM'de düzenlenen anma programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında (Meclis) görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

Haber 15-07-2021 12:52

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Edirne Valiliğini ziyaret etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Edirne Valiliğini ziyaret etti

Yurthaber 11-07-2021 17:20

TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ'da restorasyonu tamamlanan tarihi Güzelköy Camisi'nin açılışını yaptı:

"Bu cami şüphesiz zaman içerisinde hasar görmüş, imar edilmiş, inşa edilmiş ama bu cami Trakya'da, Avrupa yakasında eski tabirle Rumeli'de Osmanlı Devleti'nin ilk eserlerinden birisi"

Yurthaber 09-07-2021 16:03

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan CHP'ye '10 bin dolar alan siyasetçi' cevabı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP'nin kendisine sorduğu '10 bin dolar alan siyasetçi kim?' sorusuna mektupla yanıt verdi. Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM'ye gönderdiği yazıda bahse konu eylem ile ilgili siyasetçinin Gazi Meclis çatısı altında bir milletvekili olmadığının belirtildiğini hatırlattı. Şentop, "Konuyla ilgili yargı sürecinin tamamlanmasını beklemek dışında gerek TBMM gerekse TBMM Başkanlığı tarafından yapılabilecek resmi bir işlem bulunmadığı malumlarınızdır" dedi.

Haber 05-07-2021 15:50

TBMM Başkanı Şentop, Tokat'ta II. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresi'nde konuştu:

"Başta devlet hayatı olmak üzere çok önemli alanlarda oluşturulacak kararların dahi dayanağını teşkil eden esasen stratejik verilerdir. Bu nedenle istatistiklerin tamamen gerçeği yansıtması, insanların güven duygusunu pekiştirir" - "İstatistiğin önemi, tam olarak cevabını bilmediğimiz ya da bilgi sahibi olmadığımız sorulara en güvenilir cevabı arama sürecinde ortaya çıkmaktadır"

Yurthaber 29-06-2021 15:14

CHP'li Özel'den "10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasına ilişkin TBMM Başkanı Şentop'a başvuru

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "organize suç örgütü liderinin bir siyasetçiye maaş bağladığına yönelik" iddialara ilişkin TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a başvuruda bulundu.

Haber 26-06-2021 17:59

Meclis Başkanı Şentop: Soylu'nun kastettiği isim Meclis'te görev yapmıyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop '10 bin dolar alan siyasetçi' iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Şentop, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kastettiği isim Meclis çatısı altında görev yapmıyor. Mektupta paylaşılan bir isim yok." ifadelerini kullandı.

Haber 17-06-2021 17:19

Bakan Soylu '10 bin dolar alan siyasetçiyi' Meclis Başkanı Şentop'a söyledi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. "10 bin dolar alan siyasetçi" iddiaları sonrası yapılan ve yaklaşık yarım saat süren görüşme dikkat çekti. Görüşmeden sonra ise açıklama yapılmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görüşmede bu ismi TBMM Başkanı Şentop'a söylediği öğrenildi.

Haber 16-06-2021 15:22

LGS maratonu sona erdi! LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte yanıtı

8. sınıflara yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, ikinci oturumun tamamlanmasıyla sona erdi. LGS sınavının sonuçları 30 Haziran'da Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesinden açıklanacak. Öte yandan sınav öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere başarı dilerken velilere de çağrıda bulundu.

Haber 06-06-2021 07:49