Napoleon Bonaparte Haberleri

Böyle aldatmaca görülmedi! Dünyanın tarihinin en büyük yalanının perde arkası

Herkes pembe ve beyaz yalanlar söyleyerek durumu kurtarmak ister. Bazıları ise bu renkleri biraz daha abartarak yalanı tek kurtarıcıları olarak görür. Kimileri ise renklerine aldırmadan yalan söylememeyi kendilerine prensip edinmiştir. Yalan söylemeyenlerin sayısının az olduğunu tahmin etmekle beraber sizleri tarihin en büyük yalanıyla tanıştırıyoruz.

Trend 01-06-21 09:44

Napolyon kompleksi nedir? Napolyon kompleksinin belirtileri nelerdir? İşte adını tarihi bir liderden alan o psikolojik hastalık

Napolyon sendromu ya da kısa adam sendromu olarak bilinen bu psikolojik rahatsızlık tarihte ilk kez Alfred Adler tarafından ortaya atılmıştır. Napolyon kompleksi, kısa boylu insanlarda görülen teorik bir durumu anlatan bir terimdir. Kişiler aşırı agresif ve otoriter davranışlar sergilerler ve bu tür davranışlar kişinin boyunun kısa olmasından dolayı bu durumu telafi etmeye çalışması olarak yorumlanır.

Trend 17-03-21 15:37

Vücut parçaları adeta bir hazine gibi korunan tarihteki 10 önemli kişi!

Tarihe damga vuran insanlara duyulan saygı yüzyıllardır devam ediyor. Ancak bu saygının zaman içerisinde bambaşka bir boyuta döndüğünü belirtmemiz gerekir. Çünkü kafatasından penise, parmaktan nefese bu kişilerin vücutlarına ait parçalar bir hazine gibi korunuyor.

Trend 15-03-21 10:28

Trafiğin her ülkede farklı şeritten akmasının 6 sebebi!

Trafiğin akış yönü gündelik alışkanlıklar içerisinde önemsizleşen bir konudur. Ancak farklı bir ülkeye gittiğinizde karşınıza çıkan trafik yönündeki değişiklik hayati önem taşır. Kimi ülkelerde soldan akan trafik kimi ülkelerde ise tersi yönde seyreder. Peki bunun nedeni nedir?

Trend 09-03-21 16:49

Napoleon Bonaparte’u anlatan film Kitbag’ın dev oyuncu kadrosu! Joaquin Phoenix ve Jodie Comer bir arada

İki Oscar ödüllü oyuncu Joaquin Phoenix Arthur Flecek karakteriyle dünya çapında büyük ses getirmeyi başarmıştı. Joker’deki başarısının ardından usta oyuncu Napoleon Bonaparte'ın canlandıracağı Kitbag filmi için Killing Eve'in yıldızı Jodie Comer ile görüşmelere başlandı.

Trend 05-03-21 14:40

Kahraman komutandan '15 Temmuz' mesajı

FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında vücuduna isabet eden 7 kurşuna rağmen kışlasını darbecilere teslim etmeyen gazi Tuğgeneral Davut Ala, 15 Temmuz'un ikinci yılında duygularını ve yaşadıklarını anlattı.

Haber 12-07-18 11:13