Nişasta Haberleri

Mantara neden oluyor, önleminizi alın! Ayak terlemesi için doğal çözümler

Terleme her açıdan rahatsız edici durumlara yol açıyor. Genellikle koltuk altı terlemesi yaşansa vücudun pek çok yerinde terleme meydan gelebiliyor. Ellerde ve ayaklarda yaşanan terlemelerde sıklıkla görülen rahatsızlıklar arasında yer alıyor. El ve ayak terlemelerinden şikayetçiyseniz bu sorunu çözmek için doğal yöntemlerden yardım alabilirsiniz.

Haber 01-09-22 10:17

Tatlılarda yaşanan en büyük sorun! Nişastanın topaklanmaması için ne yapılır? Nişasta ne işe yarar?

Nişasta tatlıların içerisinde sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Tatlının daha lezzetli ve kıvamlı hale gelmesini sağlayan nişasta topaklandığında istenmeyen durumlara yol açıyor. Nişastanın topaklanmaması için ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız bu haberi okuyabilirsiniz.

Yemek 11-08-22 15:10

Sütlü tatlılarınızın daha güzel olması için bunları yapmaktan vazgeçin! Yanlış yapıyorsunuz…

Yaz aylarında şerbetli tatlılardansa sütlü tatlılar tercih edilmeye başlanıyor. Çok daha hafif olan sütlü tatlıları yapmanın oldukça basit olduğu düşünülse de yapılan ufak hatalar tüm tatlının lezzetini bozabiliyor. Farkında olmadan yapılan bu hatalar uğraşarak yaptığınız tatlının tadını istenilen lezzetten oldukça uzaklaştırabiliyor. Leziz sütlü tatlılar için tatlınızı yaparken aşağıdaki hatalara dikkat edebilirsiniz.

Yemek 28-05-22 17:57

Topaklanmalara son! Tam kıvamında muhallebi yapmak için…

Muhallebi en hafif olan tatlılar arasında bulunuyor. İçerisine eklenen malzemeler ile oldukça çeşitlendirilebilen muhallebini yapımı kolay olsa da bazı noktalara dikkat edilmediğinde topaklanmalara neden olabiliyor. Güzel bir muhallebi için kıvamını tam olarak tutturmak gerekiyor. Tam kıvamlı muhallebi yapabilmek için aşağıdaki püf noktalarına dikkat edebilirsiniz.

Yemek 20-05-22 10:49

Nişasta

Nisasta Hakkındaki Haberler Mynet'te. Nisasta Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Aksaray'da sağlıksız ortamda üretilen 6 ton peynir ele geçirildi

Aksaray'da sağlıksız ortamda üretilen 6 ton peynir ele geçirildi

Yurthaber 18-02-22 12:15

Undan sonra sıra ona geldi! Nişasta karaborsaya düştü: Zamları fiyatlara yansıtamıyoruz

Stokçuluk yapıldığı için yeterince un alamadıklarını söyleyen fırıncı esnaflarının ardından şimdi de nişasta karaborsaya düştü. Lokum Atölyesi Genel Müdürü Yunus Emre Koca zamları ürünlere yansıtamadıklarını söylerken, nişastayı karaborsadan günlük, haftalık olarak aldıklarını belirtti.

Finans 08-12-21 14:11