Sağlık Bakanı Haberleri Ve Son Dakika Sağlık Bakanı Haberleri

Sağlık Bakanı Haberleri Ve Son Dakika Sağlık Bakanı Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının yöneticisi sağlık bakanıdır. Sağlık bakanı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışır. Sağlık işlerinden sorumlu olan sağlık bakanı, önemli görev ve yetkilere sahiptir. Sağlık bakanının öncelikli görevi, halk sağlığının korunması ve hastalık risklerinin azaltılması için çalışmalar yapılmasıdır. Sağlık eğitimi ve araştırmalarını geliştirip yöneten sağlık bakanı, sağlık hizmetlerini başarılı bir şekilde yürütme sorumluluğuna sahiptir. Sağlık bakanının yardımcıları ve bağlı birimleri bulunur. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk sağlık bakanı Dr. Adnan Adıvar iken; 59. sağlık bakanı, Türk hekim ve bürokrat olan Fahrettin Koca’dır. 59. bakan Fahrettin Koca, 10 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sağlık bakanı olarak atanmıştır.

Sağlık Bakanı Haberleri

SON DAKİKA | 'Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakan Koca 'Hayırlı olsun' diyerek duyurdu

Son dakika: Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin hazırlanan 'Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı. 'Yönetmelik dili hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme, her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun' diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye’de doktor olmanın anlamı değişti' dedi.

Haber 12-08-22 06:29

Bakan Koca'dan heyecanlandıran paylaşım: Beklediğin anı yaşa, az kaldı! Gözler Resmi Gazete'ye çevrildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin paylaşımda bulundu. Bakan Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yönetmeliğin yayınlanmasına az bir süre kaldığını ifade ederek, "Carpe Diem. Beklediğin anı yaşa. Yönetmeliğin yayınına az kaldı" paylaşımını yaptı. Koca ayrıca, "Resmi Gazete’nin sağlık çalışanlarının beklentisini bu kadar iyi ifade eden bir başka sayısı belki de olmamıştı.' Sizden önce okuyanlar böyle diyor." ifadelerini kullandı.

Haber 11-08-22 21:54

Vaka sayısı 5’e yükselmişti! Maymun çiçeği belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, tedavisi nedir?

Covid-19 etkileri bitmeden başlayan Maymun çiçeği hastalığı tüm dünyayı tedirgin ediyor. Giderek yayılan maymun çiçeği hastalığından korunmak için bilinçli olmak gerekiyor. Maymun çiçeği hastalığıyla ilgili merak ettikleriniz için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 09-08-22 16:25

Son dakika: Bakan Koca, Eczacılarımıza hayırlı olsun diyerek duyurdu! Kritik toplantıda alınan kararları paylaştı

Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı ve üyeleriyle yaptığı toplantıda aldıkları kararları paylaştı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 28-07-22 23:40

Bakan Koca'yı kızdıran talep! Hastayla hekim nasıl hasım gibi gösterilebilir?

Türkiye'yi sarsan Dr. Ekrem Karakaya cinayetinin yankıları sürerken, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları tartışılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Hekimler adına hareket ettiğini ileri süren bir yapı, bugün yayınladığı bildiride, hekimlere ruhsatlı silah verilmesini talep etti. Şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile hekimlerin arasına silahın girmesi nasıl düşünülebilir? ifadelerini kullandı.

Haber 11-07-22 20:14

Son Dakika: Bakan Koca'dan 50 yaş üstü için kritik uyarı! Dikkat çeken 'maske' vurgusu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 50 yaş üstü ile risk grubundakiler için kritik bir uyarı geldi. Bakan Koca açıklamasında "50 yaş üstüyle risk grubundakilerin, son aşıları üzerinden 6 ay geçmişse, hatırlatma dozu aşılarını olmalarını ısrarla öneriyoruz. Bu grubun, temasın artacağı bayram günlerinden başlayarak kendilerini bilhassa koruması gerekmektedir." dedi. Öte yandan Bakan Koca "Maskeyi zaruri kılan durumları hepimiz biliyoruz." diyerek önemli bir noktaya da dikkat çekti.

Haber 08-07-22 19:21

Bakan Koca görüntüleri paylaşıp tepki göstermişti! Sosyal medyada gündem olan videoyla ilgili açıklama geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün, Ankara’da bir ambulans içerisinden çekilen görüntüleri paylaşmış ve düğün konvoyunun ambulansa yol vermediği görülmüştü. "Yolda ambulans varsa diğerleri yerini bilmeli" sözleriyle olaya tepki gösteren Bakan Koca'nın paylaşımının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada ambulansın geçişine izin vermeyen 5 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Haber 04-07-22 17:33

Bakan Koca o anları paylaştı: Ambulansa yol vermediler!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara’da bir ambulans içerisinden çekilen görüntüleri paylaştı. Görüntülerde düğün konvoyunun ambulansa yol vermediği görüldü. Bakan Koca paylaşımında, "Öncelik ambulansın, hastanındır! Siren sesinden güçlü uyarı aranmamalı" ifadelerini kullandı.

Haber 03-07-22 20:24

Birçok ülke diken üstünde! DSÖ'den korkutan açıklama: Vakalar üçe katlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada Türkiye'de maymun çiçeği vakası görüldüğünü duyurmuştu. Maymun Çiçeği hastalığına ilişkin bir açıklama da bugün Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge'dan geldi. Kluge son iki haftada vaka sayılarının üçe katlandığını duyurdu. Kluge'nin açıklaması tedirginliğe neden oldu. İşte detaylar...

Haber 01-07-22 19:07

Maymun Çiçeği hastalığı Türkiye'de hangi ilde görüldü? İşte Maymun çiçeği hastalığı belirtileri ve vaka sayısı!

Maymun Çiçeği hastalığı ile ilgili yeni açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Maymun Çiçeği hastalığının Türkiye'de de tespit edildiğini ifade etti. Peki Maymun Çiçeği hastalığı Türkiye'de hangi ilde görüldü? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Haber 01-07-22 07:54

Sağlık Bakanı Koca, 58 hekimle buluştuğu toplantının videosunu paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hatalı tıbbi uygulama (malpraktis) ile ilgili yönetmeliğin sorunları kökten çözdüğünü belirterek, "Benzer şekilde özlük hakları ve ek ödeme ile ilgili de bizi rahatlatan bir yönetmeliğin çıkarılması ana hedefimiz. Yönetmelikle bir sonucu elde etmekten yanayım." dedi.

Haber 26-06-22 18:16

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 58 hekimle buluştuğu toplantının detayları belli oldu: Türkiye'de hekimlik yeni bir döneme girdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 58 hekimle bir araya geldiği toplantıda, sağlık çalışanlarına yönelik yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Hekimlerin ekonomik şartlarının iyileştirilmesine yönelik yasanın uygulama yönetmeliği çıktığında sonuçların beklentileri aşacağını düşündüklerini belirten Fahrettin Koca, "Türkiye'de hekimliğin yeni bir döneme girdiği" mesajını paylaştı.

Haber 24-06-22 14:41

Sağlık Bakanı Koca, malpraktis davalarında yeni düzenlemeyi duyurdu: Dünyada benzeri olmayan bir güvence

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeliyle ilgili yeni gelişmeyi sosyal medyadan duyurdu. Personelin soruşturulması ve malpraktis davalarıyla ilgili yeni yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlandığı belirten Bakan Koca "Sağlık çalışanlarının soruşturma izninin verilmesi ve tazminat konularında yetkili Mesleki Sorumluluk Kurulu kurulmuştur. Hekimlerimiz de hakimlerimiz gibi korunmuş dünyada benzeri olmayan bir güvenceye kavuşmuştur" ifadelerini kullandı.

Haber 15-06-22 01:37

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun teklifi kabul edildi! Fahrettin Koca'dan tweet geldi

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili "Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmeler çok yakın." ifadelerini kullandı.

Haber 10-06-22 21:16

Dünyada sayılı, Türkiye'de ilk Bakan Koca duyurdu

Bursa Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirilen bir ameliyatta, Türkiye’de ilk defa karaciğerde açılan tünelle kalbe ulaşıldı ve hastanın tedavisi yapıldı. Kalbinde delik bulunan hasta, kalbe giden bir damarın anormal seyir göstermesi sebebiyle karaciğerde açılan tünelle kalbe ulaşılıp, deliğin kapatılması yöntemiyle tedavi edildi. Transhepatik ASD adı verilen yöntemle yapılan başarılı tedaviyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından 'Dünyada sayılı, Türkiye’de ilk' başlığıyla duyurdu.

Haber 07-06-22 22:03

Ameliyat olan kardeşlerini pencerede görünce attıkları sevinç çığlıkları sosyal medyada gündem oldu! Bakan Koca'dan Elif ile ilgili açıklama geldi

Ameliyat olan kardeşlerini hastaneye giremedikleri için bahçede bekleyen ve kardeşleri pencereye çıkınca sevinç çığlıkları atan çocukların görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gördü, kısa sürede yayılarak izleyenleri duygulandırdı. Ankara’da ameliyat olan kardeşleri 7 yaşındaki Elif’e sevgi gösterisinde bulunan 4 kardeşin görüntüsünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Elif’in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Bakan Koca, "Elif ve kardeşleri yakında kavuşacak" dedi.

Haber 05-06-22 18:25

Son Dakika: 24 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 24 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 6 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1304 oldu. Günlük Kovid-19 vaka sayısı iki yıl sonra ilk kez pazar günü binin altına inmiş, Bakan Koca, vaka sayısı 3 gün üst üste binin altında olduğunda, toplu taşımadaki maske zorunluluğunun kaldırılacağını açıklamıştı. Ancak son verilerde vaka sayısının yeniden binin üzerine çıkması nedeniyle toplu taşımada maske şartı sürüyor.

Haber 24-05-22 20:39

Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü? Maymun Çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır, hangi ülkelerde görüldü?

Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bu virüs, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından tedirginliğe yol açtı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde söz konusu hastalığa ilişkin açıklamada bulunmuştu. Peki Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü? Maymun Çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır, hangi ülkelerde görüldü? İşte detaylar...

Haber 24-05-22 09:43

Maske yasağı kalktı mı? Hastanede ve toplu taşımada maske zorunluluğu yok mu?

Maske yasağı kalktı mı? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamanın detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayısı binin altına indi. Vatandaşlar internette, Maske yasağı kalktı mı? Hastanede ve toplu taşımada maske zorunluluğu yok mu? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Haber 23-05-22 09:09

Son dakika: Bakan Koca, Beklediğimiz gün geldi diyerek duyurdu: Toplu taşımada maske kalkıyor mu?

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin güncel gelişmeler duyuruldu. 22 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu belli oldu. Son 24 saatte 905 kişi Covid-19'a yakalandı, 5 kişi ise hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son verilere ilişkin maske mesajı vererek, "Vaka sayısı 3 gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil, serbest olacak." ifadelerini kullandı.

Haber 22-05-22 23:15

Son Dakika: Bakan Koca'dan 'maymun çiçeği hastalığı' açıklaması! Maymun çiçeği pandemiye yol açar mı?

Son dakika haberi: Koronavirüs pandemisinin ardından dünyadan vaka haberlerinin peş peşe gelmesiyle maymun çiçeği virüsü endişeye yol açtı. Türkiye'de maymun çiçeği hastalığının görülüp görülmediğinin yanı sıra bu hastalığın tıpkı Covid-19 gibi bir pandemiye neden olup olmayacağı da merak ediliyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da flaş bir maymun çiçeği virüsü açıklaması geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 22-05-22 17:40

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan flaş koronavirüs açıklaması: Salgının son günlerindeyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan koronavirüs salgınıyla ilgili sevindiren açıklama geldi. Bakan Koca, 2020 yılının Mart ayından bu yana ülkemizde görülen koronavirüs salgınının son günlerinde olunduğunu ifade etti.

Haber 17-05-22 18:21

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, Çok yakında diyerek duyurdu! Meclis gündemine alınacak

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak düzenlemelerin, çok yakında Meclis gündemine alınacağını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 12-05-22 23:41

Son Dakika: Bakan Koca 14 Nisan'dan beri yaşanan senkronizasyon hatası diyerek duyurdu: Toplam aktif vaka sayısı 17 bin 259

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada Covid-19 verilerinin tutulduğu sistemler arasında 14 Nisan'dan beri yaşanan senkronizasyon hatasının, aktif vaka sayısının matematiksel olarak mümkün olmayacak şekilde eksiye düşmesi sonucu fark edildiğini söyledi. Koca, problemin çözüldüğünü belirterek "Toplam aktif vaka sayısı 17.259'dur" dedi. 30 Nisan güncel koronavirüs verilerine göre ise son 24 saatte 11 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı 1772 oldu.

Haber 30-04-22 20:20

Bakan Koca'dan dikkat çeken açıklama! Fırtına geçti ama...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında "Aşı tereddüdü ve aşı reddi bugün 10 küresel sağlık tehdidi arasında. Salgının başında umut bağladığımız aşının, Kovid-19’un kontrol altına alınmasındaki rolünü gördük. Yerli aşımız Turkovac, risk grubundakiler başta olmak üzere hepimizin hizmetinde. Fırtına geçti ama aşı önemini yitirmedi" ifadelerini kullandı.

Haber 30-04-22 18:49

MASKE YASAĞI KALKACAK MI? Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

Maske yasağı kalkacak mı? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Bakan Koca, daha önce 27 Nisan Çarşamba günü yapılacağını açıkladığı toplantıya ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu ve toplantının bugün yapılacağını açıkladı. Peki maske yasağı kalkacak mı? Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. İşte Bakan Koca'nın açıklaması...

Haber 26-04-22 13:25

Son Dakika: Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Bakan Koca açıkladı

Son dakika haberi: Tüm Türkiye'de merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Uzun süredir önemli kararların açıklanmasının beklendiği toplantıyla ilgili "Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?" sorusu soruluyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamayla toplantının gerçekleştirileceği tarihi duyurdu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 25-04-22 22:46

Bakan Koca 'sorun kökten çözülüyor' deyip duyurdu! 'Hekimler artık...'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hekim, sağlık çalışanı, kasıtlı davranmadığı sürece, uyguladığı tedaviden doğacak problemler sebebiyle artık tazminat ödemeyecek. Malpraktis sorunu kökten çözülüyor" açıklamasını yaptı. Ayrıca Bakan Koca, "Birçok şiddet olayında tutukluluğu mümkün ve gerekli kılacak yasal düzenleme şu anda yapılıyor" dedi.

Haber 22-04-22 19:11

TUS KONTENJANLARI 2022! TUS tercihleri ne zaman bitecek? 2022 TUS tercih kılavuzu ve başvuru ekranı!

TUS tercihleri ne zaman bitecek? sorusunun yanıtı; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınav sonrası, tercihlerin başlaması sebebiyle en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 bin 500’e yakın uzmanlık kadrosunun belirlenmiş olacağı sınav sonuçlarına ilişkin beklenen açıklamayı geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Peki TUS tercihleri ne zaman bitecek? 2022 TUS tercih kılavuzu, başvuru ekranı ve detaylar haberimizde...

Haber 21-04-22 01:11

İstifa eden doktorlar asistanlığa başlayabilecek mi? TUS'a giren doktorlar için ne karar alındı? Bakan Koca açıkladı!

İstifa eden doktorlar asistanlığa başlayabilecek mi? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımın ardından merak konusu oldu. Bakan Koca, 'bir defaya mahsus' diyerek konuya ilişkin detayları aktardı. Peki İstifa eden doktorlar asistanlığa başlayabilecek mi? TUS'a giren doktorlar için ne karar alındı? İşte Bakan Koca'nın yaptığı açıklama...

Haber 20-04-22 22:31

Kovid-19 aşısından sonra sıra ona geldi! Bakan Koca duyurdu: Türkiye'de üretilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada insülinin Türkiye'de üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu. Bakan Koca Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun firmalara çağrıda bulunduğunu da duyurdu.

Haber 13-04-22 23:19

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası maske yasağı açıklaması yapılır mı?

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar 12 Nisan 2022 Salı günü internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda, kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyor. Peki Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası maske yasağı açıklaması yapılır mı? İşte detaylar...

Haber 12-04-22 09:18

Dikkat çeken paylaşım! Fahrettin Koca'yı tanımadığımız günlere dönüyoruz

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan güncel verilere göre Türkiye'de koronavirüs vaka sayılarında düşüş devam ediyor. Son olarak yeni vaka sayısının 5 bin 609 olarak açıklanmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bakan Koca paylaşımında gülücük emojisi kullanarak "Fahrettin Koca’yı tanımadığımız günlere dönüyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 11-04-22 00:38

Bakan Koca'dan 10 bin sürekli işçi alımı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 10 bin sürekli işçi alımının yapıldığını açıkladı.

Haber 07-04-22 21:47

Bakan Koca Güldür Güldür'deki taklidini o mesajla paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Güldür Güldür Show'da yapılan bir taklidini paylaşan Bakan Koca, paylaşımında ekibe teşekkür ederek "Kabuğumuza çekildiğimiz günlerden güldür güldür akan günlere!" dedi.

Haber 03-04-22 19:24

Son dakika | Bakan Koca üçte bire indi diyerek duyurdu: Çok mutluyuz

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul'da yoğun bakım ve servis doluIuk oranları Omicron öncesi döneme kıyasla üçte bire indi. Bugün gerçekleştirdiğimiz ve kamu hastaneleri başhekimlerinin katıldığı toplantıda görülen tablodan çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Haber 01-04-22 19:41

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'sağlık raporu' açıklaması: Yıl sonuna kadar geçerli

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sağlık raporlarıyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Bu dönemde hastanelerimize ek yük ve yoğunluk getirmemesi açısından, süreli/süresiz, tüm sağlık raporları yıl sonuna kadar geçerlidir” ifadelerini kullandı.

Haber 01-04-22 14:29

SON DAKİKA | 12-18 Mart koronavirüs haftalık vaka haritası açıklandı! İstanbul, Ankara ve İzmir'de son durum

Son dakika haberi: 12-18 Mart tarihleri arasında her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı haritası açıklandı. Son verilere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısı İstanbul'da 239.48, Ankara'da 395.38, İzmir'de 247.16 oldu.

Haber 28-03-22 12:11

Bakan Koca İkinci büyük gün diyerek duyurdu: Bazı şeyler asla eskisi gibi olmayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sağlıkta şiddet suçları ve malpraktis davalarında yaşanan haksızlıkların önlenmesi için hazırlanan kanun teklifinin TBMM Adalet Komisyonuna sevk edildiği belirtildi. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İkinci büyük gün” ifadelerini kullanarak “Bazı şeyler asla eskisi gibi olmayacak, bazı haksızlıklar tarih olacak. Bugün büyük bir adım atıldı.” dedi.

Haber 16-03-22 22:43

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır 2022? Sağlık Bakanlığı işçi alımı İŞKUR başvuru ekranı!

İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı binlerce vatandaş tarafından merak konusu oldu. Yapılan açıklama doğrultusunda merak edilen konulardan biri de hangi branşa kaç işçi alınacağı oldu. Peki İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Sağlık Bakanlığı işçi alımı İŞKUR başvuru ekranı ve detaylar...

Haber 15-03-22 10:34

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman 2022? Sağlık Bakanlığı işçi- personel alımı 2022 tercih kılavuzu yayınlandı mı? Başvuru şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı personel alımı birçok vatandaşın gündeminde yer alıyor. Bakanlıktan yapılan açıklamanın ardından personel ve sürekli işçi alımı başvuruları günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman? Sağlık Bakanlığı işçi- personel alımı 2022 tercih kılavuzu yayınlandı mı? Başvuru şartları nelerdir? Konuya ilişkin ayrıntılar haberimizde...

Haber 14-03-22 09:42

Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı haftalık vaka sayısı haritasına göre, 24 Şubat-4 Mart arasında 100 bin kişide görülen vaka sayısı İstanbul'da 522,38, Ankara'da 916,03, İzmir'de ise 456,19 oldu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 13-03-22 18:07

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2022? Başvurular başladı mı? İşte 10 Bin Sağlık Bakanlığı personel- işçi alımı başvuru kılavuzu, branş dağılımı ve kontenjanları 2022!

Sağlık Bakanlığı personel alımı binlerce kişinin gündeminde. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklamada bulundu. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman 2022? Başvurular başladı mı? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İşte 10 Bin Sağlık Bakanlığı personel- işçi alımı başvuru kılavuzu, branş dağılımı ve kontenjanları...

Haber 12-03-22 11:52

Bakan Koca paylaştı! Türkiye’de ilk Covid-19 vakası iki yıl önce bugün tespit edilmişti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'de ilk Covid-19 vakasının iki yıl önce bugün tespit edildiğini hatırlattı. Bakan Koca paylaşımında salgının, toplumsal hayatı tehdit eden bir olay olmaktan önemli ölçüde çıktığını belirtti.

Haber 11-03-22 21:01

Maske zorunluğu kalktı mı 2022? Maske zorunluluğu nerelerde devam ediyor? Okullarda, toplu taşımada, AVM'lerde maske şart mı?

Maske zorunluğu kalktı mı 2022? sorusunun yanıtı İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından merak konusu oldu. Bakanlık 81 ile genelge gönderdi. Peki Maske zorunluğu kalktı mı? Maske zorunluluğu nerelerde devam ediyor? Okullarda, toplu taşımada, AVM'lerde maske şart mı? İşte 4 Mayıs 2022 Cuma günü İçişleri Bakanlığı genelgesinin ayrıntıları...

Haber 04-03-22 11:23

Son dakika: 2 Mart koronavirüs tablosu açıklandı

Son dakika haberi: 2 Mart Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 189 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 56 bin 780 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 02-03-22 20:55

Maske yasağı kalkıyor mu? Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak? Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası ne açıklayacak? 2 Mart 2022 Çarşamba

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün sosyal medya paylaşımında, yapacağı açıklamanın bir süredir vatandaşlar tarafından beklenen açıklama olacağına inandığını ifade etti. Bakan Koca bu açıklaması sonrası son dakika açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamaya göre; basın açıklamasında maske konusu da ele alınacak. Peki Maske yasağı kalkıyor mu? Maske zorunluluğu ne zaman kalkacak? Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası ne açıklayacak? İşte 2 Mart 2022 Çarşamba günkü toplantıya ilişkin detaylar..

Haber 02-03-22 12:46

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak? 2 Mart 2022 Çarşamba

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Bakan Koca, yapacağı açıklamanın bir süredir vatandaşlar tarafından beklenen açıklama olacağına inandığını belirtti. Peki Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak? İşte 2 Mart 2022 Çarşamba günkü Bilim Kurulu Toplantısı ile ilgili detaylar haberimizde...

Haber 02-03-22 08:19

Son dakika: Maskelere veda vakti geldi mi? Sağlık Bakanı Koca açıklayacak…

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün yeniden toplanacak. Türkiye’nin pandemi ile mücadelede yeni bir döneme gireceği konuşulurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın maske ile ilgili alınacak önemli kararı bugün duyurması bekleniyor. Öte yandan Bakan Koca'dan yeni bir açıklama geldi. Koca, yaptığı açıklamada "Basın açıklamasında maske konusunu da ele alacağız" dedi. Paylaşımındaki detay dikkat çekti. İşte son dakika koronavirüs haberinin detayları…

Haber 02-03-22 07:05