Sanayici Haberleri

Savunma Sanayii Başkanı Demir, Adana'da sanayicilerle buluştu:

"Ülkemizde sadece 6 yıl önce, kuvvetlerimizin elinde milli olarak tasarlanmış, üretilmiş bir tüfeğimiz yoktu. Şu anda 5-6 çeşit tüfeğimiz var. Düşünün ki daha 3 yıl öncesine kadar yerli hiçbir hava savunma sistemimiz yoktu. Bugün 4 tane hava savunma sistemimiz var" - "İnsanımızda çok şükür ki büyük bir enerji, gençliğimizde büyük bir dinamizm, sanayicimizde ve iş adamımızda cesaret ile kararlılık var. Bunu şu anda birleştirmek, çeşitli alanlarda artık Türkiye'yi başa güreşen ülkeler arasında görmek, bunu hep beraber gerçekleştirmek durumundayız"

Yurthaber 26-10-21 17:43

2. el araba piyasasından 80 ile 150 bin liralık araçların satışı onları sevindirdi

Pandemi sonrası hareketlenen 2. el otomobil piyasasında en çok 80 ile 150 bin bandındaki araçların rağbet görmesi sanayi esnafına yaradı.

Finans 27-07-21 16:12

Egeli sanayicilerden asgari ücrete vergi muafiyeti talebi

Egeli sanayicilerden asgari ücrete vergi muafiyeti talebi

Finans 13-12-19 13:39

Kayseri'den yılın ilk 10 ayında 2,1 milyar dolarlık ihracat yapıldı

Kayseri'den yılın ilk 10 ayında 2,1 milyar dolarlık ihracat yapıldı

Finans 26-11-19 19:53

Bugün başarılıysak yerli ve milli üretim sayesinde

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: - "Bugün eğer Fırat Kalkanı'nda, Barış Pınarı Harekatı'nda başarılı oluyorsak, Pençe Harekatı'nda düşmana, terör örgütlerine gereken cevabı veriyorsak artık kendi silahımızı üretiyor ve savunma sanayisinde yüzde 80'e kadar yerli ve milli üretim sağlıyor olmamızdandır. Bu duruştan dolayı tüm sanayicilerimize çok teşekkür ediyorum"

Haber 14-10-19 19:58

Bakanlar Varank ve Kasapoğlu, Manisa'da

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Manisa sanayisi sunduğumuz desteklerin etkin bir biçimde kullanılmasıyla gelişti ve güçlendi. 17 yılda bin 500'ün üzerinde firmaya teşvik belgesi vererek, 24 milyar liralık sermaye yatırımını destekledik" - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasaoğlu: - "31 Mart'ta da milli irade, halkın o temiz pak iradesi ortaya konacak ve bu kirli odaklara en güzel cevabı halkımız verecek"

Yurthaber 29-03-19 16:21

Bakanlar Varank ve Kasapoğlu, Manisa'da

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Manisa sanayisi sunduğumuz desteklerin etkin bir biçimde kullanılmasıyla gelişti ve güçlendi. 17 yılda bin 500'ün üzerinde firmaya teşvik belgesi vererek, 24 milyar liralık sermaye yatırımını destekledik" - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasaoğlu: - "31 Mart'ta da milli irade, halkın o temiz pak iradesi ortaya konacak ve bu kirli odaklara en güzel cevabı halkımız verecek"

Haber 29-03-19 16:18

Yıldırım, İMES'te sanayicilerle buluştu

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: - "İstiyorum ki bu seçimlerde İstanbul'u konuşalım, İstanbul'un geleceğini konuşalım"

Haber 01-02-19 18:13

Sanayicinin yüzünü güldüren okul

Kayseri'de, sektörün kalifiye eleman ihtiyacına cevap verecek nitelikte öğrenci yetiştiren teknik kolej, mezunlarıyla sanayicinin gücüne güç katıyor - Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kolejden geçen yıl mezun olan 137 gençten 106'sı fabrikalarda işbaşı yaptı - Özel Kayseri OSB Teknik Koleji Müdürü Durmuş Payas: - "Mezunlarımızı işe yerleştirdik ama arkamızı dönmedik. Her çocuğumuzun kayıtları var. Aynı zamanda işçi bulma kurumu gibi çalışıyoruz"

Finans 18-11-18 11:54

TSE belgelerinde yüzde 25 indirim

TSE Başkanı Adem Şahin: - "31 Aralık 2019'a kadar mevcut ücret tarifesinde herhangi bir artış yapmaksızın belgelendirme faaliyetlerini yüzde 25 indirimli uygulama kararı aldık" - "Enstitünün yaptığı hizmetler karşılığında birikimli olarak önemli bir miktara ulaşmış olan piyasadaki alacaklarının yeniden yapılandırılması konusunda bir düzenleme hazırlıyoruz"

Finans 29-09-18 11:29

GRAFİKLİ - Bakan Varank'tan sanayiciler için bayram paketi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Sektörün taleplerini de dikkate alarak, yeni ekonomi modelimizdeki tasarruf ilkeleri çerçevesinde bütçemize ilave yük getirmeksizin, sanayicilerimizi ve girişimcilerimizi 16 maddelik yeni bir paketle destekliyoruz" - "Sanayinin ara malı ithalatını oluşturan 2 bin 739 ürün grubu incelendi. Buna göre, minimum 30 milyar dolarlık ithalata karşılık gelen öncelikli ürün gruplarının yerlileştirilmesi çalışmaları başlatılacak" - "Yerel potansiyeli harekete geçirmek ve refahın tüm yurda dengeli yayılmasını sağlamak amacıyla kalkınma ajansları üzerinden yaklaşık bin 500 projeye 500 milyon lira destek sağlanacak" - "KOSGEB'in, geri ödemeli destekleri kapsamında KOBİ'lerden 2018 yılında tahsil etmesi gereken alacakları 2019 yılına ertelenecek. KOBİ'lerin ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi ve uluslararası pazara açılmalarının kolaylaştırılması amacıyla işletme başına 300 bin liraya kadar destek verilecek"

Haber 17-08-18 15:08

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 16 maddelik yeni destek paketi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bayram öncesinde sanayici, KOBİ ve girişimciler için 16 maddelik destek ve önlem paketini açıkladı. Buna göre, Ar-ge destekleri̇ne “kur farkı” ayarı yapılırken, teknoloji̇ geli̇şti̇rme bölgeleri̇ne 100 mi̇lyon TL ve bi̇n 500 projeye 500 mi̇lyon TL destek verilecek. Vadesi geçmiş ve icra takibi başlatılan TSE alacakları da yeniden yapılandırılacak.

Finans 17-08-18 13:57

Sanayicilere 1,2 milyar liralık destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Sanayicilere yönelik 1,2 milyar liralık yeni destek programını devreye soktuk" - "Yeni destek programının, cari açığın azaltılması başta olmak üzere yüksek katma değerli ürünlerin üretimine önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz"

Finans 14-08-18 10:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Ankaralı sanayicilerden destek

ASO Başkanı Nurettin Özdebir: - "Dövizde dalgalanmayı büyütecek hareketlerden kaçınmalıyız. Tek tek kendi menfaatlerimizi değil, ülke menfaatini göz önünde bulundurmalıyız" - ATO Başkanı Gürsel Baran: - "Kur artışının siyasi hesaplar sonucunda gerçekleştiği aşikardır. Bireysel menfaati ülke menfaatinin üstünde görmek ve öyle hareket etmek değil, aksine elimizi ve gövdemizi taşın altına koyacak kararlılıkta olmamız gerekiyor"

Haber 13-08-18 12:38

Esnaf ve sanayici bedelli askerliği olumlu karşıladı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: - "Hem ekonomi hem de iş dünyası için bedelli askerlik büyük kazanç olacak" - ASO Başkanı Nurettin Özdebir: - "Bedelliyi bir şans olarak görüyorum, çünkü çalışan 28 gün izin alacak, gidip askerliğini bitirip gelecek ve işine devam edecek"

Finans 21-07-18 11:05

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan:

"Çanakkale'mizin ve ülkemizin kalkınmasına hep beraber öncülük yapalım"

Haber 07-06-18 23:40

17. yüzyılın kavramlarıyla 21. yüzyılın sorunlarını çözemezsiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "17. yüzyılın kavramlarıyla 21. yüzyılın sorunlarını çözemezsiniz. Bakın bunu sosyal demokrat bir partinin genel başkanı olarak söylüyorum. Bazı çevreler yine bana kızacak, 'Vay efendim nasıl oldu böyle bir şey?' Evet, 17. yüzyılın kavramlarıyla 21. yüzyılın dünyasının sorunları çözülemez. Siz halen 21. yüzyılın dünyasının sorunlarını çözmek için 17. yüzyılın kavramlarına gidiyorsanız geleceği inşa edemezsiniz" - "Dünyanın hangi gelişmiş ülkesi geleceğe yönelik planlama yapmaz. Biz ne düşünüyoruz? 'İnsani gelişme stratejileri ve bilgi politikaları kurumu kuracağız.' diyoruz. İnsani gelişmeyi esas almazsanız geleceği inşa edemezseniz. İnsani gelişmişlikte Türkiye çok ama çok gerilerde" - "Söyledik, 'Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı' kuracağız. Türkiye, İran, Suriye, Irak, dört devlet bir araya geleceğiz. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı. Kısa adını da koyduk, OBİT. OBİT ne yapacak? Diyecek ki, 'Kardeşim niye kavga ediyoruz biz.' Bu saydığım dört devlet aynı zamanda akraba devletler. Egemen güçler bölge gelişmesin diye bölge üzerine hakimiyet kurmak istiyorlar. Biz ne diyoruz? 'Egemen güçleri bir tarafa bırakalım. Bu dört devletin ortak aklı yok mu?"

Haber 27-05-18 17:56

Dünya un sanayicileri Antalya'da buluştu

TUSAF tarafından düzenlenen "14. Uluslararası Kongre ve Sergisi", yerli ve yabancı bin un sanayicisinin katılımıyla başladı - TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz: - "Un sektörü tarım ve sanayi politikalarının kesişim noktasındadır. Doğru tarımsal politikaları, doğru sanayi politikalarıyla bütünleştirmek zorundayız"

Haber 09-03-18 11:54