Şifre Haberleri

Banka kartlarının şifresinin para akışını etkilediğini söyledi! Sosyal medyada gündem yarattı... Her hırsız önce bunu dener

Sosyal medyadan yapılan bir paylaşım kısa sürede kullanıcıların ilgisini çekti. Gönderide bir kadın kart şifrelerinin para akışı enerji üzerinde etkili olduğunu dile getirerek herkese finansal şifre hesaplamak için çağrıda bulundu. Sosyal medyadan yapılan paylaşım kısa sürede kullanıcıların ilgisini çekti. O gönderiye kullanıcılardan yorum yağdı.

Trend

Android uygulamalara şifre koyma: Android'de uygulamalara nasıl şifre konulur?

Akıllı telefonlar insan yaşamının vazgeçilmez bir parçası hâline gelmiştir. Bu sebeple insanlara ait pek çok kişisel ve özel bilgi de bu cihazların içerisinde bulunmaktadır. Mobil cihaz kullanıcıları için telefonlarını şifrelerle ve biyometrik güvenlik önlemleriyle korumak son derece önemlidir. Ancak, tüm cihazı koruyan tek bir şifre bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Peki, Android uygulamalara şifre koyma nasıl yapılır?

Haber

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat! KDV ile ilgili yeni karar! Kart, şifre ve kodlar da artık...

Sanal ortamda veya fiziki mağazalarda pazarlanan; aktivasyon, e-pin, oyun, dijital ürün, cüzdan kodları, hediye kartı/çeki ve benzeri mahiyetteki ürünlerin ithali ve satışı katma değer vergisine (KDV) tabi olacak. Karar 1 Şubat'tan itibaren geçerli olacak.

Finans

Mobil bankacılık şifresini tuşladı neye uğradığını şaşırdı: Binlerce lira dolandırılan kadın vicdanlı hırsızlarmış dedi

Kastamonu’da kendisini arayan dolandırıcılarla mobil bankacılık şifrelerini paylaşan kadın, hesabı üzerinden kredi çekilmesi ile 130 bin TL dolandırıldı. Salcıoğlu’nun kendisini arayan dolandırıcılara hesabında TIR şoförü olan eşine ait maaş ve mazot parasının başka bir hesaba aktarıldığını söylemesi üzerine şahıslar parayı geri aktardı. Salcıoğlu, "En azından vicdanlı hırsızlarmış" dedi.

Finans

Şifre

Şifre Hakkındaki Haberler Mynet'te. Şifre Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Modem şifresi değiştirme - Modemin internet şifresi nasıl değiştirilir?

İnternet bağlantıları mobil bağlantı ya da wifi ile sağlanabilir. Güvenlik amacı ile bağlantılara ya da modemlere şifre konur. Yeni bir internet bağlantısı yapıldığı zaman ya da belli zaman dilimlerinde var olan mevcut bağlantının wifi adı ve şifresi güncellenmelidir. Bir tür güvenlik önlemi olan bu işlem hem bilgisayarlar hem de telefonlar aracılığı ile birkaç dakika içinde kolaylıkla yapılabilir.

Haber

e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet şifre yenileme nasıl yapılır? e-Devlet şifte oluşturma ve değiştirme yöntemi!

e-Devlet kapısı sosyal yardım, TOKİ başvuruları ve daha birçok resmi işlem gerçekleştiriliyor. Birçok başvurunun alındığı e-Devlet'e giriş yapmak için T.C. Kimlik Numarası ve şifre gerekiyor. İlk kez e-Devlet şifresi almak isteyenler ya da şifre yenilemek isteyenler için detayları haberimizde derledik. Peki e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet şifre yenileme nasıl yapılır? İşte e-Devlet şifte oluşturma ve değiştirme yöntemi!

Haber

ÖSYM şifresi nasıl alınır? 2022 ÖSYM şifre alma ekranı! ÖSYM şifresi nereden alınır?

YKS tercih sonuçlarının belli olmasının sonrasında öğrenciler yerleştikleri üniversiteyi öğrenmek için sorgulamalar yapıyor. Gelişme sonrası en çok yapılan sorgulamalardan biri de "ÖSYM şifresi nasıl alınır?" sorusu oldu. Peki ÖSYM şifresi nasıl alınır? ÖSYM şifresi nereden alınır? İşte yanıtı...

Egitim

KPSS’de bir skandal iddia daha! ‘Türkçe sorularında şifreleme var’

KPSS’de soruların çalındığı iddiaları üzerine son yapılan sınav iptal edilirken aynı sınavla ilgili skandal bir iddia daha ortaya atıldı. Sınavla ilgili yeni iddianın adı ‘şifreleme yöntemi…’ Eğitim uzmanı Sadık Gültekin Türkçe sorularında şifreleme yapılarak cevapların sorulara gizlendiğini öne sürdü. İşte Gültekin’in şifreleme iddiasına yönelik söylediği o sözler…

Haber