Sülük Haberleri

Erzincan'da uygulanan ozon, hacamat ve sülük tedavisi hastalara şifa oluyor

Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız: - "Gerek ozon gerekse hacamat ve sülük tedavilerini hijyenik ortam ve koşullarda, işin ehli hocalarımız ve sağlık personelimiz ile hastalarımıza sunuyoruz"

Yurthaber 06-10-22 14:56

Sülük tedavisindeki hayati risk! Türkiye’deki en büyük problemlerden biri

Ülkemizde tedavi amaçlı tercih edilen sülük tedavisi uzman olmayan ellerde büyük riskler barındırıyor. Uzmanlar, bilinçsizce yaptırılan sülük tedavisinin hayati riskler taşıdığının altını çizdi. Sülük tedavisi için hekim bile olsa mutlaka sertifika şartı aranması gerektiği, uzman olmayan kişilerce yapılan yanlış uygulamaların hayati tehlikeye yol açabileceği belirtildi.

Haber 01-09-22 08:17

Sülük talebine yetişemiyorlar! Getirisi çok yüksek

Edirne’de bir tesiste üretilen 5 milyona yakın tıbbi sülük, Almanya, Güney Kore ve Rusya gibi ülkeler başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracat ediliyor. Firma yetkilisi taleplere yetişemediği için, yurt dışı taleplerini beklemeye alıp Türkiye’deki hastanelere öncelik verdiğini söyledi. Öte yandan firma sahibi gelir oranının da yüksek olduğunu bildirdi.

Finans 17-05-22 11:15

Bunlar da sülük hırsızı! Cezası binlerce lira ama yine de vazgeçmiyorlar

Sivas’ın Sülüklü gölüne dadanan sülük hırsızlarını astronomik cezalar bile yıldırmıyor, köy sakinleri sülüklerin çalınmasından şikayetçi. Göl içerisinde bulunan sülükler birçok hastalığın tedavisinde kullanılırken, kaçak sülük avcılığının cezasının 30 bin TL’den başladığı ifade ediliyor.

Haber 08-09-21 09:12

Sülük

Sülük Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Sülük Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Çorabının içinden sülük çıktı, TikTok'ta milyonlarca kişi dehşete kapıldı

Avustralyalı bir TikTok kullanıcısı bir sülük tarafından ısırıldığı anların videosunu paylaştı. Çığlık çığlığa kalan genç kadının o anları 15 milyondan fazla izlendi.

Haber 07-07-21 08:35

Sabiha Gökçen'de akılalmaz olay! Valizden 3 bin 300 tane sülük çıktı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yabancı uyruklu yolcunun valizinden 3 bin 300 tane tıbbi sülük ele geçirildi. Canlı olduğu anlaşılan sülüklerin Kırgızistan'a götürülmek istendiği öğrenildi. Doğal yaşam alanına bırakılan sülükleri kaçak yollarla yurt dışına götürmek isteyen yolcuya 54 bin 555 TL idari para cezası kesildi.

Haber 08-04-21 11:53

Bu hastanede 5 bin yıllık tedavi yöntemleri yeniden canlandı

Sivas’ta Sağlık Bakanlığı ruhsatlı kamuya ait tek merkez olan GETAT ünitesinde sülükten kupaya 5 bin yıllık geleneksel tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Haber 17-03-21 12:00