Toplu Ulaşım Haberleri

İstanbul'da artık evcil hayvanlarla toplu ulaşımda yolculuk yapılabilecek

İstanbul'da artık evcil hayvanlarla toplu ulaşımda yolculuk yapılabilecek

Yurthaber 03-10-22 14:24

Konya üniversitelerine ilk kez kayıt yaptıranlara toplu ulaşım 10 gün bedava

Konya üniversitelerine ilk kez kayıt yaptıranlara toplu ulaşım 10 gün bedava

Yurthaber 19-09-22 13:50

İstanbullular dikkat! Yaz tarifesi sona eriyor: İBB, toplu ulaşımda kış tarifesine geçiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı hizmet veren toplu ulaşım araçlarından otobüs, metro ve vapurlarda yaz tarifesi sona eriyor. İBB'den yapılan açıklamaya göre, İETT otobüsleri, 10 Eylül itibarıyla kış tarifesine geçti. Kentte günde 5 bin 237 araçla 52 bin 985 sefer düzenlenmesi planlanıyor. Öte yandan, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde yaşanabilecek yoğunluk için İETT, toplam 1916 ek sefer düzenleyecek.

Haber 11-09-22 16:26

İBB'den İstanbul ulaşımına kış tarifesi düzenlemesi

İETT otobüslerinin 10 Eylül itibarıyla kış tarifesine geçtiği kentte günde 5 bin 237 araçla 52 bin 985 sefer düzenlenmesi planlanıyor - Yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde yarın yaşanabilecek yoğunluk için İETT, toplam 1916 ek sefer düzenleyecek

Yurthaber 11-09-22 16:15

Son dakika: İstanbul'da pazartesi günü ulaşım hangi saatlerde ücretsiz olacak? İşte cevabı...

Son dakika haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da 12 Eylül Pazartesi 06.00 – 14.00 saatleri arası toplu ulaşım ücretsiz olacak.

Haber 10-09-22 22:59

İETT Genel Müdürü Bilgili'den 'yakıt fiyatları' isyanı! 'Belediyeler kendi bütçelerinden karşılamak durumunda kaldı'

Yakıt fiyatlarındaki artışa paralel olarak belediyelerin toplu ulaşım araçlarında da bilet fiyatları yükseliş gösteriyor. İstanbul'da da bilet fiyatları şikayet konusu haline geldi. İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ise bilet fiyatlarının yakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle arttığını vurgulayarak bir tablo paylaştı ve çarpıcı bir karşılaştırma yaptı ve "Belediyeler de artık toplu ulaşım maliyetlerinin neredeyse 2/3‘ünü kendi bütçelerinden karşılamak durumunda kaldılar" açıklamasında bulundu.

Haber 07-09-22 10:34

30 Ağustos otobüsler ücretsiz mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı İstanbul'da otobüs, metro, Marmaray, metrobüs, toplu taşıma bedava mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle resmi tatili değerlendirmek isteyen birçok kişi İstanbul'da İETT otobüsü, metro, Marmaray, metrobüs gibi toplu taşımaların ücretsiz olup olmadığını öğrenmek için internette araştırma yapmaya devam ediyor. Peki 30 Ağustos otobüsler ücretsiz mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı İstanbul'da otobüs, metro, Marmaray, metrobüs, toplu taşıma bedava mı?

Haber 30-08-22 06:52

Bugün otobüsler ücretsiz mi 2022? 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü İstanbul'da metro, Marmaray, İETT otobüsleri, tramvay bedava mı?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü İstanbul'da metro, Marmaray, İETT otobüsleri, tramvay ve şehir hatlarının ücretsiz olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İstanbullular konuya ilişkin yaptıkları araştırmalara hız verdi. Peki 15 Temmuz'da otobüsler ücretsiz mi 2022? 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü İstanbul'da metro, Marmaray, İETT otobüsleri, tramvay, şehir hatları bedava mı? Merak edilen tüm bu soruların yanıtı haberimizde...

Haber 15-07-22 06:39

15 Temmuz'da Marmaray ücretsiz mi? Bugün Marmaray bedava mı?

15 Temmuz'da Marmaray'ın ücretsiz olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İstanbullular konuya ilişkin araştırma yapmayı sürdürüyor. Merak edilen bir diğer konuda metro, İETT otobüsleri, tramvay gibi diğer toplu ulaşım araçlarının bedava hizmet verip vermeyeceği oldu. Peki 15 Temmuz'da Marmaray ücretsiz mi? Bugün Marmaray bedava mı? İşte detaylar...

Haber 15-07-22 06:30

İstanbullular dikkat! Valilikten uyarı geldi: Toplu ulaşım kullanın

İstanbul Valiliği'nden bugün için İstanbullulara önemli bir uyarı geldi. Valilik, bugün Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi temel atma töreni ve birçok ilçedeki kültür-sanat etkinliklerinden dolayı, vatandaşlara alternatif güzergahları ve toplu ulaşım araçlarını kullanmaları önerisinde bulundu.

Haber 29-05-22 09:30

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin temeli atılıyor! İstanbul Valiliği'nden uyarı geldi, toplu ulaşım...

Yarın Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin temel atma töreni yapılacak. Tören öncesi İstanbul Valiliği'nden vatandaşlara alternatif güzergah ve toplu ulaşım araçlarının kullanılması yönünde öneri yapıldı.

Haber 28-05-22 19:24

Marmaray 29 Mayıs'ta ücretsiz olacak!

Marmaray 29 Mayıs İstanbul'un fethinin yıl dönümü nedeniyle pazar günü ücretsiz olacak.

Finans 25-05-22 15:58

İstanbul'daki öğrencileri yakından ilgilendiriyor: Mecliste kabul edildi! Toplu ulaşımdaki zam...

İstanbul’da öğrenci ulaşım kartlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce İBB Meclisinde Cumhur İttifakının teklifiyle kabul edilen öğrenci ulaşım kartlarına indirime ilişkin karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmişti. Mecliste, öğrenci aylık abonman ücretlerinden 6 Nisan’daki UKOME toplantısında yapılan yüzde 40’lık ulaşım zammından muaf tutulmasını sağlayan karar, ısrar karar olarak kabul edildi. Buna göre, aylık öğrenci abonman ücreti yeniden 78 TL'ye düşürülecek.

Haber 23-05-22 16:47

19 Mayıs İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz mi? 19 Mayıs 2022 otobüs, metro, Marmaray bedava mı? Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı açıkladı!

19 Mayıs İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz mi? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen İstanbullular; bugün sevdikleri, yakınları ve arkadaşlarıyla gezip, görüşmek için internette araştırma yapmaya başladı. Peki 19 Mayıs İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz mi? 19 Mayıs 2022 otobüs, metro, Marmaray bedava mı? Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklama yapıldı. İşte otobüs, metro, metrobüs ve Marmaray konusunda detaylar...

Haber 19-05-22 10:34

19 Mayıs'ta İzmir'de otobüsler ücretsiz mi? 19 Mayıs İzmir'de Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda toplu taşıma bedava mı, İzban ücretsiz mi?

19 Mayıs'ta İzmir'de otobüsler ücretsiz mi? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen İzmirliler; bugün sevdikleri, yakınları ve arkadaşlarıyla gezip, görüşmek için internette araştırma yapmaya başladı. Birçok kişi arama motorlarında 19 Mayıs'ta İzmir'de otobüsler ücretsiz mi? 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda İzmir'de toplu taşıma bedava mı, Başkentray ücretsiz mi? soru ve konu başlıklarını sorguluyor. İşte ESHOT'tan yapılan açıklama...

Haber 19-05-22 10:30

19 Mayıs'ta Ankara'da otobüsler ücretsiz mi? 19 Mayıs Ankara'da Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda toplu taşıma bedava mı, Başkentray ücretsiz mi?

19 Mayıs'ta Ankara'da otobüsler ücretsiz mi? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen Ankaralılar; bugün sevdikleri, yakınları ve arkadaşlarıyla gezip, görüşmek için internette araştırma yapmaya başladı. Birçok kişi arama motorlarında 19 Mayıs'ta Ankara'da otobüsler ücretsiz mi? 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Ankara'da toplu taşıma bedava mı, Başkentray ücretsiz mi? soru ve konu başlıklarını sorguluyor. İşte EGO'dan yapılan açıklama...

Haber 19-05-22 10:30

Toplu taşımada 19 Mayıs kararı! Ücretler...

19 Mayıs’ta toplu taşımanın ücretli mi ücretsiz mi olacağına araştıranlar için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre bu gece yarısından itibaren, Marmaray, Başkentray ve İZBAN seferlerinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda ücretsiz olacağını bildirdi.

Finans 18-05-22 07:14

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan öğrenci ulaşım indirimi kararına veto

İstanbul’da öğrenci ulaşım kartlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İBB Meclisinde Cumhur İttifakının teklifiyle kabul edilen öğrenci ulaşım kartlarına yapılan indirime ilişkin karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Tevfik Göksu ise karar nedeniyle İmamoğlu’na “Reklama 849 milyon lira ayıran İBB Başkanı” sözleriyle tepki gösterdi. İmamoğlu daha önceki açıklamasında ise kararı veto edeceğini belirtmişti.

Haber 16-05-22 22:14

Ramazan Bayramı'nda Marmaray ücretsiz mi 2022? Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi? Otobüsler bedava mı?

Ramazan Bayramı'nda Marmaray ücretsiz mi? sorusunun yanıtı, bu gün sevdiklerine ziyarette bulunacak vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Marmaray, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarına ilişkin internette araştırılmaya yapılmaya başlandı. Peki Ramazan Bayramı'nda Marmaray ücretsiz mi 2022? Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi? Otobüsler bedava mı? İşte detaylar...

Haber 02-05-22 13:35

Mansur Yavaş: Merak etme, veto edeceğim

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, toplu taşımalarda abonman ücretinin 90 liradan 60 liraya indirilmesi, tüm aktarmaların ücretsiz olması, burada oluşan mali kayıpların belediye tarafından karşılanması ile öğrenci abonman kartlarının tüm Ankara sınırlarında geçerli olmasına ilişkin önergeyi veto edeceğini açıkladı.

Finans 15-04-22 19:32

Tevfik Göksu 'İstanbullu öğrencilerimize büyük müjde' diyerek duyurdu! İstanbul'da toplu ulaşım zammı hakkında flaş hamle

Geçtiğimiz günlerde UKOME toplantısında alınan kararla İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam yapılması kabul edilmişti. İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, toplu ulaşım zammından öğrencilerin etkilenmemesi hedefiyle atacakları adımı açıkladı. İBB Sözcüsü Murat Ongun da Twitter hesabından öğrenci abonman fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Haber 09-04-22 12:55

İstanbul'da toplu ulaşım zammına dikkat çeken protesto!

İstanbul'da dün kabul edilen toplu ulaşımda zam kararı tepki topladı. Kadıköy'deki Uzunçayır Metro İstasyonu'nda kararı protesto amacıyla bir araya gelen grubun dikkat çeken protestosu kameralara yansıdı.

Haber 07-04-22 11:32

Son dakika: İstanbul'da ulaşıma zam! Metro, metrobüs ücretleri belli oldu

Son dakika: UKOME’de toplu ulaşım ücretine yüzde 40 zam talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Buna göre taksimetrelerde açılış 9,8 TL, kısa mesafe ücreti 28 TL oldu. Elektronik bilet ücreti ise 7,67 liraya yükseldi. Öte yandan okul servisleri için de yeni tarifler belli oldu. İşte toplu taşımaya gelen zamlar sonrası yeni ücret tablosu...

Finans 06-04-22 14:21

Son dakika: İBB'de toplu ulaşıma zamma ikinci kez ret! İmamoğlu'ndan sert çıkış: 'Bundan sonra her türlü sorunun sorumlusu...'

Son dakika haberi: İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından UKOME'de toplu ulaşıma zam teklifi sunuldu. Teklif ikinci kez reddedildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu karara Twitter hesabından "İETT’yi, metroyu, deniz ulaşımını, taksi, dolmuş ve otobüs esnafımızı batırmaya yönelik kararlara imza atanları kınıyorum. Bu noktadan sonra İstanbul’da toplu taşımada yaşanacak her türlü sorunun müsebbibi, vicdanını siyasete teslim etmiş malum UKOME üyeleri ve kurumlarıdır." sözleriyle sert tepki gösterdi.

Finans 04-04-22 17:13

İstanbul'da ulaşıma zam için toplanıyorlar! Toplu taşıma ücretine yüzde 57 artış talebi

UKOME, İstanbul'da ulaşım ücretlerine zam yapılması gündemiyle bugün ikinci kez toplanacak. Toplantı öncesi sektör temsilcileriyle bir araya gelen İBB Ulaşım Dairesi Başkanı Utku Cihan, esnafın yüzde 50 civarında zam beklediğini belirterek, "Bu hesaplama yöntemiyle şu anda yüzde 57 civarında bir ücret artışına ihtiyaç var" açıklamasında bulundu.

Finans 04-04-22 11:44

SON DAKİKA | Toplu ulaşımda tek karta geçiliyor! Türkiye Kart (TRKart) dönemi... Marmaray'da da geçerli

Son dakika haberi: Toplu ulaşımda tek kart uygulaması dönemi başlıyor. İlk testleri Haziran ayında Konya'da yapılacak olan Türkiye Kart (TRKart) Projesi Marmaray'da da geçerli olacak. Vatandaşların talebi doğrultusunda başlatılan proje kapsamında 2022 yılı üçüncü çeyreğinde en az bir ilde TRKart'ın kullanılmaya başlamasının planlandığı belirtildi.

Finans 03-04-22 09:43

Bursa'da toplu taşımaya zam! İşte yeni fiyatlar

Bursa’da toplu taşıma ücretlerine, maliyet artışları yüzünden 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak şekilde fiyat artışı yapıldı. Ocak ayında 90 liradan 70 liraya indirilen aylık öğrenci abonman kartı fiyatında herhangi bir değişiklik yapılmazken, yeni düzenlemeye rağmen Türkiye’nin ilk 6 büyük şehri arasında en ekonomik toplu ulaşım ücreti Bursa’da uygulanıyor. İşte Bursa'daki toplu taşımada uygulanacak yeni fiyatlar...

Finans 31-03-22 22:34

İstanbul'da ulaşıma zam teklifi neden reddedildi? Ulaştırma Bakanlığı sebebini açıkladı

İstanbul'da toplu ulaşıma zam tartışmaları devam ediyor. UKOME'de yapılan Mart ayı toplantısında toplu ulaşım ücretlerine yüzde 50, servis ücretlerine ise yüzde 40 oranındaki zam teklifi reddedilmişti. Bu gelişmenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun karara, "İBB'yi ve İETT'yi batırmak istiyorlar." diye tepki göstermişti. Son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı zam teklifinin neden reddedildiğini açıkladı. İşte milyonları ilgilendiren zam konusuyla ilgili detaylar...

Finans 23-03-22 22:48

Milyonları ilgilendiriyor! İstanbul için zam kararı verildi, İBB Sözcüsü Murat Ongun tepki gösterdi: Tek amaç batırmak

İstanbul'da günlerdir tartışılan toplu ulaşıma zam konusu UKOME'de görüşüldü. Milyonları ilgilendiren toplantı sonrasından zam kararları oy çokluğuyla reddedildi. Kritik oylama sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından karara tepki gösterdi. Ongun, "Tek amaç İBB ve İETT'yi batırmak" ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

Haber 23-03-22 19:59

İstanbul'da ulaşıma zam gelecek mi? UKOME'de oy çokluğuyla karar verildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 50, servis ücretlerine yüzde 40 zam teklifi reddedildi. Toplantıda ayrıca indirimli kart ücreti de görüşüldü.

Finans 23-03-22 16:13

İstanbul'da toplu ulaşıma zam gündemi ile toplanıyorlar! Öğrenci kartları da gündemde...

UKOME İstanbul'da ulaşıma zam gündemi ile bugün toplanıyor. Akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle indirimli İstanbulkart ve toplu ulaşım ücretlerinde artış yapılacağı belirtiliyor. Ayrıca öğrenci kartlarında 25 yaş sınırı getirilmesi de alınacak kararlar arasında bulunuyor.

Finans 23-03-22 08:43

SON DAKİKA | Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı! AFAD personeline artık ücretsiz

Son dakika haberi: AFAD personeliyle ilgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Alınan kararla birlikte Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) taşra teşkilatı personeline, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirildi.

Haber 23-03-22 08:22

İzmir'de toplu ulaşıma 1,80 lira zam

İzmir'de toplu ulaşım ücretlerinde, 20 Mart'tan itibaren geçerli olmak üzere 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL'ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi. İlk binişten sonraki 120 dakika içinde, üçüncü ve sonraki aktarmalardan ücret alınmaması uygulamasının ise devam edeceği bildirildi.

Finans 17-03-22 15:59

Son Dakika: Ankara'da toplu taşıma ücretlerine zam! İşte yeni fiyatlar

Son dakika: 11 CHP’li büyükşehir belediye başkanı tarafından yapılan ortak açıklamada toplu ulaşıma zam yapılacağı belirtilmişti. Bu açıklamanın ardından Ankara’da toplu taşıma ücretine zam geldi. Ankara'da toplu taşıma araçlarının kontak kapatma eyleminin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın toplu taşıma araçlarında tam biniş ücretinin 6,5 lira olmasını öngören teklifi, UKOME Genel Kurulunca oy çokluğuyla kabul edildi. İşte Ankara'da toplu taşımada uygulanacak yeni fiyatlar...

Finans 11-03-22 20:15

Son dakika: Toplu ulaşıma 'ciddi zam' geliyor! 11 CHP'li büyükşehir belediye başkanı duyurdu

Son dakika haberi: 11 büyükşehirde toplu ulaşıma 'ciddi zam' geliyor. Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle alınan kararı, 11 CHP'li büyükşehir belediye başkanı ortak açıklamayla duyurdu. Yapılan açıklamada "Üzülerek ifade ederiz ki, elimizde olmayan nedenlerle bu artışları vatandaşlarımıza yansıtmak durumunda kalacağız." denildi.

Haber 11-03-22 15:01

İstanbullulara kötü haber! Toplu taşımaya yüzde 65 zam hazırlığı

Tüm dünya ile birlikte Türkiye'de benzin fiyatları rekor seviyelere yükselirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplu taşımaya zam yapmak için kolları sıvadı. Edinilen bilgiye göre ulaşım ücretlerine en az yüzde 50 ila yüzde 65 arasında zam yapılmasına karar verildi.

Finans 09-03-22 08:43

İstanbul’da cep telefonuyla toplu ulaşım devri

İstanbullular için ulaşımda artık bir cep telefonu yeterli. Yeni İstanbulkart Mobil, ulaşımın yanı sıra marketlerden müzelere, online alışverişten taksilere, kafe-restoranlardan akaryakıt istasyonlarına, perakendeden eğlence sektörüne birçok alanda ödeme aracı olarak kullanılacak. Kullanıcılar ulaşım ödemelerini cep telefonundaki bir uygulama üzerinden QR kod kullanarak kolayca yapabilecek.

Finans 09-02-22 11:08

İstanbul'da metro seferleri bugün de saat 02.00'ye kadar uzatıldı

İstanbul'da metro seferleri bugün de saat 02.00'ye kadar uzatıldı

Yurthaber 25-01-22 12:49

İstanbul'da toplu ulaşım çilesi! Yoğun kar yağışı sonrası Marmaray seferleri uzatıldı

Kar İstanbul'u felç etti. Mesai sonrası evine gitmek isteyen vatandaşlar çok zor anlar yaşadı. Metrolarda aşırı yoğunluktan dolayı adım atacak yer kalmadı. Kar yağışının etkisini artırmasından dolayı toplu ulaşımı kullanmak isteyenler karşılaştıkları yoğunluk karşısında şaşkına döndü. Öte yandan İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle metro seferleri saat 02.00'ye kadar, Marmaray seferleri ise sabaha kadar uzatıldı.

Haber 24-01-22 19:39

Toplu taşımaya 'akaryakıt' zammı!

Isparta'da halk otobüsü fiyatlarında düzenlemeye gidildi. Alınan zam kararında mazot fiyatlarının yanında artan lastik ücretleri, asgari ücret ve sigortaları, yedek parçada yaşanan fiyat artışlarının da etkili olduğu ifade edildi.

Finans 24-01-22 08:04

İstanbul'dan sonra şimdi de İzmir'de! Ulaşıma yüzde 35 zam geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararıyla kentte toplu ulaşım araçlarına biniş tarifeleri yeniden düzenlendi. Tam, öğretmen ve 60 yaş biniş ücretleri, ortalama yüzde 35 artırıldı. Öğrenci tarifesinde ise artış yapılmadı. Geçen hafta İstanbul'da ulaşıma yüzde 36 zam gelmişti.

Finans 30-12-21 16:05

Tüm İstanbulluları ilgilendiriyor! İBB'den yılbaşı için toplu ulaşım kararı

Son dakika haberine göre tüm İstanbulluları ilgilendiren, yılbaşı için bir toplu taşıma kararı geldi. Buna göre İstanbul'da toplu ulaşım araçları, yeni yılın ilk tatil günü olan 1 Ocak Cumartesi günü ücretsiz hizmet verecek. Öte yandan yılbaşında yaşanacak yoğunluk sebebiyle, toplu ulaşım araçları da 24 saat çalışacak ve ek seferler konulacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 29-12-21 18:43

Son Dakika: Boji toplu ulaşıma geri döndü! Özlemişim hepinizi

Son dakika haberi: Üzerine atılan 'dışkı' suçlamasından güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde aklanan Boji, toplu taşımaya geri döndü. İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında seyahat etmesiyle ünlenen Boji için açılan Twitter hesabından yeni bir paylaşım yapıldı. Boji'nin toplu ulaşımda seyahat ettiği fotoğrafının yer aldığı paylaşımda "Özlemişim hepinizi" mesajı yayınlandı.

Haber 29-12-21 10:05

Son dakika: İstanbul'da trafik çilesi! Yüzde 81'e ulaştı

Son dakika haberine göre iş çıkış saatiyle beraber İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 81'e ulaştı. Toplu ulaşımlarda da yoğunluk yaşandığı görüntülendi.

Haber 15-12-21 18:16

İstanbul'da ulaşıma zam teklifi ertelendi! İTEO Başkanı yüzde 60 zam yapılmasını gerektiğini savundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşımda kullanılan elektronik bilet fiyatlarına, minibüs ve servis taşımacılığı ücretlerine zam yapılmasını içeren teklifin görüşülmesi oylama yapılarak bir sonraki toplantıya ertelendi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu artan maliyetler sebebiyle minibüs, servis, taksi ve özel halk otobüsleri fiyatlarına yüzde 60 zam yapılması gerektiğini savundu.

Haber 26-11-21 18:30

EGO Genel Müdürlüğü duyurdu! Ankara'da toplu ulaşıma zam kararı

EGO Genel Müdürlüğü, kur artışlarının etkisiyle Ankara'da toplu ulaşıma zam yapılacağını açıkladı.

Haber 25-11-21 17:32

29 Ekim'de (yarın) İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, yarın kentte toplu taşımanın ücretsiz yapılacağını duyurdu.

Haber 28-10-21 15:32

Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık çalışanlarına 31 Aralık'a kadar toplu taşıma ücretsiz

Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına 31 Aralık'a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirildi.

Haber 28-10-21 07:07

PTT'den tüm Türkiye'de geçerli olacak toplu ulaşım kartı: Türkiye kart

PTT, tüm Türkiye'de geçerli olacak toplu ulaşım kartını uygulamaya sokuyor. Türkiye Kart ile farklı şehirlerde aynı ulaşım kartının kullanımını hedefleyen PTT, anlaşma yaptığı birçok belediye ile teknik entegrasyonu sağlanmasını amaçlan projeyi devreye soktu. PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, projenin dünyada örnek bir teknoloji olduğunu söyleyerek, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın yapmış olduğu tüm toplu ulaşım kanallarında Türkiye Kart uygulamasının geçmesini istiyoruz" dedi.

Haber 10-10-21 15:50