Vatan Partisi Haberleri Ve Son Dakika Vatan Partisi Haberleri

Vatan Partisi Haberleri Ve Son Dakika Vatan Partisi Haberleri

Vatan Partisi, 15 Şubat 2015 tarihinde kuruldu. Bu tarihte ‘Milli Hükümet için Birlik’ ismiyle Olağanüstü Kurultay toplayan İşçi Partisi, adını değiştirerek Vatan Partisi ismini aldı.

Partinin amblemi başak tanelerinin kucakladığı bir çoban yıldızı şeklindedir. Amblemdeki buğday başakları emek ve vatanı, çoban yıldızı ise bilimi ve öncü partiyi temsil etmektedir.

2018 yılında yapılan seçimlerde yüzde 0.23 oy almıştır. Partinin Genel Başkanlık görevini Doğu Perinçek yürütmektedir.

Partinin kendisine bağlı USMER adında bir stratejik araştırma merkezi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gençlik kolları Öncü Gençlik ve kadın kolları ise Öncü Kadın olarak isimlendirilmektedir.

Vatan Partisi, 2015 kurultay programında amacını halkçıları, milliyetçileri ve sosyalistleri bir araya getirmek olarak açıklamıştır.

Vatan Partisi Haberleri

Doğu Perinçek'in seçim açıklaması gündem oldu! 'Muhtarlıklar kazandık'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Vatan Partisi’nin şöyle bir başarısı var; bu seçimde muhtarlıklar kazandık" dedi. Açıklamasının devamında Perinçek, "Ve sistem çıkmazda olduğu için bir halk hareketi geliyor. Bu halk hareketi AK Parti ve MHP'yi terk eden halk hareketi olacaktır" dedi.

Haber 01-04-2024 00:43

Vatan Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Okan Özkan oldu

Vatan Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı İl Başkanı İbrahim Okan Özkan oldu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek "İstanbul'da ve bütün Türkiye'de o mahalle kültürünü, dayanışmasını, kardeşliğini, sevgisini ayağa kaldıracağız. İnsancıl kentler ve insancıl belediyeler kuracağız" açıklamasını yaptı.

Haber 04-02-2024 22:19

Doğu Perinçek ve Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurdu!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu. Başvurudan sonra açıklama yapan Perinçek, "100 bin imza toplamak üzere adaylığımı koymuş bulunuyorum" dedi. Öte yandan, ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan da adaylık başvurusunu yaptı. Oğan, "Türkiye'nin HDP ve HÜDA PAR arasında sıkıştırılmasına, Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler olarak razı olamazdık" dedi. Adaylık için başvuran isimler arasında Ahmet Özal da yer aldı.

Haber 20-03-2023 12:58

'AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ortaklığında...' Doğu Perinçek'ten dikkat çeken sözler Yeni bir hükümet mimarisi

Seçimler gündemdeki yerini korumaya devam ederken siyasilerden de peş peşe dikkat çeken açıklamalar geliyor. Son olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, çarpıcı bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ortaklığında yeni bir hükümet mimarisi kurulabileceğini söyleyen Perinçek, bunun, AK Parti ile onu destekleyenlerin kuracağı bir hükümet değil, Türkiye'yi birlikte yönetme hükümeti olacağını ifade etti. İşte detaylar...

Haber 01-03-2023 16:54

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Mir ödeme sistemi açıklaması:

"Rusya'ya yönelik yaptırım, bu uygulamalarla Türkiye'ye yaptırım oldu"

Yurthaber 30-09-2022 14:55

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Rus bakan onuruna akşam yemeği

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Rus bakan onuruna akşam yemeği

Yurthaber 27-09-2022 22:13

Doğu Perinçek'in sözleri tepki çekti! 'Hz. Muhammed'den çok daha ileri bir noktadayız'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Hz. Muhammed ile ilgili sözleri tepki çekti. Bodrum'da partisinin söyleşisine katılan Doğu Perinçek, kendisi ve partisini Hz. Muhammed ile karşılaştırarak "Hz.Muhammed bir yılda 40 kişiyi buldu, biz hiç olmasa 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed'den çok daha ileri bir noktadayız" dedi.

Haber 31-08-2022 09:16

İş insanı Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı

İş insanı Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı

Yurthaber 02-08-2022 18:55

Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katıldı! Doğu Perinçek ile kameralar karşısına geçti, dikkat çeken sözler

AK Parti'den istifa eden iş insanı Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı. Vatan Partisi İstanbul İl Merkezi'nde partinin genel başkanı Doğu Perinçek'in de katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında konuşan Sancak, "Türkiye gemisinin üç büyük temsilcisi var. Bunların öncüsü Doğu Perinçek. Bu seçimde Biden cephesinin kazanmaması lazım. Yoksa Libya'ya döneriz, Irak'a döneriz. Amerika'nın planı bu." diye konuştu.

Haber 02-08-2022 13:14

Doğu Perinçek, Balıkesir'de partisinin Olağan İl Kurultayı'na katıldı

Doğu Perinçek, Balıkesir'de partisinin Olağan İl Kurultayı'na katıldı

Yurthaber 04-06-2022 15:52

Doğu Perinçek: Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Çünkü bir partinin genel başkanı ve aynı zamanda bir devlet başkanıdır" dedi.

Haber 15-05-2022 14:32

Vatan Partisi İlçe Başkanı Salman Yaşdal ölü bulundu

Kahramanmaraş’ta Vatan Partisi Elbistan İlçe Başkanı Salman Yaşdal, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

Haber 08-05-2022 12:44

Doğu Perinçek 'Bunların seslerini keseceğiz' dedi! Özdağ'dan yanıt geldi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, son dönemde mültecilere yönelik yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a yönelik olarak "Bugün başlıyoruz, bunların seslerini keseceğiz. Bunlar Türk milletinden Türk Devleti'nden korkacak" diye konuştu. Perinçek'in sözlerine Özdağ ise sosyal medyadan yanıt verdi.

Haber 18-04-2022 08:41

Vatan Partisi Gelen Başkanı Perinçek, Üretim Devrimi Kurultayına katıldı

Vatan Partisi Gelen Başkanı Perinçek, "Üretim Devrimi Kurultayı"na katıldı

Yurthaber 15-04-2022 19:03

Vatan Partisinden ucuz elektrik için kamulaştırma önerisi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: - "Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere geçilmelidir"

Yurthaber 08-02-2022 17:00

Vatan Partisi'nden İBB önünde Ekrem İmamoğlu protestosu! 'BOP eş başkanlığına mı soyundunuz?'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binası önünde toplanan Vatan Partisi üyeleri, Ekrem İmamoğlu'nun büyükelçilerle görüşmesini protesto etti. Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen, grup adına yaptığı açıklamada, "İBB başkanlığı kesmedi de Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) yeni dönem eş başkanlığına mı soyundunuz?" ifadelerini kullandı.

Haber 05-02-2022 15:10

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Denizli'de Üretim Devrimi Kurultayına katıldı

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Denizli'de "Üretim Devrimi Kurultayı"na katıldı

Yurthaber 26-11-2021 17:33

Vatan Partisi'nin döviz kuru artışına çözümü: Dolar yasaklansın!

Vatan Partisi, döviz piyasasındaki yükselişin ardından serbest piyasa rejimine son verilmesi çağrısında bulundu. Kurumsal sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Dolar yasaklansın" denildi.

Haber 24-11-2021 14:29

Doğu Perinçek, Orhan Uğuroğlu'nun sorusunu duyunca çok sinirlendi, yayını terk etti

Doğu Perinçek Flash TV'de katıldığı programda gazeteci Orhan Uğuroğlu'nun sorduğu soruyu duyunca çok sinirlendi. Uğuroğlu'na "Bu soruyu nasıl sorarsın?" diye sitem eden Perinçek, karşılıklı ithamların ardından yayını terk etti.

Haber 11-11-2021 14:45

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Mardin'de Üretim Devrimi Kurultayına katıldı

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Mardin'de "Üretim Devrimi Kurultayı"na katıldı

Yurthaber 03-09-2021 19:40

Doğu Perinçek'ten Taliban için çok konuşulacak Atatürk benzetmesi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Taliban'a yönelik yaptığı Atatürk benzetmesi gündem yarattı. Katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Perinçek "Taliban, Mustafa Kemal Paşa'nın Türkiye'de yaptığı gibi Afganistan'ın Kurtuluş Savaşı'nı başardı." dedi.

Haber 18-08-2021 11:21

Perinçek: Bu yangının bir doğa afeti olmadığının farkındayız

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'nin tehdit altında olduğu dönemde çıkan orman yangınlarına işaret ederek, yangının doğa afeti olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi.

Haber 01-08-2021 22:56

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Ordu'da fındık üreticileri ve balıkçılarla bir araya geldi:

"Fındık kralı dünyada Türkiye. Fındıkta en büyük üretimi yapıyoruz. Biz üretimde fındık kralıyız ama borsa bizde değil. Ne yapacağız? Dünya fındık borsası Karadeniz'de olacak"

Yurthaber 18-07-2021 16:37

İzmir'deki NATO karargahı önünde Biden'ın 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemesine tepki açıklaması

İzmir'deki NATO karargahı önünde Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki açıklaması

Yurthaber 28-04-2021 14:13

Bazı emekli amirallerin açıklamasına siyasi partilerle STK'lerden değerlendirme:

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: - "Sorumluluk sahibi herkes sorunlara odaklanmalı, toplumu kutuplaştıracak davranış kalıpları ile sorunların konuşulmasını engellememelidir" - Vatan Partisi: - "Bildiri, iç cephede karışıklık ve TSK'ya karşı güvensizlik yaratan bir rol oynamaktadır" - Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: - "Millet iradesinin üzerinde hiçbir beşeri güç var olamaz, siyaset dışı güçler tarafından siyasete balans ayarı yapılması asla kabul edilemez" - Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği: - "Bu bildiri demokrasiye, hukuka, devletimize, milletimize ve ordumuza karşı yapılmış bir açıklamadır" - Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı: - "Darbe imalı bildiriyle ülkemizi bunalıma, milletimizi buhrana sürüklemek isteyenleri şiddetle kınıyoruz"

Yurthaber 04-04-2021 18:33

Ahmet Aziz Nesin'e Doğu Perinçek'e hakaretten bin 620 lira para cezası

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan yazar Ahmet Aziz Nesin bin 620 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Haber 16-03-2021 18:11

Doğu Perinçek'in sözleri gündem oldu! MHP'den yanıt

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, önceki akşam katıldığı canlı yayında dikkat çeken sözler sarf etti. Ateşli'nin 'Bahçeli partisini bırakırsa, MHP'nin başına da geçersiniz' sözlerine Perinçek, 'MHP'nin başına geçmek şereftir' açıklamasını yaparken MHP'den de bu ifadeye yanıt geldi.

Haber 27-02-2021 07:53

Doğu Perinçek'in sözleri gündem oldu: MHP'nin başına geçmek şereftir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı canlı yayında dikkat çeken sözler sarf etti. Ateşli'nin "Bahçeli partisini bırakırsa, MHP'nin başına da geçersiniz" sözlerine Perinçek, "MHP'nin başına geçmek şereftir" yanıtını verdi.

Haber 26-02-2021 11:15

Doğu Perinçek: Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdi

Vatan Partisi'ndeki peş peşe istifaları değerlendiren Doğu Perinçek, "Benim karşıma sahte solu getirmeyin. Ben 1968 gençlik hareketin lidereyim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdi." ifadelerini kullandı. Perinçek'in sözleri sosyal medyada olay oldu.

Haber 24-01-2021 08:27

TV100 kanalı canlı yayınında Doğu Perinçek sinirlendi: Otur orada adam gibi!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı canlı yayında Liberal Demokrat Parti (LDP) eski Genel Başkanı Cem Toker'in sözlerine sinirlenerek "Haddini bil, otur orada adam gibi!" diye tepki gösterdi.

Haber 18-01-2021 10:21