Vergi Haberleri

Ocakta 637 Eylülde 2 bin 342 lira! Tam 3,7 kat arttı: Maaşlardaki vergi kesintisi sorununa flaş çağrı

Ocak ayında 637 lira vergi ödeyen bir çalışan işçiler, Eylülde 2 bin 342 lira vergi öder hale geldi. Vergi kesintileri yıl başına oranla 3,7 kat artarken TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’dan flaş bir çağrı geldi. Atalay, işçilerin gelir vergisinde düzenleme istedi.

Finans 22-09-22 13:19

Enflasyon sonrası büyük zam! Vergi, harç ve ceza zammı oranı şimdiden yüzde 118’i aştı

Enflasyon rakamlarının açıklanması ile yeni bir detay ortaya çıktı. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeniden değerleme oranı şimdiden yüzde 118,92’ye ulaştı. Önümüzdeki iki ayda enflasyon 'sıfır' bile olsa 2023 vergi ve ceza artışlarına esas teşkil edecek 2022 yılı yeniden değerleme oranı yüzde 118,92 olacak.

Finans 05-09-22 13:47

O ülkede dikkat çeken uygulama: Şeker vergisi koydular! Nedenini duyan şaşırdı

Kanada’nın Newfoundland-Labrador eyaleti dikkat çeken bir uygulamayla gündemde. Ülke genelinde şekerli içecek ve yiyeceklerin neden olduğu sağlık sorunlarının ülke ekonomisine yıllık 5 milyar Kanada Doları yük getirdiği araştırmayla ortaya konulunca Newfoundland-Labrador eyaleti içeceklere "şeker vergisi" koydu. Eyalet hükümeti, "İçeceğinizi Bir Daha Düşünün" sloganı ile vergi uygulamasının tanıtımını yaptı.

Haber 01-09-22 18:30

Evi olanlar dikkat! Emlak Vergisi için önemli olacak veri açıklandı! 2 bin 367 lira...

Evi olan milyonlarca kişi ilgilnediren haber geldi. Hazine ve Maliye ile Çevre ve Şehircilik bakanlıkları, 2023 yılında emlak vergisine esas olacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedellerini belirledi.Buna göre 1. sınıf inşaatın ortalama metrekare bedeli 2367 lira oldu. Bu rakamlar emlak vergisinin belirlenmesinde önemli paya sahip.

Finans 25-08-22 09:45

Bakan Nebati duyurdu! O kesim için vergi istinası gelecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yurt dışında çalışan Türk işçilere ilişkin vergi istisnası açıklamasında bulundu. Bakan Nebati, "Bakanlığımız bünyesinde geçtiğimiz aylarda gündemimize aldığımız 'yurt dışında çalışan işçilerimize gelir vergisi istisnası getirilmesi' hususundaki çalışmalarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda hızlandırarak firmalarımızın ve insanımızın önünü açacağız" ifadelerini kullandı.

Finans 24-08-22 19:17

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a büyük şok! Vergi kaçırdığını itiraf etti...

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, Trump Organization şirketinin Finans Direktörü (CFO) Allen Weisselberg, Trump'ın şirketi aracılığıyla vergi kaçırdığını itiraf etti. Weisselberg, bugün görülen davada karşılaştığı 15 suçlamanın hepsini de kabul etti.

Haber 18-08-22 19:59

Vergi tahsilatı geriledi mi? Bakan Nebati'den tablolu yanıt: Tek tek açıkladı...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati vergi tahsilat oranının gerilediği haberlerine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati ‘gerekli görülmüştür’ diyerek yaptığı açıklamasında vergi tahsilat oranlarının yüzde 2022 Ocak-Haziran döneminde yüzde 90,9'a yükseldiğini ve 3,3 puan artış olduğunu açıkladı.

Finans 10-08-22 10:16

KDV ödemelerinde dikkat çeken düşüş! Tahsilat oranı yüzde 31’e geriledi

Vergi gelirlerine ilişkin yeni bir detay ortaya çıktı. Buna göre 2021 sonu, 2022 ilk yarısında, vergi ve genel gelirlerdeki tahakkuk tahsilat oranlarında düşüş dikkat çekti. Toplam vergi tahakkuklarında tahsilat oranı ilk altı ayda yüzde 69,2’ye gerilerken, bu oran, pandeminin etkili olduğu iki yılın rakamlarının altında kaldı.

Finans 09-08-22 07:14

5 bin lirayı aşan vergi cezalarına düzenleme! Resmi Gazete'de yayımlandı

Vergide 5 bin lirayı aşan özel usulsüzlük cezaları da uzlaşma konusu yapılabilecek. Ayrıca 5 bin lirayı aşan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezaları da uzlaşma konusu yapılabilecek. Söz konusu tutar, her yıl yeniden değerleme oranında artıyor. 2022 yılı için 6 bin 800 lirayı aşan özel usulsüzlük cezaları da bu kapsama giriyor.

Finans 04-08-22 10:18

Milyonlarca kişiyi etkileyen detay! Gözden kaçmıştı: Enflasyon rakamı sonrası belli oldu! Vergi, harç ve cezalar...

Enflasyon rakamlarının açıklanması ile yeni bir detay ortaya çıktı. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeniden değerleme oranı şimdiden yüzde 117,33'e ulaştı. Önümüzdeki üç ayda enflasyon 'sıfır' bile olsa 2023 vergi ve ceza artışlarına esas teşkil edecek 2022 yılı yeniden değerleme oranı yüzde 117,33 olacak.

Finans 03-08-22 10:48

Vergi yükü nedir? Vergi yükü çeşitleri nelerdir?

Kişisel, gerçek ve toplam gibi türleri olan vergi yükü; ele alındığı mevcut bağlama göre açıklanabilmektedir. Bu kavram genel itibarıyla kamuya aktarılan pay ve toplamda ödenen vergilerin belli bir dönemde elde edilen gelire oranıdır. Vergi yükü ne demek, vergi yükü nasıl hesaplanır?

Finans 23-07-22 23:07

Dolandırıcılık ve suç örgütü kurma suçundan tutuklanan Erol Evcil'in hakimlik ifadesi ortaya çıktı

"Demir Yumruk" operasyonunda gözaltına alınan ve dün çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanan Evcil, hakimlikte verdiği ifadede, devleti dolandırma gibi bir niyetinin olmadığını, vergi kaçırmadığını, ancak 3 milyar 9 milyon liralık vergi borcunun bulunduğunu anlattı

Yurthaber 05-07-22 11:28

Vergiler için yeni dönem: 1 Temmuz’da başlıyor

Vergi incelemelerinde uyulacak usul ve esaslar yeniden düzenlendi. 1 Temmuz’da başlayacak uygulama ile vergi incelemesi yapmakla yetkilendirilenler, görevin verilmesinden itibaren 15 gün içinde işlemlere başlayacak. Ayrıca mükelleflerin elektronik ortamda ibrazı mümkün olmayan defter ve belgeleri teslim edeceği yerlere ilişkin de düzenleme yapıldı.

Finans 28-06-22 11:57

Vergileri düşürecek hamle geldi! Yeni kararlar Resmi Gazete'de...

Yurt içinde yerli üretimi olmayan girdi mahiyetindeki ham madde ve ara mamullere uygulanan gümrük vergileri, sanayicilerin girdi maliyetlerini aşağıya çekmek ve rekabet gücünü artırmak amacıyla düşürüldü. Alınan kararlar Resmi Gazete’den duyuruldu.

Finans 25-06-22 09:49

Biden sinyali verdi! Artan benzin fiyatlarıyla mücadele için benzinde geçici vergi muafiyeti...

ABD Başkanı Joe Biden, ülkede artan benzin fiyatlarıyla mücadele için yakın zamanda federal benzin vergisi için geçici muafiyet ilan edebileceklerini söyledi.

Haber 20-06-22 21:09

Son dakika: Kıdem tazminatında vergi iadesi! Milyonlarca lira geri ödenecek! İşte detaylar…

Son dakika: Kıdem tazminatını alarak işten ayrılan çalışanları çok yakından ilgilendiren bir düzenleme geliyor. Milyonlarca liralık vergi iadesi yapılacak. Vergi iadesinde 27 Mart 2018 milat olarak kabul edilirken, dava açan 25 bine yakın çalışan için zaman aşımı işlemeyecek. Bu kapsamda yaklaşık 180 milyon liralık vergi iade edilecek. İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 30-05-22 08:37

Vergi istisnasında detaylar netleşti: Bu meslekleri yapanlar dikkat! Artık Youtuberlar da…

840 bin küçük esnafa vergi istisnasının ayrıntıları belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre internet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden satış yapanlar ile YouTuberlar da basit usulden faydalanabilecek. Ancak birden fazla motorlu araçla veya birden fazla iş yerinde ticari faaliyette bulunulduğu durumlar "kendi işinde bilfiil çalışmak veya bulunmak" şartının ihlali sayılacak ve dolayısıyla basit usulden faydalanılamayacak.

Finans 26-05-22 10:07

Oxfam'dan zenginlere ek vergi çağrısı

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, dünyanın en zenginlerinin sadece pandemi döneminde kazançlarını yüzde 42 artırdığına işaret ederek eşitsizliğin dünya çapında tehlikeli bir şekilde arttığı uyarısı yaptı.

Haber 23-05-22 13:19

Vergi indiriminde detaylar belli oldu! Kur farkı, faiz ve benzeri gelirler için…

İhracat ve üretim faaliyetinden elde edilen kazançlar için kurumlar vergisi oranının 1 puan indirimli uygulanmasına ilişkin esaslar belirlendi. İndirim için kurumların sanayi sicil belgesine sahip olması ve fiilen üretim faaliyetiyle iştigal etmesi gerekiyor. Ayrıca şartları sağlayan bazı işletmeler içinse 1 paunlık ilave indirim imkanı da bulunuyor...

Finans 14-05-22 11:07

Hazine Bakanı Nebati imzaladı: Vergiler için yeni bir süreç başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasını taşıyan 18 Nisan 2022 tarihli "Vergi İncelemelerinde Sektörel ve Fonksiyonel Uzmanlaşma Genelgesi" ile vergi denetimlerinde yeni bir sürece adım atıldı. Karar ile farklı inceleme konuları ve sektörler itibarıyla ileri uzmanlaşma yoluna gidilerek, verimlilik ve etkinliğin daha da artırılması hedefleniyor.

Finans 20-04-22 11:52

Tütün ve şarapta vergi oranları değişti! Resmi Gazete'de yayımlandı

Meyve şarabı ve tütünde ÖTV'yi arttıran karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Meyve şarabının asgari maktu vergi tutarı yüzde 70 artırılarak 17, 3457 liradan 28,5849 liraya yükseltildi. Tütünde ise vergi oranı yüzde 40’tan yüzde 55’e yükseltilirken, bu ürünlerin asgari maktu vergi ve maktu vergi tutarları ise değiştirilmedi.

Finans 19-04-22 10:50

Düşük faizli kredi, kira yardımı, tapu harcı muafiyeti... Buralardan ev alana büyük avantaj

Kentsel dönüşüm projelerinden ev satın alanlar için kira yardımı, kredi faiz desteği, yüzde 1 oranlı Katma Değer Vergisi (KDV) gibi uygulamaların yanı sıra vergi ve harçları muafiyeti bulunuyor. Ancak bazı tapu müdürlüklerinde, belediyelerde ve noterlerde bazı işlemler için hala ücret talep ediliyor. Bu durumda vatandaş için mahkeme yolu açılırken, kararlar genellikle vatandaş lehine çıkıyor ve geriye dönük iade alınabiliyor.

Finans 12-04-22 09:29

Emlak vergisi istisnasının detayları belli oldu! Yeni emekliler için...

Milyonlarca gayrimenkul sahibini ilgilendiren gelir vergisi beyanname verme süresi 31 Mart 2022 tarihinde sona erecekken emlak vergisi için ödeme süreci devam ediyor. Pek çok kişi "Emlak vergisi ne zaman ödenir? Kimler emlak vergisinden muaf?" sorularının cevabını araştırıyor. Peki, 2022 emlak vergisi ilk taksit ne zaman? İşte emlak vergisi için en çok merak edilen konular ve yanıtları…

Finans 28-03-22 08:07

Ev sahipleri dikkat! Bunu yapmazsanız cezası var... 31 Mart son gün

Milyonlarca gayrimenkul sahibini ilgilendiren gelir vergisi beyanname verme süresi 31 Mart 2022 tarihinde sona eriyor. 2021 yılında elde edilen konut kira geliri 7 bin TL'yi aşanlar beyanname verecek. Vergisini zamanında ödemeyenler ise, kira geliri üzerinden verginin bir katı tutarında ceza alacak.

Finans 27-03-22 11:09

Kur korumalı mevduatta vergi düzenlemesi! Kaldırıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan karar göre, vadesi dolan kur korumalı hesap sahiplerine yapılan döviz satışlarında BSMV kaldırıldı. Söz konusu vergi binde 2 oranında uygulanıyordu.

Finans 23-03-22 11:05

Kira beyannamesi 2022 son gün ne zaman? Kira gelir vergisi nasıl hesaplanır? Kira beyannamesi ne zaman verilir?

Kira beyannamesi son gün ne zaman? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Sene boyunca elde edilen kira geliri için beyan süresi sona eriyor. Peki Kira beyannamesi 2022 son gün ne zaman? Kira gelir vergisi nasıl hesaplanır? Kira beyannamesi ne zaman verilir? İşte detaylar...

Haber 21-03-22 13:44

ATO Başkanı Baran vergi ödemelerinde kredi kartı limitlerinin kaldırılmasını istedi:

"Mükelleflere bir ya da birden çok kredi kartıyla limit gözetmeksizin vergi ödeme imkanı verilmesi, vergiye uyumlu mükellef sayısını artıracağı gibi vergi tahsilat oranlarını da yükseltecektir"

Yurthaber 07-03-22 11:58

Herkesi ilgilendiriyor! Vergi maratonu başladı: Kim ne ödeyecek? İşte detaylar...

Mart ayı ile birlikte vergi maratonu da başladı. Vergi ödemelerinin birçoğunun yapılacağı mart ayında aynı zamanda çeşitli gelirler için beyanname de verilecek. İşte mali takvimde yer alan vergiler için kaçırılmaması gereken tarihler...

Finans 07-03-22 11:11

Ayçiçek yağı fiyatından otomobil stokçuluğuna... Bakan Nebati’den ‘vergi’ mesajı: “En sert önlemler…”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, spekülatif fiyat oluşumuna neden olunduğu ve stokçuluk yapıldığı iddialarıyla ilgili, aralarında temel gıda, temizlik ürünleri ve otomotiv sektörlerinin de yer aldığı birçok sektöre yönelik vergi incelemesi başlatıldığını açıkladı.

Finans 07-03-22 08:36

Resmi Gazete'de yayımlandı. Vergi borcu artık...

Vergi borçlarına ilişkin son dakika gelişmesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre hak sahiplerinin vadesi geçmiş vergi borçları, ödemenin tamamı beklenilmeksizin, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden olan alacaklarından mahsup edilebilecek.

Finans 05-03-22 10:27

Evi olanları ilgilendiren önemli gelişme! Mart ayı sonuna kadar ödenecek, en az 7 bin TL...

Konut ve işyeri kira geliri elde eden milyonlarca kişi için önemli haber geldi. Kira geliri 7 bin lirayı geçen mülk sahipleri mart ayı sonuna kadar vergi ödeyecek. Geçen yıl elde edilen konut kira gelirlerinin 7 bin lirası gelir vergisinden istisna tutulacak ancak istisnayı aşan gelirini beyan etmeyen ya da eksik bildirenin bu hakkı ortadan kalkıyor. 2022 yılı için geçerli olacak konut istisna tutarı ise 9.500 lira olacak. İşte kira geliri beyan dönemi ile ilgili son dakika gelişmeleri…

Finans 04-03-22 10:30

Ev sahibi olan herkesi ilgilendiriyor! Vergi ödemesi ile ilgili flaş detay...

Emlak ve gelir vergisinde en çok merak edilen konulardan biri de kimlerin vergi ödemeyeceği... Eğer 2021'de elde ettiğiniz kira geliri toplamda 7 bin lira yani aylık 583 lirayı geçmiyorsa bu beyannameyi verip vergi ödemek zorunda değilsiniz. Ancak Anne, baba, çocuk ve kardeşleriniz evinizde oturuyorsa emsal kira bedeli hesaplamak zorunda değilsiniz. Hala, dayı, teyze veya yeğeniniz de kiracınız ise kira bedeli almasanız bile beyanname verip vergi ödemek zorundasınız...

Finans 02-03-22 10:02

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Gelir vergisi beyanname dönemi bugün başladı

Geçen yıla ilişkin yıllık gelir vergisi ile 2022 yılı emlak ve çevre temizlik vergisinin ilk taksit ödeme dönemi başladı.

Finans 01-03-22 12:11

835 bin esnafa vergi müjdesi! Kimler vergiden muaf olacak?

Kazançları basit usulde tespit edilen berber, kuaför, tesisatçı, tuhafiyeci, marangoz, kaportacı, lastikçi, tornacı, çay ocağı işleticisi, terzi, tamirci gibi yaklaşık 835 bin küçük esnafın gelirleri bu yıl ilk kez vergiden istisna edildi.

Finans 25-02-22 14:58

‘’Türkiye’de vergi meşruiyeti dibe vurdu’’

Türkiye’de Şubat ayının son haftasında Vergi Haftası kutlanıyor. Ancak özellikle dolaylı vergilerin toplam vergiler içindeki payının yüksekliği, sıkça getirilen vergi afları, bazı sektörlere ve şirketlere uygulanan vergi istisnaları, vergi adaleti konusunda ciddi tartışmaları beraberinde getiriyor.

Haber 25-02-22 01:46

Geçici vergi uzatıldı mı? Beyan süresi ertelendi mi? Geçici vergi beyan süresi son gün ne zaman?

Geçici vergi uzatıldı mı? sorusunun yanıtı Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından merak konusu oldu. Geçici Vergi mükellefi olanları ilgilendiren geçici vergi süresine ilişkin yapılan duyuru sonrası Geçici vergi uzatıldı mı? Beyan süresi ertelendi mi? Geçici vergi beyan süresi son gün ne zaman? soru ve konu başlıkları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Haber 17-02-22 10:49

Geçici gelir ve kurum vergi beyannameleri için süre uzatıldı

Geçen yılın dördüncü çeyreğine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 25 Şubat'a uzatıldı.

Finans 17-02-22 09:11

Son dakika: Resmi Gazete’de yayımlandı: Vergi muafiyeti için son 3 gün!

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre şirketlerin geçen yıl son çeyrek kur farkı gelirinin kurumlar vergisi muafiyetinden yararlanabilmesi için 17 Şubat'ta dolan geçici vergi beyannamesi teslimine kadar dövizden kur korumalı TL hesaba dönüş yapmaları gerekiyor.

Finans 14-02-22 07:43

SOBE vergi muafiyeti tanınan vakıflar arasına girdi

Vakıf Başkanı Mustafa Ak: - "Hem sivil toplum kuruluşu olarak kapasitemizi geliştireceğiz hem de alanda daha etkin şekilde faaliyet göstereceğiz. Hayatlarına umut olmamızı bekleyen birçok çocuğumuz ve birlikte yürüyeceğimiz çok uzun yolumuz var"

Yurthaber 10-02-22 13:46

Akaryakıt fiyatı düştü akın ettiler! Sınırlama getirildi

Polonya hükümeti ülkedeki yüksek enflasyon nedeniyle vatandaşın sırtındaki yükü azaltmak amacıyla akaryakıttan aldığı vergiyi yüzde 23'den yüzde 8'e düşürdü. Ucuz akaryakıt almak isteyen komşu ülkelerin de akın ederek stokçuluk yapmasının ardından akaryakıt şirketi tarafından yakıt satışına sınırlama getirildi.

Finans 08-02-22 14:49

Kocaeli devlete en fazla kazanç sağlayan il oldu

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu: - "2021 yılı nüfus verilerine göre, Kocaeli'nin kişi başı ödediği vergi 54 bin 202 lira oldu"

Yurthaber 04-02-22 15:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vergi indirimi paylaşımı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan indirim paylaşımı geldi. Trabzon'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelen gençlerden biri, teknoloji ürünlerine erişimi kolaylaştıracak bir düzenleme istemişti. Genç kızın vergi indirimi isteğine olumlu yaklaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na çalışma yapılması talimatı verdi ve bu konuda adım atılacağını müjdeledi.

Finans 02-02-22 17:32

2022 MTV nasıl yatırılır? Hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek? Kredi kartıyla ödeme nasıl yapılır?

2022 MTV için bugün son gün. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi bankalarveya Gelirler İdaresi Başkanlığı'ndan yapılabiliyor. Verginin son gününün gelip çatması dolayısıyla internet kullanıcıları araştırmalarına hız verdi. Peki 2022 MTV nasıl yatırılır? Hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek? Kredi kartıyla ödeme nasıl yapılır? İşte detaylar...

Haber 31-01-22 11:57

2022 MTV nasıl ödenir? MTV son ödeme tarihi ne zaman?

Milyonlarca araç sahibinin gündeminde MTV(Motorlu Taşıtlar Vergisi) yer alıyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl Ocak ve Temmuz aylarında ödeniyor. 2022 MTV ödemelerinin ne kadar olduğu geçtiğimiz yılın aralık ayında Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Sürücülerin ödeyeceği en yüksek ve en düşük vergi oranları belirlendi.

Haber 29-01-22 16:01

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Varlıklarını TL'ye dönüştüren kurumlara vergi istisnası

Son dakika haberi: Varlıklarını Türk lirasına dönüştüren kurumlara vergi istisnası getiren kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, yabancı para ve altınlarını TL'ye çeviren kurumların, dönüşüm esnasındaki kur farkından olan kazançları da dahil olmak üzere, bu hesaplardan elde edecekleri faiz ve kâr payları vergilendirilmeyecek. İşte kurumlara gelen vergi istisnasının detayları...

Finans 29-01-22 07:24

KDV değişikliğinde flaş gelişme! Gıda, sağlık, eğitimde düşüş geliyor…

KDV oranlarında değişiklik ya da KDV’nin bazı ürünlerde tamamen kaldırılması bekleniyor. Sektör temsilcileriyle yapılan görüşmede temel gıda ürünleri; peynir, yağ, süt, et, yumurta, bebek maması, hijyenik ped gibi lüks sayılmayan ürünlerde KDV'nin tamamen kaldırılması talebi ön plana çıktı. İşte KDV çalışmasındaki son dakika detaylar…

Finans 24-01-22 07:45

Son dakika | Yeni ekonomi modelinde devrim gibi değişiklik! KDV için çalışmalar başladı

Son dakika haberine göre KDV'ye düzenleme geliyor... Hayata geçirilen yeni ekonomi modelinde tüm vatandaşları ilgilendiren adımlar atılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başlattığı yeni ekonomi politikaları kapsamında KDV'yle ilgili düzenleme için çalışmalar başladı. Yapılacak düzenleme ile KDV düşecek, etiket fiyatları da inecek. İşte tüm detaylar...

Finans 09-01-22 09:54

Son dakika: Hepsine zam gelmişti! İşte 2022'de uygulanacak olan vergi, ceza ve harç ücretleri (2022 ehliyet, pasaport, MTV ücretleri)

Son dakika haberine göre 2022 yılına girmemizle birlikte vergi, harç ve cezalar için belirlenen zamlı ücretler de uygulanmaya başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre yeni yılda yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 olmuştu. MTV'de ise bu oran yüzde 25'e düşürülmüştü. Böylece MTV hariç tüm vergi, harç ve cezalara yüzde 36,20 zam gelmiş oldu. İşte 2022 ehliyet, pasaport, MTV ve trafik cezası ücretleri...

Finans 01-01-22 09:03

Memurun ve tüm çalışanların maaşına yansıyacak! Yeni dönem başlıyor! 380 lira…

Milyonlarca çalışan yeni düzenlemeyle maaşlarında yaşanacak değişikliği merak ediyor. Son dakika haberine göre 2022 yılında asgari ücrete gelen yüzde 50.5’lik zamla birlikte yapılan düzenlenme tüm çalışanların 1 Ocak itibarıyla maaşlarını etkileyecek. Bu yeni uygulama çalışanların maaşına 38-380 lira arasında yansıyacak. İşte AGİ’de yeni dönemle ilgili tüm merak edilenler...

Finans 28-12-21 07:50