Ysk Haberleri Ve Son Dakika Ysk Haberleri

Ysk Haberleri Ve Son Dakika Ysk Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu ya da kısaca YSK, Türkiye Cumhuriyeti’nde yapılan seçimlerin yönetim ve denetimini gerçekleştiren kurumdur. 21 Şubat 1950 yılında kurulan Yüksek Seçim Kurulu milletvekilliği, il genel meclisi üyeliği, cumhurbaşkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık, ihtiyar heyeti üyeliği seçimlerinde ve Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunların halk oylamasına sunulmasında genel yönetim ve yargısal denetimi sağlar. Ayrıca seçim sonrası yapılabilecek itirazlarla ilgili de son mercii YSK’dır ve YSK’nın verdiği kararlar kesindir. Bu kararlara itiraz için kararlara karşı herhangi bir yargı merciine başvurulamaz.

Ysk Haberleri

Yerel seçimlerde adaylık için istifalarda son gün 1 Aralık! Resmi Gazete'de yayımlandı

YSK, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde aday olabilmek için kamu görevlilerinin 1 Aralık Cuma günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğini bildirdi.

Haber 27-10-23 08:31

YSK, CHP'nin Fatih ilçe kongresini iptal etti!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP Genel Merkezinin yaptığı başvuru üzerine, CHP İstanbul Fatih İlçe Başkanlığı kongresinin iptaline karar verdi.

Haber 14-09-23 21:13

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ KESİN SONUÇLARI açıklandı! Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçları Resmi Gazete'de!

Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. YSK Başkanı Ahmet Yener, 28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur kesin seçim sonuçlarını açıkladı. Şener açıklamasında " İtirazlar sonuçlandırılmış ve 28 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur sonuçları Resmi Gazete'ye gönderilmiştir." ifadelerini kullandı.

Haber 01-06-23 11:43

SON DAKİKA | YSK kesin sonuçları açıkladı! Toplam katılım oranı ve Erdoğan'ın aldığı oy oranı netleşti

Son dakika haberi: YSK, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kesin sonuçlarını açıkladı. YSK Başkanı Ahmet Yener yaptığı açıklamada, seçime katılım oranının yüzde 85,72 olduğunu açıkladı. Yener, "Seçimlerde sayın Erdoğan 27 milyon 834 bin 589 oy aldı ve yüzde 52,18 oy oranına ulaştı. Böylece sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı kesinleşmiştir." diye konuştu.

Haber 01-06-23 11:40
YSK

YSK, kesin seçim sonuçlarını bugün açıklayacak

Milletvekili seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur sonuçlarına çevrildi. İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından toplanacak YSK, bugün kesin sonuçları açıklayacak.

Haber 01-06-23 07:34

YSK duyurdu! Kesin seçim sonuçları 1 Haziran'da Resmi Gazete'de ilan edilecek

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasının kesin sonuçları, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 1 Haziran'da Resmi Gazete'de ilan edilecek. Kesin seçim sonuçları, radyo ve televizyonda ilan edilmek üzere ilgili mercilere de gönderilecek.

Haber 29-05-23 15:42

SON DAKİKA | YSK'dan seçim sonuçları ile ilgili 'itiraz' açıklaması! 'Bugün ya da yarın diyelim'

Son dakika haberi: YSK Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçları ile ilgili itiraz sürecine ilişkin açıklamada bulundu. Yener, "Milletvekili kesin sonuçları için, olağanüstü itirazlara gelen dosyaları bugün görüşüp dosyaların akıbetine göre bir şey söylemek mümkün olur. Bugün ya da yarın diyelim" ifadelerini kullandı

Haber 29-05-23 09:28

YSK Başkanı Ahmet Yener kimdir, nerelidir? YSK (Yüksek Seçim Kurulu) Başkanı Ahmet Yener'in hayatı ve kariyeri

YSK Başkanı Ahmet Yener kimdir ve nerelidir gibi soruların yanıtı merak ediliyor. 28 Mayıs Pazar günü Türkiye'de cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turu gerçekleşti. Yüksek Seçim Kurulu seçim sonuçları verilerini YSK Başkanı Ahmet Yener duyurdu. Ahmet Yener'in hayatı ve kariyeri araştırma konusu oldu. Peki, YSK Başkanı Ahmet Yener kimdir, nerelidir? İşte YSK (Yüksek Seçim Kurulu) Başkanı Ahmet Yener'in hayatı ve kariyeri...

Haber 29-05-23 00:58
YSK

SON DAKİKA | YSK Başkanı Ahmet Yener'den seçim sonuçları ile ilgili yayın yasağı açıklaması

Son dakika haberi: YSK Başkanı Ahmet Yener, ikinci tur seçimi ile ilgili açıklamada bulundu. Yener, şu ana kadar seçimlerde herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığını paylaştı. Yener, seçim sonuçları ile ilgili yayın yasağının ne zaman kalkacağına ilişkin de açıklama yaptı.

Haber 28-05-23 10:46

YSK ikinci tur seçimlerinden bir gün önce paylaştı! İşte 14 Mayıs seçimlerinin istatistikleri…

14 Mayıs seçimlerinde adayların aldıkları oy sayılarının resmi rakamları 28 Mayıs ikinci tur oylamasının bir gün öncesinde YSK tarafından paylaşıldı. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde en yüksek katılım oranına sahip iller sırasıyla Düzce, Amasya ve Manisa oldu. Erdoğan'ın en yüksek oy aldığı üç il, sırasıyla İstanbul, Ankara ve Bursa oldu, Kılıçdaroğlu ise en yüksek oyu sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara'da aldı.

Haber 27-05-23 14:05

YSK son durumu açıkladı: Toplam sayı 2 milyona yaklaştı

Cumhurbaşkanı Seçimi'nde yurt dışı ve gümrüklerde kullanılan oy 1 milyon 912 bini aştı. Öte yandan gümrüklerde oy verme işlemi, 28 Mayıs saat 17.00'de sona erecek. İşte haberin detayları...

Haber 26-05-23 21:38

Yurt dışı seçmeninden sandığa büyük ilgi! İlk tur sayısı geçildi

Türkiye sandığa gitmek için 28 Mayıs'ı beklerken yurt dışında yaşayan seçmenlerin sandık heyecanı devam ediyor. İlk turda 1 milyon 839 bin 470 kişi oy kullanmıştı. Yüksek Seçim Kurulu saat 20.00 itibarıyla bu sayının geçildiğini belirterek oy kullananların sayısını 1 milyon 856 bin 968 olarak açıkladı.

Haber 24-05-23 18:48
YSK

OY KULLANMAMA CEZASI 2023: Oy kullanmama cezası ne kadar? Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimde oy kullanmak zorunlu mu?

Oy kullanmama cezası Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2. turun 28 Mayıs'ta yapılacak olması nedeniyle merak konusu oldu. Birçok kişi internette "Oy kullanmazsam ne olur?" sorusuna yanıt arıyor. Konuya ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. Peki, Oy kullanmama cezası ne kadar, kaç TL?

Haber 24-05-23 15:21
YSK

Seçim heyecanı devam ediyor! YSK, son sayıyı açıkladı

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur oylaması için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerden oy kullananların sayısı 1 milyon 647 bin 987'ye ulaştı.

Haber 23-05-23 18:35

YSK son durumu açıkladı: Toplam sayı yarım milyona yaklaştı

Son dakika haberi... Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) yapılan açıklamaya göre, 28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı Seçimi için yurt dışı temsilciliklerinde 471 bin 734 oyun kullanıldığı bildirildi. Öte yandan gümrüklerde kullanılan oy sayısının ise 19 bin 477'ye ulaştığı açıklandı.

Haber 20-05-23 22:56

SON DAKİKA | YSK 14 Mayıs seçimlerinin kesin sonuçlarını yayınladı

Son dakika haberi: Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 14 Mayıs seçimlerinin kesin sonuçları yayınlandı. YSK'nın kesin sonuçlarına göre Erdoğan geçerli oyların yüzde 49,52'sini, Kılıçdaroğlu yüzde 44,88'ini, Oğan yüzde 5,17'sini, İnce yüzde 0,43'ünü aldı. Cumhurbaşkanı Seçimi'ne katılma oranı yüzde 87,04 oldu.

Haber 19-05-23 18:08

İkinci tur maratonu başlıyor! YSK duyurdu, 73 ülkedeki 167 noktada sandık kurulacak

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tur oylaması için yurt dışı temsilcilikler ve gümrük kapılarında oy verme işlemleri yarın başlayacak. Oylar, YSK'nin belirlediği yöntemlerle yüksek güvenlik altında, diplomatik kuryelerle Türkiye'ye getirilecek.

Haber 19-05-23 11:08

Son dakika | YSK'dan seçim sonuçlarına itirazlarla ilgili flaş açıklama! Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisi bulunmamaktadır

Son dakika haberi: YSK Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs seçimleri sonrası sandık sonuçlarına gelen itirazlar hakkında açıklama yaptı. Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisinin olmadığının altını çizen Yener, "Kamuoyunu yanıltmaya yönelik asılsız iddialara itibar edilmemeli" dedi. Yener ayrıca yurt dışı seçmen listeleriyle ilgili iddialara da açıklamasında yer verdi.

Haber 17-05-23 14:05
YSK

CHP'li Levent Gök'ten YSK önünde açıklama! 'Esas seçim şimdi başlıyor'

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde yaptığı açıklamada seçimin büyük olasılıkla ikinci tura kalacağını ifade etti. Açıklamasının devamında Gök, "Dolayısıyla herkesin ikinci turda sorumluluk bilinci içerisinde bu seçimlerin ikinci turuna hazırlanması gerekiyor. Ve esas seçim şimdi başlıyor" dedi.

Haber 15-05-23 14:06

SON DAKİKA | YSK Başkanı Ahmet Yener, Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Oğan'ın son oy oranlarını açıkladı

Son dakika: YSK Başkanı Ahmet Yener, yurt içinde sandıkların yüzde 99'unun açıldığını belirterek veri girişinin devam ettiğini belirtti. Yener, Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Oğan'ın son oy oranlarını kamuoyu ile paylaştı. Yener, "Bu verilere göre 09.45 itibarıyla Recep Tayyip Erdoğan 49.40, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44.96, Sinan Oğan yüzde 5.2, Muharrem İnce yüzde 0.44 oy oranına sahiptir. Veri girişimiz devam etmektedir" dedi.

Haber 15-05-23 10:05

CHP heyeti YSK'yı ziyaret etti! Muharrem Erkek 'Daha da zaman alacak gibi duruyor' diyerek açıkladı

Seçimlerin ardından açılan sandık oranları ve oy oranları takip ediliyor. YSK'yı ziyaret eden CHP heyetinden de açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek "Yurt dışı oylarının sayımı ATO'da devam ediyor ve bu işlem daha da zaman alacak gibi duruyor. Buradan ayrıldıktan sonra da ATO'yu ziyaret edeceğiz. Orada da milletvekillerimiz, sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimiz görev yapıyorlar. Seçim sonuçları kesinleşene kadar CHP ve Millet İttifakı olarak görevimizin başındayız" dedi.

Haber 15-05-23 07:16

DENİZLİ SEÇİM SONUÇLARI 2023: YSK DENİZLİ Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim sonuçları ile AK Parti, MHP, CHP yüzde kaç oy aldı?

Denizli seçim sonuçları ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Bugün seçmenler Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan arasından cumhurbaşkanı adayı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi için oy verdi. YSK'dan yapılan açıklamada “Seçim sorunsuz şekilde tamamlandı.” ifadelerine yer verildi. Peki, Denizli seçim sonuçları oy oranları nasıl oldu. Denizli seçim sonuçlarını Mynet seçim sayfasından takip edebilirsiniz...

Haber 15-05-23 02:33

Son dakika | Seçim sonuçları için yayın yasağı kalktı! Tüm Türkiye'nin gözü bu verilerde: YSK'dan açıklama geldi

Son dakika haberi: Sandıkların kapanmasının ardından sayılan oyların paylaşılmasına ilişkin saat 21'e dek yayın yasağı bulunuyordu. YSK yasağın saat 18.30 itibarıyla kaldırıldığını duyurdu. Yayın yasağının kalkmasıyla beraber gözler sandıklardan gelen sonuçlara çevrildi.

Haber 14-05-23 18:32

Hangi oylar geçersiz sayılır? Oylar hangi durumlarda geçersiz olur? YSK açıkladı

Hangi oylar geçersiz sayılacak, oylar hangi durumlarda geçersiz olur gibi soruların yanıtları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye bu pazar Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gitti. 64 milyondan fazla seçmenin oy kullandığı seçimde YSK'dan geçersiz oylarla ilgili açıklama geldi. İşte oy kullanırken dikkat edilmesi gerekenler...

Haber 14-05-23 17:45
YSK

ANKARA SEÇİM SONUÇLARI 2023: ANKARA 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçim sonucu canlı ve anlık oy oranı

Ankara seçim sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri bugün cumhurbaşkanı adayı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi sebebiyle yakından takip ediliyor. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve Yeşil Sol Partisi'nden birçok seçmene sahip olan şehirlerden biri olan Ankara seçim sonuçları genel oranlara yön verecek. Peki, Ankara seçim sonuçları ne zaman açıklanacak? Ankara seçim sonuçları Mynet seçim sayfasından takip edilebilecek.

Haber 14-05-23 17:31

SON DAKİKA: YSK, oy pusulalarına vurulan sandık kurulu mührüne ilişkin karar aldı! 'Geçerli sayılacak'

Son dakika: Türkiye bugün sandık başına gitti. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için oy verme işlemleri sona ererken oy pusulalarına vurulan sandık mührüyle gelen görseller sosyal medyada gündem oldu. Bazı partiler söz konusu oy pusulaları ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu. YSK yapılan başvuruları karara bağlayarak mühür bulunan oy kağıtlarının geçerli olacağını ifade etti.

Haber 14-05-23 14:17

YSK Başkanı'ndan dikkat çeken uyarı! 'Hiçbir adayın üzerinin çizilmemesi gerek'

Türkiye sandık başına gidiyor. Tüm yurtta oy kullanma işlemi devam ederken Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Yener, "Şu ana kadar seçimlerimiz problemsiz devam etmektedir" dedi. Oyunu da kullanan YSK Başkanı Ahmet Yener, bir kez daha uyarıda bulundu. Yener, "Buradan tekrar yineliyoruz. Herhangi bir adayın pusulada üzerinin çizilmemesi gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

Haber 14-05-23 10:45

BAHÇELİEVLER SEÇİM SONUÇLARI 2023 açıklandı mı? 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili İstanbul 3. Bölge seçim sonuçları ve oy oranları!

İstanbul Bahçelievler seçim sonuçları ve oy oranları sıklıkla sorgulanmaya başladı. Bugün (14 Mayıs 2023 Pazar), tüm Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem Milletvekili seçimleri saat 08:00 itibariyle başladı. Oy verme işlemi saat 17:00’da sona erecek. Seçimlerin tamamlanmasıyla beraber sonuçlar 21:00 itibarıyla açıklanmaya başlayacak. Peki, İstanbul Bahçelievler seçim sonuçları oy oranları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Haber 14-05-23 08:43

Türkiye'nin seçimine saatler kaldı! YSK üyeleri seçim sonuçlarını 'kokpit'ten takip edecek

Türkiye, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri için yarın sandık başına gidecek. 14 Mayıs seçimleri için tüm hazırlıklar tamamlanırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeleri seçim sonuçlarını gün boyu "Kokpit" adı verilen ekrandan takip edecek.

Haber 13-05-23 11:42

Hangi oylar geçersiz sayılır? YSK açıkladı! Aynı ittifaktaki birden fazla partiye mühür basıldığında...

Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde seçmenlerin akıllarındaki sorulardan bir tanesi de 'Oylar hangi hallerde geçersiz sayılır?' sorusu. Bu doğrultuda özellikle genel seçimlerde 'evet' mührünün hangi alana basılmış olması gerektiği de araştırılıyor. İşte Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) paylaştığı bilgiler üzerinden geçerli ve geçersiz oylarla ilgili sıkça merak edilen o soruların cevapları...

Haber 13-05-23 09:34

SON DAKİKA | Muharrem İnce resmen adaylıktan çekildi... Memleket Partisi belgeleri YSK'ya teslim etti! İşte kararın gerekçesi

Son dakika haberi: Muharrem İnce'nin dün cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıklamasının ardından bugün konuyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Memleket Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Kayhan Yüreğir, Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesine ilişkin resmi evrakları YSK'ya teslim etti. Öte yandan, Muharrem İnce bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında çekilme kararının gerekçesini de açıkladı. İşte dikkat çeken o paylaşım...

Haber 12-05-23 14:35

Seçim günü için o 2 olasılığa dikkat çekti: YSK'dan 'siber saldırı' ve 'enerji kesintisi' açıklaması! Tüm tedbirler alındı

14 Mayıs akşamı tüm Türkiye Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) gelecek açıklamalara dikkat kesilecek. Sandıklar kapandıktan sonra başlayacak süreci ayrıntılarıyla anlatan YSK Başkanı Ahmet Yener enerji kesintisi ve siber saldırı gibi olasılıklara karşı atılan adımları açıkladı. Deprem bölgesindeki seçim hazırlıklarına dikkat çekip bölgeden yaklaşık 8 milyon 900 bin seçmen olduğunu belirten Yener ayrıca yurt dışından gelen oyların nasıl korunduğuna dair detayları paylaştı.

Haber 12-05-23 11:03

Herkes oy pusulasını nasıl katlayacağını konuşurken... YSK'dan leke ve mürekkep izi açıklaması

Türkiye, 3 gün sonra sandık başına gitmeye hazırlanırken; herkes oy pusulalarını nasıl katlayıp zarfa koyacağını konuşuyor. Seçmenler, mürekkebin başka yere taşması ya da bulaşması durumunda oylarının geçersiz sayılmasından korkarken, İYİ Parti'nin başvurusu sonrası YSK'dan "leke ve mürekkep izi" açıklaması geldi.

Haber 11-05-23 07:49

Son dakika... YSK, İçişleri Bakanlığı'nın GAMER kararını yasakladı

14 Mayıs seçimleri öncesi tartışmalara neden olan İçişleri Bakanlığı'nın GAMER hamlesi ile ilgili YSK'dan önemli bir karar geldi. YSK, İçişleri Bakanlığı'nın seçim sonuçlarının GAMER sayfasına kaydedilmesi kararını yasakladı.

Haber 10-05-23 15:21

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETİ 2023: YSK sandık görevlisi ücreti ne kadar, kaç TL? 14 Mayıs seçimlerinde nasıl görev alınır? Gözler YSK'da!

Sandık görevlisi ücreti 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bilindiği üzere, sandık başkanı, üyeler, temsilciler oy kullanma sürecinde aktif rol oynayacaklar. Seçim görevleri, sandık kurulunda görevli olacak kişilere iletildi. 2023 Sandık görevlisi ücreti internette araştırılıyor. Peki, YSK sandık görevlisi ücreti ne kadar, kaç TL? 14 Mayıs seçimlerinde nasıl görev alınır?

Haber 10-05-23 11:00
YSK

2023 YSK sandık görevlisi ücreti ne kadar, kaç TL? 14 Mayıs Genel Seçimleri sandık başkanı, üye ve temsilci ücretleri

YSK sandık görevlisi ücretleri merak ediliyor. 14 Mayıs 2023 Pazar günü Türkiye'de Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri gerçekleşecek. Seçim sürecinde rol almak üzere, sandık başkanı, üyeler ve temsilciler atanacak. Peki, 2023 YSK sandık görevlisi ücreti ne kadar, kaç TL? İşte 14 Mayıs Genel Seçimleri sandık başkanı, üye ve temsilci ücretleri..

Haber 10-05-23 00:17

YSK son durumu açıkladı: Toplam sayı 2 milyona yaklaştı

Yurt dışı ve gümrüklerde kullanılan oy kullanan seçmen sayısı 1 milyon 798 bini aştı. Öte yandan yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemleri 9 Mayıs'a, gümrüklerde ise 14 Mayıs saat 17.00'ye kadar devam edecek.

Haber 09-05-23 19:09

E DEVLET OY KULLANMA YERİ SORGULAMA: Nerede oy kullanacağım, seçmen kağıdı olmadan oy kullanılır mı? YKS e Devlet seçim yeri ekranı

E devlet oy kullanma yeri sorgulama ekranı ile ilgili araştırmalar 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri öncesi hız kazandı. YSK tarafından yayımlanan verilere göre 60 milyon 697 bin 843’ü yurtiçi olmak üzere toplamda 64 milyon 113 bin 941 vatandaş oy kullanacak. Birçok kişi internette "Nerede oy kullanacağım?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, seçmen kağıdı olmadan oy kullanılır mı? İşte, YKS e Devlet oy kullanma yeri sorgulama ekranı...

Haber 09-05-23 10:28

YSK duyurdu! Yurt dışında oy kullanan seçmen sayısı 2 milyona yaklaştı

Yurt dışındaki vatandaşların oy kullanma heyecanı devam ediyor. Sayı gün gün artarken YSK saat 20.30 itibarıyla son verileri duyurdu.

Haber 08-05-23 20:45

YSK, oy pusulalarını tanıttı! İşte 14 Mayıs'taki seçim için 6 adımda oy kullanma rehberi

Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçiminde kullanılacak oy pusulaları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından basına tanıtıldı. Seçmenler, 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oylarını kullanacak. Oy kullanırken dikkat edilmesi gerekenler 6 adımda tek tek anlatıldı. İşte oy verirken dikkat edilmesi gerekenler...

Haber 08-05-23 14:06

YSK son durumu açıkladı: Toplam sayı 1 buçuk milyonu geçti

Yurt dışında oy kullanma heyecanı devam ediyor. Oy kullanma hakkı olan vatandaşlar yetkili temsilciliklerde veya gümrük kapılarında siyasi tercihini yapıyor. Yüksek Seçim Kurulu saat 22.00 itibarıyla oy kullanan toplam seçmen sayısının 1 milyon 666 bin 824 olduğunu duyurdu.

Haber 07-05-23 22:30

YSK duyurdu! Yurt dışında 1 milyon 404 bin 381 seçmen oy kullandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yurt dışı ve gümrüklerde oy kullanan toplam seçmen sayısının 1 milyon 404 bin 381 olduğunu açıkladı.

Haber 06-05-23 16:01

Yurt dışı ve gümrüklerde şu ana kadar 1 milyon 227 bin seçmen oy kullandı

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışındaki temsilciliklerde ve gümrüklerde oy kullanan seçmen sayısı 1 milyon 227 bin 230 oldu.

Haber 05-05-23 14:42

Yurt dışı ve gümrüklerde 1 milyon 138 bin seçmen oy kullandı! Seçimlere ilgi büyük: Bazı ülkelerde ilave sandık kurulacak

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışındaki temsilciliklerde ve gümrüklerde oy kullanan seçmen sayısı 1 milyon 138 bin 743 oldu! Türkiye, 14 Mayıs'taki seçimlere adım adım yaklaşırken seçimler için yurt dışında oy verme işlemi de sürüyor. 3 ülkede daha sandıkların kurulmasıyla beraber oy kullanılan ülke sayısı 29 oldu. Oy veren seçmen sayısı 1 milyonu aşarken yoğun ilgiden dolayı bazı ülkelerde ilave sandık kurulacağı kaydedildi.

Haber 04-05-23 13:39

SEÇİM YASAKLARI 2023: 14 Mayıs seçim yasakları nelerdir? Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri için YSK'dan açıklama

Seçim yasakları ile ilgili araştırmalar Cumhurbaşkanı ve 28. dönem Milletvekili seçimi için geri sayım devam ederken vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Türkiye, 14 Mayıs'ta sandığa gidecek. Peki, seçim yasakları nelerdir? Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri için YSK'dan açıklama yapıldı. İşte seçim yasakları...

Haber 04-05-23 10:22
YSK

Son dakika: Yüksek Seçim Kurulu duyurdu! Yurt dışında oy kullananların sayısı 1 milyonu geçti

Son dakika haberi... 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerden 1 milyon 7 bin 165'i oy kullandı.

Haber 03-05-23 21:41

YSK son sayıyı duyurdu! Yurt dışında kullanılan oy sayısı 800 bini geçti

14 Mayıs seçimleri heyecanı yurt dışında yaşayan seçmenler için başladı. Yüksek Seçim Kurulu, 22.30 itibarıyla toplam oy kullanan seçmen sayısını 859 bin 884 olarak açıkladı.

Haber 02-05-23 18:51
YSK

Son dakika! YSK yurt dışı ve gümrük kapılarında kullanılan oy sayısını açıkladı

Son dakika haberi: 14 Mayıs seçimleri için yurt dışı ve gümrük kapılarında oy verme işlemleri sürüyor. Yüksek Seçim Kurulu, 1 Mayıs saat 21.00 itibariyla kullanılan toplam oy sayısını açıkladı.

Haber 01-05-23 21:17
YSK

YSK'dan 14 Mayıs için yeni karar! Okul kantinleri açık olacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili yeni bir karar aldı. YSK, oy verme günü okullardaki kantinlerin açık bulundurulmasında engel bulunmadığına hükmetti.

Haber 30-04-23 09:51