Ysk Haberleri Ve Son Dakika Ysk Haberleri

Ysk Haberleri Ve Son Dakika Ysk Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu ya da kısaca YSK, Türkiye Cumhuriyeti’nde yapılan seçimlerin yönetim ve denetimini gerçekleştiren kurumdur. 21 Şubat 1950 yılında kurulan Yüksek Seçim Kurulu milletvekilliği, il genel meclisi üyeliği, cumhurbaşkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık, ihtiyar heyeti üyeliği seçimlerinde ve Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunların halk oylamasına sunulmasında genel yönetim ve yargısal denetimi sağlar. Ayrıca seçim sonrası yapılabilecek itirazlarla ilgili de son mercii YSK’dır ve YSK’nın verdiği kararlar kesindir. Bu kararlara itiraz için kararlara karşı herhangi bir yargı merciine başvurulamaz.

Ysk Haberleri

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kim servis etti, nereden aldınız?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “YSK’da olmayan bilgiler bizde var” sözlerine sert tepki gösterdi. Katıldığı törende konuşan Bakan Bozdağ, "Sizin elinizde YSK’nın elinde olmayan hangi bilgi var, size bu bilgileri kim servis etti, nereden aldınız?" dedi.

Haber 13-08-22 15:38

İçişleri Bakanı Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun seçmen listeleriyle ilgili sözlerine ilişkin açıklama:

"CHP Genel Başkan yardımcıları, bugün yaptığı açıklama ile CHP Genel Başkanı'nın ifade ettiği sözlerin doğru olmadığını, yani kendilerinde YSK'dan daha fazla bilgi olmadığını net bir şekilde ortaya koymuş, ellerinde bulunan bilgilerin YSK'nın siyasi partiler ile paylaştığı seçmen kütüğü bilgisi analizi olduğunu ifade etmeye çalışmışlardır"

Yurthaber 12-08-22 00:58

Kılıçdaroğlu'nun 'YSK' sözleri çok konuşulmuştu! İçişleri'nin 'suç duyurusu' açıklamasının ardından CHP'den beklenen yanıt geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu'nun elinde de yok" açıklamasıyla başlayan polemikte yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'nın Kılıçdaroğlu'nun söz konusu bilgileri nasıl elde ettiğini açıklamaması halinde suç duyurusunda bulunacağını duyurmasının ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "'Kaç Suriyeli seçmen var?' diye YSK'ya sorun, bu bilgiyi alamazsınız ama CHP'de var" açıklamasında bulundu.

Haber 11-08-22 15:31

İçişleri Bakanlığından Kılıçdaroğlu'nun YSK ile ilgili sözlerine ilişkin açıklama:

"CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun, YSK'da olmayan ancak kendilerinde bulunduğunu iddia ettiği bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerekmektedir" - "Aksi takdirde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinden ötürü Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır"

Yurthaber 10-08-22 20:29

Son dakika: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'YSK'da olmayan bilgiler elimizde' demişti! İçişleri Bakanlığı'ndan 'suç duyurusu' açıklaması...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizdeki seçmen bilgileri YSK'nın elinde yok" açıklamasını yapmıştı. İçişleri Bakanlığı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözlerin ardından paylaşımda bulundu. Bakanlık, Kılıçdaroğlu'nun bu bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerektiğini belirtti.

Haber 10-08-22 20:04

SON DAKİKA | YKS 2022 tercih kılavuzu yayınlandı! ÖSYM tercih kılavuzu ile üniversite programlarının kontenjanları belli oldu

Son dakika haberi: 2022 YKS sonrası ÖSYM tarafından beklenen açıklama geldi. 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin resmi sitesinden yayımlandı. Açıklanan kılavuza göre bu yıl üniversitelerin toplam kontenjanı 1 milyon 61 bin 686 oldu. Hukuk fakültelerinde giriş için ilk 100 binde olma şartı 125 bine çekildi.

Egitim 19-07-22 10:12

Muhtarları cinayete kurban gitmişti! Bir mahalle bugün sandık başında

Elazığ’da merkeze bağlı Kızılay Mahalle muhtarı Muhammet Bahçeci 9 ay önce cinayete kurban gitti. Muhtarlığı boşalan Kızılay Mahallesi için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ara seçim yapılmasına karar verdi. Muhtarın mahallesinde bugün 2 bin 24 seçmen yeniden sandık başına gitti.

Haber 05-06-22 12:04

SON DAKİKA: Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı davada sürpriz gelişme! Karar beklenirken, erteleme geldi

Son dakika haberine göre Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında karar beklenirken, duruşma için adliyeye gelenler yoğun kalabalıklar oluşturdu. Gelen son dakika haberine göre davada karar çıkmadı ve duruşma 21 Eylül'e ertelendi. Söz konusu gündemle ilgili İmamoğlu, bugün açıklama yapacağını duyurdu.

Haber 01-06-22 11:47

İBB’den dikkat çeken ‘İmamoğlu’ iddiası! Siyasi yasak mı getirilecek?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaretten yargılandığı davada yarın karar çıkacak. İBB’den davaya ilişkin yapılan açıklamada "Bu dava hukuki değil siyasidir" denilirken İmamoğlu’na siyasi yasak getirilmek istendiği iddia edildi.

Haber 31-05-22 07:26

Ümit Özdağ’a büyük şok! Zafer Partisi seçime giremiyor mu? İşte YSK’nın yayınladığı o liste…

Son günlerin en çok konuşulan partilerinden birisi olan Zafer Partisi’nin YSK’nın yayınladığı seçime katılma yeterliliğine sahip olan partilerin olduğu listede yer almadığı iddia edildi. Şimdi herkes Ümit Özdağ’ın kurucusu olduğu Zafer Partisi’nin seçime girip giremeyeceğini merak ediyor. İşte YSK’ın yayınladığı o liste ve son dakika haberinin detayları…

Haber 11-05-22 07:13

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 4 yıl 1 ay hapis istemi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 4 yıl 1 ay hapis istemi

Yurthaber 20-04-22 12:29

Yüksek Seçim Kurulu duyurdu! 6 Temmuz'a kadar tamamlanacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim kanununda yapılan değişikliğe paralel olarak 6 Temmuz'a kadar il ve ilçe seçim kurulu başkan ve üyeleri ile yurt dışı ilçe seçim kurulu başkanının yeniden belirleneceğini duyurdu. YSK'nın kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 14-04-22 09:10
YSK

Son dakika… Seçim öncesi büyük değişiklik! Tüm kurullar yenileniyor…

Muhalefet ‘erken seçim’ çağrısını her geçen gün yenilerken Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçimlerin 2023 yılında yapılacağını belirtmeye devam ediyor. Bu gelişmelerin ışığında gelen son dakika haberine göre ise önümüzdeki günlerde kritik bir gelişme yaşanacak. Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerin seçim kurulları yenilenecek. Türkiye 2023 seçimlerine bu kurullar ile gidecek. İşte seçimlerle ilgili son dakika haberinin gelişmeleri…

Haber 14-01-22 07:32

Son dakika: YSK seçime girebilecek partileri açıkladı! Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül liste dışı kaldı

Son dakika haberi! YSK yapılacak ilk seçime katılmaya hak kazanan partileri açıkladı. Açıklanan listede 24 partinin adı yer aldı. Muharrem İnce öncülüğünde kurulan Memleket Partisi ve Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi ise listede yer almadı. YSK’nın Afyon Güney Beldesi seçimleri öncesi (24 Mart 2021) açıkladığı listede Emek Partisi, Millet Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi ise yeni listede yer aldı. Konuyla ilgili İnce'den açıklama geldi.

Haber 12-01-22 20:45

Ekrem İmamoğlu kendini böyle savundu: Kelimenin muhatabı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dur

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakim karşısına çıktı. 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada savunma yapan Ekrem İmamoğlu, YSK üyelerini kast etmediğini belirterek kullandığı kelimenin muhatabının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu ifade etti.

Haber 10-01-22 14:56

YKS'ye son bir hafta kala beslenme önerileri

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kaldı. Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Dr. Zeynep Güler Yenipınar, sınava günler kala adaylar beslenmelerinde nelere dikkat etmesi, hangi besinleri tüketmesi ve hangi besinlerden uzak durması gerektiğine dair önerilerde bulundu.

Haber 18-06-21 10:57

Pazar günü 764 köy ve mahallede seçim var! Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklar

Türkiye genelindeki 764 köy ve mahallede 6 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerde görev alacaklar ve seçmenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Haber 04-06-21 17:43

YSK, nüfusa göre illerin çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi

YSK, nüfusa göre illerin çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi

Yurthaber 27-03-21 09:06

YSK'dan flaş düzenleme: İllerin milletvekili sayılarını değişti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile bazı illerin milletvekili çıkarma sayılarında değişikliğe gitti. İstanbul ile Bayburt illerinin milletvekili sayısı azalırken, Mersin ve Tunceli’nin ise milletvekili sayısı arttı.

Haber 27-03-21 08:39

Meral Akşener, 'hakaret' davası kapsamında ifade verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 16 Nisan 2017'deki referandum sürecinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği suçlamasıyla Antalya 14'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan dava kapsamında Ankara Adliyesi'nde talimatla ifade verdi.

Haber 05-02-21 13:10

Danıştay Başkanlığına, 8. Daire Üyesi Zeki Yiğit seçildi

Danıştay Başkanlığına, 8. Daire Üyesi Zeki Yiğit seçildi

Yurthaber 07-05-20 14:45
YSK

Danıştayda başkanlık seçiminden sonuç çıkmadı, seçime yarın devam edilecek

Danıştayda başkanlık seçiminden sonuç çıkmadı, seçime yarın devam edilecek

Yurthaber 05-05-20 15:58
YSK

Son dakika: CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın mazbatası iptal edildi

Son dakika haberine göre YSK, CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın sabıka kaydının bulunması nedeniyle mazbatasını iptal etti.

Haber 26-03-20 15:51
YSK

600 milletvekilinin 81 ile dağılımı yapıldı

Yüksek Seçim Kurulu, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığınca 31 Aralık 2019 tarihli veriler esas alınarak ilan edilen 2019 yılı nüfus bilgilerine göre, illerin çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi

Yurthaber 17-03-20 09:38

YSK açıkladı! İllerin milletvekili dağılımı değişti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığınca 31 Aralık 2019 tarihli veriler esas alınarak ilan edilen nüfus bilgilerine göre, seçim çevrelerini ve illerin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelledi.

Haber 05-03-20 18:04
YSK

İllerin çıkaracağı milletvekili sayısı değişti

Denizli, Kırşehir ve Tunceli'nin çıkaracağı milletvekili sayısı birer azalırken, İstanbul'un 2, Antalya'nın ise 1 arttı

Yurthaber 05-03-20 18:03

YSK Başkanlığına Muharrem Akkaya seçildi

YSK Başkanlığına Muharrem Akkaya seçildi

Haber 24-01-20 16:03

Son dakika! YSK'nın yeni başkanı Muharrem Akkaya oldu

Son dakika haberi... Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yeni başkanı Muharrem Akkaya oldu.

Haber 24-01-20 15:16
YSK

YSK üyeliği için Danıştaydaki seçim süreci tamamlandı

Danıştaydan Yüksek Seçim Kurulu üyeliğine seçilenler, Ali Ürker, Battal Öğüt ve Ekrem Özübek oldu

Haber 22-01-20 15:41

YSK üyeliği seçim süreci

Yargıtaydaki seçimlerin üçüncü turunda 14. Hukuk Dairesi Üyesi Mahmut Akgün, YSK üyeliğine getirildi

Haber 21-01-20 12:41

GRAFİKLİ - Görev süresi dolan YSK Başkanı Sadi Güven, AA'ya konuştu:

"Görevde bulunduğum sürede 2 Cumhurbaşkanlığı, 3 milletvekilliği, 2 mahalli idareler seçimi, bir de halk oylaması olmak üzere 8 seçim yapıldı. Seçimlerin hep sağlıklı, güvenilir şekilde yapılması için gayret sarf ettik" - "Türkiye'de seçim ne kadar tartışılırsa tartışılsın seçim güvenliği açısından dünyanın en iyilerinden birisiyiz" - "Biyometrik kimlik uygulamasına bizim de geçmemiz gerekir. YSK buna hazır. Oy kullanmaya gelen kişi biyometrik kimliğini gösterdiğinde, bilgisayarla kimin oy kullanmaya geldiğini kontrol imkanı olacaktır" - "Yasal mevzuat değişikliğiyle, sandıkların dışarıdan içerisi görünmeyecek şekle getirilmesi suretiyle zarfın kaldırılması gerekir. Böylece, kapalı zarflar nedeniyle oyların iptali ortadan kalkar. Dünyanın hiçbir yerinde artık bu yok" - "Yasal değişiklik yapılırsa vatandaş seçim günü neredeyse orada oyunu kullanabilir. YSK böyle bir uygulamayı yapmaya hazır. Yapamadığım şeylerden birisi de bu" - "Tartışmalar, tenkitler, hakaret düzeyine ulaşmadığı sürece bizim için bedava akıldır. Sistemin gelişmesi açısından siyasi partilerin, bilim adamlarının tenkitlerini dikkate alıyoruz. Tenkitlere hiçbir zaman alınmadım, alınmıyorum, faydalı bile görüyorum" - "Devletimize hizmet için buralarda bulunduk. Benden sonra çalışacak arkadaşlar da bu bayrağı iyi yerlere götürecektir"

Haber 21-01-20 12:03

YSK Başkanı Sadi Güven'den 'oy zarfı kaldırılsın' çağrısı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 'Biyometrik kimlik uygulamasına geçilmesi, oy zarfının kaldırılması gerekir. YSK buna hazır' çağrısında bulundu.

Haber 21-01-20 11:58
YSK

YSK, seçime girebilecek 15 partiyi açıkladı! Listede Gelecek Partisi yok

Yüksek Seçim Kurulu, 2020 yılı Ocak ayı itibarıyla seçime girme yeterliliğine sahip 15 partinin listesini yayımladı. Listenin içerisinde Ahmet Davutoğlu'nun yeni kurduğu Gelecek Partisi gerekli şartları henüz taşımadığı için yer almadı.

Haber 16-01-20 21:34

YSK'da kritik gün! Seçimlerin ilk turları tamamlandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ile 5 üyenin görev sürelerinin dolması nedeniyle yeni üyelikler için Yargıtay ve Danıştay Büyük Genel Kurullarınca yapılan seçimlerin ilk turları tamamlandı.

Haber 16-01-20 17:16

YSK kararları Resmi Gazete'de

YSK kararları Resmi Gazete'de

Haber 16-01-20 13:01

YSK Başkanı Sadi Güven ve 5 üyenin yerine seçim yapılacak

Güven ve 5 YSK üyesinin görev sürelerinin dolması nedeniyle yeni üyelikler için Yargıtay ve Danıştayda yarın seçim yapılacak

Haber 15-01-20 16:49

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu oldu

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu oldu

Yurthaber 20-12-19 20:35

YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ın mazbatasını iptal etti

YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ın mazbatasını iptal etti

Haber 12-12-19 17:57
YSK

Ceylanpınar Belediye Başkanı Aksak'ın mazbatası iptal edildi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi Belediye Başkanı AK Partili Abdullah Aksak'ın mazbatası, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi.

Haber 12-12-19 17:08

Tunus'ta parlamento seçimlerinin ilk resmi sonuçları açıklandı

İlk resmi sonuçlara göre Nahda Hareketi, 52 milletvekili çıkararak seçimlerin galibi oldu

Haber 10-10-19 02:04

Yüksek Seçim Kurulu 255 personel alacak! İşte şartlar

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) merkez ve taşra teşkilatındaki çeşitli kadrolara sözlü sınav ile 255 personel alacak.

Finans 04-10-19 08:03
YSK

Yüksek Seçim Kurulu 255 personel alacak

YSK merkez teşkilatındaki çeşitli kadrolara 54, taşra teşkilatına ise 153 zabıt katibi ile 48 hizmetli alımı gerçekleştirecek - 14 Ekim'de başlayacak başvurular 21 Ekim'de sona erecek

Haber 04-10-19 07:59

Telif haklarıyla ilgili hakimlere eğitim verilecek

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir: - "Telif hakları ile ilgili yoğun davaların yaşandığı İstanbul, Ankara ve İzmir'deki hakimlere yönelik bir eğitim programı başlatacağız. Bu konuyla ilgili de önümüzdeki hafta bir toplantımız olacak. Telif Hakları Genel Müdürlüğü ile belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda sorunların çözülmesi ve hakimlerin bilgi birikimlerinin artırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

Yurthaber 14-09-19 11:45

Telif haklarıyla ilgili hakimlere eğitim verilecek

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir: - "Telif hakları ile ilgili yoğun davaların yaşandığı İstanbul, Ankara ve İzmir'deki hakimlere yönelik bir eğitim programı başlatacağız. Bu konuyla ilgili de önümüzdeki hafta bir toplantımız olacak. Telif Hakları Genel Müdürlüğü ile belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda sorunların çözülmesi ve hakimlerin bilgi birikimlerinin artırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

Haber 14-09-19 11:42

Batman'da 4 muhtar görevden uzaklaştırıldı

Batman'da 4 muhtar görevden uzaklaştırıldı

Yurthaber 22-08-19 12:34

Batman'da 4 muhtar görevden uzaklaştırıldı

Batman'da 4 muhtar görevden uzaklaştırıldı

Haber 22-08-19 12:32
Yurthaber 04-08-19 09:10
Haber 04-08-19 09:09

31 Mart seçimi iptal olunca yeniden sandığa gidildi! Aksaray’ın Demirci beldesinde kazanan belli oldu

31 Mart seçimlerinin ardından YSK tarafından seçimin yeniden yapılması kararı alınan Aksaray’ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde bugün yeniden seçim yapıldı. Bir önceki seçimde BBP’den kazanan ve mazbatası iptal edilen Ramazan Bozlak, bu seçimde AK Parti’den yeniden aday olarak seçimi bir kez daha kazanarak belediye başkanı oldu.

Haber 21-07-19 20:02