İnternet nedir?

İnternet nedir?

İnter ve net kelimelerinin birleşmesiyle oluşan internet, "ağlar arasında" anlamına gelir. Bir iletişim ağı olan internet, tüm dünya üzerinde yayılmış bir hizmettir. İnternet farklı işleyiş ve yapıdaki kullanıcıların iletişim sağlamasına imkan tanır. Veri haberleşmesi amacıyla ortaya çıkan internet, teknolojik yeniliklerin etkisiyle gelişmiştir. Haberleşme ve iletişim fonksiyonuyla ön plana çıkan internet üzerinden araştırma ve alışveriş yapmak, müze ve sergileri gezmek, yurt içi ve yurt dışında bağlantı kurmak mümkündür. Temelleri ilk kez 1950'li yıllarda Amerika'da ortaya atılmıştır. 1989 yılında İngiltere'de Tim Berners-Lee tarafından yapılan çalışmalar sonucunda modern internetin doğduğu görülmüştür. ARPANET, NPL, Merit Ağı gibi ağ sistemlerin internetin gelişmesinde büyük rol oynamıştır. İnternet kullanımı sayesinde tüm dünyada bilgiye erişim kolaylaşmıştır.

internet Haberleri

Son dakika: Teklif Meclis'e sunuldu! İnternete yeni düzenleme: Hapis cezası geliyor

Son dakika haberi: Dezenformasyonla mücadeleye ilişkin düzenlemeleri de içeren yasa teklifi AK Parti ve MHP’nin ortak imzası ile TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklifle, internet haber siteleri süreli yayınlara dahil ediliyor. Öte yandan İnternet haber siteleri de artık ilanlardan faydalanabilecek. Yeni düzenlemelerle ayrıca yanlış bilgiyi yaymaya da bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası getiriliyor.

Haber 26-05-2022 19:34

WPS nedir, nasıl kullanılır? WPS PIN nedir, telefondan WPS açma kapatma nasıl yapılır?

WPS, internet erişimini ağa hızlı ve şifresiz giriş sağlayarak gerçekleştirmek için üretilen bir teknolojidir. WPS modem cihaz üzerinde yer alan bir şifre ya da tuş ile aktif hale getirilir. Herhangi bir güvenlik sorunu yaşandığı zaman da kolay bir şekilde devre dışı bırakılabilir. WPS nedir, nasıl kullanılır? Telefondan WPS açma kapatma nasıl yapılır?

Haber 26-05-2022 15:00

SSL ne demek? SSL nasıl çalışır, açılımı nedir?

SSL, internet ortamında en sık karşılaşılan kavramlardan biridir. Genellikle alışveriş sitelerinde görülür. Bir internet tarayıcısı ile sunucusu arasındaki şifreli ve kimliği doğrulanmış bir şekilde bağlantı kuran güvenlik yöntemi olarak özetlenen SSL, kullanıcı verilerinin güvenli bir şekilde korunmasını sağlar. Her web sitesinin bir SSL sertifikası kullanması gerekir. SSL sertifikası nasıl çalışır? Kullanımında belli bir sürenin aşılmaması önemli olan SSL açılımı nedir?

Haber 26-05-2022 14:30

Türk Telekom modem şifre değiştirme: Türk Telekom modem şifresi nasıl öğrenilir?

İnternet şifresi bazen farklı kişilerle paylaşılabilir. Bu tür durumlarda modem şifresi değiştirme yöntemine başvurulur. Böylece şifre korumaya alınır. Şifrenin gizliliği internet bağlantı ağlarının güvenliği için önemlidir. Bunun için Türk Telekom modem şifresi değiştirme yöntemlerinden yararlanılır. Türk Telekom modem şifre değiştirme adımları nelerdir? Modem resetleme nasıl yapılır?

Haber 25-05-2022 17:39

Diğer Haber Etiketleri

Türk Telekom Google Rusya Ukrayna Joe Biden Avrupa Birliği Ulaştırma Bakanlığı Türkiye dolandırıcılık Adana Ceza Vladimir Putin Sakarya KYK Mehmet Muharrem Kasapoğlu Adil Karaismailoğlu Recep Tayyip Erdoğan Konya tiktok İzmir Amazon Avustralya resmi gazete sosyal medya e-devlet facebook Ekrem İmamoğlu Starlink İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mersin Güneş fırtınası antalya whatsapp Instagram akıllı telefon youtube İYİ Parti koronavirüs (Covid-19) pandemi Kayseri Çin HSBC Elon Musk siber saldırı 5G Almanya İstanbul Hindistan kredi kartı PayPal Microsoft TRT 1 Alanyaspor İngiltere Ardahan Tekirdağ Çorlu Öğretmen Van Gözaltı eba Niğde Tokat Amasya Muğla sayısal loto Tunç Soyer Netflix Bursa Turkcell kolonya Yargıtay Aslı Bekiroğlu Esra Erol Anadolu Üniversitesi Eskişehir Bulgaristan İspanya İrlanda cinayet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Vodafone istanbul depremi İletişim Bodrum Manisa Bartın Emre Kurttepeli Yunanistan polis Ankara Belçika Ağrı Tayland Etiyopya Aydın Ramazan Bayramı Singapur Apple Gaziantep Edirne Elazığ Uganda virüs cinsel istismar Bolu Ruhsar Pekcan Huawei İŞKUR Sağlık Bakanlığı Kahramanmaraş Ordu Hatay Yozgat Fatih Samsun Düzce Sivasspor Ekonomi Show TV Ali İhsan Varol Cem Yılmaz transfer Kanada İşçi Fransa Finlandiya Samet Aybaba Beşiktaş İlçesi Eskişehirspor Aziz Yıldırım Aykut Kocaman İtalya Erzurum Şanlıurfa Kadıköy Şırnak Juventus Ersun Yanal Bakü Azerbaycan Avusturya Salih Uçan Trabzonspor Trabzon Moskova Fatih Terim Manchester United Güney Afrika Cumhuriyeti Katar Arsenal FC Arda Turan Atlético Madrid Londra Roma askerlik kalp krizi FOX Amerika Arjantin Lionel Messi Süper Lig İsviçre Cüneyt Çakır Chelsea Fildişi Sahili Bakırköy Şok Seçkin Piriler

VDSL splitter nedir? VDSL splitter nasıl bağlanır ve kullanılır?

DSL, internete bağlanma yöntemlerinden biridir. Bakır devre transmisyon teknolojisi olarak tanımlanan DSL, ADSL ve VDSL gibi teknolojilerin ailesine verilen isimdir. DSL ailesinin bir parçası olan VDSL'in açılımı çok yüksek hızlı dijital abone hattıdır. Kullanılan yerlere bakır hatlar üzerinden bağlanan VDSL splitter nedir? VDSL splitter bağlamak için izlenmesi gereken adımlar nelerdir? VDSL Splitter nasıl kullanılır?

Haber 25-05-2022 17:20

WPS nasıl kapatılır? WPS nasıl devre dışı bırakılır?

İnternet kullanımının her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde, güvenli kullanım ve hız önemli bir yer almaya başladı. Şifresiz erişim imkanı sunan WPS modemler, üzerinde bulunan bir şifre ya da tuş ile kullanılabilir. Bazı güvenlik açıkları yaşandığında ise hızlıca kapatılabilir. WPS nasıl kapatılır, WPS devre dışı bırakma için ne yapmak gerekir?

Haber 25-05-2022 16:50

Modemde WPS ışığı yanmıyor ne yapmam lazım? WPS ışığı yanmalı mı?

WPS kullanımında kimi zaman bazı sıkıntılar ile karşı karşıya kalmak mümkündür. WPS'nin güvenlik ışığının yanmaması internet ağının güvende olduğuna işaret eder. WPS'in olası güvenlik açığı sebebi ile kapalı kalması daha uygundur. Modemde WPS ışığı yanmıyor ise ne yapmak gerekir?

Haber 25-05-2022 16:49

Modemde sadece power ışığı yanıyor: Modemde sadece güç (power) ışığı yanıyorsa ne yapılır?

Modemlerin ana çalışma mantıkları, bir bilgisayarın uzaktan kontrol edilmesine yardım etmek üzerine kuruludur. Haberleşmeyi sağlayan modem, internet ve bilgisayar arasında kurulan bir köprü görevi görür. Harici ve dahili olarak kategorilendirilirler. Geniş ağ bağlantısının söz konusu olduğu durumlarda mutlaka sahip olunması gereken modemlerde, zaman zaman bazı arızalar meydana gelebilir. Modemde sadece power ışığı yanıyor ise ne yapılır?

Haber 25-05-2022 16:44

WPS düğmesine basınca ne olur? WPS nasıl devre dışı bırakılır?

WPS tuşu sayesinde şifre kullanmadan hızlı bir şekilde internet erişimi sağlamak mümkündür. WPS düğmesine bastığınız andan itibaren hızlı ve şifresiz erişiminiz aktif olur. Kapatmak istediğinizde de yine aynı şekilde tuşa basmak ve gerekli kontrolleri yapmaj yeterlidir. WPS düğmesine basınca ne olur? WPS tuşu ne işe yarar?

Haber 25-05-2022 16:40

Modem ışıkları yanıyor ama internet yok: Modemi yeniden başlatma ve sıfırlama nasıl yapılır?

Modem ışıkları yanıyor ama internet yok ise sorun, kullanılan cihazdan kaynaklanmaktadır. İnternet bağlantısı sağlanamadığı durumlarda neler yapılması gerekir? Modem ışıkları yanıyor ama internet yok hatası yaşanıyorsa izlenebilecek bazı adımlar vardır. Modemi yeniden başlatma ve sıfırlama, uçak modunu kontrol etme, Wi-Fi ve LAN ayarlarını kontrol etme, Ağ ayarlarını düzeltme, ağ komutlarının kullanılması ve sürücü güncelleme gibi adımlar izlenebilir.

Haber 25-05-2022 16:38

Modem arayüzüne giriş: Modem arayüzüne nasıl girilir, şifresi nedir?

Modem arayüzüne giriş; internet hattı bağlantı noktaları ayarlarının yapılmasını sağlamaktadır. Modem arayüzüne giriş ile internet bağlantılarında yaşanan sorunlar çözülebilir. Modem arayüzüne nasıl girilir? Modem arayüzünde işlem yapabilmek için kullanıcı adı, IP adresi ve şifre gerekir. Modem arayüz şifresi nedir? 192.168.1.1 şifresi nasıl öğrenilir?

Haber 25-05-2022 14:11

VDSL modem nedir? VDSL modem ile ADSL modem farkı nedir, VDSL modeme nasıl geçilir?

Yüksek hıza sahip dijital abone hattı olarak bilinen VDSL modem (Very High Data Rate DSL) nedir? VDSL modem, internet bağlantılarının verimli kullanılmasını sağlar. VDSL modem ile ADSL modem arasında farklar bulunur. ADSL modem, asimetrik dijital abone hattıdır. VDSL modem, ADSL modeme kıyasla çok hızlı sinyallere sahiptir. VDSL modeme nasıl geçilir?

Haber 25-05-2022 13:37

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası nedir, nasıl çözülür? SSL protokol hatası kodu nedir?

Siteye güvenli bağlantı sağlayamıyor uyarısı hemen her kullanıcının karşısına çıkar. ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR yani SSL protokol hatası kodu genellikle Google Chrome, Microsoft Edge ve Yandex gibi internet tarayıcılarında görülür. Bu hata sunucuya güvenli bağlantının mümkün olmadığını anlatır. Bu da alan adının geçersiz yanıt vermesinden kaynaklanır. ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası nedir, nasıl çözülür?

Haber 25-05-2022 12:33

Modeme bağlı cihazları görme: Modeme bağlanan kişileri nasıl görebilirim?

İnternet sahipleri modeme bağlı cihazları görme yöntemlerini kullanarak internetlerini kontrol altında tutabilirler. Bilgisayarların veya telefonların genel ağa katılmasını modemler, modülatör ve demodülatör sözcüklerinin kombinasyonu ile oluşur. Modemler, bilgisayardan aldığı dijital veriyi analog veriye, karşı taraftan gelen analog veriyi dijital veriye çevirerek kullanılan cihaza iletir. Modeme bağlı cihazları görme nasıl yapılır? Wi-Fi ağına kimlerin bağlı olduğunu görme yöntemi nedir?

Haber 25-05-2022 12:20

Deniz tabanındaki internet kabloları deprem sensörü olarak kullanılabilir

Bilim insanları deniz tabanlarındaki internet kablolarının deprem ve tsunamileri tespit etmek ve iklim değişikliğinin okyanus akıntılarında yarattığı değişikliği anlamak için kullanılabileceğini ortaya çıkardı.

Haber 21-05-2022 10:55

Google'da asla bu konuları aramayın! Yoksa ufak çaplı bir kriz kaçınılmaz

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google'da asla aramamanız gereken 7 konu sıralandı. Google'da bunları aratıyorsanız ufak çaplı bir kriz yaşamanız kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden asla aramamanız en iyisi. İşte Google'da arama çubuğuna yazmamanız gereken 7 konu...

Haber 18-05-2022 16:10

WPS kilidi nasıl açılır? WPS PIN girişi nasıl yapılır?

Şifresiz internet erişimi sağlayan WPS'i aktif hale getirmek için modemin altında yer alan 8 haneli şifre ya da yine modem üzerinde yer alan WPS tuşu kullanılabilir. Bu şifre ve tuş aracılığı ile WPS'i açmak oldukça pratiktir. WPS kilidi nasıl açılır, PIN girişi nasıl yapılır?

Haber 29-04-2022 14:55

ABD ve 55 Ülkeden İnternet İçin Yeni Kurallar

ABD, 55 ülkeyle beraber demokratik değerlerle desteklenen internet kuralları getirme amacıyla siyasi bir mutabakata imza attı. Bu adım, Rusya'nın Ukrayna saldırılarının bir parçası olarak internet kesintilerini kullanmakla suçlandığı sırada geldi

Haber 28-04-2022 16:45

Ticaret Bakanlığı duyurdu! İnternet alışverişinde yeni düzenleme

Ticaret Bakanlığı, son yıllardaki dikkat çekici büyümesi pandemi sürecinde rekor seviyelere ulaşan e-ticaret için yeni düzenleme hazırladı. Elektronik ticaret sitelerinde haksız rekabeti önlemek tekelleşmenin önüne geçilmek için bir dizi yeni düzenlemeler geliyor. Oluşturulan yeni düzenleme ile, tüketici haklarını güçlendiren adımlar da atılacak.

Finans 25-04-2022 14:43

AB’den internet güvenliği için yeni yasal düzenleme

AB ile platform işletmecileri ve internet firmaları, kullancılara daha güvenli internet öngören yasal düzenleme üzerinde anlaşmaya vardı.

Haber 23-04-2022 14:43

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı açıkladı! Türkiye'de geniş bant internet abone sayısı...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'deki geniş bant internet abone sayısını açıkladı. Bakanlık, 70 milyonu mobil olmak üzere toplam geniş bant internet abone sayısının 88,2 milyona yükseldiğini paylaştı.

Haber 18-04-2022 09:41

Adana'da köpek satışı ilanıyla 52 kişiyi dolandırdıkları öne sürülen 14 zanlı yakalandı

Adana'da köpek satışı ilanıyla 52 kişiyi dolandırdıkları öne sürülen 14 zanlı yakalandı

Yurthaber 14-04-2022 10:35

"İnternete yüzde 67 zam" iddiası ortaya atılmıştı! Türk Telekom'dan açıklama geldi

Türk Telekom için "toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında zam" iddiası ortaya atılmıştı. Şirketten iddialara ilişkin yazılı bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, ''İnternete yüzde 67 zam yapıldı'' haberlerinin doğru olmadığı ve gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Finans 01-04-2022 16:37

Tam 6 yıl geçti: Türkiye'de 4,5G büyük ilgi gördü!

Türkiye'nin yüksek mobil internet hızı sunan 4,5G teknolojisiyle tanışmasının üzerinden 6 yıl geçerken, vatandaşların aradan geçen süreçte 4,5G'ye büyük ilgi gösterdiği kaydedildi. Bu imkanı tercih eden abone sayısının ise 80,2 milyona yaklaştığı görüldü.

Haber 01-04-2022 11:55

İnternet fiyatlarına zam yolda! 1 Nisan'dan itibaren geçerli

Gıda ürünleri ve enerji olmak üzere birçok ürüne zam gelmesinin ardından internet fiyatlarına da zam yolda. Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında zam yolda. Yeni tarife 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacak.

Finans 31-03-2022 11:53

SON DAKİKA | Açma kapama parası, hat iptali ve kaçak geçiş cezalarında yeni düzenleme! Cezalar yarıya düşürülecek

Son dakika haberine göre telefon, cep telefonu ve internetten açma kapama parası, cep telefonu hatlarının iptali ve otoyol, köprülerden kaçak geçiş cezalarıyla ilgili yeni düzenleme geliyor. AK Parti'nin hazırlığında olduğu düzenlemeyle birlikte, açma kapama parasının alınmaması ve cezaların yarısı oranında düşürülmesi planlanıyor. İşte Tüketicileri Koruma Yasası'ndaki düzenlemelerle ilgili tüm detaylar...

Finans 13-03-2022 07:52

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali küresel internetin parçalanmasına yol açabilir mi?

İnternet erişimi, günümüzün olmazsa olmazlarından. Ancak Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş gibi sorunlar internetin küresel niteliğini de etkiliyor.

Haber 10-03-2022 04:22

Rusya interneti kapatacak mı? Rus siteleri dış dünyaya kapatılacak mı? Uygulama ne zaman başlayacak?

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları sonrası Rusya'dan flaş bir hamle geldi. Uzun süredir üzerinde çalışılan interneti dış dünyaya kapatma planı Vladimir Putin'in talimatıyla devreye sokuluyor. Bu kapsamda Rusya interneti kapatacak mı? Rus siteleri dış dünyaya kapatılacak mı? Uygulama ne zaman başlayacak? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

Haber 08-03-2022 13:12

Sosyal medya bu iddiayı konuşuyor! Rusya, internetin fişini çekebilir: En geç 11 Mart'a kadar...

Herkes Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarını konuşurken, Belarus merkezli bir medya kuruluşu, Rusya'nın küresel internet bağlantısının kesilmesi için aktif hazırlıklara başladığını iddia etti. Eğer söylenenler doğruysa Rusya, kendisini küresel internet bağlantısından koparabilir. İddiaların odağındaki kritik tarih ise 11 Mart.

Haber 08-03-2022 11:23

TurkNet internet fiyatlarına zam mı geldi 2022? TurkNet internet fiyatları ne kadar, kaç TL?

TurkNet internet fiyatlarına zam mı geldi? sorusunun yanıtı Türkiye'nin internet servis sağlayıcılarından biri olan TurkNet aboneleri tarafından merak konusu oldu. Dikkat çeken yazılı açıklamanın ardından TurkNet internet fiyatları ne kadar, kaç TL? soru ve konu başlıkları internette araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Haber 02-03-2022 08:36

İnternet aşıklarının en çok kullandığı, işe yarar teknolojik aletler

Hayatın hemen her alanına kullanılan internet, kullanıcılarına eğitim, iş, eğlence ve gündelik aktiviteler konusunda büyük fırsatlar sunuyor. İnternet deneyimini daha etkili bir hale dönüştürmek için tercih edilebilecek birbirinden faydalı, kullanışlı ve kaliteli teknolojik ürün bulunuyor. Siz de interneti sık kullanıyorsanız işinize çok yarayacak ürünlere mutlaka hayatınızda yer vermelisiniz. Bu ürünlerin neler olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Haber 01-03-2022 11:10

TOR, Psiphon, Signal ve diğerleri: İnternette erişim engeli nasıl aşılır?

Diktatörlükler, otokrasiler ve internet hizmet sağlayıcıları verilerimizi topluyor.

Haber 24-02-2022 17:20

Yaralarını sarmaya başlayan Tonga, haftalar sonra yeniden dünyaya bağlandı

Yanardağ patlaması ve ardından gelen tsunami ile sarsılan Pasifik Okyanusu'ndaki ada ülkesi Tonga'daki internet sorunu çözüldü. Yanardağ patlaması ve ardından oluşan tsunamide zarar gören denizaltı kablosunun, 5 hafta sonunda onarılmasıyla ülkede yeniden internet erişimi sağlandığı bildirildi.

Haber 23-02-2022 17:21

İnternetinizin hızına hız katacak sağlam ve kaliteli en iyi ethernet kabloları

İnternetinizin hızı yalnızca tercih ettiğiniz modeme değil kullandığınız ethernet kablosuyla da doğrudan bağlantılı. İyi bir ethernet kablosu kullanarak internet hızınızı maksimuma çıkarabilirsiniz. İnternetinizin hızına hız katacak sağlam ve kaliteli en iyi ethernet kablosu çeşitlerine göz atmaya ne dersiniz?

Haber 18-02-2022 12:38

Sakarya'da internetten sahte ilanla bungalov kiralayan zanlı tutuklandı

Sakarya'da internetten sahte ilanla bungalov kiralayan zanlı tutuklandı

Yurthaber 10-02-2022 22:03

KYK yurtlarında internet kotası var mı? Kyk yurtlarında internet kotası ne kadar oldu 2022?

KYK yurtlarında internet kotası sorununa ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan açıklama geldi. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamayla KYK yurtlarında kalan öğrencilere müjdeli haberi duyurdu. Peki halen KYK yurtlarında internet kotası var mı? Kyk yurtlarında internet kotası ne kadar oldu? Detaylar haberimizde...

Haber 08-02-2022 14:54

Bakan duyurdu! Ücretsiz internet kotası iki kat artırılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce müjdesini verdiği yurtlardaki internet kotasıyla ilgili açıklama geldi. Son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığa bağlı yurtlarda internet kotasını iki katına çıkardıklarını açıkladı.

Finans 07-02-2022 14:31

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı! Türkiye'nin internet hızı arttı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, internet altyapısına ilişkin 2021 yılında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bir yılda Türkiye'nin sabit geniş bant hızının yüzde 65 yükselerek 44,77 Mbps'ye ulaştığını söyledi.

Haber 04-02-2022 12:02

Son Dakika: KYK yurtlarında kalan öğrencilere müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kasapoğlu duyurdu: Artırılıyor

Son dakika haberine göre KYK yurtlarındaki internet kotaları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Trabzon'da gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK yurtlarındaki internet kotalarının yetmediğini söyleyen gençlerin sorusuna karşılık "Mehmet Bey bu cevap sana yakışır" dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da "önümüzdeki dönem itibariyle internet kotasıyla ilgili artırım yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 01-02-2022 20:47

İnternet abonelerini yakından ilgilendiriyor! Mahkeme, cayma bedelinin iadesine karar verdi

Konya'da Onur Kızılçay (28), hızı taahhüt edilenin altında olduğu için internet aboneliğini iptal ettirdi. 1200 TL cayma bedeli ödeyen Kızılçay, daha sonra ödediği cayma bedelini geri alabilmek için Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Heyetin, başvuruyu onaylamasının ardından dava açıldı. Kızılçay, verdiği hukuk mücadelesini ise geçtiğimiz aylarda kazandı.

Haber 30-01-2022 16:24

İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Yeni düzenleme geliyor…

İnternetten alışveriş yapan herkesi ilgilendiren bir düzenleme geliyor. İnternetten yapılan alışverişlerde gelen şikayetler üzerine hükümet harekete geçti. Vatandaşın aldığı ürün görseldekinden farklı ve kalitesiz çıkarsa para cezası dahil çeşitli yaptırımlar uygulanacak. İşte internetten yapılan satışlarla ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 29-01-2022 07:36

Yargıtay'dan emsal karar: Ayıplı malda platform sorumlu değil

İnternetten alışveriş yapanlar için Yargıtay'dan emsal karar geldi. Yargıtay, bir çok müşterinin alışveriş yaptığı dükkan yerine alışveriş platformunu sorumlu tutmasının önüne geçecek bir karara imza attı ve internet alışverişinde karşılaşılan ayıplı malda platformların sorumlu olmadığına hükmetti.

Finans 25-01-2022 12:22

Bir dönem hepimizin vazgeçilmeziydi! 3G'nin fişi çekiliyor: İşte verilen tarihler

4G ve 5G'nin devreye girmesiyle 3G'nin sonu yaklaştı. Yurt dışındaki bazı mobil operatörler, bir dönem internete bağlanırken vazgeçilmezimiz haline gelen 3G hizmetini çok yakında emekliye ayıracak. Bundan sonra 4G ve 5G ile yola devam edilecek, bu ikiliyi daha sonra muhtemelen 6G izleyecek. İşte 3G'nin fişinin çekilme planının detayları...

Haber 23-01-2022 10:40

Konut alacaklar dikkat! Tüketici haklarında değişiklik yapıldı

Tüketici Kanunu’nda yapılan değişikliklerle vatandaş hakları daha güçlü korumaya alındı. BTK tarafından yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanırken yeni düzenlemeyle taahhüde aykırı internet hızı alan abonelerin ise sözleşmeyi cezasız feshedebileceği kaydedildi. Tüketici Kanunu’nda yapılacak değişikliklerle gayrimenkul alım satım sözleşmelerinin noter huzurunda yapılması mecburiyeti getirilirken kat irtifakı kurulmadan gayrimenkul satışının yapılmasının önüne geçilecek.

Finans 18-01-2022 08:04

İnternetten dolandırıcılık yaptığı iddia edilen sanığın 10 yıla kadar hapsi istendi

İnternetten dolandırıcılık yaptığı iddia edilen sanığın 10 yıla kadar hapsi istendi

Yurthaber 11-01-2022 15:04

2021'in en popüler siteleri belli oldu! İlk sırada sürpriz bir isim var

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılının en popüler internet siteleri sıralandı. Cloudflare, 2021'de dünyanın en popüler sitelerini açıkladı. 2021 yılının en popüler internet sitesi sıralamasında ilk sırada ise sürpriz bir şekilde Google'ı tahtından indiren TikTok yer aldı.

Haber 23-12-2021 14:45

İnternetin kesik olduğu döneme ait faturaya itirazda tüketici lehine karar

İzmir'de tüketici hakem heyeti, firmadan kaynaklı arıza nedeniyle internetin kesik olduğu dönemde aboneden alınan 168 lira 30 kuruşun iadesine karar verdi - Talebi haklı bulunan tüketici İbrahim Çetin: - "Burada sorun 168 lira 30 kuruş değil. Ben bu parayla zengin olmam, batmam da. Burada, ben ve benim gibi mağdur olanlar hakkını arasın, ortada bir haksızlık olmasın diye bir başvuru yaptım. Sonuç itibarıyla firma veya vatandaş, kim olursa olsun bu ülkede kanunların, adalet olduğunu hatırlatmak istedim"

Yurthaber 15-12-2021 11:04

Amazon'un internet servisleri çöktü

E-ticaret devi Amazon'un binlerce müşterisi, Prime Video ve Alexa gibi internet üzerinden alışveriş servislerine erişim sorunu yaşadı.

Haber 08-12-2021 07:53

Yemeksepeti çöktü mü? Yemeksepeti'nde teknik arıza yaşandı

Türkiye’nin en büyük yemek sipariş platformlarından biri olan Yemeksepeti'nde erişim sorunu yaşandı. Yemek siparişi vermek için Yemeksepeti'nin internet sitesine giren kullanıcılar, teknik arıza uyarısıyla karşılaştı. Peki Yemeksepeti çöktü mü? Yemeksepeti neden açılmadı?

Haber 07-12-2021 11:52