Fatih Dönmez kimdir?

Fatih Dönmez kimdir?

1965 Bilecik doğumlu olan Fatih Dönmez bürokrat ve siyasetçidir. Eğitim hayatını İstanbul’da geçirmiştir. İlk, orta ve liste eğitimini tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazanmıştır. Buradan mezun olduktan sonra kariyerine NETAŞ’ta AR-GE mühendisi olarak başlamıştır. 2008-2015 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) üyeliği görevinde bulundu. 2015'te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi. Evli ve 3 çocuk babası olan Dönmez 10 Temmuz 2018'de Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na atanmıştır.

Fatih Dönmez Haberleri

Bir ilimizde daha petrol müjdesi! Yabancı şirket 'yok' diyerek kapatmıştı! Bakan duyurdu: Petrol keşfini yakında ilan edeceğiz

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2’ isimli araştırma sahasında petrol bulundu. Arama yapan yabancı şirketin daha önce ‘Petrol yok’ diyerek kapattığı kuyuda bulunan petrolün yüksek kalitede olduğu öğrenilirken bölge halkı petrole sevinci yaşıyor. Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kısa süre önce bir gazeteye "Adana'daki petrol keşfini yakında ilan edeceğiz" şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Finans 23-06-2022 15:02

Vatandaşı üzecek haber! Elektriğe en az yüzde 30 zam geliyor

Elektrik fiyatlarına bir zam daha geliyor. Elektrik dağıtım şirketlerinin yöneticileri ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez geçtiğimiz günlerde bir araya gelmişti. Yöneticiler, Bakan Dönmez'den yüzde 50 zam talebinde bulundu. Son gelişmelerle birlikle 1 Temmuz'dan itibaren elektrik fiyatlarında en az yüzde 30 zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Haber 20-06-2022 17:07

Bakan Dönmez tek tek duyurdu: Elektrikte kritik adımlar atıldı...

Son dakika haberi...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 2030'a kadar elektrikli araç şebeke altyapısı için 1 milyar dolarlık yatırım yapılacağının altını çizerek, "2030'a kadar dağıtık üretim ve yenilenebilir enerji teknolojileri için 2 milyar dolarlık şebeke yatırımı yapılması gerekiyor" dedi. Elektrik dağıtım sektörü yatırımları hakkında da konuşan Bakan Dönmez, toplam 20 milyar liralık bir yatırımın hayata geçirildiği bilgisini paylaştı.

Finans 16-06-2022 12:23

Doğal gaz fiyatlarındaki artışla ilgili yeni açıklama: Olağan dışı tedbirler almamız gerekiyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez enerji sektöründeki fiyat artışlarının olağan dışı olduğunu söyleyerek bu dönemin atlatılması için olağan dışı tedbirler alınması gerektiğini vurguladı. Sektördeki fiyat dalgalanmalarının, karşılarına zorluk çıkardığını belirten Bakan Dönmez olası tedbirlerin alınması durumunda geçici olarak uygulanacağını belirtti. Nisan ayında zamlanan doğal gaz fiyatları Mayıs'ta sabit kalırken Haziran'da da yüzde 30 artmıştı.

Finans 14-06-2022 17:26

Enerji Bakanı Dönmez: 2026 gibi enerji üretiminin yüzde 35'ini Karadeniz'deki sahadan karşılayacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki Sakarya Gaz Sahası'nda 2020'de keşfedilen doğal gazın ilk üretimine 2023 itibarıyla başlanacağını duyurdu.

Haber 14-06-2022 05:03

Son Dakika: Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın fiyatlara etkisi ne olacak? Bakan Dönmez canlı yayında açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle Karadeniz'de bulunan doğal gaz için bugün denize ilk boru indirme ve kaynak işlemleri gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli açıklamalarda bulunduğu törenin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TRT Haber canlı yayında merak edilenleri yanıtladı. Bakan Dönmez, Karadeniz'de bulunan doğal gazın fiyatlara etkisiyle ilgili de önemli ifadeler kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 13-06-2022 21:46

Bakan Dönmez: 'Kritik bir safhayı daha geride bıraktık'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'de keşfedilen doğal gazı taşıyacak boruları deniz tabanına yerleştirecek geminin Çanakkale Boğazı'ndan geçtiğini bildirdi.

Finans 06-06-2022 09:22

Bakan Dönmez duyurdu: Temmuzda ilk kaynağı yapacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Karadeniz gazı inşallah önümüzdeki yıl vatandaşlarımız ile buluşacak. Dördüncü sondaj gemimiz şu an Mersin Taşucu’na demirlemiş durumda. Burada 2 aylık bir bakım süreci olacak. Ve ardından ilk sondajı için demir alacak. Su altı borularının temininde son aşamadayız. Gelecek ay gibi en geç bütün borular Filyos’a inmiş olacak. Temmuz da boruların deniz altına döşenmesi için ilk kaynağı vurmuş olacağız” dedi.

Finans 27-05-2022 15:50

Türkiye'de bir ilk! Bakan Dönmez 'Seri üretime geçiyoruz' diyerek duyurdu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli ve milli jeneratör üretiminde artık seri üretime geçildiğinin müjdesini verdi.

Finans 25-05-2022 11:15

Silivri Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi'nin kapasitesi 4,6 milyar metreküpe çıkıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: - "Karadeniz'deki 540 milyar metreküplük gaz keşfimizin yanında karadaki depolama tesislerimizin de kapasitelerini artırıyoruz" - "İnşallah yıl sonunda hem Silivri'deki tesisimizin hem de Saros FSRU'nun açılışını gerçekleştireceğiz ve arz güvenliğimizi perçinleyeceğiz"

Yurthaber 09-05-2022 09:44

Bakan Dönmez, AK Parti Kocaeli Teşkilatının iftarında konuştu:

"Şu aralar ana muhalefetin lideri biliyorsunuz yalan ve iftiralarla dolu bir kampanya yürütüyor. Önce '4 milyon abonenin elektriği kesik.' dedi. Yalanını rakamlarla ortaya koyduk. Ardından geçen hafta ziyaret ettiği evin 'Elektrikleri 4 aydır kesik.' dedi. Öyle olmadığını belgelerle ortaya koyduk" - "Bunlara laf anlatmak aslında zaman israfı ancak gel gör ki meydanı da bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz"

Yurthaber 30-04-2022 21:03

Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'nun ev ziyaretine ilişkin yeni açıklama: Elektrikleri kendi elleriyle kesmişler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de elektriği kesik olduğu iddia edilen bir aileyi ziyaret etmesine ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği evde elektriğin borç nedeniyle kesik olmadığını belirterek, "Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saati olan 18.18-21.31 arası birileri elektrikleri kesmiş. Ziyaretin hemen ardından saat 21.31 civarlarında hane elektrik kullanımına kaldığı yerden devam etmiş" dedi.

Haber 27-04-2022 20:59

Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'nun ev ziyaretine ilişkin açıklama: İspat istemiştiniz, işte ispatı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de elektriği kesik olduğu iddia edilen bir aileyi ziyaret etmesine ilişkin yeni açıklama yaptı. Dönmez, evde elektriğin kesik olmadığının ispat edildiğini belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu, anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim miktarı ve kesinti bilgilerini tarih-saat olarak hafızasında saklamakta olduğunu bilmiyorsunuz. İspat istemiştiniz, işte ispatı" dedi.

Haber 26-04-2022 02:04

Son Dakika: Bakan Dönmez Kılıçdaroğlu'na seslendi! "O gece elektrikler gerçekten kesik miydi?"

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de elektriği kesik olduğu iddia edilen bir aileyi ziyaret etmesine ilişkin açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu'na seslenerek "O gece elektrikler gerçekten kesik miydi?" dedi. Bakan Dönmez, "Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. O evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız" ifadelerini kullandı. Bakan Dönmez'in paylaşımına Kılıçdaroğlu'ndan da yanıt geldi.

Haber 24-04-2022 21:34

Siyasette yeni polemik! Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'na yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektriğinin kesilmesi sonrası yaptığı açıklamada '4 milyon hanenin elektriği kesik' ifadesini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu ifadesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yanıt vererek "Rakamlar yalan söylemez. Rakamlar 278 bin olduğunu gösteriyor. Bu sadece konut değil ticarethane ve sanayileri de içeriyor. Toplamda da baktığımızda yüzde 1'in altında" diye konuştu.

Haber 22-04-2022 18:13

Bakanlar Nebati, Kirişci ve Dönmez'den 'tarım' ve 'enerji' toplantısı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile tarımsal üretimi arttırmaya ve enerji giderlerini azaltmaya yönelik toplantı yaptıklarını duyurdu.

Haber 14-04-2022 19:42

Yavuz Sondaj Gemisi'ne kritik görev! Karadeniz'e uğurlanıyor

Yavuz sondaj gemisi, Karadeniz gazının 2023'te kullanıma sunulması için çalışmalarına bugünden itibaren başlıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlama Töreni'ne katıldı. Bakan Dönmez dünyanın en büyük inşaat projelerinden birinin Filyos'ta yürütüldüğünü söyledi ve Doğu Akdeniz'den de doğal gazla ilgili önemli gelişmeler olacağını belirtti.

Finans 08-04-2022 17:36

Bakan Dönmez'den yeni açıklama! 'Faturalara yansımayacak'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den faturalarla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Dönmez, "Uzlaştırma fiyatları doğal gaz ve ithal kömür santralleri için megavatsaat başına 2 bin 500 lira olarak belirlendi. Diğer santraller için bin 200 lira olarak kararlaştırılmış oldu. Bu destekle birlikte fiyat artışlarının faturalara yansımasını da engelleyeceğiz" dedi.

Finans 31-03-2022 12:00

Bakan Dönmez'den flaş 'Karadeniz gazı' açıklaması! İlki getirildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Karadeniz gazı' ile ilgili önemli bir gelişmeyi sosyal medyadan duyurdu. Bakan Dönmez, Karadeniz'deki gaz keşfinde kullanılacak 5,1 metreye 5,9 metrelik kuyubaşı vanalarından ilkinin Zonguldak'ın Filyos ilçesine getirildiğini açıkladı.

Haber 29-03-2022 21:31

Bakan duyurdu! 9,2 milyar lira vatandaşın cebinde kaldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kalıcı yaz saati uygulamasıyla bugüne kadar yaklaşık 8,3 milyar kilovatsaat tasarruf sağlandığını bunun da yaklaşık 9,2 milyar liraya denk geldiğini bildirdi.

Finans 17-03-2022 17:18

Son dakika: Bakan Dönmez Karadeniz’den bulunan gaz için tarih verdi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de bulunan gazın ne zaman kullanıma gireceği hakkında önemli bilgiler paylaşarak 2023'ün ilk yarısını işaret etti. Bakan Dönmez, Karadeniz gazının 2023 mart ayına kadar sisteme bağlanacağını söyledi. İşte Bakan Dönmez’in son dakika açıklamalarının detayları…

Finans 12-03-2022 11:08

Bakan Dönmez duyurdu! "Şimdi dört gözle bekliyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli bir gelişmeyi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Bakan Dönmez paylaşımında “Şimdi dört gözle Türkiye’ye doğru yola çıkan 4. sondaj gemimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber 07-03-2022 22:53

Bakan Dönmez'den Isparta açıklaması: Tüm yaptırımları uygulayacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Isparta'daki elektrik kesintilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Vatandaşlarımızın mağdur edilmesine asla izin veremeyiz. Soruşturma sonuca göre şirkete gereken tüm yaptırımları uygulayacağız" açıklamasını yaptı.

Finans 04-03-2022 11:42

Elektrik faturalarında yeni düzenleme! Bakan Dönmez detayları tek tek anlattı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte yeni düzenlemenin ayrıntılarını açıkladı. 1 Mart'tan sonraki tüketimlerin yeni tarifeyle faturalandırılacağını belirten Bakan Dönmez, "Tüketimine göre değişmekle birlikte hem KDV hem de kademedeki bu iyileştirmeyle birlikte yüzde 8 ila yüzde 14 arasında bir indirime tekabül ediyor" dedi. Bakan Dönmez, 4. sondaj gemisinin de 1-2 ay içinde Türkiye'de olacağını bildirdi.

Finans 01-03-2022 13:19

Enerjide dev adımlar! Bakan Dönmez duyurdu: 'Devreye alacağız'

Türkiye'den enerji alanında dev adımlar gelmeye devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "İnşaatı devam eden Saros Terminali'nde de sona yaklaşmak üzereyiz. Bu yıl içerisinde devreye alacağız" dedi.Dönmez, Silivri ve Tuz Gölü yer altı doğal gaz depolama tesislerinin kapasite artırma çalışmalarının tamamlanmasıyla gelecek yıl iki tesisin toplam kapasitesinin 10 milyar metreküpe ulaşacağını bildirdi.

Finans 20-02-2022 13:46

Son dakika: Bakan Dönmez'den açıklama! "Yeni bir indirim tarifesi için çalışıyoruz"

Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez katıldığı bir televizyon programında gündem ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, elektrik fiyatlarıyla ilgili olarak "Ticarethanelerde yeni bir indirim tarifesi için çalışıyoruz. Cemevlerinde yarı yarıya indirim olacak." ifadelerini kullandı.

Haber 18-02-2022 21:47

Bakan duyurdu: Karadeniz'de üçüncü arama sondajı başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih gemisinin Karadeniz'de bulunan Sakarya gaz sahasında üçüncü sondajına başladığını bildirdi.

Finans 16-02-2022 11:24

Son dakika: Elektrik faturaları için flaş gelişme! Kritik zirve sona erdi

Son dakika: Elektrik faturalarının yüksekliğiyle ilgili gelen şikayetleri değerlendiren hükümet düğmeye bastı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik dağıtım şirketlerinin bir araya geldiği kritik zirve sona erdi. Bakan Dönmez toplantı sonrasında, "Enerji fiyatları küresel bir sorun haline geldi. Kömür fiyatları 5 kat arttı. Doğal gaz 10 kat arttı. Asıl temel sorun elektrik enerji üretim maliyeti." ifadelerini kullandı.

Finans 11-02-2022 16:32

Son dakika: Elektrik faturalarında indirim için kritik gün! Gözler Ankara'daki kritik zirvede

Son dakika haberi: Elektrik faturalarındaki büyük artış vatandaşları adeta isyan ettirirken, indirim bekleyen vatandaşların gözü kulağı bugün Ankara'da olacak. Elektrik faturalarının yüksekliğiyle ilgili gelen şikayetleri değerlendiren hükümet düğmeye bastı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik dağıtım şirketlerini bugün başkente çağırdı. Kritik görüşmede elektrikte indirim ve elektrik faturalarında yeni tarife formülleri masaya yatırılacak. İşte elektrik faturalarıyla ilgili kritik top

Finans 11-02-2022 08:07

Son dakika: Isparta'da son durum ne? Elektrik faturalarıyla ilgili yeni karar

Son dakika haberine göre, şiddetli kar yağışı nedeniyle Isparta'da yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez canlı yayında son gelişmeleri değerlendirdi. Bakan Dönmez, Isparta'da elektrik faturalarının tahsilatının 1 ay süreyle erteleneceğini açıkladı. Isparta'daki elektrik kesintileriyle ilgili son durum ne? İşte yanıtı...

Haber 08-02-2022 15:51

Isparta'daki elektrik kesintilerinde son durum! Bakan Dönmez flaş gelişmeyi duyurdu

Isparta’daki elektrik kesintilerindeki son durum başta Ispartalılar olmak üzere herkes tarafından merak ediliyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, son olarak yaptığı açıklamada il ve ilçe merkezlerinde enerjisiz şebeke kalmadığını ve bugün de kırsaldaki sorunların giderilmiş olacağını söyledi. Bakan Dönmez daha önceki açıklamasında ekip, araç ve gereç sayılarını artırdıklarını belirtip, Sivas, Kastamonu, İstanbul, Bursa ve İzmir'den ekip transfer edildiğini açıklamıştı.

Haber 06-02-2022 20:35

Son dakika: Sanayi tesislerinde uygulanan elektrik ve doğal gaz kısıtlamaları için tarih verildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sanayi tesislerinde uygulanan elektrik kısıtlamasının 29 Ocak'ta sona ereceğini, doğal gazdaki kısıntının ise 31 Ocak'tan itibaren yüzde 40'tan yüzde 20'ye düşürüleceğini açıkladı. BOTAŞ da, İran'dan test amaçlı sınırlı sayıda gaz arzının başladığını duyurdu.

Haber 28-01-2022 19:20

İran, doğal gazı borçlardan dolayı mı kesti? Bakan Dönmez'den net cevap

İran sınırında yaşanan teknik arızadan dolayı 10 gün boyunca Türkiye'ye doğal gaz akışının kesileceği açıklanmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından kesintinin teknik arızadan değil Türkiye'nin borçlarından dolayı olduğu iddia edilmişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bu iddialarla ilgili olarak, "Borcumuz söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Haber 24-01-2022 21:44

Son dakika: Ekonomi kurmayları toplandı! Kritik toplantı başladı

Son dakika haberine göre, Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplandı. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında, yeni ekonomi modelinin detayları konuşulacak. Son ekonomik gelişmeler değerlendirilecek.

Finans 18-01-2022 12:57

Bakan Dönmez: Karadeniz gazını taşıyacak borular Filyos’a gelmeye başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'de çıkartılacak doğalgazı karaya taşıyacak olan boruların Filyos Doğalgaz İşleme Tesisleri'ne geldiğini açıkladı.

Finans 16-01-2022 23:46

Bakan Dönmez duyurdu! Doğal gaz da dahil edildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ısınma yardımı ile ilgili önemli bir gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Dönmez, sosyal destek olarak verilen ısınma yardımının kapsamının doğal gazı da içine alacak şekilde genişletildiğini belirtti.

Finans 13-01-2022 20:25

SON DAKİKA | CHP önerge vermişti! Kalıcı yaz saati uygulaması değişiyor mu? Bakan Dönmez açıkladı

Son dakika haberi: Uzun süredir tartışma konusu olan kalıcı yaz saati uygulaması hakkında son durum ne? Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Burak Erbay, sabit yaz saati uygulamasıyla ilgili soru önergesi vermişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kalıcı yaz saati hakkında konuştu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 10-01-2022 08:09

Son dakika: Bakan Dönmez duyurdu: Yeni hamle ferrobor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2021'de 2,5 milyon tonu ihraç olmak üzere, 2,6 milyon tonluk bor ürünleri satışı yaptık. Buradan 1 milyar doların üzerinde satış rakamı elde ederek rekor kırdık." dedi.

Finans 28-12-2021 10:46

Bakan Dönmez duyurdu! Fatih sondaj gemisi Türkali-7'de sondaja başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından "Adım adım hedefe" mesajıyla yaptığı paylaşımda Fatih sondaj gemisinin Türkali-7 kuyusunda sondaja başladığını duyurdu.

Haber 25-12-2021 02:49

Karadeniz'deki doğal gaz konutlarda ne zaman kullanılacak? Bakan açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Karadeniz'de keşfedilen doğal gazla ilgili, "İlk üretime 2023'te geçeceğiz. Çalışmalarımız bir taraftan devam edecek. Karadeniz'deki gaz 2023'te kullanılabilir hale gelecek." ifadelerini kullandı.

Finans 13-12-2021 22:08

Bakan Dönmez duyurdu! Rüzgar enerjisinde üretim rekoru

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 10 Aralık'ta rüzgar enerjisiyle üretilen 188 bin 418 megawatt saat (MWh) elektriğin, toplam elektrik üretimindeki yüzde 20,3'lük oranla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı.

Finans 12-12-2021 02:54

Bakan Dönmez duyurdu! Elektrik faturalarında kademeli tarife dönemi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla uygulamaya koyacağımız kademeli tarife uygulaması ile evinde elektriği az tüketen vatandaşlarımız daha az fatura ödeyeceklerdir. Bu sayede meskenlerde elektrik kullanımında tasarruf miktarı da artacaktır. Bununla birlikte, dar gelirli vatandaşlarımıza aylık 150 kWh’e kadar elektrik tüketim desteği devletimiz tarafından sağlanmaktadır” dedi.

Finans 07-12-2021 20:20

Son Dakika! Bakan Dönmez: Yenilenebilir enerjide 2023 hedefine ulaşıldı

Enerji Bakanı Dönmez, kış saati uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Düzenlemenin başlamasından bu yana 6,82 milyar kilowatt saat, 6 milyar TL tasarruf sağlandı." ifadelerini kullandı.

Finans 22-11-2021 10:28

Bakan Dönmez'den doğal gaz paylaşımı: 650 bin m3'e yükseldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkali-2 kuyusuna ilişkin olarak önemli açıklamada bulundu. Bakan Dönmez "Türkali-2 kuyusu Rezervuar-1 testi günlük 650 bin m3'e yükselen akışla devam ediyor. Karadeniz gazında 2023 hedefimiz açık ve net. Adım adım ilerliyoruz." dedi.

Finans 20-11-2021 16:43

Türkiye dördüncü sondaj gemisini filosuna kattı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Fatih, Yavuz ve Kanuni sondaj gemilerinin ardından dördüncü sondaj gemisini de filosuna kattığını bildirdi.

Finans 17-11-2021 16:43

Bakan duyurdu! Rüzgardan elektrik üretiminde rekor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 10 Kasım'da rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldığını bildirdi.

Finans 12-11-2021 15:06

Bakan Dönmez duyurdu! "Yeni müjdeler için gün sayıyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Karadeniz'deki keşiflerimizin miktarını ve değerini artıracak yeni müjdeler için gün sayıyoruz" açıklamasını yaptı.

Finans 09-11-2021 14:13

Bakan Dönmez'den yerli doğal gaz açıklaması! Gazın ilk fazı için tarih verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yerli gaza ilişkin açıklama yaptı. Bakan Dönmez açıklamasında 2023'ü işaret ederek, "2023'te gazın ilk fazını sisteme vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Finans 05-11-2021 16:29

Son Dakika! Bakan Dönmez: Fiyat artışları hem devletin kasasına hem de vatandaşın cebine yansıyacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dünyada enerji fiyatlarında genel bir artış olduğunu, bunu faturaya en az yansıtan ülkelerden birinin Türkiye olduğunu vurguladı, "Yıllık ortalamaya bakınca faturanın yarısını hükümet karşılar duruma geldi." dedi. Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği müjdeye de değinerek "Hem devletin hem de vatandaşın kasasına yansıyacak" ifadelerini kullandı.

Finans 04-11-2021 11:41