Adalet Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

Adalet Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

Adalet ve yargı işlerinden sorumlu olan Adalet Bakanlığı, hükümetlere bağlı olarak görevlerini yerine getirir. Meclisin yargı kolu olarak çalışan bu bakanlık, adalet hizmetleriyle ilgili tüm işlerden sorumludur. Hizmetleri yerine getirirken düzenleme, denetleme ve yargılama gibi faaliyetleri yürüten Adalet Bakanlığı, kanunlarda belirtilen görevleri yapmakla yükümlüdür. Merkez ve taşra olmak üzere iki teşkilatı bulunan bu bakanlığın bünyesinde çalışan birçok kurum vardır. Adli Tıp Kurumu, Adalet Akademisi, Ceza ve İnfaz Kurumlarıyla Tutukevleri İş Yurtları Kurumu Adalet Bakanlığı'na bağlı kuruluşlar arasında yer alır. Ülkenin adalet gibi temel bir fonksiyonunu yerine getirmeye çalışan bu bakanlık, adalet kurumlarını planlayarak idari tüm görevlerini denetler. Adalet mevzuatıyla ilgili görüşlerini bildirir, alınan kararların ülkenin hukuk sistemine olan uygunluğunu değerlendirir.

Adalet Bakanlığı Haberleri

Üniversitelerde Adalet Bölümü kapatıldı mı, neden? Adalet Meslek Yüksekokulları neden kapatıldı? YÖK'ten önemli karar!

Adalet bölümünün kapanmasına ilişkin araştırmalar yoğunluk kazandı. Bilindiği üzere ön lisans bölümü olan Adalet bölümü mezunları DGS ile Hukuk bölümüne geçiş yapabiliyorlardı. Konuya dair detaylar merak konusu oldu. Peki, Adalet bölümü kapatıldı mı? Adalet Meslek Yüksekokulları neden kapatıldı? İşte YÖK'ten konuya dair yapılan açıklamanın detayları...

Egitim 06-12-23 07:48

Nöbetçi noterlerde 2 milyon 374 bir işlem yapıldı

Adalet Bakanlığının hizmete sunduğu nöbetçi noter uygulaması kapsamında bugüne kadar 2 milyon 374 bin 653 işlem yapıldı.

Yurthaber 27-11-23 10:28

Adalet Bakanlığının bütçesi TBMM'de! Bakan Tunç'tan 'yeni anayasa' mesajı

Adalet Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başladı. Bütçe görüşmelerinde sunum yapan Bakan Tunç, "Gerek kanunlarımızın yenilenmesi gerekse Anayasa'da gerçekleştirdiğimiz reformlarla önemli mesafeler kaydetmiş olsak da halen yeni bir Anayasaya ihtiyaç duyduğumuz açıktır" mesajını verdi.

Haber 21-11-23 12:26

Adalet Bakanlığı, 1000 adli ve idari yargı hakim ve savcı yardımcısı alacak

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre, 800 adli yargı hakim ve savcı yardımcısı, 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı yardımcısı ile 100 idari yargı hakim yardımcısı alımı yapılacak.

Yurthaber 08-11-23 07:23

Tesis yönetimi için önemli çalıştay! Sertifikayı alıp denetimin önemini vurguladılar...

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve TRKTYD, TRFMA, TYTFED, TESYÖN, İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı, Adalet Bakanlığı tarafından organize edilen 1. Tesis Yönetim ve Kamu Kurumları Çalışma Kampı Sakarya’da yapıldı.

Haber 04-10-23 12:11

Adalet Bakanlığına 64 sözleşmeli personel alınacak

Adalet Bakanlığı, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere 64 sözleşmeli personel alacak.

Yurthaber 13-09-23 10:49

Samsun'da düzenlenen Adalet Spor Oyunları sel nedeniyle ertelendi

Adalet Bakanlığı tarafından Samsun'da düzenlenen, adliye çalışanlarının katılacağı Adalet Spor Oyunları'nın ertelendiği duyuruldu.

Yurthaber 04-09-23 13:26

Adalet Bakanlığı, CHP heyetiyle yapılacak görüşmeyi iptal etti

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile beraberindeki heyetin Bakan Yılmaz Tunç ile yapacağı görüşme Adalet Bakanlığı tarafından iptal edilirken bakanlıktan açıklama yapıldı.

Haber 09-08-23 14:25

Adli tatil ne zaman bitecek 2023? Adli tatil kaç gün sürüyor, davalara ne zaman bakılacak?

Adli tatil ne zaman, sorusu temmuz ayının gelmesi ile beraber merak konusu oldu. Adli çalışanlar her yıl dönemsel olarak bir tatil sürecine giriyor. Bu süreçte nöbetçi mahkemeler ve acil davalar çalışmaya devam ediyor. Adli tatil olarak bilinen temmuz ayında tatil başlangıç ve bitiş tarihine ilişkin araştırmalar hız kazandı. Peki, Adli tatil ne zaman bitecek 2023? Adli tatil kaç gün sürüyor, davalara ne zaman bakılacak?

Haber 03-08-23 12:13

Adli tatil ne zaman başlayacak ve bitecek? 2023 Adli tatil kaç gün sürecek? İşte tarihler!

Temmuz ayının gelmesiyle beraber mahkeme çalışanları dönemsel bir tatil sürecine girerken yalnızca nöbetçi mahkemeler çalışmaya devam ediyor. 2023 yılında da adli tatil tarihleri sıklıkla sorgulanıyor. Peki, 2023 yılında adli tatil kaç gün? Adli tatil hangi tarihlerde olacak? işte detaylar...

Haber 08-07-23 11:48

Resmi Gazete'de yayımlandı! 12 ilde 24 yeni idare mahkemesi kararı kurulacak...

Resmi Gazete'de dikkat çeken bir karar daha yayımlandı. Alınan son karara göre 12 ilde 24 yeni idare mahkemesi kurulmasına karar verildi. Adalet Bakanlığı'nın aldığı karar ile birlikte harekete geçildiği öğrenildi.

Haber 27-05-23 07:45

Hakimlik mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Hakim savcı sonuçları 2023 nasıl öğrenilir? Adalet Bakanlığı sorgulama ekranı!

Hakimlik ve savcılık mülakat sonuçları merak ediliyor. Adli yargı hakim ve savcı adaylığı mülakatları geçtiğimiz Nisan ayında tamamlandı. Adayların gözleri sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Hakimlik mülakat sonuçları, Adalet Bakanlığı'nın resmi sitesinden öğrenilebiliyor. Peki, Hakimlik mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Hakim savcı sonuçları 2023 nasıl öğrenilir?

Haber 10-05-23 00:10

Akşener'in 'İmralı' iddiasına Adalet Bakanlığı'ndan yanıt! Belgeler paylaşıldı

Adalet Bakanlığı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İmralı iddiasına belgelerle yanıt verdi. Bakanlık yaptığı açıklamada İmralı'daki tesislerde fırtına nedeniyle meydana gelen hasarın giderilmesi için 4 kişilik ekibe başkanlık yapması için bir hakimin görevlendirildiğini ifade etti. Açıklamanın devamında "Hükümlülerin barındırıldığı cezaevi bölümünde hiçbir inceleme ve denetim yapılmamıştır" denilerek söz konusu iddiaların gerçek olmadığı aktarıldı.

Haber 06-05-23 15:49

Fahiş kira artışlarına karşı yeni formül! İki bakanlık düğmeye bastı: Bölgesel kira artışı geliyor

Fahiş kira artışları Türkiye'nin gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Adalet Bakanı Bozdağ, kira artışları ile ilgili yaptığı açıklamasında kira artışlarıyla ilgili 3 alternatiflerinin olduğunu açıklamıştı. Fahiş kiralara çözümle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Adalet Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı sorunun çözümü için düğmeye bastı. Fahiş kiralara karşı bölgesel artış çözümü üzerinde duruluyor. İşte o yeni formülün detayları...

Finans 27-04-23 06:39

Çocuk görüşme merkezleri 4 il ve 15 ilçede daha hizmete giriyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana, Kilis, Şanlıurfa ve Gaziantep'te merkezler yarından itibaren faaliyete başlayacak.

Yurthaber 23-04-23 11:55

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 2023 ne zaman? 22 bin 120 Adalet Bakanlığı personel alımı branş dağılımı ve kontenjanlar

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu olurken birçok kişi de internette başvuru şartlarını araştırıyor. Yapılan açıklamaya göre; Personel Genel Müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, İcra Dairesi Başkanlığı kurumlarına toplamda 22 bin 120 personel alınacak. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? 2023 Adalet Bakanlığı personel alımı branş dağılımı ve kontenjanlar belli mi? İşte detaylar...

Finans 18-04-23 13:55

Adalet Bakanlığına personel alımında yeni gelişme: Sayı güncellendi! Bakan Bozdağ tarih vererek duyurdu

Adalet Bakanlığına alınacak personel sayısı artırıldı. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bakanlığa 18 bin 500 personel alınacağını duyurmuştu. Bozdağ son açıklamasıyla güncellenen rakamı duyurdu.

Haber 16-04-23 13:48

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TARİHİ 2023: 18 bin 305 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler?

Adalet Bakanlığı personel alımı tarihi ve başvuru şartları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yapılan açıklamaya göre Personel Genel Müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, İcra Dairesi Başkanlığı kurumlarına toplamda 18 bin 305 personel alınacak. Peki, 18 bin 305 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

Finans 14-04-23 10:57

Cezaevlerinde üretilen yumurtalar yoğun ilgi görüyor

Cezaevlerinde üretilen ve İşyurtlarının mağazalarında satışa sunulan yumurtalar, vatandaşlar tarafından rağbet görüyor.

Yurthaber 12-04-23 12:04

Son dakika: Bakan Bozdağ duyurdu! Adalet Bakanlığı 18 bin 305 personel alacak

Son dakika haberi... Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 18 bin 305 yeni personel alımı yapılacağını, ilerleyen günlerde ilanların yayımlanacağını söyledi. Bakan Bozdağ, deprem soruşturmaları ile ilgili ise "Hiçbir delilin karartılmasına izin verilmemiştir. Hiçbir enkaz delil toplanmadan kaldırılmamıştır" dedi.

Haber 25-03-23 19:14

Bakanlık harekete geçti! Deprem ve salgın dönemlerinde fahiş fiyat artışlarına hapis cezası geliyor

Deprem ve salgın dönemlerindeki fahiş fiyat artışlarına karşı harekete geçildi. Verilen bilgiye göre, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla, Bakanlık, deprem ve salgın dönemlerindeki fahiş fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla yeni yasal düzenleme için teknik çalışma başlattı. Türk Ceza Kanunu'na (TCK) eklenecek maddeyle, deprem ve salgın dönemlerinde ürünlerin, kiraların fiyatlarında fahiş artış yapanlara 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Haber 27-02-23 17:16

Eskişehir'den deprem bölgesine prefabrik evler gönderiliyor

Eskişehir'de hükümlülerin barındırılması için hazırlanan, kullanılmamış prefabrik evler tırlara yüklenerek Kahramanmaraş'taki depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Yurthaber 17-02-23 10:56

SON DAKİKA | Bakanlık duyuru yayınladı! Deprem Suçları Soruşturma Büroları kurulmasını istedi

Son dakika haberi: Adalet Bakanlığı, depremden etkilenen illerdeki Cumhuriyet Başsavcılıklarına duyuru yayınlayarak, yıkılan binalarla ilgili ’Deprem Suçları Soruşturma Büroları’ kurulmasını istedi.

Haber 11-02-23 12:05

SON DAKİKA | Adalet Bakanlığı'ndan deprem bölgesindeki yağma olaylarına karşı hırsızlık genelgesi!

Son dakika haberi: Adalet Bakanlığı, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan depremden etkilenen illerde yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili soruşturmaların derhal fiziki ortamda başlatılması için Cumhuriyet Başsavcılıklarına yazı gönderdi. Yazıda, deprem bölgesinde bulunan adliyelerdeki fiziki yapının ve UYAP sisteminin zarar görmesi nedeniyle soruşturmaların gecikmeksizin fiziki ortamda yapılması istendi.

Haber 10-02-23 12:37

Cezaevinde yaşamını yitirmişti... Adalet Bakanlığından 'Vural Avar' açıklaması: Özel af iddialarına yanıt verildi

Adalet Bakanlığı, cezaevinde 20 Aralık'ta hayatını kaybeden 28 Şubat davası hükümlüsü emekli Korgeneral Vural Avar'ın, Cumhurbaşkanı'na belirli durumlarda kişilerin cezalarını hafifletme veya kaldırma yetkisi tanıyan Anayasa'nın 104. maddesinden yararlanma talebinde bulunduğunu ve dilekçesinin derhal işleme konulduğunu bildirdi.

Haber 27-12-22 15:30

Adalet Bakanlığı Hakimlik Savcılık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Hakimlik Savcılık sınav sonuç sorgulama ekranı!

Adalet Bakanlığı Hakimlik Savcılık sınavı kasım ayında yapılmıştı. Şimdi ise sınava giren adayların gözleri, açıklanması beklenen sınav sonuçlarına çevrildi. Adalet Bakanlığı Hakimlik Savcılık sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Peki Adalet Bakanlığı Hakimlik Savcılık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte Hakimlik Savcılık sınav sonuç sorgulama ekranı!

Egitim 23-12-22 09:30

Adalet Bakanlığı’ndan cinsel istismar genelgesi! Bütün başsavcılıklara gönderildi…

Kamuoyunda infiale neden olan cinsel istismar skandallarının ardından Adalet Bakanlığı harekete geçti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kadına yönelik şiddet ile çocuklara yönelik özellikle cinsel istismar suçlarına ilişkin soruşturmaların titizlikle yürütülmesi ve bu konulardaki soruşturmaların Adalet Bakanlığı’na bildirilmesine yönelik genelge yayınladı.

Haber 22-12-22 10:11

Adalet Bakanlığı 2592 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular başladı!

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları geçtiğimiz gün (5 Aralık) itibarıyla başladı. 2 bin 592 memur alımı yapılacak. Açık pozisyonlar için Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar istihdam edilecek. Peki Adalet Bakanlığı 2592 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

Haber 06-12-22 10:42

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? 406 personel alınacak!

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları, bugün (30 Kasım 2022 Çarşamba) Resmi Gazete'de yayımlanan ilan sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Açıklamada, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 132 psikolog, 52 pedagog ve 222 sosyal çalışmacı kadrosuna sözlü sınav sonucuna göre toplam 406 personel alımı yapılacağı belirtildi. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Haber 30-11-22 07:25

Adalet Bakanlığı 406 personel alacak! İlan Resmi Gazete'de yayımlandı

Adalet Bakanlığının personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 132 psikolog, 52 pedagog ve 222 sosyal çalışmacı kadrosuna sözlü sınav sonucuna göre toplam 406 personel alımı yapılacak.

Haber 30-11-22 02:38

Hakimlik Savcılık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Hakimlik Savcılık sınav sonuç tarihi belli oldu!

Adalet Bakanlığı Hakimlik Savcılık sınavının sonuçları araştırılmaya başlandı. 2022-Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-Adli Yargı), 2022-Adalet Bakanlığı Avukatlar için Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2022-Adli Yargı-Avukat) ile 2022-İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavının sonuçları aynı tarihte açıklanacak. Peki Hakimlik Savcılık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler...

Egitim 27-11-22 12:07

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı giriş yerleri belli oldu! Arabuluculuk sınavı ne zaman, saat kaçta?

2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı'nın giriş yerleri belli oldu. 04 Aralık 2022 tarihinde uygulanacak olan Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı’na (2022-Arabuluculuk) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamalandığı bilgisi paylaşıldı. Arabuluculuk sınavına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz..

Egitim 24-11-22 14:26

e-Devlet'te yeni hizmet! Bugün başlıyor

E-Devlet'te, yeni bir hizmet daha duyuruldu. E-Devlet üzerinden 19 yabancı dilde tercüme edilmiş adli sicil belgesi verilmesi hizmetine 9 yeni yabancı dil daha ekleniyor. e-Devlet'ten yarın itibariyle Boşnakça, Hırvatça, Kazakça, Kırgızca, Moğolca, Özbekçe, Sırpça, Tacikçe ve Türkmence dillerinde de yabancı dile tercüme edilmiş adli sicil belgesi alınabilecek.

Finans 14-11-22 09:25

Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı başvuruları başladı! İcra Sınavı Başvurusu nasıl yapılır?

İcra Sınavı Başvurusu ile ilgili son dakika açıklaması Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapıldı. 2022 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavının 25 Aralık'ta yapılacağı aktarılırken başvuru sürecinin bugün başladığı belirtildi. Sınava katılmak isteyenler için son başvuru tarihi ise 16 Kasım 2022 olarak açıklandı. Peki, İcra Sınavı Başvurusu nasıl yapılır? İşte İcra Sınavı Başvuru ekranı...

Egitim 10-11-22 11:42

2022 Arabuluculuk sınavı başvuruları başladı! Arabuluculuk sınavı ne zaman, nasıl başvurulur? ÖSYM'den flaş açıklama

2022 Arabuluculuk sınavı başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapıldı. Adaylar, başvurularını ÖSYM'nin internet sitesinden ya da ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. Konuya ilişkin detaylar ve ÖSYM'den yapılan açıklamanın ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı ne zaman? Arabuluculuk Sınavına nasıl başvurulur?

Egitim 19-10-22 10:10

Adalet Bakanlığından CHP'li Yalım'ın icra müdürü alımına ilişkin iddialarıyla ilgili açıklama:

"Emeklilik, nakil, ölüm, istifa ve ihraç nedeniyle boşalan personel yerine icra müdür ve müdür yardımcısı alımı her yıl düzenli olarak ve ihtiyaca göre yapılmaktadır. İcra müdür ve müdür yardımcısı alımı yapılması, yeni icra dairesi kurulması anlamına gelmemektedir"

Yurthaber 18-10-22 17:55

2022 Adalet Bakanlığı İcra Müdürü sınavı ne zaman, nasıl başvurulur? Adalet Bakanlığı 500 İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı gerçekleştirilecek olan yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda 5. ve 9. dereceli kadrolara 500 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alınacağını duyurdu. Yapılan açıklama sonrası birçok kişi başvuru sürrcine ilişkin detayları öğrenmek için arama motorlarında sorgulama yapmaya başladı. Yazılı sınav Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak. Peki, 2022 Adalet Bakanlığı İcra Müdürü sınavı ne zaman? Adalet Bakanlığı sınavına nasıl başvurulur?

Haber 18-10-22 14:00

Bartın'daki maden kazasını soruşturmada görevli savcı sayısı 6'ya yükseldi

Bartın'daki maden kazasını soruşturmada görevli savcı sayısı 6'ya yükseldi

Yurthaber 17-10-22 12:04

Yüzlerce kişi işe alınacak! Başvurular 10 Kasım'da başlıyor

Adalet Bakanlığı'na 500 icra müdürü ve müdür yardımcısı alınacak. Yazılı ve sözlü sınavla yapılacak alımlar için başvurular 10 Kasım'da başlayacak. Yazılı sınav ise 25 Aralık tarihinde gerçekleşecek.

Finans 15-10-22 09:22

Adalet Bakanlığı FETÖ üyesi Cevheri Güven'in Almanya'dan iadesini istedi

Adalet Bakanlığı FETÖ üyesi Cevheri Güven'in Almanya'dan iadesini istedi

Yurthaber 12-10-22 16:48

e-Devlet başvurusuyla 17 bin 500 sabıka kaydı silindi

Adalet Bakanlığınca 18 Ağustos'ta başlatılan uygulama kapsamında, bugüne kadar yaklaşık bin kişinin adli sicil kaydında düzeltme yapıldı

Yurthaber 12-10-22 11:01

Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak...

Adalet Bakanlığı bünyesine 230 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları ve detayları açıklandı. Ceza ve Tevkifevleri bünyesine yapılacak olan personel alımı, idare memuru ve sözleşmeli personel kadroları için yapılacak. Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusunda bulunmak için T.C. vatandaşı olmak gerekiyor. Peki Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? İşte ayrıntılar...

Haber 06-10-22 16:56

Türkiye ve İsveç Adalet Bakanlığı yetkilileri, terör suçlularının iadesi için bir araya geldi

Türkiye ve İsveç Adalet Bakanlığı yetkilileri, terör suçlularının iadesi için bir araya geldi

Yurthaber 05-10-22 10:27

NATO görüşmesi için Türkiye'ye kritik ziyaret! Başkentte görüşmeler başladı

Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyelik süreci devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye ile görüşmeler yapmak için İsveç Adalet Bakanlığı'ndan yetkililer Türkiye'ye geldi. Yetkililer arasındaki görüşme saat 10.00' da başladı.

Haber 05-10-22 10:17

Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı sınavı ne zaman? Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı sınavı başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? ÖSYM Adli Yargı, İdari Yargı ve Avukat sınavı başvuru ekranı!

Adalet Bakanlığı bünyesine 1500 hakim ve savcı alınacağı aktarıldı. Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) başvuruları 4 Ekim Salı günü itibarıyla başladı. Sınav başvuruları Ölçme , Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden alınıyor. Peki Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı sınavı ne zaman? Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı sınavı başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? İşte detaylar...

Haber 05-10-22 07:50

Adalet Bakanlığından Thodex'in kurucusu Özer hakkındaki iddialara ilişkin açıklama:

"29 gün sonra resmi iade talebinin gönderildiği yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" - "Faruk Fatih Özer hakkındaki iade sürecinde Bakanlığımız konuyu hassasiyetle takip ederek, süreçteki her işlemi ivedilikle ve eksiksiz yerine getirmiştir"

Yurthaber 30-09-22 15:42

AYM, tutuklunun dilekçesinde kullandığı ifadeler nedeniyle cezalandırılmasını hak ihlali saydı

Yüksek Mahkeme, mevzuat gereği, cezaevinde bulunanların resmi makamlara gönderdiği dilekçeleri, ceza infaz kurumunun okumaya ve dilekçeleri okuduktan sonra işlem yapmaya yetkisinin bulunmadığına işaret etti - Dilekçesindeki ifadeler nedeniyle disiplin cezası alan tutukluya, 10 bin lira manevi tazminat ödenmesi kararlaştırıldı

Yurthaber 13-09-22 10:21

Adalet Bakanlığınca 2053 vizyon çalışmaları başlatıldı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: - "2053 hedefleri doğrultusunda yargı ve hukuk alanında hangi adımların atılacağı, vatandaşlarımızın adalete erişiminde hangi önceliklerin belirleneceği konusu Adalet Bakanlığımız tarafından kapsamlı olarak değerlendirilecektir"

Yurthaber 06-09-22 17:31