Akciğer Kanseri Haberleri

Akciğer kanseri hastalar Düzce'de erken tanıyla tedavi ediliyor

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Yıldız: - "Ameliyat açısından riskli hastalar için EBUS, uygun bir alternatif yöntemidir. EBUS cihazı sayesinde ameliyathane gereksinimi olmadan 20-30 dakika içerisinde işlem sonlandırılmaktadır"

Yurthaber 05-10-22 13:19

Anlamını bir bilseniz... Denedikten sonra doktora koşun! Akciğer kanserini teşhis eden parmak testi: Elmas testi nedir, nasıl yapılır?

Akciğer kanseri, dünya çapında yaygın kanser türlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Akciğer kanseri son yıllarda hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkeler için önemli bir ölüm nedenidir. Tütün ve tütün ürünleri kullanmak akciğer kanserinin en büyük risk faktörlerinden biridir. Akciğer kanseri erken teşhisi için basit bir parmak testini yapabilirsiniz.

Haber 21-09-22 23:28

Basit bir omuz ağrısı sandı hayatından oldu! Önemsiz görmeyin kanserin belirtisi olabilir

Omuz, sırt, boyun ağrıları vücudun en sık ağrıyan bölgeleri arasında bulunuyor. Bu ağrılar genellikle yanlış duruş nedeniyle kaynaklansa da geçmeyen ağrıların altında çok ciddi nedenler yatabiliyor. Omuz ağrısı nedeniyle hastaneye başvuran bir kadın kanser olduğun öğrenerek hayatını kaybetti.

Haber 15-09-22 13:55

Basit tırnak testi ile kanseri önceden teşhis etmeniz mümkün! Akciğer kanseri için önemli bir adım

Kanser çağımızın en risk taşıyan hastalığı haline geldi. Kanser vakalarında gün geçtikçe artış meydana geliyor. Bu sebeple kanseri önceden teşhis etmek ve uygun tedaviyi izlemek önem taşıyor. Akciğer kanserini tırnak testi ile anlamak mümkün olabiliyor. Bu kolay test hayatınızı kurtarabilir.

Haber 12-09-22 12:58

Bu belirtisi çok yaygın: Ölüme neden olan en tehlikeli tür! Akciğer kanserini erken teşhis edin

Akciğer kanseri kansere bağlı ölümlerde ilk sırada bulunmaktadır. Kötü yaşam koşullarının, zararlı madde kullanımının akciğer kanserine yol açtığı bilinmektedir. Oldukça kötü sonuçlara neden olan akciğer kanserinin belirtileri hakkında bilinçli olmak ve erken müdahalede bulunmak hayati önem taşır.

Haber 06-09-22 14:42

Bu şekilde uyuyorsanız sorun büyük: Horlamak hem çevrenizi hem de sağlığınızı tehdit ediyor! Kanser riski ile önemli bağlantısı bulunuyor

Horlamak horlayan kişiden çok çevresini rahatsız ediyor. Ancak horlayarak uyuyan birçok kişi yetersiz solunum gibi nedenlerle uykularından yorgun bir şekilde uyanıyor. Yapılan araştırmalar genellikle önemsiz görülen horlama sorununun çok çeşitli kanser türleri ile bağlantısı olduğunu buldu.

Haber 06-09-22 09:53

Uzmanlar uyardı! Sadece dokunmanız yeterli, kansere neden olan en büyük etken

Sigara kullanmak çok çeşitli hastalıklara neden oluyor. Özellikle akciğer kanserine yol açan etkenlerin başında gelen sigara sağlığı oldukça etkiliyor. Sigara kullanmadığınızı düşünerek hastalık riskinizin düştüğünü sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yapılan araştırmalar sigara içilmiş ortamdaki kıyafetlere temas etmenin bile kanser riskini artırdığını belirtiyor.

Haber 25-08-22 12:55

Radyofrekans ablasyon tedavisi nedir? Nasıl uygulanır?

Radyofrekans ablasyon tedavisi, girişimsel onkolojik ve girişimsel radyolojik tedavi yöntemlerinden biridir. Karaciğer kanseri, böbrek kanseri, akciğer kanseri, tiroid nodülleri gibi tümörlere uygulanmaktadır.

Haber 23-08-22 15:05

Önemsiz görmeyin! Akciğer kanserinin yaygın belirtisi

Öksürük ve ses kısıklığı toplumda en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan. Boğazda istenmeyen durumlara yol açan bu rahatsızlıklar oldukça can sıkıcı olabiliyor. Genellikle boğazın soğuk içeceklerden dolayı tahriş olmasından ve enfeksiyonlardan dolayı olsa da geçmeyen öksürükler ve ses kısıklığı akciğer kanserinin belirtisi olabilir.

Haber 22-08-22 15:04

Hayatınızı kurtarın! 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtileri

Kanser çağımızın ölümcül hastalıklarından. Kanser korkutucu olsa da önceden teşhis ve yeni tedavi yöntemleri ile tedavi sürecini çok daha iyi geçirmek mümkün olabiliyor. Kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşıyor. Uzmanlar 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtilerini söyleyerek bilinçli olmanız hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 22-08-22 09:10

Sakın içmeyin! Beklemiş pet şişelerdeki sular kansere yol açıyor

Doktorlar her seferinde su içmenin önemini vurguluyor. Su içmek başta böbrekler olmak üzere organlarımız için hayati önem taşıyor. Ancak içilen sulara dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar araçta beklemiş suları içmemeniz gerektiğini belirtiyor.

Haber 15-08-22 11:06

Erken uyarı veriyor! Akciğer kanseri için bu belirtiyi göz ardı etmeyin…

Kanser çağımızda en sık yaşanan hastalıklar arasında yer alıyor. Kanseri önlemek ve etkilerini azaltmak adına sağlıklı beslenmek büyük önem taşıyor. Uzmanlar toplumun kanser belirtilerine karşı bilinçli olmasının önemini vurguluyor. Kanser belirtilerine karşı bilinçli olarak bu hastalığı erken teşhis etmek mümkün olabiliyor.

Haber 27-06-22 11:01

Kanseri önler, toksinlerden arındırır... Akciğeri pırıl pırıl yapan kür!

Akciğer, vücudumuzun temel organlarından biridir ve kesinlikle çok dikkat edilmesi gerekir. Sigara gibi tütün ürünleri kullanıyorsanız akciğerinizi çok yıpratmışsınız demektir. Akciğer sağlığı için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. İnsan sağlığı için hayati öneme sahip olan akciğer, dış etkenlerden de çok etkilenir. Akciğeri, korumak, toksinlerden arındırmak için mutlaka bu kürü deneyin.

Haber 25-06-22 10:06

Kanser riskini yüzde 44 azaltıyor! İşte mucizevi 7 yiyecek...

Çağımızın en büyük problemlerinin başında akciğer kanseri geliyor. Özellikle tütün ürünlerinin neden olduğu bu olumsuz sonucu önlemek için bir numaralı tavsiye zararlı alışkanlıklardan kurtulmak oluyor. Ayrıca akciğer kanser riskinin önüne geçen yiyecekleri tüketmenin, hastalık sorununun üzerinde olumlu etkileri bulunuyor. İşte kanser riskini azaltan 7 yiyecek...

Haber 21-06-22 20:54

SGK'dan bu ödemeyi faiziyle alabilirsiniz! Mahkemeden 'ilaç parası' kararı

Mahkeme'den akciğer kanserine yakalanan doktorun kanser ilacı parasını karşılamayan SGK'nın parayı yasal faiziyle geri ödemesine karar verdi.

Finans 14-06-22 15:56

Türk araştırmacılar, kanser tedavisinde yeni ilaçların keşfi için kapıları araladı

Karadeniz Teknik Üniversitesi yönetiminde, 11 üniversiteden akademisyenlerin katılımıyla akciğer kanserine yönelik yeni ilaçların yapay zeka ile keşfini amaçlayan projenin ilk bulguları, uluslararası "Nature Machine Intelligence" dergisinde yayımlandı - Prof. Dr. Kemal Turhan: - "Ana hedefimiz, proje kapsamında ve proje sonrası çalışmalarla kanser tedavisinde doğrudan kullanılacak yeni ilaçları keşfetmek"

Yurthaber 10-06-22 11:04

Tek sebebi sigara değil: Akciğer kanserini tetikleyen görünmez tehlikeler!

Akciğer kanseri denince akla ilk olarak sigara geliyor. Sigara, puro gibi tütün ürünleri kullanmak akciğer kanseri riskini yükseltir. Ancak tek sebep bu değildir. Vücudun oksijen gereksinimini sağlayan akciğer çok önemli bir organımızdır. Akciğer kanserinin en büyük nedeni sigara olsa da hava kirliliği, radon, asbest gibi faktörler de yer alıyor. Akciğer kanserini tetikleyen görünmez tehlikeler!

Haber 08-06-22 08:02

Asla küçümsemeyin! En ölümcül hastalığın belirtisi olabilir: Aşırı terliyorsanız... Akciğer kanseri belirtileri

Kanser konusunda çalışan araştırmacılar son yıllarda büyük başarılar elde etmiş olsa da Covid-19 pandemisi yüzünden kansere karşı savaş sekteye uğradı. Önümüzdeki yıllarda bu teşhis ve tedavilerin gecikmesi nedeniyle kanserden ölme oranlarında bir yükseliş yaşanacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar erken teşhisin artık hiç olmadığı kadar önemli olduğunun altını çiziyor. Aşırı terleme gibi kanser belirtisi olabilecek işaretler hayat kurtarmak için kritik olabilir.

Haber 25-05-22 07:12

Bu basit test ile kanser riskinizi öğrenebilirsiniz

Akciğer kanseri oldukça ciddi sonuçlara neden olabilen kanser türleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Her yıl binlerce insan akciğer kanserine yakalanıyor. Tüm kanser türlerinde olduğu gibi akciğer kanserinde de erken teşhis oldukça önem taşıyor. Yapılan araştırmalara göre evde yapacağınız çok kolay test ile akciğer kanserine yakalanma riskinizi öğrenebilirsiniz.

Haber 23-05-22 15:20

Akciğer kanseri ameliyatlarında etkinliği kanıtlanmış yöntem

En sık görülen kanserler arasında yer alan akciğer kanserinin adını duymak bile insanı korkutmaya yetiyor. Dünyada her yıl 2 milyondan fazla, ülkemizde de 40 bin kişi, sigaranın en önemli risk faktörü olduğu ‘akciğer kanseri’ tanısı alıyor.

Haber 27-04-22 11:30

Akciğer, kolon, meme ve prostat kanseri riskini artırıyor! Kesinlikle uzak durun

Trans yağların zararları artık dünya çapında bilinen bir gerçek. İnsan sağlığına onlarca zararı olan trans yağların kullanımı maalesef devam ediyor. Kalp hastalıklarından obeziteye kadar birçok hastalığın sebebi olan trans yağların akciğer, kolon, meme ve prostat kanseri gibi kanser türleriyle ilişkili olduğu ortaya çıktı.

Haber 23-04-22 10:39

Dikkat! Ağız kokusu çok ciddi sorunlardan...

Ağız kokusu, sıklıkla yaşanan hem sorun yaşayan kişiyi hem de çevresini olumsuz etkileyen sağlık sorunları arasında yer alıyor. Ağız kokunuzu sakız çiğneyerek geçiştiriyorsanız çok dikkat etmeniz gerekiyor. Önemsiz olarak görülen ağız kokularının ardında çok ciddi hastalıklar olabiliyor. Ağız kokularının nedenleri ve tedavisi...

Haber 02-03-22 11:33

Korkuttu: Akciğer kanserinin görülme yaşı 30’lara kadar indi!

Her birey kanser olma riskiyle yaşıyor. Sağlıksız alışkanlıklar kansere zemin oluşturuyor. Özellikle sigara ve hava kirliliği akciğer kanseri olma riskini arttırıyor. Çok küçük yaşlarda başlanan sigara kullanımı nedeni ile akciğer kanserinin olanların sayısı 30’lu yaşlara kadar indi.

Haber 22-02-22 16:36

Öksürüğünün sebebi Covid-19 sandı! Gerçeği öğrenince yıkıldı

İngiltere’de hiç sigara içmemiş bekar bir anne olan 36 yaşındaki Becky Davis, koronavirüs kısıtlamalarının başladığı dönemde öksürmeye başladı. Kısıtlamalardan ötürü doktora gidemeyen talihsiz kadın, semptomlarının aslında bambaşka bir hastalık yüzünden olduğunu çok geç öğrendi.

Haber 15-01-22 12:05

Türk bilim insanlarının kansere karşı geliştirdiği ilaç klinik aşamaya geçti

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Rana Nomak Sanyal ve ekibi tarafından akciğer kanserine karşı geliştirilen ilacın faz-1 çalışmaları Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Faz-1 Klinik Araştırmalar Merkezinde başladı - Merkezin Sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş: - "18-75 yaş arasında hastalığı tekrarlamış veya ileri evre olan, daha önce immünoterapi dahil tedaviler almış hastalarda klinik aşamaya başladığımızı ifade etmek isterim"

Yurthaber 09-01-22 11:13

Akciğer kanseri neden olur? Bu hata riski 20 kat arttırıyor! Siz de risk grubundaysanız mutlaka...

Akciğer kanseri nedenleri denilince sıralanan 6 maddeye dikkat çeken Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Aziz Yazar, kansere bağlı ölümlerin başında yer alan akciğer kanserinden korunmak için yapılması gerekenleri anlattı. Her yıl mutlaka akciğer taraması yapılması gerektiğini anlatan Yazar, erken teşhisin akciğer kanseri tedavisinde önemli rol oynayabileceğini söyledi.

Haber 19-12-21 12:35

Umut vadeden gelişme! Kan testiden akciğer teşhisi

Dünyada her yıl yaklaşık 20 milyon kişinin yakalandığı akciğer kanserinin teşhisi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Prof. Dr. Uğur Coşkun, akciğer kanserinden şüphelenilen bireylerden alınan kan testinde akciğer kanserine yönelik belirteçlerin kanda PCR metodu ile saptanabildiğini söyledi.

Haber 17-12-21 09:18

Akciğer kanseri belirtileri hastalığın sinsice ilerlemesini önlüyor!

Akciğer kanserinin kansere bağlı ölümler arasında ilk sırada yer aldığını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Melahat Bekir Külah, akciğer kanseri nedenleri arasında en çok dikkat çekenin sigara kullanımı olduğunu açıkladı. Akciğer kanseri belirtilerine dikkat etmenin hastalığın erken teşhisinde önemli olduğunu vurgulayan Külah, öksürük, göğüs ağrısı, tekrarlayan enfeksiyonlar, vücutta geçmeyen ağrılar, iştahsızlık, göz kapağında düşme gibi durumların önemsenmesi gerektiğini anlattı.

Haber 09-12-21 13:54

Roche Türkiye ve Kansersiz Yaşam Derneği’den Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı’na özel hikayeler ve illüstrasyonlar

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında güçlerini birleştiren Roche Türkiye ve Kansersiz Yaşam Derneği, “Senin Hikayen Farklı” projesi ile her akciğer kanserinin benzersiz olduğuna dikkat çekiyor.

Haber 30-11-21 15:51

Akciğer kanseri tedavisinde 3 önemli gelişme! Yaşam süresini uzatıyor

Akciğer kanseri özellikle sigara içenler için tehdit oluşturan bir hastalık. Ülkemizde her yıl 40 bini aşkın kişinin akciğer kanseri tanısı aldığına dikkat çeken Prof. Dr. Özlem Er, akciğer kanseri tedavisinde hastalara özel olarak yol çizildiğini söyledi ve yaşam süresini uzatan ve kaliteyi artıran akciğer kanseri tedavisinde yaşanan 3 önemli gelişmeyi anlattı.

Haber 22-11-21 11:15

Akciğer kanseri ve lösemiyi yenen hastadan sigarayı bırakın çağrısı

Kırıkkale'de yaşayan 73 yaşındaki Vahit Uysal: - "2011 yılında sigarayı boşladım, çok şükür bir daha da kullanmadım. Sigara içenler de bir an önce bıraksınlar. Bırakmadıkları zaman bu hastalık insanı götürüyor" - Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Selim Yalçın: - "Kanserin özellikle etiyolojik faktörlerini göz önünde bulundurursak sigara en büyük yeri işgal ediyor. O yüzden en önemli şey, sigaradan uzak durmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak"

Yurthaber 20-11-21 11:05

En çok hayati risk taşıyan tür: Akciğer kanseri belirtileri nelerdir?

Akciğer kanseri erkeklerde daha sık görülen bir hastalık gibi görülse de son zamanlarda sigara kullanan kadınlarda da sıklıkla görülmeye başlandı. Akciğer kanseri belirtileri hakkında bilgi sahibi olmanın önemine değinen Göğüs Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Adnan Sayar, akciğer kanserinin erken teşhis edilerek hızla tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.

Haber 10-11-21 12:34

Akciğer kanseri belirti vermeden ilerliyor! Koronavirüs sanılıyor ama...

Akciğer kanseri dünyada en sık görülen kanser türleri arasında yer alıyor. En çok ölüme neden olan tür olarak da görülen akciğer kanseri belirti vermeden ilerliyor. Konu ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Altan Kır, koronavirüsten şüphelendikleri pek çok hastanın akciğer kanseri çıktığını söyledi.

Haber 07-11-21 16:11

Akciğer kanseri belirtileri nelerdir? Tedavi için zaman kaybetmeden doktora gidin

Akciğer kanseri belirtileri, akciğer kanseri tedavisinde hızlı sonuç almayı sağlar. Bu nedenle belirtiler hakkında bilgi sahibi olmak akciğer kanserinde iyileşme oranını artırmaya yarayacaktır. Ülkemizde her yıl 40 bin kişiye akciğer kanseri tanısı konulmaktadır. Türkiye'de en sık görülen kanser türleri arasında birinci sırada yer alan akciğer kanserinde belirtiler görülmesi durumunda zaman kaybedilmemesi büyük önem taşır. İşte akciğer kanserinin 8 önemli sinyali...

Haber 03-11-21 09:30

En sık görülen belirtisi öksürük! Uzman isimden akciğer kanseri uyarısı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Huri Özkan Yılmaz, öksürük, kanlı balgam, sırt-göğüs ağrısı, ses kısıklığı, nedeni bilinmeyen kilo kaybı, nefes darlığı ve sık sık geçirilen zatürre gibi belirtilerin akciğer kanseri belirtileri olabileceğini söyledi.

Haber 26-08-21 09:53

Hayatını koronavirüse borçlu: Bir mucize yaşıyorum

İzmir'de koronavirüse yakalandığı sırada akciğer kanseri olduğu ortaya çıkan Mithat Arıkan, Kent Hastanesi’nde yapılan tedaviyle sağlığına kavuştu. Bir mucize yaşadığını söyleyen Arıkan, "Hayatımı ölümcül korona hastalığına borçluyum" dedi.

Haber 25-02-21 12:31

Beta karoten uyarısı: Akciğer kanserine neden oluyor!

B-karoten’in kanserden koruyup korumadığı ile ilgili araştırmalar devam ederken konu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Okan Yıllar, mantar, bitki ve pek çok meyvede bulunan beta karoten'in özellikle sigara içen kişilerde akciğer kanseri riskini artırdığını söyledi.

Haber 18-02-21 10:58

Akciğer kanserinde tarama yöntemleri neden önemli?

Öksürük, balgam çıkarma, öksürüğün karakter değiştirmesi, balgamın karakter değiştirmesi, balgamda kan görülmesi, kirli-kokulu balgam çıkarması, göğüs ağrısı... Tüm bu şikayetler akciğer kanseri belirtisi olabiliyor. Özellikle tütün ve tütün ürünleri kullanma hikayesi olan ve hala aktif kullanan 40 yaş üstü bireylerin bu şikayetlere karşı çok dikkatli olmasında fayda var. Peki, akciğer kanserinde taramalar nasıl yapılmalı? Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan anlattı.

Haber 25-01-21 16:34

Razlıspor Kulübü futbolcularından Engin Gökyüz hayatını kaybetti

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Razlıspor Kulübü futbolcularından Engin Gökyüz (26) yakalandığı amansız hastalığa karşı 6 aydır verdiği mücadeleyi kaybetti.

Spor 30-12-20 18:29

Uzmanından pasif içicilik de kansere neden oluyor uyarısı

Medicana Bahçelievler Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Neşe Güney: - "Sigara dumanına maruz kalmak da akciğer kanseri için risk faktörüdür. Sigara dumanına maruz kalan kişiler, sigara içenlerle kansere neden olan aynı maddelere biraz daha az miktarda maruz kalmaktadırlar" - "Akciğer kanserinin tartışmasız en önemli nedeni sigaradır. Yüzde 85-90 oranında sigara içenlerde görülür"

Yurthaber 04-12-20 16:04

Kanser hastalarına zatürre ve grip aşısı uyarısı

Akciğer kanserinin kansere bağlı ölümlerde ilk sırada yer aldığını söyleyen İç Hastalıkları ve Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Can, kanser hastalarının immün sisteminin daha zayıf olduğuna dikkat çekerek mutlaka zatürre ve grip aşısı yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Haber 26-11-20 10:23

Akciğer kanseri tedavisinde ameliyat küçük bir kesiden yapılıyor!

Akciğer kanseri hızla yaygınlaşan ve en sık görülen kanser türleri arasında yer alıyor. Türkiye'de her yıl 40 bine yakın kişiye akciğer kanseri tanısı konuluyor. Kansere bağlı ölümlerde ise akciğer kanseri ilk sırada yer alıyor. Akciğer kanserinin başlıca nedeninin sigara kullanımı olduğunu açıklayan Acıbadem Maslak Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu, kanser ve tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 23-11-20 14:58

İleri evre akciğer kanserinde umut veren tedavi

Akciğer kanseri tedavisi bilim dünyasında yaşanan ilerlemeler sayesinde umut veren sonuçları beraberinde getiriyor. Yaşanan yenilikler özellikle akciğer kanser evresi ilerlemiş hastalarda yüz güldüren sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Haber 18-11-20 11:00

Akciğer kanseri uyarısı! 'Koronavirüs sayesinde ortaya çıkıyor'

Covid-19 salgını sonrası akciğer testi yaptıranların sayısının arttığını söyleyen Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tayfun Kermenli, bu durumun gizli akciğer kanseri hastalarını ortaya çıkardığını söyledi. Covid-19'dan dolayı tomografi çektirilmesiyle hiçbir belirti olmamasına rağmen tesadüfen akciğer kanseri hastalarının teşhis edildiğine dikkat çekti.

Haber 17-11-20 11:54

Akciğer kanseri tedavisi ölüm oranlarını azaltıyor

Akciğer kanseri tedavisinde yeni gelişmelerle birlikte uygulanan yöntemler ölüm oranlarını azaltıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar Turhal, tedavilerindeki gelişmeler sayesinde ölüm oranlarında yıllık 3 ile 6 oranında azaldığı bilgisini verdi.

Haber 16-11-20 17:04

O kişilere akciğer kanseri uyarısı! Yakalanma riski 2.4 kat daha fazla

Akciğer kanseri belirtileri ve riskleri ile ilgili bilgi veren Bayındır İçerenköy Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Muharrem Tokmak, ailesinde akciğer kanseri bulunan kişilerin bu hastalığa yakalanma riskinin 2,4 kat arttığını söyleyerek bu kişilerin daha dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Haber 05-11-20 11:00

Akciğer kanseri belirtileri böyle başlıyor!

Akciğer kanseri dünyada ve ülkemizde en sık görülen kanserler arasında yer alıyor. Hızla yaygınlaşan akciğer kanseri, en sık görülen kanser türleri arasında erkeklerde 1, kadınlarda ise 5. sırada. Akciğer kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yapan uzmanlar, akciğer kanseri belirtileri ile ilgili bilgi verdi.

Haber 30-10-20 10:18

Akciğer kanseri uyarısı: Pandemi döneminde artış gözleniyor

Koronavirüs pandemi süreci akciğer kanseri vakalarında da ciddi bir artışla kendini gösterdi. Konu ile ilgili bilgi veren Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan, koronavirüsün akciğer kanserini tetikleyip tetiklemediğini açıkladı. İşte Demirhan'ın konuyla ilgili çarpıcı açıklamaları...

Haber 26-10-20 13:58

82 yaşındaki Iraklı hasta akciğer kanserini Türkiye'de yendi

Akciğer kanseri teşhisi ile İstanbul'a gelen 82 yaşındaki Iraklı hasta Doç. Dr. Özkan Demirhan'ın yaptığı başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Haber 09-06-20 13:41