Akik Haberleri

Kahverengi akik taşı faydaları nelerdir, gerçek kahverengi akik taşı nasıl anlaşılır? Kahverengi akik taşı özellikleri nelerdir, ne işe yarar?

Kahverengi akik taşı dünya genelinde en çok bulunan ve en yaygın olarak kullanılan taşlardan biridir. Adını tipik olarak kahverengi tonlarına sahip olmasından alır. Bununla birlikte diğer renklerde de bulunabilen kahverengi akik taşı, genellikle mineralojik olarak silika minerali olarak bilinen kuvarsın bir çeşidi olarak sınıflandırılır. Tarihte birçok kültürde ve medeniyette fiziksel ve spiritüel faydalarıyla popülerleşen kahverengi akik taşı nasıl temizlenir?

Haber 28-04-2023 14:51

Mavi akik taşı faydaları nelerdir, gerçek mavi akik taşı nasıl anlaşılır? Mavi akik taşı özellikleri nelerdir, ne işe yarar?

Elbistan mavi akik taşı yüzyıllardır insanlar tarafından keşfedilmiş ve kullanılmış olan doğal bir taştır. Dünya genelinde birçok yerde bulunan mavi akik taşı, Türkiye'nin Elbistan bölgesinde bulunan madenlerde oldukça yüksek kalitede çıkarılmaktadır. Mavi akik taşı doğal bir taş olup insanlar tarafından yüzyıllardır kullanılmıştır. Özellikle Elbistan bölgesinde yüksek kalitede çıkarılan, alıcı mavi rengi ve doğal desenleriyle dikkat çeken mavi akik taşı faydaları nelerdir?

Haber 28-04-2023 14:49

Pembe akik taşı faydaları nelerdir, ne anlama gelir? Pembe akik taşı özellikleri nelerdir, ne işe yarar?

Pembe akik taşı, kriptokristalin bir kuvars mineralidir. Adını renginden alan bu taş, pembe tonlarda görülür ve bazen beyaz veya gri şeritlerle damarlanabilir. Doğada bulunan akik taşları arasında en yaygın olanıdır ve pembe renk tonlarına sahiptir. İnce çizgiler veya bantlar şeklindeki renkli desenleriyle tanınır. İlk olarak Mısır, Yunanistan ve Roma dönemlerinde kullanılmıştır. Günümüzde ise mücevherat ve dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır.

Haber 10-04-2023 10:56

Kırmızı akik taşı faydaları nelerdir, kalp çakrasına iyi gelir mi? Kırmızı akik taşı özellikleri nelerdir, ne işe yarar?

Kırmızı akik taşı ince damarları ve kırmızı renkli yapısıyla öne çıkan kıymetli bir taştır. Antik çağlarda koruyucu ve şifa verici özellikleri nedeniyle takılar ve amuletler olarak kullanılmıştır. Günümüzde kırmızı akik taşı hala birçok insan tarafından meditasyon, yoga ve enerji çalışmalarında kullanılır. Ayrıca bu taşın kişisel güç ve koruma sağlama özellikleri nedeniyle, takı olarak kullanılması da oldukça yaygındır

Haber 10-04-2023 10:46

Akik taşı nedir? Anlamı ve faydaları nelerdir?

Aksesuar dünyasının vazgeçilmezlerinden olan akik taşının aslında ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Satın aldığınız taş gerçek mi sahte mi? Vücutta alerjiye sebep olur mu? Bütün sorularınızın cevapları yazımızın devamında…

Haber 30-12-2020 18:00