Mezar Haberleri

Bahriye Üçok, ölümünün 32. yılında mezarı başında anıldı

Bahriye Üçok, ölümünün 32. yılında mezarı başında anıldı

Yurthaber 06-10-22 15:16

Ölen kedisini kendi elleriyle gömdü! Saatler sonra karşısında görünce ne yapacağını şaşırdı

İngiltere’de bir bar işletmecisi olan ismini açıklamak istemeyen adam yaşadığı ilginç durumu sosyal medyadan paylaştı. Biff isimli kedisinin öldüğünü ve kendi elleriyle gömdüğünü ifade eden adam adam, cenazeden birkaç saat sonra bir mahalle sakinin kucağında kedisinin bara giriş yaptığını görünce şoke oldu.

Trend 30-09-22 10:55

Bathonea'da heyecanlandıran keşif! İçinde çıngırak ve bilezik olan çocuk mezarı bulundu

Avcılar'daki Bathonea antik liman kenti kazılarında araştırmacıları heyecanlandıran bir keşfe imza atıldı. Kazı çalışmalarında bin 500 yıllık bir çocuk mezarı bulundu. Küçük mezarda bir kıza ait olduğu değerlendirilen bilezik ve çıngırak da gün yüzüne çıktı. Bulunan mezarla birlikte o döneme ait defin kültürüyle ilgili yeni bilgiler elde edilmesi bekleniyor. İşte heyecanlandıran keşfin detayları...

Haber 19-09-22 10:56

Antik Çağ'ın Kuş Kahini Markosun mezarı Bergama'da bulundu

Bergama Antik Kenti'ndeki Asklepion bölgesinde yüzey araştırmalarında keşfedilen ve milattan sonra 2. yüzyıla tarihlenen mezarın, Antik Çağ'da kuşların uçuş düzenini izleyerek gelecekten haber verdiğine inanılan Kahin Markos'a ait olduğu tespit edildi - Arkeolog Prof. Ulrich Mania: - "Markos bir rahipti ve kuş uçuşundan, gelecek zaman için kehanette bulunuyordu"

Yurthaber 30-08-22 11:27

Eşi ve 3 çocuğunun Kahramanmaraş'taki mezarlarını müzeye çevirdi: Onlara doyamadım

İngiltere'de kafe işleten 42 yaşındaki Turabi Kılınç, eşi Zeynep Kılınç ile 3 çocuğunu, 11 yıl önce Tekirdağ'daki trafik kazasında kaybetti. Kılınç ve 3 çocuğu Kahramanmaraş'ta toprağa verildi. Turabi Kılınç, daha sonra mezarların etrafını çevirip, 'Dört Melek Evi' adı verdiği betondan bir yapı inşa etti. İçine eşinin gelinliğinden çocuklarının bisikletlerine kadar birçok kişisel eşya koyan Kılınç, ailesini kaybettiği günün her yıl dönümünde mezarlarını ziyaret ediyor.

Haber 24-08-22 12:35

Adım adım geziyor! Tarihe damga vuran isimlerin mezarlarını görmek için servet harcadı

İngiltere’de yaşayan Mark Dabbs isimli bir adam, tarihe damga vuran ve artık aramızda olmayan şahsiyetlerin bazılarının mezarlarını ziyaret etmek için küçük çaplı bir servet harcadı. Dünyanın önemli isimlerinin mezarlarını gezmek için sürekli seyahat halinde olan Dabbs, 700’den fazla mezar gördü.

Trend 16-08-22 09:47

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz mezarı başında anıldı

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz mezarı başında anıldı

Yurthaber 09-08-22 21:04

Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Halil Bey'in anıt mezarı onarılacak

Halil Bey'in torunu Selçuk Karakurt: - "Atatürk, Doğu Anadolu gezisinde Sarıkamış'a uğrarken Halil Bey'in yaptığı çalışmaları, kahramanlıkları Kazım Karabekir Paşa'dan öğrenip bizzat evine gidip çayını, kahvesini içmiştir"

Yurthaber 26-07-22 10:59

Heyecanlandıran keşif... Su deposu kazısında ortaya çıktı! İçindekiler şaşkına çevirdi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, heyecanlandıran bir keşfe imza atıldı. Belediye ekiplerinin su deposu alanı için yaptığı kazı çalışmasında, Roma dönemine ait 3 mezar ortaya çıktı. Mezarların içinde bulunan objeler ise uzmanları şaşkına çevirdi. İşte ilginç keşfin detayları!

Haber 22-07-22 15:33

Adıyaman'da Roma dönemine ait 3 mezar bulundu

Adıyaman'da Roma dönemine ait 3 mezar bulundu

Yurthaber 22-07-22 13:28

15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu, Antalya'da mezarı başında anıldı

15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu, Antalya'da mezarı başında anıldı

Yurthaber 15-07-22 17:15

Bartın'da 15 Temmuz şehidi imam Mustafa Yaman mezarı başında anıldı

Bartın'da 15 Temmuz şehidi imam Mustafa Yaman mezarı başında anıldı

Yurthaber 15-07-22 16:49

15 Temmuz şehidi Metin Arslan Karabük'teki mezarı başında anıldı

15 Temmuz şehidi Metin Arslan Karabük'teki mezarı başında anıldı

Yurthaber 15-07-22 14:26

Bolu'da 15 Temmuz şehidi mezarları başında anıldı

Bolu'da 15 Temmuz şehidi mezarları başında anıldı

Yurthaber 15-07-22 14:00

Sakarya ve Düzce'de 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldı

Sakarya ve Düzce'de 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldı

Yurthaber 15-07-22 11:51

15 Temmuz şehidi Barış Efe Karabük'teki mezarı başında anıldı

15 Temmuz şehidi Barış Efe Karabük'teki mezarı başında anıldı

Yurthaber 14-07-22 15:27

Annesi ameliyat öncesi itiraf edince ünlü iş insanının mezarını açtırmıştı! Yılmaz'ın avukatından 'miras' açıklaması

Hakan Yılmaz'ın hayatı, ameliyata girmeden önce annesinin dile getirdiği bir itirafla adeta başka bir seyre girmişti. Biyolojik babasının ünlü iş insanı Ahmet Necati Yılmaz olduğunu duyan Hakan Yılmaz, mahkemeye başvurup önce kimliğindeki babasının mezarını, daha sonra ise Ahmet Necati Yılmaz'ın mezarını açtırmıştı. Mahkeme kararıyla ünlü tekstilcinin oğlu olduğu doğrulanan mühendis Hakan Yılmaz duyduğu memnuniyeti dile getirirken avukatından ise dikkat çeken bir 'miras' açıklaması geldi.

Haber 06-07-22 10:54

Selde köy camisinin yıkılması ve suyun mezarlığa zarar verme anı kamerada

Selde köy camisinin yıkılması ve suyun mezarlığa zarar verme anı kamerada

Yurthaber 06-07-22 10:27

Aydın'da sondaj kazısı sırasında Roma dönemine ait mezar steli bulundu

Aydın'da sondaj kazısı sırasında Roma dönemine ait mezar steli bulundu

Yurthaber 01-07-22 09:25

Manisa'da mezarlıkta patlamamış top mermisi bulundu

Manisa'da mezarlıkta patlamamış top mermisi bulundu

Yurthaber 27-06-22 22:59

Mezar kazarken bulduğu şey karşısında şoke oldu! Ekipler harekete geçti

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Yenipazar Mahallesi’nde mezar kazan vatandaş, Milli Mücadele döneminden kaldığı tahmin edilen patlamamış top mermisi buldu. Vatandaşın ihbarda bulunması üzerine ekipler harekete geçti. Top mermisinin PAMİT (Patlayıcı Madde İmha Timi) tarafından imha edileceği öğrenildi.

Haber 27-06-22 22:21

Çok çirkin saldırı: Bebek mezarlarının taşlarını paramparça ettiler! Şoke eden olayın failleri...

Kocaeli’de şoke eden bir olay meydana geldi. Darıca ilçesinde 2’si yetişkin 5’i bebek mezarının taşları balyozlarla kırıldı. Polis şimdi her yerde olayın faillerini arıyor. Mezar taşlarının ise Darıca Belediyesi tarafından yenileneceği öğrenildi.

Haber 21-06-22 20:13

Son dakika! 1770 numaralı mezardan çıkan sır... Bir anda milyoner oldular! Mirasçılar şaşkın

Son dakika haberine göre, 200 milyonluk arazisi için bir şebeke tarafından kaçırılan ve ölüme terk edilen, arından da 1770 numaralı kimsesizler mezarlığına gömülen Erdal Yenisoy'un ölümü sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Hiç evlenmeyen ve ailesi olmayan 78 yaşındaki Yenisoy'un tüm mal varlığı kuzenlerine kalırken, mirasçılar ise halen şaşkın. İşte 1770 numaralı sır mezar olayında yaşanan son gelişmeler...

Haber 08-06-22 08:44

1770 numaralı mezardan çıkan büyük vurgun! 200 milyon liralık arazi ve bankadaki yüz binlerce lira…

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan Erdal Yenisoy’un ölümü ile ilgili ortaya atılan iddialar akıllara durgunluk verdi. Çok fazla akrabası olmayan ve tek başına yaşayan Yenisoy’un bir şebeke tarafından öldürülerek mal varlığına el konulduğu öne sürüldü. İşte 200 milyonluk arazisi ve bankadaki yüz binlerce lirası ölümü ile eş zamanlı bir şekilde transfer edilen Yenisoy hakkında o iddiaların detayları…

Haber 06-06-22 07:39

İçişleri Bakanı Soylu, 3. Cumhurbaşkanı Bayar'ın anıt mezarını ziyaret etti

İçişleri Bakanı Soylu, 3. Cumhurbaşkanı Bayar'ın anıt mezarını ziyaret etti

Yurthaber 08-05-22 21:19

Adana'da anneannesinin mezarını ziyarete gitti, şaşkına döndü: Artık ölüleri soyuyorlar

Adana'da anneannesinin mezarının demir korkuluğu çalınan Mustafa Uruç, gördükleri karşısında şaşkına döndü. “Artık dirileri bıraktılar ölüleri soyuyorlar, bunu yapanlarda bir gün bu mezara gelecek” diyen Uruç, ''Hırsızlar artık işi gücü bırakmış ölülerle uğraşıyor. Yarın bir gün bu hırsızların da geleceği yer burası. Onların vicdanına bırakıyorum'' sözlerini sarf etti.

Haber 06-05-22 10:58

Mezar taşı sosyal medyada olay oldu! “Sürekli elindeydi, böyle anmak istedik”

15 yaşındaki Theresa 'Resa' Matautia isimli genç bir kız 2018 yılının Ağustos ayında intihar ederek hayata gözlerini yumdu. Sevdikleri onun hatırasını anmak için oldukça ilginç bir mezar taşı seçti. Hayatta olduğu süre boyunca genç kızın sürekli olarak telefonla uğraştığını belirten aile mezar taşı olarak bir iPhone tasarımı yaptırdı. Matautia’nın mezar taşını sosyal medya hesabından paylaşan abinin gönderisi bir anda popüler oldu.

Trend 20-04-22 14:02

Yer: İstanbul... Otel otoparkındaki şehit mezarını gören şaşkına dönüyor

İstanbul'da bulunan bir otelin otoparkındaki şehit mezarını gören şaşkına dönüyor. İstanbul'un fethi sırasında şehit düşen ve mezar taşının üzerinde ismi olmadığı için kime ait olduğu bilinmeyen mezar, otopark içerisinde dört duvar arasında küçük bir alanda kalıyor. Öte yandan kimliği belli olmayan şehit askerin, kaynaklarda "ni’me’l-ceyş" olarak geçtiği de belirtildi.

Haber 20-04-22 10:06

SON DAKİKA | Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması mümkün mü? Dikkat çeken açıklama: Kemik, diş, tırnak, saç örnekleri...

Son dakika haberi: Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması gündeme geldi. Acılı baba Süreyya Karabulut'un "İntihar ettiğine inanmıyorum" sözleri sonrası ailenin avukatı Rezan Epözdemir talep halinde mezarı açtırmak için başvuru yapacaklarını açıkladı. Peki Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması mümkün mü? İşte 8 yıl sonra Türkiye'nin yeniden gündemine oturan Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili yaşanan yeni gelişmeler...

Haber 12-04-22 11:52

Bucha'dan dünyayı dehşete düşüren fotoğraflar! Çok sayıda ceset çıkarıldı

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarında kritik bölgelerden bir tanesi olan Bucha'dan tüm dünyayı dehşete düşüren haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Ukrayna'nın Bucha kentinde kilisenin bahçesinde bulunan toplu mezardan çok sayıda ceset çıkartıldı.

Haber 10-04-22 18:52

Gümüşhane’de ‘çarpık mezarlaşma’ kıbleyi şaşırttı: Vefat etmişlerimizi rahatsız eder mi

Gümüşhane’de 1965 yılında inşa edilen kentin en büyük mezarlığı Emirler Mezarlığı’nda bazı mezarların yüzlerinin kıbleye dönmediği gözlendi. İçerisinde şehit mezarlarının da bulunduğu mezarlık alanının zamanla dolması ve cenazelerin defnedileceği alanın sınırlı olması nedeniyle mezarlıkların gelişigüzel yerleştirilmesi ‘çarpık mezarlaşma’ya neden oldu. Mezarlığa gelen ve kıbledeki yanlışlıkları fark eden İdris İncir, ''Bu vefat etmişlerimizi rahatsız eder mi, müftülüğe sormak gerekir'' dedi.

Haber 02-04-22 15:14

Mısır'da antik döneme ait 5 mezar keşfedildi

Mısır'da antik Mısır dönemine ait 5 mezar keşfedildi. Mısır Turizm ve Tarihi Eserler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, mezarların "Eski Krallık Dönemi" (M.Ö. 2686-2181) ve Birinci Ara Dönemine (M.Ö. 2181-2055) uzandığı bildirildi.

Haber 19-03-22 23:50

27 yıl boyunca ölen eşinin mezarını ziyaret etti! Gerçeği öğrenince şaşkınlığını gizleyemedi

İngiltere’de yaşayan Kathleen Walsham isimli bir kadın, 43 yaşındayken hayatını kaybeden eşi Kieron Kenny’nin mezarını 27 yıl boyunca düzenli olarak ziyaret etti. Ancak vefat eden eşin annesinin bıraktığı not mezar hakkındaki gerçeği yıllar sonra ortaya çıkarttı. Adamın küllerinin annesi tarafından alınarak başka bir yere gömüldüğünü öğrenen aile cenaze şirketine dava açtı.

Trend 11-03-22 09:36

Düzce'de mezarın üzerine gömülmüş halıya sarılı erkek cesedi bulundu

Cesedin 5 ay önce kayıp ihbarı yapılan gence ait olabileceği değerlendiriliyor

Yurthaber 02-03-22 17:16

Fırat Çakıroğlu, ölümünün 7. yılında mezarı başında anıldı

Fırat Çakıroğlu, ölümünün 7. yılında mezarı başında anıldı

Yurthaber 20-02-22 17:03

Antalya'da tarihi eser operasyonunda lahit ele geçirildi

Antalya'da tarihi eser operasyonunda lahit ele geçirildi

Yurthaber 23-01-22 11:21

Manisa'da Roma dönemine ait olduğu sanılan mezar bulundu

Manisa'da Roma dönemine ait olduğu sanılan mezar bulundu

Yurthaber 17-01-22 23:16

Artvin Yusufeli'nde hareketlilik! Belediyeden anons yapılıyor: Mezarlarınızı taşıyın

Artvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan Yusufeli ilçesinde mezarlıkların taşınma işlemi devam ediyor. 450 mezarın tanışması planlanan ilçede, belediye tarafından hoparlörlerden anons yapılarak mezarların taşınması için çağrıda bulunuldu. Mezarlarını taşıtmak isteyenler Yusufeli Belediyesine başvurmaları halinde mezarları DSİ tarafından taşınacak.

Haber 15-01-22 14:37

Edirne'de yol ortasında duran mezarları gören şaşkına dönüyor! Gelip geçen dua ediyor

Tarih ve kültür kenti Edirne'de, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi için topları döktürdüğü Tophane Bayırı'nda, Kıyık Caddesi üzerinde bulunan 2 mezarı görenler, şaşırıyor. Osmanlı dönemi alimlerinden, 1660 yılında Selimiye Camii müezziniyken hayatını kaybeden Saçlı İbrahim Efendi ve Edirne erenlerinden Ethem Baba'nın mezarları, bir süre önce yol genişletme çalışması yapıldığı için caddenin ortasında kaldı. Mezarları ilk kez görenler şaşırırken, mahalleli her gün gelip geçerken dua ediyor.

Haber 15-01-22 13:28

Mezar taşlarını çalan mermer ustası kendini böyle savundu! Şeytana uydum

Trabzon’da mezarlıktaki mermer mezar taşlarının çalınması sonrası güvenlik güçleri konuya ilişkin araştırma başlattı. Güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi sonrası mezar taşlarını çalan kişinin mermer ustası I.B. (52) olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan mermer ustası I.B., adli kontrolle serbest bırakıldı. Savunmasında “Şeytana uydum. Böyle bir şey yapmamalıydım” diyen şüpheli, usta olarak çalıştığı mermer atölyesindeki işinden de çıkarıldı. İşte şaşkına çeviren olayın tüm detayları!

Haber 12-01-22 14:42

Artvin Yusufeli su altında kalacak! 2 ay süre verildi... Mezarlar taşınıyor

Artvin’in, Yusufeli Barajı nedeniyle 152 yıllık tarihinde 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerinde hazırlıklar sürüyor. 72 yıllık yerleşim yerlerine veda edecek olan ilçe halkı, su altında kalacak yakınlarının mezarlarının nakli için belediyeye başvuruyor. Mezarlarını taşımak isteyenlerin 1-2 ay içinde müracaatları istenirken, istemeyenlerin mezarı taşınmayacak.

Haber 12-01-22 11:37

Trabzon'da mezar taşı hırsızı ortaya çıktı, kimliği şaşkına çevirdi! ''Kefen çalındı deseler ona da inanacağız''

Trabzon'da yaklaşık 10 ay önce mezar taşlarını çalan şahıs aynı yerde tekrar mezar taşı çalınca jandarma ekiplerince yakalandı. Yakalanan kişinin mermerci ustası olduğu ve çaldığı mezar taşlarının üzerini silerek aynı mezar taşlarını 500 TL’ye sattığı belirlendi. Muhtar azası Ali Çolak, ''Bana 'Şeytana uydum özür diliyorum, beni bağışlayın' dedi. Ben de kendisine inşallah Allah da seni bağışlamaz biz seni hiç bağışlamıyoruz dedim. Artık kefen çalındı deseler ona da inanacağız'' şeklinde konuştu.

Haber 11-01-22 10:06

Son dakika... Canlı canlı mezara gömülmüşlerdi! İfadesi ortaya çıktı…

İstanbul Beyoğlu’nda yaşanan vahşetin detayları ortaya çıktı. Kaldıkları apart otelin sahibi ve arkadaşları tarafından kurşunlanıp darp edilen Ali K.G. ifadesinde yaşadığı dehşeti anlattı: ‘Bize mezar kazdırıp içine gömdüler. O sırada uyuşturucu içiyorlardı.’ İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 08-01-22 08:11

Yol çalışması sırasında bulunan lahitler tarihe ışık tutacak

Ordu'nun Fatsa ilçesinde işçilerin fark ettiği beton yapılarda başlatılan kazı çalışmasında 9 mezar ile içlerinden 40 eser gün yüzüne çıkarıldı - İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak: - "Burası kültürel anlamda bir cazibe merkezi olacak. Vatandaşların en kısa zamanda burayı ziyaret edebilmesi için gerekli altyapıyı sağlayacağız"

Yurthaber 07-01-22 12:37

Son dakika: İstanbul’da vahşet! Canlı canlı mezara gömdüler…

Son dakika haberi: İstanbul’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Yeni yılın ilk gününde karıştıkları kavganın ardından kaçırılıp silahla vurulan iki kişi, canlı canlı gömüldükleri mezardan şans eseri kurtularak hayatta kaldı. Olayın detaylarını duyan ise dehşete düştü. İşte son dakika gelen haberin ayrıntıları…

Haber 07-01-22 09:55

İstanbul’un göbeğinde içler acısı görüntü! Önemli devlet adamları bu mezarlıklarda yatıyor ama...

İstanbul’da Beşiktaş ilçesinde Mimar Sinan tarafından inşa edilen Sinan Paşa Camisinin haziresi yıllar içinde bakımsızlıktan dolayı harap olmuş durumda ve kaderine terk edilmiş halde bulundu. İçeride dönemin Şeyhülislamları, askerleri ve katipleri gibi Osmanlı Devletinde önemli devlet adamlarının bulunduğu hazire zamana karşı yenik düşerek onlarca mezar taşı kırılmış. Bazı mezar taşları parçalanarak büyük bir kısmı toprağa gömülmüş.

Haber 06-01-22 10:34

Son dakika: Eşinin mezarının açılmasını istedi! Otopside ortaya çıkan gerçekle yıkıldı

Son dakika haberine göre Kırıkkale'de evinde rahatsızlanan Ecevit Anladı (46) hayatını kaybetti. Defnedildikten sonra, eşi Anladı'nın kavga ettiğini öğrenince mezarının açılmasını istedi. Otopsi raporunda 46 yaşındaki Anladı'nın kavgaya bağlı olarak beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. Olayla ilgili bir kişi tutuklandı.

Haber 30-12-21 18:45

160 yıl yaşadıktan sonra toprağa verilmişti! Zaro Ağa'nın mezarı bakımsızlıktan harap oldu

160 yaşında vefat eden ve Türkiye'nin en uzun yaşayan insanı olarak kabul edilen Zaro Ağa'nın mezarı kaderine terk edildi. 1934 yılında Eyüpsultan Mezarlığı'na defnedilen Zaro Ağa'nın mezarını bulmak isteyenler güçlük çekiyor. İşaret taşı kırılan, mezar taşı yeşile boyanan mezarı bulmanın zorlaştı. Profesyonel Rehber Selçuk Eracun, izin dışında boyanan ve harap olan mezara bakım yapılması gerektiğini söyledi.

Haber 26-12-21 12:46

Ordu'da yol çalışması durdurtan keşif! Mezarlar ortaya çıktı, bölgeye giriş yasak

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, yol yapım çalışması sırasında ortaya çıkarılan, Roma Antik dönemine ait 8 lahit mezarın bulunduğu bölgede acil kurtarma kazıları sürdürülüyor. Kazılarda, üzerinde tanrı 'Hermes' figürü yer alan, kırmızı akik taşlı gümüş yüzük ile çeşitli tarihi parçalar bulundu. Öte yandan inceleme sonrası beton tabakanın, yaklaşık 2 bin yıl öncesine dayanan mezarlar olduğu içinden sikkeler, cam bilezik, altın yüzük, kemer tokaları, tüm olarak cam gözyaşı şişesi çıktığı belirtildi.

Haber 25-12-21 10:38