Arabuluculuk Haberleri

Adalet Bakanı Tunç'tan arabuluculuk konusuyla ilgili flaş açıklama!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan arabuluculuk konusuyla ilgili açıklama geldi. Tunç, "1 Eylül'den itibaren kiracı - ev sahibi arabuluculuğu için 24 bin başvuru oldu. Başvurulan dosyaların yarısından fazlası olumlu sonuçlandı. Arabuluculuk konusunda anlaşanların sayısı anlaşmayanlardan fazla." diye konuştu.

Haber 01-10-23 20:51

Bugün başlar başlamaz yoğunluk oluştu! Arabuluculuk için gelenlerin başvuruları şaşırtmadı: Ev sahipleri yana yakıla büroların yolunu tuttu

Kimisi ev sahibinin yaptığı zammı kabul etmedi, kimi ise kiracısını evden çıkarmayı başaramadı... Kira anlaşmazlıklarında yeni dönem bugün itibarıyla başladı. Yalnızca kira konusunda değil, birçok anlaşmazlıkta devreye girecek arabuluculuk bürolarında mesainin ilk saatlerinden itibaren yoğunluk gözlendi. İstanbul Adalet Sarayı'ndaki büroya ilk 2 saatte gelen başvuruların yüzde 75'i ise şaşırtmadı. Ev sahipleri, kiracılarından dert yandı.

Haber 01-09-23 13:55

'Yüzde 25 sınırı aşılabilir' dedi, şartı açıkladı! Kira zammıyla ilgili dikkat çeken açıklama: Zorunlu arabuluculuk dönemi yarın başlıyor

Kira anlaşmazlığında yeni dönem yarın başlıyor. 1 Eylül itibarıyla başlayacak olan zorunlu arabuluculuk dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 ay içinde uzlaşma sağlanırsa mahkemeye gidilmeyeceğini, tarafların anlaştığı takdirde yüzde 25 sınırının aşılabileceğini söyledi. Süresiz nafaka tartışmalarına ilişkin de konuşan Adalet Bakanı, aile hukukunu sil baştan ele alacaklarını ifade ederek ''Boşanma, tazminat, nafaka sorunları ile ilgili arabuluculuk olabilir'' dedi.

Finans 31-08-23 12:28

Arabadan gelinliğine, tarladan komşu hakkına hepsinde artık zorunlu! Kira anlaşmazlıklarında ara buluculuk dönemi başlıyor

Kira anlaşmazlıklarına çözüm sunması hedeflenen ara buluculuk dönemi önümüzdeki hafta başlıyor. Uygulama yalnızca ev ve iş yerlerindeki kira uyuşmazlıklarıyla sınırlı kalmayacak; arabadan tarlaya hatta kiralık gelinliğe dek taşınır ve taşınmaz birçok malda yaşanan anlaşmazlıklarda ara bulucuya başvurmak zorunlu olacak.

Finans 27-08-23 13:10

'Kiracının fazla ödediği bedeli...' Yüzde 25 sınırına uymayan ev sahiplerini neler bekliyor? 'Kira tespit davalarında...' İşte arabulucu süreciyle ilgili tüm detaylar

Ev sahipleri ile kiracılar arasındaki anlaşmazlıklara dair yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Temmuz ayında bitmesi beklenen kira artışında yüzde 25 sınırlamasının yeniden uzatılacağı yönündeki açıklamaların ardından ev sahiplerine uygulanacak yaptırımlar merak ediliyor. Ayrıca yeni dönemde anlaşmazlıkların arabulucu süreciyle çözüme kavuşturulması hedefleniyor. Peki, kira zammına ilişkin o detaylarda neler var? Kirada yüzde 25 sınırına uyulmadığında ne olacak? Arabulucu süreci nasıl olacak?

Finans 04-05-23 09:50

11 lira için yaptığı herkesi hayrete düşürdü! Kiracı-ev sahibi ilişkisinde yeni boyut: ‘5 kuruş için bile tahliye edilebilirsiniz…’

Ev sahibi ve kiracılar arasında yaşanan sorunlar bitmek bilmiyor. Bu kez şaşırtan haber İzmir’den geldi. Ev sahibi S.F. (60), 1774 lira olan kirayı 11 lira eksik yatıran kiracısı E.T.'ye (35) dava açtı. Mahkeme, kira bedelinin eksiksiz yatırılması gerektiğini belirtip, E.T.'nin evden tahliyesine karar verdi.

Finans 04-04-23 10:43

Yargıya taşınan tartışmanın kazananı sokak hayvanları oldu

Beykoz Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Melis Aksu, şikayetçi olduğu sürücü ile 20 kilogram kedi ve köpek maması alması şartıyla uzlaştı.

Yurthaber 09-03-23 11:15

Ara buluculuk uygulamasına düzenleme! Bakan Bozdağ açıkladı 'Artık her yerde yapılamayacak'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ara buluculuk uygulamasına ilişkin düzenleme yapılacağını söyleyerek "Artık her yerde ara buluculuk yapılamayacak. Adalet Bakanlığı noterleri denetlediği gibi onları da denetleyecek. Bunlarla ilgili ihlal, görevi kötüye kullanma, kasıtlı, kusurlu, hukuka aykırı işlemler yapma konusunda bir yola tevessül edenler olursa onlarla ilgili disiplin hukuk işlemleri yapılacak" dedi.

Haber 30-01-23 15:13

SON DAKİKA | Arabuluculuk kapsamı genişliyor! Kira, komşuluk ve kat mülkiyeti ihtilafları için yeni dönem

Son dakika haberi: Kira, komşuluk ve kat mülkiyeti ihtilafları için yeni dönem başlıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7'nci Yargı Paketi'yle, bu tip ihtilafların "arabuluculuk kapsamına alıyoruz" diye konuştu.

Finans 12-01-23 11:46

Arabuluculuk sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM Arabuluculuk sınav sonuçları sorgulama ekranı!

Arabuluculuk sınav sonuçları açıklandı mı merak ediliyor. 4 Aralık 2022'de gerçekleştirilen arabuluculuk sınavına katılım sağlayan adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) internet adresinden sorgulayabilecek. Peki arabuluculuk sınav sonuçları açıklandı mı? İşte ÖSYM Arabuluculuk sınav sonuçları sorgulama ekranı!

Egitim 04-01-23 10:08

Arabuluculuk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Arabuluculuk sınav sonuç tarihi bekleniyor!

Arabuluculuk sınavı 4 Aralık saat 10.15 itibarıyla başladı. Adaylara sınavda 60 soru soruldu. Sınavın sona ermesinin ardından en çok merak edilenlerden biri de, arabuluculuk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusu oldu. Peki Arabuluculuk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Egitim 04-12-22 16:18

Arabulucuk sınavı soru ve cevapları yayınlandı! ÖSYM Arabuluculuk sınavı soru ve cevapları sorgulama linki

Arabulucuk sınavının sona ermesiyle gözler, arabuluculuk sınavı soru ve cevaplarına çevrildi. Bilindiği üzere arabuluculuk sınavı 4 Aralık saat 10.15 itibarıyla başladı. Adaylar, 'Arabulucuk sınavı soru ve cevapları yayınlandı mı?' sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. ÖSYM açıkladı! İşte detaylar...

Egitim 04-12-22 16:18

Arabuluculuk sınavı ne zaman bitecek? Arabuluculuk sınavı kaç dakika sürecek?

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı 15 ilde, toplam 46 bin 320 adayın katılımıyla başladı. Sınavda emniyet dahil 6 bin 106 görevli yer aldı. Arabuluculuk sınavının ne zaman sona ereceği araştırılıyor. Peki Arabuluculuk sınavı ne zaman bitecek? Arabuluculuk sınavı kaç dakika sürecek? İşte detaylar...

Egitim 04-12-22 11:52

2022 Arabuluculuk sınavı başvuruları başladı! Arabuluculuk sınavı ne zaman, nasıl başvurulur? ÖSYM'den flaş açıklama

2022 Arabuluculuk sınavı başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapıldı. Adaylar, başvurularını ÖSYM'nin internet sitesinden ya da ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. Konuya ilişkin detaylar ve ÖSYM'den yapılan açıklamanın ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, 2022 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı ne zaman? Arabuluculuk Sınavına nasıl başvurulur?

Egitim 19-10-22 10:10

Arabuluculuk tarifesine yüzde 100 zam geldi! Resmi Gazete'de yayımlandı

Arabulucuya ödenecek ücret tarifesinde değişikliğe gidildi. Yeni ücret tarifesinde fiyatlar yüzde 100 artırıldı. 2023 yılı ücret tarifesi konulu tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı. 2 kişinin taraf olduğu aile hukuku, işçi/işveren ve tüketici uyuşmazlıklarında 1 saat için arabuluculara taraf başına 400 lira ödenecek.

Finans 04-10-22 14:26

Ev sahibi ve kiracılar dikkat! Ekim ayında zorunlu olacak! Kritik 24 saat detayı...

Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren haber geldi. Kira artış oranlarının yüzde yüzün de üzerine çıkması vatandaşları zor duruma soktu. Mahkemelere ev sahibi kiracı başvuruları arttı. Kirada mağduriyetlerin giderilmesi için arabulucu şartı getiriliyor. Düzenlemenin Ekim ayında Meclis’e gelip yasalaşması bekleniyor. Avukat Arabulucu Umut Metin, ev sahibi ve kiracı uyuşmazlıkları 1 günde bile arabuluculuk ile çözülebileceğini söyledi.

Finans 05-09-22 12:01

Yangın sırasında fenalaşarak hastanede ölen itfaiyecinin ailesinden tazminat talebi

Vefat eden itfaiye erinin eşi Pervin Çetin: - "Eşim görevi başında vefat etti, bir can kurtarmak amacıyla o eve girdi"

Yurthaber 13-06-22 12:42

Antalya Diplomasi Forumu 2022

Forum kapsamında "Değişen Barış Ortamında Arabuluculuk" konulu panel düzenlendi

Yurthaber 10-03-22 18:58

Niğde'de Arabuluculuğun Güncel Gelişmeleri paneli düzenlendi

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Çağdaş Özer: - "2021 yılında 1 milyona yakın uyuşmazlık arabuluculuk önüne geldi, bunların yaklaşık yüzde 70'i anlaşmayla sonuçlandı"

Yurthaber 11-01-22 18:09

Son Dakika... 2022 arabuluculuk ve serbest muhasebecilik, SMMM, YMM asgari ücret tarifesi belli oldu

Son dakika haberine göre, serbest muhasebecilik, serbest muhasebeci mali müşavirlik, yeminli mali müşavirlik işlemleri ve arabuluculuk faaliyetleri için 2022 yılında geçerli olacak asgari ücret tarifeleri belli oldu. Arabuluculukta en düşük ücret 200 lira olarak belirlendi. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni tarifeler 1 Ocak 2022'den itibaren geçerli olacak.

Finans 22-12-21 13:50

Ara buluculukta 2022 yılı ücret tarifesi belirlendi

Ara buluculukta 2022 yılı ücret tarifesi belirlendi

Yurthaber 22-12-21 06:43

Bir haftada 8 bin uyuşmazlıkta arabuluculuk yolu tercih edildi

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Çağdaş Özer: - "2014 yılının tamamında 200 uyuşmazlıkta biz arabuluculuk yolunu tercih etmişken, bir haftada 8 bin uyuşmazlıkta arabuluculuk yolunu tercih eder duruma geldik"

Yurthaber 22-11-21 17:24

Vatandaşlar, sorunlarının çözümünü KDK'de buldu

Kamu Denetçiliği Kurumuna bugüne kadar elektrik direklerinin değişiminden, engelli vatandaşın tayin istemine, ücretli öğretmen olarak çalışılan sürelerin hizmet cetveline işlenmesine kadar pek çok farklı konuda başvuru yapıldı

Yurthaber 09-11-21 11:04

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep'te ara buluculuk sempozyumuna katıldı:

"Ara buluculuk merkezlerine gelen dosya şu anda 2,2 milyon. Eğer bu sistemi biz kurmasaydık bu dosyaların hepsi mahkemelerde olacaktı. Dava süreçleri 4 yıldan 5 yıla çıkacaktı. Bu 2,2 milyon dosyanın yüzde 70'i anlaşmayla bitti. Yani sulhla bitti, rızayla bitti"

Yurthaber 06-10-21 17:35

Eskişehir Ticaret Odası Arabuluculuk Merkezi açıldı

Eskişehir Ticaret Odası Arabuluculuk Merkezi açıldı

Yurthaber 28-09-21 19:07

Ev sahibi ve kiracıların tartışmalarına onlar son veriyor

İstanbul’da arabuluculuk merkezleri bugünlerde kiracı-ev sahibi arasındaki anlaşmalıklara çözüm arıyor. Birçok alternatifle taraflar arası anlaşmazlıklarda uzlaşı sağlanıyor. Kira artışı öteleme, eve bakım yaptırma gibi iki tarafın hakkını koruyan çözümler üretiliyor.

Haber 27-09-21 11:52

1 milyon 379 bin 270 dosya arabuluculukla çözüldü

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar: - "Bugün itibarıyla 2 milyon 170 bin 873 dosya arabuluculuğa tevdi etmiş durumda. Aslında toplumumuz anlaşmaya, uzlaşmaya çok müsait bir toplum. Yeter ki onların bir arabulucu huzurunda anlaşmaları sağlansın"

Yurthaber 23-06-21 17:41

Trabzon'da insan hakları ve şiddetle mücadele projesinin tanıtım toplantısı yapıldı

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Umut İlhan Durmuşoğlu: - "Şu aşamada iş uyuşmazlıklarında, tüketici davalarında ve ticari davaların bir bölümünde dava yolunu kullanmadan önce ara buluculuk yolunu kullanmak mecburi. Kısa bir süre olmasına rağmen 1 milyondan fazla dosya ara buluculuk yolu kullanılarak çok büyük bir oranda başarıyla sonuçlandı"

Yurthaber 01-06-21 18:04

Azerbaycan'dan Türkiye ve İsrail arasında arabuluculuk teklifi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, 'Türkiye ve İsrail arasında arabulucu olabiliriz' mesajı verdi.

Haber 26-04-21 13:49

Lavrov: Türkiye ile Rum tarafı arasında arabuluculuk yapmaya hazırız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, her iki taraf da isterse, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler nedeniyle ilişkileri hayli gerilen Türkiye ile Kıbrıs Rum Kesimi arasındaki ilişkilerin onarılmasına yardımcı olabileceklerini söyledi.

Haber 07-09-20 14:09

Tüketici uyuşmazlıklarına arabulucuyla 28 günde bedava çözüm

Yeni yargı paketiyle yürürlüğe giren ve 10 bin 390 lira üzerindeki tüketici uyuşmazlıklarında arabulucuya başvurmayı zorunlu hale getiren düzenlemeyle, bu kapsamdaki müracaatlar en fazla 28 günde sonuçlandırılacak. Tüketiciler arabulucuya ücretsiz başvururken, yeni karar ile birlikte sürecin sonunda anlaşma olsa da olmasa da tüketici herhangi bir ücret ödemeyecek.

Finans 13-08-20 09:14

Yeni normalde yargının yükünü arabulucular hafifletecek

Kovid-19 ile mücadele sürecinde ertelenen duruşmalar, normalleşme planı kapsamında 16 Haziran'da başlarken yargıdaki çok sayıda hukuki uyuşmazlığın "arabuluculuk" uygulamasıyla kısa sürede çözüme kavuşması bekleniyor - Diyarbakır Arabuluculuk Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Gülben Elhakan: - "16 Haziran itibarıyla binlerce dosyanın adliyeye akması söz konusu. Normalleşme döneminde adliyelerde oluşacak iş yükünü arabulucular yüklenecek"

Yurthaber 04-06-20 11:08

Pandemide işten çıkartılan kişi online arabuluculukla haklarını aldı

İzmir'de bir manavda çalışan ve Kovid-19 sürecinde kronik rahatsızlığı sebebiyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ve işe gidemediği için işine son verilen M.Y, telekonferans ve görüntülü konuşmalarla gerçekleştirilen arabuluculuk toplantıları sonucunda kıdem tazminatı ve alacaklarını almaya hak kazandı - M.Y'nin avukatı Berkay Özbey: - "Arabuluculuk sürecinde hiç yüz yüze gelinmedi. Neredeyse ben bile müvekkilimi görmedim. Teknolojinin de verdiği imkanlar sayesinde görüntülü konuşma yaptık"

Yurthaber 27-05-20 11:07

Kovid-19 sürecinde hukuki uyuşmazlıklar online ortamda çözülüyor

Diyarbakır'da, Kovid-19 tedbirleri kapsamında adliyelerdeki duruşmaların ertelenmesi nedeniyle hukuki uyuşmazlıklar, "arabuluculuk" uygulamasıyla sosyal mesafe önlemleri alınarak tarafların buluşturulması ya da online görüşmeyle çözüme kavuşturuluyor - BADER Diyarbakır Şube Başkanı avukat Gülben Elhakan: - "Koronavirüs tedbirlerinin olduğu dönemde başvurular arttı. Bu süreç arabuluculuğa ilgiyi artırdı. Vatandaşlar devam eden davalarını bile arabuluculukla bir an önce halledip rahat nefes almak istiyor"

Yurthaber 13-05-20 11:14

TBB Başkanı Feyzioğlu: Aynı anda hem avukat hem arabulucu olunmaz

"Biz, arabuluculukla avukatlık arasında tercih yapılsın diyoruz. İki ayrı meslek birliği, iki ayrı şapka tek kafa olmaz" - "Dava şartı olan iş uyuşmazlığında arabuluculukta biz TBB olarak barolarımız eliyle talep eden her işçiye adli yardım faslından arabuluculukta taraf vekilliği yapmaya, ehil avukat tayin etmeye hazırız"

Yurthaber 18-02-20 17:38

İşçinin hileli arabuluculuk iddiasında yeniden yargılama kararı

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 9. Hukuk Dairesi, "hileli arabuluculuk tutanağı" imzalattırıldığı iddiasıyla işe iade davası açan işçinin başvurusunu haklı buldu ve yargılamanın yeniden yapılmasına hükmetti - Dairenin kararından: "Görüşmelerde 10'dan fazla işçiye aynı şekilde sırayla iş yerinde belgelerin imzalatıldığı, ibra etkisi kazandırılmaya çalışıldığı, tazminat ve alacaklarla ilgili olarak delil oluşturma ve dava açma yasağı oluşturma yönünde çaba içine girildiği anlaşılmaktadır" - Avukat Meliha Yaman Yurdugül: "İşveren işçilerin başvurusunun önüne geçmek için arabuluculuk tutanağını bir ibraname olarak kullanıyor. İşçilerin bütün haklarının verildiğine dair bir arabulucunun önünde 1 saat gibi bir sürede imzalatıyor"

Haber 29-12-19 11:19

Gaziantep'te Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi açıldı

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu: - "6 yılda dosya sayısı bir milyona ulaştı. İş dünyamız için önem taşıyan çalışma hayatına ilişkin konularda başvuru sayısı 800 bini geçti" - "Eskiden aylarca süren davalar şimdi haftalar içerisinde biter hale geldi. Arabuluculuk yüzde 70 ile sonuçlanıyor. Arabuluculuk mahkeme yolunu kapatıyor mu? Hayır. Anlaşmak istemeyen için mahkeme yolu serbest"

Finans 11-12-19 14:17

Arabuluculuk sınav sonuçları açıklandı! 2019 Arabuluculuk sınav sonuçları ile ilgili merak edilenler!

Arabuluculuk sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Adalet Bakanlığı 25 Kasım'da gerçekleştirilen ve milyonlarca adayın katıldığı Arabuluculuk sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. İşte, Arabuluculuk sınav sonuçları sorgulama ekranı.

Haber 10-12-19 03:56

Singapur Sözleşmesi'nin Arabuluculuk Üzerine Yansımaları Sempozyumu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: - "Amacımız, hukukun kolaylaştırıcı imkanlarını harekete geçirmektir. Hukuk her zaman işçi, işveren, vatandaş için bir engel, bir bariyer değildir, kolaylaştırıcı bir rolü vardır. Hukuk düzenlemeleri vatandaşın, toplumun beklentisine cevap vermek zorundadır" - "Dünyada onlarca ülke, ülkesine yatırım yapsın diye milyonlarca metrekarelik yeri bedava verse, 'Vergi almayacağım.', 'Üstüne para vereceğim, gelin bu ülkeye yatırım yapın.' dese, o ülkeye yatırım yapacak olan kişi verilen vaatlere değil, o ülkedeki hukuki istikrara, öngörülebilirliğe, uluslararası teminata bakacaktır. Ülkemiz bu konuda hukukuna, kendisine güvendiği için bu öz güvenle bu sözleşmelere imza atmıştır. Türkiye bu çerçevede de uluslararası hukukun bir parçası olmuştur"

Haber 05-12-19 12:41

Somali Dışişleri Bakanı Avad: Somali'nin Türkiye'den daha iyi dostu yok

"Somali halkı ve hükümeti Türkiye'ye sonsuza kadar minnettar olacak. Türkiye, Somali için çok şey yaptı. Somali halkının kalbi ve aklı Türk halkıyla" - "(BM'nin Somali'ye yönelik silah ambargosunu uzatma kararı) Bu ambargonun artık işe yaramayacağını ve çağ dışı olduğunu düşünüyoruz" - "Ambargo kararının en azından gözden geçirilmesi, revize edilmesi ya da kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz" - "Türkiye, Somali ve Somaliland arasındaki görüşmeleri kolaylaştırmada bize çok yardımcı oluyor. Türkiye'nin çabası takdir ediliyor ve memnuniyetle karşılanıyor"

Haber 28-11-19 11:06

Adalet Bakanı Gül'den arabuluculuk sistemi açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Arabuluculuk sisteminde çok önemli düzenleme yaptık. Arabuluculuk sistemiyle işçi işverenin helalleşmesi yolunu getirdik. Bu yılın ocak ayından itibaren ticari davalara arabuluculuk getirdik. Yüzde 50 bandında, mahkemeye gitmeden ihtilaf çözülüyor." diye konuştu.

Haber 22-11-19 16:57

Adalet Bakanı Gül: Arabuluculuk uygulamasında 1 milyon dosyaya ulaşıldı

"Arabuluculukla karara bağlanan dosyaların yüzde 71'inde anlaşma sağlandı"

Haber 07-11-19 13:01

Yarım asırlık miras anlaşmazlığı arabuluculukla çözüldü

İzmir'in Menderes ilçesinde 50 yıldır akrabaların üzerinde anlaşamadığı ve davalık olduğu 17 dönümlük arazi sorunu, arabuluculukla çözüme ulaştı - Arabulucu avukat Metin Altmışkara: - "Rahat bir ortamda çay, kahve içerek duygu ve düşüncelerini anlattılar, 'kararı kendimiz verdik' dediler"

Yurthaber 03-11-19 11:06

Yarım asırlık miras anlaşmazlığı arabuluculukla çözüldü

İzmir'in Menderes ilçesinde 50 yıldır akrabaların üzerinde anlaşamadığı ve davalık olduğu 17 dönümlük arazi sorunu, arabuluculukla çözüme ulaştı - Arabulucu avukat Metin Altmışkara: - "Rahat bir ortamda çay, kahve içerek duygu ve düşüncelerini anlattılar, 'kararı kendimiz verdik' dediler"

Haber 03-11-19 11:06

Guterres: Suriye Anayasa Komitesi toplantısı önemli kilometre taşı

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres: - "Dün yapılan Suriye Anayasa Komitesi toplantısı önemli bir kilometre taşıydı. Ümit ediyorum ki Suriyelilerin yaşamış olduğu trajedinin siyasi olarak çözüme kavuşturulması için ilk adımı oluşturacak" - "Arabuluculuk, sadece askeri çatışma sonucu ortaya çıkmaz. Barışın devam ettiği dönemlerde de arabuluculuğa ihtiyacımız var"

Haber 31-10-19 11:01

Türkiye ara buluculuk konferanslarına ev sahipliği yapacak

İstanbul Arabuluculuk Konferansı, bu yıl BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in katılımıyla 31 Ekim'de düzenlenecek - BM Genel Sekreteri'nin Yüksek Düzeyli Arabuluculuk Danışma Kurulu üyeleriyle düzenleyeceği toplantı da konferans marjında İstanbul'da yapılacak - Türkiye, İstanbul Arabuluculuk Konferansı'ndan sonraki gün İİT Üyesi Ülkeler Üçüncü Arabuluculuk Konferansı'na da ev sahipliği yapacak

Haber 29-10-19 09:45

Ara buluculuk görüşmesinde avukatın rehin alınması

Bursa Barosu: - "Hukuki uyuşmazlıklarda doğrudan taraf olanların karşı karşıya geldiği ara buluculuk görüşmelerinin güvenlik önlemlerinin alındığı adliyelerde oluşturulacak ara buluculuk merkezlerinde yapılması gereklidir"

Haber 25-10-19 14:30

Ara buluculuk görüşmesinde avukatın rehin alınması

Bursa Barosu: - "Hukuki uyuşmazlıklarda doğrudan taraf olanların karşı karşıya geldiği ara buluculuk görüşmelerinin güvenlik önlemlerinin alındığı adliyelerde oluşturulacak ara buluculuk merkezlerinde yapılması gereklidir"

Yurthaber 25-10-19 14:29

Adalet Bakanlığından yurt dışında arabuluculuk eğitimi

Adalet Bakanlığınca, Gine ve Pakistan'ın ardından Filipinler'de de alternatif çözüm yollarından arabuluculuk eğitimi verildi

Haber 29-09-19 10:05