Ayçiçek Yağı Haberleri

Fiyatlar yüzde 30 gerilemişti: Ayçiçek için kuraklık tehlikesi: Yağış olmazsa ciddi rekolte kaybı olabilir

Geçtiğimiz yıl Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle fiyatı en fazla artan ürünlerden olan Ayçiçek yağı, bu sene yüzde 30 geriye geldi. Ancak sektör temsilcileri Ayçiçek’te bekleyen tehlikeyi açıkladı. Yağışların azalması nedeniyle ciddi bir rekolte kaybı beklentisi oluşan üreticinin ekimden vazgeçmesi durumunda piyasada sıkıntılar yaşanabileceği dile getiriliyor.

Finans 16-03-23 13:30

TMO’dan Ayçiçek yağı ve buğday hamlesi: Tarihler belli oldu

Ayçiçek yağı ve buğday için TMO’nun ithalat için uluslararası ihale açıldığı öğrenildi. TMO, yaklaşık 48 bin ton ayçiçek yağı alımı için ihale açarken, buğday için bu rakam 790 bin ton oldu.

Finans 22-02-23 08:07

Gümrük vergisi sıfırlandı, etiket fiyatlarına hemen yansıdı! Fırsatçılara yönelik tedbir alınmıştı... İndirimin artmasına günler kaldı

Enflasyon nedeniyle market fiyatları vatandaşın gündeminin başında yer alan konulardan biri. Hükümetten bu konuda 2023'e girilmeden önce önemli bir hamle gelmişti. Ayçiçeği ürünlerinden alınan gümrük vergisinin sıfırlanmasını olumlu sonuçları etiketlere çok geçmeden yansıdı. Ayçiçeği ürünlerinin fiyatının yüzde 10 düşmesi vatandaşları memnun etti. İndirim beklentisi devam ederken düşüşün şubat ayında yüzde 15'i bulması bekleniyor.

Finans 22-01-23 09:16

Ayçiçek yağına indirim bekleniyor! Gümrük vergisi sıfırlanınca harekete geçildi: Şubat ayından sonra...

Ayçiçek yağı fiyatları geçtiğimiz yıl Rusya-Ukrayna savaşının etkisi ve stokçuluk nedeniyle fahiş artışlar yaşamıştı. Ancak gümrük vergilerinin düşürülmesi sonrası Türkiye'nin 15 günde attığı adımlar neticesinde sevindiren bir gelişme yaşandı. 150 bin ton ham ayçiçeği yağı bağlantısı yapılırken, bu durumun iç pazarda raflara yüzde 10 ila 15 arasında düşüş olarak yansıması bekleniyor.

Finans 16-01-23 07:14

A101’den dev kampanya! 2023 ürünün fiyatını sabitledi! Ayçiçek yağı, şeker, tuvalet kağıdı, bebek bezi indirim fırsatı

A101 indirim kampanyaları yakından takip ediliyor. En ucuz ürünü almak isteyen vatandaşlar zincir marketler tarafından yapılan kampanyaları merak ediyorlar. A101 tarafından yapılan açıklamada 2023 ürünün fiyatının ocak ayı boyunca sabitlendiği duyuruldu. Bu ürünler arasında ayçiçek yağı, şeker, çay, tuvalet kağıdı ve bebek bezi de bulunuyor. İşte A101 aktüel kataloğunda yer alan indirim fırsatları

Finans 06-01-23 11:58

TMO'dan ayçiçek yağı hamlesi! Fiyat artışları...

Toprak Mahsulleri Ofisi, 23 Aralık’ta 24 bin ton ham ayçiçeği yağı ithalat ihalesi açtı. İhale ile stoklarını güçlendirmeyi hedefleyen Ofis, muhtemel fiyat artışlarını önlemeye çalışacak.

Finans 19-12-22 10:13

'1 Ocak'ta zam yapacağız' Mutfakların vazgeçilmezi ayçiçek yağının fiyatı 1000 TL'yi aştı!

Gıda fiyatları, kira ve faturalardaki artışlar hem vatandaşa hem esnafa zorluk yaşatıyor. Bir süredir kiradan çok elektrik faturasından korktuğunu dile getiren esnaf, son olarak 18 litrelik ayçiçek yağının fiyatının 1000 TL'yi aşmasıyla şok yaşadı. Bu durumun kimsenin ürün alamaması demek olduğunu söyleyen esnaf, endişe taşırken kiralara yüzde 70 zam geldiği takdirde bunu 1 Ocak'ta fiyatlarına mecburen yansıtıp zam yapacaklarını belirtti. İşte güncel 18 lt ayçiçek yağı fiyatı ve detaylar...

Finans 09-12-22 12:42

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde yüzde 30 indirim fırsatı! Ayçiçek yağı 34,90 TL

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde 16-30 Kasım tarihleri arasında birçok gıda ve temizlik ürünü uygun fiyatıyla müşterilerin beğenisine sunulacak. Tuvalet kağıdı, bulaşık deterjanı, ayçiçek yağı gibi ürünler 30 Kasım'a kadar indirimde olacak.

Finans 21-11-22 09:56

Çankırı Belediyesi ektiği ayçiçeğinden elde ettiği yağı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor

Çankırı Belediyesi, atıl araziye ektiği ayçiçeğinden elde ettiği 1500 litre yağı ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladı.

Yurthaber 15-11-22 08:32

Ölümcül etiket oyunu: Bu yağı sakın yemeklerde kullanmayın

Bazı yağlar sağlık artışı sağlarken, diğerleri dikkatli kullanılmalıdır. Duymuş olabileceğiniz şeye rağmen, yağ kötü bir kelime değildir. Amerikan Kalp Derneği'ne (AHA) göre işlevleri arasında hücre büyümesine yardımcı olmak, organlarınızı korumak ve besin emiliminde rol oynamak vardır. Bedenlerimizin beta-karoten ile birlikte A, D, E ve K vitaminleri gibi yağda çözünen belirli besinleri emmek için yağlara ihtiyacı var. Bazı yağlar fayda sağlarken bazıları ise ölümcül zararlara sahiptir.

Haber 26-10-22 16:12

Ayçiçek yağı için flaş karar! Yüzde 5'e düşürüldü

Cumhurbaşkanı kararı ile ham ayçiçek yağı ithalatında uygulanan gümrük vergisi yüzde 27'den yüzde 5'e düşürüldü. Ayçiçek yağı için yapılan düzenleme Resmi Gazete’den duyuruldu.

Finans 20-10-22 09:19

Ayçiçek yağı tüketmek istemeyenler için hem uygun fiyatlı hem sağlıklı en iyi mısır yağları

Sıcak yemeklerde ve salatalarda sıkça kullanılan yağlardan biri olan mısır yağı, mutfaktaki en büyük yardımcınız olabilir. Hem faydalı ve hem lezzetli olan mısır yağını satın almadan önce en kalitelisini araştırıp bulmak gerekir. Sizler için en iyi mısır yağı markalarını bir araya getirdik. "Mısır yağının faydaları nedir?" ve "Mısır yağı nerelerde kullanılır?" gibi soruların yanıtlarını bulacağınız bu ürünlere mutlaka bakmalısınız.

Yemek 19-09-22 15:46

Ayçiçek yağı için flaş karar! Yüzde 10 arttırıldı

Cumhurbaşkanı kararı ile ham ayçiçek yağı ithalatında uygulanan gümrük vergisi oranı yüzde 10'a yükseltildi. Kararda, yerli üretimin sürdürülebilirliği ve çiftçinin desteklenmesi gerekçe olarak gösterildi. Ayçiçek yağı için yapılan düzenleme Resmi Gazete’den duyuruldu.

Finans 15-09-22 09:13

Mutfakların demirbaşı, her yemeğin temel malzemesi... Ayçiçeği yağı sağlıklı mı?

Ülkemizde en çok kullanılan yemekli yağ olan ayçiçeği yağı, son günlerde içeriğinden çok fiyatıyla gündemden düşmüyor. Yemekler, kızartmalar, tatlı ve böreklerde kullanılan ayçiçeği yağının faydaları olduğu kadar zararları da var. Ayçiçeği yağı sadece mutfakta değil aynı zamansa kozmetik alanında da kullanılıyor. Uzun yıllardır kullanılan doymamış yağ asitleri açısından zengin olan ayçiçeği yağı, adını aldığı ayçiçeği bitkisinden elde edilir.

Haber 10-09-22 15:47

Konya'da yerli ayçiçeği tohumu geliştirilmesi için yetiştirilen ürünler hasat edildi

Tohum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Musa Kaya: - "Projeyle ülkemizde ayçiçeği tohumunun geliştirilmesini, verim ve kalite yönünden yüksek kaliteli yerli çeşitler elde etmeyi amaçlıyoruz"

Yurthaber 10-09-22 11:02

Ayçiçek yağında yeni hamle! Rekolte artışı indirim getirecek

Ayçiçek yağı fiyatları vatandaşın gündeminden düşmezken sevindiren haber geldi. Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas’ta ayçiçeği ekiminde geçmiş yıllara göre yüzde 400 artışın olduğunu söyledi. Rekolte artışı sonrası market fiyatlarında da düşüş gelecek.

Finans 31-08-22 11:43

Tarım Kredi’de indirim yoğunluğu! Şeker, ayçiçek yağı... Kapış kapış satıldı

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrası indirimli satışlar geçen haftalarda başladı. Samsun’da Tarım Kredi Kooperatif marketinden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Vatandaşlar ayçiçek yağı ve toz şekere yoğun talep gösterdi. Market görevlilerinden vatandaşlara her kişinin en çok 1 adet sıvı yağ ve 2 adet şeker alması yönünde uyarı geldi.

Finans 24-08-22 15:07

Erzurum Ticaret Borsası

Erzurum Ticaret Borsası

Yurthaber 18-08-22 16:16

Kalp krizi riskini dibe çeker! Düzenli olarak kullanın

Kalp hastalıklarını önlemek için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Bunların başında ise beslenme geliyor. Sağlıklı beslenme ile birlikte hayatınıza sporu ekleyerek kalp hastalıklarından uzak durabilirsiniz. Bunların dışında mükemmel bir kalp sağlığı için yemeklik yağ tercihiniz de çok önemli. Evde düzenli olarak kullandığımız yemeklik yağ, kalp hastalıkları riskini hızlandırabilir. Sağlıklı yağlar, kardiyovasküler sağlığımızı daha iyi tutmamıza yardımcı olur.

Haber 10-08-22 12:06

Türkiye, tahıl koridorunun açılmasıyla ayçiçeği yağı ihracatında önemli rol üstlenebilir

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç: - "Ukrayna'da geçtiğimiz yıldan devir stokları var. 4-5 milyon ton civarı ayçiçeği bulunduğunu tahmin ediyoruz. Bu, tahıl koridoru sayesinde Türkiye üzerinden bir şekilde dünya ülkelerine ulaştırılacak" - "Ayçiçeğinde çok yüksek kırma kapasitesine sahibiz. Avrupa, daha önce bunu Ukrayna'dan tedarik ederken, bu süreçte ülkemizden ihraç anlamında bir çalışma yapabilir"

Yurthaber 29-07-22 11:05

SON DAKİKA: Hem salatada hem her yemekte var! Fiyatları yükseltecek üreticiler ona düşman oldu

Son dakika haberi: Son dönemde fiyatı en çok artan ürünlerin başında gelen ayçiçek yağıyla ilgili endişeler söz konusu. Ülkemizde ayçiçek yağı üretiminin en fazla yapıldığı bölgelerden biri olan Trakya'daki sorunlar, fiyatların yeniden yükselmesine neden olabilir. Bölgede büyük bir tırtıl istilası var, çiftçi bu nedenle %5-6 arasında kayıp bekliyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 29-07-22 09:40

Ayçiçek yağında yeni gelişme! Fiyatlar artarken sevindiren haber geldi

Ayçiçek yağı fiyatlarına gelen zamlar vatandaşın gündeminden düşmezken yağ fiyatları için sevindiren bir gelişme yaşandı. Kırıkkale’de devlet desteğiyle tarım arazisine yağlık ayçiçeği eken çiftçi, yağışlarında etkisiyle yüksek verim bekliyor.

Finans 26-07-22 11:09

Çankırı'da dar gelirli aileler için atıl topraklarda tarım yapılıyor

Çankırı Belediyesi, tarıma kazandırdığı 297 dönümlük atıl arazide yetiştirdiği buğday ve ayçiçeğinden elde edeceği un ve yağı dar gelirli ailelere dağıtacak - Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen: - "Amacımız hem dar gelirli ailelere katkıda bulunmak hem de tarım ve hayvancılığa teşvik etmek"

Yurthaber 20-07-22 11:05

Rusya'dan ayçiçek yağı kararı! 400 bin ton...

Rusya, geçtiğimiz mart ayında açıklanan 1,5 milyon ton ayçiçek yağı ihracat kotasının 400 bin ton daha artırıldığını açıkladı. İhracat kısıtlamalarının 31 Ağustos’a kadar süreceği belirtilirken, hükümet kısıtlamaların gevşetilmesi kararından üreticilerin fayda sağlayacağını dile getirdi.

Finans 18-07-22 08:35

Ayçiçek yağı fiyatları yükselirken üreticiden iyi haber geldi! Hasat zamanı geldi çattı! Rekolte yüz güldürdü

Ayçiçek yağı fiyatlarına zam üstüne zam gelirken vatandaşın en çok merak ettiği ‘yağ fiyatları ne zaman düşecek’ sorusu oldu. Mutfağın demirbaşlarından Ayçiçek yağı için bu kez Adana’dan sevindiren bir haber geldi. Hasat zamanını kısa bir süre kala sektör temsilcileri rekoltelere ilişkin umut veren rakamları vatandaşla paylaştı.

Finans 10-07-22 13:11

Ayçiçeğinde sevindiren haber! Son 10 yılın en yüksek verimi...

Ayçiçek üretiminde Türkiye'nin önemli bölgelerinden olan Edirne'den güzel haber geldi. Ayçiçeğinde son 10 yılın en yüksek verimi bekleniyor. Ayçiçeğinde verimin bu sene yüksek olduğunu vurgulayan üreticiler, 'son 2 hafta içerisinde yağmur yağarsa çiçekte iken rekor olur bu sene” dedi.

Finans 28-06-22 16:58

Son dakika: Ayçiçek yağı için yeni karar alındı! 31 Aralık’a kadar…

Son dakika: Son zamanlarda hem stokçuluk hem de Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle yüzde 50'den fazla zamlanan Ayçiçek yağı için yeni bir karar alındı. Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karar ile 1 Temmuz'dan başlamak üzere 31 Aralık tarihine kadar ayçiçek, mısır, soya ve palm yağında gümrük vergisi sıfırlandı.

Finans 24-06-22 10:40

Trakya Birlik tesislerinde yılda 72 bin ton ayçiçeği yağı üretiliyor

Trakya Birlik Tekirdağ Entegre Tesisleri Müdürü Erkan Ünal: - "Tam kapasite 7 gün 24 saat çalışarak üretime devam ediyoruz. Her hangi bir stok sıkıntımız bulunmamakta"

Yurthaber 15-06-22 13:42

Ayçiçek yağı fiyatları için yeni tehlike! Bir an önce bu olmazsa yeniden yükselebilir

Ayçiçek üretiminde Türkiye'nin önemli bölgelerinden olan Adana Yüreğir'de yaklaşık 1 aydır yağmur yağmaması üreticiyi endişelendirdi. Rusya-Ukrayna savaşıyla önemi daha da artan yağlık ayçiçeğinde hasat yaklaşırken çiftçiler, yüksek rekolte almak için kuruyan toprağa yağmurun yağmasını bekliyor. Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, “Eğer yağmur yağmazsa hasatta rekolte düşük olacaktır. Elim çatlamış toprağın altına giriyor. Kılcal damarlar şuan kopmak üzere” dedi.

Finans 13-06-22 11:23

Yağlarla ilgili bilmediğiniz çok şey var! Zeytinyağı ve ayçiçeği yağı arasındaki farklar nelerdir? Hangisi daha yararlı?

Vücudumuz için gerekli olan enerjinin önemli kaynaklarından biri de yağlardır. Gelin mutfağımızda kullandığımız zeytinyağı ve ayçiçeği yağını daha yakından tanıyalım. Ömrü uzattığı kanıtlanan zeytinyağı ile zengin içerikli ayçiçeği yağının farklı farklı faydaları var. Zeytinyağı kendi içinde de farklı türlere ayrılıyor. Salatalar için ayrı yemekler için ayrı zeytinyağı çeşidini kullanmalısınız. Peki hangisi daha faydalı, ayçiçeği yağı mı, zeytinyağı mı?

Yemek 27-05-22 11:04

TÜİK paylaştı: Sebze, buğday ve Ayçiçek için dikkat çeken açıklama...

TÜİK 2022 yılı için bitkisel üretim tahminlerini paylaştı. Yapılan açıklamada sebze, meyve, buğday ve Ayçiçek için önemli veriler açıklandı. Buna göre sebze üretiminin azalacağı, buğday ve Ayçiçek üretiminin ise artacağı belirtildi. Meyve üretiminin de 2022 yılında bir önceki yıla göre artacağı tahmin edildi.

Finans 27-05-22 10:35

Osmanlı mirası tarım lisesinde soğuk sıkım zeytinyağı ve ayçiçeği yağı üretiliyor

Bursa'daki Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından bu eğitim öğretim yılında birer ton üretilen zeytinyağı, ayçiçeği yağı ve reçeller çoğunlukla anaokulları tarafından tercih ediliyor - Okul Müdürü Ali Cihan: - "Bursa zeytin yetiştiriciliğinin olduğu bir bölge. Öğrenciler zeytinyağı üretimiyle de uygulamalı eğitimleriyle geleceklerinde belki bu alanda üretim yapıp ülke ekonomisine katkıda bulunurlar"

Yurthaber 20-05-22 11:13

Sıklıkla tüketiliyor! Sakın yemeyin mide kanseri yapıyor

Kanser en yaygın hastalıklar arasında üst sırada bulunuyor. Her geçen gün kanser vakalarında artış meydana geliyor. Kanserin tam olarak neden oluştuğu tam olarak bilinemese de kansere neden olan birçok etken bulunuyor. Bu etkenler arasında yer alan yanlış beslenme kansere yakalanma riskini oldukça arttırıyor. Kanser riskini azaltmak için tüketilen gıdalara dikkat etmek gerekiyor.

Haber 16-05-22 11:46

Ayçiçek yağına rakip olacak! Yüzde 45 daha kazançlı

Türkiye’nin ayçiçek yağı sorununu giderecek hamle geldi. Ayçiçek yağına en güçlü alternatif olarak ön plana çıkan ve yüzde 50'si yağ olan kanolaya ilgi arttı. Türkiye'de yaşanabilecek yağ sıkıntılarının önüne geçebilmek için Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçerek birçok ilde kanola ekimine ağırlık verdi.

Finans 12-05-22 10:36

Gıda fiyatları artınca sahtecilik de arttı! Ayçiçek yağı ve süt ürünleri için korkunç iddia…

Gıda fiyatlarının artması ile birlikte gıda sahteciliğinde de artış yaşandığı ortaya çıktı. Ayçiçek yağı, Zeytinyağı ve süt ürünlerindeki sahtecilikle ilgili korkunç iddialar var. Tüketici Başvuru Merkezi Gıda Komisyonu üyesi Nurten Sırma hayat pahalılaştıkça sahteciliğinde mühendisliğinin yapıldığını belirterek gıda sahteciliğinde kullanılan yöntemleri tek tek anlattı.

Finans 10-05-22 07:57

Ayçiçek yağı sorununa çözüm olacak! Tam 9 kat arttı

Türkiye’nin Ayçiçek yağı sorununu giderecek hamle yağ ambarı Trakya’dan geldi. Ayçiçek yağına rakip olarak bilinen kanolanın Edirne’de ekimi TÜİK verilerine göre 11 bin dekardan 90 bin dekara çıktı. Üreticinin ekim nöbetinde buğday yerine kanola ve Ayçiçeği ekmeye yöneldiği ifade edildi.

Finans 03-05-22 11:47

TMO'dan ayçiçek yağı hamlesi! 12 bin ton...

Üst üste gelen zamlar sonrası gündemden düşmeyen ayçiçek yağıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Toprak Mahsulleri Ofisi'nden yeni hamle geldi. TMO, ayçiçek yağı ithalat ihalesinde yaklaşık 12 bin ton alım yaptı.

Finans 28-04-22 14:46

Ayçiçek yağında yeni gelişme! TMO 18 bin ton...

Üst üste gelen zamlar sonrası gündemden düşmeyen ayçiçek yağıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Toprak Mahsulleri Ofisi'nden yeni hamle geldi. TMO, dün 18,000 ton ham ayçiçeği yağı ithalatı için uluslararası ihale açtı. Yağların Mayıs ile Haziran aylarında teslim edilmesi bekleniyor.

Finans 27-04-22 10:21

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Niğde'de sektör temsilcileriyle bir araya geldi:

"Ülkenin adı İngiltere, savaş yok, çatışma yok, herhangi bir şey yok ama ayçiçek yağına 5 litreyle bir kısıtlama getirme ihtiyacı hissediyor" - "Şu anda kimse kalkıp da bu ülkede 'şu yok, bu yok' diyemez. Spekülatörler yok mu? Var ama bu ürünlerin hepsi var. Hepsi bulunuyor"

Yurthaber 24-04-22 20:17

Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili yeni gelişme! 6 ilde başlandı! Yüzde 70...

Son günlerde ayçiçek yağı fiyatları vatandaşın gündeminden düşmüyor. Rusya-Ukrayna savaşı dolaylı yoldan birçok şeyi etkilerken, ülkemizde de ayçiçek yağı fiyatlarının artmasına neden oldu. Buna ek olarak stokçular da eklenince fiyatlar bir hayli yükselmişti. Yükselen ayçiçek yağı ile ilgili adım atılıyor. Ayçiçeği üretecek çiftçilere 50 ile yüzde 70 arasında değişen hibelerle ayçiçeği tohumu verilmeye başlandı.

Finans 24-04-22 10:43

Kanser riskini artıran yağ: 200 kat daha fazla! Aralarında ayçiçek yağı da var

Yemeklerde kullanılan yağların içeriğindeki bazı maddeler ısındıkça ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan bu toksin kimyasalların çeşitli kanser türlerine neden oluyor. Özellikle en çok kullanılan dört yağın kullanılmaması ya da kullanılırken bazı şeylere dikkat edilmesi konusunda uzmanlar ciddi uyarılarda bulunuyor.

Haber 19-04-22 11:19

Bakan Kirişçi açıkladı: Fiyatının yüzde 25 aşağısına ayçiçek yağı verecekler

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den gündemden düşmeyen yağ fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama geldi. Kirişci, Ukrayna'nın ayçiçek yağıyla ilgili taahhüt verdiğini söyleyerek, söz konusu ürünün fiyatının yüzde 25 aşağısına ülkemize vereceklerini açıkladı.

Finans 19-04-22 09:25

Ayçiçek yağı için yeni adım: 'Başarılı oldu' diyerek duyurdular

Ayçiçek yağı üretimi için Karabük'te kritik bir adım atıldı. Şehirde bu yıl Eskipazar ilçesinde 24 çiftçi tarafından 2 bin dekar, merkez ve Eflani ilçesinde de 4 çiftçi tarafından 1000 dekar alanda olmak üzere toplam 3 bin dekar alanda yağlık ayçiçeği ekimi yapılacak.

Finans 16-04-22 12:12

Küresel gıda fiyatları rekor kırdı! Ayçiçek yağı, tahıl ürünleri...

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü küresel gıda fiyatlarının martta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi. Küresel gıda fiyatlarının tahıl ürünleri ve bitkisel yağlar kaynaklı olarak artış göstermesi dikkati çekti. Bitkisel Yağ Fiyat Endeksi, ayçiçek tohumu yağı fiyatlarının artması ve artan petrol fiyatları nedeniyle aylık yüzde 23,2 artış kaydetti.

Finans 08-04-22 15:53

20 ürüne yıl sonuna kadar sabit fiyat modeli! Un, ayçiçek yağı, şeker aynı fiyattan satılacak! Marketlerde gıda fiyatları...

25 ürüne kadar sabit fiyat uygulaması! Yıl sonuna kadar aynı fiyattan satılacak! Un, şeker, ayçiçek yağı fiyatlarında yaşanan büyük artış nedeniyle ürünlerde fiyatların sabitlenmesi gündeme geldi. AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda ilk gündem maddesi hayat pahalılığı oldu.

Haber 06-04-22 14:18

20 temel ürüne sabit fiyat geliyor! AK Parti harekete geçti! Undan sıvı yağa yıl sonuna kadar...

AK Parti MKYK dün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Masadaki en önemli konu hayat pahalılığı olurken Erdoğan kurmaylarına KDV indirimi konusunda talimat verdi. Ayrıca AK Partili kurmaylar ise 20 kalem ürün fiyatının sene sonuna kadar sabit tutulması önerisinde bulundu. Önerilerin hayata geçmesi durumunda, un, toz şeker sıvı yağ, çocuk bezi, temizlik ürünleri fiyatının, yıl sonuna kadar sabit tutulması bekleniyor.

Finans 06-04-22 13:29

Ayçiçek yağı zammında sorumlu bulundu! Bakanlık o isme soruşturma başlattı

Ayçiçek yağı fiyatlarındaki yükselişin hedefinde olan isim Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil için Tarım ve Orman Bakanlığı suç duyurusunda bulundu. Bakanlık gerekçe olarak ise, "Market rafları dahil mart sonu veya nisan ortasına kadar yetecek düzeydedir" sözleriyle yağ stoku yokmuş gibi algı oluşturduğunu gösterdi.

Finans 04-04-22 08:52

Ayçiçek yağıyla ilgili yeni gelişme! 46 milyon liralık destek...

Karadenizbirlik, 2022 yılı ayçiçeği ekilişleri nedeniyle üretici ortaklarına 16 milyon TL nakdi, 30 milyon TL de ayni kredi desteği sağladı.

Finans 31-03-22 12:39

Erzurum Ticaret Borsası

Erzurum Ticaret Borsası

Yurthaber 28-03-22 16:29