Beyin Kanaması Haberleri

Bu belirtilere aman dikkat! Erken teşhis hayati önem taşıyor... Yaklaşık 1 milyon insanın ölümüne sebebiyet veriyor!

Beyin kanaması hakkında erken teşhis ve tedavinin önemine değinen Saygı Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Gökalp Karaarslan, “Beyin kanamasıyla ilgili belirtilerin erken fark edilmesi ve uygun önlemlerin alınması, bireyin yaşam kalitesini artırabilir ve tedavi şansını yükseltebilir. Bu nedenle, risk faktörlerinden kaçınma ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları benimseme önemlidir” dedi.

Haber 06-02-2024 15:41

Beyin kanaması geçirdi, 4.5 buçuk ay yoğun bakımda uyutuldu! Sonra kendi değimiyle 'mucize' gerçekleşti

Eskişehir’de evinde beyin kanaması geçiren radyoloji teknisyeni İlyas Orta (37), tedaviye alındığı hastanenin yoğun bakımında yaklaşık 4,5 ay sonra uyanarak sağlığına kavuşup, yeniden işine döndü. Yoğun bakımdayken eşinin erkek bebeklerini dünyaya getirdiğini belirten Orta, “4,5 ay kadar tamamen bilinçsiz kaldığım bir yoğun bakım sürecim oldu. Ondan sonra bir mucize gerçekleşti. Yani oğlumun dünyaya gelmesi, doktorların ve hemşirelerin çabasıyla hayata geri döndüm, çok mutluyum” dedi.

Haber 06-02-2024 11:56

Sarıkamış Belediye Başkanı kalp krizi ardından beyin kanaması geçirdi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirdiği anlaşılan MHP'li Belediye Başkanı Harun Hayali, tedaviye alındığı yoğun bakım ünitesinde bu kez beyin kanaması geçirdi. Sağlık heyeti, Başkan Hayali'nin ambulans uçakla İzmir Dokuz Eylül Hastanesi’ne sevkine karar verdi.

Haber 08-12-2023 00:40

Beyin kanaması nedir, neden olur? Beyin kanaması belirtileri nelerdir?

Her an beyin sağlığımızın temelini oluşturan karmaşık bir ağ olan damar sistemimizde bir sorun ortaya çıkabilir. Beyin kanaması, bu sistemdeki bir damarın yırtılması veya sızdırması sonucu oluşan ciddi bir tıbbi durumdur. Genellikle aniden ortaya çıkan bu durum hızlı müdahale gerektiren bir acil durumu işaret eder. Sağlığımızın kıymetini bilmek, düzenli sağlık kontrolünden geçmek ve risk faktörlerini yönetmek, beyin kanaması gibi ciddi durumların önlenmesinde önemli adımlardır.

Haber 24-11-2023 12:03

Çantasından çıkan not yürekleri dağladı! 'Bazen kanatlanıp...' Genç kız 17 yaşında hayatını kaybetti

Hatay’ın Hassa ilçesinde beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki genç kızın çantasından çıkan; ‘Bazen kanatlanıp gitmek ister insan ama olduğu yere takılıp kalır öylece çaresizce bekler’ notu ailesinin ve yakınlarının yüreklerini dağladı. Genç kızın evlat acısı yaşayan babası, bu acının tarif edilemeyecek kadar büyük olduğunu belirtip anne ve babalara evlatlarını sağlık taramasından geçirmelerini tavsiye etti.

Haber 28-10-2023 09:23

Ehliyet muayenesine gitti, acil ameliyata alındı: Bana ‘sen ciddi bir durum geçiriyorsun; ama farkında değilsin’ dediler

İzmir’de, ehliyetini yenilemek için aile hekimine muayeneye giden 76 yaşındaki İnşaat Yüksek Mühendisi Ayhan Sönmez, doktorun yönlendirmesiyle yaptırdığı tetkikler sonucunda ‘sessiz beyin kanaması’ geçirdiğini öğrendi. Sönmez acil ameliyata alınıp sağlığına kavuştu. Yaşadıklarını anlatırken "Bana ‘sen ciddi bir durum geçiriyorsun; ama farkında değilsin’ dediler" ifadesini kullanan Sönmez, “Hastalığımı tesadüfen öğrendim. Ehliyet muayenesi olmasaydım durumumun farkında olmayacaktım” diye konuştu.

Haber 25-10-2023 11:19

Beyin kanaması geçiren Bitlis POMEM Müdürü Kaman, askeri helikopterle Diyarbakır'a sevk edildi

Beyin kanaması geçiren Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü (POMEM) Kazım Kaman, askeri helikopterle Diyarbakır'a sevk edildi.

Yurthaber 22-08-2023 08:06

Bu acıya yürek dayanmaz! O ölürse ben de ölürüm dedi, eşinin ölümünün ardından intihar etti

Gümüşhane'de yürekleri sızlatan bir intihar olayı yaşandı. Torul ilçesinde yaşayan Zehra Altıparmak, geçtiğimiz salı günü beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı. Talihsiz kadın, 6 gün süren yaşam savaşının ardından dün gece hayatını kaybetti. Yoğun bakımdaki eşi için "O ölürse ben de ölürüm" diyen Hüseyin Altıparmak ise, eşinin ölümüne dayanamayarak sabah saatlerinde silahla intihar etti.

Haber 07-08-2023 17:30

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin canlı yayında beyin kanaması geçirdi! Hastaneye kaldırıldı... Belediyeden açıklama geldi

İzmir’de Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, canlı yayında fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması şüphesiyle tedaviye alınan Başkan Engin’in yoğun bakıma kaldırıldığı ve tedbir amacıyla entübe edildiği öğrenildi.

Haber 02-08-2023 17:05

Dünyaca ünlü eski file bekçisi Edwin van der Sar tatili sırasında beyin kanaması geçirdi, hastaneye kaldırıldı!

2011 yılında aktif futbolculuk kariyerini noktalayan Hollandalı eski kaleci Edwin van der Sar Hırvatistan'daki tatili sırasında beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı. İşte detaylar...

Spor 07-07-2023 19:14

Sağlıklı sanıyoruz ama karaciğer sağlığını bitiriyor! Bu şekilde görünüyorsa hayati tehlike yaratıyor

Yemeklerin, tatlıların lezzetini taçlandırmak için kullandığımız baharatların birçok faydası bulunuyor. Özellikle diyabet hastalarının vazgeçilmezi olan tarçın baharatının tüketimi sağlık için önem taşıyor. Ancak uzmanlar tarçın tehlikesine dikkat çekerek yüksek kumarin içeren tarçınların yol açtığı ciddi hastalıklar hakkında uyardı.

Haber 07-04-2023 09:03

Antalya'da feci olay! 2 lira yüzünden tartıştı, Rus turistin attığı yumruk sonrası öldü

Antalya'da tuvalet işletmecisi olarak çalışan Mehmet Özcan (60), 2 liralık ücret yüzünden tartıştığı Rus turist R.K.'nin attığı yumruk sonrası yaralandı. Hastaneye kaldırıldıktan bir süre çıkan ancak tekrar fenalaşan Özcan, beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Rus turist ise tutuklandı.

Haber 11-11-2022 13:58

Beyin kanamasından ölmüştü! 11 yıl sonra cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Mersin'de 11 yıl önce beyin kanamasından ölen M.T.'nin (32), cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Polisin yaptığı çalışma sonucunda, M.T.'nin o dönem patronu olan S.Y. tarafından darp edildiği ve başına vurulan sert cisim sonucunda beyin kanaması geçirip öldüğü belirlendi. Gözaltına alınan S.Y. tutuklandı. İşte olayın detayları...

Haber 13-10-2022 12:44

Sakarya'da antrenmanda fenalaşan judo antrenörü 4 günlük yaşam savaşını kaybetti

Sakarya'da antrenmanda fenalaşan judo antrenörü 4 günlük yaşam savaşını kaybetti

Yurthaber 09-10-2022 17:43

Böbrek yetmezliği, inme, beyin kanaması ve körlüğe neden oluyor! Farkında değilseniz her an...

Ülkemizde her 3 erişkinden 1’inde görülen hipertansiyon, tüm dünyada önemli bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Dünyada yaklaşık 1.3 milyar hipertansiyon hastası var ve her yıl yaklaşık 10 milyon kişi de yüksek kan basıncı nedeniyle gelişen hastalıklar sonucu yaşamını yitiriyor. Bunun nedeni ise hipertansiyonun; kalp krizi, kalp yetmezliği, ritim bozukluğu, bacak damarlarının tıkanması, böbrek yetmezliği, beyin kanaması, inme ve körlük gibi ciddi hastalıklara neden olabilir.

Haber 07-09-2022 13:23

Sebebi bilinmiyor: Hemen kontrol edin! Tehlike beş kat daha fazla

Kan grupları sağlığınız hakkında önemli ipuçları veriyor olabilir. Yapılan yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre bazı kan grubuna sahip olan kişilerin bazı hastalıklara yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Neden olduğu hakkında net bir sonuca varılamasa da kan grubu A olanların diğerlerine göre daha fazla risk altında olduğu ortaya çıktı.

Haber 01-09-2022 10:25

Niğde'de 3 boyutlu yazıcıyla üretilen yapay kemik hastanın kafatasına yerleştirildi

Niğde'de 3 boyutlu yazıcıyla üretilen yapay kemik hastanın kafatasına yerleştirildi

Yurthaber 24-06-2022 17:08

Kalp krizine yol açıyor! Tedavi edilmezse ölümle sonuçlanabilir

Damar sertliği, kalp ve damar hastalıkları arasında en yaygın görülen hastalıklardandır. Damar sertliğinin tedavi edilmemesi çok ciddi sonuçlara yol açabilmektedir. Damar sertleşmesinin yol açtığı hastalıklar hayatınızı tehlikeye atabilir. Bu sebeple damar sertliği hakkında bilinçli olmak gerekmektedir.

Haber 11-06-2022 10:12

Yüksek tansiyonu olanlar dikkat! Beyin kanamasına yol açıyor

Yüksek tansiyon birçok nedene bağlı olarak gerçekleşebiliyor. Hastalıklar yüksek tansiyona yol açtığı gibi yüksek tansiyon da beyin kanamasına neden olabiliyor. Beyin kanamasını erken teşhis etmek hayati önem taşıyor. Beyin kanaması belirtilerini öğrenerek meydana gelen riskli durumlarda hayatınızı kurtarabilirsiniz.

Haber 28-03-2022 10:20

Yürek yakan olay! Düğününe 5 gün kala hayatını kaybetti

Kayseri'de Mert Savcı (25) ile dünyaevine girmeye hazırlanan Dilan Tarı (24), düğününe 5 gün kala geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Tarı'nın cenazesi, memleketi Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde toprağa verilecek.

Haber 27-10-2021 17:16

Kısmetse Olur Mehtap Taşkıran'ın yardım çığlığı! Kızı 2 günde 2 defa beyin ameliyatı oldu

Bir döneme damgasını vuran Kanal D'nin en sevilen programlarından Kısmetse Olur ile tanınan Mehtap Taşkıran, zor günlerden geçiyor. Taşkıran, 2 günde 2 defa beyin ameliyatı olan kızı Yaren Su için yardım çağrısında bulundu.

Magazin 12-10-2021 10:07

Trabzon'da hayatını kaybeden hastanın yakınlarından yanlış teşhis iddiası

Trabzon'da hayatını kaybeden hastanın yakınlarından "yanlış teşhis" iddiası

Yurthaber 23-09-2021 17:02

Beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden kadının organları 5 hastaya umut oldu

Beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden kadının organları 5 hastaya umut oldu

Yurthaber 04-09-2021 10:53

Beyin kanaması geçiren Mesut Akusta'dan sevindiren haber

Son olarak 'Teşkilat' dizisiyle izleyici karşısına çıkan Mesut Akusta, geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılmış ve acilen ameliyata alınmıştı. Yaklaşık üç saat süren operasyonun ardından yoğun bakım odasına alınanan usta oyuncunun sağlık durumu merak edilirken, güzel haber geldi. Zorlu süreci atlatan ünlü oyuncu gözlerini açtı ve ilk işi senaryo okumak oldu.

Magazin 25-08-2021 16:59

Beyin kanaması geçiren Mesut Akusta’nın eşi Şafak Özbir Akusta paylaştı!

Ünlü oyuncu Mesut Akusta'nın sağlık durumuyla ilgili son dakika haberi geldi. Son olarak "Teşkilat" dizisinde yer alan 57 yaşındaki Mesut Akusta, evinde beyin kanaması geçirmişti. Ailesinin ihbarı ile adrese gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Akusta, ardından ambulansla hastaneye kaldırılmıştı. Ameliyata alınan Akusta, yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından yoğun bakım odasına alınmıştı. Mesut Akusta'nın sağlık durumu merak ediliyor.

Magazin 24-08-2021 11:49

Ünlü oyuncu Mesut Akusta beyin kanaması geçirdi! Eşi son durumunu açıkladı

Ünlü oyuncu Mesut Akusta (57), Ankara'daki evinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle, hastaneye kaldırıldı. Teşkilat dizisinde MİT görevlisi Mete başkan rolünü canlandıran usta oyuncu Mesut Akusta'nın, ameliyata alındıktan sonra tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü bildirildi. Eşi Şafak Özbir Akusta, usta oyuncu için dua istedi.

Magazin 19-08-2021 21:34

Düşme sonrası bu belirtilere dikkat! Doğru tetkik hayat kurtarıyor

Kar yağışı, buzlanma ya da sadece denge kaybı ile yaşanan düşme, vücutta beklenmedik ağrılara neden olabilir. Düşmeyi önemsemeyen kişilere ortaya çıkan belirtiler hakkında dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Acil Tıp Uzmanı Dr. Hasan Aldinç, özellikle küçük yaştaki çocuklar ve yaşlılarda düşme sonrası oluşabilecek semptomlara dikkat etmenin önem taşıdığını anlattı. İşte düşme sonrası yaşanan belirtiler, tetkikler ve risklerle ilgili bilgiler...

Haber 14-06-2021 08:10

Sokakta bulduğu felçli köpeğe bebek gibi bakarak hayata bağladı

Aydın'da yaşayan 70 yaşındaki Tenzüle Küçük, sokakta bulduğu köpek yavrusunun önce hayatta kalmasını sağladı ardından da onun için yurt dışından yürüteç temin etti - Tenzüle Küçük: - "Gelişiminde bozukluk var ama ben inanıyorum çok daha iyi duruma gelecek. Şimdi yürüteci var. İnsan mutlu oluyor, onun sevinci, onun bu şekilde bakması güç veriyor. Yaşar benim çocuğum, oğlum, ciğerim. Yaşar deyince bakıyor, zamanla her şeyi anlayacak"

Yurthaber 18-05-2021 11:20

Bodrum'da çevrim içi ders sırasında fenalaşan öğretmen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti

Bodrum'da çevrim içi ders sırasında fenalaşan öğretmen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti

Yurthaber 02-05-2021 15:42

Esra öğretmenin kahreden ölümü! Öğrencilerinin gözü önünde beyin kanaması geçirdi

Bodrum’da internet üzerinden öğrencilerine ders anlattığı esnada beyin kanaması geçiren genç öğretmen Esra Karaman, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşama veda etti. Karaman’ın ani vefatı ilçede üzüntüye neden oldu.

Haber 02-05-2021 02:03

Hastaneden taburcu olan Hakan Altun'un son hali

'Şarkılar Bizi Söyler' programının çekimi esnasında damar tıkanıklığı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve tedavi altına alınan şarkıcı Hakan Altun, bu sabah hastaneden taburcu edildi. Altun'un son görüntüsü ortaya çıktı.

Magazin 28-04-2021 13:35

Sibel Can'dan korkutan Hakan Altun açıklaması!

Ünlü şarkıcı Hakan Altun, dün akşam Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakıma kaldırıldı. Şarkılar Bizi Söyler programındaki partneri Sibel Can, Altun'un sağlık durumuyla alakalı flaş açıklamalar yaptı.

Magazin 22-04-2021 10:52

'Bu geceyi atlatamaz' denildi, 3 yıl sonra normal hayatına döndü

Galler'in başkenti Cardiff'te yaşayan genç kadın, doktorların ''Bir daha yürüyemez, konuşamaz hatta bu geceyi atlatamaz'' demesine rağmen hayata sımsıkı tutundu. Şimdilerde 21 yaşında olan genç kadın, olağanüstü iyileşmesinin hikayesinin binlerce kişiye ilham olmasını umuyor.

Haber 08-04-2021 09:40

Şükriye Bulgurcu'nun ölüm nedeni belli oldu

İstanbul Küçükçekmece'de yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan Şükriye Bulgurcu'nun (28) ölüm nedeni açıklandı. Genç kızın, Adli Tıp Kurumu'ndaki ön otopsi raporunda beyin kanaması sonucu öldüğü ortaya çıktı

Haber 05-04-2021 15:26

Ünlü iş adamı Oğuz Satıcı yoğun bakımdan çıktı

Ünlü iş insanı Oğuz Satıcı’nın 12 Mart’ta beyin kanaması geçirdiği kazanın ayrıntıları ortaya çıktı. Satıcı’nın 12 Mart’ta Göltürkbükü’nde bir otelde ünlü iş adamı Hamdi Akın’ın kullandığı golf arabasından düşerek beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Yoğun bakımda yatan Satıcı’nın durumunun iyiye gittiği normal odaya alındığı öğrenildi.

Haber 26-03-2021 17:44

Denizli'de beyin ölümü gerçekleşen kadının organları 3 kişiye umut oldu

Denizli'de beyin ölümü gerçekleşen kadının organları 3 kişiye umut oldu

Yurthaber 16-01-2021 17:12

Beyin kanaması belirtilerini başka hastalıklarla karıştırmayın! Bakın neden oluyormuş

Beyin kanamasının çeşitli tipleri vardır. Yerleşimine ve oluş nedenine göre sınıflamak mümkündür. Beyin kanamaları bir çok nedenle ortaya çıkabilir. Bu nedenler arasında travma, yüksek tansiyon, beyin damarları içerisinde oluşan anomaliler, damar baloncukları ya da tümör içi kanamalar bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli ilaç kullanımına bağlı kanamalar vardır. Peki beyin kanaması belirtileri nasıl anlaşılır? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

Haber 15-01-2021 17:56

Rize'de yürek yakan olay... Baba ve kızı 8 saat arayla hayatını kaybetti

Rize’de merdivenden düşen babası İlyas Demirci’nin (61) ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldığı haberini alınca beyin kanaması geçiren kızı Songül Akgün de (40) tedavi altına alındı. Baba ve kızı hastanede 8 saat arayla hayatını kaybetti.

Haber 23-10-2020 12:46

Rize'de baba ile kızı 8 saat arayla hayatlarını kaybetti! Aile yakınları fenalık geçirdi

Rizeli baba, hastane odasında kendisine refakat ederken üzüntüsünden beyin kanaması geçiren kızından 8 saat sonra yaşamını yitirdi.

Haber 23-10-2020 12:16

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, beyin kanaması geçirdi

Ankara'da eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş (73) evinde beyin kanaması geçirmesi sonucu hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Haber 21-10-2020 13:55

Beyin kanaması nasıl anlaşılır, belirtileri neler?

Konuşma, görme, düşünme gibi birçok fonksiyonun gerçekleşmesini sağlayan organ, vücudun yöneticisi olarak tanımlanan beyindir. Beyinde kanama olması çok ciddi sorunlara yol açabilir. Bu sebeple bu konuda çok daha bilinç sahibi olmak hayat kurtarır.

Haber 21-10-2020 11:27

Ali Sürmeli açıklaması! Son durumu nasıl?

Evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve daha sonra beyin kanaması tespiti konulan emektar oyuncu Ali Sürmeli'nin sağlık durumuyla ilgili olarak tedavi gördüğü hastaneden açıklama geldi.

Magazin 29-09-2020 11:39

Beyin kanaması geçirdi! Artık gülüp ağlayamıyor: Cem Yılmaz da beni güldüremedi

13 yıl önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle ağlama ve gülme yetisini kaybeden 43 yaşındaki Engin Akkaya, "Konuk olduğum programında durumu öğrenince Cem Yılmaz da beni güldüremedi. Hala 'Engin ağabey gülmüyor musun' diye soruyor. Sonrasında Acun Ilıcalı ile yollarımız kesişti. Onlar da güldüremeyince, durumumu kabullendiler artık" dedi.

Haber 24-09-2020 10:33

Vefat eden AFAD Ardahan İl Müdürü Fırat Ors için cenaze töreni düzenlendi

Vali Hüseyin Öner: - "Çok başarılı bir yöneticiydi. Ne yazık ki genç yaşta aramızdan ayrıldı. Kendisi iyi bir hayat kurtarıcı ve yardımsever biriydi"

Yurthaber 28-08-2020 18:17

Vefat eden AFAD Ardahan İl Müdürü Fırat Ors için cenaze töreni düzenlendi

Vali Hüseyin Öner: - "Çok başarılı bir yöneticiydi. Ne yazık ki genç yaşta aramızdan ayrıldı. Kendisi iyi bir hayat kurtarıcı ve yardımsever biriydi"

Yurthaber 28-08-2020 18:17

Afrika sıcakları geliyor! Beyin kanaması riskine dikkat

Hafta sonundan itibaren artan hava sıcaklıkları bu hafta boyu Türkiye'yi etkisi altına alacak. Aşırı sıcağın güneş çarpması ve beyin kanamasına neden olabileceği uyarısında bulunan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kenan Kıbıcı, "Korunması gereken grup, 5 yaş altındaki çocuklar ve 65 yaşın üzerindeki erişkinler. Bunun dışında tansiyon, şeker, böbrek ve kanser hastalarının 10.00 ve 16.00 saatleri arasında sıcağa maruz kalmaması gerekiyor" dedi.

Haber 29-06-2020 10:59

Hastane önünde beyin kanaması geçiren hamile kadın kurtarılamadı

Sakarya'da, kontrol için gittiği hastanenin önünde beyin kanaması geçiren 5 aylık hamile Selma Yıldırım (42), hayatını kaybetti.

Haber 22-05-2020 23:33

Direksiyon başında beyin kanaması geçiren sürücü kaza yaptı

Direksiyon başında beyin kanaması geçiren sürücü kaza yaptı

Haber 23-12-2019 21:01