Bisküvi Haberleri

Aç kalan domuzu bisküvi ile besledi! O anlar kameraya böyle yansıdı

Bursa'da bir vatandaş, aç kalarak şehir merkezine inen bir domuzu bisküvi ile besledi. O anlar saniye saniye amatör kamera ile kaydedildi.

Haber 16-05-2024 10:23

Bisküvili pasta tarifi: Bisküvili pasta nasıl yapılır?

Çat kapı gelen misafirlere, aniden gelen tatlı krizlerine çare olan bisküvili pasta tarifinin yapımı çok kolaydır. Hem malzemeleri her an elinizin altında olan malzemelerdir hem de tarif aşamaları oldukça pratiktir. Nefis lezzeti ile en çok yapılan ve tüketilen tatlılardan biri olan bu pastayı çok ama çok seveceksiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Yemek 14-03-2024 15:47

Bisküvi nasıl yazılır, bisküvi yazımı nasıl olmalıdır? TDK'ye göre bisküvinin doğru yazılışı nedir?

İsim türündeki bir sözcük olan bisküvinin nasıl yazıldığı kimi durumlarda unutulabilir. Bisküvi Fransızca kökenli iken Türkçeye ödünçlenmiş olan bir kelimedir. Bu bağlamda bisküvinin farklı yanlış yazılışlarına rastlanması olağandır. Söz edilen bu sözcüğün doğru yazılışının öğrenilmesi için göz atılması gereken kaynak ise TDK'dir. TDK'de tanımlanan sözcüğün doğru yazılışı öğrenildiği zaman yazım kurallarına uyulması, anlatım bozukluklarının önüne geçecektir.

Egitim 24-03-2023 16:36

Herkes Şerif amca için güzel haberi bekliyordu ama... Enkazın önünde bisküvi ile bekleyen baba yıkıldı: Mezarına koyacaktım, başka bir çocuğa verdim

Hatay'da depremin yıktığı binanın önünde cebinde bisküvi ile bekleyen baba herkesi ağlatmıştı. Enkazın önünde gözyaşlarıyla bekleyen baba için herkes dua ederken, beklenen mucize gerçekleşmedi. Eşini ve en küçük oğlunun cansız bedenini çıkaran Şerif amca, "Cebimdeki bisküviyi mezarına koyacaktım, unuttum başka bir çocuğa verdim" diyerek Türkiye'yi bir kez daha ağlattı.

Haber 10-02-2023 13:41

Bisküvi

Bisküvi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bisküvi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Deprem çantasına konulması gereken yiyecekler! Çantanızı önceden ayarlayın

Deprem çantası enkaz altında hayat kurtarabiliyor. Uzmanlar doğru bir şekilde hazırlanan deprem çantasının hayati önemi olduğunu belirtiyor. Deprem çantasına konulan yiyeceklere oldukça dikkat etmek gerekiyor. İşte deprem çantasında bulunması gereken yiyecekler...

Yemek 09-02-2023 11:16

Dikkat! Erken ölüm riskinin artmasına neden oluyor

Ölüm en büyük korkular arasında üst sırada bulunuyor. Çeşitli hastalıklar erken ölüm ihtimalini artırıyor. Uzmanlara göre 'ultra işlenmiş gıdalar' erken ölüm riski ile bağlantı kuruyor. Kanser, diyabet, kalp hastalıkları gibi hastalıklara yakalanma ve erken ölüm riskini azaltmak için ultra işlenmiş gıdalardan uzak durmak gerekiyor.

Haber 14-11-2022 17:02

Marketten 1400 liralık bisküvi satın alınca şok gerçek ortaya çıktı! İzi sürülünce...

Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzensiz göçmenler ilginç bir olayın tespit edilmesi sonucu yakalandı. Bir marketten 1400 liralık bisküvi satın alındığının belirlenmesinin ardından alışveriş yapan kişilerin izi sürülünce şok gerçek ortaya çıktı. Polis tarafından göçmen kaçakçılığı suçuna yönelik çalışmalarda günübirlik kiraya verilen villadan 28 düzensiz göçmen çıkarıldı. Olaya ilişkin 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla ilgili 'Bodrum' detayı dikkat çekti.

Haber 24-10-2022 17:40

Peşinden koşup yakaladılar! Dayak yerken, 'Bir tane bisküvi aldım abi' diyerek kendini savundu

Küçükçekmece’de bakkaldan bisküvi çaldığı için darp edilen çocuğu mahalleli kurtardı. Yere düşen çocuk, ‘Bir tane bisküvi aldım abi’ diyerek kendini savunurken, o anlar kameraya yansıdı.

Haber 17-09-2022 22:42

Gıda şirketi o ürünün adını ayrımcılık nedeniyle değiştiriyor

Gıda şirketi Eti, Negro bisküvilerinin adını Nero olarak değiştirmeye karar verdiklerini açıkladı.

Finans 01-12-2021 15:34

Bisküvi ve çikolatanın başkentinden, 149 ülkeye 8 ayda 164 milyon dolarlık ihracat yapıldı

Bisküvi, çikolata, kek ve gofret ürünlerinde ülkenin en çok üretime sahip kentlerinden Karaman'dan, ocak-ağustos döneminde 149 ülkeye büyük bölümü bisküvi, çikolata ve kek ürünleri olmak üzere yaklaşık 164 milyon dolarlık ihracat yapıldı. Öte yandan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, pandemi sürecinde OSB'de kapanan firma olmadığını belirtti.

Finans 22-09-2021 11:27