Çalışan Haberleri

Resmen kandırılıyoruz: Teker teker açıkladılar! Fast food çalışanlarının müşterilerine söyledikleri yalanlar

Fast food'un zararları her seferinde belirtilse de eşsiz tadı ve pratik bir şekilde hazırlanması nedeniyle yediden yetmişe herkesin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Sıklıkla gittiğimiz fast food dükkanlarında maruz kaldığımız bazı durumların tamamen yalan olduğu ortaya çıktı. İşte fast food çalışanlarının müşterilerine söylediği o yalanlar...

Yemek 25-11-22 09:49

Alacağı için işten ayrıldığı firmaya geldi! Dehşet saçtı... Bıçakla çalışanlara saldırdı

Olay, Erzurum'da meydana geldi. A.Y. isimli şahıs, işten ayrıldığı su firmasına alacaklarını temin etmek için geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenle A.Y. ve çalışanlar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesinin ardından A.Y. yanındaki bıçakla iki çalışana saldırdı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Haber 15-11-22 16:22

Anlaşma sağladılar! O belediyede işçi maaşlarına yüzde 30 zam!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 30 enflasyon farkı zammı yapıldı. Alınan zam kararını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş duyurdu. Demirtaş, 'Aldıkları zam analarının ak sütü gibi helal olsun. İşçilerimiz aileleri ile birlikte güle güle harcasınlar.' dedi.

Finans 12-10-22 12:24

SON DAKİKA | Çalışanları ilgilendiren haber! Maaşlarda kesinti yapılıyordu, gelir vergisi dilimlerine düzenleme geliyor

Son dakika haberi: Çalışanları ilgilendiren yeni düzenleme için düğmeye basıldı. Yılın son aylarına doğru çalışanların maaşlarından kesinti yapılmasına neden olan gelir vergisi dilimleri için çalışmalara başlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuyu Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati ile görüştüğünü ifade ederek "Bu konuda da olumlu bir yaklaşımda olduğumuzu belirtmek isterim" diye konuştu.

Finans 25-09-22 08:40

Çalışan

Çalışan Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çalışan Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Banka promosyonunda yeni rakam: Tüm çalışanlarına 28 bin TL verilecek

Son günlerde başta emekliler olmak üzere çalışanların aldıkları banka promosyonları vatandaşların gündeminden düşmüyor. TEB’in Anadolu Üniversitesi’ne verdiği 41 bin 500 liranın ardından bir promosyon haberi daha geldi. Seyhan Belediyesi çalışanlarına 28 bin 100 TL promosyon verecek.

Finans 20-09-22 11:05

İGA İstanbul Havalimanı, IATA'nın Bölgesel Eğitim Ortağı oldu

İGA İstanbul Havalimanı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Yardımcısı Nihat Çukurkaya: - "Şu anda ekosistemimiz içerisinde bulunan bütün paydaşlarımızın yararlanabileceği, dijital hale getirilmiş 5 bin tane eğitimin olduğu bir platform kurduk" - IATA Bölge Müdürü Funda Çalışır: - "İGA ile imzaladığımız IATA Bölgesel Eğitim Anlaşması, en üst düzeyde ve en kapsamlı eğitim anlaşmalarından biri"

Yurthaber 15-09-22 17:07

Milyonlarca çalışan bunu bilmiyor! Kıdem tazminatından olabilirsiniz... 6 güne dikkat!

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar geldi. İş Kanunu’na göre, ahlâk ve iyi niyet kurallarına aykırılık hallerinde işçi ve işveren iş akdini derhal feshedebilir. Derhal feshin uygulanması için 6 işgünü şartı bulunmakta. Bu süre geçtikten sonra fesih yapan taraf haksız duruma düşüp, kazanılmış haklarını kaybeder. İşte iş akdini feshedilmesiyle ilgili dikkat etmesi gerekenler...

Finans 17-08-22 09:53

Tüm çalışanları ilgilendiren haber! Yargıtay'dan dikkat çeken kıdem tazminatı kararı

Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı kararı geldi. Bir suçtan dolayı oğlunun gözaltına alınmasıyla işe gidemeyen baba işten çıkarılınca soluğu İş Mahkemesi'nde aldı. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, işçinin haksız atıldığını, kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesi gerektiğine hükmetti.

Finans 29-07-22 12:49