Çevirmen Haberleri

Boşnak Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar? Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümü mezunları iş imkanları nelerdir, nerelerde çalışır?

Geleceği şekillendirirken yapılan tercihler son derece önemlidir. Bu önemli tercihlerin başında meslek seçimi gelir. Gelecek vaat eden alanlara yönelmek gereklidir. Üniversite sınavlarında gösterilen başarıların yanı sıra ilgi duyulan bölümlerde eğitim alınmalıdır. Bu bölümlere yönelik yeteneklere sahip olmak başarılı bir kariyer hayatının da kapılarını açar. Boşnak Dili ve Edebiyatı mezunları bu grupta yer alır. Boşnak Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar?

Egitim

Cengiz Aytmatov kimdir? |Cengiz Aytmatov ölümünün 13'üncü yılında anılıyor

Türk dünyasının önemli yazarlarından olan Kırgız asıllı Cengiz Aytmatov vefatının 13'üncü yıl dönümünde sevenleri tarafından anılıyor. 'Selvi Boylum Al Yazmalım' adlı eserinin yazarı Cengiz Aytmatov bugünde sevenleri tarafından saygı ve özlem ile anılmaya devam ediliyor. Peki Cengiz Aytmatov kimdir? Detaylar haberimizde...

Magazin

Çevirmenlere uzaktan eğitimle sertifika imkanı

AÜ ile TURÇEF arasında imzalanan protokol çerçevesinde e-Sertifika Programı'nı bitiren çevirmenler, "Yeminli Çevirmenlik Sektörel Uygulama Yetkinlik Sertifikası" alabilecek

Haber

Rap konserinde tüm gözler onun üzerindeydi

Rap konserinde işaret dili tercümanlığı kadın, sergilediği performans ile büyük beğeni topladı.

Trend

Çevirmen

Çevirmen Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çevirmen Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

AB Bakanlığı 2018 Genç Çevirmenler Yarışması

AB Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Yenel: - "İnsanlar, ülkeler ve toplumlar arasındaki birlikteliği, beraberliği ve anlayışı sağlayacak olanlar çevirmenlerdir"

Haber

Mandela törenindeki sahte tercüman akıl hastanesinde

Güney Afrikalı lider Nelson Mandela için düzenlenen anma töreninde, hiçbir anlamı olmayan hareketler yapmakla suçlanan işaret dili tercümanının akıl hastanesine kaldırıldığı bildirildi.

Haber

Mandela'nın anma törenindeki çevirmenle ilgili inanılmaz iddia

Nelson Mandela'yı anma töreninde yaptığı anlamsız hareketlerle dünya gündemine oturan çevirmenin, 2003 yılında iki kişiyi yakarak öldüren bir grubun içinde olduğu öne sürüldü.

Haber

Mandela törenindeki çevirmen: Sahte değil, şizofrenim

Güney Afrika'nın eski lideri Nelson Mandela için önceki dün düzenlenen anma törenindeki işaret dili çevirmeni, şizofreni atağı geçirdiğini açıkladı.

Haber