Çoban Haberleri

Müge Anlı Film senaryosu demişti! Kar maskeli katil iddiasıyla gündem olan patronun sonu bakın ne oldu

Müge Anlı, daha önce programında günlerce ele aldığı bir olaya dair flaş gelişmeyi duyurdu. Eskişehir'de 22 yaşındaki çoban Mehmet Topaloğlu’nun öldürülmesine ilişkin davada sanığın cezasının beli olduğunu belirten ünlü gazeteci, "Benim hep 'Film senaryosu' dediğim olay" ifadesi ile bir kez daha haklı çıktığını vurguladı.

Magazin 19-09-23 11:26

Maaşlar artsa da... 'Aylık 40 bin TL veren var ama bulamıyoruz' Dolgun maaşlı bu işin ilgi görmemesinden yakınıyorlar

Elazığ İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer, çoban sıkıntısı çok çektiklerini, aylık 40 bin lira maaşa bile çoban bulamadıklarını söyledi.

Finans 18-09-23 17:13

Aylık 30 bin TL maaş veriyorlar ama... Yaptıracak kimseyi bulamayınca çözümü bunda buldular 'Eskiden bana yalvarıyorlardı'

Sivas’ta büyükbaş hayvan sahipleri çoban bulmakta zorlanıyor. Aylık 30 bin TL teklif edilmesine rağmen çoban bulamayan köylüler, 200 ineği sırayla yaylıma çıkarıyor. Köyde bir dönem muhtarlık yapan Bilal Çekiç, muhtar olduğu dönem çobanlık yapmak için yalvardıklarını, şimdi ise kimsenin yapmak istemediğini söyledi.

Finans 15-09-23 12:02

Hayvan yetiştiricileri isyanda! 25 bin lira maaşla çoban bulamıyorlar

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, kentte pek çok hayvan yetiştiricisinin 20-25 bin TL maaşla çalışacak çoban bulmakta zorlandığını açıkladı. Akın, "Bu problem Türkiye genelinde yaşanıyor ve bunun çözülmesi lazım" dedi. Hayvan üreticisi Ekrem Karadağ ise en büyük sorunlarının çoban bulamamak olduğunu söyledi.

Haber 03-09-23 11:30

Çankırı'da çobanın, sahiplerinden habersiz sattığı hayvanları jandarma buldu

Ilgaz ilçesinde bir çoban, köylülere ait 25 büyükbaş hayvanı sahiplerinin haberi olmadan sattı.

Yurthaber 31-08-23 10:21

Çobanın kestiği insan başını köpekler buldu! ‘Eşcinsel ilişki’ itirafı her şeyi ortaya çıkardı…

İzmir’de dehşete düşüren bir olay yaşandı. Kayıp olarak aranan erkek şahsın birlikte olduğu çoban tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Maktulün kesilmiş başının ise çevredeki köpekler tarafından bulunduğu öğrenildi. İşte İzmir’de yaşanan akıllara durgunluk veren olayın detayları…

Haber 24-08-23 14:01

Antalya'da meralardaki çekirgelere karşı hindili mücadele

Antalya Büyükşehir Belediyesince meraları istila eden çekirgelerle mücadele için çobanlara hindi dağıtıldı.

Yurthaber 21-08-23 14:16

Erzincan'da av tüfeği kazara ateş alan çoban öldü

Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde sürüyü otlatırken yanında bulunan av tüfeği kazara ateş alan çoban öldü.

Yurthaber 24-07-23 13:23

Yaylada çobanlık yapan Muhammet LGS’de Türkiye ikincisi oldu 'Elinde kitapla dolaştığını fark ettim...' Kazandığı lise belli oldu

Elazığ’da 2500 rakımlı Akdağ’ın yaylasında ailesiyle hayvancılık yapan Muhammet Halil Yazar, hem çobanlık yapıyor hem ailesine yardım ediyor. Keçileri güderken kitabı elinden bırakmayan ve her fırsatta ders çalışan Yazar, LGS'den 494 puan alıp Türkiye 2.'si oldu. Yazar başarısıyla, ailesini ve öğretmenlerini gururlandırdı. Bugün LGS tercihlerinin açıklanmasıyla Muhammet'in kazandığı lise de belli oldu.

Haber 24-07-23 11:31

Engerek yılanlarını yakalayıp videosunu sosyal medyada paylaşıyordu! Fenomen çobana para cezası verildi

Iğdır'da engerek yılanlarını yakalayıp videosunu sosyal medyada paylaşan çobana para cezası verildi. Çobanın, sosyal medyada 300 bin takipçisi olduğu belirlendi.

Haber 07-07-23 18:10

Hakkari'ye ithal çoban! Yerli bulamadılar, aylık 20 bin TL'ye İran'dan getirdiler

Hakkari'de aylık 20 bin TL ücret ve yemek masraflarına rağmen yerli çoban bulamayan besiciler, İran'dan hayvanlarına bakması için Ali Ahmedi'yi (37) getirdi. Boybeyi köyünde sürüye bakan Ali Ahmedi, İran'da iş imkanının kısıtlı olduğunu söyledi. Aylık 20 bin TL ücret aldığını söyleyen Ahmedi, "Çobanlık zor ama ailemin geçimini sağlıyorum" dedi.

Haber 03-07-23 10:29

Koyun keçi yetiştiricilerinden çok konuşulacak talep: 20 bin lira maaşı var! ‘Memlekette bitti’ deyip Afgan çobanlara çağrı yaptılar…

Türkiye'de yerli çoban bulmanın zorlaştığına dikkat çeken Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, sektörün devamı için kontrollü olarak yabancı çobanların getirilmesi gerektiğini söyledi. Kılınç, yabancı çobanların da sıkıntı çektiğini belirterek, aktif işletmelere yurt dışından daha kontrollü olarak çoban tahsisi yapılması gerektiğini vurguladı.

Finans 21-06-23 09:35

Tunceli'de kalp krizi geçiren çoban, askeri helikopterle hastaneye yetiştirildi

Tunceli'de kalp krizi geçiren çoban, askeri helikopterle kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Yurthaber 21-06-23 07:36

Çoğu insan korkarken, o boncukla oynar gibi oynuyor! Onca ölüme rağmen yaklaşımıyla şaşırtan Tokatlı çoban: Bana yapıştığı zaman elimle kopartıp atıyorum

Tokatlı çoban Sertan Ayyıldız, onca ölüme rağmen, kırktığı koyunlardan çıkan kenelerle ölümcül risklerine aldırış etmeden boncuklarla oynar gibi oynuyor. Ayyıldız'ın söyledikleri ise şaşırtıyor. Çoban Ayyıldız, "Biz keneyi elimizle ile tutup taş ile eziyoruz. Bize bir şey olmuyor, hastaneye falan da gitmiyoruz. Bana kene yapıştığı zaman elimle kopartıp atıyorum. Kopardığım bölgede kenenin ağzı ve dişi kalıyor ama hiçbir şey olmuyor." diye konuştu.

Haber 01-06-23 16:05

Erzincan’da İran uyruklu çoban su kanalında ölü bulundu

Erzincan’da çobanlık yapan İran uyruklu kişi HES su kanalında ölü bulundu.

Yurthaber 17-05-23 07:48

Terörden arındırılan yaylalarda küçükbaş hayvan ve kuş sesleri yankılanıyor

Terör örgütü PKK mensuplarının saldırıları nedeniyle başlatılan yaylalara çıkma yasaklarından dolayı yıllarca değerlendirilemeyen Faraşin bölgesindeki yaylalarda, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sayesinde artık koyun, keçi ve kuşların sesi yankılanıyor.

Yurthaber 12-05-23 11:22

Isparta'da çobanların bağış olarak topladığı 173 hayvan depremzedeler için kesildi

Isparta'da köylerdeki çobanların kendi aralarında organize olarak hayırseverlerden topladıkları 171 küçükbaş ve 2 büyükbaş hayvan, Türk Kızılay aracılığıyla deprem bölgesine gönderilmesi için kesildi.

Yurthaber 13-02-23 15:14

Koyun sürüsü yolun karşısına geçerken facia yaşanmıştı! Çoban hakkında yeni karar 'Ölümlerle bağlantılı...'

Elazığ'da 2015 yılında yaşanan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili yeni bir gelişme oldu. Gece vakti bir çoban koyun sürüsünü yolun karşısına geçirmek istemiş, o sırada bir sürücü küçükbaş hayvanların bazılarına çarpıp ölümlerine neden olmuş, sonrasında araçtan inen sürücüyle yolculara ve ölü hayvanlara çarpmamak için bir başka sürücü daha manevra yapmış ve kaza gerçekleşmişti. Yargıtay, çobanın ölümlerden sorumlu tutulması gerektiğine hükmetti ve beraat kararını bozdu.

Haber 01-02-23 11:52

Çoban cinayetinde korkunç şüphe! Uzman çavuş ve babası gözaltında... İfadeleri ortaya çıktı

Adana'da korkunç bir cinayet meydana geldi. 21 yaşındaki Ahmet Kurt, tartıştığı uzman çavuş C.P. ve babası H.P. tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Olay sonrası uzman çavuş ve babası gözaltına alınırken ifadeleri de ortaya çıktı. Öte yandan cinayette dehşete düşüren bir şüphe üzerinde duruluyor. Çoban Kurt'un ağabeyi M.K.'nin 2021'de uzman çavuşun kuzeni Ramazan Pamuk'u öldürüp ortadan kaybolduğu öğrenilirken cinayetin intikam nedeniyle işlenip işlenmediği araştırılıyor.

Haber 25-01-23 17:12

Afgan çoban dehşeti! Tartıştığı arkadaşı ile ev sahibi çifti pompalı tüfekle öldürdü

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde Afganistan uyruklu çoban, tartıştığı çoban arkadaşı ile oturduğu evin sahibi olan çifti pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Afgan çoban olay sonrası kayıplara karıştı. Jandarma ise olay yerinde 3 kişinin cesediyle karşılaştı. İşte olayın detayları...

Haber 24-01-23 10:31

Bir milyondan fazla kişi izledi! Sivaslı çoban okuduğu türküyle sosyal medyayı salladı

Sivaslı çoban okuduğu içli türkülerle sosyal medyayı salladı, paylaştığı görüntüleri 1 milyondan fazla kişi izledi.

Haber 17-01-23 10:45

Van'da iki gün önce keçilerini otlatırken kaybolan gencin cesedi bulundu

Van'ın Çatak ilçesinde kaybolan gencin cesedine ulaşıldı.

Yurthaber 13-01-23 07:55

Namaz kılarken fenalaşan çobandan acı haber

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, merada küçükbaş hayvan sürüsünü otlatan 60 yaşındaki çoban Seyithan Cayhan, namaz kıldığı sırada fenalaşarak hayatını kaybetti.

Haber 28-10-22 06:15

Tunceli'de yıldırım isabet eden çoban yaralandı

Tunceli'de yıldırım isabet eden çoban yaralandı

Yurthaber 09-10-22 16:59

Karaman'da koyun otlatırken yıldırım isabet eden 2 kişiden biri öldü

Karaman'da koyun otlatırken yıldırım isabet eden 2 kişiden biri öldü

Yurthaber 07-10-22 11:47

Çocuk yaşta başladığı çobanlıkla 40 yıldır geçimini sağlıyor

Yıllık yaklaşık 35 kuzu karşılığında çobanlık yapan 4 çocuk babası Ağrılı Ali Artan, geçimini sağlamak için her gün yüzlerce küçükbaşın peşinden kilometrelerce yol yürüyor - 58 yaşındaki çoban Ali Artan: - "Hemen hemen 40 yıldır çobanlık yapıyorum. Zor bir iş ama benim hoşuma gidiyor*

Haber 05-10-22 11:33

Çankırı'da bir çoban arazide ölü bulundu

Çankırı'da bir çoban arazide ölü bulundu

Yurthaber 23-09-22 09:48

Şırnak'ta yerde bulduğu cisim elinde patlayan çoban ağır yaralandı

Şırnak'ta yerde bulduğu cisim elinde patlayan çoban ağır yaralandı

Yurthaber 19-09-22 13:02

Ayı saldırısına uğrayan çoban, köpekler sayesinde kurtuldu: Gelmeselerdi ölebilirdim

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde hayvanları otlatan çobana ayı saldırdı. Ayıyla boğuşan çobanı ölümden ise yardıma yetişen köpekler kurtardı. Hastanede tedavi altına alınan Deniz Arka "Ayılara bir çözüm bulunmasını istiyorum. Sürekli insanlara saldırıyorlar. Köpekler gelmeseydi, ölebilirdim. " dedi.

Haber 08-09-22 02:44

Siirt'te domuz saldırısına uğrayan çoban helikopterle hastaneye ulaştırıldı

Siirt'te domuz saldırısına uğrayan çoban helikopterle hastaneye ulaştırıldı

Yurthaber 02-09-22 17:01

Yıldırım nedeniyle ölen çoban, ölmeden önce sosyal medyadan canlı yayın yapmış: Vay vay vay çok fena afet var

Tekirdağ’da geçtiğimiz günlerde yaşanan feci olayda, koyunlarını otlatmaya çıkaran 37 yaşındaki İbrahim Karataş yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Karataş'ın olaydan önce sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı ortaya çıktı. Şiddetli sağanak yağışı kayda alan Karataş, videoda “Vay vay vay çok fena afet var, Tekirdağ Çorlu’da çok fena yağmur var” diyor.

Haber 29-08-22 18:03

Mersin'de hayvanlarını otlattığı kayalıkta mahsur kalan çoban kurtarıldı

Mersin'de hayvanlarını otlattığı kayalıkta mahsur kalan çoban kurtarıldı

Yurthaber 28-08-22 00:27

Tekirdağ'da feci olay! Yıldırım isabet eden çoban hayatını kaybetti

Tekirdağ'da yıldırım isabet eden çoban hayatını kaybetti. Sağlık ekiplerince öldüğü belirlenen Karataş'ın cenazesi Çorlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Haber 27-08-22 00:00

Van'da bir çobanı öldürdükleri iddia edilen 3 şüpheli tutuklandı

Van'da bir çobanı öldürdükleri iddia edilen 3 şüpheli tutuklandı

Yurthaber 26-08-22 16:35

10 bin TL'ye çalıştıracak eleman bulamıyor!

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde 16 yıldır küçükbaş hayvancılık yapan İsmail Gümüş, yaklaşık 10 bin TL karşılığında çalışacak çoban bulamıyor. Ülkemizde çok büyük şekilde çoban sıkıntısı olduğunu söyleyen Gümüş, bu maaşa çoban bulamadığını ve bu sebeple hayvancılığı bırakacağını söyledi

Finans 22-08-22 16:12

Diyarbakır'da yıldırım isabet eden çoban öldü

Diyarbakır'da yıldırım isabet eden çoban öldü

Yurthaber 22-08-22 15:04

Çobanlar durumu fark etti... Bu halde telef oldu!

Batman'da nesli tükenmekte olan 'çizgili sırtlan' petrol atığında mahsur kaldı. Durumu gören çobanların 112'ye haber vermesi üzerine ekipler bölgeye ulaştı. Sırtlana kalp masajı yapan ekiplerin müdahalesi boşa çıktı. Sırtlanın telef olduğu belirlendi.

Haber 21-08-22 18:31

Kilis'te 2 kadın cesedi bulundu

Kilis'te 2 kadın cesedi bulundu

Yurthaber 21-08-22 18:07

Çorum'da kayalıklardan düşen çoban ağır yaralandı

Çorum'da kayalıklardan düşen çoban ağır yaralandı

Yurthaber 21-08-22 13:27

Çorum'da çobanlar arasında çıkan kavgada 1 kişi av tüfeğiyle vurularak yaralandı

Çorum'da çobanlar arasında çıkan kavgada 1 kişi av tüfeğiyle vurularak yaralandı

Yurthaber 20-08-22 14:16

Çanakkale'de 73 yaşındaki çoban ölü bulundu

Çanakkale'de 73 yaşındaki çoban ölü bulundu

Yurthaber 27-07-22 15:04

Niğde'de çobanlar arasında çıkan kavgada ölen 3 kişinin cenazeleri toprağa verildi

Niğde'de çobanlar arasında çıkan kavgada ölen 3 kişinin cenazeleri toprağa verildi

Yurthaber 26-07-22 15:31

Niğde'de çobanlar arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Niğde'de çobanlar arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Yurthaber 25-07-22 11:36

Çoban, hırsızlık şüphelilerine kurşun yağdırdı: 3 ölü

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde bir çoban, otlattığı hayvanları çalmaya geldiklerini iddia ettiği 3 kişiyi av tüfeğiyle öldürdü.

Haber 24-07-22 23:53

Denizli’de meradan dönmeyen 69 yaşındaki çoban aranıyor

Denizli’de meradan dönmeyen 69 yaşındaki çoban aranıyor

Yurthaber 22-07-22 10:51

Şehre alışamayıp köyüne dönen besicinin 550 koyunluk sürüsü oldu

Tarım ve Orman Bakanlığının 25 bin liralık kredi desteğiyle 30 koyun, 1 koç alarak 2016'da besiciliğe başlayan Artvinli Halil Yılmaz, gençlere köylerindeki meraları değerlendirerek hayvancılık yapmalarını tavsiye etti - 3 çocuk babası Yılmaz: - "Kurban Bayramı'nda 80 civarında koç ve damızlık olmayan koyunları kurbanlık olarak sattım. Bu işi severek, isteyerek ve azimle yapıyorum. Ailemin geçimini sağlıyorum"

Yurthaber 21-07-22 12:13

Mersin'de kayıp olarak aranan çoban ölü bulundu

Mersin'de kayıp olarak aranan çoban ölü bulundu

Yurthaber 16-07-22 10:58