Diyanet İşleri Başkanlığı Haberleri

Diyanetten, müftülere oy toplama talimatı verildiği iddiasını içeren haber için suç duyurusu

Diyanetten, "müftülere oy toplama talimatı verildiği iddiası"nı içeren haber için suç duyurusu

Yurthaber 26-09-22 12:23

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? İşte Diyanet' İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre Cuma namazı kılınışı!

Cuma namazı nasıl kılınır, sorusunun yanıtı İslam dinine mensup kişiler tarafından mübarek olduğu kabul edilen cuma günü sebebiyle merak konusu oldu. Cuma namazı bugün İstanbul'da saat 13:07'de, İzmir'de 13:14'te, Ankara'da 12.51'de kılınacak. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? İşte Diyanet'in yayımladığı bilgilere göre Cuma namazı kılınışı...

Haber 09-09-22 09:17

9 Eylül 2022 Cuma hutbesi yayınlandı! Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet açıkladı!

9 Eylül Cuma hutbesi bugün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Müslümanların haftalık bayramı olarak kabul edilen cuma günü öncesi birçok kişi arama motorlarında sorgulama yapmaya başladı. Peki Cuma hutbesi konusu nedir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 9 Eylül Cuma hutbesi...

Haber 08-09-22 15:16

DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) ne zaman, hangi gün? 2022 KPSS DHBT başvuruları başladı mı?

KPSS DHBT oturumu için sınav tarihi ve başvuru detayları merak konusu oldu. 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim için 1 Eylül'de başlayan başvurular 13 Eylül'e kadar devam edecek. Bu gelişmenin ardından KPSS DBHT oturumunun detayları araştırılmaya başladı. Peki, KPSS DBHT 2022 ne zaman yapılacak? DBHT başvuruları başladı mı?

Egitim 03-09-22 10:50

CUMA HUTBESİ KONUSU AÇIKLANDI 2 EYLÜL 2022! Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet yayımladı!

2 Eylül Cuma hutbesi konusu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün Word belgesi ile PSD dosyası olarak paylaşıldı. 2 Eylül Cuma günü camilere giderek cemaat eşliğinde namaz kılacak olan vatandaşlar arama motorlarında konuya ilişkin sorgulama yapıyor. Peki, Cuma hutbesi konusu nedir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklama ve 2 Eylül 2022 cuma hutbesi konusu...

Haber 02-09-22 09:24

Sosyal medyada gündem oldu! Özdağ'dan imama 'Atatürk' tepkisi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Malazgirt Zaferi konulu cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anılmamasına tepki gösterdi. Daha sonra Afyonkarahisar Müftülüğü önünde açıklama yapan Özdağ, "Bugün cuma hutbesinde ne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ne de Sultan Alparslan’ın adı geçmiyor. Metnin içinde bu zaferi kazanan Türk milletinin adı da yok. Bu Diyanet İşleri Başkanı Türk tarihine düşmandır, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmandır" dedi.

Haber 26-08-22 17:58

'İmamlar seçim için sahada' haberine ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama geldi!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir gazetede yer alan "İmamlar seçim için sahada" başlıklı haberdeki iddiaların yalan olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada, haber yapan gazete hakkında hukuki girişimlerin başlatılacağı da kaydedildi.

Haber 24-08-22 23:10

Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi

Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi

Yurthaber 18-08-22 19:27

Umre turları 15 Ağustos'ta başlıyor

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan: - "Umrede, 65 yaş altı olma ve Kovid-19 aşısı şartı aranmayacak"

Yurthaber 05-08-22 11:04

Etkili Hutbe Sunumu 6. Bölge Final Yarışması Kırklareli'nde yapıldı

Etkili Hutbe Sunumu 6. Bölge Final Yarışması Kırklareli'nde yapıldı

Yurthaber 03-08-22 17:09

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan 'fetva' açıklaması

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yayımlanan ticaret ile ilgili bir fetvada geçen ifadeler sosyal medyada gündem olmuştu. Fetva ile ilgili kuruldan yeni bir açıklama yapılarak hadis-i şerifin bağlamından kopartıldığı ifade edildi ve dikkatli ve özenli olunması çağrısında bulunuldu.

Haber 28-07-22 10:16

Cuma hutbesinde sivil ve kamu görevlilerine yönelik şiddet ele alındı:

"Can taşıyan hiçbir cana şiddet tasvip edilmezken, aziz milletimiz ve ülkemiz için fedakarca hizmet sunan kardeşlerimizin haksızlığa ve şiddete maruz kalması hepimizin canını yakıyor, her birimizin yüreğini dağlıyor" - "Müminin hayatında şiddet ve merhametsizliğe, kin ve nefrete, haksızlık ve zulme, cana ve mala kast etmeye asla yer yoktur"

Yurthaber 22-07-22 14:10

22 Temmuz 2022 Cuma Hutbesi konusu nedir? Diyanet Cuma Hutbesi konusu! 22 Temmuz 2022

Cuma Hutbesi'nin konusu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlandı. Çok sayıda vatandaş, 22 Temmuz 2022 Cuma günü de camilere gidip cuma namazı kılacak.. Peki 22 Temmuz Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamanın detayları ve 22 Temmuz Cuma hutbesi konusu haberimizde...

Haber 22-07-22 13:12

Diyanet 2022 yılı Yurt Dışı Uzun Süreli Din Görevlisi Temsil ve Yeterlilik Sınavı ne zaman? Diyanet açıkladı: 2022 yılı Yurt Dışı Uzun Süreli Din Görevlisi Temsil ve Yeterlilik Sınav tarihi!

2022 yılı Yurt Dışı Uzun Süreli Din Görevlisi Temsil ve Yeterlilik Sınavı tarihi ile ilgili beklenen açıklama Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapıldı. Konuya ilişkin detaylar merak konusu oldu. Birçok kişi internette Yurt Dışı Uzun Süreli Din Görevlisi Temsil ve Yeterlilik Sınavı (BAOKK) ile ilgili araştırma yapıyor. Peki Diyanet 2022 yılı Yurt Dışı Uzun Süreli Din Görevlisi Temsil ve Yeterlilik Sınavı ne zaman? İşte Diyanet'ten yapılan açıklama...

Haber 22-07-22 09:58

Diyanet İşleri Başkanlığından 'Cübbeli Ahmet'e yanıt! 'Rahatsız edici ve üzücü'

'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün 'iç savaşa destek vermiş olacaklar' diyerek seslendiği Diyanet İşleri Başkanlığından 'Selefi-Vahhabi' yanıtı geldi. Diyanet'ten yapılan açıklamada haberle ilgili paylaşımların gerçeği yansıtmaktan uzak olduğu, son derece rahatsız edici ve üzücü olduğu belirtildi.

Haber 20-07-22 06:54

15 TEMMUZ CUMA HUTBESİ YAYINLANDI! Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet açıkladı!

15 Temmuz Cuma hutbesi, bugün Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde 'PDF' dosyası ve 'Word' belgesi olarak yayımlandı. Müslümanların haftalık bayramı olarak kabul edilen cuma günü,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne denk geliyor. Birçok kişi internette araştırma yapmaya başladı. Peki Cuma hutbesi konusu nedir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 15 Temmuz Cuma hutbesi...

Haber 14-07-22 14:20

Koruma ve bakım altındaki çocuklar gençlik kamplarına katılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koruma ve bakım altındaki 2 bin 156 çocuk için yaz boyunca doğa ve deniz temalı gençlik kampları düzenleyecek

Yurthaber 12-07-22 12:40

Bayram namazı nasıl kılınır? Kurban Bayramı namazı kaç rekat? İşte Diyanet bayram namazı kılınışı

Bayram namazı nasıl kılınır sorusu, ilk defa bayram namazı kılacak olan veya unutan birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Bugün tüm illerde kılınacak olan Kurban Bayramı namazı öncesinde, konuya ilişkin bilgi edinmek isteyen vatandaşlar araştırma yapıyor. Birçok kişi, 'Bayram namazı nasıl kılınır, kaç rekat?' şeklinde internet üzerinden arama yapıyor. Peki, bayram namazı nasıl kılınır? Kurban Bayramı namazı kaç rekat? İşte Diyanet bayram namazı kılınışı.

Haber 09-07-22 04:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu

Yurthaber 07-07-22 18:02

Diyanet İşleri Başkanlığı Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu düzenleyecek

Diyanet İşleri Başkanlığı "Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu" düzenleyecek

Yurthaber 04-07-22 15:53

Şanlıurfa'dan ilk hac kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

Şanlıurfa'dan ilk hac kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

Yurthaber 27-06-22 22:28

İstanbul'da Kur'an kurslarında hedef 300 bin öğrenci

İstanbul Müftü Yardımcısı Huriye Akbıyık: - "İstanbul genelinde 2 bin 405 Kur'an kursu öğreticimizle, 2 bin 480 imam hatibimiz, yine 1097 müezzin kayyımımızla toplamda 7 bin 693 görevlimizle bu hizmeti, bu eğitimleri gençlerimizle ve çocuklarımızla buluşturmaya gayret göstereceğiz" - "Yaz kurslarımız çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatları boyunca kendilerine faydalı olacak bilişsel, duyuşsal ve psikomotor davranışlar kazanmaları noktasında da ciddi katkılar sağlamaktadır"

Yurthaber 25-06-22 11:08

Cuma hutbesinde, kurban ibadetini yerine getirme şartları hatırlatıldı:

"Kurbanlık hayvan kesilmeksizin bedelini infak etmek suretiyle kurban ibadeti yerine getirilmiş olmaz. Bu gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır" - "Kesimden önce her bir kurbanlık hayvan ve hissedarları muhakkak belirlenmelidir. Önceden vadedilen kiloyu tamamlamak amacıyla farklı kurbanların etlerini birbirine karıştırmak asla caiz değildir"

Yurthaber 24-06-22 13:43

CUMA MESAJLARI 2022! Resimli, kısa, dualı, ayetli en güzel ve en yeni Cuma mesajları

Cuma mesajlarında en güzel ve en yeni, dualı ve ayetli seçenekleri sizler için derledik. Cuma gününün gelmesiyle birlikte binlerce Müslüman vatandaş, sevdiklerini ve ailelerinin bu özel gününü kutlamak için Cuma mesajlarını araştırıyor. Kısa, dualı, ayetli ve resimli Cuma mesajlarını sizler için derledik. Siz de sevdiklerinizi ve ailenizi Cuma mesajlarıyla mutlu edebilir, onlara bu güzel günü özel kılabilirsiniz. İşte, en güzel ve en yeni kısa, resimli, dualı, ayetli Cuma mesajı seçenekleri.

Haber 24-06-22 12:47

CUMA NAMAZI SAATİ 24 Haziran 2022: Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Ne kadar sürüyor? İşte Diyanet 24 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri!

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? 24 Haziran Cuma günü İstanbul, Ankara, İzmir gibi çok sayıda ilde camiye gidip cemaatle namaz kılmak isteyen kişiler arama motorlarında sorgulama yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, 81 il için Cuma namazı saatleri ile ilgili detaylara internet sitesinde yer verdi. Peki Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte 24 Haziran Cuma günü için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan İstanbul, Ankara, İzmir il il Cuma namazı saatleri...

Haber 24-06-22 12:46

CUMA NAMAZI KILINIŞI! Cuma namazı kaç rekat? Zühr-i Ahir namazı nedir? İşte Diyanet'in yayınladığı bilgiler!

Cuma namazı nasıl kılınır? sorusunun yanıtı Müslümanlar için mübarek kabul edilen cuma günü sebebiyle camiye gidip cemaatle namaz kılmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Öte yandan Zühr-i Ahir namazının anlamı ve nasıl kılınacağı da merak edilen konular arasında. Peki Cuma namazı kaç rekat? Zühr-i Ahir namazı nedir? İşte Diyanet'in yayımladığı bilgiler...

Haber 24-06-22 12:34

24 HAZİRAN CUMA HUTBESİ YAYINLANDI! Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet açıkladı!

24 Haziran Cuma hutbesi, bugün Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde 'PDF' ve 'Word' dosyası olarak yayımlandı. Müslümanların haftalık bayramı olarak kabul edilen cuma günü öncesi vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Peki Cuma hutbesi konusu nedir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 24 Haziran Cuma hutbesi...

Haber 23-06-22 15:16

Zilhicce ayı ne zaman 2022? Zilhicce ayı nedir, orucu nasıl tutulur?

Zilhicce ayı ne zaman 2022? urban Bayramı için geri sayım devam ederken Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından konuya ilişkin açıklamada bulunuldu. Müslümanlar için önemli olan bu ay için geri sayım sürüyor. Peki Zilhicce ayı ne zaman 2022? Zilhicce ayı nedir, orucu nasıl tutulur? İşte merak edilenler...

Haber 23-06-22 08:38

ZİLHİCCE AYI NEDİR? 2022 Zilhicce ayı ne zaman? Zilhicce orucu nasıl tutulur? Diyanet İşeri Başkanlığı açıkladı!

Zilhecce ayı nedir? Kurban Bayramı için geri sayım sürerken Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından konu ile ilgili açıklamada bulunuldu. Müslümanlar için önemli olan bu ay için az bir süre kaldı. Birçok kişi arama motorlarında konuya ilişkin yaptıkları sorgulamalara devam ediyor. Peki 2022 Zilhicce ayı ne zaman? Zilhicce orucu nasıl tutulur? İşte ayrıntılar...

Haber 23-06-22 08:33

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, mezuniyet töreninde konuştu:

"İslam dini bütün insanlık için gönderildi. Bizler bütün insanlıktan sorumluyuz. Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz"

Yurthaber 20-06-22 18:36

CUMA HUTBESİ 17 HAZİRAN 2022! Cuma Hutbesi konusu nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı! 17 Haziran 2022 Cuma

Cuma hutbesi konusu, Diyanet'in internet sitesinde sün paylaşıldı. Müslümanların haftalık bayramı olarak kabul edilen cuma günü münasebetiyle birçok vatandaş arama motorlarında konuya ilişkin sorgulama yapmayı sürdürüyor. Peki 17 Haziran Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklama ve 17 Haziran Cuma hutbesi konusu haberimizde...

Haber 17-06-22 12:10

CUMA MESAJLARI VE SÖZLERİ 2022! En yeni, resimli, hadisli ve ayetli Cuma mesajları ile 'Hayırlı Cumalar' dilekleri

Cuma mesajları ve sözleri, resimli, hadisli, ayetli ve dualı seçenekleriyle her cuma günü olduğu gibi bugün de öne çıkan konular arasında bulunuyor. Vatandaşlar bilhassa Instagram, Twitter, Facebook gibi platformlarda paylaşım yapmak ya da WhatsApp'tan mesaj göndermek için internette araştırma yapıyor. Resimli, en yeni, güzel, anlamlı hadisli ve ayetli Cuma mesajları ile 'Hayırlı Cumalar' dilekleri merak konusu oldu. İşte Cuma mesajları ve sözleri...

Haber 17-06-22 12:09

CUMA NAMAZI SAATİ 2022: 17 Haziran cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir il il cuma namazı vakti! 17 Haziran 2022 Cuma

17 Haziran cuma namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara, İzmir gibi çok sayıda ilde camiye gidip cemaatle namaz kılmak isteyen vatandaşlar arama motorlarında sorgulama yapmaya başladı. Diyanet; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere 81 il için Cuma namazı saatleri ile ilgili bilgileri paylaştı. Peki Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir il il cuma namazı vakti...

Haber 17-06-22 12:09

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Trabzon'da çocuklar ve gençlerle buluştu:

"Camilerimiz çocuklarımızla, gençlerimizle güzel. Çocuklarımız caminin süsü. Siz olmazsanız camiler garip kalır"

Yurthaber 17-06-22 01:30

17 HAZİRAN CUMA HUTBESİ YAYINLANDI! Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet açıkladı!

17 Haziran Cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde Perşembe gününden yayımlandı. Müslümanların haftalık bayramı olarak kabul edilen cuma günü öncesi vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Peki Cuma hutbesi konusu nedir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 17 Haziran Cuma hutbesi...

Haber 16-06-22 15:22

Kurban Bayramı ne zaman? 2022 Kurban Bayramı ayın kaçında, hangi güne denk geliyor? İşte Kurban Bayramı takvimi

2022 Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Binlerce Müslüman vatandaşın ibadetlerini yerine getireceği Kurban Bayramı için tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. Bu yıl Temmuz ayına denk gelen Kurban Bayramı'nın ayın kaçında ve hangi güne denk geldiği merak konusu oldu. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2022 Kurban Bayramı ayın kaçında, hangi güne denk geliyor? İşte Kurban Bayramı takvimi.

Haber 14-06-22 16:32

Bayram tatili kaç gün? 2022 Kurban Bayramı ne zaman, hangi günlere denk geliyor? İşte Kurban Bayramı tarihleri

2022 Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün kaldı sorusunun yanıtı, binlerce kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı'nda tatilin kaç gün olacağı merak ediliyor. Tatil planı yapacak olan binlerce vatandaş, Kurban Bayramı tarihlerinin hangi güne geldiğini araştırıyor. Peki, bayram tatili kaç gün? 2022 Kurban Bayramı ne zaman, hangi günlere denk geliyor? İşte Kurban Bayramı tarihleri.

Haber 10-06-22 14:58

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Cuma namazı ne kadar sürüyor? 10 Haziran 2022 Cuma İstanbul, Ankara, İzmir il il cuma namazı vakti...

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? 10 Haziran Cuma günü İstanbul, Ankara, İzmir gibi çok sayıda ilde camiye gidip cemaatle namaz kılmak isteyen vatandaşlar konuya ilişkin araştırma yapıyor. Diyanet; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere 81 il için Cuma namazı saatleri ile ilgili bilgileri paylaştı. Peki Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte 10 Haziran Cuma günü için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan İstanbul, Ankara, İzmir il il Cuma namazı saatleri...

Haber 10-06-22 13:29

CUMA HUTBESİ 10 HAZİRAN 2022! Cuma Hutbesi konusu nedir? Diyanet açıkladı! 10 Haziran 2022 Cuma

Cuma hutbesi konusu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde geçtiğimiz gün paylaşıldı. Müslümanların haftalık bayramı olarak kabul edilen cuma günü sebebiyle birçok kişi internette konuya ilişkin araştırma yapmaya devam ediyor. Peki 10 Haziran Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklama ve 10 Haziran Cuma hutbesi konusu haberimizde...

Haber 10-06-22 13:26

10 HAZİRAN CUMA HUTBESİ YAYINLANDI! Cuma hutbesi konusu nedir? İşte Diyanet yayınladığı tam metin!

10 Haziran Cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Perşembe gününden yayımlandı. Müslümanların haftalık bayramı olarak kabul edilen cuma günü öncesi vatandaşlar internette araştırma yapmayı sürdürüyor. Peki Cuma hutbesi konusu nedir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 10 Haziran Cuma hutbesi...

Haber 09-06-22 15:17

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesi'ni açıkladı: (2)

"27 Haziran'dan itibaren camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda, yaz dönemi kurs programlarımız başlayacaktır" - "Bugün açıkça görülmektedir ki sağlıklı din eğitiminden mahrum kalan kişiler, din istismarı başta olmak üzere pek çok bireysel ve toplumsal sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Dolayısıyla ihtiyaç odaklı Kur'an kursu programlarıyla her yaştan ve seviyeden insana, mesai sınırı olmaksızın din eğitimi hizmeti sunan kurslarımız, vatandaşlarımızın bilinçlenmesinde büyük bir imkan olarak görülmelidir"

Yurthaber 08-06-22 15:47

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesi'ni açıkladı: (1)

"Son zamanlarda özellikle Hindistan coğrafyasında İslam'a ve Müslümanlara yönelik ırkçı yaklaşımlar ve tavırlar endişe vericidir" - "Hindistan makamlarını ülkede artan İslam düşmanlığı karşısında politikalarını yeniden gözden geçirmeye ve Müslümanlara dini özgürlüklerini temin edecek bir duruş sergilemeye davet ediyoruz"

Yurthaber 08-06-22 15:32

Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? 2022 Kurban Bayramı tatili 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün olacak sorusunun yanıtı, Temmuz ayına kısa bir zaman kala binlerce vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Havaların iyice ısınması ve Kurban Bayramı'nın da yaz aylarına denk gelmesi sebebiyle tatil planı yapmak isteyen vatandaşlar, bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağını merak ediyor. Diyanet tarafından yayımlanan 2022 dini takvimiyle Kurban Bayramı tarihi belli oldu. İşte detaylar...

Haber 08-06-22 13:15

Isparta'dan ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Isparta'dan ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Yurthaber 07-06-22 15:24

Vekaletle kurban fiyatları ne kadar 2022? Vekaletle kurban kesimi kaç TL? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıkladı!

Vekaletle kurban fiyatları ne kadar? sorusunun yanıtı ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Haziran ayının başında yaptığı açıklamanın detaylarını öğrenmek isteyenler internette araştırma yapmayı sürdürüyor. 9-12 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı öncesi ayrıntılar belli oldu. Peki Vekaletle kurban fiyatları ne kadar 2022? Vekaletle kurban kesimi kaç TL? İşte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan açıklama...

Haber 06-06-22 14:16

Hac ibadeti için Türkiye'den ilk kafile yarın yola çıkacak

Kovid-19 salgını nedeniyle son iki yıldır yapılamayan ve bu sene 37 bin 770 kişiyle sınırlandırılan hac ibadeti için son kafile de 5 Temmuz'da hareket edecek

Yurthaber 06-06-22 10:34

CUMA MESAJLARI VE HAYIRLI CUMALAR SÖZLERİ 2022! Resimli Cuma mesajları ve en yeni, en güzel, dualı, hadisli Cumanız mübarek olsun sözleri

Cuma mesajları ve Hayırlı Cumalar sözleri, müslümanlar için hayırlı günlerden biri olan Cuma günü, sevdiklerine iyi dileklerini iletmek isteyen kişiler tarafından merak konusu oldu. Akrabalarına, sevdiklerine, arkadaşlarına ve yakınlarına resimli Cuma mesajları ve resimli, en yeni, en güzel, dualı, hadisli Hayırlı Cumalar sözleri göndermeyi düşünen vatandaşlar internette araştırma yapıyor. Biz de en güzel cuma mesajlarını sizler için hazırladık. İşte resimli en yeni, dualı, hadisli sözleri...

Haber 03-06-22 12:47

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR? Cuma namazı kaç rekat? İşte Diyanet Cuma namazı kılınışı bilgileri!

Cuma namazı nasıl kılınır? sorusunun yanıtı Müslümanlar için mübarek kabul edilen cuma günü sebebiyle camiye gidip cemaatle namaz kılmak isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bugün eller semaya yükselecek ve dualar edilecek. Peki Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgiler haberimizde...

Haber 03-06-22 12:46

CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA? 3 Haziran 2022 İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı saati; 3 Haziran Cuma günü İstanbul, Ankara, İzmir gibi çok sayıda ilde camiye gidip cemaatle namaz kılmak isteyen kişiler tarafından merak konusu oldu. Öte yandan Cuma hutbesi konusu geçtiğimiz gün Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde PDF ve Word belgesi olarak paylaşıldı. Diyanet; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere 81 il için 3 Haziran Cuma namazı saatleri ile ilgili bilgilere de internet sitesinde yer verdi. Peki Cuma namazı saat kaçta? İşte detaylar...

Haber 03-06-22 12:45