Doğal Gaz Faturası Haberleri

Bu yöntemler doğal gaz faturasını düşürüyor! Ustası tek tek anlattı... Kombiye yakın peteğe dikkat

Kış aylarının gelmesiyle beraber doğal gaz faturasını düşürmenin yolları çok sayıda vatandaş tarafından araştırılıyor. Van’daki kombi bakım ustaları, havaların soğumaya başlamasıyla yüksek gelen doğal gaz faturalarında tasarruf sağlamak için kullanılmayan odanın ve kombiye yakın olan peteklerin kapatılmasını veya ayarının düşürülmesi önerisinde bulundu.

Finans 06-12-2023 14:52

Doğal gaz faturaları ne zamana kadar, ne kadar ücretsiz? Havalar soğudu, kombiler yanmaya başladı... Herkes bunu merak ediyor

Havaların soğumasıyla beraber kombiler de yanmaya başladı. Bu gelişmeyle beraber kombilerini yakmaya başlayan vatandaşların gündeminde doğal gaz faturaları yer aldı. Karadeniz'de bulunan doğal gaz rezervleriyle bir kısmı bedavaya gelen faturaların ne kadarının, ne zamana kadar ücretsiz olacağı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Finans 20-11-2023 19:28

Yüksek doğal gaz faturası derdine son! Ustasından düşük doğal gaz faturası tüyoları

Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar doğal gaz faturasını düşürmenin yollarını arıyor. Evlerinin daha sıcak olmasını isteyen doğalgaz kullanıcıları yüksek fatura derdine bir çare aramaya başladı. Hem evinizin ısınacağı hem de cebinizin yanmayacağı bir kış geçirebilmek mümkün.

Finans 16-11-2023 22:47

La Nina kışı geliyor, yağışlar başladı! İşte evinizi sıcacık yapacak doğal gaz faturası düşürme yöntemi

Doğal gaz faturası düşürme yöntemleri soğuk havaların gelmesi ile beraber merak edilmeye başlandı. Ülkemizde kasım ayından itibaren dondurucu soğukların etkisini göstereceğini dile getiren uzmanlar, bu senenin aynı zamanda bol kar yağışlı geçeceğini öngördüklerini duyurmuşlardı. Kasım ayının gelmesi ile beraber de soğuk hava etkisini gösterdi. Peki, doğal gaz faturası nasıl az gelir? İşte evinizi sıcacık yapacak doğal gaz faturası düşürme yöntemi

Kadin 09-11-2023 09:20

Her ay için 153 lira... Doğal gaz faturalarında Mayıs’a kadar geçerli olacak!

Karadeniz gazının devreye alınması ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu ücretsiz 25 metreküp doğal gaz uygulaması, 1 Mayıs 2024 tarihine kadar devam edecek. Uygulama ile faturada 25 metreküpe denk gelen 153 lira devlet tarafından karşılanacak.

Finans 17-10-2023 08:49

Enflasyon hesabında ‘bedava doğal gaz’ faturası iddiasına yanıt! TÜİK, ‘Gereklilik ortaya çıktı’ diyerek duyurdu: Sıfır fiyat yöntemi uygulanacak

Doğal gazın bir ay ücretsiz verilmesi nedeniyle Mayıs ayında enflasyon hesaplamasına dahil edilmeyeceği ve bunun da TÜFE’de sert bir düşüşe neden olacağı iddia edilmişti. Dün ortaya atılan bu iddia gündem olurken Türkiye İstatistik Kurumu’ndan (TÜİK) konuya ilişkin açıklama gecikmedi. TÜFE hesabında "sıfır fiyat" yöntemini uygulanacağı ifade edildi.

Finans 30-05-2023 07:17

31 Mayıs’a kadar ücretsizdi! ‘0 TL’ doğal gaz faturası için uyarı geldi: Kapsam dışı kaldılar, ödeme yapmak zorundalar…

Cumhurbaşkanlığı kararıyla, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar ‘konut, ibadethane ve cemevi’ abonelerine çıkarılacak ilk faturaların ücretsiz olduğunu hatırlatan doğal gaz firması yetkilileri, bu faturaların devlet tarafından ilgili bakanlıkların bütçesinden karşılanacağını bildirdi. Geçmiş dönem borçları, güvence bedeli, bağlantı bedeli, açma-kapama bedeli ise kapsam dışı olup ödemelerinin aboneler tarafından yapılması gerekecek.

Finans 12-05-2023 07:43

Karadeniz gazı sisteme aktarıldı: Doğal gaz faturasına 1.560 liralık indirim! 1 yıl boyunca geçerli olacak

35 yıllık doğal gaz ihtiyacını karşılayacak ve Mayıs’ta evlerde kullanılmaya başlanacak Karadeniz gazında mutlu sona dün akşam ulaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı tören ile sisteme resmen aktarılan yerli gaz ile Mayıs ayı doğal gaz faturalarının silineceği açıklandı. 12 ay boyunca da 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketiminde kullanılan doğal gazdan ücret alınmayacağı bildirildi. Alınan kararın faturalara 1 yılda 1.560, aylık ise 130 lira indirim olarak yansıması bekleniyor.

Finans 21-04-2023 07:40

Son dakika! Deprem bölgesi için yeni kararlar! Evi orta ve ağır hasarlı olanların elektrik ve doğal gaz borçları silindi

Son dakika haberine göre, deprem bölgesiyle ilgili yeni kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle, evi, iş yerleri ağır ve orta hasarlı depremzedelerin elektrik ile doğal gaz borçları silindi. Söz konusu fatura borçlarına yönelik dava ve icra takipleri de kaldırıldı. Deprem bölgesindeki bazı il ve ilçelerde ise 6 Şubat'tan sonraki faturaların ödemesi 31 Mayıs'a ertelendi. Diğer yandan Afet Yeniden İmar Fonu'nun kurulmasını öngören kanun da yürürlüğe girdi.

Haber 21-03-2023 01:16

Bu yöntemlerle faturanızı yarı yarıya azaltabilirsiniz! İşte doğal gaz faturanızı azaltacak ipuçları

Dondurucu soğuklar, kabarık doğal gaz faturalarını da beraberinde getiriyor. Soğuklarla baş ederken doğal gaz faturasını azaltmanın basit ama etkili yolları olduğunu biliyor muydunuz? Cevabınız "Hayır" ise doğal gaz faturanızın ev ekonomisini sarsacak seviyelere ulaşmasını engellemek için hemen elinize bir kâğıt kalem alın ve size vereceğiniz tüyoları not edin!

Haber 16-02-2023 17:47

Merak ediliyordu! Doğal gazda ocak tarifesi belli oldu

Doğal gazda ocakta geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi sabit kalırken, elektrik üretim amaçlı tarifede indirim yapıldı.

Haber 01-01-2023 00:15

Doğal gaz ve elektrik faturaları artarken enerji yardımında detaylar belli oldu! 'Karta yükleme' detayı: 1000 liraya kadar nakden...

9 Kasım'da yürürlüğe giren, doğal gaz ve elektrik faturaları kapsamındaki enerji yardımında detaylar netleşti. İşveren enerji yardımını doğrudan şirkete veya sigortalıya nakden ödeyebilecek. 9 Kasım'dan itibaren 1000 liraya kadar yapılacak enerji yardımını işveren vergiden düşebilecek. Yardım tutarı işçinin doğal gaz kartına yüklenebilecek. Su faturası gibi ısınma dışında kalan giderler ise enerji yardımı kapsamında olmayacak. Kapsam dahilindeki ödemeler geriye dönük olarak yapılamayacak.

Finans 28-12-2022 09:28

Doğal gaz zammı tedirginlikle bekleniyor: Doğal gaz faturasını düşürmek mümkün! Faturanızı anında etkileyecek

'Doğal gaza zam geldi mi?' sorusu son günlerde en çok aratılan konular arasında yer alıyor. Kış aylarında artış gösteren doğal gaz faturaları bütçeyi oldukça zorluyor. Vatandaşlar gelecek doğal gaz zammı hakkında tedirginlik yaşıyor. Doğal gaz faturasını düşürmek için çeşitli tasarruf yöntemleri aranıyor. İşte faturanıza anında yansıyacak doğal gaz faturasını düşürme tüyoları...

Kadin 26-12-2022 10:58

Elektrik ve doğal gaza zam var mı? Bakan Dönmez açıkladı: “İlk değerlendirmelere göre…”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den elektrik ve doğal gaz faturalarına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Bakan Dönmez ‘elektrik ve doğal gaza zam var mı’ sorusuna yanıt vererek, “İlk değerlendirmelere göre zam yapılmayacak” dedi.

Finans 21-12-2022 14:07

Doğal gaz yardımı ödemeleri yattı mı? Aralık ayı doğal gaz yardımı ne zaman yatacak? İhtiyaç sahiplerine 2.500 TL'ye varan destek!

Doğal gaz yardımı ödemlerine ilişkin gelişmeler başvuruda bulunan kişiler tarafından merak konusu oldu. Bilindiği üzere aralık ayında 900 ila 2500 lira arasında değişen doğal gaz yardım desteği ödemelerinin gerçekleşeceği açıklanmıştı. Peki, Doğal gaz yardımı ödemeleri yattı mı? Aralık ayı doğal gaz yardımı ne zaman yatacak, ayın kaçında? İşte doğalgaz tüketim desteğine dair ayrıntılar...

Finans 06-12-2022 07:42

Spor spikeri Hande Sarıoğlu doğal gaz faturasına çözümü buldu! Yakmıyoruz çünkü...

Sosyal medyada yaptığı paylaşımların yanında estetiklerine ve silikonuna dair de konuşmasıyla öne çıkan spor spikeri Hande Sarıoğlu doğalgaz faturasına çözümü buldu! Hande Sarıoğlu doğal gaz yakmama sebebini söyleyince sosyal medya yıkıldı.

Magazin 02-12-2022 14:29

Evinizi ısıtmanın sırrını paylaştı! Bu taktik doğal gaz faturanızı düşürebilir

Kışın soğuklarının bastırmasıyla birlikte doğal gaz faturaları gelmeye başladı. Birçok vatandaş doğal gazı fazla yakmadan ısınmanın yolunu arıyor. Doğal gaz faturasından tasarruf yapmak ve doğal gazı fazla açmamak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bir sosyal medya kullanıcısı The Cosy Club, TikTok hesabı üzerinden etkili ısınma yöntemini paylaştı.

Kadin 29-11-2022 15:55

Doğal gaz desteği ödemeleri ne zaman başlıyor? Doğal gaz desteği ne kadar, nasıl alınır? İşte başvuru şartları

Doğal gaz destek ödemeleri başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Bu yıl hayata geçirilen doğal gaz tüketim desteğinde, kış dönemi öncesi ödeme tarihleri netleşti. Doğal gaz yardımından faydalanmak isteyen bir çok vatandaş doğal gaz yardımı başvuru şartlarını, nasıl başvurulduğunu ve yardım miktarını sorguluyorlar. Bakan Derya Yanık konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, Doğal gaz desteği ödemeleri ne zaman başlıyor? İşte doğal gaz desteğine dair merak edilenler...

Finans 11-11-2022 19:14

Doğal gaz yardımı başvuru şartları neler? Doğal gaz yardımı ne kadar, nasıl alınır? Dört milyon haneye destek

Doğal gaz yardım başvuruları kapsamında dört milyon haneye destek veriliyor. Doğal gaz yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar doğal gaz yardımı başvuru şartlarını, nasıl başvurulduğunu ve yardım miktarını sorguluyorlar. Hükümetin bütçeye koyduğu 3 milyar ile 4 milyon haneye nakit doğal gaz desteği yapılacağı belirtilmişti. Peki, Doğal gaz yardımı başvuru şartları neler? Doğal gaz yardımı ne kadar, nasıl alınır?

Finans 02-11-2022 20:44

Başvurular 5 Eylül'de başladı! 2 bin 500 TL yardım yapılacak, işte ayrıntılar...

İlk olarak mart-nisan aylarında ödemesi yapılan doğal gaz desteğine ilişkin kış başvuruları devam ediyor. 2 bin 500 liraya çıkarılan doğal gaz destek ödemelerinde ilk defa kiracılar da destek kapsamına alındı. Şimdi vatandaşlar kışın yapılacak doğal gaz destek ödemelerinin ne zaman yatacağını merak ediyor. Peki bu yardım için başvuru nasıl yapılır, şartlar neler, ödemeler ne zaman yapılacak? İşte doğal gaz destek ödemeleri haberinin detayları...

Finans 23-10-2022 10:01

Erdoğan duyurmuştu: Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Elektrik ve doğal gaz desteği için kritik tarih belli oldu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm işveren ve çalışanları ilgilendiren müjdeleri duyurdu. 2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz, desteklerinin 1000 liraya kadar olan kısmının vergi kesintisinden muaf olacağını açıkladı. Bakan Nebati de vergi yükünün kış boyunca rafa kaldırıldığını söyledi. Karar sonrası, 'Doğal gaz yardımı kime ne zaman ne kadar verilecek?', 'Elektrik desteği kimlere verilir, şartlar nelerdir?' soruları merak edilirken kritik tarih ortaya çıktı.

Finans 26-09-2022 14:21

1 Ekim’de başlıyor: Enerji faturalarına yansıyacak: İngiltere’den ‘sınırlama’ kararı

Avrupa’nın bir numaralı sorunu haline gelen enerji faturaları için İngiltere yeni bir karar aldı. Hane halkı enerji faturalarına sınırlama getirilmesinin ardından şimdi de işletmelere sınırlama getirildi. Uygulama 1 Ekim-31 Mart tarihlerinde geçerli olacak. Karar ile işletmelerin batmalarını durdurmak, istihdamı korumak ve enflasyonu sınırlamak amaçlanıyor.

Finans 21-09-2022 11:55

Herkesin yaptığı hata doğal gaz faturasının kabarmasına neden oluyor! İşte doğal gaz faturasını düşürmenin reçetesi!

Peş peşe gelen zamlar sonrası insanların akıllarını en çok gelecek faturalar tedirgin ediyor. Isınma için en çok kullanılan doğal gaz faturası şimdiden insanlarda tedirginlik konusu olmaya başladı. Kara kış kapıya dayanmadan önleminizi almaya başlayın. Doğalgaz faturasını düşürmek için bazı önlemleri alabilirsiniz. İşte doğalgaz faturasını düşürmenin reçetesi...

Kadin 10-09-2022 07:06

Elektrik ve doğal gaz zammı çok tartışılmıştı! Bakan Dönmez’den açıklama geldi: Yüzde 80 sübvansiyon devam ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih dönmez elektrik ve doğal gaz zammının ardından kritik açıklamalarda bulundu. Şu anda hükümetin doğal gazda yüzde 80, elektrikte birinci kademede yüzde 50 sübvansiyon yaptığını söyleyen Dönmez, “Geçen yıl 100 milyar lira civarında bir sübvansiyon bedeli ortaya çıkmıştı. Bu sene bu rakam neredeyse ikiye katlanabilir. Küresel anlamda yaşanan fiyat artışlarından vatandaşımızın en az etkilenmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Finans 06-09-2022 13:15

Son dakika: Bakan Yanık duyurdu! 1150 liraya kadar karşılıksız verilecek... Başvurular başladı

Doğal gaz ve elektrik tarifesine büyük zam geldi. BOTAŞ'ın doğal gazın satış fiyatına yüzde 20,4 ve elektrikte ise mesken abonelerinin tarifesine yüzde 20 zam yapıldığını duyurdu. Zam sonrası vatandaşlar,' Doğal gaz fatura desteğinden nasıl yararlanılıyor?' sorularını araştırmaya başladı. Konuyla ilgili Bakan Yanık'tan son dakika açıklaması geldi. Bakan Yanık, Doğal Gaz Tüketim Desteği’nde kış dönemine ilişkin başvuruların başladığını duyurdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 06-09-2022 12:38

Doğal gaza zam geldi! Sunucu Ece Üner kendini tutamadı

Doğal gaz ve elektrik tarifesine yüzde 20 zam yapıldı. Sosyal medyanın gündemindeki zamları duyan spiker Ece Üner de kendini tutamadı. Ece Üner'in zam yorumu sosyal medyada beğeni aldı. Doğal gaza ve elektriğe ne kadar zam geldi ve ne yorum yapıldı. İşte detaylar...

Magazin 01-09-2022 14:07

Doğal gaz yardım başvurusu nasıl yapılır? Dört milyon eve doğal gaz desteğine nereden başvurulur?

Doğal gaz yardım başvurusunun nereden ve nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Hükümetin bütçeye koyduğu 3 milyar ile 4 milyon haneye nakit doğal gaz desteği yapılacağı belirtildi. Milyonları kapsayan doğal gaz destek ödemelerinde ikinci ödemenin ne zaman yapılacağı netleşti. Peki Doğal gaz yardım başvuru 2022 nasıl, nereden yapılır? Doğal gaz yardım başvurusu ne kadar? Yardım ödemesi ne zaman yapılacak?

Finans 20-08-2022 22:46

Doğal gaz desteğinde yeni dönem başlıyor! 1150 TL’ye kadar ödeniyor! Başvurular e-Devlet’ten…

Milyonlarca haneyi kapsayan doğal gaz destek ödemelerinde ikinci ödemenin yapılacağı tarih belli oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ikinci ödemenin ekim ila kasım ayları arasında yapılacağını belirtirken yıllık 450 ile 1150 TL arasında değişen destek ödemesi başvurularının da alınmaya başladığını belirtti. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. İşte son dakika doğal gaz destek ödemeleri ile ilgili gelen haberin detayları…

Finans 16-08-2022 07:35

Elektrik ve doğal gaz faturalarını düşürecek kritik karar: Milyonlarca dolar boşa gidiyordu! Çalışma başlatıldı…

Elektrik ve doğal gaz faturaları için EPDK harekete geçti. Faturaların yerli yazılımla düşürülmesi için kollar sıvandı. Yazılımın büyük bölümünün yurt dışından olduğu belirlenirken, ilk alım için 160 milyon dolar, her yıl lisans ücreti içinde 35 milyon dolar ödendiği tespit edildi. Atılan adım sayesinde faturalar üzerindeki önemli bir maliyetin ortadan kaldırılacağı ifade ediliyor.

Finans 12-07-2022 08:20

DOĞAL GAZA ZAM MI GELDİ? 1 HAZİRAN 2022: Doğal gaz ne kadar oldu? Doğal gaza yüzde kaç zam yapıldı? 1 Haziran 2022 Çarşamba

Doğal gaza zam mı geldi? 1 Haziran 2022 Çarşamba günü vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ tarafından dün gece açıklama yapıldı. Konuya ilişkin bilgi edinmek isteyen vatandaşlar internette; Doğal gaza zam mı geldi? 1 Haziran 2022 Doğal gaz ne kadar oldu? Yüzde kaç zam yapıldı? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Finans 01-06-2022 07:14

Ödeme noktasının önünde kuyruk oluştu! Vatandaşların faturalarını ödedi

Fransa’da yaşayan hayırsever bir iş insanı örnek bir davranışa imza attı. Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını ödeyen hayırsever iş insanı, söz konusu yardımı ilçede yaşayan yeğeni aracılığıyla gerçekleştirdi. Vatandaşlar ödeme noktasının önünde kuyruk oluştururken, hayırsever iş insanının bazı vatandaşların faturalarının tamamını ödediği bazılarının ise faturalarına 100 TL destekte bulunduğu öğrenildi.

Haber 15-04-2022 20:00

Son Dakika: Doğal gaz fiyatlarına zam geldi! BOTAŞ'tan açıklama

Son dakika haberi: Doğal gaz fiyatlarına zam geldi. Buna göre konutlarda kullanılan doğal gaza yüzde 35, sanayide kullanılana yüzde 50 zam yapıldı. Elektrik üretiminde kullanılan doğal gaza ise yüzde 44,3 zam geldi. Söz konusu artış 1 Nisan 2022 itibarıyla geçerli olacak. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Finans 01-04-2022 00:00

Doğalgaz faturasını daha az ödeyin! İşte faturayı azaltma yolları...

Yüksek gelen faturalardan şikayetçiyseniz bu haber tam size göre. Doğalgaz faturasını düşürmek için tüketicilerin büyük kısmının haberdar olmadığı pek çok yöntem bulunuyor. Üstelik bu yöntemleri uygulamak o kadar da zor değil. İşte doğalgaz faturasını düşürmenin yolları...

Finans 16-03-2022 22:52

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet doğalgaz desteği başvuru ekranı!

Doğalgaz yardımı başvurularının nasıl yapılacağı merak ediliyor. Doğalgaz yardımı için 81 ilde bulunan vatandaşlar başvuru yapabilmekte. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, son olarak ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteğinde başvuruların alınmaya başladığını açıkladı. Peki doğal gaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet doğal gaz yardımı başvuru ekranı!

Finans 23-02-2022 11:37

Bakan duyurdu! 3 günde 216 bin kişi başvuru yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğal gaz yardımı kapsamında e-Devlet üzerinden 3 günde 216 bin başvuru alındığını duyurdu. Ayrıca doğal gaz yardımı kapsamında 450 - bin 150 TL arasındaki yardım ödemesinin Mart ayında yapılacağını bildirdi. Peki doğal gaz desteğine nasıl başvurulur? Doğal gaz desteğinden kimler yararlanabilir? İşte hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında verilecek doğal gaz desteğiyle ilgili tüm detaylar...

Finans 21-02-2022 17:42

Doğalgaz yardımına başvurular başladı: Kimler, nasıl yararlanabiliyor?

Uygulamayla dört milyon haneye yılda toplam 450 lira ile 1150 arasında doğalgaz yardımı yapılması öngörülüyor. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor.

Haber 18-02-2022 15:10

Son dakika: Doğal gaz desteği için başvurular bugün başladı! 450-1150 lira arasında doğal gaz desteği verilecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son yapılan kabine toplantısının ardından 4 milyon haneye doğal gaz desteği verileceğini duyurmuştu. Söz konusu doğal gaz desteği başvuruları bugün itibarıyla başladı. Peki doğal gaz desteğine nasıl başvurulur? Doğal gaz desteğinden kimler yararlanabilir? İşte hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında verilecek doğal gaz desteğiyle ilgili tüm detaylar...

Finans 18-02-2022 07:37

İmamoğlu'ndan dikkat çeken fatura çıkışı: Milletimiz karar versin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyelerin su faturalarındaki KDV indirimine gitmesiyle ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. İmamoğlu sosyal medya hesabından, "Önemli bir bilgilendirme" notunu düşerek, "Elektrik, doğalgaz ve su faturalarınızı yan yana koyun, hangi faturada indirim gerekiyor milletimiz karar versin" ifadelerini kullandı.

Haber 17-02-2022 17:22

450-1150 TL doğal gaz yardımı nasıl alınacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Doğal gaz yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Geçtiğimiz yıl sadece elektrik, doğal gaz ve akaryakıtta 165 milyar liralık sübvansiyon yaparak salgın sebebiyle zaten sıkıntı içinde olan vatandaşımızın ilave yükler altına girmesine engel olduk" şeklinde konuştu ve alınan yeni kararları duyurdu. Erdoğan açıklamasında doğal gaz yardımı müjdesine de değindi. Peki 450-1150 TL doğal gaz yardımı nasıl alınacak? Doğal gaz yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Finans 16-02-2022 22:07

Son dakika... Özhaseki'den doğal gaz faturası açıklaması: 1000 liralık geliyorsa 4000 liradır

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki katıldığı bir televizyon programında doğal gaz faturalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "Doğal gazın yüzde 75’ini devlet karşılıyor" diyen Mehmet Özhaseki, "Doğal gaz bir vatandaşa 1000 lira geliyorsa aslında o fatura 4000 liralık" ifadelerini kullandı.

Haber 14-02-2022 22:05

KDK, fazla alınan doğal gaz fatura bedelinin iadesini sağladı

KDK, fazla alınan doğal gaz fatura bedelinin iadesini sağladı

Yurthaber 13-02-2022 10:39

CHP'den dikkat çeken fatura talimatı! Belediyelere yazı gönderildi: Yaygınlaştırın

Yüksek gelen faturalara tepkiler sürerken, CHP'den dikkat çeken bir hamle geldi. Asgari ücretin altındaki ailelere yardım ve destek olunması yönünde çalışma yapan CHP, belediye başkanlarına "askıda fatura" talimatı verdi. Gönderilen yazıda, düşük gelirli ailelerin faturalarına destek olunması için yeni projeler başlatılması ve "askıda fatura" gibi dayanışma uygulamalarının yaygınlaştırılması talimatı verildi.

Haber 10-02-2022 14:38

Elektrik ve doğal gazdaki fiyatlara tepkiler sürüyor! CHP'den dikkat çeken zam protestosu

Elektrik ve doğal gaz fiyatlarına yapılan zamlara ilişkin tepkiler gelmeye devam ediyor. Yüksek faturalardan yakınan vatandaş, gelen faturaları paylaşarak, başta sosyal medyada olmak üzere çeşitli şekillerde protesto ediyor. Bunlardan biri de Ankara'da yapıldı. CHP İl Başkanlığı'nca elektrik ve doğal gaza yapılan zamlar, düzenlenen basın açıklaması ile protesto edildi. Açıklamanın ardından ise faturalar yakıldı.

Haber 09-02-2022 15:20

AK Partili Arslan: Faturalar hakikaten ciddi bir mesele

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, "Türkiye olarak önümüzde bir tek küresel enflasyon ve Türkiye’ye yansıması sorunu var. Evet, faturalar hakikaten ciddi bir mesele. Bunları aşacağız. Doğal gazın, akaryakıtın, elektriğin yükselmesinin nedeni biz olmadığımız halde maalesef sigaya çekiliyoruz. İktidar olmak bunu gerektirir." ifadelerini kullandı.

Haber 09-02-2022 14:26

Yüksek faturalara çözümü buldu! Bu soba 500 lirayla kışı çıkartıyor

Elektrik ve doğal gaz faturalarına gelen zamlardan sonra vatandaşlar yüksek faturalara çözüm aramaya başladı. Enerji maliyetlerinin yükseldiği şu günlerde, Mersin’de ısıtma sektöründe çalışan Muhammet Çiçeklidağ, bir ailenin en fazla 500 lirayla kışı geçirebileceği bir soba üretti. Çiçeklidağ'ın, piyasadaki pelet sobalara kendi tasarımını da ekleyerek 2 yılda geliştirdiği soba, yüksek ısı performansı, düşük yakıt maliyeti ve çevre dostu oluşuyla enerji tasarrufuna da çözüm sunuyor.

Finans 08-02-2022 16:30

Turgay Güler'in yüksek faturalarla ilgili 'kuru fasulye' sözleri olay oldu! Çok sert açıklama: Alçaksınız

Elektrik ve doğal gaz faturalarıyla ilgili gazeteci Turgay Güler'in yaptığı açıklama gündem yarattı. Katıldığı bir televizyon programında zamlı tarifelere dikkat çeken Güler, faturaları ucuzlatmak için yaptığı öneride "Topluma kuru fasulye dağıtılacak, herkes kendi gazını kendisi üretecek." ifadelerini kullandı. Güler'in açıklamaları sosyal medyayı sallarken, gelen tepkiler sonrası yeni bir açıklama yaptı. Sözlerinin çarpıtıldığını söyleyen Güler "Alçaksınız!" dedi.

Haber 08-02-2022 16:18

Doğalgaz fatura yardımı başladı mı? Doğalgaz fatura yardımı ne kadar?

İhtiyaç sahiplerinin faydalanabileceği doğalgaz fatura yardımı başvuruları ile ilgili son durum merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi yaklaşık 4 milyon haneye ısınma yardımı yapılacağını ifade etmişti. Şubat ayına girilmesiyle birlikte vatandaşlar doğalgaz yardımı hakkında yapılan aramalarının sayısı arttı. İşte doğalgaz fatura yardımı haberinin detayları!

Haber 07-02-2022 15:04

Elektrik ve doğal gazda faturaları düşürecek hamle! Bakan Dönmez açıkladı: Yeni proje ile…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TANAP'ın kapasite artışını desteklediklerini dile getirerek, "Belki önümüzdeki yıllarda Hazar geçişli bir proje hayata geçtiğinde bölge ülkeleri yeni bir kaynağa daha kavuşmuş olacak" diye konuştu.

Finans 05-02-2022 12:00

Doğalgaz fatura yardımı başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz yardımı kimlere verilecek?

Geçtiğimiz aylarda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyacı olan vatandaşlara doğal gaz fatura desteğinin yapılacağını açıklamıştı. Doğal gaz fatura yardımına ihtiyacı olan vatandaşlar, bu haberden sonra doğal gaz fatura yardımının nasıl ve nereden yapılacağını araştırmaya başladı. İşte doğal gaz fatura yardımına dair merak edilenler…

Haber 02-02-2022 08:08