Emekli Maaşı Haberleri Ve Son Dakika Emekli Maaşı Haberleri

Emekli Maaşı Haberleri Ve Son Dakika Emekli Maaşı Haberleri

Belirli bir çalışma süresi sonrası emekli olan insanların geçimini sağlamasına yardımda bulunan emekli maaşı, kişiye göre değişiklik gösterir. Yaşı ilerleyen ve çalışmak için gerekli beden gücüne sahip olmayan kişiler, isteğe göre çalışma hayatına son verebilir. Devletin emekli vatandaşlara sunduğu emekli maaşı, bu kişilerin hayatını sürdürebilmesine önemli bir katkı sağlar. Emekli maaşı hesaplanırken kişinin statüsü ve SGK prim ödemelerine bakılarak düzenlemeler yapılır. Ayrıca enflasyon ve gelişim hızının da maaş üzerinde etkisi olması, hesaplamaların daha karmaşık hale gelmesine yol açar. Emekli maaşının artırılması için SGK prim ödemesinin yükseltilmesi ya da daha uzun süre çalışılması gerekir. Kanunlarla yasal güvenceye alınan emekli maaşı, çalışamadan yaşlı kesimin yaşamında büyük pay sahibidir.

Emekli Maaşı Haberleri

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'dan emekli maaşı çıkışı: Rakam verildi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini söyledi. Yalçın seyyanen zam talep etti.

Finans 25-02-2024 08:10

Emekli maaşıyla neler almış neler! Polis bile inanamadı: Değerini duyanlar şaşırıyor

Adana'da sahte darphane ihbarı alan ekipler harekete geçerek bir adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda piyasa değeri 9 milyon lira olan sahte altın ele geçirildi. Bin 893 çeyrek, yarım ve tam sahte altını ele geçirilen şüpheli elindekileri emekli maaşıyla aldığını iddia ederek şaşkınlık yarattı. Aynı şüpheli emniyetteki ifadesinde ise çark etti.

Finans 22-02-2024 10:20

Emekliye seyyanen zamda kulis bilgisini açıkladı: ‘67 teklif var’ dedi: ‘7000 lira mümkün değil’

Emekli maaşı ve bayram ikramiyelerine yapılan artış yetersiz kaldı. Milyonlarca emekli gözünü seçim öncesi yapılabilecek yeni zamlara çevrildi. En büyük beklenti ise en düşük emekli maaşı olan 10 bin TL’nin yükseltilmesi. SGK Başuzmanı İsa Karakaş Meclis’e emeklilerle ilgili 67 değişik teklifin sunulduğunu söyledi. En düşük emekli maaşının asgari ücrete eşitlenemeyeceğini en fazla 5 bin liralık seyyanen zam yapılabileceğini dile getirdi.

Finans 22-02-2024 08:37

Emekli maaşı arttı, bankaların yarışı kızıştı! Promosyonlara 'Şubat' ayarı: İşte en yüksek promosyon tutarı

Emekli maaşında yaşanan artış sonrası bankalar harekete geçti. Emekliye verilen promosyon miktarına 'Şubat' ayarı geldi. En yüksek promosyon miktarı belli olurken bankalar bir de otomatik fatura ödeme talimatı verilmesini istiyor. Süresi dolmadan yeni promosyon miktarından yararlanmak isteyenler ise promosyonun kalan tutarını ödeyip yeni bankasıyla sözleşme yapabiliyor.

Finans 21-02-2024 22:23

1 NİSAN'DA EMEKLİYE ÇİFTE ZAM iddiası! Seçimin hemen ertesi sabahı... Cem Küçük'ün yayınında duyurdu: Emekli maaş ve bayram ikramiyelerinde artış!

Emekliye seçim öncesi çifte zam iddiası gündeme geldi. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin hemen ertesi sabahı, emekli maaşlarına yeni ek zam yapılacağı konuşulmaya başlandı. 3 bin TL'ye çıkarılan bayram ikramiyelerinde de artış ihtimalinin masada olduğu belirtildi. Gazeteci Cem Küçük'ün programında kullanılan ifadeler dikkat çekerken "Emekli maaşına ek zam mı geliyor? Bayram İkramiyeleri artacak mı?" sorularına yanıt verildi. Canlı yayında emekli zammı için tarih de verildi.

Finans 19-02-2024 12:08

AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok ile emekli vatandaş arasında dikkat çeken diyalog: ‘Provokasyonu bırakalım’

Ankara’da yerel seçim çalışmalarına devam eden AK Parti'nin adayı Turgut Altınok, "Emeklilere niye şimdi yapmıyorsunuz? İlla seçim mi olması gerekiyor?" diyen yurttaşa, "Başka iktidar olsa emekliler maaş alamazdı. Provokasyonu bırakalım" şeklinde yanıt verdi.

Finans 15-02-2024 07:36

Öğretmen ve mühendis emekli maaşlarını kıyasladı! 'Bu garabetin düzelmesi lazım' diyerek tepki gösterdi: Rakamlar adeta haykırıyor

2024 yılının en çok konuşulan konularından biri emekli maaşları olmaya devam ediyor. SSK ve Bağkurluların emekli maaşı ardından en düşük emekli maaşı derken milyonlarca insan yeni maaşlarını öğrenmiş oldu. Ancak yeni tabloda maaşlarından memnun olmayanlar da ortaya çıktı. Bir öğretmen ve bir mühendisin emekli maaşı karşılaştırıldı. Ortaya çıkan tablo emekli mühendisleri üzdü. Arada çıkan fark için, "Bu garabetin düzelmesi lazım" denildi. İşte detaylar...

Finans 12-02-2024 12:25

'1000 liralık banknot' diyerek Mehmet Şimşek'e seslendi: Faiz oranları artacak, dolar 100 TL de olsa...

Asgari ücretin 17 bin TL olmasından sonra emeklilerin de beklentisi yükselmişti. En düşük emekli maaşı 10 bin TL olarak açıklandı. Emekliye ek zam beklentisi sürüyor. Öte yandan kredi kartlarındaki faiz oranlarının artması da seçeneklerden biri. Merkez Bankası'ndaki görev değişimini ve Mehmet Şimşek'in ekonomi politikalarını Prof. Dr. Ersan Şen değerlendirdi.

Finans 12-02-2024 08:20

SGK, e-Devlet'e devretti: Yeni hizmet! 'Emekli olunca ne kadar maaş alırım' sorusu yanıt buluyor

e-Devlet portalı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Siteye, emekli adayları için yeni özellik eklendi. Gerekli şartları sağlayan kullanıcılar, yapacakları basit bir işlemle emekli olunca alacakları olası maaşı artık e-Devlet'ten de öğrenebilecek.

Finans 12-02-2024 07:52

Emekli maaşı zam farkı ödemeleri başladı! SSK’lısı Bağ-Kur’lusu bugünü bekliyordu: SGK Uzmanı Murat Bal 6700 liranın sırrını anlattı

Bağ-Kur SSK emekli maaşı zam farkı ödemesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan merakla beklenen tarihi açıklamıştı. Yüzde 37,57’lik enflasyon artışının yanında yüzde 11,68’lik emekliye ek zam farkı bugün hesaplara yatmaya başladı. Peki kim ne kadar emekli maaşı zam farkı alacak? SGK Uzmanı Murat Bal emekli kök maaşındaki 6700 liranın ne anlama geldiğini anlattı.

Finans 06-02-2024 07:53

Emekliler dikkat, banka hesaplarınızı kontrol edin! SSK Bağkur emekli maaşı zam farkı ödemeleri başlıyor: 2500 TL yatacak

Emekli maaşı zam farkı ödemesi için geçtiğimiz hafta açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan gelmişti. Bakan Işıkhan, “SSK emeklilerimiz için 6 Şubat'ta, Bağ-Kur emeklilerimiz için 7 Şubat'ta fark ödemelerini gerçekleştireceğiz" dedi. Milyonlarca kişi için yüzde 11,68’lik emekliye ek zam farkı ödemeleri yarın başlıyor.

Finans 05-02-2024 11:38

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 26-01-2024 15:39

Emekliye 8 bin lira zam ve 5 bin TL yeni ikramiye iddiası konuşulurken... Devlet Bahçeli'den 'emekli maaşı' çıkışı! Kürsüden seslendi: Fazlasını hak ediyorlar!

Emekli maaşlarına yüzde 5'lik ek zam kararının yasalaşması için geri sayıma geçilirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den çok konuşulacak emekli zammı mesajı geldi. Partisinin grup toplantısında değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Bahçeli, "Emeklilerimiz daha fazlasını hak ediyor" dedi. Emekliye 8 bin lira ek zam ve 5 bin TL yeni ikramiye iddiaları konuşulurken, Bahçeli'nin yapmış olduğu çıkış ise dikkat çekti. İşte kulislerde konuşulan rakamlar...

Finans 23-01-2024 13:37

Emekliye yüzde 42,6'lık zam kağıt üstünde mi kaldı? Kimse bilmiyor ama... İşte yeni kök maaş hesabı!

Emekli zammı için günlerdir beklenen açıklama sonunda geldi, emekliye ek zam yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yüzde 5 ek zam yapıldığını duyurdu. Emekli maaşlarına yapılan zam kök maaşları da etkiledi. Peki 2024 emeklilerin kök maaşlarına ne kadar zam geldi? Yüzde 42,6'lık zam sonrası yeni kök maaşlar kaç TL oldu? İşte yeni zamlı kök maaşlar... Tek tek hesaplandı.

Finans 17-01-2024 11:43

Emeklilere destek sözü! Mansur Yavaş yapacakları ödemeleri tek tek duyurdu…

Emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranının açıklamasının ardından dikkat çeken bir açıklama da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi. Yavaş açıklamasında emeklilere verdikleri desteğe devam edeceklerini açıklayarak ödeme yapacakları miktarları tek tek açıkladı.

Finans 17-01-2024 09:56

Emekli zammı sosyal medyada olay oldu, yorum yağdı! Özgür Demirtaş 'Aylarca yalvardım' diyerek paylaştı: 'Allah emeklilere sabır vesin'

Yüzde 5'lik emekli maaş zammı sosyal medyada olay oldu. Başta muhalefet liderleri olmak üzere pek çok vatandaş, yapılan zam oranıyla ilgili paylaşımda bulunurken, en dikkat çeken mesaj ise Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan geldi. Aylarca yalvardığını belirten Demirtaş "Allah emeklilere sabır versin" diye yazdı. Öte yandan Demirtaş'ın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in mektubunu hatırlatması da dikkat çekti. İşte emekli zammı sonrası sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları...

Finans 17-01-2024 09:11

Yeni emekli maaşını öğrenmek isteyenler e-Devlet'e akın etti! Yoğunluktan sistemde aksamalar yaşandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2024 yılı SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına yapılacak ek zammı açıklamasının ardından vatandaşlar e-Devlet sistemine akın etti. Kök maaşla birlikte yeni aylıklarını öğrenmek isteyen emeklilerin yoğun talebi nedeniyle e-Devlet sisteminde aksamalar yaşandı.

Finans 16-01-2024 23:08

Emekliye 'ek zam' kararı sonrası Fatih Erbakan 'Büyük hayal kırıklığı' diyerek tepki gösterdi! Yüzde 300'lere varan maaş zamlarını hatırlatıyoruz

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin merakla beklediği 2024 zam oranını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Emekliler için 'yüzde 5 ek zam ve en düşük 10 bin TL maaş' kararına Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan tepki geldi. Necmettin Erbakan'ın 54. Hükümet döneminde emekliye yüzde 300'lere varan zam yaptığını ifade eden Erbakan, "Bu hayat pahalılığında bu rakamlarla geçinebilmek asla mümkün değildir. Yüzde 5 zam çıkması milyonlarca emeklimizi büyük hayal kırıklığına uğratmıştır." dedi.

Finans 16-01-2024 21:52

Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu! SSK ve Bağkur emeklilerine ek zam için gözler Kabine'de! Toplantı tarihi netleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği yeni yılın ilk kabine toplantısında, milyonlarca kişinin beklediği emekli maaşına ek zam rakamı da görüşülecek. Refah payı, seyyanen zam ve emekli kök maaş düzenlemesi alternatiflerinin de masaya yatırılacağı toplantıda, 2024 yılı için en düşük emekli maaşının belirlenmesi bekleniyor. Kabine'de kesinleşen emekli taban maaşı daha sonra Meclis'e iletilecek.

Finans 15-01-2024 19:25

Emekliler dikkat! Son dakika zam açıklaması geldi 'En düşük emekli maaşı için...' SSK, Bağ-Kur ve memur emekli maaşlarında 'denge' vurgusu

Milyonlarca emekli maaş zammı açıklamalarını merakla takip ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan son dakika açıklaması geldi. Yılmaz "SSK, Bağkur ve memur emekli aylıklarını dengeye taşıyacağız. Bunun için kanuni düzenleme ihtiyacı var. En düşük emekli maaşı olan 7 bin 500 lira için ne yapabileceğimizi çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde Kabine'de ele alınacak. Emeklilerin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. Peki, kiralarda yüzde 25 sınırı kalkacak mı? Yılmaz, o soruya da yanıt verdi.

Finans 12-01-2024 16:06

'Reis 12 bin TL yapacak diyorlar...' Ersan Şen 'Mehmet Şimşek biliyor' diyerek isyan etti!

Yeni yıla girilmesiyle beraber milyonlarca emekli aynı sorunun yanıtını arıyor: 'En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?' Prof. Dr. Ersan Şen henüz açıklanmayan maaşlar için canlı yayında isyan etti. 'Reis 12 bin TL yapacak' söylemlerini hedefine alan Şen, Bakan Mehmet Şimşek için de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Finans 12-01-2024 13:43

SSK, Bağkur emekli maaşı zammında 2 formül! Rakam ve tarih belli oldu: ‘İyi bir zam var’

Emekli maaşlarına 2024 yılında yapılacak ek zam düzenlemesi ile ilgili son detaylar ortaya çıktı. Uzmanlardan açıklamalar peş peşe gelirken ‘iyi bir zam var’ mesajı emekli maaş zammı ile ilgili haberleri yakından takip edenleri sevindirdi. Ekonomi yazarı Faruk Erdem de yaptığı açıklamada emekli maaş zammı ile ilgili masadaki rakamları duyurdu ve 2 formül üzerinde çalışıldığını belirtti.

Finans 11-01-2024 10:04

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşıyla ilgili yeni gelişme! AK Parti'den açıklama geldi: 'Aylıklar...'

Son dakika haberine göre SSK ve Bağ-Kur emeklisine ek zam sinyali... Asgari ücretin ardından memur ve memur emeklisine de yüzde 50 zam yapılmıştı. SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı ise yüzde 37,5'te kalmıştı. Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranının iyileştirilmesi için peş peşe açıklamalar gelmiş ve gözler hükümetten yapılacak açıklamaya çevrilmişti. Beklenen açıklama AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'den geldi.

Finans 10-01-2024 17:46

Fatih Portakal 'Mutlaka ama mutlaka' diyerek açıkladı! 'En az memur kadar, asgari ücretli kadar...' Emekliler zamlı maaşı ne zaman alacak?

Emekli zammı son dakika haberleri merakla takip ediliyor. Açıklanan verilere emekli aylıklarındaki artış yüzde 37,57 olmuştu. Şimdi seyyanen zam konusu konuşuluyor. En düşük emekli maaşı da araştırılanlar arasında. Gazeteci Fatih Portakal da emekli maaş zammı ile ilgili konuştu. "SGK veya Bağ-Kur emeklisiyseniz mutlaka ama mutlaka zam yapacaklar" diyen Portakal "Merak etmeyin, çıkacak, yüzde 37,57 ile sınırlı kalmayacak" ifadelerini kullandı. Peki, emekliler zamlı maaşı ne zaman alacak?

Finans 10-01-2024 15:49

Gazeteci Cem Küçük en düşük emekli maaşı için rakam verdi, programdaki gazeteci böyle tepki gösterdi: İş mi bu yani? Ben de mağdurum...

3 Ocak'ta açıklanan enflasyon verileri ekonomideki hareketliliği artırdı. Milyonlarca emeklinin 2024 yılı maaşı bu rakamlardan sonra belli oldu. 6 aylık enflasyon farkı yüzde 37,56 olarak gerçekleşti. Bu durumla beraber memur ve memur emeklisi yüzde 49,25 zam alırken SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı yüzde 37,55'te kaldı. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Gazeteci Cem küçük canlı yayında oran verdi. Programındaki gazeteciden tepki geldi. İşte detaylar...

Finans 10-01-2024 06:30

Emekli maaş promosyonu 2024 fiyat zammı! 20 bin TL birden artabilir... 11 puanlık fark 'Refah Payı' ile kapanacak! SSK ve Bağ-Kur emeklisinin beklediği haber

Emekli maaş promosyonlarında 20 bin TL'lik artış iddiası gündem yarattı. 2024 emekli maaş zammı için 'refah payı' masada yer alırken, bir yandan da bankaların 2024 emekli maaş promosyonu merak ediliyor. "2024 bankaların emekli promosyonları en fazla ne kadar olacak? Kaç TL zam gelecek?" sorusunun yanıtına cevap aranırken, kulislere yansıyan rakamlar dikkat çekti. Emekli maaş zammı ve promosyon için geri sayım başladı.

Finans 08-01-2024 10:36

Emekli zammı yüzde 50 mi olacak? 'Bir ay sonra maaşlar artacak' iddiası: 'Erdoğan üstünü tamamlayacak' dedi, yeni oran ve tarih verdi! Asgari ücret ve memur zammı detayı... 12 bin 500 TL!

Emekli zam oranı belli oldu, gözler şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Milyonlarca emeklinin 2024 maaşlarına en az yüzde 37,56 oranında zam yapılacağı TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla kesinleşti. Milyonlar şimdi de "Emekliye ek zam, seyyanen zam gelir mi? Refah payı eklenir mi?" sorularına yanıt ararken, Ekonomist Nedim Türkmen "Cumhurbaşkanı Erdoğan üstünü tamamlayacaktır" dedi, emekliye ek zam için tarih ve oran verdi. 2024 emekli zammıyla ilgili yeni detaylar...

Finans 04-01-2024 09:24

'Rahatım, yapacaklar' Emekli maaş zammı için Fatih Portakal'dan dikkat çeken çıkış 'Yüzde 37,56’da kalacağını düşünmüyorum! Seyyanen...'

Milyonlar, emekli maaş zammı gelişmelerini takip ediyor. Emekli zammını etkileyecek enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla emekli maaşlarına yüzde 37,66 zam geldi. Şimdi, emekliye zam düzenlemesinin nasıl olacağı, kök maaş zammı, en düşük emekli maaşı ve refah payı düzenlemesi gibi ihtimaller konuşuluyor. Maaş ödenme tarihi dolayısıyla düzenlemenin en geç 16 Ocak'ta uygulamaya sokulması beklenirken gazeteci Fatih Portakal'dan zam oranı için çarpıcı bir çıkış geldi ve "Rahatım, yapacaklar" dedi.

Finans 03-01-2024 16:56

Fatih Portakal, Asgari ücreti 1 ay önce bildirdim dedi! Şimdi de emekli zammı için rakam verdi: 'Kusura bakma iktidar emekliler sizden önce benden duyacak'

2023'ün son günlerinde yaşanan ekonomik hareketlilik devam ediyor. Asgari ücretin 17 bin 2 lira olarak belirlenmesinin ardından şimdi gözler emekli maaşlarına yapılacak zam oranına geldi. "Asgari ücreti 1 ay önceden bildirdim" diyen Fatih Portakal bu kez emekli zammı için konuştu. Rakam veren Portakal, "Kusura bakma iktidar emekliler sizden önce benden duyacak" dedi.

Finans 29-12-2023 07:52

SSK BAĞKUR 2024 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI SON DURUM: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak, yüzde kaç zam gelecek? Gözler enflasyon rakamlarında

Emekli maaşı 2024 zammı ile ilgili detaylar asgari ücretin açıklanmasının ardından merak konusu oldu. Emekli maaşı 2024 Ocak ayı itibarıyla zamlanacak. Öte yandan asgari ücret 17 bin 2 TL oldu. 5 aylık enflasyon verileri TÜİK tarafından yayımlandı. Şimdi gözler Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan Aralık ayı enflasyon oranında. Peki, 2024 emekli maaşı ne kadar olacak, kaç TL? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Finans 28-12-2023 07:56

EMEKLİ MAAŞI 2024 ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak? Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK emekli maaşı zammı son durum

Emekli maaşı 2024 ocak ayı itibarıyla zamlanacak. Emekli maaşı zammının ne zaman açıklanacağı merak konusu olurken Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve SSK emeklisi vatandaşlar arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. En düşük emekli maaşı şu an için 7.500 TL. Temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım ayına dair enflasyon verileri TÜİK tarafından yayımlandı. Şimdi gözler Aralık ayı enflasyon oranı açıklamasının yapılacağı tarihe çevrildi. Peki emekli maaşı ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak?

Finans 27-12-2023 23:58

Asgari ücretin belli olması ile birlikte gözler emekli maaşı zam oranına çevrildi! 'Yuvarlanabilir' diyerek oran verdiler

Asgari ücret zammı içim milyonlar ekran başına geçip, açıklanacak zam kararını beklerken gözler bir yandan da 2024 emekli maaş zammında. Asgari ücrete yüzde 49 zam geldi. Emekli maaşlarına da benzer oranda zam gelmesi bekleniyor. Kulislerde asgari ücret zammı için açıklanacak rakama benzer bir zam oranında emekliye de zam yapılacağı konuşuluyor. Peki emekli maaşlarına zam ne kadar olacak? İşte emekli maaşları için öne çıkan zam oranı...

Finans 27-12-2023 20:04

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, BUGÜN mü? 27 Aralık 2023 Kabine Toplantısı yapılacak mı? Asgari ücret, emekli ve memur zammı!

Kabine Toplantısı'nın ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Kabine Toplantısı ile ilgili detaylar emekli ve memur zammı, asgari ücret, taşerona kadro gibi konuları yakından takip eden vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, bugün yapılacak mı? İşte detaylar...

Haber 27-12-2023 11:03

Milyonlar beklerken sürpriz 'iptal' kararı! Asgari ücret, emekli ve memur maaş zammı masada olacaktı... Yılın son Kabine Toplantısı ertelendi

Asgari ücret, emekli ve memur maaş zamları için artık neredeyse saatler sayılırken gözler 2023 yılının son Kabine Toplantısı'na çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak kritik toplantıda milyonların beklediği 2024 asgari ücret, memur ve emekli maaş zamları masada yer alması beklenirken 'sürpriz' bir gelişme yaşandı. Herkes 'Asgari ücret ne kadar olacak? Memur ve emekli maaş zammı kaç TL olacak?' sorularına yanıt ararken, bugünkü Kabine Toplantısı iptal edildi.

Finans 27-12-2023 10:38

Asgari ücrette 'sürpriz' beklentisi! 'Duyum aldım' diyerek rakam verdi, emekliler için seyyanen zam ve 'Yüzde 100' çıkışı dikkat çekti

Asgari ücret ve emekli maaş zammı için artık kritik günler geride kalırken 'sürpriz olabilir' iddiası heyecan yarattı. Milyonlarca kişi 2024 maaş zam oranlarını merak ederken BBP lideri Mustafa Destici aldığı son duyumları paylaştı. Asgari ücret için rakam veren Destici 'sürpriz olabilir' dedi. Seyyanen zammın bu yıl emeklilere verileceğini belirten Destici'nin en düşük emekli maaşı için 'yüzde 100' çıkışı ise dikkat çekti. İşte 2024 asgari ücret ve emekli maaş zammı için son detaylar...

Finans 27-12-2023 08:08

EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI 2024: Emekli ve memur zammı 2024 ne zaman açıklanacak? Polis, doktor, öğretmen, hemşire maaşları ne kadar olacak?

Memur ve emekli maaş zammının ne zaman açıklanacağı merak edildi. En düşük memur maaşı Temmuz ayında 22 bin lira olarak belirlenirken en düşük emekli maaşı ise 7.500 TL olmuştu. Gözler Aralık ayı enflasyon oranı açıklamasına çevrildi. 6 aylık enflasyon, farkı belirleyecek. Bu kapsamda kamu kurumunda çalışan memur ve emeklileri enflasyon farkı alırken, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise enflasyon kadar zamma hak kazanacak. İşte 2024 memur maaşı ve emekli maaşı zammı ile ilgili detaylar...

Finans 26-12-2023 07:47

SSK ve Bağ-Kur emeklisi zamlı maaş tablosu burada... Herkes % 40 diye düşünürken, hükümet tüm hesapları bozacak! Emekli maaşında zam oranı yükselebilir: 'Denge' detayı!

Aralık ayının sonuna doğru gelinirken, 2024 zamlı emekli maaşları için de son düzlüğe girildi. Gözler artık Aralık ayının enflasyon rakamlarına çevrildi. 6 aylık enflasyon rakamlarıyla birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yüzde 40'a yakın zam alması beklenirken, memur ve memur emeklileri için bu oran yüzde 50. Ancak hükümetin tüm emekliler için zam oranını yüzde 50 yapacağı konuşulmaya başlandı. Peki, SSK ve Bağ-Kur emeklileri zamlı maaşları nasıl olacak? Tek tek hesaplandı...

Finans 22-12-2023 15:15

Herkes 10 bin TL'yi konuşurken... En düşük emekli maaşı için farklı rakam verdi! SSK ve Bağ-Kur emeklisi ne kadar zam alacak? İşte yanıtı...

Aralık ayının sonuna doğru yaklaşılırken milyonlarca emekli 2024 maaş zammıyla ilgili son dakika haberlerini takip ediyor. 7 bin 500 TL olan emekli maaşının yeni yılda 10 bin TL'ye çıkacağı konuşulurken, dikkat çeken bir çıkış geldi. "Yüzde 50 zam bekliyorum" diyen Ekonomist Muhammet Bayram, rakam da verdi. En düşük memur emeklisinin alacağı yeni maaşı da hesaplayan Bayram, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin alacağı zam oranını söyledi. Peki 2024 en düşük emekli maaşı ve emekli zammı ne kadar olacak?

Finans 20-12-2023 10:59

10 bin TL'nin üstünde maaş alanlara yarar, altındakilere yaramaz! 2024 zamlı emekli maaşları için çizgiyi çekti... Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için net konuştu

Emekli maaş zammı için geri sayım sürerken, milyonlar 2024 zamlı emekli maaşını hesaplamaya başladı. Memur ve memur emeklisinin zamlı maaşları neredeyse netleşirken gözler SSK ve Bağ-Kur emeklilerine çevrildi. Beklenen zam oranıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, 10 bin TL maaş sınırının kritik olduğunu söyledi. Söz konusu rakamın altında maaş alanlara kötü haberi verirken, yapılacak zammın 10 bin TL'nin üstünde maaş alanlara yarayacağını söyledi.

Finans 19-12-2023 16:50

SSK ve Bağ-Kur emeklilerin zamlı maaş tablosu! Yüzde 39,59 oranı masada... 16 milyonun merak ettiği yeni maaşlar tek tek hesaplandı

Aralık ayının ortası geride kalırken emeklilerin 2024 zamlı maaşları için nefesler tutuldu. Aralık ayında enflasyon rakamının açıklanmasının ardından netleşecek zamlı emekli maaşları için yüzde 39,59'luk zam oranı konuşulurken, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için beklenen zamlı maaşlar tek tek hesaplandı. Peki, 2024 en düşük emekli maaşı kaç TL olacak? İşte SSK ve Bağ-Kur emeklilerin zamlı maaş tablosu...

Finans 18-12-2023 15:23

Mustafa Destici'den dikkat çeken emekli maaşı ve asgari ücret önerisi! '17 bin liranın üzerinde olmalı'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaşı ve asgari ücret ile ilgili dikkat çeken bir öneride bulundu. Destici, "Asgari ücret, bu yüksek enflasyon devam ettiği sürece, ocak ve temmuz ayında yılda 2 kez tespit edilmeye devam edilmelidir. Bizim teklifimiz ve önerimiz şudur; enflasyon artı en az yüzde 10 refah payı verilerek asgari ücret minimum 17 bin liranın üzerinde olmalıdır" dedi. Destici ayrıca, "Emekli maaşları, asgari ücretin altında olmamalıdır" dedi.

Finans 17-12-2023 14:55

Hesap makinelerini çıkarın! Fazla emekli maaşının sırrı o tarihte saklı: Her ay için bir maaş kaybedebilirsiniz…

Emekli zammı için geri sayım sürerken, yeni emekli olacakların telaşı da başladı. Bağ-kur ve SGK emekli maaşı hesaplaması yapan emekli adayları için fazla aylık almanın formülü ortaya çıktı. Kazançlar aylık bağlama oranlarına ve güncelleme rakamlarına göre hesaplanıyor. Güncelleme oranları da her yıl değişiyor. İşte emekli maaşını arttıracak o kritik tarih ve haberin detayları…

Finans 16-12-2023 07:32

'Tespit ederlerse sizi emekli etmezler' Kimlerin emekliliği ret ya da iptal olur? Maaşı bağlanmayan EYT'liler dikkat! 'Emekli olayım derken...'

EYT düzenlemesiyle emeklilik başvurusunda bulunanlardan 1 milyon 632 bininin aylık bağlama işlemi tamamlanırken yaklaşık 200 bin kişinin de başvurusu reddedildi. Emekli olmayı bekleyen çok sayıda vatandaş kimlerin başvurusunun reddedildiğini veya sonradan iptal olduğunu merak ediyor. Tüm merak edilen durumları madde madde sıralayan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, dikkat edilecekleri anlattı. Peki, kimlerin emekliliği iptal olacak, emeklilik başvurusu neden reddedilir? İşte detaylar...

Finans 14-12-2023 17:54

2024 maaş zammında şifre: Yüzde 50! Asgari ücret, memur ve emekli maaşı... Milyonlar hesap yaparken canlı yayında açıkladı

Asgari ücret, memur ve emekli zammında son dakika haberleri geliyor. Milyonlarca çalışan 2024 maaş zamları için geri sayıma başlarken, hesaplar yapmaya da başladı. Herkes bu ay sonuna kadar netleşmesi beklenen maaş zamlarının ne kadar olacağını merak ederken, uzman isim zam şifersinin "Yüzde 50" olduğunu söyledi. Kalem kalem zam oranları hesaplanırken, en düşük emekli maaşı için de rakam verildi. İşte 2024'te asgari ücret, memur ve emekli maaş zammında tüm detaylar...

Finans 13-12-2023 15:57

Vatandaşın gündemi: asgari ücret zammı! Prof. Dr. Ersan Şen asgari ücret beklentisini rakam vererek açıkladı! '18 bin TL...'

Prof. Dr. Ersan Şen, Sözcü Televizyonu'nda asgari ücrete yapılacak zam hakkında kritik açıklamalarda bulundu. Zam oranını ve yeni asgari ücretin ne kadar olacağını sebepleriyle açıklayan Şen, emekliye yapılacak olan zam sonrası en düşük emekli maaşının da ne kadar olabileceği konusundaki tahminini açıkladı. 17-18 bin TL kulisi dikkat çekti.

Finans 12-12-2023 12:23

DİSK'ten asgari ücret ve emekli maaşı çıkışı: Enflasyonu işaret etti! 'İlk kez bu yıl' diyerek duyurdu

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret ve emekli maaşı ile ilgili açıklamalarda bulundu. DİSK olarak ilk kez bu yıl asgari ücret konusunda rakam söylemediklerini belirten Çerkezoğlu, "O kadar yüksek enflasyonlu bir süreç içerisindeyiz ki bizim aralık ayı başında söyleyeceğimiz rakam, 2 ay içerisinde bile uçup gidecek." dedi. Çerkezoğlu ayrıca, "En düşük emekli aylığı, en az asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir" ifadelerini kullandı.

Finans 08-12-2023 15:30

Asgari ücret zammı, emekli ve memur maaşı için tek tek rakam verdi! Milyonlar hesap yapıyor, o canlı yayında açıkladı... Kök ücret ve refah payı için net sözler

Asgari ücret zammı, emekli maaşı zammı ve memur maaşı zammı derken tüm Türkiye hesap yapmaya başladı. 2024 yılı maaş zamları için geri sayım sürerken, gazeteci Deniz Zeyrek, yapılacak zamlara dair tek tek rakam verdi. Asgari ücret ile ilgili hükümetin ilk başta 15 bin 800 TL için karar aldığını belirten Zeyrek son gelinen noktadaki rakamı duyurdu. Kök ücret ve en düşük emekli maaşı için de net rakamlar verdi.

Finans 08-12-2023 09:11

Kan donduran cinayet! Arkadaşını sopayla öldürüp gömdü, 3 yıl boyunca emekli maaşını çekti

Aydın'da yaşayan ailesinin 4 yıldır haber alamadığı Mehmet Akkan'ın Denizli'de arkadaşı Osman Ç. tarafından sopayla öldürülüp cesedinin toprağa gömüldüğü ortaya çıktı. Polis, katil zanlısının da aralarında olduğu 4 kişiyi yakaladı. Osman Ç., sorgusunda Akkan'ı öldürdüğünü itiraf etti. Akkan'ın emekli maaşının da Osman Ç. tarafından 3 yıl süreyle bankadan çekildiği belirlendi. İşte detaylar...

Haber 05-12-2023 12:30

Emekli maaşı hesaplama için yeni sistem! Karma emekli aylığını istemediler: ‘Gösterge ve basamağa dönülmeli’ talebi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emekli aylığı hesaplama sisteminin değiştirilmesini isteyerek, "Gösterge ve basamak sistemine dönülmeli. Alt sınır aylık bağlama oranı yüzde 70 olmalı, gösterge ve basamak değerlerine göre aylık bağlama oranları yeniden belirlenmeli” dedi.

Finans 22-11-2023 11:32