Emmanuel Macron Haberleri

Konuşması alay konusu oldu! Macron'u küplere bindirecek sözler... Biden'la karşılaştırdı: Havladı ama kimse dinlemedi

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu'nda dünya liderlerinin konuşmaları dikkatle takip edildi. Ancak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un boş salona hitap etmesi dillere düştü. Fransız siyasetçi François Asselineau, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Macron'u ti'ye alırken öfkelendirecek bir "köpek" benzetmesi de yaptı.

Haber 22-09-22 16:24

Dışişleri Bakanlığından, Macron'un Türkiye açıklamasına sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Türkiye’yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Fransa’nın, en kısa zamanda, kendi sömürgeci geçmişiyle, ülkemiz dahil başka ülkelere ithamda bulunmadan yüzleşebilecek olgunluğa erişmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber 27-08-22 11:55

Erdoğan NATO Zirvesi'nde Macron'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İspanya'daki NATO Zirvesi'nde temasları sürüyor. Erdoğan bu kapsamda Fransız mevkidaşı Macron ile bir araya geldi.

Haber 29-06-22 11:06

Fransa seçimleri: Macron'un partisi parlamentodaki çoğunluğunu kaybetti

İki ay önce Fransa'da yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron'un partisi, sandık çıkış anketlerine göre Pazar günü yapılan genel seçimlerde, parlamentodaki çoğunluğunu kaybetti.

Haber 20-06-22 04:10

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Emmanuel Macron Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Fransa Seçimlerinde Macron'a Darbe

Fransa'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden yaklaşık 2 ay sonra yapılan milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Macron'un partisi Cumhuriyet'e Yürüyüş/Republique en Marche ve onu destekleyen küçük partilerin oluşturduğu "Ensemble! /Birlikte! " hareketi, Meclis'te salt çoğunluğu kaybetti.

Haber 20-06-22 03:14

Fransa Seçimlerinde Macron'a Darbe

Fransa'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir ay sonra yapılan milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Macron'un partisi Cumhuriyet'e Yürüyüş ve onu destekleyen küçük partiler MODEM ve Horizon'un oluşturduğu "Ensemble/Birlikte" hareketi, Meclis'te salt çoğunluğu kaybetti.

Haber 19-06-22 21:51

SON DAKİKA | Fransa'da seçimler: Macron'un ittifakı salt çoğunluğu sağlayamıyor

Son dakika haberi: Fransa'daki genel seçimlerin ikinci turu tamamlanırken, sandık çıkışı anketlerine göre, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ensemble (Birlikte) ittifakı Ulusal Mecliste salt çoğunluğu elde edemiyor. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 19-06-22 21:30

Fransa'da parlamento seçiminin ikinci turu bugün

Fransa'da 577 milletvekilinin yer aldığı Ulusal Meclis için ikinci tur seçimler bugün düzenleniyor. Seçimde öne çıkan iki ittifaktan sol ve yeşil koalisyon, Cumhurbaşkanı Macron'un ittifakının parlamentoda çoğunluğu elde etmesini engelleyebilir.

Haber 19-06-22 11:32

Fransız parlamentosunda siyasi felç ihtimali

Fransa'da parlamento seçimlerinin ikinci turunda heyecan yüksek.

Haber 18-06-22 10:07

Scholz, Macron: Ukrayna'ya AB aday ülke statüsü verilsin

Almanya Başbakanı Scholz ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Ukrayna’nın AB’ye aday olması için gerekli ilk aşama olan aday ülke statüsünün verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Haber 16-06-22 18:43

Ukrayna savaşı: Macron, Scholz ve Draghi eleştiriler sonrası birlikte Kiev'e gitti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve İtalya Başbakanı Mario Draghi, Rusya'nın işgali altındaki Ukrayna'nın başkenti Kiev'i ziyaret ediyor. Üç lider, Ukrayna'ya yeterince destek vermedikleri gerekçesiyle eleştirilmişti. Ukrayna, üç ülkeyi, kendi ekonomilerini Ukrayna'nın güvenliğinin önünde tutmakla ve silah tedarikinde ayak diremekle suçlamıştı.

Haber 16-06-22 11:53

Macron Meclis'te Çoğunluğu Kazanacak mı?

Fransa'da 48,7 milyon seçmen, Ulusal Meclis'te görev alacak 577 milletvekilini belirlemek için sandık başına gitti. İlk turda iktidar partisi Meclis'te çoğunluğu elde edememe riski ile karşı karşıya kalırken, Macron da seçildikten sonra çoğunluğu garantileyemeyen ilk cumhurbaşkanı oldu

Haber 13-06-22 21:52

Fransa genel seçimleri: Macron ve sol ittifak başa baş

Fransa’da Pazar günü parlamento seçimlerinin ilk turu yapıldı. Sandık çıkış anketlerine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ittifakı Ensemble ve en önemli rakibi yeni kurulan sol ittifak Nupes başa baş gidiyor.

Haber 13-06-22 08:20

Fransa genel seçimleri: Sol ittifak ile Macron ilk turda başa baş

Fransa'da seçmenler, parlamentoda görev yapacak 577 milletvekilini seçmek için yapılan seçimlerin ilk turu için dün sandık başındaydı. Sandık çıkış anketlerine göre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron liderliğindeki Ensemble (Birlikte) İttifakı ile eski Marksist Jean-Luc Mélenchon liderliğindeki sol ittifak başa baş gidiyor.

Haber 13-06-22 05:15

Fransa'da genel seçimin ilk turu tamamlandı! Macron'un ittifakı çoğunluğu kaybedebilir

Fransa'daki genel seçimlerin ilk turu tamamlandı. Sandık çıkışı anketlerine göre, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un etrafında toplanan Ensemble (Birlikte) ittifakı ulusal mecliste çoğunluğu elde edemeyebilir. Diğer yandan ise aşırı sağcı lider Marine Le Pen, milletvekili koltuğu için yarıştığı seçim bölgesinde yüksek oy oranı alarak ikinci tura kalmaya hak kazandı.

Haber 13-06-22 00:56

Fransa'nın seçimi: Macron mu Mélenchon mu?

Fransa'daki yeni sol ittifak Nupes, yapılacak parlamento seçimlerinde galibiyet almayı umuyor.

Haber 11-06-22 10:57

Fransa genel seçimleri: Birleşen sol kesim Macron'u zorlayacak mı?

Nisan ayında aşırı sağcı rakibini geride bırakan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, beklenmedik bir şekilde bu kez de aşırı soldan eski Marksist Jean-Luc Mélenchon ile karşı karşıya. Fransa'da Pazar günü yapılacak seçimlerde Mélenchon liderliğindeki beş partilik ittifakın büyük bir başarı göstermesi bekleniyor. Hatta 577 sandalyeli parlamentoda çoğunluğu bile alabilir.

Haber 11-06-22 10:12

Macron'un sözleri Zelenskiy'i kızdırdı! Gerçekten anlamıyorum, 8 yıldır bizi öldürüyorlar

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un dikkat çeken açıklamalarının yankıları sürüyor. Kısa bir süre önce Macron, Rusya’yı “küçük düşürmeme” yönünde bir çağrı yapmıştı. Bu çağrı, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i kızdırdı. Zelenskiy Macron’a, “Rusya'nın aşağılanması? 8 yıldır bizi öldürüyorlar.” sözleriyle tepki gösterdi.

Haber 07-06-22 23:17

Fransa seçimlerinde 'Sol Birlik' Macron'u korkutuyor

Fransa'da yapılan son anketler, iktidar partisi birinci sırada yer alsa, Fransız solunun seçim ittifakı yaparak birleştiği "Yeni Halk Birliği" hareketi NUPES'ün iktidarı ciddi seviyede tehdit ettiğini ortaya koyuyor

Haber 07-06-22 14:36

Çok konuşulacak sözler! Rusya'yı küçük düşürmemeliyiz Putin'le ilgili çarpıcı ifadeler

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken kritik bölgeye ve diplomatik ilişkilere dair de önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Ukrayna’ya saldırıları devam eden Rusya hakkındaki açıklamaları çok konuşulacak türden oldu. “Rusya’yı küçük düşürmemeliyiz” diyen Macron, bu sayede savaş bittiğinde diplomatik kanallardan bir çıkış yolu inşa edilebileceğini belirtti. Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili de çarpıcı ifadeler kullandı.

Haber 04-06-22 21:24

Macron’la Ukrayna Arasında “Küçük Düşürme” Polemiği

Fransa CumhurbaşkanıMacron, savaş bittiğinde diplomatik bir çözüm bulunabilmesi için Rusya’nın “küçük düşürülmemesi” gerektiğini söyledi. Bu sözlere sert yanıt veren Kiev, Macron’un açıklamasının “sadece Fransa’yı küçük düşüreceğini” belirtti

Haber 04-06-22 20:22

Fransız diplomatlar Macron'a karşı grevde

Cumhurbaşkanı Macron'un, kariyer diplomatlarının özel statüsünü kaldıran kararnamesini protesto eden Fransız diplomatlar bugün greve gidiyor.

Haber 02-06-22 12:40

Son dakika: Erdoğan'dan Macron ile kritik görüşme! Rusya-Ukrayna savaşı, İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü. İki liderin görüşmesinde Türkiye-Fransa ilişkilerinin yanı sıra Ukrayna-Rusya savaşı ve İsveç ile Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusu başta olmak üzere önemli konular ele alındı.

Haber 26-05-22 15:08

AB üyesi olmak isteyen ülkeler için öneride bulunmuştu! Yeni projeye gelen yorumda dikkat çeken 'Türkiye' detayı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un AB’ye üye olmak isteyen ülkeler için "Avrupa siyasi topluluğu" projesi önerisi, Avrupa’da büyük bir gündem yaratmıştı. Macron’un AB’den daha esnek şartlara sahip olarak kurulmasını istediği bu inisiyatife Prof. Dr. Laurence Badel’den çarpıcı bir yorum geldi. Badel, inisiyatifi "daha önce de denenmiş başarısız bir projenin tekrar edilmesi" şeklinde değerlendirdi. Badel’in yorumundaki ‘Türkiye’ detayı ise dikkat çekti.

Haber 24-05-22 19:18

Fransa Cumhurbaşkanı Macron görevlendirmişti! Yeni hükümet kuruldu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un hükümeti kurmakla görevlendirdiği Fransa Başbakanı Elisabet Borne’ın yeni hükümet üyeleri listesini Elysee Sarayı’na sunmasının ardından Cumhurbaşkanı Macron’un listeyi onayladığı açıklandı.

Haber 20-05-22 20:39

Macron yeni kabineyi açıkladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ikinci görev dönemi kabinesini kamuoyuna duyurdu.

Haber 20-05-22 20:10

Fransa hükümeti istifa etti! Başbakan Castex görevi bıraktı

Fransa Başbakanı Jean Castex, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sundu.

Haber 16-05-22 18:35

Zelenskiy isim vererek açıkladı: Arabuluculukta sonuçlar elde etmek istedi ama olmadı

Rusya-Ukrayna savaşının üçüncü ayında da dünyanın beklediği ateşkes haberi henüz gelmedi. İki ülkede birbirlerine karşı söylemlerini daha da sertleştirdi. Son gelişmeleri değerlendiren Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Fransa Cumhurbaşkanı Macron için, "Ben kendisinin arabuluculukta bazı sonuçlar elde etmek istediğini biliyorum ama bulamadı." dedi.

Haber 13-05-22 20:08

Tarihte bir dönüm noktası diyerek açıkladı: Hiç kimse bilemezdi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Almanya'nın başkenti Berlin'de bir araya geldi. Ortak basında toplantısında Rusya-Ukrayna savaşına değinen Scholz, Hiç kimsenin Ukrayna’da savaşın patlak vereceğini veya bunun sonucunda "binlerce kişinin ölüm ve yıkım yaşayacağını" bilemeyeceğini belirterek "Tarihte bir dönüm noktası yaşadık" dedi.

Haber 09-05-22 21:06

Yeni Avrupa organizasyonu AB üyesi olmak isteyen ülkeler için dikkat çeken öneri

Dünya gündeminde ülkelerin AB üyeliği ile ilgili tartışmalar devam ederken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan dikkat çeken bir öneri geldi. Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne üyeliğinin yıllar süreceğini belirten Macron, bu ülke gibi AB ile aynı değerleri paylaşan ülkelerin Birliğe üye olmak yerine "Avrupa siyasi topluluğu" çatısı altında birleşebileceği önerisinde bulundu.

Haber 09-05-22 19:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Macron arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bölgedeki konular ve Rusya-Ukrayna savaşının ele alındığı görüşmede Erdoğan, Macron'u yeniden seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Haber 05-05-22 20:48

Putin ve Macron'dan kritik Ukrayna görüşmesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron telefonda görüştü. Putin, görüşmede Ukrayna’yı tutarsızlıkla suçlayarak buna rağmen Rusya’nın diyaloğa açık olduğunu ifade etti.

Haber 03-05-22 19:40

Macron'a zafer gezisinde büyük şok! Domatesli saldırı...

Yapılan son seçimde bir kez daha Fransa cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, seçimin ardından Paris'in kuzeybatı banliyösündeki Cergy'yi ziyaret etti. Ancak pazar gezisi sırasında öfkeli bir kalabalık tarafından domatesli saldırıya uğradı. Korumalarının hızlı müdehalesinin ardından Macron, şemsiyeler ile kalabalığın arasından hızla uzaklaştırıldı.

Haber 27-04-22 15:20

Biden'dan dikkat çeken Macron açıklaması! Aradım ama ulaşamadım

ABD Başkanı Joe Biden, Fransa'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 2. kez kazanan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u dün tebrik için aradığını ancak ulaşamadığını, bugün görüşeceklerini açıkladı.

Haber 25-04-22 19:15

Macron'un Zor Zaferi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede iki turlu olarak yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 58,54 oyla yeniden seçilmeyi başardı. Ancak ülkede tüm muhalefet partileri ve medya, "oylar Macron'a değil, aşırı sağa karşı verildi" uyarısı yaptı

Haber 25-04-22 14:02

Son dakika: Fransa'da seçim çıkış anketlerine göre kazanan Macron

Son dakika haberi: Fransa’da sandık çıkış anketlerine göre mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron oyların yüzde yüzde 58,2'sini alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Macron'un rakibi aşırı sağcı Marine Le Pen, yüzde 41,8'de kaldı. 44 yaşındaki Macron, ikinci kez bu göreve seçilen üçüncü cumhurbaşkanı olacak. Öte yandan yasal resmi sonuçlar ise 27 Nisan'da açıklanacak. Macron ve rakibi Le Pen'den ise ilk açıklamalar geldi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 24-04-22 21:08

Fransa'da seçim günü! Cumhurbaşkanlığı seçimini Emmanuel Macron mu Marine Le Pen mi kazanacak?

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen arasındaki cumhurbaşkanlığı seçimi bugün gerçekleştirilecek. Yaklaşık 48,7 milyon seçmen, 5 yıl görev yapacak yeni cumhurbaşkanını belirlemek için oy kullanacak.

Haber 24-04-22 09:33

Emmanuel Macron: Siyasetin dışından başlayıp, cumhurbaşkanlığına ilerleyen yolda neler oldu?

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu Pazar günü yapılacak. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı rakibi Marine Le Pen arasında sıkı bir yarış sürüyor. Peki beş yıl önce siyasete yeni giriş yapan Macron'un yolculuğunda neler oldu, bu seçimden ne bekleniyor?

Haber 23-04-22 11:03

Macron Ukrayna'ya Verilen Silahları İlk Defa Açıkladı

Rus işgaline karşı Ukrayna’ya silah desteği veren ancak "güvenlik" gerekçesiyle yardımın içeriğini gizli tutan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ilk kez silah teslimatlarının ayrıntılarını paylaştı. Macron, Ukrayna'ya Milan tanksavarları ile CAESAR kamyona monte topçu sistemi verdiklerini söyledi

Haber 22-04-22 19:51

Macron ve Le Pen TV düellosunda karşılaştı

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turuna hazırlanan Fransa’da, adaylar Emmanuel Macron ve Marine Le Pen, düzenlenen bir televizyon düellosunda karşı karşıya geldi.

Haber 21-04-22 09:58

Fransa seçimleri: Macron ve Le Pen canlı yayın tartışmasına karşı karşıya geldi

Fransa'da Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna kalan Emmanuel Macron ve Marine Le Pen, seçimden dört gün önce televizyon yayınında karşı karşıya geldi.

Haber 21-04-22 04:51

Macron ve Le Pen karşı karşıya! Kim ne vadediyor?

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen 24 Nisan Pazar günü Fransa'da düzenlenecek cumhurbaşkanı seçimin ikinci turunda karşı karşıya gelecek. İkili farklı konularda vaatler sunuyor. Macron ekonomi ve iklim konularını öne çıkarırken, Le Pen seçim vaatlerinde göç konusuna odaklanıyor.

Haber 20-04-22 11:52

Fransa'da hükümet krizi! Macron seçilirse Başbakan Castex istifa edecek

Fransa'da aşırı sağcı aday Marine Le Pen ile mevcut cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'in yarıştığı cumhurbaşkanlığı seçimi süreci gerginliklerle geçiyor. Fransa Başbakanı Jean Castex, Macron'un seçilmesiyle ilgili kritik bir açıklama yaptı.

Haber 19-04-22 17:49

Macron ile Le Pen arasındaki ikinci tur rekabeti sertleşiyor

Fransa’da, Macron ile Le Pen arasındaki cumhurbaşkanlığı yarışında söylemler sertleşiyor.

Haber 16-04-22 17:13

Ukrayna'dan Macron'un sözlerine sert tepki: Kardeş dediğin...

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Oleg Nikolenko, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un "Rusya ve Ukrayna kardeştir" açıklamasına tepki gösterdi. Nikolenko "Kardeş dediğin çocukları öldürmez" dedi.

Haber 13-04-22 20:52

Macron'dan dikkat çeken Le Pen açıklaması: Savaş geri gelir

Fransa'da seçimlerin ilk turu geride kalırken, mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. İlk tur seçimlerinden ikinci olarak çıkan aşırı sağcı Marine Le Pen'le ilgili konuşan Macron, seçilmesi halinde Avrupa'da yeniden savaşların çıkacağını öne sürdü.

Haber 13-04-22 07:18

Macron 'boş vaatleriyle' esin kaynağı oldu! Yeni bir sözcüğe ismini verdi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna'daki savaşın durması için çaba gösteriyormuş gibi gözüken liderlerden. Ancak Ukraynalılar bu görüşe katılmıyor. Macron'u boş vaatleriyle tanıyan Ukrayna halkının diline Fransa liderinden esinlenen bir sözcük eklendi.

Haber 12-04-22 17:47

Fransa'da kritik seçim! Macron ve Le Pen ikinci tura kaldı

Fransa'da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu sonuçlandı. Sandık çıkış anketlerine göre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen ikinci tura kaldı.

Haber 10-04-22 21:06

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimi! Macron ve Le Pen yarışıyor

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron dahil 12 adayın yarıştığı cumhurbaşkanı seçimi başladı. Seçimin ilk turuna ilişkin kamuoyu yoklamalarına göre aşırı sağın adayı Marine Le Pen, Macron’la aradaki farkı kapatıyor.

Haber 10-04-22 10:24