Ersin Tatar Haberleri

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Adıyaman'daki İsias Otel'in enkaz alanında konuştu:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat 2023 tarihinin her zaman yüreklerinde olacağını belirterek, her yıl hayatlarını kaybedenleri anacaklarını söyledi.

Yurthaber 13-02-2024 14:43

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Ankara'da Kıbrıs Gerçekleri sergisini ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara'da "Kıbrıs Gerçekleri" sergisine ziyarette bulundu.

Yurthaber 05-01-2024 07:59

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ardahan'da ziyaretlerde bulundu:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Kıbrıs ile Türkiye arasında turizm faaliyetlerinin artacağına inanıyorum. Biz her zaman kendimizi büyük Türk milletinin ayrılmaz, kopmaz parçası olarak görüyoruz. Aramızdaki bağlar daha da güçlensin istiyoruz." dedi.

Yurthaber 28-12-2023 13:55

Erdoğan, İstanbul'da Tatar ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.

Haber 17-12-2023 19:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Özbekistan'da görüştü.

Haber 08-11-2023 22:34

KKTC'den Alman özel kuvvetlerinin Güney Kıbrıs'a gelmesine tepki: Uluslararası anlaşmalara aykırı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) kontrol ettiği bölgelere Almanya özel kuvvet birliklerine bağlı askerlerin gelmesine tepki gösterdi. Tatar, "Kıbrıs Cumhuriyeti'nin garantörü olan Türkiye ile ortağı olan bizim iznimiz ve onayımız olmadan yabancı askeri kuvvetlerin Ada'ya gelmesi uluslararası anlaşmalara aykırıdır." dedi.

Haber 23-10-2023 20:46

Bahçeli'nin sözlerini hatırlatıp son noktayı koydu! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kuzeyi güneyi kalmadı bütün denizlerde...

MHP lideri Devlet Bahçeli, dünkü TBMM Grup Toplantısı'nda, "Artık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti demeye gerek yok, Kıbrıs Devleti demek gerek" demişti. Bahçeli'nin sözlerini değerlendiren KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Devlet Bahçeli’ye bize sahip çıktığı için teşekkür ederim" dedi. Tatar, "Bu işin Kuzeyi, Güneyi kalmadı. Madem Rum kesimi bütün ada yönetimi bizdedir diyor, biz de Kuzeyi kaldırıyor, Kıbrıs Türk Devleti ve bütün denizlerde hak iddia ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 04-10-2023 22:32

Ersin Tatar BM'ye rest çekti! Türk askeriyle BM askerlerini karşı karşıya getiren gerginlik sonrası KKTC polisi teyakkuzda

Kıbrıs'ta Türk askerleri ile Birleşmiş Milletler (BM) askerlerini karşı karşıya getiren gerginliğin ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar önemli mesajlar verdi. BM'ye rest çeken Tatar, yol çalışmasının akıbetiyle ilgili 'egemenlik' vurgusu yaptı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan arbedenin ardından bölgede bugün sakinlik gözlendi. KKTC polisi BM personel ve araçlarının girişine müsaade etmemek adına geniş güvenlik önlemleri aldı.

Haber 20-08-2023 16:35

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla tebrik etti.

Haber 30-05-2023 20:16

Son dakika: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a Londra'da saldırı girişimi

Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a, İngiltere'nin başkenti Londra'da saldırı girişiminde bulunuldu. Taşkınlık çıkaran protestocular Tatar'ın aracına yaklaşarak, "Türkiye Kıbrıs’tan dışarı sloganı" attılar. İngiliz polisi Yunan ve Rum gençlere engel oldu.

Haber 29-03-2023 21:37

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın futbol oynarken düştüğü anlar sosyal medyada gündem yarattı! “Yine düşeyim, yine kalkayım”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın bir okul ziyareti sırasında öğrencilerle futbol oynarken düştüğü anlar sosyal medyanın gündemine oturdu. Topa kafa atmak isterken dengesini kaybederek yere düşen Cumhurbaşkanı Tatar videonun sosyal medyada yayılmasından sonra “Varsın olsun, ben yine gençlerle oynayayım, yine düşeyim, yine kalkayım” ifadelerini kullandı.

Trend 08-03-2023 11:53

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Adana'da ziyaretlerde bulundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerin ardından geldiği Adana'da depremzedeleri ziyaret etti.

Yurthaber 02-03-2023 08:05

Sibel Tatar MasterChef'te! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın eşi Sibel Tatar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Sibel Tatar ile ilgili bilgiler araştırılıyor. MasterChef’in bu akşam ekrana gelecek olan bölümü Kıbrıs’ta çekildi. Yarışmacılar Kıbrıs’a özgü yemekleri yapmak için mücadele edecekler. Programa konuk olan isimler arasında Sibel Tatar da bulunuyor. Peki, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın eşi Sibel Tatar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Magazin 15-12-2022 23:36

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Malatya Valiliği ziyaretinde konuştu:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "1974'ten sonra KKTC'nin daha da güçlendiğini görüyoruz, bu da bizi geleceğe emin adımlarla taşıyor." dedi.

Yurthaber 24-11-2022 11:56

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Doğu Akdeniz'de Türk devletlerinin temsilcisi olmaya devam edeceğiz

"(TDT'nin Semerkant Zirvesi) KKTC gözlemci bir üye olarak oraya kabul edilecektir. Bu da bizler için çok önemli bir adım olacaktır" - "(Akdeniz'deki sondaj çalışmaları) KKTC, tam bir uyum içerisinde Türkiye Cumhuriyeti'yle birlikte hareket etmektedir. Dolayısıyla bu çok önemlidir ve bunun mutluluğu içerisindeyim"

Yurthaber 13-10-2022 14:38

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Karaman'da konuştu:

"Benim siyasetim egemenliktir, devlettir ve sizlerle olan gönül ve kader birliğimizdir. Aramızdaki kopmaz ve ayrılmaz bağların, hiçbir güç tarafından kopartamayacağına yönelik bir siyasettir"

Yurthaber 10-08-2022 18:28

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Abdülhamid Han Sondaj Gemisi açıklaması:

"(Abdülhamid Han Sondaj Gemisi'nin sefere uğurlanması) Doğu Akdeniz'deki hak ve çıkarlarımızın korunmasında KKTC'nin statüsünün de zaman içerisinde daha da yükseldiğini görüyoruz. Bütün bu gelişmeler bize güç vermektedir" - "(5. İslami Dayanışma Oyunları) Biz siyasi nedenlerden dolayı İslam İşbirliği Teşkilatı'nda gözlemci üye olarak bulunmaktayız. Tam üye değiliz. Gözlemci üye olduğumuz için oyunlara katılamadık"

Yurthaber 10-08-2022 15:32

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs'ta Türklerin Varoluş Mücadelesi konferansında konuştu:

"(Türkiye-KKTC) Bizim aramızdaki bağlar millidir, kutsaldır. Dolayısıyla bu kadar önemli bağların koparılmasına hiçbir güç yetmeyecektir"

Yurthaber 27-07-2022 19:38

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Osmaniye'de konuştu:

"Şu anda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni bazı ülkeler tanımıyor olabilir ama bizim için en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti'nin tanımasıdır"

Yurthaber 27-07-2022 16:54

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Mersin Valiliğine ziyaretinde konuştu:

"(Kıbrıs) Biz, her zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin garantörlüğünün, Türk askerinin caydırıcı gücünün orada olması gerektiğini vurgulamaktayız"

Yurthaber 26-07-2022 23:00

KKTC'de hükümet istifa etmişti! Cumhurbaşkanı Ersin Tatar görevi Bakan Üstel'e verdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümeti kurma görevini İçişleri Bakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Girne Milletvekili Ünal Üstel'e verdi.

Haber 09-05-2022 19:34

Ersin Tatar'dan canlı yayında sert tepki! 'Bu asla kabul edilemez'

CNN Türk yayınında konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Adada papazlara silah eğitimi gerilimiyle ilgili, "Bu asla kabul edilemez. Bunu gün yüzüne çıkarmamız yerinde oldu." ifadelerini kullandı. Halil Falyalı cinayetiyle ilgili de bilgi veren Tatar, "Biz bu olayları asla tasvip etmeyiz. Bizim güvenlik güçlerimiz büyük bir başarı göstermekte. Bir takım delil ve bulgular var. Güvenlik kollarımız süreci aydınlatmaya çok yakındır. Hukuk ve adalet yoluyla gün yüzüne çıkacaktır." şeklinde konuştu.

Haber 20-02-2022 20:19

Son dakika: Halil Falyalı cinayetiyle ilgili soruşturmada son durum! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Talimat verdim

Son dakika haberi: Ünlü iş adamı Halil Falyalı'nın Kıbrıs'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin yankıları sürüyor. Falyal'nın öldürülmesiyle ilgili geniş çaplı soruşturma sürerken KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Tatar yaptığı açıklamada "Gerekli talimatları verdim, olay aydınlatacak." diye konuştu.

Haber 10-02-2022 12:40

Son dakika haberi: KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar koronavirüse yakalandı

Gelen son dakika açıklamasına göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar koronavirüse yakalandı. Ersin Tatar, hastalığı gribe benzer şekilde geçirdiğini ve kendisini izole ettiğini söyledi.

Haber 02-02-2022 11:15

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ta federasyon meselesi kapanmıştır

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Kıbrıs'ta federasyon meselesi kapanmıştır"

Yurthaber 21-10-2021 18:06

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a Eskişehir'de fahri doktora unvanı verildi

Anadolu Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yıl Açılış Töreni'nde ilk dersi veren KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: - "Oyunun ne olduğunu bilmek zorundayız. Tabii bunu zaman zaman televizyon ekranlarından hep birlikte izliyoruz. Televizyonlarda çeşitli haritalar gösteriyorlar, uzmanlar çeşitli değerlendirmeler yapıyor. Birtakım sinsi oyunlarla hepimiz karşı karşıya olabiliriz" - "Orada da mücadelem devam ediyor, orada da muhaliflerim var. Halen daha federasyona inananlar var. Bunların başında eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve son olarak Mustafa Akıncı ve onların adamları gelmektedir. Bana her türlü suçlamayı da yapıyorlar"

Yurthaber 04-10-2021 13:41

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Maraş bölgesini 230 binden fazla kişi ziyaret etti

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş bölgesini 230 binden fazla kişi ziyaret etti"

Yurthaber 03-10-2021 20:15

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Eskişehir'de Kıbrıs Gazileri Buluşması'na katıldı:

"İHA'larımızla, SİHA'larımızla her türlü iş birliğiyle hem denizlerde Mavi Vatan'da enerji kaynakları bakımından hem hava sahasında tüm üstünlüğümüzü korumak ve Akdeniz'e hakim olmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti her koşulda Türkiye Cumhuriyeti ile iş birliğine devam edecektir"

Yurthaber 03-10-2021 16:37

Nikos Anastasiadis'ten üçlü görüşme sonrası açıklama

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, üçlü görüşmeye ilişkin, "Nasıl ilerleyeceğimize yönelik teklifler sunduk. Genel Sekreter ise Kıbrıs için özel temsilci atamayı planlıyor." dedi.

Haber 28-09-2021 07:46

Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme ''hayır'' dedi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme ''açık olmadıklarını'' söyledi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise Anastasiadis'in açıklamasına cevaben "Bizim zaten devletimiz 60 yıldır var, iki devlet zaten Kıbrıs'ta ve Kıbrıs'ın gerçekleri. Bu saatten sonra kimse 60 yıllık devletinden vazgeçmez.'' ifadelerini kullandı.

Haber 27-09-2021 22:06

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kütahya'da Kıbrıs Barış Harekatı gazileriyle bir araya geldi:

"Kıbrıs'ta barışın var olabilmesi için Türk askeri her zaman Kıbrıs'ta var olmaya devam edecektir"

Yurthaber 06-09-2021 14:59

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan, sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'a geçmiş olsun ziyareti

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan, sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'a "geçmiş olsun" ziyareti

Yurthaber 03-09-2021 14:42

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mersin'de katıldığı etkinliklerde konuştu:

"(Kapalı Maraş'ın açılması) O günden bugüne 200 bine yakın insan pandemi koşullarına rağmen Maraş'ı ziyaret etmiştir" - "KKTC çok aşamalardan geçip Kıbrıs Türk halkının ve Türkiye'nin desteğiyle gerçekten büyük başarılar elde etti. KKTC şu anda bağımsız ve egemen bir devlet"

Yurthaber 13-07-2021 22:00

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mersin'de gazilerle buluştu:

"Kıbrıs Türk halkı, hiçbir zaman egemenliğini içermeyen, Türkiye Cumhuriyeti'nin garantörlüğünü kapsamayan bir anlaşmaya, bir empoze, dayatma anlaşmasına 'evet' demeyecektir" - "Federasyon temelinde bir anlaşma için 50 yıldır görüşmeler sürüyor ama benim Cumhurbaşkanı olmam dolayısıyla artık o defter kapanmıştır" - "Kıbrıs'ta eğer bir anlaşma olacaksa iki ayrı egemen ve eşit, dolayısıyla da iki ayrı bağımsız devlet esasına göre olmak durumundadır"

Yurthaber 13-07-2021 12:48

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan GKRY’ye: Komşumuz dilerse yardıma hazırız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, bugün öğle saatlerinde GKRY’de çıkan yangınla ilgili “Komşumuz dilerse yardıma hazırız” dedi.

Haber 03-07-2021 21:32

Bakan Çavuşoğlu'ndan Kıbrıs'la ilgili net mesaj

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, "Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz." açıklamasını yaptı.

Haber 01-07-2021 15:51

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti:

"(KKTC) Türkiye ile bağlarının kopartılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Siyasetimizi ona göre şekillendirmek durumundayız" - "Benim siyasetim yüzde 100 Türkiye ile örtüşmektedir. Bu doğrudur ve bununla gurur duyuyorum" - "Ben Kıbrıs Türk halkının menfaatlerini korurken tabii ki de Türkiye'nin güvenliği ve bekası için bu mücadeleyi yürütmekten dolayı son derece gururluyum"

Yurthaber 20-06-2021 13:51

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türk askeri Kıbrıs'tan çekilmeyecek ve KKTC Gazze olmayacaktır

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Rum-Yunan ikilisi ile BM ve AB'nin 'Türkiye'nin garantörlüğü kaldırılsın, Türk askeri Kıbrıs'tan uzaklaştırılsın, Kıbrıs'ta güvenliği AB sağlasın.' taleplerinin nedeni şimdi daha iyi anlaşılmaktadır. Ama dünya şunu bilmelidir ki Türkiye'nin garantörlüğü kaldırılmayacak, Türk askeri Kıbrıs'tan çekilmeyecek ve KKTC Gazze olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Haber 14-05-2021 19:24

Tatar'dan Ercan Havalimanı açıklaması: İsim değişikliği söz konusu değil

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ercan Havalimanı'nın isim değişikliğine ilişkin konunun Bakanlar Kurulunu ilgilendirdiğini ve bu konuda isim değişikliği kararı almasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Haber 09-05-2021 19:32

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum yönetimi büyük bir operasyon başlattı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre'deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı önerilerini Türkiye'nin de desteğiyle müzakere masasına koymalarının büyük yankı uyandırdığını belirterek "Rum Yönetiminin KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına ve şahsıma karşı büyük bir operasyon başlattığını görmekteyiz." ifadesini kullandı.

Haber 05-05-2021 22:24

KKTC'den Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddelik öneri

İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneriyi BM Genel Sekreteri Guterres'e sundu.

Haber 28-04-2021 20:13

Bakan Çavuşoğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan ortak açıklama

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, "Dendias bunun dışına çıktı, haddini de aştı ben de gerekli cevabı devletim ve milletim adına vermek durumundaydım" ifadelerini kullandı. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, "Dendias çizmeyi aşmıştı, cevabını aldı" dedi. Tatar, KKTC'de Kur'an kurslarının kapatılması kararıyla ilgili de açıklama yaptı.

Haber 16-04-2021 18:17

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Limasol’da camiye yapılan saldırıyı kınadı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin (GKRY) Limasol kentindeki camiye yapılan saldırıyı kınayarak, "Rum yönetimi ile liderliğine önerimiz, bu tür ırkçı ve faşist saldırıları organize edip desteklememesi, bunları engellemesi ve sorumluları bir an önce tutuklamasıdır." ifadelerini kullandı.

Haber 25-03-2021 23:21

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türk askeri Ada’dan bir daha gitmeyecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıl dönümünde Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı’nı ziyareti sonrası yaptığı konuşmada “Türk askerinin 1960 anlaşmaları tahtında, 82 yıllık bir aradan sonra Kıbrıs’a tekrar ayak basmasıyla Kıbrıs Türk halkı çok büyük bir mutluluk yaşamıştır. 82 yıllık bir aradan sonra Kıbrıs’a gelen Türk askeri bir kez daha gitmeyecektir” dedi.

Haber 18-03-2021 19:15