Ersin Tatar Haberleri

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Karaman'da konuştu:

"Benim siyasetim egemenliktir, devlettir ve sizlerle olan gönül ve kader birliğimizdir. Aramızdaki kopmaz ve ayrılmaz bağların, hiçbir güç tarafından kopartamayacağına yönelik bir siyasettir"

Yurthaber 10-08-22 18:28

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Abdülhamid Han Sondaj Gemisi açıklaması:

"(Abdülhamid Han Sondaj Gemisi'nin sefere uğurlanması) Doğu Akdeniz'deki hak ve çıkarlarımızın korunmasında KKTC'nin statüsünün de zaman içerisinde daha da yükseldiğini görüyoruz. Bütün bu gelişmeler bize güç vermektedir" - "(5. İslami Dayanışma Oyunları) Biz siyasi nedenlerden dolayı İslam İşbirliği Teşkilatı'nda gözlemci üye olarak bulunmaktayız. Tam üye değiliz. Gözlemci üye olduğumuz için oyunlara katılamadık"

Yurthaber 10-08-22 15:32

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs'ta Türklerin Varoluş Mücadelesi konferansında konuştu:

"(Türkiye-KKTC) Bizim aramızdaki bağlar millidir, kutsaldır. Dolayısıyla bu kadar önemli bağların koparılmasına hiçbir güç yetmeyecektir"

Yurthaber 27-07-22 19:38

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Osmaniye'de konuştu:

"Şu anda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni bazı ülkeler tanımıyor olabilir ama bizim için en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti'nin tanımasıdır"

Yurthaber 27-07-22 16:54

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Mersin Valiliğine ziyaretinde konuştu:

"(Kıbrıs) Biz, her zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin garantörlüğünün, Türk askerinin caydırıcı gücünün orada olması gerektiğini vurgulamaktayız"

Yurthaber 26-07-22 23:00

KKTC'de hükümet istifa etmişti! Cumhurbaşkanı Ersin Tatar görevi Bakan Üstel'e verdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümeti kurma görevini İçişleri Bakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Girne Milletvekili Ünal Üstel'e verdi.

Haber 09-05-22 19:34

Ersin Tatar'dan canlı yayında sert tepki! 'Bu asla kabul edilemez'

CNN Türk yayınında konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Adada papazlara silah eğitimi gerilimiyle ilgili, "Bu asla kabul edilemez. Bunu gün yüzüne çıkarmamız yerinde oldu." ifadelerini kullandı. Halil Falyalı cinayetiyle ilgili de bilgi veren Tatar, "Biz bu olayları asla tasvip etmeyiz. Bizim güvenlik güçlerimiz büyük bir başarı göstermekte. Bir takım delil ve bulgular var. Güvenlik kollarımız süreci aydınlatmaya çok yakındır. Hukuk ve adalet yoluyla gün yüzüne çıkacaktır." şeklinde konuştu.

Haber 20-02-22 20:19

Son dakika: Halil Falyalı cinayetiyle ilgili soruşturmada son durum! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Talimat verdim

Son dakika haberi: Ünlü iş adamı Halil Falyalı'nın Kıbrıs'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin yankıları sürüyor. Falyal'nın öldürülmesiyle ilgili geniş çaplı soruşturma sürerken KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Tatar yaptığı açıklamada "Gerekli talimatları verdim, olay aydınlatacak." diye konuştu.

Haber 10-02-22 12:40

Son dakika haberi: KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar koronavirüse yakalandı

Gelen son dakika açıklamasına göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar koronavirüse yakalandı. Ersin Tatar, hastalığı gribe benzer şekilde geçirdiğini ve kendisini izole ettiğini söyledi.

Haber 02-02-22 11:15

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ta federasyon meselesi kapanmıştır

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Kıbrıs'ta federasyon meselesi kapanmıştır"

Yurthaber 21-10-21 18:06

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a Eskişehir'de fahri doktora unvanı verildi

Anadolu Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yıl Açılış Töreni'nde ilk dersi veren KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: - "Oyunun ne olduğunu bilmek zorundayız. Tabii bunu zaman zaman televizyon ekranlarından hep birlikte izliyoruz. Televizyonlarda çeşitli haritalar gösteriyorlar, uzmanlar çeşitli değerlendirmeler yapıyor. Birtakım sinsi oyunlarla hepimiz karşı karşıya olabiliriz" - "Orada da mücadelem devam ediyor, orada da muhaliflerim var. Halen daha federasyona inananlar var. Bunların başında eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve son olarak Mustafa Akıncı ve onların adamları gelmektedir. Bana her türlü suçlamayı da yapıyorlar"

Yurthaber 04-10-21 13:41

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Maraş bölgesini 230 binden fazla kişi ziyaret etti

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş bölgesini 230 binden fazla kişi ziyaret etti"

Yurthaber 03-10-21 20:15

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Eskişehir'de Kıbrıs Gazileri Buluşması'na katıldı:

"İHA'larımızla, SİHA'larımızla her türlü iş birliğiyle hem denizlerde Mavi Vatan'da enerji kaynakları bakımından hem hava sahasında tüm üstünlüğümüzü korumak ve Akdeniz'e hakim olmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti her koşulda Türkiye Cumhuriyeti ile iş birliğine devam edecektir"

Yurthaber 03-10-21 16:37

Nikos Anastasiadis'ten üçlü görüşme sonrası açıklama

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, üçlü görüşmeye ilişkin, "Nasıl ilerleyeceğimize yönelik teklifler sunduk. Genel Sekreter ise Kıbrıs için özel temsilci atamayı planlıyor." dedi.

Haber 28-09-21 07:46

Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme ''hayır'' dedi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme ''açık olmadıklarını'' söyledi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise Anastasiadis'in açıklamasına cevaben "Bizim zaten devletimiz 60 yıldır var, iki devlet zaten Kıbrıs'ta ve Kıbrıs'ın gerçekleri. Bu saatten sonra kimse 60 yıllık devletinden vazgeçmez.'' ifadelerini kullandı.

Haber 27-09-21 22:06

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kütahya'da Kıbrıs Barış Harekatı gazileriyle bir araya geldi:

"Kıbrıs'ta barışın var olabilmesi için Türk askeri her zaman Kıbrıs'ta var olmaya devam edecektir"

Yurthaber 06-09-21 14:59

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan, sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'a geçmiş olsun ziyareti

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan, sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'a "geçmiş olsun" ziyareti

Yurthaber 03-09-21 14:42

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mersin'de katıldığı etkinliklerde konuştu:

"(Kapalı Maraş'ın açılması) O günden bugüne 200 bine yakın insan pandemi koşullarına rağmen Maraş'ı ziyaret etmiştir" - "KKTC çok aşamalardan geçip Kıbrıs Türk halkının ve Türkiye'nin desteğiyle gerçekten büyük başarılar elde etti. KKTC şu anda bağımsız ve egemen bir devlet"

Yurthaber 13-07-21 22:00

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mersin'de gazilerle buluştu:

"Kıbrıs Türk halkı, hiçbir zaman egemenliğini içermeyen, Türkiye Cumhuriyeti'nin garantörlüğünü kapsamayan bir anlaşmaya, bir empoze, dayatma anlaşmasına 'evet' demeyecektir" - "Federasyon temelinde bir anlaşma için 50 yıldır görüşmeler sürüyor ama benim Cumhurbaşkanı olmam dolayısıyla artık o defter kapanmıştır" - "Kıbrıs'ta eğer bir anlaşma olacaksa iki ayrı egemen ve eşit, dolayısıyla da iki ayrı bağımsız devlet esasına göre olmak durumundadır"

Yurthaber 13-07-21 12:48

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan GKRY’ye: Komşumuz dilerse yardıma hazırız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, bugün öğle saatlerinde GKRY’de çıkan yangınla ilgili “Komşumuz dilerse yardıma hazırız” dedi.

Haber 03-07-21 21:32

Bakan Çavuşoğlu'ndan Kıbrıs'la ilgili net mesaj

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, "Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz." açıklamasını yaptı.

Haber 01-07-21 15:51

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti:

"(KKTC) Türkiye ile bağlarının kopartılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Siyasetimizi ona göre şekillendirmek durumundayız" - "Benim siyasetim yüzde 100 Türkiye ile örtüşmektedir. Bu doğrudur ve bununla gurur duyuyorum" - "Ben Kıbrıs Türk halkının menfaatlerini korurken tabii ki de Türkiye'nin güvenliği ve bekası için bu mücadeleyi yürütmekten dolayı son derece gururluyum"

Yurthaber 20-06-21 13:51

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türk askeri Kıbrıs'tan çekilmeyecek ve KKTC Gazze olmayacaktır

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Rum-Yunan ikilisi ile BM ve AB'nin 'Türkiye'nin garantörlüğü kaldırılsın, Türk askeri Kıbrıs'tan uzaklaştırılsın, Kıbrıs'ta güvenliği AB sağlasın.' taleplerinin nedeni şimdi daha iyi anlaşılmaktadır. Ama dünya şunu bilmelidir ki Türkiye'nin garantörlüğü kaldırılmayacak, Türk askeri Kıbrıs'tan çekilmeyecek ve KKTC Gazze olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Haber 14-05-21 19:24

Tatar'dan Ercan Havalimanı açıklaması: İsim değişikliği söz konusu değil

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ercan Havalimanı'nın isim değişikliğine ilişkin konunun Bakanlar Kurulunu ilgilendirdiğini ve bu konuda isim değişikliği kararı almasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Haber 09-05-21 19:32

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum yönetimi büyük bir operasyon başlattı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre'deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı önerilerini Türkiye'nin de desteğiyle müzakere masasına koymalarının büyük yankı uyandırdığını belirterek "Rum Yönetiminin KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına ve şahsıma karşı büyük bir operasyon başlattığını görmekteyiz." ifadesini kullandı.

Haber 05-05-21 22:24

KKTC'den Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddelik öneri

İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneriyi BM Genel Sekreteri Guterres'e sundu.

Haber 28-04-21 20:13

Bakan Çavuşoğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan ortak açıklama

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, "Dendias bunun dışına çıktı, haddini de aştı ben de gerekli cevabı devletim ve milletim adına vermek durumundaydım" ifadelerini kullandı. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, "Dendias çizmeyi aşmıştı, cevabını aldı" dedi. Tatar, KKTC'de Kur'an kurslarının kapatılması kararıyla ilgili de açıklama yaptı.

Haber 16-04-21 18:17

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Limasol’da camiye yapılan saldırıyı kınadı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin (GKRY) Limasol kentindeki camiye yapılan saldırıyı kınayarak, "Rum yönetimi ile liderliğine önerimiz, bu tür ırkçı ve faşist saldırıları organize edip desteklememesi, bunları engellemesi ve sorumluları bir an önce tutuklamasıdır." ifadelerini kullandı.

Haber 25-03-21 23:21

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türk askeri Ada’dan bir daha gitmeyecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıl dönümünde Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı’nı ziyareti sonrası yaptığı konuşmada “Türk askerinin 1960 anlaşmaları tahtında, 82 yıllık bir aradan sonra Kıbrıs’a tekrar ayak basmasıyla Kıbrıs Türk halkı çok büyük bir mutluluk yaşamıştır. 82 yıllık bir aradan sonra Kıbrıs’a gelen Türk askeri bir kez daha gitmeyecektir” dedi.

Haber 18-03-21 19:15