Fırın Temizliği Haberleri

Doktorlar ve itfaiyeciler aynı fikirde: Fırınınızda bu ayarı asla kullanmayın

Mis gibi kekler, harika ev yemekler, pastalar, börekler için fırın kullanımı kritik öneme sahip. Teknolojinin sağladığı olanaklarla donatılan fırınlar hakkında önemli bir uyarı geldi. Bir sosyal medya fenomeninin yaptığı deneme sonucu gerçek ortaya çıktı. Fırınlarda hayatı kolaylaştırdığı iddia edilen özel ayarı başta cihaz teknisyenleri olmak üzere itfaiyeciler hatta doktorlar bile kullanılmaması gerektiğini söyledi. Hatta bunun bir güvenlik tehlikesi olduğu söylendi.

Kadin 13-08-22 09:28

Fırın kirleriyle başınız dertte mi? Bu yöntemlerle kalıplaşan kirlerden kurtulmak mümkün

Sürekli kullanılmasa da birkaç yemek yaptıktan sonra bile fırınlarda kirler birikmeye başlıyor. Temizlemek ise saatler sürebiliyor. Ancak sizler için araştırdığımız bu yöntemlerle fırınlarınızı kalıplaşmış kirlerden kolayca kurtarabilirsiniz. İşte fırınları ilk günkü gibi tertemiz yapacak pratik çözümler...

Haber 19-10-21 07:53

Fırın temizliğinde Keşke daha önce öğrenseydim dedirtecek inanılmaz pratik 4 yöntem!

Mutfakların olmazsa olmazlarından fırın, lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmeye yardımcı olur. Bu yüzden bakımı ve temizliği iyi şekilde yapılmalı. Fırının hijyenik ve temiz kalması sağlık açısından da çok önemli. Peki, fırın temizliğini pratik olarak nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Kolay fırın temizliği hakkında ipuçları bu yazıda!

Trend 24-05-21 12:29

Yorgunluk ve halsizlik hissetmenizin nedeni mutfağınızdaki alüminyum olabilir!

Alüminyum folyo, pişirme aşamasında pratik çözüm sunduğundan pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bir ürün. Ancak alüminyumun gıdalarla temasının birtakım sağlık risklerini beraberinde getirdiğini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran, alüminyumun yıllar içinde kemik erimesinden kısırlığa kadar birçok hastalığa neden olduğunu söyledi.

Haber 23-05-21 11:40

Diğer Haber Etiketleri