Gazze Haberleri

SON DAKİKA | O ülkede feci olay: Binada yangın çıktı... Çok sayıda ölü ve yaralı var! Kutlama detayı dikkat çekti

Son dakika haberine göre, Gazze'den feci bir yangın haberi geldi. Gazze'deki Cebaliya Mülteci Kampı'nda bir apartmanda yangın çıktığı bildirildi. Yangında ilk belirlemelere göre 21 Filistinlinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Ülkede ulusal yas ilan edildi. Öte yandan Türkiye'den Gazze'deki yangında hayatını kaybedenler için taziye mesajı geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 17-11-22 22:09

Korku dolu anlar! Sel sularına kapılan çocuğu gördü, hiç düşünmeden suya atladı

Gazze’de sağanak yağışların neden olduğu sel sularına kapılan çocuk, çevredeki bir kişi tarafından son anda kurtarıldı. Yol kenarındaki aracıyla ilgilendiği sırada sel sularına kapılan çocuğu gören o kişi, hiç düşünmeden suya atladı.

Haber 10-11-22 11:20

Gazze'deki Oğuzhan Asiltürk Mesleki Eğitim Merkezi inşaatında sona yaklaşılıyor

Gazze'deki Oğuzhan Asiltürk Mesleki Eğitim Merkezi inşaatında sona yaklaşılıyor

Yurthaber 06-09-22 09:16

Yeryüzü Doktorları Gazze için harekete geçti

Yeryüzü Doktorları Gazze için harekete geçti

Yurthaber 16-08-22 16:52

Sadakataşı Derneğinden Gazze'ye insani yardım

Sadakataşı Derneğinden Gazze'ye insani yardım

Yurthaber 15-08-22 17:17

İHH İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından yardım çalışması başlattı

İHH İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından yardım çalışması başlattı

Yurthaber 09-08-22 11:46

Emine Erdoğan: Masumların hayattan koparıldığı hiçbir davanın haklılığı yoktur

"Filistin topraklarında keder ve gözyaşının bir an önce dinmesini yürekten diliyor, uluslararası toplumu dünya barışı için sağduyulu olmaya davet ediyorum"

Yurthaber 08-08-22 22:22

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında bilanço ağırlaşıyor! Çok sayıda çocuk hayatını kaybetti

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında bilanço korkunç boyutlara ulaştı. 5 Ağustos'tan bu yana devam eden saldırılarında 15'i çocuk, 4'ü kadın olmak üzere 44 kişi hayatını kaybetti. Korkunç saldırılarda 360 kişi de yaralandı.

Haber 08-08-22 07:44

AGD İstanbul Şubesi üyeleri, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto etti

AGD İstanbul Şubesi üyeleri, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto etti

Yurthaber 07-08-22 00:36

Suudi Arabistan ve Arap Birliğinden, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına kınama

Suudi Arabistan ve Arap Birliğinden, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına kınama

Yurthaber 06-08-22 23:15

Son dakika spor haberi: Futbola askeri müdahale engeli! Atletico Madrid Juventus maçı iptal oldu

Son dakika spor haberi... Yeni sezon öncesi hazırlıklarına hız kesmeden devam eden kulüplerden Atletico Madrid ile Juventus düzenlenen bir hazırlık mücadelesinde İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bulunan Bloomfield Stadyumu'nda karşı karşıya gelecekti. Mücadele, İsrail'in Gazze'ye yaptığı askeri müdahale sonrası yaşanan güvenlik tehlikesi gerekçesiyle iptal edildi. İşte detaylar...

Spor 06-08-22 17:17

Gazze Şeridi'ne saldırmışlardı! İsrail ordusu alarm düzeyine geçti... Tel Aviv kentinde sirenler çalıyor

İsrail, Gazze Şeridi'nde İslami Cihad Hareketine saldırı düzenledi. Saldırıda aralarında 5 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 10 Filistinli hayatını kaybetti. Saldırı sonrası İsrail ordusu, yaklaşık 25 bin yedek askerini göreve çağırdı. Öte yandan Gazze'den de İsrail yönüne doğru roketler fırlatıldı. İsrail'in güneyi ve merkez bölgelerinde saldırı sirenleri çaldığı belirtildi. İsrail'in saldırılarına Türkiye'den itidal çağrısı yapıldı. İşte haberin detayları...

Haber 05-08-22 21:40

İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırısı

İsrail savaş uçakları tarafından Gazze'de Hamas'a ait askeri bir noktaya hava saldırısı düzenlendiği bildirildi. Peş peşe gerçekleşen saldırılar sonrası can kaybı veya yaralı olup olmadığına dair açıklama yapılmadı.

Haber 02-01-22 02:39

Gazze'de sağ bacağını kaybeden Filistinliye İzmir'de protez takıldı

Sosyal medya üzerinden ulaştığı İzmir'deki firmanın hediye ettiği protezle 4 yıl sonra yeniden ayakları üzerinde durabilen Filistinli Muhammed Refik Salman, sevinç gözyaşları döktü - Muhammed Refik Salman: - "Yeniden adım atabildiğimden ailemin haberi yok. Filistin'e gidip arabanın kapısı açıldığından ailemin beni ayakta görmesini sabırsızlıkla bekliyorum" - "Türkiye Cumhuriyeti her zaman Filistin'in yanındaydı. Bunu zaten biliyordum ama tedavi sürecimde bu gerçeği yaşayarak şahit oldum" - Protez firması sahibi Mustafa Ünlü: - "Muhammed'in şu mutluluğu yaşamış olması beni de ayrıca mutlu etti"

Yurthaber 23-12-21 11:13

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail savaş uçaklarının, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde çeşitli noktalara hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Haber 12-09-21 07:55

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait bir noktaya ve tarım alanına hava saldırısı düzenledi.

Haber 29-08-21 07:54

Mısır, Refah Sınır Kapısı’nı tek yönlü olarak yeniden geçişlere açıyor

Mısır, 22 Ağustos’ta çift yönlü olarak kapatma kararı aldığı Refah Sınır Kapısı’nı Mısır’dan Gazze Şeridi’ne olan geçişlere tek yönlü olarak yarın yeniden açıyor.

Haber 25-08-21 21:39

İsrail, Gazze Şeridi'ne hava saldırısı düzenledi

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde bazı noktalara hava saldırısı düzenledi.

Haber 22-08-21 00:05

İsrail uçakları Gazze'ye hava saldırısı düzenledi

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'na ait bir mevziye hava saldırısı düzenledi.

Haber 02-07-21 02:15

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail savaş uçaklar, Gazze’de Hamas’a ait iki noktaya hava saldırısı düzenledi.

Haber 16-06-21 02:24

Hamas'ın Gazze Sorumlusu Sinvar'ın işaret ettiği 1111 sayısı sosyal medyada gündem oldu

Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar'ın, Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil'in Gazze ziyareti sırasında yaptığı "Filistin direnişi, Hamas ve İzzeddin el-Kassam için 1111 sayısını iyi kaydedin, daha sonra bunu iyi hatırlayacaksınız." şeklindeki muğlak açıklaması sosyal medyada farklı yorumlara neden oldu.

Haber 01-06-21 17:18

Türk Kızılay Filistin'de yaraları sarmaya devam ediyor

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık: - "Gazze'de yaklaşık 1800 müstakil bina yıkıldı. 75 bin insan evsiz kaldı. Filistinliler camilere ve okullara sığındılar. Saldırıların başladığı ilk günden itibaren arkadaşlarımız Kudüs ve Gazze'de acil sağlığa yoğunlaştılar" - "İlk etapta acil insani yardım ve sağlık temelli yardımlarımız vardı. Sonrasında 100 milyon liralık acil ve orta yardım eylem planını hayata geçirdik ve bu kampanya kapsamında faaliyetlerimiz devam ediyor" - "Özellikle yıkılan evlerin inşası, zarar gören evlerin onarılması, altyapı, üstyapı... Özellikle içme suyunun zarar gördüğünü biliyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var"

Yurthaber 01-06-21 11:17

Gazze’de İsrail saldırılarında zarar gören kanalizasyon tesislerindeki kirli su denize aktı

Gazze Şeridi’nde İsrail saldırılarında hedef alınan kanalizasyon tesislerinin zarar görmesi nedeniyle kirli su denize aktı.

Haber 30-05-21 17:35

Gurbetçi kadınlardan Gazze'ye gıda ve yaşam malzemesi yardımı

Gurbetçi kadınlardan Gazze'ye gıda ve yaşam malzemesi yardımı

Yurthaber 28-05-21 11:41

BM'den İsrail açıklaması: Savaş suçu teşkil edebilir

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili olarak "Siviller ve sivil nesneler üzerindeki etkileri açısından gelişigüzel ve orantısız olduğu tespit edilirse bu tür saldırılar savaş suçu teşkil edebilir" açıklamasını yaptı.

Haber 27-05-21 14:35

Katar'dan Gazze'ye 500 milyon dolarlık destek

Katar, İsrail saldırılarından büyük zarar gören Gazze'nin yeniden imarı için 500 milyon dolar destekte bulunma kararı aldı.

Haber 26-05-21 21:07

YTB'nin Türkiye Bursları ile eğitim alan Filistinli öğrenciler, İsrail'in saldırılarına tepkilerini paylaştı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası Hukuk Doktora Öğrencisi Muhammed Yusuf: - "Benim için Mescid-i Aksa'nın toprağı altından daha kıymetlidir. Biz Filistin'de yaşamadık ama nereye gidersek, nerede yaşarsak Filistin'i kalbimizde taşıyoruz" - Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Doktora Öğrencisi Zahir El Bek: - "Babam, annem, kardeşlerim, akrabalarım, hatıralarım, arkadaşlarım, dostlarım her şeyim Gazze'de. Her şeyim savaş ve katliam altında. Kardeşim geçen savaşta şehit oldu"

Yurthaber 26-05-21 11:03

İsrail askerleri taş attığı iddiasıyla Batı Şeria’da Filistinli bir çocuğa ateş etti

İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’da yer alan Talmon Yahudi yerleşim birimi yakınlarında yoldan geçen 16 yaşındaki bir çocuğu İsrail araçlarına taş attığı iddiasıyla ateş açarak yaraladı.

Haber 24-05-21 22:21

İsrail Gazze'ye açılan sınır kapılarını kapattı

Tel Aviv yönetimi, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne İsrail'den ticari ürün girişinin sağlandığı Kerm Ebu Salim ile yolcu geçişi için kullanılan Beyt Hanun (Erez) sınır kapılarını kapatma kararı aldı.

Haber 23-05-21 18:37

Kanada'da İsrail protestosu! Kırmızıya boyadılar

Savaş karşıtı organizasyon 'World Beyond War', İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek için, Kanada’da bulunan İsrail Konsolosluğu’nun merdivenlerini kırmızıya boyadı.

Haber 23-05-21 14:20

ABD Başkanı Biden'dan İsrail ve Filistin açıklaması

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'e verdikleri güvenlik taahhütlerinde bir değişiklik olmayacağını vurgulayarak, "Bölge ülkeleri İsrail’in bağımsız Yahudi bir devlet olarak var olma hakkını tanıyana kadar barış olmayacak." dedi.

Haber 22-05-21 02:53

Blinken'dan Filistin Devlet Başkanı Abbas'a Gazze'nin yeniden inşasına katkı vaadi

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ülkesinin, Gazze'ye insani yardım gönderilmesini ve İsrail saldırılarında ciddi zarar gören abluka altındaki kentin yeniden inşasına katkı vereceğini bildirdi.

Haber 22-05-21 02:26

İsrail güçlerinden Batı Şeria'daki Gazze'ye destek gösterilerine müdahale: 11 yaralı

İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde düzenlenen Gazze Şeridi'ne destek gösterilerine müdahalesinde 11 Filistinli yaralandı, çok sayıda kişi atılan gazdan etkilendi.

Haber 21-05-21 20:50

İletişim Başkanı Altun: Tüm dünya harekete geçmeli

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İsrail'in uyguladığı zulüm, işgal ve terör politikasına son vermesi için tüm dünya harekete geçmeli." ifadelerini kullandı.

Haber 21-05-21 19:29

Hamas: Direniş geri çekilmeyecek, Kudüs'e doğru yoluna devam edecek

Hamas lideri Heniyye, yaptığı açıklamada "Direniş geri çekilmeyecek, bir an bile durmayacak ve Kudüs'e doğru yoluna devam edecek." ifadelerini kullandı.

Haber 21-05-21 16:12

Dışişleri'nden İsrail açıklaması: İkiyüzlü tavır devam ediyor

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail'in samimiyetsiz ikiyüzlü tavrı devam ediyor." denildi.

Haber 21-05-21 16:09

Son Dakika: Hamas ve İsrail ateşkes konusunda anlaştı

İsrail ile Hamas arasında Mısır'ın ara buluculuğunda varılan, "karşılıklı ve eş zamanlı olması" kararlaştırılan anlaşma, 02.00'de uygulamaya konuldu.

Haber 20-05-21 22:14

Filistin'in Büyükelçisi konuştu, İsrail Büyükelçisi salonu terk etti

Gazze'ye yönelik İsrail saldırıları gündemiyle toplanan BM Genel Kurulu'nda konuşma yapan Filistin'in BM'deki büyükelçisi İsrail'i çocukları katletmek ve savaş suçları işlemekle suçladı. Filistin'in Büyükelçisinin sözleri üzerine İsrail’in BM’deki Büyükelçisi Gilad Ardan salonu terk etti.

Haber 20-05-21 18:43

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İsrail'in yaptıkları savaş suçu teşkil etmektedir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletlerin Gazze toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, " İsrail'in Gazze'ye yönelik ablukası bu toprakları dünyanın en büyük açık hava hapishanesine dönüştürdü." ifadelerini kullandı.

Haber 20-05-21 18:21

Son dakika! BM Genel Kurulu Filistin için toplandı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını görüşmek için toplandı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, yaptığı açıklamada, "Yeryüzünde bir cehennem varsa o da Gazze'deki çocukların hayatlarıdır. Çatışmalar derhal durmalı." ifadelerini kullandı.

Haber 20-05-21 17:56

İsrailli muhabirden skandal sözler: Ölmemelerine çok üzgünüz

İsrail Gazze'ye saldırılarına devam ederken Filistin'de sivil ölümleri de giderek artıyor. İsrailli bir muhabirin Arap bölgesine düşen roketlerin ölüme yol açmamasına üzüldüğünü açıklaması adeta infial yarattı.

Haber 20-05-21 17:00

İsrail saldırısında 12 yaşındaki kızını kaybetti: Ölmeden önce kaçmak için bana çanta getirdi

İsrail ordusunun dün gece Gazze Şeridi’ndeki Cibaliye Mülteci Kampı'ndaki saldırısında 12 yaşındaki kızı Dima Assaleya'yı kaybeden anne, "Kızım ölmeden önce bombalardan kaçmak için bana çanta getirdi. Anne bombalardan korkuyorum. Bu çanta ile birlikte okula kaçarız dedi bana. Benim kızımın suçu neydi?" dedi.

Haber 20-05-21 16:44

İsrail Güvenlik Kabinesi Gazze'de ateşkesi görüşmek için toplanıyor

İsrail Güvenlik Kabinesinin abluka altındaki Gazze Şeridi'nde ateşkesi görüşmek üzere bu akşam toplanacağı bildirildi.

Haber 20-05-21 16:38

Netanyahu, Biden'ın ateşkes için gerginliğin düşürülmesi talebini kabul etmedi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden'ın "ateşkes için gerginliğin düşürülmesi talebini" kabul etmedi.

Haber 19-05-21 20:57

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 227'ye yükseldi

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs'tan bu yana 64'ü çocuk 227 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Haber 19-05-21 19:09

Rusya’dan İsrail’e: Sivil can kayıplarının artmasına yol açacak adımlar kabul edilemez

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Moskova Büyükelçisi Alexander Ben Zvi’ye İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında sivil can kaybının artmasına yol açacak adımların “kabul edilemez” olduğunu bildirdi.

Haber 19-05-21 16:31

Netanyahu'dan skandal sözler: Tarih vermek imkansız

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'ye hava saldırılarının sonlanması için belirlenmiş bir tarih olmadığını söyledi. Netanyahu, "Bir kronometreyle durmuyoruz. Operasyonun hedeflerine ulaşmasını istiyoruz'' dedi.

Haber 19-05-21 15:35

İsrail'in saldırıları sürüyor! Anadolu Ajansı kameramanı yaralandı

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıda Anadolu Ajansı kameramanı Muhammed Dahlan yaralandı.

Haber 19-05-21 13:01

İsrail Gazze'ye drone ile saldırdı, yaşanan trajediyi böyle anlattı: Artık hiçbir yer güvenli değil

İsrail ordusu, 2 milyondan fazla kişinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni havadan ve karadan vurmaya devam ederken hayatını kaybedenlerin sayısı 221'e yükseldi. Bununla birlikte, İsrail saldırılarına hedef olan bir yardım görevlisi 8 aylık hamile eşiyle evlerini terk etmek zorunda kaldıklarını, Filistin topraklarında ''Artık hiçbir yer güvenli değil'' diyerek yaşanan trajediyi anlattı.

Haber 19-05-21 10:28