Hes Kodu Haberleri Ve Son Dakika Hes Kodu Haberleri

Hes Kodu Haberleri Ve Son Dakika Hes Kodu Haberleri

HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ile alınabilen ve vatandaşların Covid-19 risk durumunu gösteren koddur. Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla uygulamaya konmuştur. HES kodu ile Kontrollü Sosyal Hayat uygulamasına geçilmiştir. Bu kod, ulaşım araçları ve ziyaret gibi işlemlerde kişilerin risk taşıyıp taşımadığını göstermektedir. HES kodları, mobil uygulama üzerinden kolaylıkla alınabildiği gibi, kurumlarca kullanılan servisler aracılığıyla da sorgulanabilmektedir. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile Türkiye’de şehirlerarası otobüslerde HES kodu kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Bunun yanı sıra 23 Eylül 2020 tarihli genelge ile ise Türkiye’de kamu kurumlarına girişte HES kodu zorunluluğu vardır. Kamu kurumlarının yanı sıra alışveriş merkezlerine girişlerde de HES kodu istenmektedir.

Hes Kodu Haberleri

Hayat Eve Sığar uygulaması 10 ay sonra güncellendi! HES kodu hayatımıza yeniden mi girecek?

Sağlık Bakanlığı, pandemi döneminde HES Kodu için kullanılan "Hayat Eve Sığar" uygulamasını aylar sonra ilk kez güncelledi. Eris varyantına ilişkin tartışmaların olduğu dönemde uygulamanın güncellenmesi "HES Kodu geri mi geliyor?" sorusunu akıllara getirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Eris varyantı için, "Hastalığı artık çok iyi tanıyoruz ve endişe edecek hiç bir durum yok." demişti. İşte detaylar...

Haber 01-10-2023 09:45

ÖSYM Hes kodu zorunluluğu kalktı mı? ÖSYM sınavlarına başvurularda HES kodu uygulaması kaldırıldı mı? Sınavlarda maske takmak zorunlu mu?

ÖSYM Hes kodu zorunluluğu kalktı mı? sorusunun yanıtı Yükseköğretim Kurumlar Sınavı'na girmek isteyen adaylar tarafından araştırılıyor. Bilim Kurulu'nun uygulamayı kaldırmasına karşın geçtiğimiz Cumartesi günü YKS başvurularında HES kodu hala isteniyordu. Bu kapsamda ÖSYM sınavlarına başvurularda HES kodu uygulaması kaldırıldı mı? Sınavlarda maske takmak zorunlu mu? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Haber 07-03-2022 14:28

ÖSYM HES kodu sorunu giderildi mi? YKS başvurularında HES kodu gerekli mi? Başvuruya engel durum uyarısı nedir? ÖSYM HES kodu açıklaması yaptı mı?

HES kodu uygulaması, koronavirüs salgını sebebiyle 81 ilde uygulanıyordu. Fakat uygulama, son Bilim Kurulu Toplantısından çıkan karar doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile kaldırıldı. Bu durum nedeniyle YKS başvurularında hala HES kodu istendiği için öğrenciler başvuruda bulunamadı. Peki ÖSYM HES kodu sorunu giderildi mi? YKS başvurularında HES kodu gerekli mi? Başvuruya engel durum uyarısı nedir? ÖSYM HES kodu açıklaması yaptı mı? İşte detaylar...

Haber 05-03-2022 16:06

TCDD Taşımacılık AŞ, trenlerde HES kodu sorgulamasının kaldırıldığını duyurdu

TCDD Taşımacılık AŞ, trenlerde HES kodu sorgulamasının kaldırıldığını duyurdu

Yurthaber 04-03-2022 17:55

HES kodu kalktı mı? HES kodu nerelerde kalktı? HES kodsuz nerelere girilebilir?

HES kodu, ülke gündeminde yer alan konulardan birisi. Tüm dünya uzun bir süredir koronavirüs ile mücadele ediyor. Türkiye'de de bilindiği gibi HES kodu olmadan toplu taşımaya ve kapalı yerlere girilmiyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuyla ilgili dün bir açıklama yaptı. HES kodu bazı noktalarda alınmayacak. Bu haber sonrası vatandaşlar nerelerde HES kodunun kaldırıldığını araştırmaya başladı. İşte HES koduna dair detaylar!

Haber 03-03-2022 14:46

Maçlara HES kodu olmadan girilecek mi? Maçlara HES Kodu ile girmek zorunlu mu?

Maçlara HES kodu olmadan girilecek mi? sorusunun yanıtı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu'ndan konuya ilişkin beklenen açıklama geldi. Bu kapsamda Maçlara HES kodu olmadan girilecek mi? Maçlara HES Kodu ile girmek zorunlu mu? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Spor 03-03-2022 13:42

Maske zorunluluğu kalktı mı? Maske takmamak serbest mi?

2 Mart 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından, toplantıda alınan kararları vatandaşlarla paylaştı. Söz konusu toplantıda, pandemiyle birlikte hayatımıza giren maske takma zorunluluğu hakkında milyonlarca kişiyi yakından etkileyecek önemli karar alındı. Peki maske zorunluluğu kalktı mı? Maske takmamak serbest mi?

Haber 02-03-2022 22:40

HES kodu kalktı mı? HES kodu zorunluluğu kaldırıldı mı?

Milyarca insanın sağlığını tehdit eden koronavirüs pandemisi ile HES kodu (Hayat Eve Sığar) hayatımıza girdi. Bu uygulama koronavirüsün olası risklerini en aza indirgemek ve riskli bireylerin tespit edilmesine yarayan bir uygulamaydı. 2 Mart 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı'nda masaya yatırılan önemli konulardan biri de HES kodu meselesiydi. Bakan Koca, toplantıda alınan HES kodu kararını milyonlarla paylaştı. HES kodu kalktı mı? İşte detaylar...

Haber 02-03-2022 21:45

SON DAKİKA | Bakan Koca 'artık istenmeyecek' diyerek duyurdu! HES kodu uygulaması kalktı

HES kodu uygulaması ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, HES kodu uygulamasının kaldırıldığını açıkladı. HES koduyla ilgili açıklama Bilim Kurulu toplantısı sonrası geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 02-03-2022 21:15

Pandemi bitti mi HES kodu kalktı mı? Bakan Koca'dan maske ve HES kodu kararı!

2020'nin sonlarına doğru ortaya çıkan pandemi dünya çapında milyarlarca insanın sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bundan sonra maske ve HES kodu kullanımı ile ilgili önemli değişiklikler yapılması kararının alındığını açıkladı. Peki pandemi bitti mi HES kodu kalktı mı? Bakan Koca'dan maske ve HES kodu kararı!

Haber 02-03-2022 19:28

Hayat Eve Sığar uygulamasına güncelleme geldi! İşte HES uygulamasında yapılan değişiklikler

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle geliştirilen Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması güncellendi. Güncelleme ile uygulamada HES kodu konusunda birkaç önemli değişiklik yapıldı. İşte HES uygulamasında yapılan değişiklikler...

Haber 27-01-2022 16:46

Kovid-19 temaslısı kadın çocuğuyla dilenirken tespit edildi

Kovid-19 temaslısı kadın çocuğuyla dilenirken tespit edildi

Yurthaber 09-12-2021 17:16

Ablasının HES kodu ile seyahat eden koronavirüslü genç: Ben pozitif miyim?

Kırıkkale'de ablasının HES kodu ile otobüste seyahat ederken jandarmaya yakalanan koronavirüslü genç, "Ben pozitif miyim" dedi.

Haber 19-11-2021 09:55

Erdoğan açılışını yapacak! Türkiye'nin 4. büyüğü, ekonomiye katkısı 3 milyar lira

Yarın resmi açılışı gerçekleştirilecek olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), ekonomiye yılda 3 milyar lira katkı sağlayacak. Ilısu Barajı, kurulu güç bakımından Atatürk, Karakaya ve Keban barajlarından sonra Türkiye'nin 4'üncü büyük hidroelektrik santrali konumunda olacak.

Finans 05-11-2021 15:03

Kardeşinin HES kodu ile yakalanan yolcudan Pes dedirten savunma

Kırıkkale’de otobüs ile seyahat edebilmek için kardeşinin HES kodunu kullanan virüslü yolcu, "Yemin ederim kardeşimle birlikte iyi niyetle bunu yaptık. Yoksa ben dalavere üç kağıtçılık yapmıyorum" diyerek kendisini savundu. 4 bin 50 lira idari para cezası uygulanan virüslü yolcu, karantina oteline yerleştirildi.

Haber 24-10-2021 01:50

Malatya'da vatandaşlara HES kodunun konulabileceği anahtarlık dağıtıldı

Malatya'da vatandaşlara HES kodunun konulabileceği anahtarlık dağıtıldı

Yurthaber 12-10-2021 15:53

Koronavirüsle mücadele yeni hamle! HES kodu yerine aşı kartı sorulacak

Koronavirüse karşı en büyük silah olan aşıya teşvik için yeni bir hamle geliyor. Buna göre, AVM, lokanta ve kafe gibi yerlere girişte artık HES kodu değil aşı kartı sorulacak.

Haber 28-09-2021 08:01

'Yardım' adı altında HES kodu fırsatçılığı! Pes dedirten savunma: Para kazanıyorum sadece

İstanbul'da toplu ulaşımı kullanmak isteyen turistlere HES kodu yüklenmiş İstanbulkart satan ya da geçmesi için yerine turnikeye kart basan bazı kişilerin para aldığı görüldü. Kart almak isteyenlere yardım ettiğini öne süren ve turistlere yardım etmek için bu işi yaptığını iddia eden bir satıcı ise "2 lira kazanıyorum, para kazanıyorum sadece." dedi.

Haber 17-09-2021 21:41

HES kodu fırsatçıları turistlerin yakasından düşmüyor

AA ekibi, toplu taşımada zorunlu olan HES kodu uygulamasını fırsata çevirenleri görüntüledi - Bazı kişilerin, turistlere kod yüklenmiş kart sattığı ya da para karşılığında yabancıların yerine İstanbulkart ile ödeme yaptıkları gözlendi - Kendilerini gizlemeden turistlere yardım ettiğini söyleyen "yardımseverler" satıcılara İBB zabıtası da müdahale edemiyor

Yurthaber 17-09-2021 12:29

Covid-19 hastası kadını otobüse alan şoförün bahanesi 'pes' dedirtti: Elektrikler yoktu

Kırıkkale'de HES kodu kontrolü yapılarak otobüse alınması gereken yolcular 'elektrik' olmadığı için sistemin çalışmaması üzerine HES kodlarına bakılmadan kabul edildi. Bu esnada Covid-19 PCR testi pozitif olan kadın da yolcular arasına kabul edildi. Durum, ekiplerin gerçekleştirdiği kontroller sırasında ortaya çıktı. Ekipler, hem kadına hem de otobüs firmasına 4 bin 50’şer lira idari para cezası uyguladı.

Haber 25-08-2021 08:31

Kırıkkale'de HES kodu sorgusunda temaslı olduğu belirlenen yolcuya 4 bin 50 lira ceza yazıldı

Kırıkkale'de HES kodu sorgusunda temaslı olduğu belirlenen yolcuya 4 bin 50 lira ceza yazıldı

Yurthaber 24-08-2021 20:55

HES kodu sorgusunda temaslı olduğu ortaya çıkan yolcuya 4 bin 50 TL ceza

Kırıkkale'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimlerinde HES kodu sorgusunda durumu temaslı olduğu tespit edilen kişiye 4 bin 50 lira ceza uygulandı.

Haber 15-08-2021 04:23

Samsun'da haziranda Kovid-19 karantinasını ihlal eden 25 kişi hakkında işlem yapıldı

Samsun'da haziranda Kovid-19 karantinasını ihlal eden 25 kişi hakkında işlem yapıldı

Yurthaber 07-07-2021 16:50

Kaderi 'taşınmak' oldu! Bir ilçe 7. kez yer değiştiriyor

Artvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren Yusufeli Barajı’nda sona gelindi. 150 yıllık tarihinde 6 kez yerleşim yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesi, Yansıtıcılar mevkisinde 150 hektarlık alanda 3 bölgede yeniden inşa edildi. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "13-14 Temmuz'da çekilecek kuralarla vatandaşlarımızın yeni ev ve iş yerlerinin yeri belirlenecek" dedi.

Finans 05-07-2021 14:33

'Pes' dedirten olay! Para karşılığında HES kodu alıyorlar

İstanbul Beyazıt'ta bazı fırsatçılar HES kodu bulunmayan turistlere para karşılığında HES kodu alıyor.

Haber 04-07-2021 12:28

Hes kodu uygulaması kalktı mı? Seyahatlerde HES kodu zorunluluğu kaldırıldı mı?

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Kabine Toplantısı'nda alınan yeni kararlar ile kademeli normalleşme sürecinde yeni adımlar atıldı. 1 Temmuz itibari ile uygulanmaya başlayan yeni kararlarda sokağa çıkma ve seyahat yasağı kaldırılırken, HES kodu zorunluluğu merak konusu oldu. Hes kodu uygulaması kalktı mı? Seyahatlerde HES kodu zorunluluğu kaldırıldı mı? Detaylar haberimizde...

Haber 02-07-2021 13:18

Son Dakika: Salgın yönetimi rehberi güncellendi

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'nde yaptığı güncellemeyle, AVM, berber, kuaför, güzellik salonu, kırtasiye ve benzeri tüm iş yerlerinde daha önce 1 metre olan sosyal mesafenin 2 metreye çıkarılmasını önerirken, birçok sektörde de HES kodu kontrolü zorunluluğunu getirdi.

Haber 01-07-2021 17:22

TBMM'ye girişte yeni dönem! Aşı kartı uygulaması başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Genel Kurul'un çalıştığı salı, çarşamba ve perşembe günleri aşı kartı ile ziyaretçi alımı uygulaması başladı.

Haber 15-06-2021 14:36

AVM'lerde yeni dönem: Artırılmış gerçeklik gözlüğü

İstanbul’daki 4 büyük AVM’de, HES kodu sorgulamasının artırılmış gerçeklik gözlüğüyle yapılmasına başlandı. Yeni uygulamada, AVM girişlerinde oluşan temasın ve yoğunluğun azaltılması hedefleniyor.

Finans 03-06-2021 14:16

Aşı kartı nasıl alınır? İşte HES ve e-Devlet üzerinden aşı kimliği oluşturma sayfası

Kovid-19’a karşı iki doz aşısını yaptıran vatandaşlar hem seyahat için hem de sokağa çıkma yasağından muaf olmak için e-Devlet üzerinden aşı kartı oluşturuyordu. Sağlık Bakanlığı aşı olanlar için HES uygulaması ile de aşı kimliği oluşturmaya imkân tanıdı.

Haber 27-05-2021 15:46

Türk vatandaşı olmak için gittiği Romanya Konsolosluğu'nda öldüğünü öğrendi

Romanya’dan İstanbul'a 20 yıl önce gelen ve burada evlenerek 2 çocuk sahibi olan Delia Simona (45), Türk vatandaşı olmak için gittiği konsoloslukta Romanya’daki teyzesinin miras nedeniyle kendisini 2003 yılında ölü olarak gösterdiğini öğrendi. "Çocuklarımın anneleriyim ama anneleri gözükmüyorum. Öyle tuhaf bir durumun içerisindeyiz. Ben Romanya'da gözükmüyorum, Türkiye vatandaşı da değilim" diyen Simona, HES kodu olmadığı için otobüslere de binemediğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

Haber 14-05-2021 16:10

HES üzerinden aşı kimliği nasıl yapılır? Aşı kimliği için nereye nasıl başvuru yapılır?

HES kodu ile aşı kartı nasıl alınır? gündemin araştırılan konuları arasında yer aldı. Aşılama süreci öncelik sıralamasına göre devam ederken, iki doz aşısını tamamlayanlar HES uygulaması üzerinden aşı kimliği oluşturabilecek. İşte, ayrıntılar...

Haber 12-05-2021 02:07

İzmir'de peş peşe kumarhane operasyonu! HES koduyla almışlar

İzmir'in Bornova ilçesinde jandarma, 'HES' kodu ile girildiği iddia edilen kumarhanelere nefes kesen operasyon yaptı. Kumarhane işletmecileri kapıların kırılmasını önlemeye çalışsa da, komandolar koçbaşı ile duvarları kırarak içeri girdi. Operasyon sırasında kaçmaya çalışan kişiler, gizli bölmelerde saklanırken bulundu. 4 ayrı kumarhaneye yapılan operasyonda, 220 kişiye toplam 1 milyon 57 bin 100 lira ceza kesildi.

Haber 08-05-2021 07:19

HES kodu nasıl alınır? E-Devlet’ten HES kodu nasıl alınır? İşte HES kodu alma adımları

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara bir seneyi aşkın süredir uygulanan HES kodu sorgulaması halen devam ediyor. 2020 Mart ayından beri koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında neredeyse her yere girerken vatandaşların HES koduna ihtiyacı oluyor. Şehir içi ve şehir dışı seyahatlerde, AVM girişlerinde, kafe ve restoranlarda, kamu kurumlarında, bankalarda ve daha birçok yerde zorunlu hale getirilen HES kodu, nasıl alınır?

Haber 28-04-2021 14:41

Polis, otelden kaçan 'riskli' vatandaşı evde yakalayıp ceza yazdı

Bolu’da, otele giriş kaydı yaptırdığı sırada HES kodu sorgusunda riskli çıkınca otelden kaçan şahsı evinde yakalayan polis ekipleri adli ve idari işlem yaptı.

Haber 23-04-2021 11:16

Vaka sayısında Türkiye birincisi Çanakkale’de yeni tedbirler alındı

Çanakkale'nin, 10-16 Nisan haftasında 100 bin nüfusta 962,98’e ulaşan koronavirüs vaka sayısıyla Türkiye’de birinci sırada yer alması üzerine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak yeni tedbirler aldı. Buna göre; salı ve cuma günü kurulan pazarlara T.C Kimlik No’sunun son rakam grubuna göre katılım sağlanabilecek ve bir kişi aynı hafta iki pazara gidemeyecek. Ayrıca cenaze töreni ve mezarlık ziyaretinde HES kodu sorgulaması yapılacak, açık alanda 2'den fazla kişi bir araya gelemeyecek.

Haber 20-04-2021 19:25

Kırıkkale’de gece yarısı HES kodu denetimi! Araçlar tek tek durduruldu

Kırıkkale‘de koronavirüs ile mücadelenin etkin sürdürülebilmesi için gece yarısı da süren denetimde HES kodu ve seyahat izin belgesi kontrolleri gerçekleştirildi.

Haber 19-04-2021 07:24

Merve Boluğur'un HES kodu krizi: Beni tanımıyor musunuz?

Merve Boluğur, maske krizinin ardından bu kez HES kodunun azizliğine uğradı. Oyuncu, "Beni tanımıyor musunuz?" dese de, Nişantaşı'nda AVM'ye alınmadı.

Magazin 17-04-2021 14:37

Aydın’da 'pes' dedirten olay! Temaslı olduğu tespit edilince zor anlar yaşattı

Aydın’da bir hastanede sağlık görevlisi olarak çalışan kadın, gittiği banka şubesinde yapılan HES sorgulamasında temaslı olduğu tespit edilince hem polislere hem de meslektaşlarına zor anlar yaşattı. “Bana karantinayla ilgili hiçbir şey söylenmedi" diyen kadın filyasyon ekiplerince araca alınıp götürüldü.

Haber 16-04-2021 00:27

HES kodu sorgusunda ortaya çıktı! Temaslı kategorisindeki sağlık çalışanı 'pes' dedirtti

Aydın'da eşi pozitif çıktığı için kendisi de temaslı kategorisinde yer alan sağlık çalışanı kadın, HES kodu sorgulamasında yakayı ele verdi. Sağlıkçı olmasına rağmen kuralları çiğneyen kadın, duyarsızlığı ile görenlere 'pes' dedirtirken görevli ekiplere zor anlar yaşattı.

Haber 15-04-2021 13:49

Karantinada olması gereken ’riskli’ şahıstan pes dedirten savunma

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "Erciyes Huzur-3 Uygulaması" kapsamında şüpheli araçlar ve şahısları kontrol etti. Uygulama noktasında HES kodu sorgulamasında ’riskli’ olduğu ortaya çıkan vatandaş, "Yalan atacak halim yok. Riskli olabilirim, niye riskli? Hanim Covid çıktı, biz yaklaşmadık. Çocuk değiliz ki biz burada oyun oynayalım" diyerek kendini savundu.

Haber 12-04-2021 19:00

Karantina ihlali, valilik girişinde HES kodundan tespit edildi

Aksaray'da, valilik binasına işi için gelen Fırat U.'nun (20), girişte yapılan HES kodu sorgulamasında, temaslı olduğu belirlendi. Karantinayı ihlal ettiği için 3 bin 150 lira ceza kesilen Fırat U., filyasyon ekiplerince KYK yurduna yerleştirildi.

Haber 09-04-2021 16:53

Koronavirüs testi pozitif çıkanların sokaklarda dolaşmak için yaptığı 'pes' dedirtti

Koronavirüsle mücadelede önemli araçlardan biri olan HES kodunda yapılan sahtekarlıklar güvenlik riski oluşturuyor. Özellikle güvenlik görevlilerinin kalabalık anlarda gözünden kaçması nedeniyle koronavirüs testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken kişiler başkasına ait HES kodlarıyla kamu kurumlarında, toplu taşıma araçlarında, AVM'ler ve restoranlarda kalabalığa karışıyor. Sahtekarlar bu kodları ya negatif bir tanıdıklarından ya da sosyal medyada HES kodlarını paylaşanlardan buluyor.

Haber 09-04-2021 09:09

Kastamonu'da HES kodu sorgusunda pozitif olduğu ortaya çıkan bir kişi kaçtı

Kastamonu'da, para çekmek için geldiği bankadaki Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgusunda Kovid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıkan bir kişi kaçtı.

Haber 05-04-2021 23:38

En yüksek vaka görülen Samsun'da Kovid-19 denetimleri sürüyor

En yüksek vaka görülen Samsun'da Kovid-19 denetimleri sürüyor

Yurthaber 05-04-2021 13:37

İzmir'deki vahşette yeni gelişme: HES kodu tartışmasında yolcuyu bıçaklayan kişi tutuklandı

İzmir'in Konak ilçesinde, ulaşım kartında HES kodunun tanımlı olmaması nedeniyle alınmak istemediği belediye otobüsünde tartıştığı yolcu Uğur Ersü'yü bıçakla yaralayan Ferhat Şahin (36) tutuklandı.

Haber 31-03-2021 10:24

İstanbul'da halı saha ve yüzme havuzları açıldı

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyeti durdurulan halı saha, yüzme havuzu gibi tesisler, girişlerde HES kodu kullanılması ve seyirci, refakatçi, misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında çalışabilecek.

Haber 30-03-2021 18:51

Hes kodunu sordu diye yolcuyu bıçakladı!

İzmir'de otobüse HES kodu göstermeden binen yolcu, başka bir yolcuya bıçakla saldırdı. Arbedede yolcuyu yaralayan saldırgan, adliyeye sevk edildi.

Haber 30-03-2021 17:50

HES kodu alma sayfası | e-Devlet ve SMS ile HES kodu nasıl alınır?

Koronavirüs pandemisi boyunca hemen her alanda gerekli olan HES kodu artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Pek çok yer HES kodu olmadan vatandaşları kabul etmiyor. Elinde kod bulunmayan vatandaşlar HES kodu nasıl alınır sorusunun cevabını araştırmaya koyuldu. Peki e-Devlet ve SMS ile HES kodu nasıl alınır? İşte HES kodu alma sayfası ve yöntemi...

Finans 30-03-2021 17:16