Kahire Haberleri Ve Son Dakika Kahire Haberleri

Kahire Haberleri Ve Son Dakika Kahire Haberleri

Kahire günümüzde Mısır’ın başkentidir. Afrika’nın ve Arap dünyasının en büyük kentlerinden biri olan Kahire, Nil ırmağının kıyısında yer alır. 1300 yıldır Kahire adıyla aynı yerde yer alan şehrin isminin anlamı Arapça “galip”, “üstün gelen” anlamına gelir. Dünyaca ünlü piramitlere de ev sahipliği yapan Eski Kahire, Dünya Mirası Listesi'nde bulunmaktadır. Kahire Müzesi, Piramitler bölgesi, Nil Irmağı çevresi turistlerin rağbet ettikleri önemli mekanlardandır.       

Kahire Haberleri

Suudi Arabistanlı iş insanı Mohammad Al Qahtani, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’yi överken kalp krizi geçirdi

Suudi Arabistanlı iş insanı Mohammad Al Qahtani, Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen bir etkinlikte Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'den övgüyle bahsettiği sırada kalp krizi geçirdi. Mohammad Al Qahtani'nin hayatını kaybettiği açıklandı.

Haber 10-08-22 21:57

Antik Mısır’ın tarihine ışık tutan Orta Doğu’nun en eski müzesi: Kahire Mısır Müzesi

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Kahire Mısır Müzesi yaklaşık 120 yıldır yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor. Mısır Turizm Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre Mısır Müzesi, antik Mısır’ın Firavun hanedanlıkları, Roma İmparatorluğu ve eski Yunan dönemine ışık tutan tarihi eser parçalara ev sahipliği yapıyor.

Trend 17-06-22 17:58

Ölümle burun buruna! Düşmek üzere olan çocuğu son anda kurtardı

Mısır’ın başkenti Kahire’de bir binanın 3’üncü katından sarkan çocuk, düşmek üzereyken komşuları tarafından son anda kurtarıldı.

Haber 01-02-22 15:42

Yaşlı çiftin kavgası kanlı bitti! 80 yaşındaki kocasını bastonla öldürdü

Mısır'ın başkenti Kahire'de yaşlı bir çiftin arasında çıkan tartışma kanlı bitti. Cumartesi günü yaşanan olayda 70 yaşındaki bir kadın, 80 yaşındaki eşini bastonla döverek öldürdü. Öldürme gerekçesi ise ağır işiten yaşlı kadının, kendisine seslenen eşine cevap vermemesiydi.

Haber 06-07-21 07:55

Kahire

Kahire Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kahire Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz böyle duyurdu: 2100'de Antalya, Kahire gibi olacak

Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz, 2100 yılında Antalya'nın ikliminin aynen Kahire gibi olacağını söyledi. Bugünkü şekillerde tarımsal üretimin, bu yüzyılın sonunda muhtemelen mümkün olmayacağını belirten Prof. Dr. Kurnaz, "Antalya, aynen Kahire nasılsa öyle olacak. Çukurova, Urfa, hepsi aynı şekilde olacak. Bu yüzyılın sonunda sıcaklıklar büyük ihtimalle 4-5 derece artmış olacak" dedi.

Haber 01-07-21 09:57

Mısır ile diplomatik temas: Türk heyeti Kahire'ye gidiyor

Türkiye ile Mısır arasında siyasi istişareler kapsamında Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal'ın başkanlığındaki Türk heyeti, 5-6 Mayıs'ta Kahire'de temaslarda bulunacak.

Haber 04-05-21 22:14

'Mısır'da Müslüman Kardeşler mensupları serbest'

Mısır yargısının, ülkenin kuzeyindeki İskenderiye kentinde, çok sayıda Müslüman Kardeşler mensubu tutuklunun serbest bırakılması kararı aldığı öne sürüldü.

Haber 22-04-21 08:35

Mısır’da 18 kral ve 4 kraliçenin mumyası kortej eşliğinde müzeye taşındı

Mısır'da 22 firavunun mumyaları Kahire caddelerinden kortej eşliğinde yeni müzeye taşındı. ‘Firavunların Altın Geçidi’ adı verilen tören, dünya basınında yaklaşık 400 televizyonda canlı olarak yayınlandı.

Haber 03-04-21 22:27

Kahire’de bina çöktü: 18 ölü, 23 yaralı

Mısır'ın başkenti Kahire'de 10 katlı bir binanın çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 18 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi yaralandı.

Haber 27-03-21 15:17

Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı iki yıl sonra kaldırmasının ardından Kahire'ye ilk inişini yaptı

Libya Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyale'nin de aralarında bulunduğu 217 yolcuyu taşıyan Libya Havayolları'na ait uçağın, iki yılın ardından ilk kez Kahire Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptığı bildirildi.

Haber 02-03-21 21:05

Yunan basınında gündem oldu! 'Mısır Doğu Akdeniz'de Türkiye ile anlaşıyor'

Mısır'ın, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği kıta sahanlığı sınırlarını dikkate alarak hidrokarbon arama ihalesine çıktığını duyurması, Yunan basınında yer buldu. Yunan The İndicator haber portalı da konuya ilişkin, "Mısır Doğu Akdeniz'de Türkiye ile anlaşıyor" başlığını attı.

Haber 01-03-21 01:21

Antik Mısır’ın Mona Lisası binlerce yıl önce soyu tükenen hayvanı ortaya çıkardı!

“Eski Mısır'ın Mona Lisa”sı olarak adlandırılan 4 bin 600 yıllık bir tabloda, soyu tükenmiş ve daha önce bilinmeyen bir kaz türü keşfedildi. Şu anda Kahire'deki Mısır Müzesi'nde sergilenen resim, bir zamanlar Meidum'daki Nefermaat ve Itet'in Mastaba'sındaki bir şapelin duvarını süslüyordu.

Haber 25-02-21 17:24

Salah, kardeşinin düğününde koronavirüs kaptı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'un Mısırlı yıldız futbolcusu Muhammed Salah'ın koronavirüse, Kahire’de katıldığı kardeşinin düğününde yakalandığı ortaya çıktı. Mısır basını Salah’ın katıldığı düğündeki görüntüleri yayınladı.

Spor 15-11-20 11:48

Mısır’da 2 bin 500 yıllık 13 tahta tabut bulundu

Mısır’da arkeologlar, 2 bin 500 yıllık olduğu belirtilen 13 tahta tabut bulunduğunu duyurdu. Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanlığı, tabutların 11 metre derinlikte bulunduğunu açıkladı.

Haber 08-09-20 21:35

Mısır'da 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Mısır'ın batısındaki Marsa Matruh'un 600 kilometre kuzeyinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki deprem başkent Kahire ve Giza kentlerinde hissedildi.

Haber 29-06-20 00:57

Mısır'da Kovid-19'a yakalanan Türk aile ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi

Mısır'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Türk vatandaşları Kader ve Veli Biçer çifti ile çocukları, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

Haber 02-06-20 22:29

İnşa edilen köprünün hesapları çarşıya uymadı

Başkent Kahire'de inşaatına başlanan Kral Abdullah Köprüsü'nde işler yolunda gitmedi. Köprü yanlış hesap sonucu bölgede bulunan apartman balkonlarına girdi. Sosyal medyada büyük tepki toplayan köprüye Mısır yönetimi ''köprünün önemi'' savunularak açıklama yaptı.

Haber 13-05-20 10:18

Sisi ve Abbas Filistin meselesini görüştü

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Kahire'de bir araya geldi

Haber 01-02-20 14:45

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan: - "Ajans çalışanlarının serbest bırakılmasını ve Türkiye'den özür dilenmesini bekliyoruz"

Haber 16-01-20 17:09

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu: - "Ülkemizin en muteber ve köklü haber ajansı olan Anadolu Ajansının Mısır bürosuna yapılan baskını şiddetle kınıyoruz"

Haber 16-01-20 17:09

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut: - "Mısır yönetimine, gözaltındaki çalışanların en kısa sürede serbest bırakması için çağrıda bulunuyoruz. Bu yakışıksız tutum, ifade özgürlüğüne bir tehdittir"

Yurthaber 16-01-20 16:54

KKTC Dış Basın Birliği, AA çalışanlarını gözaltına alan Mısır'ı kınadı

KKTC Dış Basın Birliği, AA çalışanlarını gözaltına alan Mısır'ı kınadı

Haber 16-01-20 16:24

ÇGC'den Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskına kınama:

"Mısır polisinin yaptığı uygulama hukuki olmadığı gibi aynı zaman da basın özgürlüğüne bir saldırıdır" - "ÇGC olarak basın özgürlüğüne yönelik bu girişimi kınıyor, gözaltına alınan ve hayatlarından endişe ettiğimiz AA Kahire ofisi çalışanlarının bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz"

Haber 16-01-20 16:13

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Haber 16-01-20 16:12

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Ağrı Baro Başkanı Mehmet Salih Aydın: - "Darbeci anlayışın uluslararası hukuka aykırı keyfi tutumuna bir an önce son vermeli ve AA çalışanlarını derhal serbest bırakmalıdır"

Yurthaber 16-01-20 15:34

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Malezyalı haber ajansı BERNAMA: - "Yaşanan olaydan ve gazetecilerin başına gelenlerden ötürü çok üzgünüz. En kısa zamanda serbest bırakılmalarını umuyoruz"

Haber 16-01-20 15:28

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Mısır polisinin AA çalışanlarını gözaltına almasını kınadı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Mısır polisinin AA çalışanlarını gözaltına almasını kınadı

Haber 16-01-20 15:28

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkan Yardımcısı Veli Altınkaya: - "Mısır yetkilileri, dünya ajansları içinde en güçlü seslerden olan Anadolu Ajansından ve çalışanlarından özür dilemeli, provokatif adımlardan uzak durmalıdır"

Yurthaber 16-01-20 15:20

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Yurthaber 16-01-20 15:18

AA'nın Kahire ofisine baskın, Balkan medyasında geniş yankı buldu

AA'nın Kahire ofisine baskın, Balkan medyasında geniş yankı buldu

Haber 16-01-20 13:58

Akdeniz Haber Ajansları Birliği, Mısır'da gözaltına alınan AA çalışanlarının derhal serbest bırakılmasını istedi

Akdeniz Haber Ajansları Birliği, Mısır'da gözaltına alınan AA çalışanlarının derhal serbest bırakılmasını istedi

Haber 16-01-20 11:43

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu: - "Mısır polisinin AA Kahire ofisine yaptığı baskını kınıyoruz. Anadolu Ajansı çalışanlarına 'Geçmiş olsun' diyoruz. Mısır yönetimine, gözaltındaki Anadolu Ajansı çalışanlarını en kısa sürede serbest bırakması için çağrı yapıyoruz"

Haber 16-01-20 11:08

Şenol Kazancı Anadolu Ajansı'nın basılmasıyla gelişmeleri canlı yayında anlattı!

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı, Mısır'ın başkenti Kahire'de AA ajansının basılmasıyla ilgili son gelişmeleri anlattı. Sürece ilişkin bilgiler veren Kazancı, Mısır tarafından sızdırılan haberdeki fotoğrafları ilk kez gösterdi. AA ofisinin bir hücre evi olarak isimlendirildiğini söyleyen Kazancı, Türk bayrağı fotoğrafının da bulunduğu karelerin basına servis edildiğini anlattı.

Haber 16-01-20 11:02

Mısır'dan AA baskınıyla ilgili açıklama geldi!

Mısır İçişleri Bakanlığı, dört AA çalışanının gözaltına alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, ajansın Kahire'deki ofisinin "yalan" ve "olumsuz" bilgi yaydığını belirtti.

Haber 16-01-20 09:36

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Haber 15-01-20 22:01

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: "Mısır'da hukuksuz şekilde gözaltına alınan AA çalışanlarının serbest bırakılmasını bekliyor, bu pervasız girişimi kınıyorum"

Haber 15-01-20 17:57

Son dakika Türkiye'den Kahire’deki toplantıya çok sert tepki!

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı Yunanistan, Fransa, GKRY ve Mısır ile İtalya Dışişleri Bakanları’nın katılımıyla Kahire’de düzenlenen toplantıya tepki gösterdi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada "Toplantının ardından Doğu Akdeniz’deki gelişmelere yönelik yapılan açıklama bütünüyle gerçekdışı tezlere dayanmaktadır." ifadeleri yer aldı.

Haber 09-01-20 11:22

Kahire ve Buhara, 2020 İslam Dünyası Kültür Başkenti seçildi

Kahire ve Buhara, 2020 İslam Dünyası Kültür Başkenti seçildi

Magazin 18-12-19 04:28

Libya’nın Kahire Büyükelçiliği Mısır'daki faaliyetlerini askıya aldı

Libya’nın Kahire Büyükelçiliği Mısır'daki faaliyetlerini askıya aldı

Haber 15-12-19 14:31

Kahire'de bir Osmanlı şaheseri: Sinan Paşa Camisi

Evliya Çelebi Seyahatname'de bu yapı için "Caminin kubbesi sanki gökyüzüne bina edilmiş." ifadesini kullanıyor - Kahire'nin Cemaliye bölgesindeki Sinan Paşa Tekkesi'nin duvarında "Mevlana Sinan Paşa hayratlarındandır" yazıyor - Osmanlı tarihinde Koca Sinan Paşa olarak bilinen devlet adamını Mısırlılar hala "Osmanlının Mısır Valisi Sinan Paşa" olarak anıyor

Magazin 10-12-19 13:40

Kahire'de Mevlit Kandili kutlamasında Türk tasavvuf musikisi icra edildi

Kahire'de Mevlit Kandili kutlamasında Türk tasavvuf musikisi icra edildi

Magazin 09-11-19 01:58

Kahire'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği'nde Cumhuriyet'in kuruluşunun 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi

Haber 29-10-19 23:05

Mısır'da 6 sanığa idam cezası

2016 yılında başkent Kahire'nin batısında bir otele saldırı düzenlemekle suçlanan 6 sanık idam cezasına çarptırıldı

Haber 12-10-19 17:20

Mısır'da geniş çaplı gözaltı operasyonu

Mısır'da cuma günü düzenlenmesi beklenen gösterilerden önce geniş çaplı gözaltı operasyonları yapıldığı belirtildi - Muhalif İstiklal Partisi, yönetim kadrolarında yer alan 20'den fazla kişinin gözaltına alındığını açıkladı

Haber 25-09-19 16:50

Mısır'daki güvenlik operasyonunda 9 kişi öldürüldü

Mısır'daki "güvenlik operasyonunda" 9 kişi öldürüldü

Haber 18-09-19 15:43

Rusya'nın Kahire Büyükelçisi hayatını kaybetti

Rusya'nın Kahire Büyükelçisi hayatını kaybetti

Haber 02-09-19 18:36

Kanser Enstitüsü saldırısıyla bağlantılı 17 terörist etkisiz hale getirildi

Mısır İçişleri Bakanlığı, geçen pazar başkent Kahire’de gerçekleştirilen bombalı saldırı ile bağlantılı oldukları belirlenen 17 kişinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı

Haber 09-08-19 02:15

GÜNCELLEME 2 - Mısır'da 4 araç yandı: 20 ölü, 47 yaralı

Kahire'de 4 aracın çarpışması sonucu oluşan patlama ve ardından çıkan yangında 20 kişi öldü, 47 kişi yaralandı ÖLÜ VE YARALI SAYISI GÜNCELLENDİ

Haber 05-08-19 15:13

GÜNCELLEME - Mısır'da 4 araç yandı: 17 ölü, 32 yaralı

Kahire'de 4 aracın çarpışması sonucu oluşan patlama ve ardından çıkan yangında 17 kişi öldü, 32 kişi yaralandı ÖLÜ VE YARALI SAYISI GÜNCELLENDİ

Haber 05-08-19 09:19