Karikatürist Haberleri

Ünlü karikatürist kansere yenik düştü

Uluslararası karikatür sanatçısı Yaşar Tosun, akciğer kanseri sebebiyle 1 aydır tedavi gördü hastanede hayatını kaybetti.

Magazin 15-10-22 14:35

O sözden etkilendi! Ünlü karikatürist Serkan Yılmaz baba mesleğini yapmaya başladı: En önemli neden...

Ünlü karikatürist Serkan Yılmaz, 'yalnızca cesurların işidir badana yapmak' sözünden etkilenerek baba mesleği olan badanacılığa başladı. Yılmaz, "Tabii bunu seçmemin en önemli nedeni ekonomik sebeplerdi. Karikatür son dönemde geçinmek için iyi bir yol değil. Her zaman, karikatüristliğin yanında mutlaka bir 'B' planınız olsun derlerdi" dedi.

Haber 08-09-22 10:04

Karikatürist Yurdagün Göker vefat etti

Karikatürist Yurdagün Göker vefat etti

Yurthaber 29-04-22 18:17

Karikatürist ve yazar Yalçın Turgut Balaban vefat etti

Karikatürist ve yazar Yalçın Turgut Balaban, hayatını kaybetti. Balaban, bir süredir beyninde ve karaciğerlerindeki tümör nedeniyle hastanede tedavi görüyordu.

Magazin 18-10-21 01:32

Sanat dünyasını yasa boğan haber! Usta karikatürist Talat Güreli hayatını kaybetti

Türkiye Çocuk Dergisi ile özdeşleşen "Hızır Bey" çizgi romanının yazar ve çizeri Talat Güreli hayatını kaybetti.

Magazin 15-09-21 14:12

Her kadının anlayabileceğin birbirinden eğlenceli çizimlere imza atan bir sanatçı: Anna Syrovatkina

Kadınların ve erkeklerin başka dünyalardan geldiği tezi aslında uzun yıllardır devam eden bir konudur. Kadın ve erkek kimi konularda anlaşamasa bile birbirleri olmadan da hayatlarına devam edemezler. Bazen kadınlar erkeklerin spor tutkusunu; erkekler ise kadınların ayakkabı aşkına anlam veremez.

Kadin 24-08-21 17:04

Çizer ve ressam Şafak Tavkul kimdir ve neden öldü? Şafak Tavul'un hastalığı neydi?

Şafak Tavkul eğitim hayatını TED Ankara Koleji, ardından da Mimar Sinan Üniversitesinde tamamladı. Tavkul hayatını kaybetmesinin ardından kariyeri araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Tavkul'un ölüm haberini sosyal medyadan paylaştı. Peki Çizer ve ressam Şafak Tavkul kimdir ve neden öldü? Şafak Tavul'un hastalığı neydi? İşte ayrıntılar...

Haber 26-06-21 11:06

12’nci Uluslarası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda Türkiye’ye birincilik ödülü

2009 yılından beri her yıl düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, bu yıl 12’nci kez yapıldı. Anatolia Turizm Akademi’nin düzenlediği “Covid-19 ve Turizm” konulu 12’nci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda, yetişkinler kategorisinde birinciliği İran’dan Efat Amjadeipoor kazanırken, gençler kategorisinde birinciliği Türkiye’den Eren Göncüler kazandı.

Trend 30-04-21 11:11

Türk karikatürist Varol Yaşaroğlu’nun çizimleri kripto sanatla değerlenecek

Kral Şakir ve Fil Necati orijinal çizimleri ilk kez dijital sergide sevenlerinin beğenisine çıktı. Dijital ortamda üretilen “Muix” çizimlerini NFT’ye dönüştürerek satışa sunan Varol Yaşaroğlu ilk dijital sergisini açtı. Sergide Kral Şakir ve Fil Necati karakterlerinin ilk orijinal çizimleri dijital olarak satışa sunuldu.

Trend 02-04-21 11:17

Charlie Hebdo'nun Meghan Markle karikatürüne tepki

Fransız dergisi Charlie Hebdo, Kraliçe Elizabeth'in, Meghan Markle'ın boğazına diziyle bastırırken görüldüğü, ırkçı saldırı kurbanı George Floyd'un öldürülme anını taklit eden kapağı nedeniyle geniş çevrelerce topa tutuldu.

Haber 15-03-21 10:49

Sizleri 1990’lı yıllara geri götürüyoruz! İşte o günleri anımsatan birbirinden nostaljik 10 çizim

1990 yıllar teknolojinin gündelik hayata yeni entegre olduğu dönemlerdi. Bu yıllarda yaşayanları “Nerede kaldı o eski günler” dedirtecek bir zaman yolculuğuna çıkartıyoruz. İşte karşınızda 90’lı yıllara damga vuran anılarınızı anımsatacak birbirinden nostaljik çizimler...

Trend 17-02-21 15:47

Takipçilerinin çizim isteklerini esprili bir dille yerine getiren Belaruslu sanatçıdan 21 komik illüstrasyon!

Belaruslu ressam Chilick sosyal medyada yeni bir akım başlattı. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde karantina yapmak zorunda kalan hayranlarına sosyal medya hesapları üzerinden seslenen Chilick, takipçilerinin çizim isteklerini kabul etti. Takipçilerin absürt istekleri ve sanatçının yaratıcılığı birleşince ortaya birbirinden eğlenceli görüntüler çıktı. İşte sanatçının mizah dolu eserleri...

Trend 29-01-21 11:44

Kadının toplumdaki yerini başarılı bir şekilde illüstrasyonlarına taşıyan bir sanatçı: Lainey Molnar

31 yaşındaki sanatçı Lainey Molnar, kadınların toplumdaki yerine ilişkin illüstrasyon çalışmalarıyla gündeme geldi. Sosyal medya hesabından çalışmalarını yayınlayan Molnar’ın binlerce takipçisi bulunuyor. Ünlü sanatçı kadınların güçlendirilmesine yönelik düşüncesini yaratıcılıkla birleştirerek kusursuz eserler ortaya çıkartıyor. Sizler için Molnar’ın bu eşsiz çalışmalarını araştırdık.

Trend 28-01-21 14:20

Vatan Partisi İl Başkanı ve Karikatürcüler Derneği Üyesi Mutlu'dan Soyer'e Mizah Festivali tepkisi

Vatan Partisi İl Başkanı ve Karikatürcüler Derneği Üyesi Mutlu'dan Soyer'e "Mizah Festivali" tepkisi

Yurthaber 17-12-20 12:30

Bedri Koraman mezarı başında anıldı

Karikatürist Bedri Koraman için Bodrum ilçesindeki mezarı başında anma töreni düzenlendi

Yurthaber 30-05-19 12:26

İlk karikatür sergisini 8,5 yaşında açtı

Enis Kıral: - "İlk önce bir karikatür kitabı yazmayı hedefliyorum. Sonrasında 'Cartoon-o-Comics' adında bir stüdyo kurarak animasyon alanında sinema filmleri çekmeyi hayal ediyorum" - "Genellikle karikatürlerimde kediler, hayvanlar, insanlar ve arkadaşlarımı, kısacası hayatı çiziyorum. Karikatürlerimi Türkçe ve İngilizce yazabiliyorum. Hiç zorlanmıyorum" - Baba Halis Kıral: - "Ben kendimi bu anlamda şanslı bir baba olarak görüyorum. Enis, karikatür çizmeye başladığı 7 yaşından beri her çiziminde o dünyadan renkler sundu bize"

Haber 20-04-19 12:19

Karikatürist Koraman'a açtığı babalık davasını kazandı

Sinema ve tiyatro oyuncusu Meral Görgeç Küçükerol'un, merhum karikatürist Bedri Koraman'ın kızı olduğu iddiasıyla açtığı dava sonuçlandı - Mahkeme, Adli Tıp Kurumu raporunda yüzde 99.9 Koraman'ın kızı olduğu sonucuna varılan Küçükerol'un, karikatüristin 3. çocuğu olarak kayıt ve tescil edilmesine hükmetti - Küçükerol: - "Ben babama 'Baba, ne zaman biz resmen baba kız olacağız, toprakta mı?' demiştim. İşte bugün ben babam topraktayken 'Koraman'ım' diyebiliyorum. Babamın kızı olduğumu gönül rahatlığıyla herkese anlatabiliyorum"

Yurthaber 05-03-19 11:26

Karikatürist Koraman'a açtığı babalık davasını kazandı

Sinema ve tiyatro oyuncusu Meral Görgeç Küçükerol'un, merhum karikatürist Bedri Koraman'ın kızı olduğu iddiasıyla açtığı dava sonuçlandı - Mahkeme, Adli Tıp Kurumu raporunda yüzde 99.9 Koraman'ın kızı olduğu sonucuna varılan Küçükerol'un, karikatüristin 3. çocuğu olarak kayıt ve tescil edilmesine hükmetti - Küçükerol: - "Ben babama 'Baba, ne zaman biz resmen baba kız olacağız, toprakta mı?' demiştim. İşte bugün ben babam topraktayken 'Koraman'ım' diyebiliyorum. Babamın kızı olduğumu gönül rahatlığıyla herkese anlatabiliyorum"

Haber 05-03-19 11:22

Karikatürist Nuri Kurtcebe Yalova'da tutuklandı

Karikatürist Nuri Kurtcebe Yalova'da tutuklandı

Haber 04-06-18 14:39

Son dakika! Ünlü karikatürist Nuri Kurtcebe tutuklandı

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçundan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu gerekçesiyle Yalova'da jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan ünlü karikatürist Nuri Kurtcebe, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber 04-06-18 13:49

Bedri Koraman mezarı başında anıldı

Ünlü karikatürist Bedri Koraman ölümünün üçüncü yılında, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki mezarı başında toplanıldı

Haber 30-05-18 13:41

Erdoğan erişimin engellenmesini istedi! 'Korkusu ne?'

Brezilyalı karikatürist Carlos Latuff, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarının hesabına erişim engeli talebinde bulunduğunu açıkladı.

Haber 18-12-17 16:19

Ünlü karikatürist Ertan Aydın feci kazada hayatını kaybetti

Karikatürist Ertan Aydın, Manisa'nın Salihli ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Haber 23-11-17 17:34

Son dakika! Galip Tekin Arnavutköy'deki evinde ölü bulundu

Türk çizgi roman tarihinin tecrübeli isimlerinden Galip Tekin hayatını kaybetti. Tekin'in ölüm haberini arkadaşı Yılmaz Aslantürk, Twitter hesabından paylaşırken, karikatürist Selçuk Erdem ise "Çok çok üzgünüm, ustalarımızdan Galip Tekin'i kaybettik" ifadesini kullandı. 1958 doğumlu Galip Tekin, fantastik ve bilim kurgu tarzındaki eserleriyle tanınıyordu. Kariyerine Gırgır'da başlayan Tekin, zamanla mizahtan uzaklaşmış ve bilim kurguya doğru kaymıştır.

Haber 06-07-17 13:50

Bedri Koraman son yolculuğuna uğurlandı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki evinde solunum yetmezliğinden 87 yaşında yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman son yolculuğuna uğurlandı.

Haber 02-06-15 18:45

Bedri Koraman hayatını kaybetti

Ünlü karikatürist Bedri Koraman 87 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 30-05-15 19:24

İsveçli karikatürist Lars Vilks saklandı

El Kaide'nin başına ödül koyduğu İsveçli karikatürist Lars Vilks bilinmeyen bir adrese götürülerek saklandı.

Haber 17-02-15 18:47

Hasan Kaçan'dan veda: Sakın çıkma o sudan

Boğaziçi Köprüsün'den atlayarak intihar eden Ağır Roman'ın yazarı Metin Kaçan'a, ağabeyi Hasan Kaçan Twitter'dan veda etti.

Haber 15-01-13 09:23

Ağır Roman'ın yazarı intihar etti!

Ağır Roman'ın yazarı Metin Kaçan'ın (52), Boğaz Köprüsü'nden atlayarak intihar ettiği öğrenildi. Metin Kaçan'ın intiharını sanatçı ağabeyi Hasan Kaçan da doğruladı.

Haber 08-01-13 19:51

Mizah dünyasının acı kaybı

Türk mizah dünyasında önemli yapıtlara imza atan karikatürist Cafer Zorlu, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 25-08-12 15:35

Karikatür dünyasının acı kaybı

Türk mizah dünyasında önemli yapıtlara imza atan karikatürist Cafer Zorlu, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 25-08-12 00:55

Başbakan Erdoğan'ı çıldırtacak benzetme!

Cami sütununda 'Allah yok din yalan' yazan karikatürü yüzünden hakkında dava açılan ünlü karikatüristten Erdoğan'ı çıldırtacak benzetme...

Haber 15-12-11 09:30

Karikatüristin ellerini kırdılar

Suriye'de şiddetin dozu iyice artıyor. Suriye’nin en tanınmış siyasi karikatüristi olan Ali Ferzat'ın parmakları silahlı ve maskeli bazı adamlar tarafından kırıldı

Haber 26-08-11 09:25

Usame Bin Ladin'in cesedini buldular

Bu haftanın gündemine damgasını vuran Usame Bin Ladin, karikatüristlerin de bir numaralı konusu oldu.

Haber 05-05-11 15:28

Bebek için zaman var

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve eşi Begüm Kütük önceki gün Bebek'te objektiflere takıldı

Magazin 15-03-11 15:18

‘Hayvanlar’ı öksüz kaldı

Karikatürist İsmail Gülgeç önceki gece 64 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 17-02-11 03:53

Karikatür dünyasının acı kaybı

Hastanede 8 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Türk karikatürünün usta kalemi Cumhuriyet Gazetesi çizerlerinden İsmail Gülgeç hayatını kaybetti.

Haber 16-02-11 11:54