Kartel Haberleri

Meksika'nın en korkulan karteli başkanlık konvoyuna saldırdı! Cumhurbaşkanı o sırada...

Adı sık sık uyuşturucu ve çete savaşlarıyla gündeme gelen Meksika'da karteller dehşet saçmaya devam ediyor. Ülkenin elini en çok kana bulayan ve en korkulan kartellerinden olduğu belirtilen Jalisco Yeni Nesil Karteli'nin (CJNG) hedefinde bu kez cumhurbaşkanlığı konvoyu vardı. Kartelin cumhurbaşkanlığı konvoyunu hedef aldığı silahlı saldırısında kan döküldü.

Haber 02-08-22 16:17

Rekabet ‘kartel’i affetmedi! Uzlaşma talepleri reddedildi…

Zincir marketlere yönelik yürütülen ikinci soruşturma hakkında Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Kartel soruşturmasında nihai kararın sonbahar aylarında verileceğini ifade eden Başkan Küle, 3 marketin uzlaşmak istediğini ancak taleplerinin reddedildiğini dile getirdi.

Finans 01-08-22 13:16

Narcos: Mexico dizisine konu olan Meksikalı uyuşturucu baronu Rafael Caro Quintero yakalandı

Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin kurucusu olan ve 1985 yılında ABD’li gizli ajan Enrique ‘Kiki’ Camarena’yı işkence edip öldürmekle suçlanan Rafael Caro-Quintero, Meksika’da dün Max adlı özel eğitimli bir köpek tarafından çalıların içinde yakalandı. ‘En çok Arananlar’ listesinde ilk 10’na giren Caro-Quintero için FBI, tarihindeki en büyük ödüllerinden biri olan 20 milyon dolar ödül koymuştu.

Trend 16-07-22 16:50

Rekabet Kurumu Başkanı açıkladı! Zincir marketler ifşa olacak

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, zincir marketlere kesilen 2 milyar 700 milyon liralık idari para cezasının gerekçeli kararına ilişkin haftaya açıklama yapılacağını duyurdu. Ayrıca metinde zincir marketler arasındaki yazışmaların da olacağı ifade edildi.

Finans 11-01-22 12:18

Kartel

Kartel Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kartel Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Meksika'da dehşet! 9'u üst geçide asılı, 10 ceset bulundu

Meksika'nın Zacatecas eyaletinde 9'u üst geçitten sallandırılmış halde olmak üzere, 10 ceset bulundu. Yerel basınındaki haberlere göre, pazartesi günü de Zacatecas'ta 3 ceset köprüye asılı bulunmuştu.

Haber 19-11-21 11:05

Zincir marketler için istenen cezanın sebebi belli oldu: Fiyat belirlerken...

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, zincir marketlerin fiyatlar belirlenirken yaptığı anlaşmayla ilgili "Elde edilen belgelerde 'artırılan fiyatların rakiplerle eş zamanlı raflara yansıtılacağı' yönünde pek çok ifade bulunduğu görülmüştür" dedi.

Finans 05-11-21 14:17

Rekabet Kurumundan A101, BİM, Carrefoursa, Migros ve Şok'a 'ağırlaştırılmış kartel' cezası talebi

Rekabet Kurumu, koronavirüs salgını sürecinde fiyat davranışlarının incelenmesine yönelik haklarında soruşturma başlatılan zincir marketler ile tedarikçi firmaların temsilcilerinden sözlü savunma aldı. Rekabet Kurumu sözlü savunmanın ardından 5 zincir market, 2 tedarikçi firma hakkında ağırlaştırılmış 'kartel' idari para cezası uygulanmasını talep etti.

Finans 27-10-21 14:16

Tutuklu kartel lideri Salazar: Hastalıklı kişilerin ilgisini çekmek için yapılan diziler

Yaklaşık 26 yıldır tutuklu olan Sinaloa Karteli’nin kurucu ortağı Jesus Hector Palma Salazar kendisi ile ilk defa yapılan röportajda, günümüzde yapılan kartel konulu dizilere değinerek, “Tamamen yazarın hayal ürünü ve hastalıklı kişilerin ilgisini çekmek için yapılan diziler. Benimle hiçbir ilgisi yok” dedi.

Haber 03-06-21 02:42

Meksika’da 2006'dan bu yana 85 binden fazla kişi ortadan kayboldu

Meksika’da uyuşturucu kartelleri arasındaki savaşın başladığı 2006’dan itibaren 85 binin üzerinde kişinin ortadan kaybolduğu bildirildi.

Haber 09-04-21 10:50

Kendi kartelini kuran kaçakçı üzerinde notlarla ölü bulundu

Meksika'daki Jalisco kartelinin ayrılmadan önce önde gelen isimlerinden biri olan Carlos "El Cholo" Enrique Sanchez'in cesedi bir parktaki bankta siyah poşete sarılı biçimde bulundu.

Haber 23-03-21 17:29