Kaşıntı Haberleri

Kaşıntılı egzamalarınız son bulacak! Sorunlarınızı bıçak gibi kesecek 5 öneri

Egzama ciltte oldukça rahatsız edici durumlara sebep oluyor. Kaşıntı ve kızarıklığa neden olan egzamadan kurtulmak için çeşitli çözümler aranıyor. İnternet üzerinden en çok aratılan cilt rahatsızlıkları arasında bulunan egzamanın evde nasıl geçeceği merak ediliyor. Egzama nasıl geçer? merak ediyorsanız 5 adet kolay çözüm yaşadığınız kaşıntı ve kızarıklıkları geçiriyor.

Haber 23-09-22 10:55

Sadece saçını boyamak istemişti! Başına gelenler aklınızın ucundan geçmez

Saçların beyazlaması veya mevcut rengin değiştirilmek istenmesi nedeniyle birçok kadın saçlarını boyuyor. Saç boyalarının içerisinde bulunan kimyasalların zararlı olduğu bilinse de toplumda saç boyası nedeniyle zarar gören kişilere pek rastlanmıyor. Bu nedenle kadınlar saçlarını güvenle boyuyorlar. Ancak Jordan Blignaut isimli bir kadının saç boyası nedeniyle başına gelenler şok etkisi yarattı.

Kadin 20-09-22 12:24

Koku geliyorsa dikkat: Mutlaka doktora görünün! Enfeksiyona yol açabilir

Mantar hem erkeklerde hem de kadınlarda görülmektedir. Rahatsız edici kokulara ve görünüşlere sebep olan mantar erkeklerin cinsel organın sık sık görülen durumlar arasındadır. Cinsel organın etrafında pamukçuğa benzer bir görünüm varsa mutlaka doktora görünmek gerekmektedir. İşte erkeklerde görülen mantar belirtileri…

Haber 31-08-22 15:35

Yazın en büyük derdi! Sivrisineklerin neden olduğu tüm kaşıntıyı alacak

Yaz aylarının en büyük sorunları arasında böcek ısırıkları bulunuyor. Özellikle sivrisinek ısırıkları çekilmez olabiliyor. Sivrisinek ısırıklarının kaşıntılarını çözmek için evde çözüm arıyorsanız doğal ürünler tüm kaşıntınızı almanıza yardımcı olabilir. Sivrisinek ısırıklarına ne iyi gelir? Diye düşünüyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Haber 24-08-22 16:53

Hayatı mahvediyor! Yediklerinizden bulaşıyor, kıl kurdu belirtileri nelerdir? Tedavisi nedir?

Bağırsak kurdu bağırsakta ortaya çıkan solucanlara denilir. Halk arasında sıklıkla rastlanan bu hastalık günlük hayatı oldukça olumsuz etkiler. Makatta kaşıntılara ve karın ağrılarına neden olan kıl kurdu için doktora başvurmak önem taşımaktadır.

Haber 17-08-22 10:18

Tıkanıklığa yol açıyor! Kulak çubuğu zararlı mıdır? Kulak nasıl temizlenmelidir?

Temizlik hem görünüşümüz hem de sağlığımız için en önemli ihtiyaçlar arasında bulunuyor. Özellikle kulağın temizliği çok büyük dikkat ve titizlik istiyor. Uzmanlar kulak temizliğinde kullanılan kulak çubukları hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 14-08-22 12:53

Yaz aylarının favori yiyeceği egzamayı azdırıyor

Egzama ile mücadele eden insanlar çok iyi biliyor ki, yaz ayları onlar için çok zor geçiyor. Genellikle sıcak hava ve sıcak havadan kaynaklı terleme olduğu sanılsa da, aslında gerçek çok farklı. Çünkü yaz aylarında egzamayı azdıran en büyük nedenlerden biri dondurma keyfi. Egzama, vücudun iltihaplı olduğunun işaretidir. Egzama ile mücadele ediyorsanız, sorunuz 'vücudumun iltihaplanmasına neden olan nedir?' sorusunun cevabı muhtemelen yedikleriniz olabilir.

Haber 03-08-22 14:20

Severek yiyorsunuz ama egzamaya yol açabilir

Yaz aylarında sevilerek tüketilen meyveler arasında bulunan incirin birçok faydası bulunuyor. Ancak incir yerken yenilen miktara ve incirden gelen süte dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar incir sütleri hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 04-07-22 13:37

Sadece 15 dakikada bulaşıyor: Vaka sayısı patladı! Uyuz hastalığı belirtileri nelerdir, nelere dikkat edilmeli?

Pandeminin global ölçekli hâkimiyeti sebebiyle insanlar karantina altında, evlerinde yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldılar. Bu süreçte karantina koşullarında, özellikle kalabalık ailelerde yakın temas alanlarının çoğalması ve hastaların Covid-19 virüsü sebebiyle hastanelere gitmekten çekince duyması durumu uyuz vakalarının artmasında çok büyük etmendir.

Haber 02-07-22 11:34

Yanlış oturma başınıza iş açmasın! Kıl dönmesi belirtileri nelerdir?

Kılların cilt altında ilerleyerek, iltihabi süreç başlatması sonucu oluşan bir durumdur. Kıl dönmesi olan kıl olan her bölgede oluşabilecek bir hastalık olsa da en sık görüldüğü yer kuyruk sokumudur. Kaykılarak oturmak kıl dönmesi oluşum ihtimalini arttırmaktadır.

Haber 02-07-22 09:50

Kurdeşen döküntülerine son! Bu bitkiler kaşıntınıza iyi gelecek

Kurdeşen sık sık karşılaşılan cilt sorunları arasında yer almaktadır. Özellikle sıcak ve soğuk hava değişimlerinde artan kurdeşen, hastayı oldukça rahatsız etmektedir. Kurdeşenin kaşıntısına ve kızarıklığına iyi gelen doğal ürünler vardır. Bu doğal kürler ile kurdeşen çok daha hızlı şekilde iyileşmektedir.

Haber 01-07-22 14:07

Parmağınızı kulağınıza sokmadan önce iki kere düşünün: Kulak kaşıntısı düşündüğünüz kadar sıradan olmayabilir!

Kaşınan kulak gayet sıradan bir durum gibi gelebilir. Kulak kaşıntısını muhtemelen günde defalarca yaşarsınız. Aniden gelen, şiddetli kulak kaşıntısı düşündüğünüz kadar sıradan olmayabilir. Aniden ortaya çıkan, şiddetli kulak kaşıntısına karşı kulak çubuğu kullanıyorsanız durumu farkında olmadan daha da kötüleştiriyor olabilirsiniz.

Haber 21-06-22 09:02

Göz ardı etmeyin! Hasta olduğunuzu belirten işaretler

Vücudumuz çeşitli nedenlere bağlı olarak hastalanabiliyor. Bu hastalıklara karşı bilinçli olmak ve erken teşhis etmek tedavi sürecini önemli ölçüde etkiliyor. Vücut hasta olduğuna dair bazı belirtiler gösterebiliyor. Ancak bu belirtilerin görmezden gelinmesi hastalık sürecine olumsuz şekilde yansıyor.

Haber 13-06-22 11:40

Alerjiye ve uyuza en etkili çözüm! Yoğun ilgi görüyor

Alerji ve uyuz özellikle yaz aylarında artış gösteriyor. Alerjinin ve uyuzun etkilerini azaltmak adına çeşitli yöntemler deneniyor. Ancak denenen bu yöntemlerin birçoğu işe yaramıyor. Alerji ve uyuzun kaşıntılarını azaltmak adına doğal ürünlerin büyük oranda etkisi bulunuyor.

Haber 11-06-22 16:07

Cinsel organların kaşınmasının dört korkunç nedeni

Kadınlarda da erkeklerde de cinsel organlar hassas bölgelerdir. Hijyene çok dikkat edilmeli. Kaşıntı sadece cinsel organlar da değil, nerede ve nasıl olursa olsun sinir bozucudur. Ancak özel bölgelerin kaşınıyor olması rahatsız edicidir. Ara sıra kaşıntı tamamen normal olsa da eliniz sürekli o bölgelere gidiyorsa bir şeyler ters gidiyor olabilir.

Haber 03-06-22 16:05

Kalça kaşıntısının endişe verici 3 nedeni

Kalçanın kaşıntısı sıradan bir olay olarak görülebilir. Sosyal hayat içinde kalça kaşıntısı zor anlar yaşatabilir. Genellikle göz ardı edilen kalça kaşıntısı aslında önemli hastalıkların habercisi olabilir. Hatta bazen farkında olmadığınız bir hastalığınızın ortaya çıkmasına neden olabilir. Sık sık kalça kaşıntısı yaşıyorsanız harekete geçmek durumunda kalabilirsiniz.

Haber 03-06-22 14:05

Teşhis konulamadı, hayatı zindan oldu! 11 aydır durmadan kaşınıyor

Kayseri’de 50 yaşındaki görme engelli Yusuf Kış, 11 ay önce kaşınmaya başladı. Gittiği hastanede uyuz teşhisi konulan Kış'ın, verilen ilaçlara rağmen kaşınması geçmedi. Kış, hayatının zindana döndüğünü belirleterek yetkililerden yardım istedi. İşte duyanları şaşkına çeviren olayın detayları!

Haber 30-05-22 10:55

Oldukça rahatsız edici! Kaşıntınızın altında yatan neden…

Anal kaşıntılar sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor. Özellikle toplum içerisinde kaşınıldığında rahatsız edici görüntülere sebep olan bu durumun altında yatan birçok neden bulunuyor. Anal kaşıntıların genellikle rahatsız iç çamaşırlardan kaynaklandığı düşünülse de altında yatan neden ciddi bir hastalık olabilir.

Haber 28-05-22 10:06

Göbek deliği hakkında şaşırtıcı gerçekler: Eğer kaşınıyorsa...

Göbek deliği, aslında bir yara izi olup doğumdan sonra kendi kendini yavaş yavaş iyileştirerek son şeklini alır. Herkesin göbek deliği farklıdır. Çoğu insan göbek deliğinin etrafında bir kaşıntı hissetmiştir. Kaşınan cilt ilk başlarda göz ardı edilse de ilerleyen günlerde can sıkıcı rahatsızlıkların olabileceğine dair ilk belirtilerden biri de olabilir. Doğduktan sonra işlevi kalmayan göbek deliği bakımı yapılmadığında binlerce bakteriye ev sahipliği yaparak hastalıklara davetiye çıkarabilir.

Haber 01-04-22 08:13

İyileşmeyen hastalar var: Covid-19 uyuz vakalarını patlattı! Uyuz hastalığı nedir, belirtileri nelerdir? Uyuz hastalığından nasıl korunulur?

Covid-19 nedeniyle birçok hastalığa yakalanma oranı arttı. Hem psikolojik hem de bedensel hastalıkları etkilen koronavirüs son zamanlarda uyuz vakalarının artmasına yol açtı. Uyuz kolayca yayılması nedeniyle her kesimden insana bulaşabiliyor. Uyuz olan kişinin çevresinin de tedavi edilmesi gerekiyor. Uzmanlar artan uyuz vakaları konusunda uyarıyor…

Haber 08-03-22 12:03

Cilt sorunları Kovid-19'un dikkati çeken belirtileri arasına girdi

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener: - "Kişiler, Kovid-19 enfeksiyonu geçirseler bile öksürük, burun akıntısı, ateş, eklem ağrısı gibi yaygın semptomlar olmadan ciltte döküntülerle kliniklere başvurabiliyor" - "Nasıl virüs, akciğere yerleştiği zaman çektiğimiz filmde beyazlıklar görüyorsak ciltteki lezyonları da kızarıklık şeklinde görüyoruz"

Yurthaber 22-02-22 11:42

Kaşıntınızın nedeni alerji olabilir... Ciddi sorunlar yaratıyor!

Kaşıntının birçok nedeni bulunuyor. Kaşıntınız kış aylarında artıyorsa bu kaşıntının kaynağı soğuk alerjisi olabilir. Kışın sürekli olarak yaşanan hava değişimi soğuk alerjisine neden olabiliyor. Soğuk alerjisi çok ciddi sorunlara yol açabiliyor. İşte detaylar...

Haber 10-02-22 10:21

Kaşıntıları göz ardı etmeyin! Makat kaşıntısı hangi hastalığın belirtisi olabilir?

Sindirim sisteminin son kısmı olan anüsün veya çevresindeki derinin kaşınmasıdır. Anal kaşıntı, kişide ciddi rahatsızlık oluşturabilir. İnsanlarda, “bende bağırsak kanseri mi var?’’ endişesi yaratsa da kaşıntı genellikle başka bir durumdan kaynaklanır.

Haber 13-01-22 14:30

Kronik egzama sorunu olanlar buraya! Bu yöntemleri uygularsanız...

Cildiniz dış dünya ile temas ettiğiniz ve en yoğun kullandığınız organ. Bu yüzden cilt hastalıkları daha da can sıkıcı olabilir. Bu hastalıkların başında günlük rutininizi etkileyebilecek derecede ciddi olabilen egzama gelir. Egzama, genel tanımıyla cildinizin kuruyup kaşıntı hissi uyandırmasıdır. Peki bazı yöntemlerle egzamayı hafifletip önleyebileceğinizi biliyor musunuz? İşte detaylar...

Haber 20-10-21 08:05

Burun kaşıntısını hafife almayın

Özellikle bahar ve yaz aylarında sıklaşan burun kaşıntıları ve akıntıları ile hapşırma ve göz yaşarmalarının allerji habercisi olduğu, müdahale edilmediği takdirde astıma yol açabileceği bildirildi.

Haber 30-11-99 00:00