Kefir Haberleri Ve Son Dakika Kefir Haberleri

Kefir, fermente kefir

Kefir Haberleri

Bu tarifle tuvaletten asla çıkamayacaksınız! 3 günde bağırsak temizleyen hurma kürü

Bağırsak sağlığı, genel sağlığımızın temel bir göstergesidir. Doğru beslenme alışkanlıkları bu dengeyi korumak için hayati öneme sahiptir. Bazen bağırsaklarımızı doğal yollarla temizlemek isteyebiliriz. İşte tam da bu noktada, 3 günde bağırsakları temizleyen hurma kürü devreye giriyor. Bu kür, içeriğinde bulunan lifler ve doğal şekerler sayesinde sindirim sistemini harekete geçirir ve bağırsakları temizler.

Kadin 26-03-2024 10:05

Uzun yaşamın sırrı! Faydaları saymakla bitmiyor! İşte yaşlanma karşıtı gıdalar...

Uzman isim iyi yaşlanmak için sağlıklı beslenmenin çok önemli bir unsur olduğunu belirtti. Dr. Mosley, yaşlanma sürecini yavaşlatmanın ve hatta tersine çevirmenin yollarını araştıran dünyanın önde gelen bilim adamlarından bazılarıyla konuştu. Bu araştırmalar sonucunda genetiğin yaşlanmada nispeten küçük bir rol oynadığı ve yaşam tarzının çok daha önemli olduğu sonucuna vardı.

Haber 04-12-2023 14:33

Kefir kilo aldırır mı? Her gün kefir içmek zayıflatır mı?

Kefir yoğurt benzeri bir fermente süt ürünüdür ve son zamanlarda sağlık bilincinin artmasıyla popülerliği artmıştır. Kefir, sindirimi kolaylaştıran probiyotik bakterilerle zengindir ve sindirim sistemi sağlığını destekler. Ayrıca kefir, protein, kalsiyum, B vitaminleri ve diğer besin maddeleri bakımından zengindir. Kefirin kilo alımı üzerindeki etkisi, birçok faktöre bağlıdır. Peki, kefir kilo aldırır mı?

Haber 31-07-2023 13:53

Uzun yaşamın anahtarı! Bu yaşlanma karşıtı gıdalar ömrünüze ömür katıyor

Uzun yaşamın sırrı çok eski zamanlardan itibaren araştırılan konular arasında bulunuyor. Daha uzun yaşamak için çeşitli yöntemler aranıyor. Bu konuda yapılan araştırmalar doğru beslenmenin yaşamı uzatabileceğini gösteriyor. Doktor Michael Mosley, insanların daha uzun yaşamasını sağlayabilecek gıdaları açıkladı.

Haber 02-05-2023 17:05

Kefirin faydaları nelerdir, ne işe yarar? Kefir nasıl yapılır, mayalanır?

Kefir son yıllarda sağlıklı beslenme trendleriyle birlikte popüler hâle gelen fermente bir süt ürünüdür. İçeriğinde bulunan yararlı bakteriler ve mayalar sayesinde sindirim sistemi sağlığına faydaları olduğu düşünülür ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği iddia edilir. Kökeni Orta Asya'ya dayanan kefir, tarih boyunca farklı kültürlerde farklı isimlerle tüketilmiş ve kullanılmıştır. Peki, kefir ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Haber 17-03-2023 16:23

Her evde bulunuyor ama vücudu alt üst ediyor! Kan şekerini yükselterek kalp ve böbrekleri bitiriyor

Severek yediğimiz birçok yiyeceğin faydaları olsa da zararları da göz korkutucu derecede etkili olabiliyor. Sağlığı doğrudan etkileyen bazı yiyecekler kan şekerini hızla yükselterek çok ciddi hastalıklar için risk oluşturuyor. Özellikle diyabet hastalarının yerken bir kez daha düşünmesi gereken her evde bulunan tehlikeli besinler bulunuyor. İşte kan şekerini hızla yükselten vücudun dengesini alt üst eden gıdalar...

Haber 01-12-2022 09:28

Kefir nasıl tüketilir, kefir nasıl yapılır? Kefir ne zaman içilir, diyette kefir nasıl tüketilir?

Kefir, diğer süt ve süt ürünleri gibi insan sağlığına çok faydalı bir besindir. Kefir fermente edilmiş bir süt ürünüdür. Kefir içeriğinde bulunan faydalı bakteriler ile hem mide hem de bağırsaklar için çok yararlıdır. Kefir hazır satılabilen bir gıda olduğu gibi, evde de yapılabilen bir üründür. Tatlandırarak ya da sade olarak içilebilen kefir diyette nasıl içilmelidir?

Haber 04-11-2022 17:30

Vücudu baştan aşağıya yeniliyor: Hastalıkları söküp atıyor! Kefirin şaşırtan faydaları

Doğal ürünler tüketmeyi seven kişilerin sıklıkla yediği kefirin sağlık için çok etkili faydaları bulunuyor. Genellikle yoğurtla karıştırılan bu şifa kaynağı yoğurttan daha faydalı görülüyor. Aklınıza gelecek olan birçok hastalığa çözüm olan kefirin faydalarını merak ediyorsanız bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 30-09-2022 11:31

Yaz sıcağında serinletirken sağlık veriyor… 1 bardak kefirle gelen 8 fayda

Tadındaki ekşilik nedeniyle pek çok kişinin tüketmeyi tercih etmediği kefir, içerisinde probiyotik bakteri de bulundurduğundan, besin değeri yüksek, bağırsak sağlığını destekleyici ve bağışıklığı güçlendirici bir içecek olarak öne çıkıyor. Uzun süre tokluk sağlayan kefir, aynı zamanda kanser oluşumunu engeller ve kanser tedavisini olumlu yönde etkiler. Kefir cildi güzelleştirir, ülsere karşı korur. İşte kefirin faydaları...

Haber 13-07-2022 15:36

Faydaları saymakla bitmiyor! Kansere karşı koruyucu etkisi var

Sağlıklı beslenmek hem daha zinde olmamızı sağlıyor hem de birçok hastalıktan koruyor. Hastalıklardan korunmak adına bazı özel karışımlar bulunuyor. Bu karışımlar arasında yer alan altın karışımın faydaları saymakla bitmiyor. Her derde deva oluyor.

Haber 09-06-2022 16:34

Kanser, astım, alerji... İnanılmaz sağlıklı, inanılmaz faydalı: Kefir ve kanıtlı etkileri

Dünyadaki birçok kültürde temel bir gıda olan kefir, sağlık camiasında inanılmaz derecede popüler hale geldi. Besin maddeleri ve probiyotikler açısından yüksek, sindirim ve bağırsak sağlığı için çok faydalıdır. Araştırmalar, bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini, sindirim sorunlarına yardımcı olduğunu, kemik sağlığını iyileştirdiğini ve hatta kanserle savaşabileceğini gösteriyor.

Haber 26-03-2022 09:31