Mobil Uygulama Haberleri

Android kullanıcıları dikkat! Bu 5 uygulamadan hemen kurtulun

Siber saldırganların gözü artık akıllı cihazlarımızda. Şimdilerde bankacılık bilgilerimizi çalmaya çalışıyorlar. Böylece bizi mağdur duruma düşürebilirler. Ancak böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen Android kullanıcılarının, binlerce kez indirilen 5 uygulamadan hemen kurtulması gerekiyor. Banka hesabınız tehdit altına girmeden önce bu 5 uygulamayı hemen silmeniz tavsiye ediliyor.

Haber 31-10-2022 13:15

Format atılan telefondan fotoğraf kurtarma nasıl yapılır? Telefonumu sıfırladıktan sonra fotoğrafları nasıl geri alabilirim?

Format atılan bir telefonlardaki şarkılar, fotoğraflar, rehberde bulunan kişiler, kısacası her türdeki dosyalar silinmiş olur. Cihaz, satın alındığı ilk gün geçerli olan ayarlara dönüş yapar. SIM ve hafıza kartlarına aktarılmamış olan her veri, tamamen yok olur. Telefonu sıfırlamadan önce cihazda yer kaplayan her verinin bir yedeğinin alınması ve güvenli bir ortamda saklanması önerilir. Peki, format atılan telefondan fotoğraf kurtarma nasıl yapılır?

Haber 08-10-2022 18:25

Kovid-19 yapay zeka kullanılarak ses ile tespit edebilir

Kovid-19 yapay zeka kullanılarak ses ile tespit edebilir

Yurthaber 05-09-2022 23:22

Mersin'de Esnaf Seninle mobil uygulaması tanıtıldı

Mersin'de "Esnaf Seninle" mobil uygulaması tanıtıldı

Yurthaber 23-08-2022 19:14

Bilgisayar Mühendisliği mezunları ne iş yapar? Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunları iş imkanları nelerdir, nerelerde çalışır?

Doğru meslek seçimi kişinin geleceği için büyük önem taşır. Seçilecek meslek kişinin yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre olmalıdır. Ayrıca çağa uygun, gelecek vadeden bir meslek seçilmelidir. Bilgisayar mühendisliği geleceği parlak meslek alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bilgisayar Mühendisliği mezunları ne iş yapar, nerelerde çalışır?

Egitim 10-07-2022 16:29

Kültür kenti Amasya dijital ortamda tanıtılıyor

Akıllı telefonlara indirilen "Discover Amasya" uygulamasıyla kentin tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi, fotoğraf ve videolara ulaşılıyor - Vali Mustafa Masatlı: - "Amasya'mız 8 bin 500 yıllık tarihe sahip 14 medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu bakımdan eğer bu coğrafyada Amasya'yı görmediysek daha güzelini görmemişiz demektir"

Yurthaber 22-06-2022 13:04

Yükleyen yanar! Telefonunuzda biri bile varsa hemen silin: Başınız büyük derde girebilir

Hackerların saldırıları son yıllarda oldukça arttı. Siber salgınlar artık akıllı cihazlarımıza da yöneldi. Bu yüzden birçok yeni kötü amaçlı uygulama ortaya çıkıyor. Son olarak Android akıllı cihazları tehdit edip kötü amaçlı yazılım içeren uygulamalar tespit edildi. Telefonunuzda bu uygulamalardan biri bile yüklüyse en kısa sürede kurtulmalısınız. En basiti bu uygulamaları verilerinizi ve paranızı çalmadan hemen silmeniz gerekiyor. Aksi halde başınız büyük derde girebilir.

Haber 15-06-2022 12:21

Kurban keseceklere TÜRKVET mobil uygulamasından yararlanın tavsiyesi

Kurban keseceklere "TÜRKVET mobil uygulamasından yararlanın" tavsiyesi

Yurthaber 08-06-2022 13:50

Pandemide herkes onu kullanıyordu! Ancak artık rüzgar tersine esiyor

Pandeminin ilk günlerinde büyük ilgi gören Clubhouse'da işler pek yolunda gitmiyor. Bir zamanlar sohbet odası rüzgarının estiği popüler uygulamada artık ayrılık rüzgarları esiyor. Diğer teknoloji şirketleri rakip ürünler çıkarınca Clubhouse'a olan ilgi de düştü.

Haber 06-06-2022 12:06

Dışkı dedektörü herkesi şaşkına çevirdi! Telefonlara indirilebiliyor, yaptıkları ise yok artık dedirtiyor

Yapay zeka, giderek daha da şaşırtıcı bir şekilde kullanım alanı buluyor. Bilim insanlarının geliştirdiği yeni bir yapay zeka destekli uygulama ise herkesi şaşkına çevirmiş durumda. Çünkü bu uygulamanın ilgilendiği şey dışkınız.

Haber 02-06-2022 10:46

Anlık mesajlaşma uygulamalarını kullananlar dikkat! Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından önemli bir paylaşımda bulundu. Sayan, şebekeler üstü hizmetlerin (anlık mesajlaşma uygulamaları) yetkilendirileceğini belirterek, "Bu platformlar Türkiye'deki kullanıcılar açısından daha güvenli hale getirilecek." ifadesini kullandı.

Haber 27-05-2022 13:56

iPhone'da yeni dönem! Apple duyurdu: 30 Haziran'da başlıyor!

Apple, iPhone uygulamaları için yeni dönemin başlayacağını duyurdu. Şirketin verdiği bilgilere göre, hesap oluşturmayı destekleyen tüm uygulamaların 30 Haziran 2022'den itibaren hesap silme işlevine sahip olması gerekecek.

Haber 25-05-2022 14:41

İş sağlığı ve güvenliği bilinci mobil uygulamayla yaygınlaştırılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işçi ve işverenlerin yanı sıra toplumun tamamının iş sağlığı ve güvenliği bilincinin artırılması amacıyla geçen yıl temmuz ayında "İSGInfo Assist" mobil uygulamasını kullanıma sundu - Bugüne kadar 8 bin 670 kişinin akıllı cep telefonuna indirdiği aplikasyon, iş kazası ve işe bağlı hastalıklara karşı iş sağlığı ve güvenliği kuralları hakkında kullanıcının bilgilenmesini sağlıyor

Yurthaber 12-05-2022 11:05

YouTube Go kullanıcılarına kötü haber: YouTube'un hafif sürümü için yolun sonu geldi

YouTube Go'nun fişi çekiliyor. YouTube, ana YouTube uygulamasının hafif sürümü olan YouTube Go'yu kullanımdan kaldıracağını duyurdu. Peki YouTube Go ne zaman kaldırılacak? İşte verilen tarih...

Haber 05-05-2022 09:59

Tepkilerin boyutu oldukça büyüktü! Apple'dan beklenen açıklama geldi

Apple, ekran görüntüsü Twitter'da paylaşılan bir e-postaya göre, bir süredir güncellenmemiş uygulamaları App Store'dan kaldıracağı konusunda uyarıda bulunmuş ve geliştiricilere bu uygulamaları güncellemeleri için 30 gün süre vermişti. Birçok geliştirici bu e-postadan dolayı Apple'a tepki göstermişti. Şirket, şimdi ise konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Haber 01-05-2022 09:46

Kullanıcılar dikkat! Bu uygulama adeta sizi hapsediyor: Para vermeden kapatamıyorsunuz

Apple'ın resmi uygulama mağazası App Store'da yer alan "My Metronom" adındaki bir uygulamanın adeta kullanıcıları içine hapsettiği tespit edildi. Bu uygulama, ücretli bir aboneliği kabul edene kadar klavye kısayollarını veya menü çubuğunu kullanarak uygulamadan çıkmanıza izin vermiyor.

Haber 16-04-2022 10:47

Youtube müjdeyi verdi: Bir iOS akıllı telefon mu kullanıyorsunuz? Öyleyse...

YouTube, iOS kullanıcıların yıllardır çıkmasını beklediği, videoların açılır pencerede oynatılmasına izin veren resim içinde resim özelliğini önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunmaya başlayacak. Uzun bir süredir özelliği test eden şirket, müjdeyi Twitter hesabı üzerinden verdi.

Haber 11-04-2022 15:45

WhatsApp duruma el koydu: Kafa karıştırıyordu, artık çözüldü!

WhatsApp, süreli mesajlar özelliği için yeni bir adım attı. Yapılan tespitlere göre WhatsApp, süreli mesajlarda önemli bir değişiklik yaparak yaşanan kafa karışıklığını giderdi. İşte WhatsApp'ın el koyduğu durum...

Haber 08-04-2022 17:01

Akıllı telefon kullanıcılarına uyarı: Bu uygulamalardan hemen kurtulun!

Android akıllı cihazların resmi uygulama mağazası Google Play Store'da yer alan ve kötü amaçlı yazılım içeren antivirüs uygulamaları tespit edildi. Sharkbot kötü amaçlı yazılımının musallat olduğu bu uygulamaların Google Play Store'dan kaldırılmasına rağmen, diğer uygulama mağazalarında bulunmaya devam edebilecekleri konusunda uyarıda bulunuldu. Ancak cihazınızda yüklüyse bu uygulamalardan hemen kurtulmanız gerekiyor...

Haber 08-04-2022 14:36

Google Play Store'da büyük şok! Android kullanıcıları dikkatli olun

Google, Android uygulama mağazası Google Play Store'da yer alan düzinelerce uygulamanın verileri gizlice topladıklarını gördü. Şirket daha sonra bu uygulamaları Google Play'den kaldırma yoluna gitti. Google bu uygulamalarını mağazadan kaldırmış olsa da, araştırmacılar hala milyonlarca cihazda olduklarını belirttiler.

Haber 07-04-2022 15:56

iOS'tan sonra sıra Android'de: Twitter için nihayet dedirten adım!

Twitter, iOS'ta bulunan tweet metni seçme özelliğini nihayet Android uygulamasına da getirecek gibi görünüyor. Jane Manchun Wong, şirketin Android kullanıcılarının tweet'lerdeki metinleri seçmesine izin vermek için çalıştığını söyledi.

Haber 04-04-2022 16:43

Türkiye Sigorta Müşteri Platformu tanıtıldı

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli: - “Geleceğe yatırım yapan, katma değeri yükselten bir platform bazlı sisteme geçtik. Amacımız, bütün hayat döngüsü içerisinde vatandaşlarımızın sigorta ekosisteminden sağladığı faydayı en üst düzeye çıkarmak” - “Sağlık, finans, araç gibi hangi dalda sigortaya ihtiyaçları varsa öncesi ve sonrasındaki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bir platform üzerinden tüm hizmetleri vatandaşlarımıza sunmak istiyoruz”

Yurthaber 31-03-2022 13:46

Kullanıcılar dikkat! Bu uygulamayı hemen silin

Android akıllı cihazların resmi uygulama mağazası Google Play Store'da kötü amaçlı yazılım içeren bir uygulama tespit edildi. Bu uygulamanın yüklendiği akıllı telefon gibi cihazlardan hemen silinmesi gerekiyor.

Haber 30-03-2022 17:03

Samsun'da 16 milyar liralık vurgun... Recep Gezek ve Emre Gezek ne kadar ceza alır? İşte merak edilen sorunun yanıtı!

Samsun'da Recep Gezek (26) ve Emre Gezek (27) kardeşlerin, mobil bankacılık uygulamasının yazılımsal hatasından faydalanıp 70'e yakın işlemle 16 milyar TL'yi hesaplarına geçirdiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan kardeşler, adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma dosyasına ise gizlik kararı çıkarıldı. Türkiye'nin konuştuğu vurgununa ilişkin en çok merak edilen soru ise zanlıların ne kadar ceza alacakları. İşte Avukat Sezgin Azal'ın bu soruya yanıtı!

Haber 23-03-2022 18:40

Teknoloji sokaklarda kadınları korumaya nasıl yardımcı olur?

Kadınların çoğu gece sokağa çıktığında kendilerini güvende hissetmiyor. Peki bu konuda elektronik uygulamalardan faydalanmaları mümkün mü? İngiltere'de yapılan çalışmalardan örnekler.

Haber 22-03-2022 08:45

iPhone kullanıcıları dikkat! Bu uyarıyı önemseyin yoksa tüm birikiminizi kaybedebilirsiniz

iPhone kullanıcıları için yeni bir dolandırıcılık uyarısı yapıldı. Çünkü siber dolandırıcılar, iPhone'lara insanların tüm kripto paralarını çalan tehlikeli uygulamalar yüklenmesinin yeni bir yolunu keşfetmiş gibi görünüyor.

Haber 18-03-2022 11:28

YouTube Vanced kullanımdan kaldırılıyor! Peki neden?

Alternatif YouTube uygulaması Vanced için yolun sonu geldi. Uygulama, kullanımdan kaldırılıyor. Proje önümüzdeki günlerde kapatılacak ve indirme bağlantıları da kaldırılacak. Bu kararın arkasında ise Google'dan gelen yasal bir bildirim var.

Haber 14-03-2022 11:16

Ukraynalıların savaştaki uygulama tercihleri ortaya çıktı! Doğal afetler sırasında trend olduğunu gördüğümüz uygulamalar zirvede

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları dünyanın 1 numaralı gündem maddesi olmaya devam ederken, Ukraynalıların Rus işgali ile birlikte kullanmaya yöneldikleri mobil uygulamalar belirlendi. Buna göre, Ukrayna'da normalde kasırga ve deprem gibi doğal afetler sırasında trend olduğunu gördüğümüz uygulamalar listelerin en tepesine çıktı.

Haber 10-03-2022 12:06

Yeni yıl kararları: Mobil uygulamalar kararlara uyulmasına nasıl yardımcı olabilir?

"Koşuya başla…. Sigarayı bırak… Daha sağlıklı şeyler ye…" Yeni yıla ilişkin kararlar sezonu resmen başlamış durumda. Bunlar birçok kişi için "yapılacaklar listesinde" yazılı kalıyor. Ancak aldığı kararları hayata geçirme konusunda kararlı olanlar teknolojiden de yardım alabilir.

Haber 10-03-2022 07:21

Samsung kullanıcıları dikkat! Binlerce uygulamanın performansı kısılıyor iddiası ortalığı karıştırdı

Samsung için gelen "10 bin uygulamanın performansını düşürüyor" iddiası kullanıcıların dikkatini çekti. Şirketin akıllı telefonlarından bazılarının, binlerce popüler uygulamanın performansını sınırlayan veya azaltan yazılımlar içerdiği iddia edildi.

Haber 03-03-2022 18:39

İnsanlar günde neredeyse 5 saati mobil uygulamalarda geçiriyor

App Annie isimli şirketin yaptığı araştırmaya göre büyük ekranlar yok oluyor, cep telefonları neredeyse her alanda rekor kırıyor.

Haber 24-02-2022 14:38

Birlikten Berekete mobil uygulaması nedir? Birlikten Berekete mobil uygulaması nasıl indirilir?

Birlikten Berekete mobil uygulaması ile ilgili detayları Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı sonrası konuşan Bakan Nebati'nin söz konusu mobil uygulamaya ilişkin yaptığı açıklama sonrası detaylar belli oldu. Birlikten Berekete mobil uygulaması nedir? Birlikten Berekete mobil uygulaması nasıl indirilir? İşte Birlikten Berekete mobil uygulaması ile ilgili detaylar...

Haber 16-02-2022 15:08

İşte iPhone'daki gizli uygulama! Muhtemelen onu hiç görmediniz: Apple sanki bilerek gizlemiş

Apple'ın ürettiği iPhone modellerinde muhtemelen varlığından haberdar olmadığınız hiç bir uygulama var. Bu uygulama, iPhone'a gömülü ve yalnızca aranarak bulunabiliyor. Öyle ki ana sayfada bile görülmüyor.

Haber 11-02-2022 15:21

Dört kişiden birinde var! Uygulama sisi, gençleri daha fazla etkiliyor

Bir araştırma sonucu akıllı telefon kullanan dört kişiden birinin "uygulama sisi" olarak bilinen bir fenomenden muzdarip olduğu bulundu. Birden fazla uygulama kullanırken yaşanan kafa karışıklığından kaynaklanan uygulama sisinden özellikle gençlerin eski nesillere göre daha fazla etkilendiği belirtildi.

Haber 30-01-2022 11:02

Android kullanıcılarına şok uyarı! Bu uygulamayı hemen silin

Araştırmacılar, Android uygulama mağazası Google Play Store'dan indirilen ve 10 binden fazla kez yüklenen "2FA Authenticator" adlı kötü amaçlı bir mobil uygulama keşfetti. Kullanıcılara bu uygulamayı hemen silmeleri tavsiye ediliyor.

Haber 28-01-2022 16:14

Hayat Eve Sığar uygulamasına güncelleme geldi! İşte HES uygulamasında yapılan değişiklikler

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle geliştirilen Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması güncellendi. Güncelleme ile uygulamada HES kodu konusunda birkaç önemli değişiklik yapıldı. İşte HES uygulamasında yapılan değişiklikler...

Haber 27-01-2022 16:46

Elimizden düşürmüyoruz! Günde neredeyse 5 saatimiz mobil uygulamalara gidiyor

Bir uygulama izleme şirketinin verileri, günde ortalama 4,8 saatin cep telefonu uygulamalarına ayrıldığını ortaya çıkardı. Ayrıca şirketin raporuna göre, insanlar uyanık oldukları sürenin üçte birlik kısmını mobil telefon uygulamalarına harcıyor.

Haber 13-01-2022 09:59

Tinder'ın sahibi Match, uygulamanın kurucularına 441 milyon dolarlık tazminat ödeyecek

Tinder'ın sahibi Match Group, online çöpçatanlık uygulamasının kurucularına 441 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Haber 12-01-2022 03:03

Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı

Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı

Yurthaber 11-01-2022 12:13

Apple, Tracker Detecti yayınladı

Bu program iOS cihazı olmayan kullanıcılar için kaybolan eşyalarını bulmaya yarayacak.

Haber 15-12-2021 14:33

WhatsApp'a yeni özellik! Artık sesli mesajınızı göndermeden önce yapabilirsiniz

WhatsApp, sesli mesajlar için "ön dinleme" özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde artık gönder tuşuna basmadan önce yanlış bir ifade olup olmadığını kontrol etmek için sesli mesajlarınızı dinleyebilirsiniz.

Haber 15-12-2021 12:00

iPhone sahipleri bu iddiaya dikkat! WhatsApp çöküyor

Bazı Twitter kullanıcıları, iPhone'larda WhatsApp uygulamasının çöktüğünü iddia etti. Bazı kullanıcılar WhatsApp çökme hatası ile iOS 15.2 arasında bağlantı kuruyor.

Haber 15-12-2021 10:28

WhatsApp'ın rakibi Telegram'a yeni özellikler geldi

WhatsApp’ın en büyük rakibi konumunda yer alan Telegram, yeni özellikleriyle dikkat çekiyor. İşte Telegram’ın WhatsApp’a karşı yeni özellikleri.

Haber 14-12-2021 12:35

Apple, 2021'in en iyilerini açıkladı

iPhone ile tanınan teknoloji devi Apple, en iyi uygulamaları ve oyunları belirleyerek 2021 App Store Ödülleri'nin kazananlarını açıkladı. Bu yılın kazananları arasında birbirinde farklı uygulamalar ve oyunlar var.

Haber 02-12-2021 16:00

Google, 2021'in en iyilerini seçti

Google, Android uygulama mağazası Google Play Store'un 2021'deki en iyilerini açıkladı. İşte Google'a göre 2021'in en iyi uygulamaları ve oyunları.

Haber 30-11-2021 09:53

Seks yapmayanlar için geliştirildi! Binlerce indirme aldı

ABD'de yaşayan 33 yaşındaki Shakia Seabrook isimli kadın, cinsellikten uzak olan insanlar için "The Sexless Tribe" adını taşıyan bir uygulama geliştirdi.

Haber 25-11-2021 17:51

Apple kendi uygulamasını ön sıralara mı yerleştirdi?

Kimse bunu beklemiyordu. İddialara göre Apple, kendi uygulamasını ön sıralara yerleştirdi. Apple kendi uygulamasını ön plana çıkararak büyük bir şaşkınlık yarattı.

Haber 22-11-2021 12:14

Mobil uygulamayla merdiven altı spor salonlarının önüne geçecek

Cimnastik Federasyon Başkanı Suat Çelen: "Her ruhsatlı salona bir çıkartma göndereceğiz, 5 yıldızlı otellerde olduğu gibi. Vatandaş kayıtlı salonları mobil uygulamadan görebilecek." -"Vatandaşlarımız telefonlarına yükledikleri uygulamayla gittikleri işletmelerdeki eğitmenlerin seviyelerini ve bilgilerini görebilecek"

Yurthaber 30-10-2021 11:07

Apple'dan Cumhuriyet Bayramı'na özel liste: Türk yapımı uygulamalara yer verdi

Teknoloji devi Apple, uygulama mağazası App Store üzerinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel yeni bir uygulama listesi yayınladı. Apple'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı uygulama listesinde Türk geliştiricilerin yayınladığı yapımlar yer aldı.

Haber 29-10-2021 15:13